„Werkfonds". BURGERLIJKE STAND. NIEUWS UII DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. R.K.V.V. HERCULES. Woensdagmiddag heeft te 's-Herto- genbosch Dr. Hacken, directeur-ge neraal van den arbeid en algemeen secretaris van het Werkfonds een uit voerige uiteenzetting gegeven over laatstgenoemd instituut. Deze bijeen komst werd belegd voor Burgemees ters, Secretarissen, Ontvangers en secretariepersoneel en was uitgegaan van de A.R.K.A., die vele gasten van de andere organisaties onder het ge hoor mocht zien. Ook waren aanwe zig de burgemeester van Den Bosch Mr. F. J. van Lanschot en Ir. Willu- mier van het Werkfonds voor Noord- Brabant. De inleider gaf een beeld van het Werkfonds qua instelling en behan delde vervolgens de methodiek en ont wikkeling van het fonds en zijn ver houding tot de gemeenten. Dr. Hackens ontleende vervolgens het be grip „Werklooze" dat beperkt moét blijven tot arbeidsgeschikte indivi duen, waarvan vertrouwd mag wor den, dat zij t.z.t. weer werk zullen krijgen. Invalieden en boven 65-jari- gen leeftijd behooren niet in de werk loosheidsstatistiek te worden opgeno men. Werkloosheidsbestrijding omvat het leenigen van nooden en te werk stel ling. Het Werkfonds is de methode van werkverruiming op groote schaal. Het begrip „opneming" in het bedrijf is tweeledig, en wel dat het bedrijf in staat moet zijn tot de opname, maar dat het individu ook in staat moet zijn, opgenomen te kunnen worden. Het Werkfonds nu tracht het nor male bedrijfsleven weer op gang te brengen en de werken, door het fonds gesteund, moeten dan ook gelijken op normaal werk, waardoor de werkers meer routine en vakkennis krijgen. In de bouwvakken ziet men het meeste heil omdat de arbeidsspreiding daar in het grootst is door indirecte werk verruiming in nevenbedrijven. Daar op ging spreker de geschiedenis na van liet Werkfonds, gesticht in Juli 1934. Thans is 159 millioen gulden voor de uitvoering van werken ge blokkeerd. De aanvankelijk toege dachte particuliere medewerking is practisch op niets uitgeloopen. Met buitengewonen lof gewaagt spreker van de samenkerking met arbeiders en arbeidsorganisaties, uitgezonderd met de communisten, <1 ie na eerste bijeenkomst wegbleven. De werkmethode omschrijvend wees spreker erop, dat Nederland- bedwingen. Die 51 nederlaag op eigen veld zit hen nog wel wat dwars en daar om. opgepast, geel-zwarten Begin direct na den aftrap op volle kracht te werken, zooals dat in de eerste helft van dit seizoen gebruikelijk was. Op die manier moet het lukken. Het tweede elftal speelt eveneens thuis om 12 uur tegen Vios, Tilburg. De reser ves hebben nog wat goed te maken van vorige week en wij verwachten hier dus een klein succes. sche materialen moeten worden ge bruikt, tenzij speciale vergunning voor noodzakelijken import wordt ge geven. Vele Nederlandsche leveran ciers danken hieraan beduidende or ders *naar elders, doordat zij naar uit gevoerde objecten van het werkfonds konden verwijzen. Dit wijst op blij vende werkverruiming voor de Ne derlandsche industrie. Credieten wor den verleend voor Rijkswerken en an dere. Particulier beroep op het Werk fonds is echter nog gering. Toch heeft het fonds gemakkelijke voorwaarden, vooral aan gemeenten. De loonen van werken met steun van het fonds liggen zeer weinig be neden normaal (1 a 2%). De methode heeft vele voordeelen, o.a. dat nor maal wordt uitgevoerd met aanne mers, waarvoor de collectieve con tracten gelden, omvattende regenver let, vacantiebonnen etc. Vooral zij die zes maanden of langer werkloos zijn moeten worden ingeschakeld. Het Zuiden maakte betrekkelijk weinig gebruik van het Werkfonds. Brabant voor 7,8 millioen, Limburg voor 3,(5 millioen, Zeeland voor 4,(5 millioen vastgelegde bedragen. Dat is gemiddeld 7.80 per inwoner, terwijl het rijksgemiddelde 15,42 is. Wegen bouw speelt in Brabant de voornaam ste rol, waarbij begrepen nieuwbouw van een groot aantal gemeentewo ningen. Na veel strijd is het gelukt voor Den Bosch crediet te verkrij gen voor het uitbreidingsplan „De Vliert" en de overdekte Veemarkt, welke objecten inmiddels rendabel bleken. Werkfonds en werkverschaf fing werken uitstekend samen. Het standpunt „normaal" werk geldt ook ten opzichte van het •ge bruik van machines, omdat Nederland in de toekomst toch op groote buiten- landsche werken blijft aangewezen, waar de machine niet gemist kan worden. Spreker merkte nog op, dat Brabant een groot aantal plannen in omloop heeft, merendeels te klein van omvang. Het werkbedrag van het fonds is intusschen bijna geblokkeerd, maar de regeering zegde toe dat de tunnel in Amsterdam door het fonds zal gefinancierd worden: een bedrag van 17,8 millioen. Het fonds zal dus zijn werkzaamheden toch voortzetten, maar een andere koers zal worden in geslagen. Het fonds is bereid te hel pen; de gemeenten moeten medewer- k en Programma voor Zondag a.s. Hercules 1Blauw-Geel Hercules 2Hekos 1 DES AHercules A Hercules bHEC b Voor het eerste elftal staat er a.s. Zon dag een thuiswedstrijd op het program. Hel is reeds eenigen tijd geleden dat we het eerste elftal op eigen veld aan het werk zagen. Er resten voor Hercules nog 7 wedstrijden te spelen waarvan 5 thuis- en 2 uitwedstrijden. De wedstrijd voor a.s. Zondag tegen de Veghelsche Combinatie Blauw-Geel is, wil Hercules een behoorlijke plaats op den ranglijst innemen van zeer groot belang, en gezien de prestaties van Bl.- Geel in de laatst gespeelde wedstrijden, heeft Hercules lang geen gemakkelijke taak. Zondag j.l. werd nog met 4—1 ge wonnen van HVC. Ook de prestaties van Hercules zijn in de laatst gespeelde wed strijden buitengewoon, zoodat a.s. Zon dag een belangrijken wedstrijd op het Hercules-terrein te wachten staat. Wij willen onze'spelers nogmaals aan sporen hun uiterste best te doen om zoodoende te trachten beide puntjes in Waalwijk te houden. De wedstrijd vangt aan om half drie. Het tweede elftal speelt om 12 uur tegen Hekos 1 uit Tilburg. De wedstrijd, welke in Tilburg werd gespeeld, eindig de in een groote nederlaag voor Hercu les zoodat pnze reserves a.s. Zondag ook geen gemakkelijke taak hebben. Toch verwachten wij, indien zij spelen voor wat zij waard zijn, wel een gelijk spel. Het derde elftal is vrij. Het A-elftal der junioren speelt een uitwedstrijd tegen DESA. Aanvang half een. Vertrek half twaalf. Het b-elftal speelt hedenmiddag om 3 uur tegen HEC b. DRUNEN. SPORTERS. Sporters zijn als gast bij het zeer ster ke 11EC te Waalwijk. Na een spannenden wedstrijd, waarin Sporters hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen en wordt het toch een nederlaagje voor de Drunen- sche jongens. Sporters 3, de vroolijke mannen, trek- periode weer eens de gelegenheid om te winnen. Zij moeten er echter op rekenen dat TVC flink uit den hoek is gekomen na de rust. Toch zullen de punten in Drunen blijven. Sporters 3, de vroalijke mannen, trek ken er weer eens op uit. Zij zijn als gast by OSC 2, doch de verre reis zal wel met een nederlaag beloond worden. Be Ready ontvangt a.s. Zondag Con cordia en we gelooven wel dat het Be Ready zal klaarspelen om beide punten in Hank te houden. Hiervoor zal even wel gewerkt moeten worden. DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht. Eerste klasse. Nieuwkuik heeft de gelegenheid om eens een keer de punten op eigen reke ning bij te schrijven. De Gestel-reserves zijn uit vorm. Profiteeren daar de SDO- ers van dan blijven de punten in de Langstraat. Concordia, dat het tot nog toe zeer goed gesteld heeft komt Zondag voor een zwaar geval. Als, gasten bij de Zwaluw-reserves zullen zij daar de pun ten ook wel moeten laten. Avanli zal. bij MSV het loodje moeten leggen evenals zij dat reeds moest op eigen veld. VFC, die er nog het best voor staal van alle maal blijft natuurlijk weer baas in eigen huis en ODC 2 zal met een nederlaag aan kunnen wandelen. Twee groote rivalen ontmoeten elkaar in Boxtel, waar Juliana en J. van Arkel tegen elkaar zullen uit komen. Juliana zal revanche nemen van de nederlaag in Ammerzoden geleden en daarmede tevens als leider gaan fungee- ren van deze afdeeling. Tweede klasse. De Boys uit Herpt hebben een lange rustperiode achter den rug. Dit beeft de ploeg natuurlijk geen goed gedaan. De gevolgen zullen wel een nederlaag wor den bij SVD 2. Twee groote concurren ten komen in Den Bosch tegen elkaar uit. De Boys uit Vlijmen bleven tot nog toe ongeslagen. Zij zullen Zondag dit hand haven en alzoo met blanco strafregister de leiding in deze klasse behouden. Spor ters 2 hebben eveneens een ange rust periode achter den rug, met flink wer ken kunnen zij TVC met een nederlaagje naar Kerkdriel terug sturen. VJC staat wederom voor een moeilijk geval. Zij zal het bij Heracles wel niet tot een volledige overwinning kunnen brengen. Derde klasse. De Nieuwkuik-reserves mogen zich in Hintham voorbereiden op een mooie ne derlaag. De Boys 3 zullen het bij Hel- voirt 2 wel niet verder brengen dan een nederlaag. De derby in Den Bosch tus- schen SVD 3 en Concordia 3 eindigt in een kleine overwinning voor de thuis club. Sporters 3 kunnen in Orthen reke nen op een nederlaag. DRUNEN. „V. J. C." Het eerste elftal van VJC komt alleen in touw. Het tweede elftal heeft nog steeds vrijaf. De VJC'ers treffen het niet goed; zij zijn als gasten bij het sterke Heracles. Zondag waren zij echter zeer goed op dreef, maar toch kunnen zij op een nederlaagje rekenen. ADVERTEERT IN DIT BLAD WIELERSPORT. FRANS SLAATS WEER IN FORME. DE PERS WAS NIET EERLIJK IN DEZE ZES DAGEN. Dit wiel erg eb eur en was een succes. Na herhaalde vergeefsche pogingen mocht het ons eindelijk Dinsdagmid dag gelukken om den Waalwijkschen Zesdagen-óverwinnaar te spreken We waren erg benieuwd, wat Frans te zeggen zou hebben van den zesdaag sche te Brussel, die hij met Kees Pel- lenaars op zoo'n éclatante wijze wist te winnen. Na hem met zijn succes te hebben gefeliciteerd, vroegen wij hem of hij ons niet enkele bijzonderheden zou kunnen zeggen, in verband met zijn prachtprestaties in Brussel. Frans begreep natuurlijk direct dat tiac had de mooie geste om Pellenaars en my, als winnaars, ieder een fraaie chro nometer met armband aan te biden. W at staat er nu verder voor u te doen rrans?, want volgens my zal deze mooie overwinning, heel wat invloed hebben op uw verder programma. Wat er verder te doen is. Wat de resultaten van deze overwin ning zullen zijn, zegt Frans, die zullen e niaar afwachten, doch om te begin nen starten Pel en ik de volgende week ln.., fn zesdaagsche te Kopenhagen, ter- wyl liet heelemaal niet onmogelijk is, dat we met Antwerpen tot een vergelijk ko- Hoeveel zesdaagschen heeft u nu al gewonnen, Frans? heb fr nu zes °P 111 Vn naam staan, waarvan twee in Kopenhagen (met Pij nenburg en Pellenaars, één in Antwer pen (met Pynenburg) een in Gent (met rhïraa[S in ^sterdam (met Charher) en een in Brussel (met Pelle naars) en, zegt hij met volle overtuiging, ik hoop er nog meer te winnen, want ik neb niet alleen een schitterend koppel- genoot, doch ik voel me thans beter dan ooit en kan weer met de allerbesten mee. En we gelooven het direct, want zoo ais ny daar staat, lenige gespierde figuur met tintelende oogen, is Frans Slaats tot groote daden in staat en we zijn vast overtuigd, dat de ster van den synipa- ttileken W'aalwijker nog helderder dan ooit zal schitteren aan het sportfirma- ment. We hopen het van harte, want Fr. Maats is het waard. N. T. C. WAALWIJK. Van 20 tot en. met 27 Januari 1939. Geboren Leonardus Johannes, zv. J. C. Ophorst- erduyn Antonius Adrianus Maria, zv. J. J. de Ronde-Simons Wilhelmus Johannes Andre, zv. M. C. v. d. Ven-van Loon Jan, zv. J. van Zelst-de Rooy dank aan den scheidenden penning meester van de afdeeling, den heer de W it, die hij de groote stuwkracht noemde van de afdeeling, waarna hij hem een klein geschenk aanbood. Hierna kwam aan het wooid de heer Boeren, die een woord van dank bracht aan den scheldenden voorzitter en penningmeester voor het vele werk in de afgeloopen jaren verricht, vooral de penningmeester Piet de Wit, bij het Hoofdbestuur niet anders bekend als Piet Daarna gaf hij een uiteenzetting wat de af deeling in al die jaren zooal tot stand heeft gebracht. Na nog een woord van aanmoediging te hebben gericht aan het nieuwe bestuur, sluit spreker zijn rede. Hierna werd door de kascommis- sie, bij monde van den heer van Seters mededeeling gedaan, dat de kasbescheideh keurig in orde zijn bevonden. Verder werd nog het woord ge voerd door den voorzitter van de R.K. Werkliedenvereniging «St. Jo seph» en den geestelijken adviseur derafdeeling. Na atloop brengt den voorzitter de sprekers dank en spreekt de hoop uit, dat de afdeeling onder leiding van het nieuwe bestuur mag groeien tot welzijn van kerk en maatschappij. Daarna hleel men nog enkele uren gezellig samen. De bevolking der gemeente Raamsdonk bestond op 31 Decem ber 1937 uit 3550 mannen en 3486 vrouwen, is totaal 7036 zielen. Zij vermeerderde in 1938 door geboor te n met 99 mannen en 89 vrouwen Wonderlijk zooals dé' helpt zoowel bij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apoihtktts en Diogisten. we niet alleen als vriend kwamen, doch ook als krantenman het een en ander wenschten te weten. Frans en de pers. Hoewel Slaats altijd bereid is om ons, in deze kwaliteit, steeds ter wille te zijn, ging het ditmaal nu niet direct van harte. Met gefronsd voorhoafd en niet zoo buitengewoon vriendelijk zei hij: Dal we uitstekend gereden hebben bewijst toch wel de uitslag van dezen zesdaagsche. Zooals u wel weet, zijn er daar in Brussel tientallen verslag gevers van binnen- en buitenlandsche bladen aanwezig, die eiken dag ver slag uitbrachten over de prestaties van de renners, terwijl tevens eiken dag de standen werden genoteerd en aan de resp. bladen werden doorgege ven. U heelt in dien standen kunnen zien. dat Pellenaars en ik steeds in de hoofdgroep gezeten hebben, zonder daaruit ook matr één oogenblik te verdwijnen. Toch wel een bewijs, dat we den geheelen zesdaagsche mede den toon hebben aangegeven. En daar moet een renner toch voor rijden ge loof ik. Nu begrijp ik niet, dat terwijl groo te loon-aongevende bladen eiken dag publiceerden dat wij uitstekend reden, enkele bladen (on nog wel uit onze om geving) het in hunne verslagen deden voorkomen, of er slechts één kopnel was dat scheen te kunnen rijden, ter wijl over SlaatsPellenaars zoo goed als met geen enkel woord werd gerept, terwijl we toch onafgebroken tot de allerbesten behoorden. Trouwens, uit de standen van iederen dag, kon toch een leek opmaken, dat de gegeven ver slagen niet strookten met de werke lijkheid. Misschien voelt de eene verslaggever méér voor de eene renner dan voor de andere, doch de zaak dient toch be schreven te worden, zooals ze werke lijk is en dat zullen de redacties ook wel het meest on prijs stellen geloof ik. Nu zult Ti misschien zeggen, daar is uw prestatie toch niet te minder om, doch als Brabander, waar ieder een je kent, waar men in den loop dei- jaren honderden vrienden en trouwe supporters heeft gekregen, is waar deering voor je werk heel wat waard, en zeker wanneer men de waardeering ook werkelijk verdient. De form is terug. Doch genoeg daarover zegt Frans. Wat zijn forme betreft, die is mo menteel weer zoo goed als ooit, trou wens dat is gebleken op oudejaars avond toen Pellenaars en ik den groo- ten koppelwedstriid in Brussel won nen met tegenstanders als Buysse Bilüet, KaersDebruycker e.a., even daarna de overwinning in Konenha gen tegen KilianVopel, Wals-Falck Hansen e.a. en nu de zesdaagsche van Brussel, waar toch ook het nuikje dei- renners aanwezig was en wij de sterk- sten gebleken zijn. Je hebt dezen zesdaagschen anders niet cadeau gekregen hé? De zesdagen een succes. Neen, waarachtig niet. zegt Frans! Met knapen als BuysseBilliet en Kaers Debruycker en nog verschillende ande ren valt niet te spotten en hoewel onze overwinning eigenijk geen enkel oogen blik in ernstig gevaar was, kan ik toch dit zeggen, dat we er beiden voor de volle honderd procent voor hebben moe ten rijden, trouwens op sportief gebied is dit een zeer hoogstaande zesdaagsche geweest, waar ieder koppel beeft ge reden voor wat het waard was. Ook wij hebben gedaan wat we konden om dezen zesdaagsche te winnen. Trouwens de in tensieve training die ik nog steeds hand haaf, is niet zonder resultaat gebleven, want ik heb me nog nooit na een zes daagsche zoo frisch gevoelt als nu. Ook wat liet financieele gedeelte be treft, geloof ik, zullen én directie èn ren ners niet te klagen hebben. Er was steeds veel volk en er werden behoor lijke premies uitgeloofd. De firma Pon- Adriana, dv. J. W. Damen-van der Wie len, wonende te Loonopzand Maria Francisca Hedwig, dv. A. J. Pullens- Karner. Overleden: Aa. M. van Drunen, weduwe van J. J. de Vries, oud 77 jaren M. A. Treffers, echtgenoote van D. v. d. Koppel, oud 40 jaren, overleden te Tilburg. Huw. aangiften: Geene. Gehuwd: M. J. A. van Leent, oud 25 jaren, wo nende te Amsterdam en Ja. L. Kleyberg, oud 33 jaren, te Waalwijk. Ingekomen A. P. C. Smits, van 's-Hertogenbosch Fr. C. Keetels, van Drunen H. W. M. de Graaff, van St. Michiels-Gestel Oene Hofman, van Barradeel. Vertrokken: Ma. Th. Klerks naar Vught V. van der Heijden naar Vlissingen Fr. M. M. van der Steenhoven en gezin naar Den Bosch Ha. A. de Graaff naar Vlymen Ma. A. Zijlmans naar Tilburg Ja. van Loon naar Rotterdam Ma. Chr. J. Verhagen naar Tilburg. GEERTRUIDENBERG. Geboren Hubertus Hendrikus Marinus, zv. M. C. F. Zilverberg-Goossens. Overleden: Antonius H. J. Wiercx, wed. van A. E. Beekman, echtgen. van J. A.. J. van Deur- sen, oud 77 jaar. Ingekomen Aleida C. Th. Henricks, van Nijmegen Maria A. Kievits, van Dussen Wil- helmina A. Tilly, van Antwerpen. Vertrokken: Andreas G. van Rooij naar Breda Willem F. ten Bruggenkate en echtgeono- te naar Baarderadeel Arie A. Kant naar Amsterdam Helena A. Offer mans naar St. Michiels-Gestel Adriaan Snoek en gezin naar Raamsdonk. RAAMSDONK. Van 14 tot en met 20 Januari 1939. Geboren: Matheus H., zv. Hubertus H. Huisveld en Geertruida A. Blom Johannes H. J., zv. Cornelis Adr. Weterings en Cathari- na M. E. van Dongen Adrianus P. E., zv. Herman van Steenderen en Alida M. J. van Waardenberg. RAAMSDONKSVEER. De Ned R.K. Bund van Trans portarbeiders «St. Bomfacius», afd. R tamsdonksveer, vierde alhier haar 20 jarig bestaan. Bij die gelegenheid werd een feest- vergadering gehouden in hotel M, J. de Jongh aan de Keizersdijk, waarin als spreker optrad de heer Boeren uit Rotterdam, hoofdbe stuurslid van genoemden bond. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer M. J. de Jongh, die de talrijke aanwezigen, waaronder de spreker de heer Boe ren en het bestuur van de R.K. Werk- liedenvereeniging «St.Joseph» alhier een hartelijk welkom toeriep. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat sedert de oprichting vele leden zijn toegetreden als lid van den bond. Het aantal leden is thans wel niet hoog, maar't nieuwe bestuur, dat thans geïnstalleerd wordt, bestaande uit R. Verhagen, voorzitter, A. Kerst, secretaris-pen ningmeester en B. van Seters, lid, zal het ledental wel weten op te voeren. Hij brengt een woord van is totaal 188; door vestiging niet 99 mannen eu lb4 vrouwen, is totaal 203. Zij veiininüeide in 1938 uoor oveilijuen met 39 mannen en 36 Mouwen, li totaal 75 uoor vei tiek met 170 mannen en 248 viouwen, is totaal 424. De bevolking oei ge« meenie veiunnoeiue in 19o8 uus met 17 mannen en 31 vrouwen, is totaal 48. De totale bevolking op 31 De cember 1938 beüioeg 3Ó3.> mannen en 34o5 vrouwen, totaal 0988zielen. In 1938 zijii ei 55 huwelijken ge sloten legen lil 1937 slechts 44. Op Zaterdag 28 en Zondag 29 Januari a.s. zal ues namiuuags om 7 uur iu het SI, Heuricusgtbouw een tooneeluitvoeiing woitltn gege ven Uoor de Jonge VV ei krnau alhier. Opgevoerd woiut «Genadebrood.» van F. J. Schrauwen in 3 bedrijven en de klucnt «Bij den fotograai», van F/J. Schrauwen. Op Zaterdag 4 Februari a.s. hoopt het echtpaar Johannes de Ruijter en Elisabeth Hendiica Baij- ens, wonende aan het Fort, haar gouden bruiloit te vieren. Het zal voorzeker het echtpaar dien dag niet aan belangstelling ontbreken. -- De diensten voor a.s. Zondag zijn in de Ned. Hervormde Kerk als volgt geregeld Des vooi middags om hall tien in de Dorpskerk en des namiddags om twee uur in de Veersche Kerk. ln beide diensten zal worden voorgegaan doords. W. Oost te Raamsdouksveer. Vrijdagavond om 7 uur kan in de consistoriekamer der N. H. Kerk aangifte worden gedaan voor de doopbediening, welke zal worden gehouden op 5 Febr. op het Dorp en 12 Febr.-op bet Veer. Dinsdagavond hield de R K* Werkliedenvereeniging «St. Joseph» haar jaarvergadering in het Bonds- gebouw. Allereerst kwamen aan de orde de jaarverslagen van secretaris en penningmeester der vereeniging, vervolgens de jaarverslagen van on- derafdeelingen, van het plaatselijk comité van H. L., van de R.K. Too. neelvereeniging «Kunst na Arbeid», van Credo Pugno en van Liefdewerk Oud papier, welke verslapen allen keurig in orde bleken te zijn. Vervolgens had een kleine uiteen zetting plaats over het nieuw sa mengesteld reglement van den Bos- schen Bond. Bij de rondvraag werd door een lid voorgesteld om het drukwerk voortaan te bestellen bij georgani seerde patroons. Onze stadgenoot H. B. kwam tijdens den voetbalwedstrijd Good Luck NACIV in botsing met een der spelers welke botsing zoo erg aankwam dat bij niet meer kon loopen. Aanvankelijk verkeerde men in de meening dat zijn been ernstig gekneusd was doch thans is komen vast te staan dat dit gebroken is.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3