DIENSTBODE, Aanbesteding. TEST-PILOOT NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING, CORRESPONDENTIE. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. FLINKE DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. NiEUWKUIJK. 1/ TILBURG. J VLIJMEN. WASPIK RAAMSDONK. SPRANG—GAPELLE. KAATSHEUVEL. Op WoensdagJan. MUSIS SACRUM BIOSCOOP. weest voor de spelers om deze botsende levensopvattingen, dezen strijd voor verfoeilijke idealen volledig tot zijn recht te doen komen. Dat zij daarin toch zoo uitnemend geslaagd zijn strekt hen tot eer. De heeren H. Kolster en L. van Cromvoirt, die de hoofdrollen vertolk ten, hebben wederom een brillant staal tje van hun spelers-talent laten zien en ieders bewondering afgedwongen. De heer M. Hoevenaars toonde zich even eens uitstekend geschikt voor zijn rol. Ook de overige spelers, de heeren L. v. Huiten, J. Schapendonk, W. Snels en C. van Huiten hebben allen hun aan deel bijgedragen tot het groote succes van deze opvoering. Den bekwamen re gisseur den heer C.'Mol ook alle hul de. Wegens den langen duur van het stuk kon jammer genoeg aan het muzi kale gedeelte van 't programma slechts een bescheiden plaats worden gelaten en moest de harmonie onder leiding van instructeur v. Loon volstaan met de opening van den avond met 'n paar goed vertolkte nummers. Een goed geslaagd zwembal. Het jaarlijksche zwembal, dat Zondagavond in »Musis Sacrum» gegeven werd, is der traditie ge trouw wederom uitstekend geslaagd. Het bestuur der Waalwijksche Zwem vereeniging bleek met de Jungle Serenaders een goede keuze te heb ben gedaan, want het had daarmee beslag gelegd op een muziek-gezel- schap, dat er in slaagde van het begin tot het eind de stemming er in te houden, üeze werd bovendien irMiiog verhoogd door een feestelijke jversiering van de zaal en bereikte haar hoogtepunt wel, toen een waar bombardement van serpentines en confetti begon. De zeer vele danslustigen zullen, evenals trouwens het bestuur van de W.Z.V zeker met veel genoegen aan dezen, zoo goed geslaagden, avond terugdenken DOODELIJK VERKEERS ONGEVAL TE DONGEN. Motorrijder uit Waalwijk het slachtoffer. Gistermorgen heeft onder de gemeen te Dongen een ernstige aanrijding plaats gehad, waarbij de 40-jarige M. A. Treffers, wonende in de Putstraat, alhier, dusdanige verwondingen opliep, dat hij eenige uren later is overleden. De heer Treffers die op een schoen fabriek te Gilze werkzaam is, begaf zich gistermorgen daarheen, zooals ge woonlijk per motorrijwiel. Toen hij om ongeveer 7.15 uur de Heuvelstraat te Dongen passeerde, reed hij door nog niet geheel opgehelderde oorzaak par does tegen een boerenkar op. De gevol gen waren verschrikkelijk. De heer Treffers werd met een hevigen klap te gen den grond gesmakt, waar hij doo- delijk gewond bleef liggen. Spoedig waren omwonenden toegesneld, alsme de dokter Heintjes, die de eerste ge neeskundige hulp verleende, waarop 't slachtoffer werd overgebracht naar het St. Elisabethsziekenhuis te Tilburg. Eenige uren na aankomst aldaar is hij overleden. De heer Treffers was ge huwd en vader van één kind. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van dit noodlottige gebeuren vernemen wjj nog' net volgende: Toen zooals boven gezegd, de heer Treffers door de Heuvelstraat te Don gen reed, heeft hij waarschijnlijk moe ten uitwijken voor een wielrijder. Hier door heeft hij de boerenwagen van den landbouwer Kouwenberg uit Dongen, die juist uit tegenovergestelde richting, zonder licht naderde, niet opgemerkt. Kouwenberg trachtte nog door spoedig uitwijken een aanrijding te voorkomen, maar dit bleek door den korten afstand niet mogelijk. Het gevolg was dat Tref fers in schuine richting op een der wie len van de kar reed, waarbij het motor rijwiel goeddeels werd vernield. De be rijder zelf is naar alle waarschijnlijk heid toen met zijn hoofd in aanraking gekomen met den domp van het wiel, hetgeen den dood veroorzaakt heeft. Oogenschijnlijk had hij tenminste geen ernstige verwondingen. Alleen werd een kleine wond aan den slaap ge constateerd. VIJFJARIG KINDJE VEROOR ZAAKT BRAND. De woning van de fam." E. in de Hooisteeg, stond Maandag eenzaam en verlaten. Niemand was thuis, maar de deur was open. Een vijfjarig dochtertje van de fam. van B. maakte van deze gelegenheid gebruik om eens een kijkje in het huis te gaan nemen. Wat de klei ne precies bezield heeft, weet men niet. maar in ieder geval nam zij een kan pe troleum en goot den inhoud daarvan over de brandende kachel. De kachel brandde nu van binnen en van buiten, maar ook het vloerkleed en een schoor steenkleedje vatte vlam. Mej. v. E. was inmiddels thuisgekomen en op haar hulpgeroep kwam de timmerman M. aansnellen, die met emmers water het vuur wist te blusschen. OPGEBRACHT. Hedenmorgen is door de Rijksveld- wacht alhier op transport gesteld naar s-Bosch een zekere R., kooiker te Ca- pelle, die nog een maand tegoed had wegens mishandeling. BALDADIGE JEUGD. Werkt elders in het land de jeugd met catapulten, hier in onze gemeente geeft zij de voorkeur aan het slijk der aarde, en zoo werd de heer B., die aan het Hoekeinde fietste, dan ook vanuit een dam met slijk bekogeld, waarvan aangifte bij de politie werd gedaan. Deze nam de zaak in onderzoek en kon de jeugdige vlegels snappen die in middels een flinken uitbrander hebben gekregen. Biljarten. Uitslag vriendschappelijke wed strijd tusschen W.B. en Het Band- spel op 16 Jan 1939. W.B.C. Het Bandspel. Fr. Slaafs 56 Fr. v. Helvoirt 100 L. v. Berkel 100 C. v. Helvoirt 68 C. v. Berkel 100 J. Willemse 93 Chr. v. BerkeJ 100 L. Moonen 80 A. v. Berkel 35 A. v. Oudheugden 100 P. Danckaert 100 A. Rombouts 99 491 540 - Hoogste serie: Fr. Slaats 33 Fr. v. Helvoirt 23 Pols gebroken tijdens het voetballen. Tijdens den Zondag gespeelden wedstrijd TegelenWSC in fegelen had de WSC half speler Jac. Klaas- sen het ongeluk zijn pols te breken. Hij sprong nl. naar den bal en kwam daarbij zeer ongelukkig neer met bovenvermeld noodlottig gevolg. De oorzaak is dus niet te zoeken in ruw spel of anderszins. FRAAI SUCCES. Op de kampioenstentoonstelling met zangwedstrijd van de Ned. Bond van ^anarieteelt en Vogelbescherming, ge houden op 14 en 15 Jan. te Rotterdam, behaalde de heer W. Raaijmakers en 3e prijs in klas VIII, met nog een eere medaille. Solistenconcours te Tilburg In verband met het onlangs ge vierde zilveren bestaansfeest gaf de harmonie «Opwaarts» te Tilburg in de zaal van de R.K. W.V. een groot en welgeslaagd solisten concours. Bij de ruim 70 deelnemen- den waren er ook uit Drunen en Kaatsheuvel. Deze hebben zich in het selecte gezelschap uitnemend geweerd, zoodat zij de volgende prijzen wisten te behalen. Derde afdeeling Duo Gebr. de Vries, Kaatsheuvel, pistons 2e prijs, M. Emmen, Kaatsheuvel, alt. sax. 2e prijs, A. Muijselaar, Kaatsheuvel sax. tenor 2e prijs, Duo A. van der Heijden en J. van der Wouw, Kaatsheuvel, piston en tuba le prijs Eere afdeeling C. v. Son, Drunen tuba le prijs. Eerste afdeeling kwartetA. Valk, P. van Rooij, J. Steenbergen en A. van Wanrooij, Kaatsheuvel 3 clar. pl. sax. bar. le prijs. Verder werd nog in de eere- afdeeling aan C. v. Son uit Drunen een eereprijs toegekend. Marktbericht Huiden. De markt onderging deze be- richtsweek weinig verandering en de tendenz is weifelend. Nog steeds blijft het moeilijk om tot een min of meer regelmatige gang van zaken te komen, daar de prijsideeën van koopers en verkoo- pers meestal nogal te veel uiteen loopen. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Dussen op Vrijdag 20 Januari 1939, des n.m, om 4 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Ontslagaanvrage le ambtenaar van den Burgelijken Stand. 3. Herziening verordening Honden belasting. In de plaats van den heer G. Kievits is tot besteller bij de poste rijen alhier aangesteld de heer Joh. Wijtvliet Jr. alhier. Zaterdagavond hield de fanfare Wilhelmina« onder voorzitterschap van den heer Jongbloets haar alge- meene jaarvergadering. De aftredende bestuursleden de heeren van Moergestel en Verhoeven werden beiden met algemeene stemmen herkozen. Besloten werd dit jaar een Bazar en een concours te organiseeren. Nadere bespre kingen zullen hierover volgen. Uit 't jaarverslag van den pen ningmeester bleek dat het jaar 1938 een bevredigend resultaat heeft opgeleverd. Zondag hield de R.K. Werk lieden-Vereeniging in het Patronaat haar algemeene jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat er 16 bestuurs. en 5 ledenvergaderingen zijn gehouden. Het aantal leden steeg een weinig en bedraagt thans 43, 5 adspirants en 1 donateur. In het afgeloopen jaar werd 't Kolen- fonds opgeheven. Bij de verkiezing van de bestuurs leden werden de heeren Schelle, van Biesen en Hofmans met alge meene stemmen herkozen. De heer van den Broek zal voorloopig nog het secretariaat waarnemen. Het afgeloopen jaar bleek een batig saldo te hebben opgebracht van f21,47 HANK. Door den landbouwer B. alhier is aangifte gedaan van een vermoe delijk geval van Mond- en Klauwzeer onder zijn vee. Deze gevaarlijke en gevreesde besmettelijke veeziekte was hier geheel geweken. Het is te hopen dat het bij dit eene geval moge blijven. De heer Snijders had het ongeluk op de Papierfabriek »Maas- mond« alhier met zijn arm bekneld te geraken tusschen een der ma chines. Hierbij werd hij dusdanig gekwetst dat overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Door de Wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis, wordt op initia tief van deze vereeniging in het Bondsgebouw een Moedercursus gegeven.Ruim 50 deelnemers hebben zich voor dezen cursus opgegeven. Aantal inwoners per 1 Januari 1939: 2890. Gevestigd in 1938 168 personen; veitrokken in 1938 239 personen; geboren in 1938 72 kinderen; over leden 33 personen; aantal gesloten huwelijken 12. Aantal inwoners per 1 Januari 1939 2853 alzoo een achteruitgang van 37 personen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. is ten uadeele van visscher J. Kivits uit zijn 2 visschers- schuiten, liggende in de rivier de Douge door onbekende daders ont vreemd 50 kg. voorn en 30 kg. brasem. Aangifte isgedaanbij den gemeente veldwachter. In de Zondagmiddag gehouden algemeene ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling R.K. Staats partij werden de navolgende heeren candidaat gesteld; van Herpt uit Herpt, Hoogers uit den Bosch en van Wagenberg uit Vlijmen. Maandagavond werd in café Siegers de jaarlijksche ledenverga, dering gehouden van het Veefonds en de daaraan verbonden onderlinge brandverzekering. Na het openings- en welkomst woord door den voorzitter, den heer Louis van SpijK, geelt de secretaris, de heer Th. Mostermans, een uit gebreid verslag. We stippen aan De totale inkomsten waren 13775 62, de uitgaven f3758 32. Batig slot f17.30. Het totale bezit bedroeg op 1 Jan. 1939 f 171.28. Er werden 18 koeien eu 4 kalveren door de verzekering opgeruimd voor een totaal bedrag van 1807. De totale uitgaven der brandver zekering bedroegen 1324.74, de in komsten 182.78. Nadeelig saldo f241.96. Het totale bezit op 1 Jan. 1939 bedroeg 1 1645.86. Men besloot de vleeschpi ijzen te handhaven op 33 en 28 cent; terwijl voor de huid een bedrag van 15.— en 110.— zal worden uitbetaald. De aftredende bestuursleden Jac. Mostermans en Joh. Siegers weiden herbenoemd. Hierna sluiting. Wij vernemen dat het R.K. Kerkbestuur ernstige plannen over weegt om een 2-klassige nieuwe bewaarschool bij te bouwen, daar thans ruim 100 kinderen in een klas zitten en de bewaarschool wegens overgroot bezoek, overbevolkt is. Zondag is de candidaatstellingvoor de Provinciale Staten in den Provin cialen Kieskring Tilburg gesloten. Ingediend werden de volgende personen Rayon 1 (stad Tilburg): P. J.van Haaren, L. Janssens" Czn., H.Man- naerts, mr. H. v. d. Mortel en A.Th. van Rijen, allen aftredend,Tilburg. En voorts de heeren M. J. Bedaux, A. J. Fransen, A. J. Remmers en mr. H. J. A. Scheidelaar. Rayon IIM. J. Willekens, Hil- varenbeek, aftredend en A. van Gooi, Goirle. Rayon 111: H. J. van Susante, Boxtel, altredend en W. Jansen, Boxtel. Rayon IVA. v. d. Bogaart, Ois- terwijk, J. D. E. v. d. Heuvel,Loon- opzand, J. M. W. v. iersel,Helvoirt, J. Mallens, Kaatsheuvel, G. J.v.Os, Udenhout, A. Simons, Haaren, C. J. Simons, Helvoirt, Mej. J. Sweens (aftr.), Udenhout en A. Verster,Gilze. Tilburgsch Stedelijk Orkest. Op Donderdag 26 Januari a.s.zal te Tilburg in de N. K. Harmonie door het Tilburgsch Stedelijk Orkest een concert gegeven worden onder leiding van Stan Donders van Eijck met medewerking van Mevrouw Hélène Ludolph, sopraan. De generale repetitie zal ook nu wederom als jeugdconcert gegeven worden. De vereenigde caféhouders kwamen met de regelingscomtmissie der Car navalsfeesten bijeen ter bespreking der komende carnavalsfeest en. lie- sloten werd evenals vorige jaren groote groepenwedstrijden te orga niseeren, waaraan flinke geldprijzen verbonden zijn. Behoudens goed keuring der bevoegde instanties zal er Zondagsmiddags een gecostu- meerde voetbalwedstrijd worden ge- houden, waaraan wederom een attractie is verbonden voor de deel nemers. -i i t Op Zondag, 22 Januari zal het Harmoniegezelsnhap Volksvlijt en Volksvermaak in de zaal van den Heer H. van lersel haar eerste groote winteruitvoering geven.Mede werking zal worden verleend door Vereeniging Room:sch Toneel uit 's-Hertogenbosch. Opgevoerd zal worden het blijspel «De Privé Ver pleegster». Deze uitvoering wordt de leden aangeboden. Dames niet leden en vreemdelingen kunnen worden rgïntroduceerd. Op 31 Januarie ek. zal de Heer A,. Smeur den dag herdenken dat hij gedurende 50 jaren lid is der Sint Vincentiusvereeniging als ook gedurende dien lijd het Penning meesterschap waarneemt. Nog temeer omreden genoemde heer ook op ander gebied zich in de Maatschappij nuttig heeft ge maakt, zal het hem op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. ,s Morgens zal een H. Mis van dank. ze£ging worden opgedragen waarna onder het genot van een koffiemaal, tijd in het parochiehuis de huldiging van den Jubilaris zal plaats hebben. Gisteren werd bij den land bouwer J de B. tijdens het dorschen een 30-tal ratten en 'n 200 muizen gevangen. RAAMSDONKSVEER. Door de Kon. Erk. Rostduivenver. „Prinses Juliana" is Zaterdag en Zon dag in het clublokaal bij J. Kamp aan de Keizersdijk alhier een groote post- duivententoonstelling gehouden, die zeer goed geslaagd is. Al was het maar een onderlinge tentoonstelling, toch was er beide dagen een flinke belang stelling ook van van buiten de ge meente, die een kijkje kwamen ne men om de prachtige collectie duiven die waren ingezonden, te bewonderen. Door den keurmeester, de lieer Boer jan uit Teteringen, die goed vol deed, werd de uitslag als volgt vastge steld Oude Doffers: le prijs J. v. Strien; 2 J. Kamp; 3 C. Hommel; 4 C. van Suijlekom; 5 C. de Jong; 6 L. v. Diein- Keijzers; 7 R. Joore; 8 J. van Strien; 9 J. Kamp. Zeer Eerv. Verm. L. van Diem-Keijzers; Eerv. Verm. C. Hom mel. Oude Duiven: le pr. A. M. Theuns; 2 R .Joore; 3 C. de Jong; 4 C. van Suijlekom. Zeer Eerv. Verm. P. Fens; Eerv. Verm. C. van Suijlekom. Jonge Doffers: le prijs L. v. Diem- Keijzers; 2 R. Joore; 3 A. M. Theuns; 4 G. Hommel; 5 C. de Jong; 6 L. van Diem-Keijzers. Zeer Eerv. Verm. P. Damen; Èerv. Verm. J. Kamp. Jonge Duiven: le prijs J. v. Strien; 2 J. van Strien; 3 H. Verschuren; 4 H. Verschuren; 5 J. van Strien. Zeer Eerv. Verm. C. de Jong; Eerv. Verin. R. Joore. SPRANG. A.s. Vrijdagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, op uitnoo- diging van het Comité voor Winterle- zingen, optreden den Weleerw. heer Ds. J. Fokkema van Delft, vroeger pre dikant alhier, met het onderwerp: Prediker, preek en toehoorders". De Afdeeling Sprang van het Nederl. Werkl. Verbond ..Patrimo nium" kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in ver gadering bijeen. Na opening der vergadering las de voorzitter Ps. 93 (onberijmd) en ging voor in gebed, waarna hij den leden welkom heette op deze eerste vergade ring in het nieuwe jaar en hen Gods onmisbaren zegen toewenschte voor '39. Speciaal heette de voorz. welkom dhr. C. van Caem, die dezen avond een on derwerp voor de vergadering zou in leiden. De voorzitter wees er op dat een moeilijk jaar achter ons ligt en dat de toekomst donker is; wanneer wij niet wisten dat God regeert zouden wij die toekomst met angst ingaan, maar in het geloof dat God regeert en er niets buiten Zijn wil gebeurt, mogen wij de toekomst met vertrouwen tege moet gaan. Spr. wekte op de beginse len die het Verbond beleid mede uit te dragen tot welzijn van de Chr. sociale beweging in het algemeen en de afdee ling in het bijzonder, maar bovenal tot eer van God. Na het lezen der notulen en de be handeling van enkele ingekomen stuk ken, verkreeg dhr. C. van Caem het woord voor de behandeling van zijn onderwerp: ,,De positie van den arbei der onder den invloed der sociale be weging." De inleider zette hierbij uit voerig uiteen den rechtelooze toestand der arbeiders van vroeger met alle el lende van dien, en schetste daarnaast de vele verbeteringen die onder den invloed der sociale beweging voor den arbeider zijn gekomen, waarbij spr. een reeks sociale wetten in het belang van den arbeider opsomde. Aan het slot van zijn betoog meende de inleider dat toch niet altijd gezegd kan worden dat de arbeiders nu gelukkiger zijn dan vroe ger. Daarvoor moet men die verbete ringen zien als genadegaven, dan pas kan men er God ook voor danken. Op dit onderwerp volgde een breed voerige en leerzame bespreking, waarna de voorzitter dank bracht aan dhr. v. Caem en de leden opwekte tot trouw bezoek der vergaderingen. De verga dering werd hierna met dankgebed ge sloten. Het Bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle kwam Dins dagavond in de zaal van den Christel. Volksbond alhier, onder leiding van voorzitter C. Braspenning, in vergade ring bijeen. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter den leden Gods onmisbare zegen toe voor het nieuwe jaar en sprak daarbij de hoop uit dat zij hun gaven en krachten in Gods kracht zouden ge ven voor het werk van den C.B.B. en zouden toonen mannen uit en voor de Chr. vakbeweging te zijn tot eere Gods. Een groot aantal belangrijke ingeko men stukken kwamen hierna in behan deling, waarbij o.a. met blijdschap ken nis werd genomen van de installatie van de Commissie van Advies voor Werkverschaffings- en Steunregelings aangelegenheden. Verschillende besluiten werden ge nomen in verband met de pogingen tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden, de vertooning van den film van het T.B.C.-Fonds „Draagt El kanders Lasten", onderafdeeling van 't Chr. Nationaal Vakverbond, enz. De plaatselijke predikanten zal ver zocht worden hunne medewerking te willen verleenen bij de verspreiding van de brochure „Uw belijdenis bele ven" aan hen die dit jaar belijdenis des geloofs afleggen. CAPELLE. Het muziekgezelschap Kunst na Ar beid hield j.l. Donderdagavond in het repetitielokaal haar jaarvergadering, welke zich in een goede belangstelling mocht verheugen. De voorzitter, dhr. J. Michaël, open de deze bijeenkomts met een hartelijk welkomstwoord, wees op de vele moei lijkheden, waarmede de vereeniging in 1938 had te kampen en sprak de hoop uit, dat het pas begonnen jaar een goed verloop mag hebben, waarna de secretaris de notulen der vorige ver gadering voorlas, evenals het verslag over den toestand en werkzaamheden der vereeniging over het afgeloopen jaar, welke onder dankzegging aan den samensteller werden goedgekeurd. Uit het financieel overzicht van den penningmeester, dhr. E. Colet, bleek, dat de kas sloot met een klein batig saldo. De rekening en verantwoording over 1938 werden nagezien en in orde be vonden door de heeren W. van Zeist en Joh. Sterrenburg en met een woord van dank aan den penningmeester voor zijn keurig verzorgde boekhou ding goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de hee ren \V. M. de Bas, J. Kraak, P. Spuy- broek en W. J. van Nieuwenhuyzen, werden met algemeene stemmen her kozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen de benoeming aan. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur besloten heeft half Fe bruari een uitvoering te geven, welke uitsluitend toegankelijk is voor do nateurs en leden en dat aan deze uit voering medewerking zal worden ver leend door hel duo Joe en Nelli uit Utrecht. Van de rondvraag werd door een tweetal leden gebruik gemaakt, waarna de voorzitter deze geannimeerde ver gadering sloot en men nog eenigen tijd in. gezellig samenzijn bijeen bleef. vHet bouwen van een woonhuis met landbouwersschuur aan de Vaart- kant voor dhr. A. de Bie is na gehou den aanbesteding opgedragen aan den aannemer H. Wagemakers alhier. VRIJHOEVE-CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Be langen alhier kwam de Ant. Rev. Kies- vereeniging Nederland en Oranje, on der leiding van haar voorzitter, dhr. K. Alblas in vergadering bijeen. De samenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 119:53, het lezen van een gedeelte der Heilige Schrift en gebed. Door den secretaris dhr. Ant. Metsk werden de notulen der vorige verga dering voorgelezen welke werden goed gekeurd. De heer G. Koenen gaf als penning meester een financieel overzicht. Besproken werd het werkplan 1939, tevens had de semming plaats voor de candidatenlijst voor de Prov. Staten. De volgende vergadering werd be paald op Donderdag 26 Januari. Met een woord van dank voor de opkomst werd de vergadering op gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. B. V. L. Voor de afdeeling Kaatsheuvel van den B. V. L. trad j.l. Dinsdag-avond, als spreker op de Weled. Zeergel, Heer Dr. Mr. J. B. Sens uil Nijmegen. De zaal was goed bezet. Behalve spre ker waren aanwezig, de Weled. Gestr. heer Lt. Kon. Hafkemeijer van het In stituut B.V.L.; de Voorzitter van de Gewest. Landstorm de WelEdelachtb. Heer F. W. van Beek, Burgemeester van Boxtel, de Weled. Heer van Agt, Secretaris van de Gewest. Landstorm Comm. de Meijerij, de Weleerw. Heer v. d. Heuvel Kapelaan, Dr. Vercaute- ren en de Gem. Secr. M. A. v. d. Wee. Burgemeester Mallens had bericht van verhindering gegeven wegens fa milie-sterfgeval. Burgemeester opende de vergade- rin» met een kort woord, >va«vn« n* het"woord gaf aan den spreker van den avond, Dr. Mr. Sens. Zelden heeft de B.V.L. in Kaatsheuvel een spreker gehad, die met meer enthousiasme en met meer toewijding het onderwerp: Doel en Noodzakelijkheid van het in stituut B.V.L. besprak, dan Dr. Sens. Achtereenvolgens liet hij het ontstaan en de ontwikkeling van den B.V.L. de revue passeeren, daarbij afdalende in de kleinste bijzonderheden, doch te vens de groote lijn, de ontwikkeling en de noodzakelijkheid tegen de ideeën van ondermijning van gezag scherp stellende. Het daverende applaus, wat spreker te beurt viel na zijn rede, be wees wel voldoende, dat hij in de: geest der B.V.L.-ers gesproken had Na het zingen van het eerste coupfc van het Wilhelmus, dankte de Wjf Edelachtb. Heer v. Beek den sprekei waarna de prijzen werden uitgereil van de in het vorig seizoen gehoudc; schietoefeningen van de afd. Kaauj heuvel van den B.V.L. I Jaarvergadering Harmonie Apollo De Kon. Erk. Harmonie Apollo hiel Maandagavond in haar tehuis bij dei^ heer Joh. Smit haar jaarvergadering Het boekjaar sloot met een batig slo van 90.De bestuursvacature, ont staan door het heengaan van den heei J. Witlox, werd aangevuld door dt verkiezing van den heer Jos Schalken zoon van den oud-president A. Schal ken. Herkozen werden de heeren M A. v. d. Wee als president en de heei Jos. Steenbergen als bestuurslid. Be sloten werd om op Zaterdag a.s. d( jaarlijksche statiedag te houden en o; 29 Januari a.s. een concert te geven. R.K. Kiesvereeniging; St. Jan. De R.K. Kiesvereeniging St. Jat hield Vrijdagavond in de zaal van det J.W. in den R.K. Gildenhond een al gemeene ledenvergadering, speciaal on candidaten te stellen voor de verkiezinj der Provinciale Staten. Bij verhindering van Burgemeestei Mallens, presideerde dhr. J. Beeren< de bijeenkomst. Hij gaf een korte uit eenzetting van de wijze van candidaat- stelling, waarna men hiertoe overgmsj Zoowel van bestuurszijde, als uit dt vergadering, kwam het voorstel om Burgemeester Mallens, voorzitter dei R.K. Kiesvereeniging St. Jan, voor rayon IV als candidaat in te dienen. Vertier werden de candidaturen ge steund van de aftredende leden in dt verschillende rayons en van den heei v. d. Heuvel uit Loonopzand. Aangedrongen werd om le trachten een spreker te laten komen, waarbij genoemd werd Dr. Kasteele. De voor zitter nam dit voorstel gaarne over, doch merkte op, dat de kosten vooi een goed spreker zoo hoog loopen, dat eerst eens het resultaat moet worden afgewacht van de contributie-inning en het werven van nieuwe leden. ST. JOACHIMSMOER. Een stier, die Zaterdag j 1. ineen stal losbrak, heeft v. G. in zijn woede aangegrepen. Het razende dier nam hem op de horens, drukte hem in den hoek van een muur en wierp hem vervolgens legen de zol dering. Er mag van geluk gesproken worden dal hij niet het slachfoff^.X is van dit verwoede dier. v. G. klaagde, over inwendige pijnen. Wij ontvingen een verslag van een vergadering van de vereeniging V. H. Aangezien geen inzender vermeld is. kunnen wij het niet plaatsen. RED. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ UDENHOUT. Op den weg tusschen Udenhout er Tilburg reed de heer Hollosy uit Am sterdam met z'n auto plotseling naai links, sleepte de 17-jarige fietser Ha mers uit Udenhout mee en botste tegen een boom. De auto-rijder en de fietsei werden op slag gedood. De marechaussée constateerde in dc auto een sigaretten-doosje waaruit eer sigaret stak. Men concludeert dat hij bij 't nemen der sigaret de macht ovei z'n auto kwijtraakte. WORDT GEVRAAGD BLOK Besoijenschestr. 18a, 60562 Waalwijk. 's nam. 3 DE UITBREID f SCHOEN- EN LEDER- WAR ENFABRIEK voor GEBR. DEKKERS te Kaatsheuvel. Bestek en Teekening voor aannemers f3.50(restitutief2), voor loodgieters fl.00 (restitutie f0.50), voor schilders fl.00 (restitutie 10.50)» De Architect, J. A. PRINS, Kaatsheuvel. Vanaf VRIJDAG a.s. Metro-Goldwyn-Mayers Meesterschepping. De Machtigste speelsensatie sinds jaren 1 met CLARK GABLE - MYRNA LOY - SPENCER TRACY. Bespreekt thans reeds uw plaatsen 'U9P.IOAV

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6