Sigarenzakjes. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING ADVERTENTIEN. Dienstbode Huidonzuiverheden, vetwormpjes, pukkels en uitslag GEMENGD NIEUWS Sport. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. WOUDRICHEM. SPRANG—GAPELLE. WASPIK RAAMSDONK. SPRANG S. D. O. Ouder leiding van den heer J. Verhoeven te Drunen,directeur van het R K. Dameszangkoor alhier,gaf deze vereeniging in het Patronaats gebouw een uitvoering met mede werking van mej. Keunen (sopraan) den heer Berm van Zanten (cello), terwijl de directeur zeil als piano solist optrad. De nummers werden zoowel door de solisten als door 't koor keurig uitgevoerd, waarvan de muziekliefhebbers hebben kunnen genieten. De vereeniging kan op een succesvollenavond terugzien. De Grotrian Steinwegvleugel was uit de magazijnen van defa. Goossen en Swagerman te Den Bosch. Naar we van welingelichte zijde vernemen zijn de plannen van het polderbestuur o'm de Schapensteeg met een verhardenweg le doen door trekken naar Haarsteeg en het aan leggen van een verharden weg op't Hoog, reeds ver gevorderd. Van een en ander is reeds op meting gedaan en de bescheiden zijn opgezonden naar 't werkfonds door wiens bemoeiingen men dit werk hoopt uil te voeren, Tevens is dan ook de bedoeling tegelijk met dit werk de bestaande rioleering in de gemeente, die voor wat betreft water- allossing veel te wenschen overlaat, geheel te vernieuwen. Vol verlangen wordt naar dit algemeenstreek- en gemeentebelang uitgezien. We vernemen uit goede bron dat ook hier bij het gemeentebestuur ernstige plannen bestaan om de bevloeiing van de landerijen inden buitenpolder ter handtegaan nemen. Binnen enkele dagen zal hierin verbetering komen door het aan brengen van borden «Richtings verkeer.» In verband met de plannen tot verplaatsing van het rijksontvangers kantoor in deze gemeente naar Geerlruidenberg, heelt hetgemeente- bestuur een verzoek tot den minister van financiën gericht om gemeld kantoor in deze gemeente te hand haven aangezien deze gemeente als het centrum van de onder 't kantoor ressorteerende geftieenten kan wor den beschouwd. Tevens is aan de gemeentebesturen van Wijk en Aal burg, Veen, Andel.Giessen, Rijswijk, Almkerk.'De Werken en Sleewijk en Werkendam, alle behoorende tot het gebied van het kantoor, ver zocht, met dit adres bij den minister van linancien instemming te willen betuigen. Van verschillende ge meentebesturen is reeds bericht ontvangen dat hieraan is voldaan. ADVERTEERT IN DIT BLAD Mijnramp in Japan eischt 24 dooden. Bij de gasontplolfing in dekolen- mijn bij Foekoeoka zijn, naar Domei meldt, 24 mijnwerkeis om het leven gekomen. Twaalf gewonde mijn werkers moesten naar een zitken- huis worden overgebracht. De hulp. expeditie, die 61 ingesloten mijn- wei kers wilde bevrijden, heeft slechts /5 arbeiders ongedeerd in veiligheid kunnen brengen. Treinbotsing in Roemenië. Een goederentrein is op het station te Ploesti op een tanktrein gereden, die petroleum vervoerde, met het gevolg, dat er geweldige explosies ontstonden. Vier personen werden gedood. Rangeerder onder locomotief. Wederom is op het Centraal Sta tion te Utrecht'n doodelijk ongeluk gebeurd. Nadat de treinconducteur Bosma het slachtoffer van zijn be roep was geworden, toen hij mis stapte en overreden werd door een naar Den Haag /ertrekkenden trein, lhans liet een rangeerder, zekere v d. Linden, hel leven op het sta tionsemplacement, De rangeerder was met eenige collega's een locomotief aan het rangeeren. Toen de locomotief ter hoogte van het Buurtstation reed is de rangeerder waarschijnlijk ten gevolge van een schok door de wissels van de locomotief gevallen en er onder geraakt. De man kreeg de zware wielen van de locomotief over het lichaam en was op slag dood. Geheimzinnige verdwijning. Sedert 14 Januari is de heer G. de Raad, die met zijn gezin met verlof te Utrecht vertoefde en on langs benoemd is tot lid van den Volksraad in N. O-lndië, spoorloos verdwenen. Op dien'datum is de heer De Raad uitgegaan om een wandelingetje te maken, waarvan hij echter niet is teruggekeerd. De familie, die na eenigen tijd ongerust begon te worden, heeft dezer dagen de polilie in het geval gemengd, doch ook een omioeping door de politie.raaio heeft nog geen resultaat gehad. De heer De Raad heeft tijdens zijn verlof hier te lande verschillende lezingen gehouden voor afdeelingen van de christ -bist unie en dc anti- rev. parlij. Het lag in zijn bedoeling om de volgende maand met zijn gezin naar lndië terug te keeren. Japansche waarschuwing aan vliegtuigen. De Japansche consul te Canton heeft de builenlandsche hoogwaar- heidsbeklecders gewaarschuwd, dat elk vliegtuig, dat over het terrein derkrijgsverrichtingen mocht vliegen neergeschoten worut tenzij er te voren een overeenkomst getrolRn is. De Japanners achten vreemde mogend heden priori aansprakelijk voor elk incident, waarbij huitenlandsche vliegtuigen betrokken kunnen raken. G EVR AAG D: EEN FLINKE niet beneden de 20 jaar. Pro per en zelfstandig kunnende werken. 60629 MAAS-MAAS Grootestraat 74 Waalwijk. LOTISIC O. HEIN SCHOUTEN en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Terwijl de heer J. B uit onze gemeente zich perfiets naar Dongen wilde begeven kwam hij onderweg le vallen en liep hierbij een flinke hoofdwonde op. Na zich zoo goed als dat ging, naar huis te zijn gesukkeld stelde hii zich onder behandeling van Dr. Wijffels. Naar wij vernemen is voorde staanplaatsen bij de te houden kermis op het Gemeenteterrein door diverse instellingen voor circa f700.- ingeschreven, In verband hiermede is door het gemeentebestuur weer de vraag gesteld om het gedeelte laag terrein op te hoogen wijl anders plaats te kort komt. Tevens woidt het terrein dan bouwrijp en zal dat de aanvrage hiertoe bevorderen, Onlangs werd ter vernieuwing van de weg' op den Hoek de paal van het electrisch net opgeruimd doch mede verdwenen de hieraan bevestigde wegwijzers. Voor vele hier onbekend was dit erg lastig en werd er nogal eens abuis gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Zondag jl. gaf de Jonge Werkman een goed geslaagde uitvoering in het Sl. Henricusgebouw. Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven »Genadebrood« van F. J. Schrauwen, waarmee de Jonge Werkman veel succes had. De spelers vervulden allen zonder uitzondering uitstekend hun rol en werden dan ook herhaaldelijk met een daverend applaus beloond. Verder werd nog opgevoerd de klucht »Bij den Fotograaf« van F. J. Schrauwen, dat ook bijzonder in den smaak viel bij het talrijke publiek. De Jonge Werkman kan op een in alle opzichten geslaagde uitvoering terugzien. Op Zaterdag 4 Februari a.s. hoopt het echtpaar Johannes de Ruijter en Elisabeth Hendrica Baijens, wonende aan hel Fort, hun gouden bruiloft te vieren. Het zal het nog krasse echtpaar dien dag voorzeker niet aan belang stelling ontbreken. De diensten in de Ned. Her vormde Kerk zijn voor a.s. Zondag 5 Februari als volgt vastgesteld Half tien in de Veersche kerk en twee uur n.m. in de Dorpskerk. In beide diensten zal worden voor gegaan door Ds. W. Oost te Baams- donksveer. A.s. Zondag zal des namiddags in de Ned. Hervormde Kerk op het Dorp door Ds. W. Oost de Heilige Doop worden bediend. In de gehouden vergadering van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis werd in de vacature ontstaan door het vertrek van den hear C. Sneep, als secretaris-penning meester gekozen de heer C. van Beek, alhier. Op 12 en 13 Februari a.s. zal in het Sl. Leogebouw te Raams- donk(dorp) een Fancy fair worden gehouden, ten bate van het Wil- Gele Kruis, R. K Vereeniging voor Volksgezondheid en Ziekenverple ging te Raamsdonkdorp. Vliegtuig neergestort. 3 personen gedood. Op het militaire vliegveld teGui- donia in Italië is een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan drie personen het leven heeft gekost, terwijl een vrouw zwaar werd gewond. Slechts enkele minuten vóór koning Victor Emmanuel met zijn gast, koniug Boris van Bulgarije, op hel vliegveld arriveerde voor hel bij wonen van een luchtvaardemon stratie, gleed een militair vliegtuig plotseling af, scheerde rakeling langs een benzinedepot en stortte neer op het kantoorgebouw van het vlieg veld, in zijn val een arbeider doo- delijk treffend. Het vliegtu g zoowel als het kantoorgebouw vlogen direct in brand. De piloot, luit Beretta, en een waschvrouw kwamen in de vlammen om, een andere vrouw kreeg ernstige brandwonden. Men slaagde er evenwel spoedig in het vuur te blusschen. Direct daarop kwamen de konink lijke toeschouwers op het vliegveld aan; zij kregen slechts een beperkt programma te zien en verlieten het terrein reeds weer na enkele oogen- blikken. ABONNEERT U OP DIT BLAD. tics, dat men uiteindelijk over moet gaan tot de verstrekking van gratis gasmas kers voor de minder bedeelden. Er is niets tegen, dat zij, die het betalen kun nen een gasmasker moeten koopen, maar de anderen die het niet kunnen betalen moet het gratis verstrekt worden. Nu zullen er wel stemmen opgaan die verklaren dat het nog lang zoover niet is dat wij gasmaskers noodig hebben. O nee, zeker niet en gelukkig niet, maar ook de Luchtbescherming hebben wij op het oogenblik nog niet noodig en toch bestaat zij enzeer terecht, want men moet paraat zijn. Wanneer men zou gaan wachten tot het laatste oogenblik, dan zou er misschien al ontzaglijk veel leed geleden zijn door gebrek aan gasmaskers en daarom, ^dle handen ineen, ter ver vulling van uien wensch. Er ligt hier een zeer vruchtbaar ar beidsterrein open voor de Luchtbescher ming en de Burgerwacht, die alles moe ten aanwenden om deze grootc waarheid duidelijk onder de oogen van de betrok kenen te brengen. Er zijn reeds pogin gen aangewend in deze richting, maar nog niet genoeg. I)e regeering mag hierbij niet zeggen, het is te duur. Zooiets is nooit te duur. Het gaat hier om het behoud van hel grootste deel van het Nederlandsche volk, want het grootste deel van het Ne derlandsche volk zal niet in staat zijn tegen den prijs van 5.of 3.50 een gasmasker te koopen. M. B. I. V. C. B. Derde klasse E. Ü.D.C.—W.V.B. 0—1 HerculesBlauw Geel 11 H.V.C.Schijndel 2 5—1 H.E.C.Sporters 32 Vlijm. BoysO.S.C. 13 Hercules schijnt de kluts kwijt geraakt te zijn. Op eigen terrein kon zij het niet verder brengen dan een draw tegen Blauw Geel. Dit resultaat valt ons tegen, evenzeer als het de toeschouwers tegen is gevallen. De volgende keer beter Her cules. ODC maakte korte metten met WVB. Met niet minder dan een 01 ne derlaag moesten de WVB'ers in Boxtel 'l veld verlaten. Wij hadden een nederlaag verwacht, dat is zoo. Maar 61 is toch wel wat al te bar. Dat had toch wel beter gekund. Een groote verrassing was wel dat HVC kans zag om Schijndel 2 te klop pen, terwijl het voorts verwondering wekte, dat HEC. no. 1 van deze afdee- ling, zooveel moeite moest doen om de Sporters onder de knie te houden. Verrassing no. 3 is de overwinning van OSC, die door een 31 overwinning Vlijmensche Boys de puntjes afhandig wist te maken. Groote veranderingen zijn er in deze afdeeling overigens niet gekomen. De stand is hier: H.E.C. 12 11 0 L 22 66- -20 O.D.C. 11 6 2 3 14 35- -22 Schijndel 2 11 6 1 4 13 29- -38 Vlijm. Boys 11 5 2 4 12 26- -21 Hercules 11 4 4 3 12 27- -30 Sporters 12 4 4 4 12 34- -42 H.V.C. 12 5 1 6 11 36- -32 O.S.C. 12 4 1 7 9 24- -30 Blauw Geel 12 3 3 6 9 27- -36 WVB 12 2 10 2 16- -51 WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Hét is het eerste elftal Zondag j.l. niet gelukt beide puntjes in Waalwijk te hou den. Zij moest zich met een gelijk spel tevreden stellen. Deze wedstrijd ken merkte zich vooral door forsch spel, waartegen de scheidsrechter onvoldoen de optradt. Het geheel was dan ook maar een matige vertooning. In de eerste helft is Blauw Geel iets meer in den aanval dan Hercules. Zij weet dit in een doelpunt uit tedrukken zoodat de rust ingaat met de stand 10 voor Blauw Geel. In de tweede helft is Hercules wel iets sterker en na 10 minuten spelen doelpunt de rechtsbuiten via een der Blauw-Geel backs en de stand is gelijk. Thans wordt er van beide zijden hard gewerkt om het winnende doelpunt te scoren, hetgeen geen der beide partijen gelukt. Zoo kwam het einde met een 11 gelijk spel, waarmede beiden tevreden mogen zijn. Het tweede elftal verloor met den on even goal 23 van het sterke Hekos uit Tilburg, hetgeen geen slecht resultaat is. Het A-elftal der junioren speelde in Kaatsheuvel tegen DES a gelijk, 11. Het B-elftal won met J0 van HEC b. Wegens bijzondere omstandigheden zal deze week niet Donderdagavond ge traind worden maar Woensdagavond. Dus hedenavond allen present. DRUNEN. SPORTERS 2—T.V.C. 2—4. Gedurende den geheelen wedstrijd stond het spel op geen hoog niveau, wat eensdeels te wijten was aan den straffen wind, anderzijds aan de onvolledigheid der beide ploegen. De aaslen wisten ten slotte den winst te behalen door een be ter profiteeren van de geboden kansen. Tot de rust hielden de ploegen elkan der goed in evenwicht en van eenig krachtsverschil was geen sprake Het eerste doelpunt werd door TVC gescoord reeds binnen een minuut na den aan vang. De gastheeren wisten het initiatief over te nemen en kort achter elkaar twee goals te scoren. Voor de rust maakten de gasten nog gelijk, 22. Na de rust zakte het spelpeil, dat toch al niet hoog stond, meer af en was er van eenig verband niets te bespeuren. I)e beide Sportersbacks begingen daarbij de fout te ver op te dringen en bovendien zich in een lijn op te stellen. Een tactiek die absoluut foutief is en zich moest wreken. De keeper liep daarbij nog en kele malen onnoodig uit, welke fouten tweemaal door de TVC'ers werden afge straft en die zoodoende een verdiende overwinning behaalden. RAAMSDONKSVEER. VEERSCHE BOYS 1—D.V.C. 1 (Moerdijk) 110. Als om kwart over twee de scheids rechter de elftallen in het veld brengt, en de toss wordt gewonnen door de Boys, verkiezen deze met den sterken wind in den rug te spelen. Van het begin af zijn de Boys de meerdere, doch weten van hun overwicht in .het eerste half uur niet te profiteeren, maar als de bal hard op doel wordt geschoten en deze tegen den paal terecht komt, mist de doelman der gasten en de bal rolt achter hem langs in het doel, 10. Dan wordt het kanon, de midvoor der Boys, in stelling gebracht en deze weet voor rust den /sltand op te voeren tot 50. Na de rust is er weinig verandering in het spel; de Boys spelen met hun tegen standers als kat en muis en toch geven de gasten den moed niet op al kunnen zy het niet verder brengen dan het midden veld. Het eene doelpunt volgt op het an dere, zoodat voor de Boys een groote overwinning niet kan uitblijven. De gas ten probeeren nog de eer te redden, doch dit wil hen niet lukken. Reeds is de stand 90, als een der gasten den bal keihard op zijn doelman terugspeelt en het tiende doelpunt in de touwen te rechtkomt. De Boys weten er nog eentje bij te doen, zoodat het einde komt met een overwinning der Boys van 110. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.:* Eerste klasse. NieuwkuijkSt. Mich. Gestel 2 4—2 Zwaluw 2Concordia -0—6 MSV—Avan ti 3—1 VFC—ODC 2 2—0 JulianaJ. van Arkel 0—3 Tweede klasse. SVD 2Herptsche Boys 1-^1 Concordia 2Vlijm. Boys 2 2—4 Sporters'2TVC 2—4 HeraclesVJC 3—1 Overzicht. Eerste klasse. Nieuwkuijk heeft zich kranig gehou den door haar gasten uit St. Mich.-Gestel met een nederlaag naar huis te sturen. Dat geeft wederom moed voor deze jon gens. Concoridia, die de tweede plaats zal gaan bezetten, heeft een groote pres tatie verricht door de beide punten bij de Zwaluw-reserves mee te nemen. MSV liet nog niet met zich gaan spelen. Zij speelde op eigen veld en hielden er hun gasten van den Boschweg met een 31 overwinning onder. VFC heeft zich nog zoo'n beetje op den achtergrond gehou den. Dat is echter geen bezwaar, want de jongens zullen er toch wel komen. De beste prestatie leverden de Jantjes uit Ammerzoden. Zij hadden een zeer zwa- ren wedstrijd in Boxtel te spelen bij hun grootste concurrente, Juliana. Zij heb ben die proef goed doorstaan en de pun ten mee naar Ammerzoden genomen om zich als nummer 1 van hun afdeeling le handhaven. Tweede klasse. De Boys uit Vlijmen maakten wederom korte metten met hun gastheeren en na men er met 42 de punten mee. Deze jonge ploeg stevent zonder meer, recht op het kampioenschap af, wat zij na zul ke goede resultaten wel verdiend heeft. De Boys uit Herpt hielden zich eveneens kranig door bij SVD 2 de punten te dee- len. Sporters konden het ondanks hun hard werken niet bolwerken tegen hun gasten uit Kerkdriel. De gasten namen revanche van de nederlaag, die zij op eigen veld van Sporters te slikkeji had den gekregen en de punjten gingen met 42 mee naar Kerkdriel. VJC kwam be ter uit den hoek dan in haar vorige wed strijden. Zij speelde een goede partij en leed slechts een 31 nederlaag. Standen: Eerste klasse. J. van Arkel 10 7 2 1 16 34—11 M.S.V. 10 6 2 2 14 20—15 V.F.C. 8 6 1 1 13 29—10 Juliana 10 6 1 3 13 46—22 Concordia 10 5 2 3 12 26—30 ODI 2 9 5 1 3 11 24—17 Zwaluw 2 10 5 0 5 10 30—29 Nieuwkuijk 5 2 1 2 5 13—18 Avanti 8 1 1 6 3 15—29 St. Mich. Geste 12 10 1 1 8 3 19—29 O.D.C. 2 10 0 0 in 3 10«3 Tweede klasse. Vlijm. Boys 2 11 11 0 0 22 54—16 Concordia 2 10 7 1 2 15 30—18 Heracles 9 6 2 1 14 30—22 T.V.C. 11 4 3 4 11 24—19 S.V.D. 2 9 2 3 4 7 22—20 Sporters 2 10 3 0 7 6 28—37 Herpt. Bovs 8 0 2 6 2 8—38 V.J.C. 10 0 1 9 1 14—52 Zaterdagmiddag werd op het SDO- terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen SDÜ en Sparta uit Vrijhoeve- Capelle voor het nederlaagtournooi, het welk door SDO is uitgeschreven. Zooals wij verwacht hadden is deze ontmoeting in een overwinning voor SDO geëindigd, doch dat deze zoo groot zou zijn hadden wij niet verwacht. SDO was van den aanvang van den wedstrijd tot het einde gedurend in de meerder heid. Dit wist zij dan ook in een vijftal doelpunten uit te drukken, waartegen over met groote moeite de eer wist te redden. Het was een aantrekelijken wed strijd waarin aardige staaltjes voetbal werden vertoond, waardoor SDO met ge noegen den volgenden wedstrijd kan te gemoet zien. Hoe of wij in toekomstdroomen de nieuwe gemeenschap aan zien komen Wij weten niet het wat en hoe; doch het blij teen waarheidalseen koe: Kapitaal, blijft het ideaal en onmisbaar materiaal van ons allemaal. En het is een allerduurste plicht Dat men er stteds goed mee sticht. Lotisico trekking DE ZtSDEMAaRT Is heusch wel een kansje waart Om aan kapitaal te komen Kom dus allen zonder schromen, 't Spreekwooid zegt: die waagt die wint En fortuna die is blind. Aanbevelend, GROOTESTRAAT 99 - WAALWIJK. verdwijnen door de huidzuiverende, huidvoedende en huidverfraaiende Puiol. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisun. SPRANG. Op de algemeene begraafplaats alhier werd j.l. Maandagmiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. J. van Dongen, in leven besturs- lid van de Chr. Gemengde Zangver- eeniging Excelsior'' alhier, die vorige week Donderdag op 33-jarigen leeftijd overleed. Het lijk werd voorafgegaan door de leden der Chr. Zangvereeniging „Ex celsior", terwijl de baar, met een krans der vereeniging gedekt, door leden der zangvereeniging, waarvan de overlede ne sinds jaren een ijverig bestuurder was, werd grafwaarts gedragen. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door, den Weleerw. heer Ds. Vroegindewey. terwijl de voorzitter va n,.Excelsior", de heer E. J. Heij, namens de zangvereeniging sprak, waarna door de vereeniging Ps. 75 1 werd gezongen. Diep onder den indruk verlieten de talrijk aanwezige belangstellenden den doodenakker. f De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in ver gadering bijeen. Door den heer G. Braspenning Jr. werd' een onderwerp ingeleid over: „Arbeid en arbeidsver houdingen in Israël". Op dit onderwerp volgde een breedvoerigebespreking. Een tweetal nieuwe, leden traden tot de club toe. De volgénde vergadering werd vastgesteld op 20 Febr. a.s. De Ring 's-Grevelduin-Capelle en Omstreken van Ned. Herv. Jonge- lingsvereenigingen op Geref. Grond slag komt a.s. Donerdagavond half 8, in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van haar voorzitter, den Weleerw. heer Ds. J. Vroegindewey, in vergadering bijeen. Aan de orde: Onderwerp in te leiden door de J. V. te 's-Gravemoer, over Amos 79. en onderw.erp in te leiden door de J. V. te Loonschendijk. over: „Belijdenis In verband met de herdenking van het 40-jarig bestaan zal a.s. Vrij dagavond half 8, in het Geref. Kerk gebouw alhier, op uitnoodiging van de Geref. Jongelingsvereeniging „Timo- theus". als spreker optreden Prof. Dr. K. Dijk, hoogleeraar aan de Teologi- sche School te Kampen, rret het onder werp: ,.In het licht van het Verbond".

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3