SCHUDT UW LEVER WAKKER Winkelhuis 2 woningen mei inrij noorl. en en luie Sigarenzakjes. H. VAN MIL-VAN SPRANG. INGEZONDEN STUKKEN BEKENDMAKING. NOTARIS CHRIST PUBLIEK VERWEN: lOTARIS MIDDELKOOP WEI- en HOOILAND G- TIMMERMANS DRUNEN. DUSSEN. WASPIK VLIJMEN. X/ Te Koop: met werkplaats Notaris RIETRA Gevraagd j een flinke, nette Jongen Een gedeeltelijken inboedel, verpachten Ook voor onze 5 cents gebakjes POOLSE MUTSJES BEZOEKT ONZE AUTOMATIEK Concert Liedertafel «Oefening en Vermaak« Wij vestigen de aandacht op de populaire uitvoering, welke morgen plaats vindt met medewerking van »St. Cecilia« uit Tilburg. Uit de in dit blad ingevouwen volledige programma's ziet men dat het een avond zal worden, waar voor «elck wat wils« te vinden is, men zou kunnen zeggen een bonte avond. Om eenieder in de gelegenheid te stellen deze uit voering bij te wonen is een extra lage entréeprijs gesteld, terwijl het aanvangsuur is gesteld op 7,30 uur precies. Vanzelfsprekend genieten hono raire leden van Oefening en Ver maak hun gewone rechten. Een groot bal onder de bekende Darling Band zal dezen avond besluiten. Ie Recentie betreffende de uit voering in Oss door »St. Cecilia« »Het bleek een uitstekend koor te zijn, een, zooals wij nog slechts zelden hoorden. Directeur Gijselhart leidde het geheel met vaste hand en toonde zich een groot muzicusl Vooral het Ave Maria van Men- delssohn-Bartholdy en Sah ein Knab ein Röslein stehn van Schubert met sopraan soli vielen bij het publiek bijzonder in den smaak. Na elk nummer klonk 'n machtig applaus dat aan het slot aangroeide tot een donderende ovatie. Het op treden van de dames-solisten C. van Herpen en E. van Boxtel werd een machtig succes; vooral mej. van Boxtel beschikte over een schitter- edde sopraanstem, die zij uitstekend wist te gebruiken. Vooral met »het lied van mijn moeder vergeet ik nooit« oogstte zij een uitbundig applaus. De pauze werd aangevuld door muziek van 't Hartog s Gezelschap, die zeer goed in deze zaal voldeed en zelfs voor minder goed hooren den nog wel te volgen zal zijn geweest. Na de pauze werd opgevoerd de operette »De Bloeraenkoningin« van V. Hollander. De vleugelbege leiding bleek in uitstekende handen bij den heer Frans Becx, terwijl de regisseur J. Versterre veel eer van zijn werk had. Het ballet stond onder bekwame leiding van den heer Landmeter en de algemeene leiding was weer goed toevertrouwd aan den heer Gijselhart. De diverse bloemensolisten ver vulden haar rollen op sublieme wijze; haar stemmen bleken uit stekend geschoold, terwijl de dames bovendien over goede tooneel- capaciteiten bleken te beschikken. De costuums waren van zonder linge schoonheid en mede daardoor en door de keurige lichteffecten werd het ballet een ongekend groot succes, zoodat 't publiek verlangde dat dit werd gebisseerd, waaraan het sympathieke gezelschap aan stonds voldeed. Het »koor van bloemen« zong ook hierin zeer verdienstelijk zoodat het optreden van St. Cecilia een eclatant succes is geworden en wij er zeker van zijndal een hernieuwd optreden bij zeer velen op bijzonder hoogen prijs zal worden gesteld 2e Recentie. »Ook ditmaal bracht't Tilburgsch Gezelschap een rijk programmaten gehoore o.l.v. den heer Gijselhart bij wien de leiding in volkomen veilige handen is, zoowel van muziek zang als ballet en declamatie viel te genieten en speciaal met »De Bloemenkoningin« oogstte het ge zelschap een hartelijk applaus. Herhaaldelijk werden alle mede werkers aan het slot teruggeroepen, zoodat enkele toegiftjes werden ge geven, die» zeer op prijs gesteld werden. Het was een heerlijke avond«. Het 20-jarig bestaan van »Kunst en Kracht«. De herdenking van het 20 jarig bestaan der R.K. Gymnastiekvere niging «Kunst en Kracht te voor malig Baardwijk is thans vastgesteld op Zondag 19 Februari a.s. H^t voornaamste onderdeel van het programma vormt de jubileum uitvoering welke dien avond in het patronaatsgebouw zal worden gege ven. Hieraan zullen medewerken de leden- en aspirant-afdeelingen onder leiding van den heer L. v. Drunen met een extra verzorgd, varieerend turnsportprogramma, de tooneelaf- deeling die een speciaal voor deze gelegenheid geschreven klucht zal opvoeren en tenslotte de bekende humorist en conferencier Willy van Noordt uit 's Bosch die de pauze's tusschen de verschillende nummers zal vullen met «een liedje en een praatjes en met de nieuwste komi sche voordrachten. Voortszal op dien jubileum avond de aanbieding plaats hebben van het nieuwe vaandel dat door het comité van oud-leden van «Kunst eenige gebouwen, die van de bij de fu sie der trams en autobusdiensten over bodig geworden gebouwen overgeble ven zijn. De B.B.A.-directie zal daar om zeer soepel zijn in het van de hand doen van deze gebouwen. Hoe het ook is, thans is nog niets de finitiefs bekend. Doch dat in de ge uit bed springen. bouwen een industrie gevestigd zal Leider L. de Wit deed enkele mede- deelingen aangaande de toekenning der prijzen en den finantieelen toestand. De finantiën stellen het zoo goed, dat ge dacht kan worden aan het aanschaffen van een vaandel. Deze kwestie zal na der worden geregeld. De kringwed strijden worden door leider de Wit nog eens besproken. Besloten werd daar ook in het komende seizoen aan deel te nemen. Zijn propagandistisch woord viel in goede aarde, de honderd leden sterke afdeeling van Drunen mag er zijn. De spreker. Kapitein Rabou, vond het een bijzonder voorrecht om in Dru nen te komen spreken. Velen hebben van hem de eerste opleiding gehad in dienstzaken. Spreker memoreerde in een vlotte en geanimeerde causerie de dingen, die zich het Koninklijk Huis in 1938 heb ben afgespeeld. Dingen waaraan den B.V.L. zoo nauw verbonden is. Uitvoerig besprak de heer Rabou de groote vrijheid van de Nederlandsche staatsburgers en stelt daartegenover de toestanden in Duitschland e.a. Deze vrijheden zijn in Nederland gehand haafd gebleven, dank zij den B.V.L. waardoor iedere revolutionaire poging den kop is ingedrukt. De B.V.L. is een idieele beweging. Zoolang de eendracht en macht van den B.V.L. naar buiten blijft uitstralen, zal zich geen enkele partij in het hoofd halen om het op standige vaandel van den zolder te ha len. Met een hartelijke aansporing om propaganda te maken voor den B. V. L. en een dankwoord aan het adres van den leider en de leden der afdeeling Drunen, besloot de heer Rabou zijn vu rige causerie. Voorzitter Stevens zegde den spre ker dank. Door den heer Rabou werden hierna onder een toepasselijk woord de fraaie prijzen uitgereikt, welke de schutters in het afgeloopen seizoen hadden behaald. Met een dankwoord sloot voorzitter Stevens de vergadering. en Kracht« zal worden aangeboden. Het comité mocht n.l. reeds zoo danige finantieele bijdragen voor dit doel van de ingezetenen ontvangen dat het overtuigd is dit plan te kunnen verwezenlijken in het ver trouwen dat nog verschillende per. sonen hun bijdrage hieraan zullen geven. Een bijzondere opdracht Naar wij vernemen heeft de rijks- veldwachter, dhr. L. v. d. Griendt alhier, de bijzondere opdracht ont vangen met zijn befaamden en voor de stroopers beluchten hond Bolly (met certificaat met lof) te surveil- leeren in het Joodsche vluchte lingen kamp te Hoek van Holland. Haar Gouden Stem Zooals de advertentie in dit nummer aangeeft zal op Donder dag 2 Februari a.s. een heropvoe- ring gegeven worden van het schitterende tooneelspel «Haar Gouden Stem«. De eerste uitvoering heeft een massale belangstelling getrokken, waarbij velen moesten worden teleurgesteld. Om dezen nog maals in de gelegenheid te stellen dit schitterende werk te zien heeft de Missienaaikring van Be- soijen besloten er bovengenoemde reprise van te geven. De baten zullen ditmaal ten goede komen aan een Missionaris. Ook ditmaal dus weer een liefdadig doel dat aller .belangstelling en sympathie verdient. Wij vertrouwen dan ook dat de tweede uitvoering een even groot succes zal worden als de eerste. Luchtbescherming. Aanschaffing van gasmaskers. Nu door de burgerbevolking steeds meer wordt overgegaan tot het aanschaffen van gasmaskers, willen we uitdrukkelijk aanraden, slechts maskers te koopen voorzien van het Rijkscontrolemerk. Er be staan reeds een 11-talgoedgekeurde typen, welke dooi een aantal firma's hier te lande geleverd worden. Te Amsterdam is een bankiers syndicaat gesticht, dat zich de ver koop en de distributie van volks gasmaskerszonder het maken van winst ten doel stelt. Het hiervoor noodige kapitaal is door een aantal banken renteloos beschikbaar ge steld. Hierdoor zal het mogelijk zijn, zich voor f5.— een volksgas maker aan te schaffen. De Veritex- fabrieken te Apeldoorn annonceeren echter een nieuw type volksgas masker (Rijkskeur 010) compleet voor f3.50. Dit type heeft naar het voorbeeld van het Duitsche volks gasmasker een gelaatstuk van het kopmodel, met aansluiting omden hals.*) Adressen en inlichtingen voor zoover bekend, worden gaarne ver- stredt door de afd Waalwijk der N. V. L. Of het echter ook voorzien is van splintervrije oogglazen, wordt niet vermeld. Barakconcours R.K. Werkliedenvereeniging. Op Zaterdag 28, Zondag 29 en Maandag 30 Januari en verder iedere week op Zaterdag Zaterdag wordt in het café van den R.K. Gilden een Barakconcours gehouden waar- aan tal van fraaie prijzen verbonden zijn. Zoo bestaat de eeiste prijs uit een prima heerenrijwiel, De baten komen ten goede aan charitatieve acties, zooals Winter steunactie, Werkloozendag, Kinder- St. Nicolaasfeest enz. De tramremise. Rondom de tramremise gaan weer een massa geruchten. Reeds vroeger is er sprake van geweest, dat zich een of andere industrie in deze gebouwen zou gaan vestigen. Ook nu gaan weer der gelijke geruchten. Wat er van waar is, weten wij niet. Wel zijn er enkele dagen achtereen een tweetal personen geweest, die rondom de gebouwen en op de terreinen heb ben gekeken. Men gist en gist, doch de heeren hebben het grootste stilzwijgen bewaard omtrent de reden van hun on derzoek en hun plannen. De tramremi se en de daarbij staande villa zijn de Biljarten. Woensdagavond werd door O.O.O. en Prins Bernhard in café Th. Elshoul een vriendschappelijken wedstrijd ge speeld, waarvan den uitslag is als volgt O.O.O. Prins Bernhard. G. v. EngelenVissers 10030 M. v. d. Wiel—H. Cals 64—100 v. RavensteinJ. v. Delft 38100 v. d. ZandeW. v. d. Wiel 10059 F. v. d. WielH. de Munnik 74100 Totaal 376 395 Hoogste serie O.O.O. F. v. d. Zande 26 carainb. en Prins Bernhard: H. de Munnik 19 caramb. Veiling van 26 Januari 1939. Goudreinette 2329; Bellefleuren 1627; Sterappel 1925; Fransche zuur 1415; Osschoffen 2123; Cule- naars 7—13; Klumpkes 20—22; Fram boosappel 1618; Slreepappel 1013; Rosappel 1617; Zoete Armgaard 19 20; Zoete Bellefleur 1516; Brede- 13—16; Spruitjes 5—37; Witlof 6—22; Juin 28; Sjalotten 915; Andijvie 34—35Knolraap \]/23; Wortelen 2 *5.1/4; Tomaten lf16; Schorsene ren 614; Aardappel 33J^; Prei 2y28; Roode kool 36; Witte kool 34.1/4; Gele kool 35J/2\ Boeren kool 311Kroten 34J/£. Alles per K.G. Knolselderij 1 y212.1/2 per stuk. Aanvoer fruit 7192 K.G. Schaken Zaterdag zal SDJC in de zaal der Jongens-congregatie een partij schaken tegen een vijftal uit Waal wijk. Een der Waalwijkschespelers blind. Burgerlijke Stand Geboren Theresia de Munnik Joosen; Martinus de Munnik Verhoeven; Petrus van Hullen van Delft; Adriana Jehoel Boelen. ELSHOUT Lezing Door dhr. Slits, riikstuinbouw- consulent werd Woensdagavond in de zaal der Jongens-congregatie voor een talrijk gehoor een lezing gehouden over aardbeiencultuur. Levensgang Vrijdag 3 Februari a.s. zal van wege den Bond voor Groote Ge zinnen in de zaal der Jongens- congregatie de film vertoond worden »Levensgang«. HANK. De onlangs opgerichte veree- niging voor Ziekenhuis-verpleging «Eigen Hulp«, mag zich in een steeds groeiende belangstelling ver heugen. Het ledental is in eenige weken tijds gestegen tot 1200, een respectabel getal, voor 'n kleine gemeente. Door de rijksveldwacht, is de laatste avonden strenge controle gehouden op de achterlichten van rijwielen. Tegen verschillende wiel rijders is procesverbaal opgemaakt, omdat het achterlicht van de door hen bereden fietsen niet in orde waren en zelfs geheel ontbraken. Vermoedelijk ten gevolge van het hard stoken van een kachel, ontstond een begin van brand, in een schip alhier. Men wist echter den brand direct te blusschen, zoo dat de schade gering was en erger werd voorkomen. Predikbeurten Zondag 29 Janu ari 1939: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien Ds. R. de Bruin. Op de Woensdagavond j 1. gehouden vergadering van stemge rechtigde lidmaten der Ned Herv. Kerk werd tot ouderling gekozen de heer Jac v. d. Wiel, terwijl als diaken herkozen werd de heer A. van Pas. Tot voorzitter der Chr Gem. Zangvereeniging «Oefening kweekt Kunst« werd deze week herkozen de heer J. Dubbelman. ZEER ERNSTIGE AANRIJDING TE VLIJMEN. Twee broers zwaar gewond. Gisterenmorgen heeft te Vlijmen een zeer ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een luxe en een vrachtauto, waarbij een tweetal broers dermate zwaar werden gewond dat voor hun leven wordt gevreesd. De heer van Kasteren, stucadoor, wonende te Vught, kwam hedenmorgen met zijn auto, waarin ook zijn drie zoons gezeten waren, door de gemeen te Vlijmen, rijdende in de richting Waalwijk. Ter hoogte van garage Pul les, kwam plotseling een zware vracht auto, zonder het nemen van de noodige voorzorgsmaatregelen, achteruit den weg opgereden. Deze vrachtauto, be stuurd door zekere van E. uit Rosma len in dienst van de firma Lamers te Vlijmen, versperde iederen doorgang met het gevolg dat de juist naderende auto van K. een aanrijding niet wist te voorkomen. Met een hevigen slag reed de perso nenauto tegen den vrachtwagen, schoot daarna nog een twintig meter vooruit, om tenslotte geheel vernield, tegen een langs den weg staand schuurtje tot staan te komen. De gevolgen waren ontzettend. Door ijlings toegeschoten hulp werden de vier slachtoffers uit den auto gehaald en terstond naar het zie kenhuis te Den Bosch overgebracht. De vader, die chauffeerde en de achter hem in den auto zittende zoon waren er tamelijk goed afgekomen en konden na enkele uren weer worden ontslagen. Erger waren er de twee broers aan toe, die aan de rechterzijde in den auto had den gezeten. Zij zijn dermate zwaar gewond dat voor hun leven gevreesd wordt. De heer van Kasteren was ook in Waalwijk meermalen werkzaam, laatst nog aan den bouw van „Noord-Bra- bandThans was hij op weg naar 't ge meentehuis van Eethen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) EEN DREIGENDE STOPZETTING. Geachte Redactie, Ik moest het bericht onder boven staand opschrift nog eens bekijken, vooraleer ik er zeker van was, dat ik wel goed gelezen had. Ik meende daarin n.l. een toon te hooren, die ik niet verwacht had. Of beter, ik zocht tevergeefs naar een waardeerende toon voor het loffelijk streven, dat de houding der regeering in deze ten grondslag ligt, n.l. om zoo veel mogelijk Nederlanders in het Ne derlandsche bedrijfsleven op te nemen. Een waardeerend woord, had ik al leszins op zijn plaats geacht. Ja zelfs noodzakelijk om een tegenovergestelde indruk, welke het voorgevallene en Uw artikel, zonder twijfel thans zullen wek ken, minstens te neutraliseeren. Wanneer mij als buitenstaander geen andere feiten bekend zijn dan die in Uw blad vermeld, dan geschiedt er niets onbegrijpelijks, onoordeelkundigs, of vreemds, wanneer „Den Haag" zich baseert op het advies van de Rijks voorlichtingsdienst, welke daarin toch ter zake kundig geacht mag worden, ook al is de directie eener snel uitbrei dende overleerfabriek het daarmede niet eens, en al komt een plaatselijk of persoonlijk belang in het gedrang. Reeds sedert enkele weken eenigs- zins met de feiten op de hoogte, heb ik er geen oogenblik aan gedacht dat de gewenschte werkvergunning ten slotte zou uitblijven, daar het in de branche toch wel bekend is, dat Nederlanders met de vereischte bekwaamheid niet veei te vinden, althans niet beschikbaar zijn. Wanneer er iets vreemds gevonden zou moeten worden dan zou dit niet de regeering, doch mogelijk het advies be treffen. En als de regeering op deze wijze voortgaat, en niet voetstoots toe geeft aan wenschen, van wie ook, wel ke haar onnationaal voorkomen, dan zal weldra de plaats van menig ver vangbaar buitenlander door een Neder lander worden ingenomen. K. G. EN te WAALWIJK aan de St. Antoniusstraat. Te bevragen bij NOTARIS CHRIST te Waalwijk. 60609 te Dussen, bericht dat de huizen en tuinen te HEUSDEN zijn ingezet: Koop 1 op f1000.— 2 op 3 op 4 op 6 op f 1000. f 130.- f 110.- f2500._ Toeslag Donderdag 2 Febr. 1939 n am. 7 uur te Heusden in HOTEL CENTRAL. 60614 In het pakhuis aan de Haven teWaal wijk is, zoolang de voor raad strekt, eiken dag verkoop van lappen stof in de nieuwste kleuren. Rubber lappen vanaf 5 cent per lap. Een partij Da. mes- en Meisjes regenmantels in diverse ruiten en kleuren vanaf f 1,50. Blauwe grijze ga bardine lappen 2 el k 10 cent, zijden voering, schoenvoering' fluweelen lappen 5 cent. Komt zien, alles moet weg. Zegt het voort 1 voor Bakkerij en Boodschappen. PULLES - HEESBEEN Luxe Bakkerij. WAALWIJK - LAAGEINDE 16 Beveelt zich aan voor het bijhouden, controleeren en aanleggen van boeken. Belastingadviezen. Billijke condities. Assurantiën Hypotheken. te WAALWIJK. zal ten verzoeke van Mejuffr. C. VERSCHUREN aan het woonhuis in de Stationsstraat no. 110 alhier, op MAANDAG 30 JANUARI a s., des namiddags om 2 uur, om contant geld bestaande uit Tafels, stoelen, canapé's, lam. pen, spiegels, schilderijen, ka chels, cocos en andere matten, glas en aardewerk, keukenge- rief en hetgeen verder ten ver koop zal worden aangeboden. Te bezichtigen een uur voor den verkoop. 60610 te CAPELLE, zal op WOENSDAG 8 FEBRUARI 1939, n.m. 2 uur in het koffie huis van den heer P. Pruisers te Capelle, in het openhaar onder Capelle, Vrijhoeve-Ca- pelle, Meeuwen, Babiloniën- broek, Besoijenen Loonopzand, eigendom van het Burgerlijk Armbestuur van Capelle, Ne- derduitsch Hervormde Kerk en Diaconie van Capelle, Neder- duitsch Herv. Kerk en Diaconie van Loonopzand. Breed bij biljetten. 60613 en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. geldt ons devies I KWmSTEIT VOORAAN Daarom vinden ze ook zoo'n geweldigen aftrek DEZE WEEK presenteeren wij speciaal: een extra fijn 5 cents gebak, bereid volgens ons ge renommeerd cake-recept. Steeds versch voorradig: KANO'S GANGMAKERS MADELIJNTJES CAR EE'S ZWITSERS FRANCO'S CONGOLEEZEN voor slechts SNEEUWWITJES - APPELFLAPPEN - APPELREEPEN COCOSKOEKEN GEVULDE KOEKEN AR NHEMSCHE MEISJES 5 cent per stuk. Aanbevelend, ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" drogisten, f. 0.75. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal wnrflPn is wat wii honen bi Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze OiCltn is wat WIJ nopen, stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt R V F nrnnananHa-vernaHorinn verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en u bent v ,Ll' propaganda vergadering. humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. DnnrWdnnavnnd w<>rrl in At> raa\ De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. L-'Onaeraagavona werd in de ^aai u moet carter's leverpilletjes nemen om der meisjes-congreqatie een propaqan- een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer i i i geheel fit zvjn. Onschadeiyk, plantaardig, zacht, on- da-vergadering gehouden onder presi- overtroffen om de gal te doen stroomen. i tc* Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en dium van den heel Jan otovens. Dat is nu echt wat men noemt ,,een open deur intrappen". Iedereen zal natuurlijk waardeering heb ben. evengoed als inzender, voor 't feit dat de Ned. regeering zooveel mogelijk Nederlan ders in het Nederlandsche bedrijfsleven wil opnemen. Maar wanneer de regeering één arbeids kracht, al is het dan een buitenlandsche, een werkvergunning weigert, waardoor 40 of meer Nederlandsche arbeiders op straat komen, ter wijl ze die werkvergunning zelfs tevoren wel gaf. dan noemen wij dat „onoordeelkundig" of minstens „vreemd". Wij willen de deskundigheid en bevoegdheid van den voorlichtingsdienst en zijn ambtenaren geenszins in twijfel trekken, maar de praktijk mag hier toch ook wel een woordje meespreken en deskundige fabrikanten verzekeren ons en de overleerbedrijven in Oisterwijk, Waalwijk e.m.a. leeren ons dat de buitenlandsche looimeesters voor bedrijven als deze tot dusverre onmisbaar zijn, zeker voor een nieuw en jong bedrijf als dat in kwestie. Dat doet aan de waarde der vakschool niets af. specialisten zullen daar zeker gekweekt worden en met practijk en ervaring zullen zij dan in de toekomst hun plaats wel vinden. De inzender geeft trouwens zelf toe dat Ne derlanders met de vereischte bekwaamheid niet (veel) te vinden zijn. Het feit waarom het gaat, heeft dus als zoo danig niets te maken met plaatsen, personen of de meening van de directie eener zich snel uit breidende industrie. Maar daarenboven is er ook een groot plaat selijk en industrieel belang mee gemoeid en wij juichen het ten zeerste toe, dat door de autori teit die voor deze belangen waakt, zoo direct en krachtdadig is ingegrepen met het bekende gelukkige resultaat.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10