EdeBont-v.Hulten Bezoekt WOENSDAG 25 JAN. a.s. De groote Oorlogsfilm ABESSINIË Entree: Balcon 50 ct. Zaal 25 ct. Heerenkleeding naar maat des avonds 8 u. in den Gildenbond te Waalwijk van den Ned. R.K. Grafische Bond zal dit zilveren feest a.s. Donderdag 2G Januari met een feestvergadering her dacht worden. Als spreker zal dien avond optreden het Hoofdbestuurslid Hooghiemstra met als onderwerp 25 jaar Collectief Contract, terwijl de le den door den W.Eerw. adviseur Volleer dien avond op een film zullen worden verrast. Naar wij vernemen zal op dien avond den leden een tractatie worden aangeboden en hoogstwaarschijnlijk zullen er bovendien verrassingen wr#- den uitgedeeld, zoodat de leden der af deel ing Waalwijk a.s. Donderdag een gezellige avond te wachten staat. Deze vergadering -wordt gehouden in het café van den R.K. Gildenhond, des avonds 8 uur. UITBREIDING SCHOENFABRIEK. Naar wij met belangstelling verne men zal de schoenfabriek der firma M. v. d. Hammen te v.m. Besoijcn een be langrijke uitbreiding ondergaan. Zoo zal er o.m. 11 hij 12 meter worden hij- gebouwd. Een en ander mag zeker als een ge lukkig verschijnsel in dezen tijd wor den aangemerkt. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast De K.J.V. viert haareerstelustrum. Morgen zal de K J,V. alhier het heugelijke feit van haar 5-jarig bestaan herdenken. Alhoewel in feite de oprichting in October 1933 plaats had kon de feestelijke viering daar van niet precies 5 jaar later plaats vinden daar men toen nog niet een goede huisvesting gevonden had. Dit is toen verschoven geworden tot Zondag 22 Januari 1939. De K.J.V. is een vereeniging die zich in aller sympathie mag ver heugen en in de periode van haar nog betrekkelijk kort bestaan reeds zeer veel goeds verricht heeft. De promotor van de K. J. V. te Waalwijk is feitelijk de Zeereerw. Heer pastoor Verhagen, die in Aug. 1932 het initiatief nam om tot op richting van een plaatselijke afdeeling van de K.J.V. te komen. De grond slag werd toen gelegd door een triduum dat gegeven werd door den ZeerEerw. Heer pastoor van Oor schot. Een groot aantal belangstel lenden woonden toen de oefeningen bij met het gevolg dat dooj- de Catechisten uit Breda een Vormings cursus gegeven werd. In October 1933 had toen de feestelijke aanneming van 18 leden plaats en daarmee was de totstand, koming van een plaatselijke K.J.V.- afdeeling een feit geworden. De hoofdleidster was toen Mej. Zijlmans. Een vereenigingslokaal werd spoedig gevonden in een leegstaand school lokaal in de St. Crispijnstraat. De voortdurende uitbreiding der ver eeniging maakle het echter nood zakelijk dat reeds spoedig naar een andere huisvesting moest worden omgezien, temeer.daar de Eerw. Zusters genoemd lokaal voor het onderwijs noodig hadden. Al spoe dig was een geschikt pand gevonden in de Mr. van Coothstraat, waarvan in October 1934 de Plechtige Inze gening plaats had door Z. H. E. Mgr. A. Diepen. Tevens werd toen een schaftlo kaal in gebruik genomen, daar de noodzakelijkheid hiervan meermalen gebleken was. Intusschen is het aantal schaftmeisjes uitgegroeid tot ver over de honderd, zoodat wel gebleken is dat het toen genomen besluit inderdaad gerechtvaardigd was. Ook had toen de oprichting plaats van de K.J.M., een onderaf- deeling van de K.J.V., waarbij zich de meisjes van 12 tot 16 jaar kon- aansluiten. In begin 1935 kwamen er boven dien de onderafdeelingen van de K. M. J. V. en de K. A. J. V. nog bij. Zoo was de K.J.V. dus reeds snel uitgegroeid tot een bloeiende ver eeniging met een groot aantal leden die zich. op zeer verschillend terrein verdienstelijk maakte. Op den voor. grond stond natuurlijk de ontwikke ling van het geestelijk leven, maar ook de ontwikkeling van het licha melijke werd niet vergeten. Een korfbalclub zag het levenslicht terwijl ook het beoefenen van rei dansen door de meisjes met veel liefde gedaan werd. Steeds verder ontwikkelde de afdeeling zich in (Ingezonden mededeeling) OVERAL RHEUMATISCHE PIJNEN. Kruschen maakte een ander mensch van hem. Rheumatische pijn is verraderlijk; zij treedt zonder waarschuwing op. Het komt in een arm of been en langzamer hand breidt het zich uit over het ge- heele lichaam, tenzij er iets gedaan wordt om het tegen te houden. Kies dan het juiste middel, evenals deze man, die ons schrijft: .Ongeveer 10 maanden geleden leed ik vreeselijke rheumatische pijnen. Mijn geheele li chaam deed pijn en soms kon ik niet eens naar mijn werk gaan. Men raadde mij Kruschen aan. Ik nam het en het gevolg was, dat de pijnen langzamer hand verdwenen. Ik ga sindsdien onaf gebroken naar mijn werk, dank zij Kru schen, fen voel mij een ander mensch." Kruschen Salt spoort uw afvoerorga- nen, lever, nieren en ingewanden aan tot krachtige, geregelde werking, waar door Uw organisme gezuiverd wordt van schadelijke afvalstoffen, zooals urinezuur, dat de oorzaak kan zijn van Uw rheumatische pijn. Neem iederen morgen „de kleine dagelijksche dosis" en Uw pijnen zullen spoedig verminde ren om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar b ijalle apothekers en drogisten. de goede richting en een en ander bracht noodzakelijke uitbreiding mee zoodat men maar weer ging ver huizen, thans naar het gebouw, waar de afdeeling nu nog gevestigd is. Inmiddels had de K. J. V. ook een nieuwen directeur gekregen in de persoon van den Z.Eerw. Heer Pastoor Heezemans. Door hem kon op 17 December 1.1. de plechtige inzegening en opening plaats vinden van «Huize Immaculata.» Zooals reeds werd opgemerkt is het terrein waarop de K. J. V. zich verdienstelijk maakt zeer uitgebreid. Wij noemen slechts het gebied van het kinderwerk, hulp in de huis houding, het volgen van dienst bodencursussen op Bouvigne, de hulp in het schaftlokaal, het be. schikbaar zijn bij speldjesverkoop enz. enz. Om al deze redenen mag de K.J.V. zich dan ook in ieders wel- willende belangstelling verheugen. Morgen zal dan op eenigszins feestelijke wijze de herdenking van het lustrum plaats hebben. Des morgens H. Mis met Algemeene H. Communie in de kapel bij de Eerw. Zusters met des middags een Plechtig Lof. Des avonds volgt dan in het K.J.V.-huis een intieme feest vergadering met ouders en genoo- digden. Aan het einde van dit verslag spreken wij den wensch uit dat deze sympathieke vereeniging het tweede lustrum in dezelfde gunstige omstandigheden mag vieren als dit thans met het eerste lustrum hel geval is. POLYGOON BIJ KEESJE DE RUYTER. Naar men ons mededeelt zal heden middag om twee uur Polygoon enkele opnamen komen maken van de jonge Nederlandsche biljart-ster Keesje de Ruyter. Ook zijn broertje Hennie dat goed op weg is de sporen van Kees te volgen, zal voor de lens optreden. K. O. B. Waalwijk-Heusden. De K. O B. Bisdom den Bosch, afd. Waalwijk-Heusden houdt een algemeene vergadering in Hotel Verwiel te Waalwijk, op Maandag 23 Januari a.s. om 6 uur. Kynologen-vereeniging Waalwijk en Omstreken De Kynologen-vereeniging «Waal wijk en Omstreken^ zal a.s. Maan. dag 23 dezer eene algemeene ver gadering houden in «De Twee Kolom m en Aan de orde zal o.m. komen de club-match op 5 Maart a.s. waartoe de Raad van Beheer toestemming heeft gegeven en die gehouden wordt ter herdenking van het 15-jarig bestaan, welk feit dezer dagen werd. herdacht, waar de vereeniging in Januari 1924 werd opgericht. Wij twijfelen er niet aan pf alle leden zullen tegenwoordig zijn. „Het Groene Kruis'1. Naar we vernemen zal op 10 Febr. a.s. door de vereeniging «Het Groene Kruis« te Waalwijk een jubileumavond worden gehouden ter viering van het 25-jarig bestaan van genoemde vereeniging. Een feestcommissie is benoemd voorde nadere uitwerking der plannen. In een volgend nummer zullen waarschijnlijk verdere mededeelin- gen kunnen worden gedaan. Geraffineerde inbraak te Waalwijk. Brandkast opengescheurd. De buit slechts gering. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn geraffineerde inbrekers aan het werk geweest in de maga zijnen en kantoren van de N V. Ledermaatschappij C. v. d. Waals Co alhier. Gezien den zwaren arbeid die verricht moest worden ligt het vermoeden voor de hand dat er meerdere personen en waar schijnlijk vakmenschen aan het werk zijn geweest. Desondanks was de buit slechts gering. Toen, evenals gewoonlijk, de ma gazijnknecht de heer Maaywce, he denmorgen om half acht het kan. toor-* betrad, ontdekte hij zeer tot zijn verwondering dat de deur tus- schen het voorste gedeelte van het huis en het achtergelegen magazijn openstond, terwijl hij die gisteravond bij zijn vertrek gesloten bad. Ook kwam hem toen een koude lucht stroom tegemoet en bij nader on derzoek bleek dat in de achter ge legen deur een gat gebroken was, terwijl de deur zelf niet op het nachtslot was. Onmiddellijk rees bij hem het vermoeden van inbraak, waarop hij terstond de politie waar. schuwde. Deze was in de personen van inspecteur Houben en agent H. Hellings, spoedig aanwezig en stelde een voorloopig onderzoekin, waaruit bleek dat zeer geraffineerde personen aan het werk moeten zijn geweest. Deze moeten zich waarschijnlijk door den dam tusschen Klumpers en van der Waals naar achteren begeven hebben. Daar hebben zij zich door een gat in de heg toegang verschaft tot De 3 hoofdfigurenClark Gable, Myrna Loy en Spencer Tracy uit het machtige filmwerk Test-Piloot (de Invlieger) Musis Sacrum. deelte van de safe verwijderd heb ben en daaruit het aanwezige geld genomen hebben. Toevallig was het maar een klein bedrag, ongeveer zestien gulden, dat daarin aanwezig was dit hebben zij meegenomen. Enkele centen bevonden zich nog slechts in het geldbakje. - Uit een en ander blijkt wel dat het alleen om geld te doen is ge weest, want voor zoover valt na te gaan, wordt verder niets, leder of i d., vermist. Ondanks ijverig speuren van de politie ontbreekt tot nu toe elk spoor. Ook vingerafdrukken werden niet gevonden, zoodat de inbrekers bij hun werk van handschoenen moeten zijn voorzien geweest. Als een gelukkige bijkomstig heid kunnen wij nog mededeelen dat hedenmorgen door van Gend met inleiding door Dr. VEENEKLAAS, Arts van de Nederlandsche Ambulance, gezonden door het Nederlandsche Roode Kruis, in den oorlog van Abessinië, welke film door hem zelf w«rd opgenomen. Kaartverkoop en plaatsbespreken (1 O cent) vanaf heden tot een uur voor den aanvang bij den Concierge. den tuin achter het bewuste pand gelegen; hier werden tenminste en kele vage voetsporen aangetroffen. Vervolgens zijn zij naar voren ge gaan, waar zij een gat van ongeveer 30 x 25 cm. uit de deur braken, zoodat zij het slot konden bereiken, waar aan de binnenzijde steeds de sleutels blijven opsteken. Het was toen een klein kunstje om binnen te komen. Toen zij eenmaal binnen waren, zijn zij waarschijnlijk recht naar het langs de straat gelegen kantoor ge gaan, waar de brandkast stond Voordat zij hier evenwel aan het werk gingen hebben zij zorgvuldige maatregelen genomen om niet be trapt te worden. Zoo waren de over gordijnen nauwkeurig gesloten, ter wijl de kieren van de deur van het kantoor met reepen papier waren dichtgemaakt om te verhinderen dat eenig lichtschijnsel naar buiten kon dringen. Voor het raampje van het loket was bovendien nog een stuk carton geplaatst. Vervolgens hebben de heeren het brutale stukje uitgehaald de zware brandkast van haar plaats te halen en daarin in den linker bovenhoek een groot gat te scheuren. Eigen- aardig is dat op den grond een plas, naar petroleum ruikende stof, werd waargenomen. Waarschijnlijk heb ben de ongenoods gasten daarvan gebruik gemaakt om hun inbrekers werktuigen te smeren om daardoor ieder geluid te voorkomen. Toen het gat eenmaal in de kast gescheurd was, hebben zij alle pa pieren, die in het bovenste gedeelte lagen, over den grond verspreid. Waarschijnlijk was daar niets van hun gading bij. Toen moeten zij de afscheiding van het middelste ge en Loos een bedrag van f 500,— aan de firma werd afgedragen, wat gewoonlijk Donderdags geschiedt. De «heeren inbrekers« zullen het dus wel betreuren hun rooftocht niet een nacht te hebben uitgesteld. De firma was niet tegen inbraak verzekerd. EEN VREEMDE BEHANDELING. Donderdagavond hadden in hotel Ver- wiel een drietal vergaderingen plaats. Een drietal verslaggevers begaf er zich heen om de alg. vergadering van het Roode Kruis te verslaan. Abussievelijk kwamen ze terecht in de zaal waar 't Nut van 't Algemeen een avond had met Paul Huf als spre ker. Nu zou men zoo zeggen, dat deze ver gissing toch niet zoo heel erg was, zelfs al waren de verslaggevers bij deze causerie tegenwoordig geweest! Zoo dacht er echter een bestuurslid van 't Nut niet over. Deze zette deze heeren op een zeer vreemde, haast zouden we zeggen: onbehoorlijke manier, aan de deur; in elk geval een behandeling van journalisten, die wij hier in Waal wijk niet kennen! Temeer waar verslagen en mededee- lingen van 't Nut, die een algemeene strekking hebben, steeds gastvrijheid vinden in dit blad. VERGADERING GROENTEHANDELAREN. In café „De Lindeboom", hield Woensdagavond de afd. Waalwijk van den R.K. Bond van Kleinhandelaren in groenten, fruit en aardappelen een goed bezochte algemeene ledenverga dering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, dhr. v. d. Lee mede als dusdanig ontslag te moeten nemen, doch op aandringen van de vergade- i ring kwam spreker op dit voornemen terug. Naar het te Utrecht te houden con gres werden afgevaardigd de heeren W. v. d. Wiel en H. Aarts te Drunen. Nog werd medegedeeld dat dit jaar de afdeeling vijf jaar zal bestaan. Dit feestelijke viering van dit feit zal in hel najaar plaats vinden. KEURING DIENSTPLICHT. Op 18 en 19 Jahuari alhier gehouden keuring voor de dienstplicht, zijn van de 48 ingeschrevenen, 30 geschikt ver klaard, 16 voor goed ongeschikt en 2 tijdelijk ongeschikt. De keuring wordt voortgezet. EERLIJKE VINDSTER. Dezer dagen verloor de zoon van den heer K. alhier een bedrag van 190.terstond werd de politie ver wilt igd die even later het verloren be drag weer kon teruggeven, daar een eerlijke vindster het inmiddels op het politiebureau had gedeponeerd. FABRIEKSONGEVAL. De arbeider L., die eerst 2 dagen in dienst was van de N.V. Bloch en Stibbe, is met zijn hand onder een stanzmachine geraakt, waardoor een deel van zijn duim werd afgeknapt. Feestavond R.K. Middenstandsvereeniging. Woensdagavond hield de R.K Middenstandsvereeniging in «De Twee Kolommen« een feestavond, waarvoor zeer groote belang stelling bestond en die dank zij de goede voorzorgen ook uitstekend geslaagd genoemd mag worden. Om 8 uur werd deze avond ge opend door den voorzitter der vereeniging, den heer J. C. v. Eijckelenburg, die de aanwezigen welkom heette, wees op eenige mis toestanden, zooals de warenhuizen, de trek naar de stad en het feit, dat er voor een feestavond heel wat meer belangstelling bestaat dan voor de gewone vergaderingen, die toch ook zeer belangrijk zijn. Spreker wekte de leden op voortaan ook de gewone ledenvergaderingen te be zoeken en gaf hierna de leiding over aan den ceremoniemeester, den heer P. Dekkers, die op uitstekende wijze alles in de juiste banen wist te leiden. Er werd gezellig gefeest en deze feestavond mag inderdaad geslaagd genoemd worden. Dedansliefhebbers hebben bijzonder hun hart kunnen ophalen, want tot half twee was er gelegenheid om een rondje te maken. De heer Pulles vergastte de aan wezigen op eenige zangnummers, die zeer in den smaak vielen, terwijl voorts de muziek zorgde, dat de vroolijke stemming spoedig kwam en bleef. St. Clemens-Jeugdvereeniging. Door de leden der St. Clemens- Jeugdvereeniging zal in de zaal van het Bondsgebouw te v.m, Baardwijk op Zondag 22 Januari a.s. een groote uitvoering gegeven worden. Onder regie van den heer W. v. d. Mee zal worden opgevoerd het tooneelspel «Van den Dood, die bijna stierf«. Dit is een uit bundige klucht in vijf bedrijven en een proloog bewerkt door J. Ver- vaecke en M. de Gelderode. Deze klucht laat ons het mensch- dom zien in zijn verschillende types in zijn strijd tegen den dood, die noch met redeneeren, noch met list, noch met geweld overwonnen wordt. Deze uitvoering zal op muzikale wijze omlijst worden door een strijkje waaraan als violist zal meewerken de heer Jos Bieleveld uit Veghel, die hier ook reeds een vorige maal een willig gehoor vond. Daar de toegangsprijzen uitermate laag gehouden zijn, vertrouwen wij dat velen dezen avond, die zeer genoegelijk belooft te worden, zul len bijwonen. A, RN Hf. ;ft:

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2