40-jarig bestaan fa. C. Ch. de Greeff-Verwiel te Waalwijk. KAATSHEUVEL. Zooals wij vroeger reeds heb ben gemeld, herdenkt de kleer makerij C. Ch. de Greeff-Verwiel op 1 Febr. den dag waarop zij voor 40 jaren in den huidigen vorm werd gesticht door wijlen den heer C. Ch. de Greeff, die op 9 Juni 1930 overleed, na een ar beidzaam leven, waarin hij zijn bedrijf tot grooten bloei heeft we ten te brengen. Een man van ge weldige energie en bijzondere werkkracht, wiens arbeidzaam heid ^spreekwoordelijk was en die den jongeren ten voorbeeld werd gesteld als men sprak van „wer ken* b-rr Wijlen de heer C. de Greeff was nietvde eerste rde Greeff die dit vak beoefende, welhaasc 250 jaar tevoren komt in de analen der gemeente Besoijen de naam de Greeff in het kleermakersvak voor, wat zoo aardig tot uiting komt in een smaakvol werkje wat de jubileerende firma aan z'n cliëntèle heeft gezonden en dat verzorgd werd door de Waal- wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. .-<> .av i Wij ontleenen daaraan-, 't vol gende:,^ i is 4 sa -? tr Reisgeleide voor Corstiaen asissr- Adriaensen de Greeff, afgegeven in de Heerlijck- heijt Besoyen, 5 April 1670. „Wij Michiel Jaegers, stadthouder, „Hendrick Sebastiaensen de Roij en „Corstiaen Tomas de Greeff, heem- „raders der heerlijckheijt Besoyen „doen cont eenyegelijcken, certifice- „ren ende verklaeren mitsdezer voor „de gerechte waerheyt „ter instantie en ernstige verzoecke „van Corstiaen Adriaensen de „Greeff, dat den zeiven inde vrij- „heijt van Waelwijck is geboren, „onze heerlijckheijt annex, en in onze „kercke alhier gedoopt endat hij in „onzen, dorpe zijn domicilium langh „gehoude heeft en dat hij van ge slachte tot geslachte van vrome „deuchdelijcke ende eerlijcke ouders „h'êï*compstigh is „den welcken voornoemde de Greeff „ons heeft bekênt gemaekt alsdat hij „van intentie was om van hier naer „Vranckrijck te vertrecken verzoec- „kende tot dien eijnde onze letteren „van certificatie, dien wij den 'requi- „rant in dezen niet hebben connen „wijgeren, „verzoecken derhalve aen alle Go- „verneurs, Commandeurs, Colonel- „len. Ritmeesters, Cappïteins, Offi ciers en Justiciers, mitsgaders alle „andere die deze zal werde vertoont, „den. voornoemden Corstiaen de „Greeff vrij en franck te laeten pas- „seren en repasseren, ten eijnde op- „dat hij tot sijn voorgenomen dessijn „magh geraeken. „In de heerlijckheijt Besoyen, „5 April 1670. A. D. 1670 ging Corstiaen Adriaen sen de Greeff „in de Vrijheijt van Waelwijck geboren" naar Frankrijk... Reeds meer dan 250 jaar zijn er altijd De Greeff's in Waalwijk geweest, waar zij „van geslachte tot geslachte" ook het kleermakersvak hebben beoefend. 250 jaar!... De tijden zijn ver anderd, met hen de menschen en ook het kleermakersvak. Voor keur en smaak wijzigden zich van jaar tot jaar. Maar wat onveran derd bleef bij de lange, lange reeks van de elkaar opvolgende De Greeff's dat is de naarstige be oefening van het zich steeds ont wikkelend vakmanschap, zoowel als de onverminderde inspanning, de klanten met smaakvolle, deug delijke kleeding steeds te bedie nen. Zoo leeft de aloude traditie voort in de Kleermakerij De Greeff-Verwiel, die, in haar hui digen vorm, thans reeds weer op een 40-jarig bestaSn terugzief." En zoo is het terecht. 't Is-goed kleermakerswerk van de Greeff-Verwiel, in welke zaak de traditie is blijven voortleven van prima werk, van kleeding, kundig afgestemd op ieders per soonlijkheid, niet alleen in keuze der stoffen, maar ook in snit en afwerking, dat op het eerste ge zicht verrassend bevalt en dag- aan-dag blijvend voldoet en dat daardoor 'n renómmée heeft ge- kregeh'in 't geheele land eh1 d'aar- btiften en welker kleermakerij danr ook een dei* eerste zakén is en blijPt op dit terrein, een roem tevens voor onze gemeente. Deze traditie is voortgezet door den opvolger van den stichter, zijn eenigen zoon den heer Eugène de Greeff, wien wij met dit jubileum van harte geluk wenschen, terwijl wij de hoop uitspreken dat dit mooie bedrijf in lengte van dagen onder zijn bekwa me leiding zal blijven prospereeren en spoedig de crisisomstandigheden zullen verdwijnen die ook zijn bedrijf natuur lijk beïnfluenceeren. Niet minder gaan onze gelukwen- schen uit naar de drie jubilarissen in dit bedrijf de heeren M. Heijnen, Fr. van Well en Th. de Peffer, die tot den goeden naam van dit bedrijf gedurende 40 jaren het hunne hebben bijgedragen, de eerste door zijn gerenommeerde coupe zeker niet het minst. Aan de jubileerende firma, eigenaar en jubilarissen nogmaals van harte proficiat en een voortdurende prospe- riteit voor dit mooie Waalwijksche be drijf. De drie me de-jubilarissen bij het 40-jarig jubileum der Fa. C. Ch. de Greeff-Verwiel. aan uitgaven 2894, zoodat met het voordeelig slot over 1936 deze afreke ning sloot met een goed slot van 293,47. Op voorstel der commissie werden beide afrekeningen onder ank aan den penningmeester goed gekeurd. Het jaarverslag van den secretaris werd met een woord van dank aan den samensteller goedgekeurd. Uit dit erslag stippen wij aan, dat het be stuur gevormd werd door de heeren burgemeester A. Smit, voorzitter' E. Colet, waarnemend secretaris en pen ningmeester; A. Kerst Azn., vice-voor- zitter, S. Rempt, Dr. H. Winkelman en Dr. A. Roos, leden, terwijl er in het bestuur een vacature was wegens het ertrek van den heer D. van den Berg, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Bunschoten en Spa kenburg. Het ledental vermeerderde van 606 tot 616. Door de wijkverpleegster werden in totaal 2942 bezoeken afgelegd, n.l. 2012 bij zieken, 492 bij zuigelingen en 438 bij t.b.c.-patiënten. Van het ma gazijn werd 110 maal een artikel uit geleend. De secretaris wees er in zijn verslag nog op, dat er verschillende inwoners zijn, die nog steeds verzuimen „Het Groene Kruis" te steunen door hun lidmaatschap, hetgeen jammer is voor de vereeniging en ook voor de betref- fenden, want iedereen kan onver wachts hulp van de Zusier of materia len noodig hebben en dan stuit incn soms op moeilijkheden. Ter aanvulling der vacature, ont staan door het vertrek van den heer 1). van den Berg, werd tot bestuurslid benoeipd de heer M. de Visser, ge meente-secretaris. Het bestuur werd met twee leden uitgebreid. Hiervoor werden benoemd Ds. van Lummel, predikant der Geref. Kerk te Sprang en de heer E. Barbier te Sprang. Een kleine wijziging der Statuten werd goedgekeurd. Tot leden der com missie, belast met het nazien der re kening en verantwoording over 1938, werden benoemd de heer W. v. Wil- ligenburg en R. van Drongelen. Deze commissie zal in de eerstvolgende vergadering verslag uitbrengen. Dr. HvWinkelman uit Sprang ver kreeg hierna het woord. Hij hield een aardige en leerzame causerie over „Algemevne Hygiëne", een onderwerp dat de aandacht van de aanwezigen ten volle verdiende en ook inderdaad had. Van fie gelegenheid der rondvraag werd dqor een paar leden gebruik ge maakt, waarna de voorzitter de ver gadering sloot. De begrooling voor het jaar 1939 werd door het bestuur vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op ƒ2425. Jaarvergadering Euphonia Zondagmorgen om 12 uur hield 't Kon Muziekgezelsch. Euphonia« zijn jaarvergadering. De voorzitter gaf bij zijn overzicht een beknopt verslag van den gang van zaken in het afgeloopen vereenigingsjaar. Het verslag van den penningm sloot met een klein nadeelig saldo De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de altredende be stuursleden C. P. Vloemans, Vice- Voorzilter, M. Swagenmakers en P van Gastel, commissarissen, allen herkozen werden. Van de obligaties van 1893 wer den de nummers 15, 32, 41 en 61 uitgeloot. Van de rondvraag werd alleen gebruik gemaakt omtrent kwesties uitsluitend de harmonie van bet gezelschap rakende. Concert Apollo De Harmonie »Apollo« gaf Zon dagavond een klein doch goed verzorgd concert in de zaal van den heer Joh. Smit. Onder leiding van den heer P. B Bisselink gaf de harmonie een paar nieuwe nummers o m. de ouverture Au Pays de Genets van Govaerts en Donau wellen van Ivanovici. Het eerste liet ons Apollo hooren als massaa groot koor, terwijl Ivanovici's walzer in het genre van amusements muziek een dankbaar nummer op Apollo's repertoire bleek te zijn Het duo van der Heijden en v. Wouw op piston en tuba gaf op meesterlijke wijze ,t duo de concert van Canivez te genieten. Een zeer druk bezocht en amusant Beatrix bal sloot de goed geslaagde avond Orgelfonds. Heden- Dinsdagavond had in den R.K. Gildenbond de trekking plaats van de uurwerklolerij ten brie van het orgelfonds van de St. Joseph- parochie. De voorzitter van het orgelfonds opende de bijeenkomst waarbij hij een woord van dank sprak aan de collectrices die voor den verkoop van de loten zorgden. Hij kon me dedeelen. dat nagenoeg 10'/3 uur dus ongeveer 37500 loten geplaats waren. Onder politietoezicht had daarna de trekking plaats. De eerste prijs, een vel varken, weiu gewon nen met lol 2 uur Zó min. iti &tC, door J. Mtwzelaar uil üe Heunuaat. Het baiakcoucouis, uat tevens op dezen dag emuigue, biacbl als nnaar voor hel njwiei ue heer Elshout met t>6 put. DeZ- Eerw. Heer Pastoor de hnjn bi acht uank voor de joviale wijze waaiop zijne kerk wedeium van de s>ympaiuie an geheel Kaatsheuvel moontpio- liteertn. Bijzonuer dankte hij de commissie, die de oiganisatie van het orgellonds Ier hand had geno men. DESK—Tubantia. De stralle albrekenue N.O. wind beelt op het U.K. dponpaik voor een slappe verlooning gezoigd, waarin liet minst sltcbl sptKnue team ternauwernood veioienu ge wonnen heelt. Aan betaugateiling was geen gebrek. Met enkele invallers trapt DESK f en gaat al direct op 'l Helmond- sche doel al, maar de achcerho de weet van wegtrappen enzoolauuen hun ballen beui leiings bij L»E5K en lubanlia spelers aau, uie er het hunne mee piobeeien te uoeu. Gedurende het eerste hall uur is DESK nogal ui de mceideibeid, terwijl enkele sporauiscbe iuoanuu aanvailtn door de sievige gaaiheer- achtei hoede woidtn wcggeweikt. Voor liet doel is 't spel uei thuis club veel le kort en onuoelmaug. loch maakt v. d. Ven na pnn. 25 minuten de eerste en eeinge goal voor Kaatsheuvel, Nu komi Hel mond meer opzetten, doch V iotmaiis en de beide DESK back* zijn in uitnemende vorm en alies gaal voor de rust retour. Na de thee verslapt het spel tot minuut- De wedsliijd is hel aan kijken nauwelijks meer waard. De beide achterhoede zijn hel slappe spel van de aanvalsbnie volkomen baas en er woidl dan ook 't meest op bet middenveld op en neer ge trapt. Met Tubantia iels in de meerderheid lluilde scheiosiechter, voor de sportparkers gelukkig, het einde van dezen slecht gespeelden wedstrijd. LOON OP ZAND. Vee fonds. - -v Vrijdagavond hield !het veefonds een vergadering in café Wijtvliet. Na een openingswoord door den voorzitter, volgde bet jaarverslag van secretaris en penningmeester. Een vijftal nieuwe leuen trau tot het tonds toe, zoodat het tonds thans 50 leden telt. Dertien stuks vee moest in het algeloopen jaar worden opgeruimd. Hiervan stierven er 6. In de'ontstane vacature' "wdffens ver trek van den heer A. Mathijsen, werd gekozen de heer A. Vernqèveh, terwyl W. van Loon met algemeene SLci.uiiën werd herkozen. Vergadering NC. R. Vrijdagavond had alhier een verga dering piaats van den N.C.B. Het doel dezer vergadering was te komen tot een stierhouderij. Na een openings woord aan den heer Ariens, Rijks woord aan den heer AriOns, Rijks- landbouw consulent te Breda, die het nut van een stierhouderij voor den landbouw ter plaatse, uiteen zette. Dat de landbouwers het met 't ge sprokene eens waren bewees een da verend applaus. In de commissie tot behandeling der ingezette actie wer den benoemd: J. Beunis, Jos. v. Broek hoven, W. v. Loon, A. Verhoeven, J. v. d. Lee, J.*de Kort, J. Dingemans, G. v. Gorkuin en A. v. Beek. Frater Alberto, landbouw-onderwij- zer ter plaatse, sloot zich volkomen aan hij het gesprokene door den heer Ariëns en spoorde aan tot verwezen lijking van dit doel. In aansluiting op deze vergadering zal alsnog voor het zelfde doel een vergadering worden ge houden te St. Joachimsmoer. St. JOACHIMSMOER. Rijwiel ontvreemd. Zooals op vele plattelandsdorpeu gebruikelijk is, hegeven vele geloovi- gen zich per rijwiel naar de gods dienstoefeningen en laten hun rijwiel onbeheerd op het kerkpad of plein staan. Zoo ook gebeurde Zondag on der de eerste H. Mis van half acht in deze parochie. -Hiervan maakte een vermoedelijk onguur persoon gebruik een der beste rijwielen te ontvreemden De eigenaar J. O., die na de H. Mis tot die onaangename ontdekking kwam, deed terstond bij de politie te Loonopzand aangifte van dezen dief stal. Waar tot heden geen spoor van den dader te ontdekken is zal het moeilijk zijn het ontvreemde rijwiel terug te halen. Niettemin stelt de politie een ijverig onderzoek in. Voor de tegoeder- trouwe dorpsbewoners zij dit een ern stige waarschuwing. S. D. Z. Zondag kwam Zigo 2 uit Tilburg den strijd aanbinden tegen S.D.Z. op Kleermakerij Fa. C. Ch. de Greeff-Verwiel. De stichter, de heer C. Ch. de Greeff, geboren te Besoijen 10 Januari 1862 en overleden te Waalwijk 9 Juni 1930. De heer Eugène de Greeff De tegenwoordige eigenaar. Th. de Pelfer. M. Heijnen Fr. van Well.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7