NIEUWS UIT OË LANGSTRAAT EN OMGEVING KAATSHEUVEL. SPRANGCAPELLE. KMMK mmm Sarto "•7B: - v. SPRANG. S. D. O. Zaterdagmiddag om 3 uur zal op het terrein van S.D.O. alhier den vorige week uitgestelden wedstrijd tusschen de plaatselijke clubs S.D.O. en N.E.O. voor het door S.D.O. uitgeschreven nederlaag-tournooi plaats hebben. Ongetwijfeld zal het bij deze plaatse lijke ontmoeting aan belangstellenden niet ontbreken. Voor de talrijke sportliefhebbers is deze ontmoeting zeker een mooie gelegen heid ook eens kennis te maken met deze reserve-elftallen. En al brengt deze wed strijd niet direct de beslissing, voor een groot deel zal het toch van het resultaat van deze ontmoeting afhangen wie zfch toekomstig candidaat mag noemen. Een reden te meer dus deze interessante ont moeting by te wonen. Het eerste elftal is vrij, terwijl R.W.B. 3 op bezoek gaat bij W.S.C. 4. BAL-AVOND. Zooals wij reeds eerder berichtten zal hedenavond in de zaal van den heer C. Smolders het jaarlijksche bal wórden ge houden. Aanvang half acht. I. V. C. B. Programma voor Zondag: Eerste klasse. MuloWil helm i na Venlosche BoysKolping SchijndelBrabantia TreffersEendracht ZwaluwBest Vooruit R.K.T.V.V.S.V.B. Tweede klasse. Wit Zwart—D.E.S.K. Du bach WoenselS.T.V. O.D.I.Sarto VelocV.S.V. S.V.D.«Tubantia OVERZICHT. Eerste klasse. Mulo krijgt Wilhclmina uit Weert thuis. We gelooven niet dat de Helmon denaren op een overwinning behoeven te rekenen. Venlosche Boys geven we wei nig kans tegen Kolping. SchijndelBra bantia is de wedstrijd van den dag. In dien Schijndel den wedstrijd mocht win nen, wat zeer wel mogelijk is, is zij bijna kampioen. Treffers en Eendracht geven elkaar niet veel toe. Zwaluw kan er Best Vooruit onder houden. R.K.T.V.V. kan een gelijk spel behalen tegen S.V.B.. Maar dan moet uit een ander vaatje ge tapt worden als Zondag j.l. De stands is: Schijndel 15 13 1 1 27 56—22 Brabantia 16 11 2 3 24 58—23 S.V.B. 16 10 2 4 22 46—37 Kolping 15 7 5 3 19 40—31 Zwaluw 14 8 2 4 18 44—39 Wilhelmina 16 8 2 6 18 36—31 R.K.T.V.V. 16 6 2 8 14 36—42 Eendracht 16 5 3 8 13 3751 Treffers 15 4 1 10 9 2439 Best Vooruit 15 .3 2 10 8 2149 Mulo 15 2 3 10 7 46—52 Venlosche Boys 15 1 3 11 5 3159 Tweede klasse. De voornaamste wedstrijd is hier Wit ZwartD.E.S.K. Dit gaat tusschen de twee kopclubs. Nu de Weertenaren thuis spelen zullen de D.E.S.'ers alles in het werk moeten stellen om de punten mee naar Kaatsheuvel te brengen. Gezien den vorm van beide elftallen slaan we D.E.S. iets hooger aan. WoenselS.T.V. is een derby van groote beteekenis. Deze elftal len zijn van gelijke sterkte. Een gelijk spel is daarom zeer waarschijnlijk. O.D.I., thuis spelend, is altijd gevaarlijk, maar Sarto zit ook nog in degradatiegevaar en gezien de schitterende prestatie van Zondag j.l., door S.T.V. met 2—1 te klop pen, achten we de Tilburgcrs in staat de beide puntjes mee naar Tilburg te nemen. VelocV.S.V. wordt een harde wed strijd, waarbij Veloc de beste kans heeft. S.V.D. ontvangt Tubantia, wat een over winning wordt voor de Bosschenaren. nuten, waarin zij Velocitas geheel op ei gen terrein terug drong en een dusdani- gen druk ging uitoefenen dat geen enke le verdediging van Velocita's sterkte daaraan weerstand zou kunnen bieden. Uno Animo werd al vlug gehandicapt door het verlies van haar midhalf, daar deze, toen de wedstrijd slechts eenige mi nuten oud was, moest uitvallen door een blessure. De van weerzijden kundig op gezette aanvallen mochten aanvankelijk geen van alle succes boeken, de verdedi gingen bleven paraat. Verwachtte menn na de rust een kal mer spel, het tegendeel is gebleken. Di rect werd er weer in een snel tempo be gonnen, nog lang bleef de stand echter dubbel blank. De rechtsbuiten van Uno zorgde voor het eenige doelpunt in dezen wedstrijd. Hel werd totaal verrassend ge maakt. Hij stond juist op die plaats waar "men hem niet verwachtte en piaatste den bal mathematisch zuiver- langs den ont hutsten Velocitas-keeper. Dat Velocitas nu geweldig kwam opdagen vond gedeel telijk zijn oorzaak in het terugtrekken en het verdedigend spel van Uno Animo. Het was dan ook nog menige schermutseling dat zich afspeelde voor het Uno Animo doel, waaraan de forsche trappen van de backs opluchting moesten brengen. Al met al een faire sportieven en hoog- staanden strijd, zooals wij in de toekomst nog meerdere hopen te zien. Uno Animo good luck! DISTRICT DEN BOSCH. Eerste klasse. Het programma is niet groot, maar wel belangrijk. Zondag zal de beslissing bren gen welke van de twee ploegen, dié de beste kansen maken op het kampioen schap, hel sterkste is. Deze ontmoeting zal plaats hebben Zondagmiddag in Am- merzoden. Nadat J. v. Arkel de beide punten in Vught heeft meegenomen, zul len de V.K. ers deze ook wel voor eigen rekening van de thuisclub moeten laten. Daarmede zullen de Jantjes hun positie dan zoo verbeterd hebben, dat hen de kansen op het kampioenschap niet meer kunnen ontgaan. Na het goeue werk dal de Concordianen in de laatste weken hebben gedaan, zijn wij overtuigd, dat zij morgen de beide punten bij ODC 2 zullen meenemen. Juliana moest Zondag wel haar meerdere erkennen in de Jantjes, maar morgen zal zij het in Nieuwkuijk tot een beter einde brengen en de thuisclub op eigen veld een nederlaag toedienen. MSV is een kranige ploeg die al heel wat goede wedstrijden achter den rug heeft. Hoewel met de reserves der Zwaluwen niet te spott envalt, zullen zij morgen toch de eer aan de gasten moeten laten. Tweede klasse. Hier zijn geen wedstrijden vastgesteld. Derde klasse. De Nieuwkuyk-reserves moesten Zon- dag op eigen veld het onderspit delven tegen de reserves uit Helvoirt. Zij zijn morgen de gasten van deze ploeg. Het zal wel niet meevallen om een der beide pun ten mee naar huis tebrengen. Wij voor spellen deze jongens dan ook een neder laag. OSC 2 toonde zich in Drunen een goede ploeg. Zij zal haar naam hoog hou den en dus de beide punten bij SVD 3 in de wacht sleepen. Hintham staat met één voet bij het kampioenschap. Als gast bij Concordia zal het niet meevallen om dé gewoonte voort te zetten van te winnen. Na harden strijd komen de punten toch op hun rekening. De stand is hier: D.E.S.K. 13 8 2 S.V.D. 12 6 4 Wit-Zwart 12 5 5 Woensel 12 5 4 Veloc 12 5 4 S.T.V. 11 6 0 V.S.V. 13 5 2 11 3 3 0.D.I. 13 3 2 Tubantia 12 2 1 St. M.-Gestel 11 2 3 3 18 33—22 2 16 29—18 2 15 21—24 3 14 34—21 3 14 27—21 5 12 27—19 6 12 26—30 5 9 15—18 8 8 19—37 6 8 13—23 6 7 13—38 D.E.S.-nieuws. D.E.S. gaat Zondag naar Weert om Wit Zwart te bekampen. De D.E.S.'ers weten allen wat een overwinning op Wit Zwart beteekent. We behoeven daarom niet uit te leggen wat er op het spel staat. We zijn er van overtuigd dat allen zich tot het uiterste zullen geven en de volle 90 mi nuten op volle toeren moeten draaien. W it Zwart beschikt over een uitstekende achterhoede met een verdedigend spe lenden spil, welk systeem D.E.S. niet goed ligt. Oppassen is dus geboden en de D.E.S. voorhoede moet er flink opzitten en de achterhoede van Wit Zwart geen vrij spel geven. De middenlinie, willen we er nog op wijzen niet te aanvallend te spelen, want bij ver opdringen zou dit gevaarlijk worden. De achterhoede zal zijn mannetjes wel staan. Als allen deze wenken in acht nemen gaan we met een gerust hart den strijd aanbinden in Weert welke dan succesvol kan verloopen. D.E.S. 3 ontvangt Hercules 2 D.E.S. 4—R.K.T.V.V. 4. LOON OP ZAND. VELOCITAS—UNO ANIMO 0—1. In den wedstrijd van Zondag heeft Uno Animo getoont tot nog toe recht te heb ben op dee er om als hoofd hunner af- deeling te fungeeren. Het spel wat zij ver toonde was doorkneed van fijne techni sche tips, afgewisseld door ruim groote aanvallen, die den tegenstander de groot ste moeilijkheden bezorgde. Ook Veloci tas bleek deze eigenschappen te bezitten. I no Animo heeft haar overwinning te danken aan een periode van pl.m. 10 mi- Liefdadigheidsconcert Bel Canto. Bel Canto is Zondag a.s. aan de beurt te concerteeren voor 'n liefdadig doel. Voor de zangvereeniging is dit de spijskokerij. 't Is de 10de maal dat Bel Canto voor deze sympathieke instelling eèn uitvoering geeft en 't ware te wen- schen dat dit 2e lustrum in de recette een record mocht beteekenen. Naast uw steun aan 't goede doel krijgt ge nog van een pracht program ma te genieten. Mogelijk van 't mooiste spel dat ge in jaren gezien, hebt, daar niemand minder komt dan Ars Longa Vite Buis uit Tilburg met het meest geestige spel van list en liefde van Douglas Munay „Polly Perkins" in drie bedrijven. Bel Canto zelf geeft 'n fijn programma vooraf. Burgerwacht. De Burgerwacht Kaatsheuvel houdt Donderdag 16 Februari haar jaar- en feestvergadering met prijsuitdeeling in de zaal van den heer J. van Dun. Deze vergadering zal tevens gebruikt wor den ter behandeling van nieuwe statu ten, noodig geworden door het in wer king treden van de wet op de weer baarheidskorpsen. Uitvoering. Zondag geeft de tooneelvereeniging Kunst en Vermaak een tooneeluitvoe- ring in het K.J.C.-gebouw. Het tooneel- spel in vier bedrijven van J. van Odijk wordt opgevoerd, getiteld De Vloek van een Roeping. Wat Kunst en Ver maak op tooneelgebied presteert is een ieder bekend. De tooneelliefhebebrs staat dus weer een genotvolle avond te wachten. Rectificatie. Ons bericht betreffende de vestiging van een nieuwe industrie te Loon-op- Zand door den heer v. d. Hoek uit Bilt- hoven, behoeft eenige correctie. In de fabriek zullen de uitgebreide collecties wetenschappelijke instrumenten wor den gehaakt, zooals die worden ge bruikt bij het onderwijs in physica en aanverwante vakken, benevens ver schillende apparaten, in gebruik bij zie kenverpleging en laboratoriums. Burgerlijke Stand. Van 2 tot en met 8 Februari 1939. Geboren Hcndrikus Cornelis, zv. G. Kemmeren en Ca. Wydemans Johannes Marinus zv. M. Go vers en Ca. Wfjnans Maria Elisabeth Johanna, dv. C. v. Turnhout en Ja. Ea. Hendriks Huberta Adriana Josephina, dv. M. G. v. d. Abbeelen en Wa. Oerlemans Cornelis Johannes, zv. J. Dingemans en Ha. Ja. Laros Adriana Laurentia Maria, dv. C. L. J. Brands en Ca. v. Icrsel Suzanna The- resia, dv. M. Hamers en Ca. Ma. Beerens. Overleden J. H. v. Ba vel, oud 26 dagen, zv. J. II. van Bavel en Ja. Ma. Klijn Ha. Ja. Tha. Thinners, dv. J. C. Thinners en Ca. Dekkers, oud 4 maanden Aa. v. Amels- voord, weduwe van J. v. Boxtel, oud 81 jaren A. H. M. V. Ilaaren, zv. W. H. .van Haaren en Ja. Brekelmans, oud 2 maanden Ja. Pa. Ma. v. Laarhoven, oud 11 dagen, dv. A. W. v. Laarhoven en Ja. Ma. Didden. Vertrokken: H. C. de Jong naar Waalwijk H. P. J. Emmers en echtgen. naar Amsterdam Ca. Ha. Hollants, naar Waalwijk Ha. Wa. La. van Amelsvoord naar Rijs wijk H. A. M. Verhelst naar St. Oeden- rode W. H. J. Schellekens naar Goirle. BERKDIJK. Uitvoering. Zondag had in het parochiehuis voor een goed bezette zaal de uitvoering plaats van het Kinder Koningsspel Jocko 11. De opvoering is schitterend geslaagd en allen leefden mee met het stuk. Broeder Jonathuis en zijn jongens hebben eer van hun werk gehad. De opbrengst kwam ten goede aan de spijskokerij. Varkensfonds. Zondag-wordt in het café van den heer Th. van Boxtel de jaarvergadering gehouden van het varkensfonds Steun Elkander. De agenda bevat o.m. Ver slag 1938; Verkiezing bestuur, Rond vraag. Tooneel. Zondag wordt door de Tooneelver eeniging Oefening Kweekt Kunst een uitvoering gegeven in de zaal van den heer van Dinteren. Opgevoerd wordt het drama in 3 bedrijven van Schau- wen getiteld: Het Schot in den Nacht. Daarna wordt nog een klucht voor het voetlicht gebracht: In den scheerwinkel van Toontje Schrab. Gezien den ijver waarmee Oefening Kweekt Kunst ge repeteerd heeft kunnen we een succes volle uitvoering verwachten. Kruisboog. Door omstandigheden is Zondag de vergadering om tot oprichting te ko men van een kruisboogvereeniging niet doorgegaan. Deze heeft thans Zondag plaats om 13 uur in 't café van den heer Th. Netten. LOON-OP-ZAND. Eierbond. Dinsdagavond hield de Loon-op- Zandsche eierbond zijn jaarvergade ring in café Beerends. Na 'n openings woord door den voorzitter werd het jaarverslag voorgelezen, waaraan we het volgende ontleenen. Op 1 Jan. tel de de bond 56 leden. In totaal werden 537393 eieren vervoerd, waarvoor werd uitbetaald 18795.71. De inkomsten waren 18946.14, de ^uitgaven 18931.96. De heer C. Kruipers werd herkozen tot besturslid. De TBC-col- lecte bedroeg 2.23. Loonopzand's Belang. Dinsdagavond hield Loonopzand's Belang haar algemeene vergadering In café Aartsen. Uit het jaarverslag van den Secretaris vernamen wij aan welke actie's de vereeniging heeft gewerkt. Speciaal werden genoemd de feestelijk heden waarbij L. B. de leiding had, het adres aan den raad der gemeente om verbetering van den weg naar Molen straat en Udenhout. De wenschelijkheid van aanleg van een wandelpad langs den Provincialen weg naar Tilburg, werd door Loon's Belang bepleit. Het ledental der vereeniging bedraagt mo menteel 103. Uit het finantieel verslag bleek dat de inkomsten bedroegen 117.79, de uitgaven bedroegen 73.saldo 44.79. Het kassaldo bedroeg 118.01. 1 ot leden va nde controlecommissie werden benoemd de heeren J. Vromans en J. Wouters. Tot bestuursleden wer den herkozen C. Maas, A. Vera en J. van Dongen. Met algemeene stemmen werd besloten het eerevoorzitterschap aan te bieden aan dokter Smals. Bij de rondvraag stelde de heer v. Lier de vraag of er ook mogelijkheid bestaat rot 't verkrijgen van een nieuwe kiosk. Na een korte bespreking werd besloten over deze aangelegenheid een speciale vergadering te beleggen. Na deze vergadering zouden bespre kingen worden geopend over de wen schelijkheid van de oprichting van een begrafenisfonds. Wijl deze vergadering echter samenviel met de uitvoering van den Werkliedenbond en daardoor de belangstelling te gering was, werd het onderwerp tot een volgende vergade ring aangehouden, zulks met een daar toe gedaan verzoek op deze verqade- nng. SPRANG. Predikbeurten Zondaq 12 Febr- Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur hoopt een rinqpredi- kant op te treden. Geref, Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De Afdeeling Sprang-Capelle en Umstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond komt Zaterdagavond 6 uur in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in feestelijke jaarvergadering bij een. Afgevaardigden van verschillende plaatselijke vereenigingen werden uit- genoodigd. Naast het jaarverslag van den secretaris, zal de avond worden doorgebracht met zang, muziek en voordracht. A.s. Maandagavond half 8 (voor de kinderen om 5 uur) zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de film van het Tuberculosefonds „Draagt El kanders Lasten", onderafdeeling van het Chr. Nationaal Vakverbond in Ne derland worden vertoond. Geref. Jongelingsvereeniging „1 imotheus" alhier vierde j.l Donder dagavond in het Geref. Kerkgebouw op feestelijke wijze haar 40-jarig be staan. Deze samenkomst stond onder leiding van haar eere-voorzitter Ds. B. A. van Lummel. De belangstelling van de zijde der gemeente was bijzonder groot, terwijl afgevaardigden aanwezig waren van bijna* alle plaatselijke vereenigingen en van alle zusterverenigingen uit den Ring. Een passende en sprekende versie ring was aangebracht en uit alles bleek dat geen moeite was" gespaard om dit jubileum op eenigszins bijzondere wijze te herdenken. De samenkomst werd geopend met" heet zingen van Ps. 77 7, waarna Ds. v. Lummel de eerste dertien verzen van I salm 103-voorlas en in gebed voor ging- In zijn openingswoord heette Ds. v. Lummel de aanwezigen namens de J.V. hartelijk welkom en wijét er op dat het hier geen gewoon jaarfeest betreft,; de J. V. bestaat 40 jaren en mag alzoo te- iugzien op een lange reeks van jaren waarin God den arbeid der vereeniging tot een zegen heeft willen stellen. Spr. wijst er op dat er alleen maar oprechte dankbare blijdschap mag zijn bij deze gelegenheid, waar God de jeugdver- eenigingen als middel heeft gegeven om Gods Woord te onderzoeken. Zeker, er zijn ook fouten, maar dat men deson danks toch geregeld samenkomt om zich te stellen onder de leiding van Gods Woord en daardoor uitspreekt den Heere te willen dienen, moet ons allen dankbaar stemmen. De secretaris der vereeniging, dhr. J. van den Hoven, brengt vervolgens zijn jaarverslag uit, waarbij hij tevens in herrinnering brengt de namen van hen die voor 40 jaren tot de oprichting kwamen. Verder geeft de secr. enkele nuttige wenken voor de toekomst. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn duidelijk overzicht, waarna de pen ningmeester, dhr. J. van Dongen, het finantieel verslag uitbrengt, waarin hij opwekt tot finantieelen steun aan de veieeniging, wat door den voorzitter wordt onderstreept. Van de vele afgevaardigden voerden hierna het woord de heeren: ouderling J. de Korte namens den Kerkeraad, en H. de Hoop namens de Geref. Mannen- veieeniging; mej. G. Varossieau bood namens de Geref. Meisjesvereeniging naast de beste wenschen een prachtige voorzittershamer aan, die dankbaar werd aanvaard. Verder voerden tijdens deze verga- i ing nog het woord de afgevaardigden der Gerf. Knapenvereeniging, de heer Nieuwenhuizen namens de Ned. Herv. j j Timotheus alhier en de afgevaar digden der zustervereeniginy.a van s-Gravemoer, 's-Bosch en Vrijh.-Ca-. pelle, terwijl dhr. v. d. Berg sprak na mens den Ring., Namens den C.B.B. sprak dhr. C. Braspenning en namens Patrimonium dhr. Joh. Schiedon. Van den Edelachtb. heer Burgemees ter Smit werd een schriftelijke felicita tie voorgelezen; nadien kwam Z.E.A. de vergadering echter nog met een per soonlijk bezoek vereeren en werd door den voorzitter'speciaal welkom qehee- ten. Het ruim een 20-tal nummers bevat tende feestprogramma werd in de beste orde afgewerkt. O.a. werden een Im provisatie- en een Luisterwedstrijd ge houden en werden verschillende voor drachten ten beste gegeven. Door den heer J. van Dongen werd een onderwerp ingeleid over „Het laat ste oordeel waarop eenige besprekinq volgde, evenals door dhr. v. d. Griendt over „Het Socialisme". Een prachtig tableau, voorstellende „Kerk. Staat en Maatschappij" werd opgevoerd, waarbij toepasselijke zanq werd gegeven door mej. M. v. d. Ho ven. Ondertusschen werden de aanwezi gen onthaald op thee met koek. Met een dankwoord door den voor zitter werd deze goedgeslaagde feest vergadering gesloten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens hall tien en des namiddags half-drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag hoopt voor de Ned Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey, des voormiddags half tien en des namid dags half drie. De voetbal vereeniging „Neerlan- dia speelt a.s. Zondag voor de le kl. B.V.B. te Kaatsheuvel tegen S.V.K. Door de Vrouwenvereeniging „Dorcas zal in den loop der maand Maart een verkoopdag van de gemaak te goederen worden gehouden.'De net to-opbrengst hiervan komt ten bate van den Geref. Zendingsbond. Ook ver schillende niet-leden hebben reeds on derscheidene artikelen voor dit doel gemaakt. LOONSCHENDIJK. Voor de Ned. Herv. Jongel. ver. Gideon op G.G. te Kaatsheuvel, gem. Loon-op-Zand, hoopt op Woensdaq 15 Februari, des avonds 7 uur, op te'tre den den Weleerw. heer Ds W L Mulder, Ned. Herv. Pred. te Veenen- daal, met het onderwerp „Met den Heere aan de spits". De kerkdienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk. VRIJHOEVE-CAPELLE. 7 Het Comité Sprang-Capelle e.o. van de Centrale voor Werkloozenzorg komt a s. Dinsdagavond 14 Febr. om half acht in het gebouw voor Chr. Be langen alhier in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. benoeming afge vaardigden voor de te houden District vergadering op Dinsdag 21 Febr. te Ginneken. - In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Donderdagavond werd in de Geref. Kerk alhier de zendingsfilm vertoond van de Zending der Geref. Kerken in Indié. De film gaf een beeld van het zendingswerk op het Zendingsterrein van Keboemen. mm - - -i; .'4 v y L, v.-. Een model van een schuilkelder in een tuin te Haarlem, die op 100 komt.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7