Persil Persil DRUKWERK KAATSHEUVEL. HEUSDEN. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen De Chr. Gemengde Zangvereni ging „Excelsior" alhier geeft met mede werking van het Kinderkoor Woens dagavond in het Ned. Herv. Kerkge bouw haar jaarlijksche zanguitvoering, onder leiding van haar directeur de heer Alb. Christ. De opening en slui ting zal geschieden door Ds. yroegin- dewey. Een 15-tal nummers, waaron der enkele soli, duo, enz. zullen door het koor en het kinderkoor worden uit gevoerd. Gisteravond overleed alhier in den ouderdom van 33 jaar, de heer J. J. van Dongen, die de ijverige en ac curate colporteur was van ons blad in Sprang-Capelle. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het Comité Sprang-Capelle van de Centrale voor Werkloozenzorg komt a.s. Vrijdagavond 3 Febr. om halt 8, in het gebouw voor Chr. Belangen alhier in vergadering bijeen, ter bespre king organisatie filmavond over de werkkampen. M. v. d. S. aan de Hoogevaart werd zoodanig door een wielrijder aan gereden, dat hij eenige dagen rust moet houden. CAPELLE. In samenwerking met de gemeng de zangvereeniging „Excelsior uit Raamsdonksveer zal de gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje, onder leiding van den heer'N. Snijers een 4- tal uitvoeringen geven en wel twee te dezer plaatse en twee te Raamsdonks veer. De eerste dezer uitvoeringen wordt gegeven op Donderdag 2 Febr. a.s. in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers, terwijl de volgende vallen op Maandag 6 Febr. in de zaal „Rehoboth" te Raamsdonksveer, Don derdag 9 Febr. in de zaal van Mej. Wed. v. d. Haart aan de Nieuwevaart en de laatste op Maandag 13 Febr. in hotel „Huis ten Deijl" te Raamsdonks veer. Door de vereenigingen zal voor het voetlicht worden gebracht „Malle Geert" operette in 3 bedrijven, tekst Mart. Schuil en muziek M ut Schuil en Rich. Hol. De korte inh jud van dit zangspel is deze: „Malle Geert", is een kind uit het volk, dat reeds vroeg haar ouders ver loor en toen door ha^r grootmoeder, vrouw Dibbel, bijgenaamd Blinde Mie, tot zich is genomen. Deze grootmoeder was in dienst van een pachter, Andries Bierma, die haar op zekeren dag, door geldnood gedwongen, wreedaardig uit zijn huis zet en haar daardoor broode loos maakt. Half krankzinnig en wan hopig wil de vrouw ~ich wreken door brandstichting, doch komt op dit voor nemen terug en werpt het vuur, dat ze gebruiken wil om een hooiberg in brand te steken, weg, dat in letterlijken zin in het water komt te valfen. Bierma, die haar plannen bemerkt, komt nu op de slechte gedachte om zelf brand te stichten en daaidoor de gelde lijke schadevergoeding te krijgen, wel ke hij zoo noodig heeft om zijn zaken weer in orde te brengen. Hij brengt dat slechte voornemen tot uitvoering en „Malle Geert", nog een kind, die het laatst bij den hooiberg is gezien, krijgt de schuld. Zij groeit op, doch blijft in haar naaste omgeving en onder de dorpsgenooten de „brandstichtster". Men ontwijkt haar, scheldt haar uit en maakt haar het leven tot een last. Vrouw Dibbel, die zichzelf voor de schuldige houdt, tobt, wordt gebrekkig en blind en heeft geen liefde aan haar kleinkind te geven. Eerst in het laatst van het derde bedrijf komt geheel on verwachts de ontknooping. Andries Bierma, die zijn einde voelt naderen, brengt als een toonbeeld van psyschi- sche ellende, door wroeging en berouw gekweld, de eigenlijke toedracht der zaak aan het licht. Eerst dan, als „Mal le Geert" en „Blinde Mie" in het bijzijn van al hun bekenden volkomen ge rechtvaardigd zijn, kan het meisje toe geven aan haar liefde voor Steven, die in dienst is bij de adelijke familie van Helm en kan zij hem, na veel leed ge leden en veel strijd gestreden te heb ben, het jawoord geven. De uitvoering van a.s. Donderdag 2 Febr. is uitsluitend toegankelijk voor donateurs van 't Rozeknopje, terwijl meerdere huisgenooten tegen betaling toegang hebben. Het bewijs van dona teursschap is strikt persoonlijk of uit sluitend voor huisgenooten. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse op te treden Ds. Oostenburg en wel des mor gens half tien en des namiddags half 3. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag v.m. half tien en n.m. 2 uur op te treden Ds. Vroegindewey, De afd. Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Platte landsvrouwen houdt a.s. Donderdag 2 Febr. des avonds 7 uur in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering, waar op o.m. aan de orde komt een lezing op huishoudelijk gebied. De voetbalvereeniging „Neerlan- dia" speelt a.s. Zondag voor de le kl. afd. A van den Brab. Voetbalbond te 's-Hertogenbosch een wedstrijd tegen DEVO 3. In de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje werd Woens dagavond een algemeene Ringvergade- ring gehouden van den Ring Biesch- bosch, Land van Altena en Langstraat van de vereeniging van Jonge Land- en Tuinbouwers, welke zich, ondanks het minder gunstige weer, in een goede be langstelling mocht verheugen. Na een openingswoord van den voor zitter en het voorlezen der notulen van de oprichtingsvergadering van den Ring. volgden een tweetal lezingen, nl. een inleiding over Grondonderzoek en een over Ordening. Beide lezingen wer den door de aanwezigen met de mees te belangstelling gevolgd. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier, werd Woensdag aanbe steed het uitbreiden van de Hand schoen- en Ledefwarenfabriek der Ge broeders H. en P. Dekkers, alhier. De uitslag was: A. v. Huiten, Waalwijk 5725, H. Molenschot, Kaatsheuvel 5706, Gebr. Brekelmans, idem 5700, H. Kramer, Waalwijk 5693, A. Hooijmaijer, Don gen 5509, M. Kleingeld, Waalwijk 5400, P. Boon, Dongen 5376, L. v. Campen, Waalwijk 5200, J. Mi- chaël, Vrijh.-Capelle 5197, J. Nieu- wenhuizen, Sprang 5085, J. Hoogen- doorn. Waalwijk 5027, J. Mauriks, Dussen 5020, A. Kleingeld, Kaats heuvel 4990, Fr. Cornelissen, idem, 4907, L. Luxemburg, idem 4900, S. Pepping, idem 4892, C. v. Hest, Loonopzand 4666, Th. de Grauw, Waspik 4559, L. Fitters, Waspik 4524, W. Eickhout, Dussen 4444, Gebr. de Grauw, Waspik 4328, W. v. d. Broek, Dussen 4075, Jac. v. d. Broek, Waspik 4039, A. Roovers, Waspik 4032. Schilderspost: A. Schutjes, Kaats heuvel 675, P. v. Loon, Waalwijk 495, J. Klaassen, Sprang 492, P. Merkx, Kaatsheuvel 460, M. Smit, id. 449, W. v. d. Heijden, Waalwijk f 429, G. Smit, Kaatsheuvel 428, J. Smit, id. 400, C Roovers, Waspik 398. Loodgieterspost: J. Zeegers, Waalwijk 572.50, W. J. Jacobs, Dongen 466, H. P. Dekkers Kaatsheuvel 310. Gunning volgens bestek. P.T.T.-Dienst. Op 31 Jan., verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix zal het postkantoor niet later opengesteld zijn dan tot 12 uur. Gedurende de openstelling worden alle onderdeelen van den Postdienst behan deld als op andere werkdagen. De 2de buitenbestelling, 2de pakketpost- en avondbestelling zullen niet worden uit gevoerd. Jaarvergadering R.K. Boerenbond. Donderdag hield de N.C.B.-afdee- ling Kaatsheuvel zijn jaarvergadering. Om 9 uur werd in de Parochiekerk St. Joseph door den waarn. adviseur den Zeereerw. Pastoor de Klijn een H. Mis opgedragen tot intentie van de belan gen van den N.C.B. zijn leden en huis gezinnen. Na de Mis kwamen de boeren bij een in den Gildenbond, waar de jaar vergadering werd gehouden. De voor zitter, de heer G. Kleijn, opende met een welkom, daar een woord van pro paganda voor nauwe aaneensluiting aan de N.C.B. en hare instellingen en on der afdeelingen bijvoegend. De secreta ris, de heer W. de Jong, gaf een uit voerig jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental momenteel is samengesteld uit 114 werkende leden, 19 contribuee- rende hospitantleden en 19 arbeiders leden. De inkomsten bedroegen 1447 en de uitgaven 1418.46, zoodat een klein batig slot mocht geboekt worden. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat met nagenoeg algemeene stemmen de aftredende leden A. Span, W. de Jong en M. v. d. Hoven werden herko zen. Na afhandeling van de huishoude lijke agenda trad de Weled. heer P. v. Haaren, algemeen secretaris van de N. C. B. uit Tilburg als spreker op over het onderwerp: de landbouwcrisismaat regelen en de N.C.B. met zijn leden. R. K. Middenstand. Donderdagavond hield de R.K. Mid- denstandsvereeniging een goed bezoch te vergadering in de zaal van den heer paSpok&i/ J. van Dun. De voorzitter, dhr. L. Schrauwers, opende de vergadering met een nieuwjaarsgroet en een propa gandistisch woord om in den geest van het idee der Nieuwe Gemeenschap na der aan een te sluiten. Verder memo reerde de voorzitter de groote verande ringen die dit jaar in het bestuur had den plaats gevonden, door het heen gaan van den heer J. Frederiks, waar voor de heer Schrauwers in de plaats was- getreden. Hij deelde mede dat de slagers in dit jaar als groep waren toe getreden tot den bond. Hij gaf een re- sumee van wat er reeds is geschied om in 1939 te komen tot het organiseeren van een groote middenstandstentoon stelling, waarover nadere gegevens in een volgende vergadering zullen wor den medegedeeld. Met veel instemming werd kennis genomen van de drie Mid denstands-ontwikkelingsavonden, die over het onderwerp „Ons Zakendoen van nu en morgen" in huize Remmers te Tilburg onder leiding van den heer P. J. P. Brabander zullen gegeven wor den en waarvoor de deelname uit Kaatsheuvel spontaan mag worden verwacht. Betreffende het Santosfonds werd besloten, dat elk lid per vier maanden een bijdrage boven de contributie zou betalen van 0 35. Bond van Huiseigenaren. Donderdagavond hield de Bond van Huiseigenaren in Euphonia zijn jaar vergadering, die als steeds zeer druk bezocht was. De Voorzitter de heer M. v. Nieuwstadt sloot in zijn openings woord een Nieuwjaarswensch in aan de leden, hun huisgezinnen en hun be drijven. In verband met een in de vo rige vergadering gestelde vraag deel de hij mede, dat de vergoeding, welke de regeering beschikbaar stelt voor ver betering van woningen alleen kan ver kregen worden in die gemeenten, waar een tekort aan arbeiderswoningen be staat, een toestand, waarin onze ge meente momenteel niet verkeerd. Voor steun bij nieuwbouw komen alleen in aanmerking, die woningen, die een huur van 2,252,50 niet te boven gaan en gebouwd worden berekend op groo te gezinnen. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat de vereeniging momenteel telt 93 leden met 539 aange sloten woningen, tegen 90 met 532 wo ningen in het jaar 1937. De kas sloot met een galdo van 3.25 terwijl het bezit der vereeniging 158.88 be draagt. Hij. dankt de secretaris voor zijn accuraat beheer, waarna een com missie bestaande uit de heeren C. v. d. Hoven en P. Eibers de boeken contro leert, in orde bevindt en de secretaris gedechargeerd wordt over het beheer van het afgeloopen jaar. De contribu tie voor 1939 wordt bepaald op 20 cent per woning. Met nagenoeg algemeene stemmen wordt het aftredend bestuurs lid de heer J. v. Amelsfoort herkozen. Drie nieuwe huiseigenaren werden in de vergadering als lid aangenomen. Liefdadigheidsconcert Bel Canto. Zooals gebruikelijk geeft de zang vereeniging Bel Canto op Zondag 12 Februari een liefdadigheidsconcert ten bate van de Spijskokerij der St. Vin- centiusvereeniging. Des-Nieuws. Door de nederlaag van Wit-Zwart en het gelijke spel van ons tegen SVD hebben we weer een mooie kampioens kans. Zondag komt Tubantia op be zoek. Zij staan op de ranglijst onder aan doch schijnen versterkt te zijn, want de laatste drie wedstrijden speel den ze gelijk tegen Woensel, klopten Wit-Zwart (de leiders) en STV. De Dessers weten dus Zondag wat hun te doen staat. Het zal niet gemakkelijk gaan, want men zal een sterke ploeg te genover zich vinden. We vertrouwen echter dat allen zich geheel zullen ge ven om een overwinning te behalen. Zondag 3 Febr. Des-Velocitas. Des 2 moest Zondag de twee punt jes in Tilburg laten. In het verslag van Hieronymus werd melding gemaakt dat het een mooie wedstrijd was, waarbij vooral van Des-zijde de linksbinnen schitterend speelde. Morgen is het 2e vrij. Des 3 moet naar WVB 2. Des 4 komt tegen Uno Animo 3. BERKDIJK. Berkdijk's Belang. Zondag vergaderde Berkdijk's Be lang in de zaal van den heer van Din- teren voor wijk 2. Door den Voorzitter werd de vergadering geopend en hij heette allen hartelijk welkom. Hierna ontvouwde hij een programma voor de werkzaamheden van Berkdijk's Belang in het jaar 1939. De secretaris gaf de stand van werkzaamheden in de afge loopen maanden. Enkele mededeelingen werden nog gedaan, waarna de verga dering gesloten werd. Zondag heeft om 12 uur een verga dering plaats voor wijk 3 in het café van den heer H. Netten. Belangrijke agenda. LOONOPZAND. Steenkolenspaarkas. De steenkolenspaarkas van den R.K. Werkliedenbond hield Dinsdagavond een bijeenkomst voor de vrouwen harer leden in de zaal van den heer Fr. Aart- sen. Uit het verslag bleek dat thans 75 gezinnen bij de kas zijn aangesloten. Door deze gezinnen was f 1414.voor aankoop van steenkool gespaard. Den omzet bedroeg 75 ton. Naast een trac- tatie had ook een gratis-verloting plaat. Kapelaan van Vugt gaf een be schouwing omtrent de Vrouwenbond. Plechtige opdracht H. Familie en Maria-Congregatie. Na een goed geslaagd Triduum voor de leden van de H. Famile en Maria-Congregatie, 't welk gegeven werd door een tweetal Paters Redemp toristen, had Zondag de plechtige op dracht en hernieuwing der opdracht plaats. De oefeningen die gedurende de laat ste dagen der week 's avonds werden gehouden, werden uitstekend bezocht. De gezangen werden uitgevoerd door de zangers en zangeressen van de H. Familie en Congregatie, respectievelijk onder leiding van den heer B. Dankers en Mej. Ant. v. Veldhoven. Het hoogtepunt van de plechtigheid was wel toen Zondagmorgen onder een voor iedere vereeniging opgedra gen H. Mis de leden gezamenlijk de H. Communie ontvingen. Ook onder deze H. H. Missen voerden de zangers en zangeressen zeer verdienstelijke en toe passelijke gezangen uit. Ruim 60 leden ontvingen hun onder scheiding als trouw lid, waaronder 10 diamanten jubilarissen. De Mariacon- gregatie telde 17 jubilarissen. De opdracht der nieuwe leden werd verricht door den Zeereerw. Directeur met assistentie van Kapelaan v. Vugt en ging met groote plechtigheid ge paard. Bijzonder Vrijw. Landstorm. Zaterdagavond had in Café J. Beu nis de jaarvergadering plaats van den B. V. L. Na opening van de bijeen komst werden de jaarverslagen voor gelezen. De B.V.L. telt thans 54 leden. Besloten werd om te beginnen op Zon dag 5 Febr. met schietoefeningen in de zaal. Medegedeeld werd dat op Vrij dag a.s. de wisselprijs, welke door de gemeente werd beschikbaar gesteld, zal worden uitgereikt en welke thans per manent i nhet bezit komt van den B. V. L. van Loon-op-Zand. Vervolgens werden de prijzen uitge reikt, welke werden behaald als volgt: A. v. Rooij, W. Vugts, Jos Dankers, M. v. Dooren, G. v. Gorkum, A. Din- gemans, A. v. Best, C. Boere, C. Din- gemans, G. Ligtenberg, C. v. Veldho ven, Alph. de Kort, Jos v. Berkel, M. v. Laarhoven, M. v. Gorkum, W. van Iersel, C. de Bondt, A. v. Vugt, A. v. d. Velden, C. Brabers, A. Span, B. Cools, G. v. Dongen, P. Kleijn, M. v. d. Hoven, H. v. Dongen, A. Beunis, P. v. d. Hoven, J. Frijner, Th. Brabers, A. v. Esch, M. Brands, W. Broeders, W. de Jong, J. v. Noije, W. Smulders, C. Verboven, J. de Kort, P. Wouters, A. Beunis, P. Stalpers, Jos de Kort, J. Hoezen, M. v. d. Aa, Am. Brands, C. v. d. Made, M. v. d. Hoven, J. Ver meer, M. Maas, C. Jansen, C. Schellen, M. Kennekens, J. v. Gorkum en M. IJpelaar. LOON OP ZAND. Van 20 tot en met 26 Januari 1939. Geboren Johanna Petronella Maria, dv. A. W. van Laarhoven en Pa. Ja. Kroot Ger- truda Johanna Adriana, dv. A. J. de Jong en Pa. Remmeren Cornelis Marinus, zv. A. H. Goedhart en Ha. Vissenberg Johanna Josephina, dv. C. M. v. d. Nieu- wenhuizen en Ma. Ja. Cornelissen Francisca Maria, dv. J. C. Oerlemans en La. Ma. Laros. Overleden: Christiaan van Wezel, echtg. van Lucia v. Es, oud 68 jaren C. Th. Muskens- Heeren, echtg. van Ca. Wa. Snijders, oud 64 jaren. Gehuwd: W. J. Roestcnberg, oud 28 jaren en Wa. Aussems, oud 27 jaren, beiden al hier. huw. aangiften: Geene. Vertrokken: J. R. Emmers naar 's-Gravenhage Aa. Ca. Merkx naar Arnhem Ha. Ma. Ca. Zijlmans naar Tilburg C. Damen en gezin naar Tilburg M. Hendriks en gezin naar Nijmegen Pa. Ra. Ca. de Wijs naar Gilze-Rijen. Ingekomen Aa. Ma. Meeren, van Tilburg Ha. Aa. Ma. Verhelst, van Best Aa. de Jong, van Roermond Aa. La. Vermeer, van Tilburg A. L. M. Monieé en gezin, van Gilze-Refjen P. J- M. de Kort, van Ven- rafj. Zondag a.s. zal het R.K. Heus- den's Dameskoor een concert geven in het patronaatsgebouw. Hieraan zullen hunne medewerking verleenen Mej. Aglaé Keunen, sopraan, Bram van Zanten, cello, Joh. Verhoeven, piano.. Voor den cursus EHBO gegeven door Dr. Verhoeven slaagden de vol gende dames: M. van Beers, M. Car- pay, A. Keunen, B., Nooten, M. Swa- gemaker, A. Verhoeven, R. Verhoeven en D. Verschuur en de heeren A. van Alphen, A. Carpay, P. van Hooft, H. Leyten,*J. Meyer, C. Verhoeven, J. v. Vrede en de Wilt, beide laatsten uit Herpt. Voor de leden van de R.K. Werk liedenvereniging zal de heer P. Hoo- gers Woensdag a.s. in het Patronaats gebouw een lezing komen houden over ',Het nut van de R.K. Arbeidersbewe ging". OP ELK GEBIED 1 --i -s<SS» In korten tijd een gulden sparen - dat kunt U door de spaarzegels te verzamelen, welke zich thans op Persil, Henco, Ata, iMi en Sil bevinden een extra voordeel naast de tallooze andere voordeelen van de prachtige Persil-productenl De spaarzegels behoeft U slechts uit te knippen en op te plakken op een spaarzegel-verzamelkaart, welke Uw winkelier U gaarne gratis ter beschikking stelt; voor een geheel volgeplakte kaart ontvangt U van Uw winkelier een gulden. Vraag Uw winkelier om Inlichtingen en

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7