KANTONGERECHT; NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. DRUNEN. HERPT. RAAMSDONK. DE ZESDAAGSCHE VAN BRUSSEL. SlaafsPellenaars aan de leiding. Het mond- en klauwzeer. Twintig landbouwers staan terecht. Voor den Kantonrechter te den Bosch hadden Maandag jl. zich te verantwoorden wegens overtreding van de Veewet,twintig landbouwers atkomstig uit Ammerzoden, Den Bosch, Eethen, Haeften, Hedel, Her wijnen, Heusden, Gameren, Neder- hemert, Tuil, Vlijmen en Wijk en Aalburg. Twee hunner hadden een koe ver voerd welke met mond en klauw zeer was besmet en de achttien andere landbouwers hadden niet tijdig kennis gegeven, dat hun vee met mond-en klauwzeer was besmet. In de gevallen van ernstige na latigheid legde de kantonrechter een gelboete op van f25 subs. 25 dagen hechtenis en in de minder ernstige gevallen een geldboete van f 10 of 17.50 te vervangen door hechtenis- straffen van 10 en 5 dagen. Goed afgeloopen Ter hoogte van ïijwielhandelaar C. Klerks waren enkele kleine kin deren op den weg aan het spelen toen een auto naderde uit de rich ting Waalwijk. Onverwacht stak de onbezonnen jeugd den weg over. De chauffeur kon hen meteen han dige manoeuvre ontwijken en het slot van het geval was, dat hij te gen een huis terecht kwam en zonder persoonlijke ongelukken toch flink averij opliep aan zijn wagen. De straatnamen. Wij weten niet hoe lang het ge leden is maar misschien wel een half jaar, dat een commissie werd benoemd, die belast werd met de herbenoeming der straten. Pas de laatste weken is de commissie aan den slag gegaan. Nadat ten huize van het raadslid de Wijs was vergaderd, vergaderde men dezer dagen ten huize van wethouder Muskens, De plannen werden definitief en de namen ge kozen. Een en ander zal in de vol gende raadsvergadering behandeld worden. Opdracht. Aan wegenbouwer G. Vissers, al hier is opgedragen het aanleggen van een exercitieterrein te Roosen daal voor een bedrag van f 6000, Vorstsch de. Koning »Vorst« heeft Drunen niet gespaard. Vele landbouwers werden verrast. Toen de aardappelen man- gelwortelkuilen na den dooi werden geopend, kwam men tot de ont dekking, dat een groot deel van den inhoud bevroren was. Mogelijk zal daarom in het voorjaar de prijs van deze producten eenigszins stijgen. Bevorderd. Onze dorpsgenoot, sergeant P. Peters slaagde bij de school voor reserve-officieren voor het vaan drigsexamen. R.K.W.V. Onder presidium van den heer H. Maas, kwamen de R.K. werk - lieden in een algemeene vergadering bijeen. Na de opening deelde de voorzitter de plannen mede omtrent deoprichting van een Lourdeszieken fonds, waardoor zieke leden van den R.K.W.V. in staat worden ge steld om een bedevaart naar Lour- des te maken. Besloten werd een plaatselijk comité in te stellen, dat zich belast met de inzameling van de gelden voor dat doel, waarin door een vijftal leden werd zitting genomen. Nadat door het bestuur met de leden het ontwerp nieuwe statuten was behandeld verklaarde zich de aanwezigen tegen het ont werp. Verder werd besloten een bijdrage te schenken aan ,,De Nieuwe Gemeenschap", waarna de voorzitter onder dank deze verga dering sloot. B.V. L. Donderdag 26 Jan. a.s. om half acht houdt de afdeeling Drunen van den B. V. L. een propaganda- vergadering in de zaal der meisjes congregatie. Op deze vergadering zullen de prijzen worden uitgereikt die in het afgeloopen seizoen wer den behaald, terwijl als spreker op zal treden kapitein Rabou uit 's Bosch. aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen, terwijl hij de artisten dank zegde voor hun prachtig spel Aanbesteding. Zaterdag had de aanbesteding plaats van de alhier te bouwen nieuwe fabriek der N V. Lips schroe- vengieterij thans gevestigd te's Her togenbosch. De inschrijvingen waren als volgt: Aarts, Tilburg f 19500 L. Kooien, Waalwijk f 14998 Aarts, Tilburg f 14621 Gebr. F.de Bont, Nieuwkuijk f 14326 Seters, Venlo f 14270 Rokx, Helmond t 13900 Lieshout, Best f 13689 v. d. Wal en Woudenberg, Utrecht f 13250 v Bokstel, Vught f 13135 Wed. Aarts, Waalwijk f 12600 Gebr. de Grauw, Waspik f 12169 Fitters, Waspik f 12000 De Wit-Schapendonk, Drunen f 11990 Smits, Heusden f 11933 Th. de Grauw, Waspik f 11800 Faassen, Vught f 11728 om op dat oogenblik zijn gevoelens van dankbaarheid aan allen die aan de diverse cadeaux hadden bijge dragen, uiting te geven. Wij wenschen hem nog vele jaren. Alhier hield de afdeeling van de R. K. Staatspartij een ledenvergadering onder praesidium van den heer W. Willems. De vergadering werd zoo druk be zocht, dat velen zich zelfs met een staanplaats moesten tevreden stellen. De Voorzitter opende de vergade ring met den Christelijke groet en verwelkomde de leden in t bijzonder den spreker den WelEerw. Pater Eduardus O. C, uit Tilburg. Hii deed mededeeling van het aantal nieuwe leden, welk aantal met meer dan 50°/o is toegenomen. Ondanks de vele moeilijkheden die bij de aanwerving in den weg stonden o.a. dat eerst laat een aan- aanvang kon worden gemaakt met het ophalen van de contribuitie en de contributieverhooging, brengt de voorzitter hulde aan de ijverige propagandisten, die het ledenaantal zoo hoog hebben weten op te voeren. Verder deelde de voorzitter mede dat door hel Bestuur 188 schippers werden aangeschreven om hun te wijzen op ue bevoegdheid om bij volmacht te kuunen stemmen, waar van door 34 gebruik werd gemaakt. Dit is een belangrijke vooruitgang aangezien vong jaar slechts een 15 tal hiervan gebruik maakten. De voorzitter deelt aan mede,dat wij thans gekomen zijn aan het belangrijke punt van ue agenda nl. de voorloopige aanwijzing van can. didaten voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. In ver band hiermede doet hij voorlezing van artikel 4 van het Kiesreglement voor den Statenknng Zevenbergen, Het bestuur heeft zijn bevoegdheid neergelegd in het derde lid van ge noemd artikel gebruik gemaakt en in zijn vergadering van 11 Januari jl. als candidaat aangewezen den WdlEd. Gestrenge Heer M. Th. H. A. M. Heere, burgemeester van Raamsdonk, tevens altredend lid van de Provinciale Staten. Hij noodigdede vergadering uit wanneer zij met deze caudidatuur instemde op te staan, waarna allen zonder uitzondering zich van hun zit plaatsen verhieven. Van de gelegenheid tot stellen van andere candidaten werd geen gebruik gemaakt. Hierna hield de WelEerw. Pater Eduardus U. C. zijn rede waarvoor hij als onderwerp had gekozen «De Politiek van de Hemel». Deze rede genoot groote bijval hetgeen bleek uit 't daverend applaus dat erop volgde. Voor de leden van de R. K. Voelhalvereenigmg «Veersche Boys» en de supportersvereniging, werd in het clvulokaal van den heer C. Heessels een goedgeslaagde ont- wikkelingsavond gegeven door de heeren Luchtenberg en Biermans, bestuursleden van den R. K. Voet balbond Bisdom Breda. Eerstgenoemde behandelde de volgende punten: «Waarom sport in Katholiek verband»; «Orde en tucht in het verenigingsleven»; «Zelfbeheersching». Waarna zeer in het kort de voornaamste spelregels werden besproken. Spreker wees op de groote gevaren verbonden aan de beoefening der sport in neutraal verband en hij sprak de hoop uit dat meer voor aanstaande Katholieken interesse zouden gaan tonen voor de Katho lieke sport. Onze voetballers moet bijgebracht, worden een juiste opvatting van «sport» en «sportbeoefening», waar door ongetwijfeld minder excessen zich zullen voordoen, ruw spel zal vermeden worden en het spel op hooger peil zal komen. Tot slot wekte spreker de leden op zoo noodig voor elkaar een offertje te brengen,geen verbittering kweeken, door kritiek op elkaar, maar hechte vriendschapsbanden te smede; aan sport te doen óm de sport, voor ontspanning. Door den heer Biermans werd nog een kleurenfilm afgedraaid (de voetbalwedstrijd R. K, Holland R. K. Belgie gespeeld in 1938 te Breda). Tot candidaten voor de groslijst voor de verkiezing van leden der Prov. Staten zijn alhier gesteld de heeren Moonen te Waalwijk, v. d. Heijden te Drunen, van Herpt te Herpt en van Wagenberg te Vlijmen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeids bemiddeling stonden 150 werkzoe kenden ingeschreven, waarvan er 22 gedeeltelijk werkloos zijn. In de steunregeling waren 65 personen opgenomen. Politiebond. De politiebond «Langstraat en omgeving« hield haar feestvergade- ring in de zaal van café Th. Els- hout. De voorzitter, de heer Peelers wijdde enkele woorden van nage dachtenis aan den heer v. d. Wa ter, den overleden secretaris van den Bond. De avond werd in groote gezelligheid doorgebracht. Bond voor Groote Gezinnen Voor de leden van den Bond voor Groote Gezinnen werd in de afgeloopen week een triduum ge houden, dat geleid werd door Pater Colombanus. Het werd Zondag met een algemeene H. Communie be sloten. Filmvoorstelling Op Maandag 23 Januari a.s. om 7 uur wordt in de zaal van de Meisjes-congregatie vanwege den Bond voor Groote Gezinnen de film vertoond »Levensgang«. De film is gratis voor gehuwde dames en heeren. R K. Staatspartij 1 Zondagmiddag hield de afdeeling Drunen van de R.K. Staatspartij in algemeene vergadering bijeen onder presidium van den heer M. van Halder in de zaal der Meisjes congregatie. Voorzitter van Halder riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en wenschte hen veel voor spoed in het nieuwe jaar. Door den secretaris-penning meester, den heer H. Brok werd verslag uitgebracht over het afge loopen jaar, waaraan wij ontleenen In kas op 1 Januari 1938 f23,95. Aan contributie werd ontvangen f 108,55. In kas was op 31 Dec. 1938 f43,77. De vergadering stelde voor om als candidaten voor de a.s. Prov. Staten te stellen de volgende heeren O. J. van Os, Hoofd der lagere landbouwschool, M. van Wagen berg, gemeente ontvanger te Vlijmen, burgemeester Moonen te Waalwijk, Th. Braam, Berlicum en Chr. van Herpt te Herpt. Het bestuur stelde voor: burge meester Mr. R. J. Th. van der Heijden te Drunen en M. van Soestbergen, wethouder van Sociale Zaken te Den Bosch. Na stemming werden candidaat gesteldburgemeester R. J. Th. van der Heijden te Drunen, burge meester Moonen te Waalwijk, de heer van Os uit Udenhout, de heer M. van Wagenberg uit Vlijmen en de heer W. van Soestbergen uit Den Bosch. Mogelijk worden nog enkele propagandisten aangesteld, waarna de voorzitter de vergadering sloot onder dank aan allen. Constantia. Zondagavond gaf de handboog schutterij »Constantia« voor hare leden en donateurs haar eerste win- teruitvoering in de zaal van den heer Th. Elshout. Berlicums Tooneel heeft de do nateurs en leden van Constantia weer een kunstvollen avond bezoigd. Met groot succes werd opgevoerd het stroopersdrama »Krates« en een klucht. Het was de derdemaal, dat Berlicums Tooneel voor het Dru- nensch publiek optrad en het was weer een succes. Door den heer Jan Velman, voor. zitter van Constantia werden de v. d. Broek, Waspik f 11364 v. d. Linden, Gemert f 11340 v. Kaathoven, Vught f 11245 v. Alphen, Drunen f 11240 Schans, Vught f 11180 Pennings en Lamoen, St. Mich.-Gestel f 10950 ELSHOUT R.K. Staatspartij Zondag kwam de aldeeling Els- hout van de R.K. Staatspartij ouder presidium van den heei A. Willems in algemeene vergadering bijeen. Door den secretaris-penning meester, den heer van Sluisveld werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Voor de as. verkiezingen voor de Prov. Staten weiden door de afdeeling de navolgende leden caudi daat gesteld M. van Dongen te Waspik, burge meester Mr. R. van der Heijden te Drunen, Chr. van Herpt te Herpt en M. van Wagenberg te Vlijmen Na nog enkele besprekingeu van huishoudelijkeuaard sloot voorzitter Willems deze vergadering. Film üp 2 Februari a.s. zal voor den Bond voor Groote Gezinnen de lilm »Levensgang« gedraaid worden. RAAMSDONKSVEER. Zondagavond werd in het St. Henricnsgebouw een liefdadigheids- uitvoering gegeven, ten bate van de St. Vincentiusvereeniging, alhier die zeer goed geslaagd is. De Vincentiusvereeniging had aan gezocht het bekende tooneelgezel- schap van Huize Nazareth uit Til burg] waarmee ze een goede keus hadden gedaan. Op Vincentiusdag (Tweede Kerstdag), kon de uitvoering niet doorgaan, vanwege een stert geval in de familie van een speler. Opgevoerd werd het blijspel «Rumoer om honderd gulden». Het kunstvol spel werd vlot en op keurige wijze gespeeld.de spelers vervulden allen zonder uitzondering uitstekend hun rol. De groote zaal van het Henricus gebouw was geheel gevuld. De St. Vincentiusvereeniging kan op een in alle opzichten goed ge slaagde uitvoering terugzien. Na afloop had de verloting plaats ten bate van de St. Vincentiusver eeniging. In aanmerking voor een prijs kwamen de volgende nummers: le prijs een rijwiel no 211; 2e pr een theemeubel no 128; 3e pr no 287; 4e prijs no 370; 5e prijs no 351; 6e prijs no 29; 7e prijs no 513; 8e prijs no 110; 9e prijs no 311; 10e prijs no 138; lie prijs no 545; 12e prijs no 79. Heden vierde de bekende Veldwachter der gemeente Raams donk S. A. Kloonen den dag, dat hij voor 20 jaren te Raamsdonks- veer in dienst trad. Deze gebenrtenis is niet onopge merkt voorbijgegaan. Door den chef veldwachter werd onder groote hilariteit na een har- telijk3 toespraak als geschenk een feestelijk versierd varken in de armen van zijn nieuwe baas gede poneerd. Het dier gaf daarbij door luide kreten te verstaan dat het genoegen van de kennismaking wederzijds was. Verder werd moeder de vrouw, zooals bij de Politie gebruikelijk, ook niet vergeten. Haar werd een tafel met kleed aangeboden en een cassette messen. Kloonen die ander niet zoo ver legen is zoo als wij allen wel weten was door al deze bewijzen van medeleven zoo ontdaan, dat hij direct geen woorden kon vinden om een plaatselijke ontmoeting op het program; dan zal HEC haar kampioens kansen komen verdedigen. A.s. Zaterdag komen \vy hierop nader terug. R.K.V.V. H. E. G. Van het bezoek der Vlijmensche Boys hebben de HEC'ers weinig genoegen ge had. Na negen overwinningen moesten de geel-zwarten in de laatste seconden van den wedstrijd beide punten aan hun gas ten afstaan. Dat de HEC'ers er nog lang niet zijn is dus wel duidelijk bewezen, iets waar wij reeds verschillende malen op hebben gewezen. De tweede helft der competitie is voor 't eerste elftal de zwaarste, en wij hadden dezen terugslag reeds min ol meer verwacht. Een geluk is, dat ODC (Boxtel), eveneens verloor, zoodat nog al tijd een flinke voorsprong van 4 punten op No. 2 behouden bleef. Het gaat er nu maar 0111 dezen voorsprong te handhaven want het resteerende programma is lang niet malsch. Als een kleine verontschuldiging mag misschien het afwezig zijn van den spil gelden, terwijl bovendien de rechtshalf met de rust nog moest opgeven. Er lag evenwel een zekere matheid over de geheele ploeg, waaraan de lange rust Wel niet vreemd zal zijn. Het was een slechte wedstrajd zonder meer, waar hij Vlijmen een grootere doortastendheid demonstreerde dan de thuisclub. Voor de rust moest HEC tegen den wind optornen, waardoor de Boys regel matig voor het HEC-doel te vinden wa ren. Bij een foutive uittrap van onzen keeper krijgt Vlijmen een vrije trap toe gewezen, welke aanleiding wordt tot de eerste goal van Vlijmen. Na de omwisseling komen de HEC'ers in de meerderheid, ilet juiste verband in de voorhoede is echter geheel zoek en het duurt .akelig lang voor de rechts binnen gelijk maakt. Nu gaat het er eerst spannen, want ook Vlijmen roert zich geducht, en werkelijk gelukt het hen nog in de allerlaatste se conde de winnende goal uit een vrije trap te scoren. Het resultaat dat de reserves behaalden steekt hier wel erg hij af. Zij wisten n.l. bij het sterke Rood-Bauw in Tilburg een 32 overwinning weg te sleepen', wat werkelijk een kranig stukje werk is. Het gaat heel wat beter dan vorig jaar met het tweede elftal. De heide jeugdelftallen boekten dave rende successen. Het A-elftal maakte korte metten met DESK door maar met liefst 60 te win nen. De B-junioren fabriceerden een goal minder tegen Hercules-B, zoodat het 5U werd. ST. JOACHIMSMOER. S.D.Z.Desk. 4 (Kaatsheuvel) 11 Twee ploegen zagen we Zondag in het veld, die elkaar niet veel toegaven. S.D.Z. was niet op volle kracht, waardoor we de gasten wel in staat geacht hadden, onze blauw-witten een nederlaag toe te brengen. Bovendien trad de wind voort durend als spelbreker op, zoodat boven gemelde match ons weinig fraais deed zien. Door een vergissing van bondswege stellen beide elftallen zich een uur latei- op, n.l. 1.31). Direct gaan de gasten op verkenning uit, maar worcfen gestuit door de achterhoede van S.D.Z., die ge steund door de halflinie, een tegenaanval opzet. Het spel wordt bijna geregeld aan de eene zijde in de lengte gespeeld. Het eerst weet Desk. te scoren. Eindelijk ook S.D.Z. Een fraai schot van S.D.Z.'s links buiten verdwijnt via de handen van den keeper in het doel. Rust. De tweede speelperiode levert talrijke kansen. De gasten laten ze echter allen onbenut. Nog probeeren de S.D.Z.'ers door te breken, maar het Desk-achterstel is onverbiddelijk. Zonder wijziging in den stand komt het einde. Scheidsrechter Jansen had een gemak kelijke taak. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready kon het in Oosterhout niet tot een overwinning brengen en moest met 53 de meerderheid van de SCÜ- reserves erkennen. R.K.V.B. DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l. Eerste klasse. JulianaODC 2 9—2 Jan van ArkelZwaluw 2 6—U ConcordiaAvanti 4—1 MSVSt. Michiels Gestel 2 3—1 Tweede klasse. VJCVlijmensche Boys 2 2—6 TVCConcordia 2 3—1 Derde klasse. Vlijmensche Boys 3OSC 3 2—5 HinthamSVD 3 16—6 Concordia 3Helvoirt 2 4—2 Overzicht. Eerste klasse. De derby in Boxtel werd, zooals te verwachten was een verdiende overwin ning voor Juliana. Ammerzoden stond in het teeken van de Jantjes. De Zwaluw reserves leden er een 60 nederlaag. Avanti was nog niet tegen de Bosschena ren opgewassen en leed er weer een 41 nederlaag. Tweede klasse. Dat de Boys-reserves bij VJC de pun ten zouden meenemen hadden wij voor zien. 62 Is nog zoo slecht niet voor de thuisclub. De Concordianen leden hun eerste nederlaag bij het sterke TVC. Derde klasse. De Boys 3 waren niet zoo goed op dreef als hun grootere broers. Zij verloren met 52 op eigen veld van de OSC-reserves. Hintham toonde iets te kunnen en ver sloeg SVD 3 met 100. Tenslotte bleef Concordia 3 normaal de baas en zond Helvoirt 2 met een 42 nederlaag naar huis. Maandagavond heeft de Brusselsche wielerbaan haar poorten geopend voor den eersten zesdaagsche van dit seizoen. De tot nu toe daarbij betoonde belang stelling doet het beste verwachten voor de komende dagen. Op de piste wordt eerste klas sport vertoond, waarbij voor al de koppels SlaafsPellenaars en Wals Boeijen uitblinken. De stand om omstreeks middernacht luidde als volgt 1. SlaatsPellenaars, 36 punten; 2. Wals—Boeyen, 28 punten; 3. Buysse Billiet, 27 punten; 4. OhnoGuerra, 14 punten; 5. JLapébieIgnat, 4 punten. Op l ronde: 6. KaersDe Bruycker, 3D pun ten; 7. Van BuggenhoutVan Vlockho- ven, 15 punten. Op twee ronden: 8. Van Schijn delv. d. Broek, 37 punten; 9. ThyssensVan Simaeys, 29 punten; 10. DepauwNaye, 20 punten; 11. Sylver MacsRoniain Maes, o punten. Op drie ronden: 12. De CaluwéBonduel, 21 punten. Op vier ronden: 13. De Greef Seynave, il punten. Op vijf ronden: 14. DeneefHuys, 17 punten; 15. Diot Wambst, 11 punten. Op zes ronden: 16. BurneauMartin, 13 punten. SCHAKEN. WAALWIJK. Dat „Waalwijk" in de schaakwereld alom gevreesd wordt, werd Zaterdag j.l. opnieuw bewezen toen het „Waalwijk 1" wederom mocht gelukken haar tegen standster een zeer gevoelige nederlaag toe te brengen. Ditmaal was het „Scha- vo" uit Tilburg die met een 51 neder laag naar huis werd teruggezonden. Door deze overwinning bezet „Waalwijk I" in de 2e klasse K.N.S.B. de eerste plaats. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling een sterk tiental uit Dordrecht uit te noodigen een wedstrijd tegen „Waalwijk" te komen spelen als training voor de a.s. kampioenswedstrijden.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3