Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Plaatselijke Berichten. NA AFLOOP BAL. Derde Blad. MAANDAG 6 FEBRUARI door de Tooneelclub „DE SHOWBOAT" uit TILBURG. Tooneeluitvoering ten bate der T. B. C. vereeniging, nummer to ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939 62c JAARGANG. n mo JbuI 9l H9va natnoiiö^qo vjiiiuiu pw naknivjiiu biow 7 a q ti il 92 .(l'Jilu t>l b qo ii UB iuriyluni 1 Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. dbW VERGADERING NED. VER. VOOR LUCHTBESCHERMING AFD. WAALWIJK. Drie nieuwe bestuursleden gekozen. Woensdagavond 1 Februari kwam de af deeling Waalwijk van de Neder- landscke Vereeniging voor Luchtbe scherming in algemeene vergadering bijeen in hotel Verwiel. Deze verga dering was matig bezocht. De voorzitter de heer ir. C. van der Hoeven opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord en druk te er zijn spijt over uit, dat niet meer leden van de afdeeling op deze ver gadering tegenwoordig waren. Deze veradering was voorname lijk belegd om de leden op de hoogte le stellen van wat er in het afgeloopen jaar zoo al door de afdeeling is tot stand gebracht. Met genoegen consta teerde spreker verder, dat er hard was gewerkt aan het werkplan, dat in Januari van het vorige jaar was sa mengesteld. Hierna las de secretaresse Mej. E. van Gijsel de notulen der vorige ver gadering voor, die ongewijzigd werden goedgekeurd, en waarvoor de voorzit ter aan mej. van Gijsel dank bracht. De penningmeester, dhr. A. Holt- grefe las het financieele jaarverslag voor, waaruit bleek, dat de totale ont vangsten in het afgeloopen jaar be dragen 199,26de totale uitgaven 132,53, zoodat er een voordeelig saldo is van ƒ66,73^. In kas is 78.02J/£ en nog te betalen ƒ11,29. De Vereeniging is dit jaar begonnen met 343 leden. Daarvan werden er 12 afgevoerd, die ondanks de vrijwillig op zich genomen verplichting weiger den de contributie voor het maand blad „Luchtgevaar" te betalen, zoodal de afdeeling thans 331 leden telt. Van het voordeelig saldo moet nog 33,10 gereserveerd worden voor het tijdschrift „Luchtgevaar", zoodat er nog overblijft 33,63, een klein be drag, waarvan men geen bokkespron- gen kan maken. De voorzitter noodigt dan de heeren H. Hoffman en Gruppelaar uit, de bescheiden van den penningmeester te controleeren, waarvoor de vergade ring even wordt geschorst. De bescheiden van den penning meester worden in orde bevonden en men gaat daarna over tot punt 4 van de agenda, het jaarverslag. De secretaresse leest dit voor en hieruit stippen we het volgende aan: 20 Januari 1938 werd de afdeeling Waalwijk officieel opgericht in een vergadering gepresideerd door dhr. ir. van der Hoeven. Na verkiezing en onderling overleg, worden de bestuursfuncties als volgt verdeeld: ir. C. v. d. Hoeven, voorzit ter; L. Blokzijl, vice-voorzitter; Mej. E. van Gijsel, secretaresse; G. Fijan, 2de secretaris; A. Holtgrefe, penning meester. In den loop van het jaar komen er drie vacatures in het bestuur. Dank zij de eminente hulp van de heeren van Vliet en de Hoop, resp. directeur der Licht- en Waterbedrijven en gem. achitect, werd de organisatie krach tig ter hand genomen. Waalwijk wordt hierbij verdeeld in 7 secties, de zelfde indeeling als bij de Brandweer. In iedere sectie wordt een wijkleider en een assistent-wijkleider aangesteld, die een voorlichtingscursus hebben genoten. Van dezen cursus is aan alle leiders een stenogram gegeven. De eerste cursus werd gegeven op 21 Maart in de Rijksvakschool. Hierna werd het werkplan verder uitgewerkt. Op 1 September komt de wijkcom missie bijeen. In iedere wijk moeten 5 wijkmeester en helpers aangesteld zijn. Voor dezen werd ook een cursus gehouden. Vele moeilijkheden heeft de afdee ling ondervonden door het bedanken van wijkleiders en wijkmeesters, die weer door anderen moesten worden vervangen. Ten einde aan de vereeniging wat meer bekendheid te geven, is een voorlichtingsavond gehouden op 23 Mei in Musis Sacrum. De opkomst was niet bevredigend. Verder is ter propaganda aan alle vrouwenvereni gingen een geschrift gezonden dat echter door geen enkele organisatie beantwoord werd. In de maand October zijn de pam fletten verspreid ter voorlichting van de bevolking voor de verduisterings proef. In de jaarvergadering van het da- jaar in geslaagd is de wijkcommis sies samen te stellen. Thans moeten de Wijkcommissies aan het werk. Hun werk bestaat vooral uit voorlich ting der bevolking, hetgeen uiteraard liet best bereikt kan worden door huisbezoek, terwijl zij voorts al het mogelijke dienen te doen om het le dental uit te breiden. Verder deelt de voorzitter nog een en ander mede, betreffende het tijd schrift „Luchtgevaar". Dit maand blad is een belangrijk propaganda middel, maar de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming heeft met groote financieele moeilijkheden te kampen, moeilijkbeden vooral veroor zaakt door de te geringe hulp, die de Vereeniging ontvangt van de regee- 'ring. Het maandblad is zeer duur en zoo kwam de vereeniging vast te zit ten. Het hoofdbestuur heeft een be roep gedaan op de afdeelingen om hulp en in Utrecht heeft men naar aanlei ding daarvan besloten, dat voortaan ieder lid 10 cent bij zou dragen voor „Luchtgevaar". Van de rondvraag maakt dhr. v. d. Hammen gebruik door mede te dee- len, dal hij destijds niets gemerkt heeft van de richtlijnen, die aan de wijkleiders zouden zijn toegezonden. De voorzitter deelt mede, dat 30 No vember deze richtlijnen zijn verzon den. van de vereeniging slechts één tijd schrift wordt gezonden, verklaart dhr. Thomas, dat dit slechts ten deele juist is, aangezien hij er steeds twee ont vangt. De penningmeester zegt, dat dit nu wel afgeloopen zal zijn, aangezien nu de contributie is opgehaald. De heer Gruppelaar vraagt, of het personeel, dat in tijden van gevaar hulp moet verleenen, voorzien is van de noodige hulpmiddelen. De voorzitter zegt, dat dit helaas niet zoo is, aangezien de contributie onvoldoende is om materiaal aan te schaffen. Bovendien is dit grooten- deels een taak van de regeering. Voorts zal binnenkort getracht wor den een reservefonds te stichten. De gelden hiervoor wil men zien te krij gen bij de gemeente Waalwijk en de groote fabrieken. Uit dit reserve-1 fonds zal men dan natuurlijk de noo dige hulpmiddelen kunnen aanschaf fen. Met een hartelijk dankwoord tol de aanwezigen in het bijzonder den pen ningmeester, de heeren Gruppelaar en Hoffman sloot de voorzitter deze vergadering. WERKLOOZENDAG. Van tie R.K. Werklieden vereeniging gaal een schitterend initiatief uil. Deze keer is het een werkloozendag, Maandagmiddag van 2 tot 4 uur plaatsbespreken in de zaal. gelijksch bestuur van de Ned. Ver eeniging voor Luchtbescherming, die op 29 October te Utrecht is gehouden, heeft men besloten voortaan voor het tijdschrift „Luchtgevaar" een j aar lij ksche contributieloeslag te heffen van 10 ct. Onze afdeeling heeft nu besloten om aan al onze leden het tijd schrift te doen toekomen en wel op kosten der afdeeling. De voorzitter dankt Mej. v. Gijsel voor haar verzorgd jaarverslag en de vele moeite die zij zich voor de ver eeniging heeft getoond. Thans stelt de voorzitter de ver kiezing van drie nieuwe bestuursleden aan de orde. Het bestuur heeft ge dacht als candidaten te moeten stel-: len de heeren Meijring, Meijs en Theunissen. Uit de vergadering wor den geen candidaten meer naar voren gebracht, zoodat op deze lijst wordt stemd. De heeren Meijring en Theunissen krijgen ieder 24 stemmen en dhr. A. Meijs 23 stemmen, terwijl voorts nog 2 stemmen worden uitge bracht op dhr. H. Hoffman en 1 op dhr. dr. Bos en 15 blanco. Alle door het bestuur gestelde can didaten zijn dus gekozen en de heeren nemen allen hun benoeming aan. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat zij nog langen tijd hun medewer king aan de afdeeling mogen verlee nen, tot grooteren bloei van de ver eeniging. Hierna doet de voorzitter mededee- ling, dat men er in het afgeloopen Dezelfde spreker laat ook nog even het licht vallen op de groote tegen strijdigheid, in dit feit dat er wijkmeesters zijn, die geen lid zijn van de Vereeniging. De voorzitter antwoordt, dal hier niets aan te doen is; er is al eens meer over gesproken, maar wij kunnen de mensehen toch niet dwingen om lid te worden, zoo zegt bij. De lieer van Oosterum vraagt of er nog een cursus gehouden zal worden voor E.H.B.O. aangezien vele leden hiervan gebruik zouden willen ma ken. De voorzitter zegt toe, dat deze cursus zal gegeven worden. Wanneer is echter nog niet vastgesteld. Dezelfde spreker bepleit een groo- lere activiteit van het bestuur, waarop geantwoord wordt, dat men met som mige dingen gewacht heeft totdat het bestuur voltallig zou zijn. Thans is dit voltallig en zal nu een grootere ac tiviteit ontpooid worden. De heer Bos wil de bijdrage die het bestuur gaat geven voor het tijd schrift gewoon op de kwitantie zetten die den leden wordt aangeboden bij de betaling van de contributie. De penningmeester deelt mede, dat het thans al ontzaglijk moeilijk is de contributie binnen te krijgen en meent dat het dan nog veel moeilijker zal zijn. Naar aanleiding van de mededee- ling van den voorzitter, dat in ieder gezin, ook al zijn daar meerdere leden die men den werkloozen leden van de vereeniging gaat aanbieden. Een triduum zal dezen feestdag vooraf gaan. Maandag en Dinsdag 6 en 7 Fe bruari staan in het teeken van het triduum. Beide dagen wordt des mor gens een H. Mis opgedragen, waarin natuurlijk de werkloozen leden allen aanwezig zijn, terwijl voorts daarna om 11 uur een conferentie zal wor den gehouden. Dinsdag wordt boven dien om 4 uur nog een extra confe rentie gegeven. Woensdag is de eigenlijke feestdag. Om 8.30 uur bezoeken de deelne mers alen de H. Mis en zullen zij ge- gezamenlijk ter H. Tafel naderen. Hierna zitten zij aan, aan een ge meenschappelijk ontbijt, terwijl om 10 uur dan de plechtige Hoogmis be gint. Om kwart voor elf is er een zeer interessante vergadering belegd, als spreker zal hier optreden, dhr. E. v. d. Voo, Rijkscontroleur van het de partement van Sociale Zaken. Om half drie komen de deelnemers weer samen, in een vrije bijeenkomst, waaronder een rookwedstrijd zal wor den gehouden, terwijl er verder ge legenheid is tot biljarten Prachtige prijzen zijn hieraa honden. Het hoogtepunt van dezen feest avond zal ongetwijfeld worden ge vormd door de feestvergadering, die om 8 uur zal aanvangen. Hierbij zal enz. ver- ONDRAGELIJKE PIJNEN BIJ NAT WEER. Rheumatische pijnen door zijn heele lichaam. De heer N. M. werd jarenlang ge kweld door rheumatiek; vooral bij nat weer leed hij het meest. Maar dat is nu allemaal voorbij dank zij Kru- schen. Hij schrijft ons: ,Ik leed jarenlang aan rheumatiek. Bij nat of vochtig weer hield de pijn geen oogenblik op en was niet te be schrijven. Het is in enkele ledematen begonnen, maar het duurde niet lang of de pijn zat door mijn heele lichaam. Toen ik Kruschen Salts begon te ne men, bemerkte ik, dat het mij meer goed deed dan eenig ander middel, wat ik daarvoor had geprobeerd en thans ben ik geheel bevrijd van mijn pijnen, zelfs bij nat weer. Ik kan Kruschen Salts van harte aanbevelen aan ieder, die aan rheumatiek lijdt". Rheumatische pijnen zijn meestal een gevolg van een overmaat van urine zuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kruschen Salts lossen het urinezuur op, terwijl andere bestand- deelen de natuur op krachtige wijze helpen, dit langs de natuurlijke kana len te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. de harmonie en de liedertafel haar medewerking verleenen. Het is een schitterend programma, dal den werk loozen leden van de R.K.W.V. wordt aangeboden en wij verwachten dan ook een massale belangstelling. Tevens zij nog medegedeeld, dat tij dens de bijeenkomsten verrassingen en consumpties zullen worden aan geboden. Club-match der Kynologen- vereeniging. Zooals wij bereids mededeelden, zal de Kynologenvereeniging «Waal wijk en ()mstreken« op 5 Maart a s. ter herdenking van 't 15 jarig be staan een club match houden in Musis Sacrum Keurmeester zal zijn de heer Harms, secretaris van den Raad van Beheer en t aanvangs-uur is bepaald op pl.m. 11 uur. Deel kunnen nemen de in het stamboek ingeschreven of in te schrijven honden van leden der vereeniging en invilé's. Er zullen prijzen worden uiige, loofd en hiervoor doet het bestuur een beroep op de Hondenliefheb- hers in onze gemeente. Er zijn er loch zeker velen die voor dit doel een prijsje over hebben (liefst in geld) om daardoor de kynologie in plaats en streek te bevorderen. Voor inschrijfbiljetten en prijzen wende men zich tot den heer Jos. Pulles. Binnen- en Buitenpolder van Waalwijk. Het waterschap de Binnenpolder van Waalwijk en idem de Buiten polder van Waalwijk zullen beiden 20 Februari vergadering houden in holel Verwiel, Op de agenda komen behalve re- keningen en begrootingen.pir/odie- ke aftredingen enz. voor, de be noeming van een secretaris pen ningmeester voor beide waterschap pen, waarvoor een voordracht van drie personen is opgemaakt n.l. de heeren J. van Heeswijk, J. van Mil en Chr. Trimbach. ADVERTEERT IN DIT BLAD .nsiBBlb 9) I19'jri08 nyü^bq.-3j en Langstraatsche Conrant JET HUIS DER MYSTERIES"

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9