ijdelijk schrijver fjéwt INGEZONDEN STUKKEN. - LAATSTE BERICHTEN. E B US gevraagd i V b 7* I- V i-l- een uitvoering worden gegeven in het Patronaat Opgevoerd zal worden t tooneel- spel »Haat«. Ook niet-leden der R.K.W. kunnen deze uitvoering bij wonen. Door de R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose oHer wonnen Levenskracht« zal op Maan dag'iRft'J'anuari om 3 uur voor de dames en om 7 uur voor de heeren een film vertoond worden, welke een reportage is van de herdenking van het 25-jarig bestaan dezer ver eeniging. Tevens worden een serie fraaie geluidfilms vertoond en kan men van een prachtige muziek genieten. Groote opkomst wordt verwacht nog te meer omreden entrée gratis is. Op 10 Januari 11. hield de R. K. Kiesvereeniging- haar jaar vergadering in het Patronaat. Circa 40 leden waren aanwezig. Gezien de afdeeling 600 leden telt getuigt dit niet ivan groote belangstelliug. Na opening der vergadering dooi den voorzitter de Wel Ed. Achlb. heer P. N. Dekkers werd doorhem in 't kort het doel dezer vergade ring uiteengezet en dank gebracnt aan degenen die hebben medege werkt om het ledental zoo hoog mogelijk op te voeren. De door den secretaris voorge lezen notulen en het verslag van den penningmeester werden onver anderd goedgekeurd. Als candid aten voor de Groslijst stemming voor de verkiezing der Prov. Staten werden aangewezen de thans zitting hebbende leden burgemeester Moonen uit Waalwijk en M. van Dongen uit Waspik. Nog werden besprekingen ge voerd ooi;' de verkiezing voor de leden van den gemeenteraad via de Kiesvereeniging te doen plaats hebben. Gehoord het voor en tegen hierover werd besloten inlichtingen hierover op andere plaatsen in te winnen en op een zoo noodig latei te houden vergadering hierop terug te komen. De vergadering die een vlot verloop had werd hierna door den voorzitter gesloten. Mijnheer de Redacteur, In een slot-beschouwend artikeltje in Uw bind van j.l. Zaterdag, naar aanleiding.van de'door ons op 't Raad huisplein geplaatste Kerststal, sprak U de gewaardeerde hoop uit, dat deze Kerst-actie het effect gesorteerd zou hebben, dat wij er in verschillende op zichten van verwachtten. U beffoeïöe dit met name, ook in fi- nantieel opzicht. Het spijt ons zeer, Mijnheer de Re dacteur, U juist in dit opzicht te moeten teleurstellen. Juister zou misschien zijn, te zeggen, dal wij in dit opzicht wel het meest teleurgesteld zijn. Doch waar de door U uitgesproken hoop een uiting is van de ongetwijfeld algBTTitfBïT bestaande waardeering, lijkt het ons dienstig er even op terug te komen, juist dus, omdat nu moet blij ken, dat (jeze, wij herhalen het, onge twijfeld* ïUgemeene waardeering het niet veel verder heeft weten te bren gen dan tot de eenvoudige waardee ring zelf. U begrijpt, Mijnheer de Redacteur: Is het vaak al erg moeilijk om met geld in je handen, hijvoorbeeld op het Postkantoor, geholpen te worden, hoe zou het gaan als wij daar dan ook nog gingen vertellen„Ik het groote waardeering voor jullie werk, en geel' me nu maar 5 postzegels", om dan op te stappen. Nogmaals, niet uitsluitend waardee ring, hoe blij we daarom overigens ook zijn, kunnen we de rekeningen niet betalen. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte en eere latend aan hen die in dezen ook eere toekomt. De Katholieke Jonge Midden stand van Groot-Waalwijk. K L.M. mag niet over Spanje vliegen. De Kt L.M. zal aan haar voorne men om met ingang van den zo merdienst een nieuwe luchtlijn te openen van Amsterdam via Londen naar Lissabon, als eerste étappe voorbeen latere uitbreiding van dit traject tot een trans atlantische luchtlijn naar West-Indië, in het aanstaande voorjaar geen gevolg - kunnen geven, door de weigering van generaal Franco, Nederland- schen vliegtuigen toe te staan over onder recbtsch bewind staand Spaansch grondgebied te vliegen. JUSTITIE TREEDT OP TEGEN N.S.B.-BLAD. Gistermiddag om vier uur verscheen voor het gebouw van „Het Nationale Dagblad" in de Kaiserstraat te Leiden een auto, waarin de rechtercommis saris bij de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. P. G. M. van Meeuwen, en de subst. officier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra waren gezeten, benevens een aantal recherche-beambten en technici. Zij betraden het gebouw en namen daar de pers in beslag, waarop zoowel „Het Nationale Dagblad" als „Volk en Vaderland" worden gedrukt. Een deel van de pers is onbruikbaar gemaakt. Het bedrijf was in Volle wer king en werd door het bezoek inder daad overvallen .De inbeslagneming geschiedde, omdat* men mr. Rost van Tonningen wil vervolgen op grond van enkele artikelen, die in „Het Nationale Dagblad" op 23 en 29 December en 4 Januari verschenen en handelen over de zaak-Oss en waarin beleedigende uitdrukkingen aan het adres van mi nister Goseling en den Centrale Raad van Beroep zouden zijn gebruikt. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ APELDOORN. Een doode en een gewonde. Gisteravond is te Apeldoorn, op den betonweg door het Soerensche bosch, een auto, bestuurd door den heer J. C. B. t. C., te Apeldoorn, tegen een rechts van den weg staanden trailer, bestuurd door den heer W. v. d. B., uit Ensche de, gereden. De rechterzijde van den auto werd geheel stukgereten. Verder kwam de auto nog in botsing met een tegenligger, bestuurd door den heer J. A. M. H., uit Rijswijk, welke slechts licht beschadigd werd. Van de drie inzittenden van de au to werd de 40-jarige heer J. Bouman, medebestuurder van de fabriek der N.V. Veritex, te Nieuw-Millingen, ge meente Apeldoorn, zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij vrijwel onmid dellijk overleed. Het stoffelijk over schot is per ziekenauto naar het Julia- na-ziekenhuis te Apeldoorn overge bracht. Een andere inzittende, de heer Si uit Apeldoorn, kreeg een hoofdwonde, ech ter niet van ernstigen aard: hij is'met een passeerende auto naar het Juliana- ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De bestuurder kreeg geen noemens waardig letsel. De politie heeft de au to in beslag genomen. De trailer is slechts licht beschadigd. De bestuurder van de auto zeide geen lichten aan de achterzijde van den trailer gezien te hebben. Na de aanrijding was de ach terverlichting van den trailer echter in orde. De overleden heer B. was sedeyt 2 jaren directeur van de genoemde fa briek. Hij was gehuwd en vader van 2 kinderen. Voordien was hij directeur van een houthandel en kistenfabriek te Groningen. Dr. M. M. Wolf overleden. Slachtoffer van een verkeersongeluk. Gistermiddag om vijf minutenover Z2S heeft de 29-jarige H. V., wonende in de Nieuwe Parklaan, die een auto bestuurde, den Haagschen medicus dr. M. M Wolf, een beken den röntgenoloog, die in de van Blankenburgstraat woont, op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Tasmanstraat aangereden, x Dr. Wolf is ter plaatse van het ongeluk overleden. HET BEZOEK TE ROME. Atmosfeer opgeklaard. In Britsche kringen in de Italiaansche hoofdstad houdt men zich wel is waar voor oogen, dat de besprekingen geen positieve, resultaten hebben opgeleverd, maar toch viel vandaag een gevoel van voldoening te bespeuren, daar men van oordeel was, dat de openhartige ge- dachtenwisselingen de atmosfeer heb ben opgeklaard en men thans weder zijds overtuigd is van den vredeswil van den ander. Het bezoek aan den paus. Het voornaamste feit van den dag van gisteren was het bezoek, dat de Britsche staatslieden aan den paus heb ben gebracht. Nopens de met den paus besproken vraagstukken neemt men in Vaticaanstad uiteraard de noodige re serve in acht, doch naar de correspon dent van de Daily Telegraph" ver neemt, zijn de volgende punten behan deld: De paus gaf uitdrukking aan zijn vol doening over de goede betrekkingen, welke tusschen het Vaticaan en Groot- Brittannië onderhouden worden. Twee feiten beide van die goede verstand houding getuigend hebben den paus in het bijzonder getroffen: het welkom, dat kardinaal Pizzardo te beurt geval len is bij de kroning van George VI, waar hij als speciaal afgezant van den paus de feestelijkheden bijwoonde, en de aanstelling van mgr. Godfrey als den eersten apostolischen delegaat in Groot-Brittannië. De paus sprak ook over de vredes politiek van Groot-Brittannië. Het Va ticaan zal deze politiek blijven steunen. De paus wenschte den Britschen eer sten minister geluk met zijn initiatief tijdens de crisis van September j.l., wel ke initiatief tot de overeenkomst van München leidde. Franco bezet Tortosa. De troepen van Franco hebben Tortosa bezet na een feilen strijd in het Zuidwesten van de provincie Tarragona. Een Marokkaansche divisie onder bevel van generaal Yague heeft het gebied tusschen de Ebro en de kust stormenderhand genomen. De ca valerie speelde hier bij een groote rol.Tegen den middag werd Perello, 16 km. ten Noorden van Tortosa bereikt. De troepeu van Franco houden thans de drie voornaamste wegen, welke naar Tarragona leiden, bezet. De snelle opmarsch duurt aan het geheele front voort. In het Noorden hebben de rechtsche troepen Pena- mandel en Monfalco bezet en ook Lilla en Mont Cogulla zijn ingeno men. Men is nog slechts 50 K.M. van Barcelona verwijderd. BERGSPORT. De laatste jaren is de bergsport wel erg opgekomen. Er wordt tenminste meer reclame voor gemaakt, maar ook vroeger, toen nog niet zoveel mensen naar het buitenland en naar het berg land gingen, waren er velen, die ats ze maar enigszins konden, de bergen in trokken. Naturlijk was het toen nog gevaarlijker dan tegenwoordig om grote tochten te maken, want toen hadden ze nog niet zulke goede uit rustingen als nu. Als nu een bergbe klimmer alleen of met een gids de bergen intrekt, heeft hij heel sterke touwen bij zich, klimschoenen en berg- laarzen, sneeuwkappen voor de sneeuw en waterdichte kleren. Maar toen trokken ze er zomaar op uit. Met de schoenen die ze hadden en met de kleren, die ze toevallig hadden. Die kleren waren heusch niet waterdicht en als ze op een gletscher in een flinke sneeuwstorm kwamen, werden ze door en door nat en moesten dikwijls in die kleren, die stijf stonden van de kou en nattigheid, een nacht op het ijs doorbrengen. Grote ontberingen stonden die mensen toen uit en dik wijls kwamen ze half bevroren terug. Maar ook tegenwoordig blijven de ge varen, die aan de bergsport verbon den zijn, nog groot. Dat kan ook niet anders, want de bergen veranderen niet, al vinden de mensen telkens an dere middelen en sterkere touwen en betere schoenen om ze mee te beklim men. Elk jaar vallen er dan ook weer slachtoffers in de bergen. Maar meestal zijn dat mensen, die onvoorzichtig geweest zijn en die dacli. ten, dat ze meer konden doen, dan ze in werkelijkheid konden. Want als je voorzichtig bent en met een goeden gids gaat, is het gevaar niet erg groot. Die gidsen zijn bekend met de bergen, waar ze je op voeren. Ze weten precies waar de gevaarlijke plaatsen zijn en hoe ze daaromheen kunnen komen. Ze hebben de beste touwen bij zich die er te krijgen zijn en ze zijn volkomen te vertrouwen. En dan is het fijn om bergtochten te maken. Dan hoef je niet meer bang te zijn dat je zult vallen of dat je een ongeluk zult krijgen. Het gebeurt na tuurlijk ook wel eens, dat iemand, die met een goeden gids uitging, iets over kwam, maar toch niet dikwijls. Hoog in de bergen zie je de bergwereld op zijn mooist. En je hoeft heusch niet altijd grote tochten te maken en ge vaarlijke dingen te doen, om ervan te genieten, want als je lager blijft, kan je genieten van de bloemen, die over al op de alpenweitjes staan. Het is ook helemaal niet te verwonderen, dat er elk jaar opnieuw weer zoveel mensen naar het bergland gaan, want wie et- een maal is geweest, verlangt er elk jaar naar terug. ter Inspectie Belastingen. Vlug typen ^ereischt. Aanmelding MAANDAG a.s. DEZE GEVULD MET f CENT BIJ AANKOOP VAN Fl. 1.25 BOODSCHAPPEN waaronder een V2 pond Koffie a 20-25 32V3 - 3772 - 40 of 45 cent of een ons Thee a 25 - 27 - 30 - 35 of 40 ct. (suiker en boter uitgesloten) Stukjes Appelen p. pond 33- 29 ct- Schijfjes Appelen X- 25 Mooie Pruimen 17VZ-15- 12 Pruimedanten 30-25- 20 Abrikozen... 59-49-39,, Rozijnen 20- 1 6 fJ extra mooi 35- 25 Krenten24-18,, Groene Erwten 15-10- 8 Spliterwten 15-12-10 Capucijners 18-15- 10 Grauwe Erwten h 25- 20 Bruine Boonen 22-18-1 6 Zelfr. Bakmeelp pondsp. 1772- 1 3 Beste Rijst p- pond 12-10- 9 Griesmeel M m 15-13- 11 Tarwebloem 15-13- 8 Slaolie p. flesch X- 60 Snijboonen groot blik 30- 25 Doperwten 35- 22 fijn m h 'r- 45 extra fijn 65 Delmonte Zalm Pink Zalm Sardines Ph. Canaud Erwtensoep Geld. Worst Geld. Ham Rookvleesch Leverkaas Cervelaatworst p. groot blik 49 29-25- 23 p. blik 25-23- 1 4 m 46- 28 29 p. pond 65- 52 p. ons 25-20- 1 6 23-18-16 14 14 ct. Heerlijke Jams p. pot 31- 24„ Appelstroop p. k.g. bus 32- 27 Reuze Ontbijtkoek p. stuk 27- 20 Goudsche Kaas p.pond 29 volvet M 45-38- 35 Leidsche Kaas x-25- 19,, Edammer Kaas p. stuk 125-110,, Lunchkaas» Bak en Braadvet p- pondspak Zuiver Rundvet Brandspiritus p. flesch .3 Levertra an (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Bk' P - -x Ou.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 11