ii Bezorgers. moderne prentjes lolo-prenljes BURGERLIJKE STAND. AQVERTENTIEN. BEKENDMAKING. DRUNEN. SPRANG—CAPELLE WASPIK. heeft ingelascht Waalwijk-'s Bosch Nijmegen. B. VAN NOORT flinke BEZORGERS gevraagd Voor de aanvang der raadszitting heeft de burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, in het openbaar bekend gemaakt, dat hij naar de wensch der hoogste autoriteiten zijn ontslagaanvrage heeft ingetrokken. Tijdens de rede van den burgemeester, v.l.n.r. Wethouder S. Rodrigues de Mirandc, burgemeester Dr. W. de Vlugt, de gem.-secretaris Mr. S. J. van Lier en wethouder Mr. G. C. J. D. Kropman. Land van Heusden enAltena uit zijn isolement verlost. 6oede verbinding met de Langstraat nog noodzakelijk. Men schrijft aan 't Hsgz.: Langen tijd heeft het Land van Heusden en Altena behoort tot een der meest geisoleerde gebieden van ons land, gescheiden als het is door breede wateren, die een natuurlijke grens vormen met de andere pro vincies. In de laatste jaren is deze toestand echter geheel aan 't ver anderen. Steeds zien we nieuwe evoluties op het gebied van de verkeersverbetering tot stand komen. Eens zal de tijd daar zijn, dat het isolement geheel zal zijn verbroken en deze streken zijn opgenomen in het volle verkeer. Zoo zullen dan de producten van gemengd bedrijf en tuinbouw een nog aanzienlijkere plaats op de veilingen innemen. Tot de meest vruchtbare gebieden van Noord-Eraband moet onge twijfeld gerekend worden het Land van Heusden en Altena. Een gebied, dat door zijn natuurlijke bodemge steldheid zich niet alleen leent voor veeteelt en landbouw, maar waar men zich ook op den tuinbouw met succes kan toeleggen, afgezien van den ongunst der tijden. Moeilijkheden bij het vervoer der producten. Het vervoer der producten had echter steeds met moeilijkheden te kampen, gezien den desolaten toe stand, waarin de wegen van het Land van Heusden en Altena ver keerden, terwijl de verbinding met de andere provincies nog zeer veel te wenschen overliet. Zelfs was een der hoofdwegen Woudrichem An- del_Heusden zoo goed als onbe rijdbaar. Van de veerponten was en is feitelijk alleen die van Sleeuwijk geschikt voor autovervoer. De kleine veerpont te Woudrichem kan diet meer dan twee auto's tegelijk over. brengen. De pont bij Keizersveer was evenzeer voor de verbinding met het Zuiden een belemmering voor snelvervoer. Zoo waren deze streken zoo goed als geisoleerd en zonder communicatie met de groo- tere centra. Tuinbouwvereenigingen opgericht, die de verbetering der wegen bevorderden. Inmiddels werden in het Land van Heusden en Altena tuinbouw, vereenigingen opgericht om te ko men tot een goeden verkeersweg, teneinde een snel en geregeld ver voer der tuinbouwproducten moge lijk te maken. Noodig was o.a. een weg, die Rotterdam via Dordrecht- Kop van 't Land Biesbosch aan sluiting zou geven op den weg naar Den Bosch. Tevens zou dan een uitgestrekt en vruchtbaar gebied van enkele duizenden hectaren mede in het verkeer worden opgenomen. Plannen voor verkeersverbetering. Om niet alleen de locale, maar ook de algemeene belangen te die nen, werden verschillende plannen ontworpen. Van den aanvang af waren er twee meeningen omtrent de oplossing van het verkeers vraagstuk. Men pleitte voor den aanleg van een geheel nieuwen weg eenerzijds en voor verharding der bestaande wegen anderzijds. De aanleg van een geheel nieuwen weg over maagdelijk onbereden grond, zou groote financieele offers vragen. Moderniseering van het bestaande wegennet had o m. het bezwaar, dat het verkeer hoofdzakelijk over de dijken van het polderland werd geleid. De heer de Gaag Fortman van Toch nog slechte wegen. De tertiaire wegen verkeeren nog steeds in onhoudbaren toestand, al hebben de lagere overheidsorganen op enkele plaatsen de gemeentewegen in goede conditie gebracht. Belang rijker is, dat plannen bestaan om den vrij drukken verkeersweg Nieu wend ijk—AlmkerkAn del van Dordrecht wilde vooral het indu striegebied van OostBrabant in nauwe connectie brengen met de groote steden van Zuid-Holland. Hij wilde de gebieden tusschen Maas en Merwede, mede in verband met de steeds grootere verkeers intensiteit, zoowel in de richting Oost West als Noord.Zuid 'n betere communicatie tot stand brengen. Wat gedaan werd. Wat de uitvoering der plannen betreft kunnen we het volgende mededeelen. De weg Dordrecht Kop van 't Land Werkendam Woudrichem - Andel - Heusden den Bosch is in goede conditie ge bracht. Het wegdek van den Hoogen Maasdijk is gemoderniseerd door het aanleggen van een klinkerbestrating al of niet in keperverband en het aanbrengen van een asphaltbeton- dek. Een poging om den postweg onder Woudrichem opengesteld te krijgen voor het transport in een richting, teneinde het verkeer om den bebouwden kom te leiden, mis lukte. De toegangswegen tot het oude vestingstadje werden herbe- straat. Voor verbetering van den Rijksweg Gorinchem—Breda werden aan den tol te Sleeuwijk, in verband met de kruising 5 niveau, een paar panden opgeruimd. De smalle boch tige traverse door Nieuwendijk blijft nog steeds voor het snelverkeer groot gevaar opleveren. Een feit van groote beleekenis was .de bouw der nieuwe verkeersbrug te Keizersveer, waar door een vlotte verbinding met het Zuiden tot stand kwamEnkele weken geleden werd de nieuwe electrische brug over de Donge geopend Dit was weer verbetering van den verkeersweg Goiinchem Breda. Een probleem blijft echter het veer Gorinchem-Sleeuwijk. Ondanks het feit, dat meestal twee flinke ponten in de vaart zijn, ondervindt het verkeer hier een groote stagnatie. Men blijft met verlangen uitzien naar een constante verbinding met de gebieden ten N van de provincie. ZOO N GLOEIENDE KACHEL IS BEST BIJ RHEUMATISCHE PIJNEN. Maar U kunt haar niet meenemen! Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meer, omdat de rheumatiek lijder, door de bij rheumatische aandoe ningen optredende storing in de huid functie, buitengewoon gevoelig is voor vocht, tocht en kou. Vandaar, dat de pijnen buiten de deur overal en altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak van Uw pijnen dan ook on verwijld aanpakken en die is gelegen in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met het wereld vermaarde middel Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot regelmatige, krachtige werking, waardoor afvalstoffen radicaal worden verwijderd. Verwacht niet, dat Kru schen Uw pijnen op slag wegtoovert. Maar geleidelijk verminderen zij, tot zij geheel verdreven zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). een klinkerbestrating of een betori- dek te voorzien. De plannen zullen bij het werkfonds worden ingediend. Deze weg is vooral van zoveel belang omdat hij te Almkerk aansluit aan den asphaltbetonweg Dussen—Alm kerkWerkendam Kopvan't Land - Dordrecht en te Mieuwendijk aan den Rijksstraatweg Gorinchem Breda en Oostwaarts aan den nieuw aan te leggen weg vanaf de Andelsche Schutsluis naar Zaltbommel. Ook aan deze zijde zal goede verbinding tot stand komen met den Bommeler- waard. Het trace voor dezen nieuwen weg is reeds aangegeven en gronden zijn aangekocht. Het ligt in het voornemen hier een moderne ver keersweg met rijwielpaden tot stand te brengen. In Zuidelijke richting ontbreekt nog steeds 'n goede weg via Waal wijk naar Tilburg eveneens aan sluitend aan den nieuwen wegnaar Zaltbommel. Meermalen zijn plannen voor het aanleggen van dezen weg ter sprake gebracht, maar tot een definitieve oplossing van dit probleem is 't nog niet gekomen. Biljarten. De uitslag van den Woensdag avond in Hotel Vissers gespeelden wedstrijd tusschenPrins Bernhard" en „O. O. G." van café Elshout is als volgt: p- B. O. O. O. H Gales 100 M.v.d.Wiel 57 H. de Munnink 100 F. v.d.Wiei 88 J. van Delft 100 P. y. RayeDSteiO 52 F. Vesters 70 G.v. Engelen 100 Jan Vissers 70 F.v d.Zanden51 Totaal 440 348 „Prins Bernard" won met 98 p., waarbij J. v. Delft hef klaar wist te spelen om P. van Rsvenstein van „O. O. O." te verslaan. Een pres tatie die hem niet iedere keer zal gelukken, tegen dezen sterken speler van „O. O. O." 25-jaar muzikant. Zaterdag 11 Februari a.s. hoopt de heer M. v. d. Leur de dag te herdenken, waarop hij voor 25-jaar toetrad als lid der Kon. Erk. Har monie »De Volharding», gevestigd in café Th. Elshout. Door bestuur en leden zal den jubilaris op waardige wijze worden gehuldigd terwijl hem aan zijn woning een serenade zal worden gebracht. Uitvoering. Wij mogen er onze lezers nog eens aan herinneren, dat Zondag avond in de zaal van café Th. Elshout een interessante uitvoering gegeven wordt voor de leden en donateurs der Kon. Erk. Harmonie „De Volharding". Burg. Stand. Geboren Elisabeth A. M. v. d. Heijden-Perquin Grodefridns Krol- Schoemans; Huberta Vermeerv. Loon. Gehuwd: Gerardus van Leest en Maria v. d. Hoven; Corn. v. Loon en Maria Klerks. Aanbesteding. Woensdagavond had de aanbeste ding plaats van het verbouwen van het woonhuis der Wed. J. v. Broekhoven, onder architectuur van d enheer Nico de Bont Gzn. te Nieuwkuijk. Het werk werd aan den laagsten inschrijver ge gund. Ingeschreven werd als volgt: M. Jehoel 3120 M. van Loon 3120 H. Verhoeven 3120 Gebrs. de Wit 3060 L. van Oers 2824 G. Merkx 2907 Schapendonk 3067 A. Hereijgers 2888 J. Snijders 2920 Veiling Drunen. 9 Febr. 1939. Goudreinetten 30—34, Bellefleuren 1026, Sterappel 15—18, Bosappel 14 17, Bisschoppen 19—23, Fransche zuur 14 16, Brederode 2127, Spruit jes 738, Witlof 626, Schorseneren 8—18, Sjalotten 13—18, Juin 38, Wortelen 2—5^, Knolraap 334- Prij 2 13, Roode kool 37, Witte kool 34, Gele kool 3J4-7, Savoie kool 2—10, Boerenkool 8—15 ct., alles per kg., Knolselderij 1—20, Bloemkool 1416 ct. per stuk. Een merkwaardige bekeuring. Een zeker oud heertje, dat den 70- jarigen leeftijd reeds lang was gepas seerd, werd dezer dagen verbaliseerd voor een vergrijp, dat hoewel veelvul dig voorkomend, toch zeker voor per sonen van dien leeftijd niet tot de al- Iedaagsche voorvallen, gerekend kan worden, n.l. voor het rijden op een rij wiel, zonder daarbij zijn handen aan het stuur te houden. Voorwaar, er was hier een kunstenaar op leeftijd aan het woord. Op de chroomlederfabriek van den heer Samuel worden nog steeds meer arbeiders aangenomen. Momen teel werken nu hier circa zestig perso nen. Ook op de scheepstimmerwerf der firma Ruitenberg komt er weer leven in de brouwerij en zijn naar wij verne men de vooruitzichten op te verwach ten werkzaamheden goed. Het ware te wenschen dat dit zoo mag voortgaan,- daar deze twee zaken een voorname plaats innemen om verbetering te krij gen betreffende de werkloosheid in de ze gemeente. WAALWIJK. Van 3 tot en met 10 Februari 1939. Geboren: Adrianus, zv. J. P. Verhoofstad-Kleiis- ®en Rutger Maria, zv. N. A. C. Pessers- Kuding Henricus Antonius Maria zv. H. A. van der Ecrden-Kolster Anna Sophia, dv. J. Biekens-Damen Baltha zar Nicolaas Martin, zv. J. L. van Hilst- Simons Wilhelmina, dv. M. Molegraaf- Hoogendoorn. Overleden: Adr. Pennings, oud 91 ja ren, weduwnaar van Aa. Snaphaan. Huw. aangiften: Geen. Gehuwd Geen. Ingekomen H A. Trommelen, van Oosterhout Ga. M. Hollants, van Loonopzand H. C. de Jong, van Loonopzand A. P. Lijkens, van Gorinchem L. A. J. Ver bagen, van Tilburg E. G. M. Hilhorst, van O verhasselt. Vertrokken: A Th. Bakkers en gezin naar Renkum - J. van Gelder en gezin naar Eethcn. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Januari 1939. Geboren Adriana Pieternella, dv. A. van Beek en M. van Beek Jenneke, dv. A. Spie- rings en J. van Dongen Johanna Ca- tharina, dv. J. van Zwietering en A. M. van Gulik Dirk Wilhelmus, zv. C. J. Schapendonk en 1). P. van Tilborgh Heiliger, zv. W. P. Broeks en A. P. Krol Adriana, dv. N. van der Mast en M. Boomer Cornells Matthijs, zv. C. G. van den Hoven en A. E. Rijkers. Gehuwd: Geen. Overleden: J. de Bie, oud 78 jaren, wed. van K. Janson G. Braspenning, oud 69 jaren, echtg. van A. v. Wijlen H. M. Penne- kamp, oud 47 jaren, echtgen. van J. G. Addink H. de Bruyn, oud 69 jaren, wed. van N. voor de Poorte H. P. Zijlmans, oud 47 jaren, echtg. van F. A. van den Born S. C. van Wijk, oud 80 jaren. wed. van A. van Zeeman J. .1. van Dongen, oud 33 jaren, echtgen. van A. F. Gruter. RAAMSDONK. Van 28 Jan. tot en met 3 Febr. 1939. Geboren Theresia A. M., dv. Johannes W. van der Pluijm en Maria I. Jagers Huber- tus P., zv. Johannes C. Verschuren en Maria A. Luijbregts. Gehuwd: Geen. Overleden: Marinus A. Zwets, echtgt. van Maria J. H. Lips, oud 58 jaren. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 31 Januari 1939. Ingekomen: Maria Raaijmakers, van Den Dungen Litserstraat A 55 naar J 45 Adriana M. van Esch, van Terheyden A 35 naar C 29 Jacoba E. J. Hoornick, van Rot terdam Geldersche Kade 14b naar F 122 Johanna G. M. Melsen, van Bergen op Zoom Burg. de Roocklaan 26 naar I 20 -- Petrus S. Joore en gezin, van 's-Herto- genbosch aan boord naar L108 Fre- dcrica L. van Steensel, van Tilburg Bes- terdstraat 31 naar E 35 Hendrica M. Heesters, van Breda Baronielaan 41 naar G 120 Huberta A. M. Logtens, van Gel drop Bogardeind 2 naar J 45 Marie C. van Steen, van Geldrop, Bogardeind 2 naar J 45 Elisabeth Oome, van Waal wijk Markt 22 naar D 13 Johannes H. Rombouts, van Leerdam Noordwal 80 naar B 65 Adriana van lei sel, van Til burg Burg. Damstraat 15 naar L 43 Herman C. Ansems, van Apeldoorn Zwol- scheweg 242 naar H119 Adriana P. M. de Meijer, van Oosterhout Heuvel 2 naar H 13 Johannes A. van Helvert, van St. Oedenrode Heykant E 7 naar H 13 Adriaan Snoek en gezin, van Geertruidenberg Zuidwal 2 naar J 118. Vertrokken: Lambertus A. v. Strien, van G 140 naar Vlissingen Vrouwenstraat 4 Johanna A. Blom, van II36 naar Salatiga Ned.- Indië Theodorus van Dalen, van F 2 naar Gendt, A 77 Theodorus van Da len Snr., van F 2 naar Gendt, A 77 Abraham de Korte, van F 2 naar Gendt A 77 Martina A. Zijlmans, van G 24 naar Waalwijk Besoijensche Straat Adriana P. Boonaerts, van F 23 naar Don gen Julianastraat 8 Petrus H. C. van Amelsvoort, van aan boord naar Arn hem Rozendaalscheweg 761 Christia na H. van dr Vorst, van J 45 naar Gel drop St. Anna-gesticht Huberta van Velthoven, van J 45 naar Geldrop St. An- nagesticbt Johanna A. van der Schoot, van J 45 naar Geldrop St. Anna-gesticht Hermina G. Nijhof, van J 45 naar Gel drop St. Anna-gesticht Petronella van Ham, van D 112 naar Oosterhout Tilburg- scheweg B4 Johannes H. van Kappel, van K 68 naar Tilburg Hasseltstraat 208 Matheus C. Segers, van K 43 naar Oos terhout Vrachelcn I 55 Adriana J. P. Redert, van F 73 naar Doorn Dorpstraat 77 Arnoldina J. de Ruyter, van L 79 naar Tilburg St. Josephstraat 98 M.i- rinus J. F. Canters, van H 12 naar Gin- neken Boschlaan 2 Wed. Godefridus J. Zagers en kinderen, van A 49 naar Goirle St. Janstraat 48 Petrus C. Zijl mans en gezin, van C 24 naar Tilburg Nieuwe Lovenschestraat 222 Hendri- kus Ernst en gezin, van G8 naar Gilze en Rijen Kerkstraat B 275 Willem Joh. Netten, van I 16 naar Vlissingen Lambrachtstraat 9 Petrus H. G. van Onzenoort en gezin, van J 8 naar Tilburg Smidspad 30 Quirinus J. van Loon. van B 5 naar Huibergen Pensionaat St. Marie Cornelia A. de Wit, van A 84 naar Rotterdam Essenburgsingcl 121b Maria A. de Rooij, van F 17 naar Rotter dam, Ochterveldstraat 37b Antonia A. E. Ribbens, van J 32 naar Zaandam West- zaanschedijk 321. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte en voorzien van de laatste H. Sacramenten onze mede firmant JAN VAN BLADEL, in den ouderdom van 44 jaar. Firma L. v. BLADEL Zonen. Waalwijk, 10 Febr. 1939. Dc plechtige uitvaart en be grafenis zullen plaats hebben op Dinsdag 14 Febr, a.s. om 9 uur in de parochiekerk van St. Jan. Ondergeteekende maakt hier mede bekend, dat hij bij zijn bestaande dagelijksche vracht dienst Waalwijk—'s-Bosch de volgende route t,w. 3 MAAL PER WEEK en wel DINSDAG-DONDERDAG ZATERDAG Hopende hiermede zijn ge achte cliënten van dienst te kunnen zijn. Laageinde 36, WAALWIJK. TELEF. 223. Voor Waalwijken de Langstraat voor goede,goedkoope boeken Verdiensten f4.— tot f6 per week. Brieven onder No. der adv. bureau dezer courant. 60676 Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Wiilwijkseha Stoomdrukkerij Antoon Tillen

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 12