Beste voeding. H.deBont-v.Hulten 1 VOOR 50 JAREN. VOOR 25 JAREN, Heerenkleeding naar maat I 8 I I I I I I I 1 I B I I „DETOEKOMST" l jj Vrijhoeve-Capelle 4 luun >ju jftnui. J Even te laat om nog in ons vorig nummer opgenomen te worden, ontvingen wij ondeistaand artikeltje dat w.j alsnog gaarne plaatsruimte verleeuen Veertig jaren vakmanschap. Hel vak, de wezenlijke liefde voor het ambacht, lijdl geweld. Slecüls Weinigen helaas zijn nog zij, die ontkomen aan hel werk van den loopenden hand en die in de pro ducten vau hun arbeid, nog iels mogen leggen van hun eigen per soonlijkheid, hun inzicbt en smaak. En die weinigen, die dit nog mogen, zijn geluk te wenschen met het feit, dat in hen het schoone vakman schap nog gelegenheid vindt zich te uiten. Want niet alleen komt het aan op de bedrevenheid der handen en de kennis vau het materiaal, maar vooral op het eigen inzicht, op het aanvoelen der behoeften en op het voldoen van smaak en sier lijkheid, Welhaast géén vak, dat zóó het echte vakmaauschap eiscbt, als dat van den kleermaker. Want zijn object is.,., de mensch, de levende mensch, zooals hij verschijnt, be- weegt, gaat en staat. Niet voor niets luidt het spreek woord: «De kleeren maken den man» Gerechtvaardigd is daarom de trots van een za.«k, die al een paar honderd jaar, de wisselende smaken wisl te voldoen. Dit pleit voor de leiding, die steeds, hoe ook de mode werd, toonde dat zij met haar tijd wilde meegaan en de menschen wist te vinden en.... te blijven waardeeren, welke die in- zichten konden verwezenlijken. Zulk een bedrijf is de kleermakerij van C. Ch. de GreelfVerwiel, die economisch en vakkundig haarzaken zóó beheerde, dat een eeuwenlange traditie haar aanwijst als een der besle van den lande. Dit economisch inzicht zou niet tot zoo schoone resultaten hebben geleid, wanneer zij niet eenige mannen telde onder haar personeel die dat beheer in staat stelde zich steeds te vernieuwen en te verjongen. Geen bedrijf toch wisselt zoo met de seizoenen als dat van den kleer maker en het spreekt boekdeelen, wanneer een zaak zich aan die steeds wisselende eischen weet aan te passen. Maar meer zelfs dan boekdeelen spreekt het, al die mannen veertig jaren onafgebroken, zonder eenige vervanging dus, toonen, dat zij al die verschillende etappes in de ont wikkeling van hun ambacht weten te volgen, ja, wij zouden haast zeggen welen vóór te gaan. Hoe getuigt het van vaardigheid en bedrevenheid niet alleen, maar ook van begrip en doorzicht wan neer iemand als de heer M. Heijnen die al jaren zij plaats als technisch leider weet te handhaven en als coupeur blijft toonen een vaardige hand te bezitten en begrip der lijnen die naar welke mode dan ook een bepaald tijdstip vereischt. Als oud-leerling voel ik mij ge drongen een woord van dank en waardeering te spreken tol hem, die mij niet alleen leerde, hoe ik stof en schaar had le behandelen, maar mij vooral leerde, dat iedere mensch zijn eigen eischen stelde naar gelang zijn uiterlijke verschijning. Hij was hel die nnj leerde, hoe inderdaad de kleeren den man maken of beter gezegd den heer. Doch naast hem zijn er nog twee getrouwen der zaak en van het vak die genoemd mogen worden als ambachtslieden naar den ouden trouwen zin van het woord. De heeren van Well en de Peffer. Ook hen wil ik in dit artikel hartelijk en erkentelijk herdenken als degenen, die mij leerden zienzien als kleer maker. De aanschouwing geldt nog immer ajs een voornaam onderdeel in het onderwijs, hoeveel temeer dan in het onderwijs voor den beginnen den kleermaker, wiens heele vak is geinspireerd op het zien, of beter het doen zien van den mensch in een hem passend, en bij zijn per soonlijkheid b?hoorend uiterlijk. Aan deze dtie door en door in het vak geoefende en aan het vak ver knochte ambachtslieden mijn dank en groote waardeering. Het wezenlijke vakmanschap lééft nog. J. Mommersteeg 's-Herlogenbosch 1 Februari 1939 Scène uit de film »Vloeibaar Goud« welke deze week draait in de Luxor-Bioscoop. AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding, gehou den op Vrijdag, in hotel Verwiel, voor het bouwen van een R.K. Huis houd- en Industrieschool te Waalwijk, naar ontwerp van architect Edmond Nijsten te 's-Hertogenbosch. Fa. W. den Teuling, Kaatsheuvel 65500 Couwenberg, Nieuw Borgvliet 65000 Gebr. Embrechts, Schijndel 61800 C. Meijs, den Dungen 61500 Jac. v. d. Pas, Gendringen 61200 J. v. Boxtel, Vught 60940 A. d. Wit, Schijndel 60500 M. Jetten, Nijmegen 59900 J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang 59985 M. v. Dijk, Wijchen 59825 Gebr. Bröring, Apeldoorn 59700 van Hulten-Krol, Waalwijk 59670 W. van Seters, Venlo 59400 A. Vermeer, Waalwijk 58593 Gebr. de Grauw, Waspik 58550 L. P. Kramer, Heusden 57800 Moll en Leijten, Raamsdonk 56400 Schapendonk, Drunen 56300 C. B. Timmermans, Sprang 56183 Blom, Raamsdonksveer 56000 Th. en H. de Grauw, Waspik 55620 A. Smits, Heusden 55380 L. Fitters, Waspik 55245 J. de Bont-v. Huiten, Nieuwkuijk 55225 Gebr. de Bont, Nieuwkuijk 54700 A. Roovers Zn., Waspik 54327 v. d. Bouwhuizen, Den Bosch 53895 Pennings en Lamoen, St. Mich. Gestel 53117 Wortel en Buijzing, Tilburg 52418 A. Vaasen, Vught 52279 J. v. d. Linden, St. Mich. Gestel 52200 H. v. d. Schans, Vught 51700 Henriëtte Davids in Musis Sacrum Bijna een uitverkochte zaal. De belangstelling voor de revue van Henriëtte Davids: »Dat heeft Heinlje weer gedaancr, was zeer bevredigend. Het scheelde niet veel, of de groole zaal van Musis was uitverkocht. Het publiek heeft zich dan ook goed kunnen vermaken met de talrijke »uilvallen« van Heinlje, die evenals elders ook in onze gemeente nog een graag ge ziene gast blijkt te zijn. Wij kennen Heinlje al van ouds en daarom is haar heele oplreden het best te karakleriseeren met de woorden: zij was weer zooals altijd Haar geheele optreden 'n aan een schake ling van humor en ondanks de overi-e uitmuntende artisten was» zij het middelpunt, waar alles om scheen te draaien. Naast Heintje zagen wij in deze cabaret-revue nog tal van andere zeer bekende artisten, zooals Jan Blok, George du Bree, de jonge maar reeds zeer gewilde actrice Nel Koppen en voorts aan den vleugel John Mac. Carly en last hut not least de overbekende Mac Cartby girls. In Jan Blok en George du Bree zagen wij de oude bekenden die er slag van hebben het publiek te vergasten op gezonden humor en voorts beschikken over een mooi stemgeluid, heigeen zij in tallooze liedjes demonstreerden. Een hijzonder woord over Nel Koppen. Telkens als wij haar zien optieden schijnt zij heler op dreef te zijn en steeds vervult zij meer dere en moeilijke rollen. Bovendien paart zij een uitstekende kwaliteit als tooneelspeelster aan goeden zang en dit gevoegd bij haar jeugd en charme is net te begrijpen, dat zij overal veel succes oogst, Waal wijk niet uitgezonderd. Het ballet werd uitstekend ver zorgd door de zes Mac Carthy Girls die ook over uitstekende kwaliteiten beschikken, zoowel in dans als in zang. Jammer is het echter, dat verschillende scènes niet tot hun volle schoonheid konden komen wegens het ontbreken van de decors. Maar ook zonder dit was het een avond die den bezoekers ten volle heelt voldaan. Gaarne een tot weerziens. Propaganda-avond Jonge Werkman. mooie doel van de Jonge Werkman duidelijk in het licht. Het moet gezegd worden, het pro gramma was uitstekend verzorgd, Niet minder dan 3 dolle eenaclers lagen op afwerking te wachten, afgewisseld door 2 zangnummers* Allereerst voerde men na de toe spraak van den heer Ooms hel vroolijke spel in een bedrijf op van G. A. S; getiteld «Bureau Succes.» Het is onmogelijk hier in bijzonder heden le treden alle spelers beeldden hun rol goed uil en dit gepaard met den vroolijken inhoud van het spel deed de zaal schaleren, Het was duidelijk te zien, dat het bij de talrijk aanwezigen ten zeerste in den smaak viel. De stemming bij het publiek zat er in. De heer Jac. M. Didden had de regie van dit stuk, een woord van lof voor den vol ij verigen regis seur is hier zeker op zijn plaats, want ongetwijfeld heelt hij een groot aan deel in het succes, dat de Jonge Werkman Zondagavond met deze scène behaalde. Hierna zien weden voorzitter van de Jonge Werkman voor het voet- licht treden, teneinde hetpubli.kte laten genieten van het mooie lied »Als je tachtig bent geworden» waarvoor de zanger een welverdiend applaus had le accepteeren. Somiijds hoort men Melkproducten Zijn toch aan elkaar gelijk Maar dan heeft men wie zoo spreken, Toch een heel verkeerde kijk 1 't Scheelt zooveel met welke soorten. U 't gezin geregeld voedt. Laat ze door „DE TOEKOMST" leveren, Die zijn voedzaam, die zijn goed I Melk en Melkproducten Een stampvolle zaal Zondag werd in den Gildenhond een propaganda avond gegeven dooi de Jonge Werkman, een avond, die tevens een ledenwervingsactie inzette. Bij de aankondiging hiervan spraken wij in ons blad de hoop uit, dat er voor dezen avond veel belangstelling zou mogen bestaan, en inderdaad, er was veel belang stelling. De groole zaal van den Gildenbond was stampvol. De voorzitter van de Jonge Werk man, de heer Frans de Vaan opende deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, terwijl vervolgens de heer Ooms uit Tilburg een propa gandistisch woord sprak Heigeen spreker in zijn rede: S1 uit U aan bij onze gelederen», uiteenzette was overduidelijk en stelde de groote organisatie en het Hierna kwam de regisseur J. v. d. Griend met zijn mannen op de planken, om de bezoekers »De dubbele dood van Janus» voor te leggen. Deze klucht in één bedrijf geschreven door W. v. d. Bergh en Jan Grosfeld werkte ook danig op de lachspieien van de toeschouwers en ook hier niets dan lof, zoowel voor regisseur als spelers. Ter afwisseling zong J Siegentbaler het mooie lied »Voorbij.» Tot slot werd nog een klucht in een bedrijf opgevoerd van Guill. Dumont »Van den duvel bezeten.» Ook van dit stuk was de regie in de veiligehanden van Jac. M. Didden en ook deze spelers bew ezen, dat er in Waalwijk zeker geen tekort is aan acteurs, want ook hier werd ge schaterd. Ken daverend applaus danklede spelers voor heigeen zij gepresteerd hadden. Het publiek heeft een genoeglij ken avond beleefd vol van tintelen den, gezonden humor eu de Jonge Werkman kan met genoegen terug zien op een schitterend geslaagden propagan da-a vond. De directeur-voorziller, de Wel- eerw. kapelaan van Lierop sloot den avond. Chr. Hist. Kiesvereeniging. Dinsdagavond treedt voor de Chr. Hist. Kies vereeniging «Nedeiland en Oranje» in het gebouw voor Chr belangen te v m. Besoijen op, de heer Dr. Wallien van Haarlem met het onderwerp: »De Christelijk Historische Unie in 1939. Bijz. Vrijw. Landstorm. Naar wij vernemen, zal de jaar- lijksche prijsuitreiking der B. V. L. aldeeling Waalwijk dooromslandig- heden niet in Februari,doch Dinsdag 28 Maarl plaats hebben, waarbij dan als spreker zal oplreden o.a. de Z.E. Pater Henricus O. C. Rijkspostspaarbank. Aau het postkantoor Waalwijk en het daaronder beboorende ambts gebied werd gedurende de maand Januari 1939 ingelegd f97.600.76; terugbetaald 177.402.81. Het laatste door het kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 21580. „Het huis der Mysteries." Het is in de loop aer jaren traditie geworden, dat de Tilburgsche Too- neelvereeniging »The Showboat» jaarlijks hier in Waalwijk een uitvoering geeft ten bate der kas der T. B. C. bestrijding. Voor hen die het vorig jaar den «Showboat avond meemaakten, is geen aanbeveling meer noodig. Als deze TooneeJvereeniging optreedt zijn wij verzekerd van een goed tooneelspel en daar^ men dit jaar de keuze liet vallen opeen spannende detective-stoi y, gelooven wij dal jong en oud zich dezen avond uit stekend zullen amuseeren. De detective.sto-y is »Het huis der mysteries» in 5 tragedieën naar het bekende Amerikaansehe boek »The Greeve Murder Casse» van S. S. Dine bewerkt door de bekende Nedei landsche tooneelspeler Rien van Noppen, welke voor deze uil voering ook als regisseur aan het gezelschap verbonden is. Als bijzondere attractie wordt het publiek in de gelegenheid gesteld den dader van den moord aan le wijzen. Voor deze attractie wordl een mooie prijs beschikbaar gesteld. Eenmaal in Bergen-op Zoom en tweemaal in Tilburg trok deze story door »The Showboat» opgevoerd volle zalen en na afloop een daverend applaus, L/it haast onoplosbare mysterie houdt U een langen avond in volle spanning. Na afloop is 't groot bal. Maandag 6 Februari om half achl zal het Waalwijksche publiek van »Het huis der Mysteries» kunnen genieten in «Musis Sacrum Maandagmiddag van 2 tor 4 is er ook gelegenheid tot plaatsbespreken in »Musis Sacrum Bal in Musis Sacrum. Naar wij vernemen zullende leer lingen van de Waalw. Vakschool een bal organiseeren.dat zij zullen geven in Musis Sacrum op Maandag 13 Februaii. De bekende popu aire Neder landsche Band »The Bam bling Moochersa uit Gorinchem, die uit niet minder dan acht personen be slaat, zal de muziek verzorgen. De Jeugdige »>Sticht« bewoners vieren feest. In ons vorig nummer hebben wij melding gemaakl van het schitterend geslaagd feest van de buurtvereen. »De Sticht» hetgeen Dinsdagavond den leden werd aangeboden. Ook de jeugdige slich'.bewoners werden echter niet vergeten. Hun werd Woensdag een feestmiddag aange boden. De heer Tom Burmanje opende deze bijeeukomsl met 'n toepasselijk woordje tot de kleintjes en wees hun hierbij op ons vorstenhuis, waarvoor zij altijd een groote liefde moeten blijven bewaren. Hierna werd het Wilhelmus ge zongen, zoo luid, als het hun kleine 1 Februari 1889. Aanbesteding voor 't maken van havens ten behoeve der»veerpont aan het Keizersveer f 46.890 W. H. Smits te Hardingsveld. Het maken van gebouwen en grondwerken het leveien van werk tuigen, ketels enz. voor den sloom- watermolen te H^rpt,respectievelijk f 24.900 en f 19 528. 6 Februari Een concert dat de Liedertafel O. en V zou geven in tegenwoor digheid van Richard Hol, was bijna mislukt, doordat den laatste een briel was gezonden, waaiin werd medegedeeld dat het concert 14 dagen was uitgesteld. Deze brief was met verdraaide hand geschre ven en geheel bezijden de waarheid. De gemeente- en rijkspolitie on derzocht deze zaak en maakte tegen den dader proces vei baal op. I -pl 29 Januari 1914. Zuster J. Quirijns wordt benoemd tot eerste verpleegster van 't Alg. Groene Kruis alhier. 5 Februari 1914. Capalle. Ds. Ruijs vraagt zijn ementaat aan, nadat hij 25 jaar alhier werkzaam was. keeltjes slechts toelieten. Dan werden verschillende zeer leuke kindei filmpjes veitoond. Het gebruikelijke programma Mickey Mouse, Beppy Boop, Hansen Grietje viel bij de jeugdige toeschouwers natuurlijk zeerin densmaak.ht Igten zij trouwens met luid hoera-geroep en een opgewekte stemming duidelijk demonstreerden. Het bestuur van »De Sticht« komt niets dan lof toe voor den schitte renden middag, die het de kleintjes ter gelegenheid van den eersten verjaardag van H. K. H, Prinses Beatrix heeft aangeboden. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Biljarten De wedstrijd »Het Bandspel« «Ons Genoegen«, gehouden in café Fr. van Helvoirt alhier had de volgende uitslag: »Het Bandspek »Ons Genoegen« Frans v. Helvoirt 56 J. de Graaft 100 jac. vanhelvoi.t 10U Fians biaats 42 L. Mountn 1(JÜ '1 h. van Weert 72 J. Willende 100 J. Kleikx 60 m. v. uudheusden 100 J. Fass.er 52 A. Kombouis ÜU lh. bwaans 100 546 426 Hoogste serie 67 behaald door J. de Graafl van »ü.is Genoegen». Verplaatst Blijkens advertentie in dit num mer heeft de heer L. M. van Woensel te voormalig Baardwijk zijn bedrijf verplaatst van Hoogeinde 4i naar Min. Loeflslraat 36a. Deze vei plaatsing stelt hem in staat zijn bedrijf eer. noodzakelijke uilbreiuiiig te geven. In dit ruimere winkelpand zal hij zijn clientèle nog meer sorleei ing kunnen brengen in huishoudelijke-, verlichtings-, verwarmings- en sanitaire artikelen. Dat de heer van Woensel ook als koperslager electriciën als een uit stekend v..kn,an bekend staat,blijkt uit de vele belangrijke werken die hij op dit gebied reeds uitvoerde en de drukke praclijk die hij zich in den korten tijd dat zijn zaak bestaat wist te verwerven. Ook aan dit belangiijke onoeideel van zijn bedrijf zal in dit pand de hoog- noodige uitbreiding kunnen worden gegeven. Haar Gouden Stem. De eerste uitvoering van dit prachtige tooneelspel, dat gegeven werd door den ijverigen missie- naaikiing te Besoijen is een groot succes geworden. Men werkte voor een uitverkochte zaal en velen moesten zelfs te leur gesteld wordtD.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10