INGEZONDEN STUIKEN. DRUNEN. SPORT In het prinselijk gezin wordt wederom 'n blijde gebeurtenis verwacht* Agenda's Daarom had men besloten om Do uierdag j.l. nogmaals een op voering te geven. De Daten hiervan zouden ten goede komen aan een missionaris. Het was te verwachten, dat de belangstelling voor deze tweede uitvoering niet zoo groot zou zijn als voor de eerste, maar daar de artisten uitstekend speelden, hadden wij toch nog meer ammo voor deze avo. d verwacht, boewei de zaal aardig bezet was. De vorige maal hebben wij reeds uitvoerig bij deze opvoering stil gestaan, zooJat we thans kunnen volstaan met te zeggen, dat ook deze maal de actrices blijk gaven hun roilen meester te zijn. Het spel was uitstekend en het herhaaldelijk applaus bewees, dat het stuk bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: 1 vulpen, 1 ceintuur, 1 sleutelen 1 paar zwarte regenppen. Ongeval. Doordat z'n paard in een konij nengat trapte op den Melkdijk k*am de stalknecht J. O. van z'n paard te vallen. Hij kwam zoodanig terecht, dat hij een wonde aan 't hoofd, een gebroken pink en een lichte hersen schudding kreeg. Toen O. bijge komen was, wist hij de hoeve op Plmtloon te bereiken, waar hem door Dr. Kolster de eerste hulp werd verleend en die hem later per auto huiswaarts bracht. Het paard werd spoedig opge vangen. Opdracht Naar wij vernemen is aan de Fa. Wed. J. Verhulst en Zn. alhier de opdracht verleend voor het uit voeren van de complete centrale verwarmingsinstallatie in de uit breiding van fabrieken en kantoren der N V. Ivo van Haren's Schoen, fabrieken. DE 50.000 VALT. De heer P. Brouwer, Loterij- en As surantiekantoor, Crispijnstraat 47 al hier, ontving bericht, dat de 50.000 is gevallen op Spaarbon nr. 9205 Verz. no. 412805 der N.V. „Amstelstad". De gelukkige van harte proficiat. Provinciale Staten Statenkieskring Heusden Door de bestuursvergadering van den Statenkring Heusden zijn onder staande candidaten gehandhaafd (in alphabetische volgorde) met achter hun naam vermeld dooi hoeveel afdeelingcn zij werden aan gewezen. M. van Dongen, Waspik (5)Chr. A. J. van Herpt, Herpt (4); Mr. H J. Th. v. d. Heijden, Drunen (5); Fr. Hoogers, 's Bosch (3); E. C. J Moonen, Waalwijk (7); M. A. van Wagenberg W lij men (7). Een viertal candidaten werd slechts door een af leeling aange wezen zoodat deze niet voor plaat sing op de voorloopige lijst in aanmerking kunnen komen. Zaterdagmiddag wordt te 's Bosch een vergadering gehouden van den Statenkieskring Heusden, ter opstelling van 't Politiek Advies voor de a.s. Statenverkiezing. Rijkskeuring van Dekhengsten De Rijksvoorjaarskeuring van dekhengsten zal worden gehouden te Bergen op Zoom op 8 Februari a.s. om 9 uur voormiddag; te Zevenbergen op 8 Februari a.s. om 2 uur namiddag en te 's Hertogen bosch op 9 Februari as. om 9 uur voormiddag, uitsluitend voor het type trekpaard. MISIS SACRUM. Jezebel. Bette Davis, Henry Fonda en George Brent, drie sterren met een uitmunten de reputatie komen deze week in Mu sis met de film „Jezebel". Bette Davis speelt hier voor Julie Marsden, een mooie, maar erg dweepzieke, grillige en egoistische jongedame, die het in haar hoofd haalt met haar verloofde naar een bal te gaan in een japon, die ge dragen dient te worden door een vrouw met verdachte reputatie. Dit wekt de ergernis op van de andere gasten, die haar dan ook volkomen boycotten. Het bal wordt een hel voor Julie en zij ver zoekt haar verloofde, haar naar huis te brengen. Als hij haar naar haar woning heeft geleid verbreekt hij de verloving en het koppige meisje doet geen poging hem te weerhouden. Iiets dergelijks is reeds vroeger gebeurd en zij denkt dat hij spoedig terug zal komen. Dit ge schiedt echter niet. Pres (Henry Fon da), de verloofde vertrekt naar New- York en blijft daar een jaar. Julie, die ondanks al haar slechte eigenschappen oprecht van hem houdt blijft alleen ach ter. Zij wordt onverschillig en verbit terd. zoodat ze zich geheel van de we reld afsluit. Als Pres eindelijk terugkomt, organi seert Julie een groote partij, waar zij ook Pres uitnoodigt. Deze komt, maar met zijn vrouw, een lieftallig rus tig meisje uit het Noorden, geheel de tegenovergestelde van de Zuidelijke Julie. Het feit, dat Pres haar heeft ver geten, doet haar liefde omslaan in haat en zij tracht een duel uit te lokken tus- schen Pres en Buck (George Brent) hetgeen aanvankelijk mislukt, aange zien Pres wordt teruggeroepen naar zijn werkkring in New-York. De broer van Pres zet echter den twist met Buck, die Julie heeft weten te ontketenen voort en doodt Buck. Iedereen keert zich nu van Julie af, nu zij indirect den dood van Buck op haar geweten heeft Pres wordt hierna aangetast door een vreeselijke ziekte en beide vrouwen strijden om de verpleging van den ge liefden zieke. Tenslotte stemt de vrouw van Pres er in toe, nadat zij uit den mond van haar rivale heeft vernomen, dat Pres alleen zijn vrouw bemint en niet Julie, dat Julie meegaat om Pres te verple gen. Het spel in deze film is goed. Voora. Bette Davis zien wij hier op haar hoog tepunt. ..Jezebel" zal ongetwijfeld een groote belangstelling trekken LUXOR-BIOSCOOP. VLOEIBAAR GOUD. Vloeibaar goud geeft ons zoo van alles wat Romantiek, dramatiek .ko mische momenten, heerlijke zang en magnifiek spel van groote sterren. De hoofdrollen worden vervuld door Irene Dunne, Randolph Scott, Doro thy Lamour en Elisabeth Patterson, terwijl voorts nog tal van andere ster ren van naam aan deze film mede werken. Onder de voortreffelijke regie van Mamoulian presenteert Para mount Vloeibaar Goud (High wide and hansome). In tegenstelling met vele andere films waarbij het einde van het liedje een huwelijk is tusschen de twee voor naamste personen, vindt dit huwelijk hier al in het begin plaats. Dan begin nen de moeilijkheden echter pas. De jonge echtgenoot is een amateur-pe- Irole.umboorder en na veel moeite lukt het hem om inderdaad een reusach tige massa van dit vloeibare goud aan te graven. De geheele streek is buiten zichzelf van vreugde. De grond stijgt ontzaglijk in waarde en onze held is natuurlijk rijk. Hoewel hiermede de film gevoeglijk zou kunnen eindigen, vertelt Vloeibaar Goud ons verder van de ontzaglijke moeilijkheden waarme de de pioniers te kampen hebben ge had. Zij hebben moeten vechten tegen de gevaarlijke personen met enkele contanten, die op alle mogelijke ma nieren trachtten hun hel waardevolle gebied afhandig te maken. De moei lijkheden van onzen amateur-boorder waren echter zoo groot, dat tenslotte door een toevallige samenloop van om standigheden zijn jonge Vrouw de beenen nam. Alles hij elkaar genomen ziet de toestand er op dit oogenblik voor Peter Cortlandt (Randolph Scott) den amateur-boorder, zeer beroerd uit. De petrole.umleiding, die het kost bare vocht moet vervoeren naar de raffinaderij moet klaar zijn voor een zeker tijdstip en tenslotte, juist op 't allerlaatste tijdstip komt alles nog te recht. De petroleum komt in de raffi naderij, de vrouw is teruggekomen, de vijanden zijn verslagen, de zon gaat weer op voor de heele streek, maar in hel bijzonder voor Peter en Sally (Irene Dunne). BARAK-CONCOURS. Wij vestigen de aandacht op de ad vertentie omtrent de sluiting van 't Ba- rak-concours in Café Passier. op Zon dag a.s. Uitvoering. Op Dinsdag, 7 Februari a.s., des avonds om 7 uur zal de harmonie der Jongenscongregatie een uivoering geven in de groote zaal dercongre gatie, mei medewerking van de tooneelclub der harmonie «St. Jan» ui! Baardwijk. Deze laatste zal ten tooneele brengen «De zonen Stendhal» waar mee zij voor enkele weken in Baard wijk een groot succes had. VJC. VJC wacht morgen een zwaren dag. Zij ontvangen als gasten hun dorpsgenooton, de Sportersreserves. In den wedstrijd, welke op het Sportersterrein werd gespeeld, bleven de punten voor de thuisclub. VJC was in haar laatste wedstrijden zoo danig op d eel, dat wij goede hoop hebben voor de komende wedstrijden van dit seizoen. Morgen zulien zij deze goede daden voortzetten en ban reeds hun beste beentje voor zetlen. Het resultaat van deze eerste flinke daad zal een nederlaag wor den voor de Sporters 2. Natuurlijk zal het Drunensche publiek niet achter blijven om met groote aan dacht dezen wedstrijd te gaau volgen Kookcursus. Onder leiding ven de Zusters van het St. Jacobus gesticht wordt een kookcursus georganiseerd, waaraan door eeu vijftiental dames wordt deelgenomen. Woensdagavond had ue openingscursus plaats In den loop van deze week zul ten behoeve van deze cursus een nieuwe kachel geplaats worden. Welke geleverd wordt door de firma P. van Delft en Zn. Aanbesteding Raadhuis. Donderdagmorgen had op het ge meentehuis te Drunen de aanbesteding plaats van het nieuwe raadhuis, dat ge bouwd zal worden op het Kermisplein, onder architectuur van den heer Ed. Nijsten, B.N.A. te s-Bosch. 26 biljetten waren ingeleverd en in geschreven werd als volgt: F. Fressen, Drunen 26200.— v. Alphen, Drunen 27468.— M. Schapendonk, Drunen 29750.— Pennings en Lamsen, St. Michels-Gestel 30605.— J. v. d. Linden 30846.— A. v. d. Horst Jr., Tilburg 30957.— J. de Bont-v. Huiten, Nieuwkuijk 31575. Wortel-Buijsing, Tilburg 31985. Gebrs. de Bont, Nieuwkuijk 31998. H. v. d. Schans, Vught 32690. J. v. Boxtel, Vught 32967.— Gebr. Eijmberts, Schijndel 33684. C. B. Timmermans, Sprang 33987.— C. Blankers, Nieuwkuijk 34500. C. Meijs, Den Dungen 34759.— M. v. Dijk, Wijchen 35000.. A. de Wit, Schijndel 35200. L. Fitters, Waspik 35453.— Gebr. de Graauw, Waspik 35588. H. Schippers Zn., Wierden (O.) 35880.— W. C. v. Seters, Venlo 37000. F. v. Raaij, Ulft 37500. Blom, Raamsdonksveer, en Heiligers, Teteringen 37598.— M. Aartsen, Velp 37600.— Sj. te Pas, Gendringen 37800.. M. Verhagen, Orthen 37990. Begrooting 29753.—. Gunning aangehouden. Biljartwedstrijd. Woensdagavond was het tweede 5- tal van O.O.O. van café Th. Elshout op bezoek bij .Prins Bernhard" in Ho tel Vissers. De uitslag werd: O.O.O. P. B. Th. Elshout—W. v. d. Wiel 40—100 J. Bergmans—Cruissen 100— 76 G. v. Engelen—Jo Vissers 100—62 M. Elshout—v. Gorcum 53— 75 J. v. Venrooy-L. v. Dommelen 63— 58 356-371 Veiling Drunen, Prijzen van 2 Febr. '39. Goudreinetten 29—31; Bellefleuren 17 26; Sterappel 1823; Bisschop pen 20—23; Bosappel 13—18; Streep- appel 914; Culemans 1520; Fran- sche zuur 14—18; Brederode 22—27; Spruitjes 10—36; Witlof 7—26; Juin 2/^ 8; Sjalotten 10—18; Wortelen 2 6; Knolraap 1 3J^; Schorseneeren 5 16; Spruitbollen 912; Roode kool 3-7J^; Witte kool 4-5J^; Gele kool 4 7lA> Groene kool 5—8; Boerenkool 3 9; Prey 212 ct. alles per kg.; Knolselderij 1—17; Bloemkool 20— 23 ct. alles per stuk. Aanvoer fruit 5479 Kg. ELSHOUT. Levensgang. Vrijdag werd vanwege den Bond voor Groote Gezinnen in de zaal der Jongens-Congregatie de film „Levens gang vertoond. Door den voorzitter en de Geest. Adviseur werd een op wekkend woord gesproken. I. V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. H. E. C. Er dreigt weer een pauze te komen in de voetballerij. Het zal tenminste hard moeten veranderen als er Zondag a.s. gespeeld kan worden en dan zullen de terreinsomstandigheden nog verre van ideaal zijn. Toch zou het voor de HEC'ers veel beter zijn wanneer de nog komende wed strijden in een vlug tempo afgewerkt kon den worden. Voor Zondag a.s. is de uit wedstrijd tegen Orthen vastgesteld, wat wederom een wedstrijd wordt die slechts met de uiterste krachtsinspanning ge wonnen kan worden. In Waalwijk werd het 70, zoodat het begrijpelijk is dat de OSC'ers dit voor hun eigen publiek er zoo maar niet by kunnen laten zitten. Bovendien plegen de gastheeren op ei gen veld een tamelijk forsch spelletje weer te geven, zoodat aanpakken hier het parool is. HEC'ers, de kampioenstitel wenkt reeds, dus opgepast. Het tweede elftal speelt wederom thuis, waarvoor RKTVV 3 uit Tilbura komt. Na de overwinning van vorige week zouden wij weer een klein succesje dur ven voorspellen. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zon ac a.s. HVC 1Hercules 1 Hercules 2Sarto 4 Indien de weersomstandigheden het toelaien onderneemt het eerste elftal a.s. Zondag de verre reis naar Heesch en speelt daar tegen HVC. Dit is een ploeg die vooral op eigen terrein een moeilijk te overwinnen tegenstander is. De ont moeting, in Waalwyk gespeeld, eindigne ln e.ei! °,venYinning voor Hercules, zoodat H\C begrijpelijkerwijze alles in net werk zal stellen revanche te nemen, zoodat ons eerste elftal een zwaren strijd te wachten staat. Aangezien Hercules in de uitwedstrijden tot heden de beste re sultaten heeft behaald, zien we vol goe den moed den uitslag van dezen wed strijd tegemoet. De wedstrijd begint om 2 uur. Vertrek 12.30 uur per auto-bus bij café de Lindeboom. Het tweede elftal speelt een thuiswed strijd tegen Sarto 4. Aanvang 2 uur De overige elftallen zijn vrij. DRUNEN. SPORTERS. Het eerste elftal van Sporters heeft morgen een thuiswedstrijd te spelen te gen WVB uit Waalwijk. De gasten zijn hier niet zoo sterk als de gastheeren en daarom kunnen wy gevoegelijk verwach ten dat de punten ditmaal wederom in Drunen zullen blijven. Spannend zal het in ieder geval worden en het publiek zal weer kunnen genieten van een mooien wedstrijd. Het tweede elftal speelt in een derbv by V.J.C. Het derde elftal speelt op eigen veld tegen de reserves uit Orthen. Zondag moesten zy daar de punten met een klei ne nederlaag achter laten. „De Vrooly- ken" zullen zeker revanche nemen van hun nederlaag en de gasten met een ne derlaag naar huis sturen. R.K.V.B. DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. ODI 2Nieuwkuyk St. Mich. Gestel 2J. v. Arkel Zwaluw 2Avanti ConcordiaVFC MSVJuliana 't weede klasse. Herptsche BoysSVD 2 VJCSporters 2 Concordia 2—Heracles TVCViymensche Boys Derde klasse. Sporters 3OSC 2 Viymensche Boys 3Hinthearo SVD 3Helvoirt 2 Nieuwkuyk 2—Zwaluw 3 Overzicht. Eerste klasse. Nadat Nieuwkuijk op eigen veld een mooie overwinning wist te behalen op de reserves van Gestel, mag zij zich mor gen voorbereiden op een nederlaag. Zij is de gast van de ODI-reserves te Rosma len. En even zoo goed als de sterkste ploeg van de afdeeling de punten hij de ODI-reserves moest laien, zullen er ook de jongens uit Nieuwkuijk het onderspit moeten delven. Avanti kan zich voorbe reiden op een nederlaag hij de reserves der vogeltjes te Vught. Onmiddellijk volgt in Den Bosch een revanche-wedstrijd van den match, die Zondag j.l. te Vught werd gespeeld en waarbij de punten op rekening kwamen van VFC. Dezen keer zal het wel niet zoo gemakkelijk gaan, maar toch verwachten wy dat de punten voor het oude Vughtsche stel zyn. Juliana was er niet goed in en morgen wachi haar wederom een zwaren wedstrijd hij MSV in de Maliskamp. Hoewel wy haar alle goeds voorspellen, verwachten wy van haar toch een nederlaag. Tweede klasse. De Herptsche Boys wisten het Zondag hy SVD 2 reeds tot een gelyk spel te brengen. Met het voordeel van eigen veld zullen de punten ditmaal wel in eigen huis blijven. Bij de derby in Drunen zal het spannender zijn dan ooit. VJC toon de in haar laatste wedstrijden danig uit den hoek te kunnen komen, waarom de punten zeker op rekening van de thuis club zullen komen. De derby in Den Bosch eindigt bepaald in een overwin ning voor de thuisclub. In dit geval zijn het de Concordia-reserves. De boys-re- serves uit Vlijmen zyn nog ongeslagen. Zeker zullen zij alles doen om deze on geslagen toestand te verlengen. Zy tref fen het Zondag niet bijzonder. Zy zyn de gasten van TVC te Kerkdriel. Daar zullen zij met een kleine overwinning gaarne tevreden zyn. Derde klasse. Sporters 3 krijgen ook al direct een revanche-wedstrijd te spelen tegen OSC 2. Nadat zij Zondag de punten in Orthen hebben moeten laten, gelooven wy dat zij het morgen zeker tot een gelijk spel zullen kunnen brengen. Hintham is de groote ploeg in deze klasse. Zij is morgen als gast bij de Boys 3 uit Vlijmen. Deze Viymensche jongens hebben echter geen goede prestatie achter den rug. Zy zullen die morgen ook zoo maar niet uit hun mouw schudden en daarom verwachten wij dat zy ook morgen de eer aan hun gasten zullen laten. DUSSEN R.K.V.V. BE READY. Op eigen veld spelende kon het Be Ready tegen het bezoekende Concordia niet bolwerken en verloor op het nip pertje met 21. Wij zijn benieuwd hoe het er Be Ready Zondag a.s. zal afbrengen in den uitwedstrijd. De laatste weken speelde zij met wisselend succes en kon nog geen vaste vorm krijgen. Be Ready aangepakt hoor! Fit den Haag Men meldt ons van officieele zijde dat het prinselijk gezin zich legen het einde dezer maand voor eenigen lijd naar Zwitserland zal begeven. Z.K.H. zal aldaar de wintersport beoefenen, terwijl prinses Juliana op medisch advies eenigen lijd rust zal nemen, zulks mede in verband met de omstandigheid datgegronde hoop bestaat dat in hel prinselijk gezin dezen zomer, tegen half Augustus, wederom een blijde ge beurtenis mag worden verwacht. IJSHOCKEY. SPANNEND SPEL OP DE TiLBURGSCHE BAAN. Op de Tilburgsche ijsbaan hebben de ,,-Neuenandscue Canaueezen van ue Bel- giscne gewonnen mei 5—4 in een fiaa.en wedstryd mei lal van spannende momen ten. oorai tegen het einde neerscme er een opwindenue spanning op de baan. Zaterdag i.ouZAj uur Dames, aspiranten Gyuiii. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Slaliuusslraal. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop «Vloeibaar Gouu». Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »Jezebel«. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei taiel „lot Bloei der looukuust". Maandag 8y.3U uur. Gymnastiek heeren Iv. en V. Gymnastieklokaal U.S Dinsdag 78.3U uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal OS. BURGERWACHT EN LUCHTBESCHERMING. Geachte Redactie, Onder bovenstaanden titel komt in Uw blad van Woensdag 1.1. een inge zonden artikel voor, geteekend M. B., dat ik met belangstelling las. Het be wijst dat de mededeelingen over Luchtbescherming de aandacht heb ben van de burgerbevolking en dat is inderdaad zooals het zijn moet! Betreffende het begin van het be doelde artikel moet ik even iets recht zetten en wel, dat wij in de aange haalde mededeeling over aanschaffing van gasmaskers in „De Echo" van 28 Januari geenszins „gewaarschuwd" hebben tegen de Veritex-gasmaskers, integendeel: wij hebben dit fabricaat juist speciaal genoemd omdat de prijs nog lager is dan die van de volksgas- maskers. Alleen hebben we er vol ledigheidshalve bij opgemerkt, dat de fabriek in haar advertentie (Maand schrift Luchtgevaar Jan. '39) niet op geeft of het masker ook voorzien is van splintervrije oogglazen. Het kost echter slechts één briefkaartje aan de genoemde fabriek te Apeldoorn, oin zich hierover en over alle andere bij zonderheden betreffende dit speciale masker te doen inlichten. Ik ben het overigens geheel met den inzender eens, dat zelfs een prijs van 3.50 voor een gasmasker voor velen nog te hoog is. Het gratis verschaffen ervan aan minvermogenden is een pro bleem, dat zeer zeker de aandacht van de overheid verdient en men kan er op rekenen, dat onze Vereeniging (de Ned. Vereen, van Luchtbescherming) ook hiervoor het mogelijke zal doen. Ik moge hieraan nog het volgende toevoegenGasmaskers zijn voorna melijk noodig voor diegenen, die tij dens een luchtaanval huiten zijn en daar moeten zijn. Ieder die hiertoe niet verplicht is, dient dus hij het signaal „luchtalarm" ten spoedigste dekking te zoeken. Daarom moet de burgerbe volking in de eerste plaats tijdig zorg dragen voor een schuilplaats, liefst binnenshuis. Onze organisatie voor de zelfbescherming te Waalwijk is thans zoover gevorderd, dat we binnenkort hopen te beginnen met de directe al- gemeene voorlichting van de bevol king inzake de zelfbescherming, waar toe ook het inrichten van schuilplaat sen behoort. Tenslotte zij er nog eens op gewezen, dat het gevaar van de oorlogsgassen niet onderschat, maar ook vooral niet overschat mag worden. Vooreerst is in verband met het klimaat slechts een zeer beperkt aantal dagen per jaar (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.)

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 11