NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. v lA DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. SPRANGGAPELLE. werp nieuwe statuten, waardoor de juridische orgauisaiie-vorm wordt gewijzigd met tiaudüaving intus- scüen van hei wezen der siandsor- ganisatie. PRINSES BEATRIX. De eerste verjaardag van prinses Beatrix is in den lande met groot enthousiasme herdacht, wat voorat in den Haag culmineerde door een kin- der-aubade, een rijtoer enz. In onze gemeente werd nogal ge vlagd,"de kinderen hadden in den na- miüdag vrij en des avonds werd een hal en feestavond gegeven. 40-JARIG JUBILEUM DER FIRMA C. CH. DE GREEFF-VERWIEL EN 40-JARIG JUBILEUM DER HEE- REN HEIJNEN, VAN WELL EN DE PEFFER. Zooals elders beschreven herdenkt heden de fa. C. Ch. de Greeff-Verwiel alhier haar 40-jarig bestaan en meteen de heeren M. Heijnen, Fr. van Well en Th. de Peffer het leit dat zij al deze ja ren aan dit bedrijf werkzaam waren. Hedenmorgen had de huldiging der jubilarissen plaats. Nadat zij per auto waren afgehaald, sprak de patroon de heer E. de Greeff hen toe. Hij herdacht daarbij in sympathieke bewoordingen den stichter van de zaak, een man van onvermoeiden arbeid, groote werklust en groote bekwaamheid, die voerden tot de goede reputatie in den lande. De heeren Heijnen en van Well wa ren de mannen waarmede de stichter 40 jaren geleden de nieuwe zaak aan durfde. Speciaal bracht hij hulde aan het aan geboren talent als coupeur van den heer Heijnen, alsook z'n werkkracht en werklust. Als symbolisch geschenk bood hij hem, op eigen verzoek, een schaar aan, waaraan hij nog een persoonlijk ge schenk toevoegde. Van den heer Frik van Well roem de hij de groote eerlijkheid en trouw, waarmede hij steeds voor de zaak op de bres had gestaan in alle omstandighe den. Hij bood hem een gouden horloge aan. Dorus de Peffer, een benjamin van 51 jaar bij een 40-jarigen dienst, hul digde hij als een prima kleermaker, een man van smaak; dezen offreerde dhr. de Greeff een pendule. Een bewijs van de goede verstand houding is 't feit dat velen een groot aantal jaren hier werkzaam zijn, velen meer dan 25 jaar. Hij deed een beroep op allen om door prima verzorgd werk, werk dat uit blinkt, saam ie werken om door de moeilijke tijden heen te komen op weg naar het gouden jubileum. De heer Heijnen, de heer G. v. Well namens z'n vader en de heer de Pef fer, dankten yoor de sympathieke woor den en mooie cadeaux Ten slotte mo.gen wij nog wel even iets zeggen over een origineel en sym pathiek idee der jubileerende firma. Zooals bekend wenschte de jubilaris zoo weinig mogelijk publiciteit voor de ze gebeurtenis, dus onttrok hij zich daardoor geheel aan huldiging, bloe men enz. Daartegenover had hij de zoowel ori- gineele, als sympathieke attentie, die genen die bij de oprichting van dit be drijf, dus in Februari 1899, aan de nieu we firma een opdracht verleenden, een keurige bloemenmand te doen bezorgen, dus z'n eerste klanten met bloemen te huldigen. Een keurige geste, de firma waardig. GROND VERKOOP. Het personeel weiland groot 1.75.90 H.A. van Mej. Fr. van Tilburg, werd afgemeind door den heer Arnoud van Hilst alhier, voor de somma van 2775. NABESCHOUWING OVER DE VORMINGSWEEK. Gemiddeld bezochten 97J//% van de meisjes de cursussen. Een Vormingsweek, de moderne vorm van Apostolaat om de massa te bereiken, welke in andere bisdommen zulk een verblijdend resultaat ople verde, zou ook in Waalwijk als een van de eerste durvers van het Bossche Diocees worden georganiseerd, en zoo kwam dan de Vormingsweek tot stand. De hoofdpropagandisten en het le gertje propagandisten hebben handen vol werk verricht. Bij het huisbezoek maakte men veel eigenaardigheden mee, komische, maar ook minder komische. Het is wel interessant hier een klein staaltje van weer te geven. „Vurmingsweek" zei een goedige huismoeder tegen de propagandiste, die op huisbezoek kwam, „ik geloof toch wel dat die van ons al gevurmd is". „Ik zal ze eens roepen." Of de Vormingsweek geslaagd is? Woensdag j.l. hebben wij reeds me degedeeld, dat uit de eerste avonden een groote interesse blijkt en dat het te voorzien zou zijn, dat een zeer hoog percentage van de betreffende meis jes bereikt zou worden. Thans laten wij hieronder de juiste cyfers volgen, Uie voor zicü zeu spreken: De lsie avonu weru in de parochie St. Jan met Zoo meisjes ten meroij zijn nullen beseiiouwing geiaien ue meisjes Doven ue zo) boyo nereiKt. De ze avond was in snjgenue lijn en weru 96% genaaid. De 8e avond vertoonde een inzin king, hetgeen te wijten is aan het sa menvallen met Kooden ivruis-avond waarvoor sommigen al lang Kaartjes nauuen, en weru yo% geboeKt. Donuerdag is het Hoogtepunt ge weest met u8% wat z'n oorzaak wel zal vinden in liet onderwerp. Vrijdag daalde we ineens van 98 op 94%. Deze terugslag is heel natuurlijn te verklaren, (vrijuag is Hier ue groote Poetsdag en doordat de meisjes een heele week zijn weg geweest, is het werk blijven staan, wat natuurlijk voor den Zondag nog aan den kant moet). Gemiddeld werd in de parochie van St. Jan 95 8/4% bereikt. Bovendien werden deze lessen tus- schen het middaguur nog gegeven voor plm. 12U schaltmeisjes. De St. Antonius-parocnic vertoont ongeveer jen gelijk beeld. De 1ste avond werd met 140 meisjes 90% bereikt. De 2e avond stijgt ook hier het aan tal tot 98%. De 8e avond geeft evenals in St. Jan een inzinking aan en wel 95% op welk peil het voor de volgende twee avonden blijft staan. Gemiddeld werd in deze parochie 90% bereikt. In de parochie van Maria Onbe vlekt Ontvangen werd 99% en in de parochie van den H. Clemens 99j^% oereikt, zoodat het verzuim hier neel gering is geweest. „Sloegen de lessen in is de vraag die men zich onwillekeurig stelt." De eerbiedige stilte waarmee ze werden aanhoord, spreekt voor zichzelf. Al is er eens op teere momenten gelachen, dan is dit nog vergeeflijk omdat het enkel en alleen voork^vam uit het zich geen houding weten te geven op deli cate oogenhlikken. Vrijdagavond keek men even vreemd op toen in plaats van de Pater een Diocesane Leidster, verscheen om te spreken over „Apostolische levens houding". Hé zeiden er een paar na at loop, dat is toch wel fijn als* een méske dat zegt, waaruit weer eens blijkt dat het woord van een leek toch wel inslaat. De meisjes zijn allen dankbaar voor de fijne wijze waarop de Paters de brandende vraagstukken van het le ven voor hen behandeld hebben, die zoo sterk bij het jonge moderne meisje van heden kunnen oprijzen en om ant woord dwingen. De Paters nebben 't meisje haar idea len, in welker bestaan zij niet meer durfde te gelooven, weer in hun oor spronkelijke schoonheid teruggegeven, ontdaan van de modder waardoor een heidensche wereld ze gesleurd had. Deze beschouwing zou een groote leemte vertoonen als het naast de Pa ters niet dank bracht aan degenen die zooveel tot het welslagen van dit werk hebben bijgedragen. En dan kunnen wij eerst wel noemen den WelEerw. Heer van der Waarden, die deze Vormingsweek heeft ingeleid, de geestelijkheid die het werk mogelijk maakten, de hoofd-propagandisten van de parochies, de dames Moonen, Ves- ters, Burmanje en Smolders met hun staf van helpsters en tenslotte nog de gastvrouwe juffrouw Verwiel, die al tijd voor een keurige zaal zorgde. Propaganda-avond J. W. Het verslag van den propaganda- avond van dc Jonge Werkman zullen wij plaatsen in ons blad van aan staande Zaterdag. Postduivenvereeniging De Eendracht. Gisterenavond kwam de postduiven vereeniging De Eendracht in het café van den heer van den Boomgaard in feestvergadering bijeen. De Voorzitter, de heer Stokwielder, opende met een hartelijk welkomst woord en wenschte vervolgens de le den een voorspoedig Nieuwjaar. Aan de orde kwam vervolgens het kiezen van een bestuurslid. Aan de beurt van aftreden was de heer Stok wielder, tevens voorzitter. Met alge- meene stemmen werd deze herkozen, terwijl dezelfde tevens ook weer met algemeene stemmen tot voorzitter werd aangewezen. De heer Stokwielder dankte de vergadering voor het groote vertrouwen, dat in hem gesteld werd, en beloofde zijn krachten aan de ver- eeniging te zullen besteden. Hierna bracht de penningmeester verslag uit van de gehouden tentoon stelling, terwijl daarna de prijzen van de tentoonstelling werden uitgereikt. De voorzitter dankte de leden nog voor de groote ambitie die zij voor de tentoonstelling aan den dag hebben ge legd. Nadat het zakelijke gedeelte van de vergadering hiermede was afgehan deld, ging men in feestvergadering over, waar het gezellig naar toe is ge gaan. Bossche Diocesane Gymnastiek- bond. Zondagmiddag had te 's Bosch in het Oranje-Hotel de alg. vergadering plaats van den Bosschen Gymna- stiekbond. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental zich op helzelJde peil be woog als vorig jaar. De aldeeiing heeren gaf een aantal van 26 ver- eenigingen te zien met een ledental van 322, daarenboven 2u0 adspi- rantleden boven en 535 onder de 14 jaar. De damesafdeeiing telde 18 aangesloten vereenigingen met een totaal van 263 leden. Verder nog 272 adspiranten boven en 617 be neden 14 jaar. Verder leverde de K. J. V. nog 361 leden zoodat het totaalcijfer 2640 leden bedroeg, be houdens enkele nog niet binnen gekomen ledenlijsten. Besloten werd den bondsgymna- stiekdag te houden op 25 Juni te Oisterwijk. Ten siotte stelde het hoofdbestuur voor, dat reeds bestaande vereeni- gingen, die slechts een damesof heerenafdeeling hebben teestemming van 't hoofdbesluur moeten hebben om tot oprichting van een tweede afdeeling te kunnen overgaan, het geen werd goedgekeurd. Haif ziek Hari9erig Met Mijnhardtjes vlugge verbetering. Doos 30 en 50 ci. Lijst Anti-RevPartij. De Anti Revolutionaire lijst voor de Statenkieskringen 's Bosch, Heus- den, Eindhoven, Helmond en Grave zal voor de komende verkiezing voor de Prov. Staten van Noord brabant als volgt luiden: 1. A. D. van der Schans te Andel. C. G. de Jong te Almkerk. 3. J. J. van Oord te Werkendam 4. E. A. Wijsmuller te Eindhoven 5. W. Beukenkamp te Sleeuwijk. 6. W. Bronkhorsl te Andel 7. C. B. van der Wal te's Bosch 8. Mr. J. C. Orinje te Eindhoven 9. H. Blok te Almkerk. 10. F. van Berge te 's Bosch. Een mooie daad bij het ongeval te Drunen Het D. v. N. en Z. verneemt naar aanleiding van het ongeval, dat den heer H. Verhoeven, chauffeur van de BBA overkomen is 't volgende: D$ar het ongeval gebeurde buiten zijn diepsttijd kon genoemde V. niet trekken van de ongevallenver zekering. Zijn collegas chauffeurs hebben nu onder elkaar besloten om hun vrije dagen te besteden aan zijD dienst bij de BBA, zoodat zijn salaris kon doorgaan. Toen wij naar aanleiding van dit bericht ter bevoegder plaatse infor meerde vertelde men ons dat dit on mogelijk zou kunnen omdat men dan in conflict zou komen met de arbeidswet. Al gebeurde het ongeval buiten diensttijd dan nog trekt de heer Verhoeven uit de Ziektewet. Varkenspest Nog maar pas de eene ziekte onder het vee achter den rug of aanstonds komt er weereen nieuwe voor den dag. Zoo werd dezer dagen weer de varkenspest onder de varkens bij enkele landbouwers geconstateerd. R.K. Werkliedenvereeniging Vrijdagavond kwamen de vrouwen van den leden van de R.K Werk liedenvereeniging der afd. Drunen in de zaal der Meisjes congregatie in vergadering bijeen onder presi dium van den heer H. Maas. Het doel van deze vergadering was om te komen tot aansluiting van de afdeeling Drunen bij de Coöpera tieve Verbruiksvereeniging te Kaats heuvel, De vergadering werd met een woord van welkom geopend door voorzitter Maas, waarna de heer Beerens de voorzitter vmdeKaats- heuvelsche Coöp. het doel, de werken en de voordeden van de verbruiksvereeniging uileen zette. Ter verduidelijking werd vanwege de propaganda afdeeling der B K. Ned. Werk. Ver. een Coöp. film gedraaid. Daarna werden nog eenige ern stige en humoristische films ver toond, gevolgd door een slotwoord. Naar wij vernamen hebben zich reeds een vijftig leden aangesloten bij de Coöperatie te Kaatsheuvel. De Opkomst De postduivenvereeniging »De Opkomst» hield een algemeene vergadering, waarop verschillende huishoudelijke zaken werden be sproken. De vlieglijst voor het komende seizoen werd vastgesteld terwijl tevens besloten weid om als aspirant lid toe te treden tol den Zuiderbond. j De vlieglijst voor »de Opkomst» ziet er als volgt uit Bouwkundig opzichter der gemeente Bij besluit van B en W. is be noemd tot bouwkundig opzichter der gemeente Drunen de heer Ad. Veltman, architect alhier. Biljartwedstrijd De biljartclub (J.O.O. gevestigd in café Th. Elshout spetlde Zater dag een wedstrijd tegm de biljart club EBC uit Baardwijk. Hoogste serie „ERC" H. Slaats 18. Schaken In de groote zaal der Jongens- congregatie werd Zaterdagavond een viiendschappelijke schaakwedstrijd gehouden tusscben de schaakver- eeniging SDJC en SCHIK uit Waal wijk. Voor den aanvang van den wed strijd sprak de vuorzitter van SDJC een welkomstwoord tot de aan wezigen, waarna de wedstrijden, die een spannend verloop hadden een aanvang namen Aan het slot van den avond sprak de voorzitter van SCHIK een dankwoord en verzocht de Drunensche Schakers een return match in Waalwijk te komen spelen. De uitslag van den wedstrijd was als volgt li—4i Constantia De handboogscnutlerij »Con stantia« gevestigd 111 caté Th. Elshout organised de Zaterdagavond in haar ctunlokaal een barakwedstrijd, waar van de uitslag was als volgt: Hoogtedag der K, J. V. te Geertruidenberg. Zondag was het een heele drukte in Geertruidenberg. Niet minder dan 250 K. J. V.'ers uit de plaatsen Made, Raamsdonksveer, Waspik, Hank en Geertruidenberg namen deel aan de Hoogtedag die werd ingezet met een tentoonstelling in het K. J. V.-huis van naaiwerk voor de arme gezinnen alsmede van de kookschool en knutselwerk. Deze tentoonstelling mocht zich in een groote belangstelling ver heugen. Vooral in den namiddag van 1 tot 2 uur was het zeer druk. Des middags om half drie werd in de kapel van het St. Agnesgesticht een plechtig lof gecelebreerd door deken v.d. Hout waaronder kapelaan v. d. Velden een predicatie hield over »De Kerk en de Jeugd». Om half vier volgde in het pa rochiehuis voor de deelneemsters een bont programma. Deken v. d. Hout opende deze gezellige bijeen komst, wees erep dat deze dag zoo schitterend beloofde te slagen en spoorde de K. J. V.'ers aan om te strijden tegen den strijd die schier overal tegen de Kerk gevoerd wordt. Het voor 3 maanden opgerichte Mandoline-orkest voerde hierna het Wdhelmus uit dat staande werd aanhoord en wisselde verder het bonte programma met muziek af. Voorts verzorgde iedere afdeeling een gedeelte van het programma. De afdeeling Waspik kwam mei declamatie. Mej. van lersel oogstte hier speciaal veel succes met »Wat moet er m'n vendeke worden.» De afdeeling Made voerde rei dansen uit. De afdeeling Raams donksveer kwam ook met declamatie waarhij Ria de Bont op kunstzinnige wijze declameerde. Ook de afdeeling Geertruider.berg behaalde met haar muziek en reidansen een uitbundig succes. Vooral de dames Joosen, Scürauweis en Korismans waren goed op dreef 1 ensiotle vertoonde buigt meesier Biaucha met zijn echtgenoole een iweelol Btrgsche lilois hetgeen alles zins lot het welslagen van dit boute programma bijdroeg. Kapelaan v. d. Velden voerde het slotwoord. Aan den aannemer v.d. Steen te Made is gewond het bouwen \an een dubbel woonhuis aan den Slatiousweg alhier, voor reke ning van den heer B. van Blerke. vrijhoeve-capelle. Ter eere van den eersten verjaar dag van H.K.H. Prinses Beatrix, gaf de Chr. Gem. Zangvereeniging „Halle lujah" Dinsdagavond in de Gerei'. Kerk alhier, een goed geslaagde uit voering inet medewerking van het kinderkoor „Hallelujah". De samen komst werd geopend door Ds. E. J. Dijk, met het laten zingen van Psalm 98:3 en gebed, waarna Z. E. een kort openingswoord sprak. Onder leiding van den directeur de heer M. C. Rij ken, werd vervolgens het programma dat werd ingezet met het Wiinelmus, op voortrellelijke wijze afgewerkt. Zoowel het Koor zelf als het Kinder koor en liet Mannenkoor had aller aandacht. Onder leiding van haar voor zitter de heer P. Hommel, kwam de afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond Vrijdagavond in het gebouw voor Chr. Belangen in ledenvergadering bijeen. Als spreker trad op de heer H. van As van Utrecht, die een aandachtig gehoor «had. De samenkomst werd door spreker met dankgebed gesloten. CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café vait Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zaterdagavond aldaar haar jaarvergadering. ,0 Nadat deze bijeenkomst rop de ge bruikelijke wijze was geopend, werd door den secretaris 'n keurig verzorgd' verslag omtrent den toestand en werk-:... zaamheden der vereeniging gedurende hel afgeloopen jaar uitgebracht, waar na de penningmeester verslag uit bracht omtrent den financiëelen toe stand, waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van ruim 20. De rekening en verantwoording wer den nagezien en in orde bevonden en onder dankzegging aan den penning meester voor zijn accuraat beheer, r goedgekeurd en vastgesteld. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer E. Haverhal», werd tot voorzitter benoemd de heer J. van Doornik, terwijl tot commis sarissen werden gekozen de heeren Adr. Klootwijk en P. Nieuwenhuizen. Alle benoemden namen onder dank zegging voor het in hen gestelde ver trouwen hun benoeming aan. Bij de rondvraag werd o.m. nog be sloten om, behalve de gewone maan- delijksche ledenvergaderingen, eert verplichte driemaandelijksche leden vergadering in te stellen en een boete van 25 cent vast te stellen op het niet bijwonen dezer vergadering. Met een woord van dank voor de belangstelling sloot de nieuwbenoem de voorzitter de vergadering. De voetbalvereeniging „Neerlan- dia" speelde j.l. Zondag voor de 1ste klasse B van den Brab. Voetbalbond te 's-Hertogenbosch tegen D.E.V.0.3 en verloor met 25. Naar we vernemen zullen de les sen van de E.H.B.O. cursus, uitgaande van de afdeeling Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen en an dere Plattelandsvrouwen, welke eeni- gen tijd onderbroken zijn geweest, a.s. Donderdag 9 Februari weer hervat worden. Onder voorzitterschap van bur gemeester A. Smit hield de vereeni ging,, Het Groene Kruis" voor de ge meente Sprang-Capelle j.l. Vrijdag avond half acht in de bovenzaal van den heer Ant. v. Dijk aan het Brug getje te Vrijhoeve-Capelle een alge meene ledenvergadering, welke door een 40-tal dames en heeren werd bij gewoond. Na een welkomstwoord van den voorzitter, las de waarnemend secre taris, de heer E. Colet, de notulen der vorige vergadering voor, welke wer den goedgekeurd. Namens de financiëele commissie bracht de heer W. J. van Nieuwen- huijzen verslag uit omtrent het onder zoek der rekeningen en verantwoor dingen over de jaren 1936 eu 1937. Hieruit bleek, dat in 1936 ontvangen was 1965,85 en uitgegeven 3006,31, doch dank zij het batig saldo van 1935 ten bedrage van 1291,52, sloot deze rekening met een batig saldo van 251,06. De rekening over 1937 ver meldde aan inkomsten 2940,77 en ■■BH -J.J: 3 Oude duiven 1 Mei, Uen Bosch. 9 K.M., 14 Mei, Nij megen, 55 K.M., 21 Mei Arnhem 60 K.M., 28 Mei Apeldouin 75 K.M., 4 Juni Deventer 90 K.M., 11 juni Zwolle 108 K.M., 18 Juu Meppel 130 K.M.. 25 Juni Assen 170 K M. 2 juli Groningen 190 K.M., 9 Juli Onderden- dam 200 K.M., 16 juli Rudeschool 220 K.M. jonge duiven: 23 juli proefvlucht, 30 Juli Eindhoven 35 K.M., 6 Augustus Helmond 40 K.M., 13 Augustus koeimond 80 K.M., 20 Augus.us Sustercn 90 K.M., 27 Augusius Sitiard 95 K.M., 3 september Maastricht 100 K.M., 10 September hijsden 120 K.M. NavJuchten 17 September Breda 30 K.M., 24 Sep tember Roosendaal 55 K.M., 1 Uctober Beigen op Zoom 65 K.M. De uitslag was „EoC" H. Slaats 67, H. van Mierlo 75, J. Vermeulen 63, C Rulles 55, J. Vermeulen Ju. 44, j. Leijtcns 50, Totaal 354. „Ou(J" C. Klomp 75. M. tlshout 61, Jo Elshout 75, P. bishout 75. M. Klijn 75, J. van Venrooij 75. Totaal 436. Winstpunten „OUD" 82. Hoogste serie Jo bishout 23. „Schik" Waalwijk—„SDJC" Drunen. J. van Kempen Ed. Ijsseldijk 1—0 Fr. van de LeurM. van nullen 0—1 J. van SunW. Brok 0- 1 j. RumboutsIh. Kuuwenberg 0—1 L. Kooien Fr. van Leest 0 1 H. v. d. Weiden—H. Kuuwenberg i—i 1 Jan Vissers 103 puuten, 2 J. Veltman 87 punten, 3 C. Bim.mtjn 76 punten, 4 M. ue Wit 71 punten, 5 H. de wit 66 punten, 6 J. v. d. Krabben 53 punten, 7 J. v. d. Putten 52 punten. 8 Th. Bergmans 50 punten, 9 Th. Elshout 50 punten. - fT O

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6