SPORTNIEUWS. Gemengd. Nieuws LOTISICÜ TREKT 6 MAART. „HOEFIJZER", I Vliegtuig tegen een huis, Ernstig verkeersongeval. Gevaalijk spel met een lift. Baby vermoord? Bewoner vindtdief in slaapkamer in Den Haag. Voetganger doodelijk gewond. 12.000 sigaren na inbraak ontvreemd te 's Bosch. HEIN SCHOUTEN Grootestraat 99, Waalwijk, werker, steeds op vriendschappelijke wijze heb samengewerkt en de wensch, welke ik bij mijn eigen installatie uit sprak dat er een goede verstandhouding tusschen Burgemeester en Secretaris zou zijn, daar dit een gemeentebelang is, is vervuld geworden. Ik hoop dat dit ook met U het geval zal zijn en geef mijnerzijds de verzeke ring dat ik mij daarop zal richten. Ik beveel de belangen der ambtena ren waarmede gij zult werken, bij U aan. Zij geven alle reden tot tevreden heid en hebben zich ook tijdens de nu vervulde vacature, met ijver van hun plicht gekweten. De onderlinge ver standhouding op het Raadhuis was al tijd uitstekend. Ten slotte spreek ik den wensch uit dat God U kracht moge geven om Uw taak te vervullen op de wijze, als door U ?ooeven is bezworen. De heer Michaël merkt naar aanlei ding van de rede van den voorzitter op, dat de spreker vergeten heeft de hoop uit te spreken, dat ook de verstandhou ding tusschen den secretaris en de raadsleden goed mag zijn. Spreker hoopt dat de nieuwe secretaris steeds de raadsleden zal helpen, wanneer dit noodig mocht zijn, evenals zijn voor ganger dit altijd gedaan heeft. De voorzitter antwoordt, dat hij in het geheel niets verzuimd heeft, want de voorschriften vermelden, dat de secretaris de raadsleden moet bijstaan in tal van gevallen en als hij hier nog eens in het bijzonder het licht op zou hebben laten vallen, zou het als het ware een teeken zijn van wantrouwen. De nieuwbenoemde secretaris dankt hierna den burgemeester en ook de wethouders voor het groote vertrou wen, dat men in hem heeft gesteld, hij hoopt dat hij dat vertrouwen waardig zal zijn en dat hij de betrekking zal kunnen waarnemen op de wijze, zooals zijn voorganger zulks heeft gedaan. Spr. is verheugd, dat hij als Braban- ter weer kan terugkeeren in het Bra- bantsche land; ik zal hier weer gauw thuis zijn, aldus de nieuwe secretaris. Dan spreekt hij de hoop uit, dat ook thans de vriendschap met zijn Breda- sche collega's, waarvan er hier velen tegenwoordig waren, mag blijven be staan. De secretaris verlaat de vergadering. Dank waarnemend-secretaris. De voorzitter dankt hierna den waar nemend-secretaris voor het vele goede werk, dat hij in dat half jaar voor de gemeente heeft verricht. De begrooting voor 1940 en de rekening voor 1938 moesten in dit half jaar worden klaargemaakt, en dat gepaard aan den gevorderden leeftijd van den waarnemend-secretaris, komt hem een welverdienden dank toe. Ook de amb tenaren die hem hierbij hielpen dankt de burgemeester. Tot slot dankt de voorzitter den heer Verhoeven ook na-, mens de raadsleden. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten, dat de rekening voor het jaar 1937 nog enkele administratieve wijzigingen behoeft. b. Bericht van goedkeuring van Ge deputeerde Staten betreffende de hef fing van de opcenten op de. gemeente fondsbelasting. c. Bericht van benoeming van le den in de commissie voor schoolver zuim. d. Bericht, dat de begrooting 1939 nog niet is goedgekeurd. Al deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. e. Een schrijven van den heer C. Nieuwenhuis, voor vergoeding volgens artikel 13 der L.O.-wet, voor zijn kind dat de school in Waalwijk bezoekt. De voorzitter deelt hierbij mede, dat hij een onderzoek heeft ingesteld naar de financieele omstandigheden van den aanvrager. Deze omstandigheden in aanmerking genomen stelt hij dan voor de kosten gedeeltelijk te vergoeden. Bij deze mededeeling komt de voor zitter ertoe het woord besloten verga dering te gebruiken, hoewel hij dit na tuurlijk in een openbare vergadering wil behandelen. Den heer Michaël ontlokt dit de op vatting, dat hij niet van die besloten vergaderingen houdt en dat hij dit ver zoek in de openbare vergadering wil behandelt zien. De voorzitter antwoordt, dat dit ook in de openbare vergadering behandeld zal worden, want dit moet zelfs. De raad besluit zonder hoofdelijke stemming om het voorstel van den bur gemeester ter vergoeding van een ge deelte der kosten, aan te nemen. Hierna komt een ingekomen stuk aan de orde van den heer Merks, om vermindering van pacht, aangezien men door zijn land een sloot heeft gegraven en het derhalve aanmerkelijk in waarde verminderd is. De heer Michaël wil den betrokkene geheel en al vrijstellen. De voorzitter antwoordt dat de heer Michaël nogal een royale bui, heeft, want hij wil iemand die vraagt om ver mindering, niets laten betalen. Het voorstel van den voorzitter om den heer Merks 1/3 minder pacht te laten betalen wordt dan z.h.st. aange nomen. Hierna komt aan de orde een aan vraag van de vereeniging voor C.V.O. te Sprang om beschikbaarstelling van gelden wegens artikel 72 der L.O.-wet 1920 voor aankoop van meubilair. De voorzitter deelt mede, dat het hier gaat om aankoop van 8 nieuwe kachels en een nieuwe naaimachine met 'n gezamenlijke waarde van 1139.20. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. Ook hiermede echter kan de heer Michaël zich niet vereenigen. De kachels en de naaimachine zijn reeds aangekocht zoodat men de gemeente voor een fait accompli heeft gesteld. De voorzitter merkt op, dat dit niet aan de orde is, het gaat hier alleen over de vraag of de gemeente deze gelden beschikbaar zal stellen. Michaël: Het gnnt hier weer precies als bij den aankoop van den grond voor het kerkhof. Voorzitter: U bent buiten de orde (klopt herhaaldelijk). De raad besluit z.h.st. deze gelden beschikbaar te zullen stellen. Van de rondvraag maakt de voorzit ter gebruik, mede te deelen, dat de ge meente is overgegaan tot aankoop van 50 ton split, ter verbetering van den weg bij den heer Michaël. Hierna gaat de raad in besloten zit ting over. BELGIëNEDERLAND. Voor dezen internationalen voetbal wedstrijd, welke op 19 Maart a.s. te Ant werpen in het Antwerp-Stadion gespeeld zal worden, zijn door den Belgischen Voetbalbond toegangskaarten voor Ne derland beschikbaar gesteld. Voor onze plaats kan men zich tot uiterlijk 20 Fe bruari a.s. bij het sigarenmagazijn van den heer Moonen alhier, hiervoor ver voegen; nadien aan het Bondsbureau in Den Haag tot uiterlijk 8 Maart e.k. K. N. V. B. Uitslagen van Zondag j.l. Afdeeling IV. Eerste klasse. N.A.C.—P.S.V. 1—1 RoermondJuliana 40 BleijerheideL.O.N.G.A. 32 Willem II—N.O.A.D. 3—2 EindhovenB.V.V. 42 Tweede klasse B. De ValkHelmond 11 TegelcnWilhelmina 31 Derde klasse D. BaardwijkVlijmen 71 Zalt bommelP.A.Z.O. 64 Nevelo—Haaften 41 HeusdenG.V.V. 04 Oisterwijk—Z.B.V.V. 3—2 Reserve tweede klasse B. W.S.C. 2—B.V.V. 3 0—2 R.W.B. 2—Wilhelmina 2 3—0 Eerste klasse. Eindhoven heeft hel hef! weer in handen. XAC heeft het in Breda niet tot een overwinning kunnen brengen op de man nen van Philips. Het valt ons van NAC tegen. PSV schijnt er weer beter in te komen en het is te voorzien, dat wan neer het spel van de Eindhovenaren zoo blijft, er nog velen over zullen struikelen. Roermond kon een groote overwin ning los krijgen van Juliana, waardoor de puntjes weer thuis bleven en tevens het nog steeds voor deze club bestaande degradatie-gevaar verminderde. Bleijer heide heeft ook Zondag weer een over winning in de wacht kunnen sleepen, zij het dan ook op het kantje af. Het is toch voldoende om de puntjes thuis te kunnen houden. In deze afdeeling belooft een heftige strijd te zullen ontstaan tusschen de degradatie-candidaten. NOAD heeft thans voor de zooveelste maal verloren. Deze keer moest zij het onderspit delven tegen haar plaatsgenoote Willem II, waardoor haar positie nog verslechterd werd. Als het zoo doorgaat komt zij nog onderaan te staan. Het wordt oppassen voor NOAD, gezien het magnifieke spel dat de beide hekkensluiters Zondag j.l. ontplooiden. De leider van deze afdeeling heeft het heft weer stevig in handen genomen, eenerzijds door haar overwinning op BW, anderzijds door het gelijke spel van NAC tegen PSV. Eindhoven heeft thans een voorsprong van 3 punten, doch de strijd is hiermede nog lang niet beslecht. Integendeel, wij verwachten hier een uiterst spannende eindspurt. De stand is nu: 23 35—12 20 32—26 20 24—15 17 30—28 16 31—24 16 33—34 14 28—27 13 28—30 12 27—31 12 21—33 7 20—48 Tweede klasse B. Helmond bijna kampioen. Helmond had kampioen kunnen zijn, wanneer zij Zondag namelijk gewonnen had van De Valk, maar de puntjes wer den broederlijk gedeeld en daardoor is de beslissing nog niet gevallen. V.V.V. maakt n.l. ook nog een klein kansje op het eere-praedicaat, al is dat kansje dan ook heel erg klein. Tegelen heeft haar positie versterkt door van Wilhelmina met 31 te winnen. De wedstrijd ESVHero, waarop voor al de oogen van de Waalwijksche sport vrienden waren gericht, is uitgesteld. In de lagere regionen is de strijd ove rigens nog lang niet uitgevochten. Het geen in de eerste klasse van deze afdee ling geldt voor de leiders, geldt hier voor de hekkensluiters. Overigens was 't voet balprogramma in deze afdeeling maar matig. De stand is als volgt: Eindhoven 16 10 3 3 MVV 15 7 6 2 NAC 15 7 6 2 PSV 16 6 5 5 LONGA 16 6 4 6 Willem 11 16 7 2 7 BW 15 4 6 5 NOAD 15 3 7 5 Juliana 15 4 4 7 Roermond 15 5 2 8 Bleijerheide Hi 2 3 11 Helmond 17 13 2 2 28 53- -21 VVV 16 11 2 3 24 57- -21 Picus 15 9 2 4 20 43—30 Helmondia 15 6 2 7 14 41- -32 De Valk 14 5 4 5 14 21- -23 Wilhelmina 15 5 3 7 13 26- -41 Tegelen 14 5 2 7 12 26- -41 Hero 15 3 3 9 9 25- -44 ESV 13 3 1 9 7 19- -43 WSC 14 2 3 9 7 26- -44 gebeuren. ZBVV heeft Zondag in Oister wijk de puntjes moeten laten. Niettemin gaven de Zaltbommelsche jongens goed spel te zien en hoewel zij stevig op de onderste plaats geduwd zfjn, is er nog niets beslist. Het degradatie-gevaar blijfi, maar dit is ook lang niet zinnebeeldig voor Vlijmen. Zaltbommel heeft op Pazo een verdiende overwinning behaald en hetzelfde geldt voor GW, dat Heusden met 40 de begeerde puntjes afhandig wist te maken. De rangschikking is hier: Nevelo 16 13 3 0 28 50—17 Baardwijk 15 12 1 2 25 72—22 RWB 13 8 2 3 18 46—31 Oisterwijk 15 7 2 6 16 41—50 GW 14 7 0 7 14 46—35 Zaltbonimel 13 6 1 6 13 45—42 Heusden 14 5 2 7 12 36—52 PAZO 16 4 3 9 11 43—41 Haaften 13 3 3 7 9 33—35 Vlijmen 13 2 2 9 6 32—65 ZBVV 1 1 1 12 3 17—69 Derde klasse I). Baardwijk heeft ernstige kam- pioenschapsallnres. Baardwijk heeft Zondag met een groo te overwinning op Vlijmen de puntjes thuis kunnen houden en hoewel ook Ne- velo weer gewonnen heeft, ditmaal te gen Haaften, blijft er de spanning nog in. Nevelo heeft slechts 3 punten meer dan Baardwijk, terwijl de laatste boven dien nog een wedstrijd minder heeft ge speeld. Er kan hier dus nog van alles WAALWIJK. W. S. C. A.s. Zondag W.S.C.—HELMOND. Een kampioenswedstrijd in Waal wijk\ Wordt Helmond a.s. Zondag in Waalwijk kampioenl Extra trein van Helmond naar Waalwijk. A.s. Zondag slaat onze plaats een bij zondere en zeer belangrijke voetbalwed strijd te wachten. WSC ontvangt n.l. dien dag de vereeniging Helmond. Deze wed strijd is niet alleen voor WSC zelf van ontzettend groot belang, (vanwege de minder gunstige positie op den rang lijst), doch voor Helmond van nóg groo- ter interesse, daar Helmond zijn laatste competitiewedstrijd speelt en het eigen aardige feit zich hier voordoet, dat, wan neer Helmond van WSC zou winnen, of gelijk zou spelen, genoemde vereeniging tevens kampioen dezer afdeeling zou zijn. In het negatieve geval, bij een even- tueele overwinning van WSC, zou VVV uit Venlo het kampioenschap nog kunnen behalen. Derhalve a.^. Zondag voor onze plaats een voetbal-evenement, welke, zoover wij in de voetbalgeschiedenis van onze plaats hebben kunnen nagaan, nog niet is voorgekomen. Dat men ook in Helmond zelf met groote en stijgende be langstelling deze ontmoeting tegemoet ziet. blijkt wel daaruit, dat het in de be doeling ligt een groot aantal extra bus sen naar Waalwijk te laten loopen en een „extra trein" naar hier te doen in leggen. A.s. Zaterdag zullen wij nog nadere bijzonderheden over deze ontmoeting vermelden. BAARDWIJK—VLIJMEN 7—1. Onder voor voetbal totaal ongeschikte weersomstandigheden is bovenstaande ontmoeting geëindigd in een zeer fraaie overwinning voor de thuisclub, die de zen middag op zeer duidelijke wijze haar technische meerderheid heeft weten uit te drukken. Zoowel voor de rust, toen Baardwijk den sterken wind in den rug had als daarna, was de Geel-Zwarte meerderheid dermate groot, dat men kon spreken van een tamelijk eenzijdigen wedstrijd tusschen een sterk aanvallend Juliana-team en een met alle macht ver dedigende tegenstander. Bovendien wa ren de aanvallen van de gasten die ge makkelijk te tellen waren nog zoo door zichtig, dat zij feitelijk het doel der gast- heeren geen enkele keer belaagd hebben en het éénc doelpunt dat zij wisten te scoren was dan ook uitsluitend te danken aan een misverstand der Geel-Zwarte verdediging. Baardwijk, dat met een in valler keeper speelde en na de rust Wil helm nog moest missen, heeft vooral in den tweede helft toen tegen den storm ingespeeld moest worden, een goede wed strijd gespeeld. Vlijmen was volledig en speelde een klas minder. Over den wed strijd kunnen wij uiteraard kort zijn: Reeds in de eerste minuut hebben de onzen succes, weldra gevolgd door een tweede, zeer fraai doelpunt. Hierna komt even een periode waarin het voor 't Vlijmen-doel niet wil lukken, doch al lengs gaat het beter zoodat de stand ge makkelijk tot 50 opgevoerd word, ter wijl even voor rust de Vlijmenaren uit een fout in de GeelZwarte verdediging, de traditioneele eer weten te redden, 5—1 en tevens rust komt. Meende men aanvankelijk dat na de rust de bordjes verhangen zouden zijn, weldra bleek dat dit niet het geval was en uit de legio kansen wisten de Baard- wijkers nog twee doelpunten te scoren, zoodoende den eindstand opvoerend tot 71. Het tweede elftal maakte een vergeef- sche reis naar Den Bosch, daar de BVV- ers slechts met 4 man opkwamen. Hel derde elftal wist in een goede wedstrijd Vlfjmen 2 met 42 te kloppen, terwijl tenslotte de junioren een 21 overwinning op SDO de overwinningen reeks volledig maakten. Zondag vermeldt het programma: Gel- dermalsen 1Baardwijk 1. Op deze zwaarste wedstryd van het seizoen komen wij Zaterdag nog terug. R.W.B. 2—WILHELMINA 2 3—0. Ook in deze ontmoeting is er RWB in geslaagd een volkomen verdiende over winning te behalen; thans was het Wil helmina 2 dat met een 3—0 nederlaag genoegen moest nemen. Wilhelmina heeft het geluk met den straffen wind in den rug te kunnen beginnen, waardoor haar aanvallen talrijker zyn 'als van RWB. De aanvallen van RWB zijn echter veel gevaarlijker, zoodat de Wilhelmina- verdediging volop werk krijgt. Over den wedstrijd het volgende: Na 20 minuten spelen ontstaat er een fraaien aanval, de rechtsbuiten van RW li geeft een mooie voorzet waaruit de toe stormende linksbuiten onhoudbaar in schiet, 1—0. "Wilhelmina is niet ontmoe digd, ondernemen ook enkele aanvallen welke echter door de RWB- verdediging resoluut worden afgeslagen. Toch ont snapt het RWB-doel evenwel aan door boring als den doelman den bal eenmaal laat glippen en deze juist naast gaat. Ook R\\ B krijgt een goede kans haar voorsprong te vergrooten als de rechts binnen vrij voor doel komt, doch op het critieke moment faalt hij. Na nog enkele aanvallen aan weerszijden is het rusten. Na de hervatting is RWB met den wind in den rug het meest in den aan val, doch het duurt nog een half uur voor zij haar meerderheid met een doel punt ziet beloond. Een goede aanval wordt besloten met een goed schot van den linksbinnen dat doel treft, 20. Wil helmina tracht thans het spel te forcec- ren; zij begaat hierbij enkele overtredin gen welke haar op enkele vrije trappen tegen zich komt te staan. Nadat het RWB- doel eenmaal op gelukkige wijze is ont snapt is het de RWB-midvoor die de overwinning veilig stelt door met een fraai schot den stand op 30 te bren gen. De vermoeidheid gaat thans een woordje mee spreken, zoodat de «strijd niet zoo aantrekkelijk meer is. In den stond komt dan ook geen wijziging meer zoodat met een 30 overwinning onze reserves haar positie hebben gehand haafd. RWB 3 kon het bij WSC 4 niet tot succes brengen en verloor met 5 -3. Volgende keer beter jongens! SPRANG. S. D. O. Op het voetbalterrein van S. D. O. alhier werd Zaterdagmiddag een wed strijd gespeeld voor het door S. D. O. uitgeschreven nederlaag-tournooi tus schen de eerste elftallen van S.D.O. en N.E.O. alhier. Voor deze plaatselijke ontmoeting hadden we meer belangstel ling verwacht. S.D.O. had dezen mid dag enkele invallers, waaronder het spel wel heeft geleden en zij dan ook in de N. E. O.-ploeg haar meerdere moest erkennen. De wedstrijd eindigde in een 51 overwinning voor N.E.O. WIELERSPORT. SLAATS—PELLENAARS. SlaatsPellenaars wonnen den kop pelwedstrijd te Brussel en verloren die te GSTit. Een Engelsch militair vliegtuig is te Brighton in volle vaart tegen een huis gebotst. De vlieger werd op slag gedood. Een vrouw een twee kinderen, die in het huis waren, zijn om het leven gekomen tijdens den brand, welke veroorzaakt werd dooi de ontploffing der benzinetank van het vliegtuig. Te Tilburg heeft zich een ernstig verkeersongeval voorgedaan. Een autobus van de «Vitesse», bestuurd door A. P. W. uitdePius- straat, reed in de richting Korvel door de Nieuwstraat. Een motor rijder F. S. met als duo passagier E- H. kwam met volle snelheid de Nazarethstraat uitgereden en wilde, dwars over de Nieuwstraat, de Ruyterstraat in. Daar de autobus geen voorrang verleende en de motor een zeer groote snelheid had, kwam de motorrijder tegen het rechtervoor wiel van de autobns. Beide motor rijders werden van de motor ge slingerd en bleven op straat liggen De motorrijder bekwam een arm breuk. een beenbreuk en 'n hersen schudding, terwijl zijn duo-passagier een bijbeenbreuk opliep. Beiden werden door den G. G, en G. D. naar het St. Elisabethsziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Een jongen verongelukt. Gistermiddag is in de electrische apparatenfabriek aan den Omval te Amsterdam een ernstig ongeluk ge beurd, dat aan een veertienjarige in het fabriek werkzamen jongen het leven heeft gekost. Een aantal jongens had tijdens het schaftuur vertier gezocht bij 'n goederenlift. De liftkoker was in reparatie een zoo was het mogelijk boven op de lift te gaan staan. Een van de jongens beging, toen de lift reeds weer in volle vaart omhoog schoot, de onvoorzichtigheid zijn hoofd naar buiten te steken om den achtergeblevenen iets toe te roepen. Daarbij geraakte bij met zijn hoofd tegen een steenen uitbouw. Het slachtoffer werd met verpletterd hoofd dood opgenomen. Door de Rotterdamsche politie is een echtpaar, dat woonachtig is in een pand aan de Zoutziederstraat, gearresteerd, omdat de ouders er van worden verdacht hun eenig kind, een baby van zes maanden, om het leven te hebben gebracht. Hel kind is namelijk in 'n ledikantje den verstikkingsdood gestorven. I evens is het vermoeden gerezen dat het echtpaar zich nog aan een dergelijk misdrijf zou hebben schul- die gemaakt, aangezien ongeveer anderhall jaar geleden, het eei^te kind van deze familie, welk kind een goed Jaar oud was, door ver drinking om het leven is gekomen, doordat het was gevallen in een teil met water. Het gerezen vermoeden was zoo danig versterkt dat het noodzakelijk werd geacht proces.verbaal op te maken terwijl de ouders werden overgebracht naai het politiebureau aan de Oostei vantstraat. Ook op het bnreau werden de ouders weder opnieuw aan een verhoor onder worpen. Zij ontkennen echter ieder voor zich den dood van het kind op hun geweten te hebben. De politie zet haar onderzoek inmiddels voort. loen gisteravond een bewonei van de Noieneoomstraat thuiskwam, zag hij tot zijn verbazing in de slaapkamer een onbekenden man staan welke bezig was de linnenkast te inspecieeren. De inbreker sloeg direct op den vlucht, doch het gelukte den bewoner hem in den tuin te pakken te krijgen. Na een korte worsteling slaagüe de inbreker er evenwel in te oniüoineu,waarop bij den man achtervolgde onder het geroep «houdt den diel». Bij deze achtervolging maakte hij gebiuik van een auto waarmede hij juist was thuisgekomen en waarvan de chaulleur nog even was blijven wachten. Het gelukte evenwel niet den inbreker terug te vinden, doch op het geschreeuw van den bewoner was een inspecteur van politie toe gesneld, die in de Oieandeilaan woont. Op het geroep van «houdt den dief» had den inspecteur haastig zijn jas aangeschoten en een revolver meegenomen. Ook deze stapte in den auto en reed mede door het stadskwartier om te zien of men niet ergens den man kon aantreffen. Bij de Larix- laan zag men een man uitgeput en buiten adem een oogenblik stilhou den en de inspecteur vermoedde, dat dit de inbreker was. Men hield de man aan en bracht hem over naar het politiebureau aan de Tamarindesiraal, waar hij bekende te hebben ingebroken. Hij was over het muurtje van den tuin het huis biniinengedrongen en bau zich daarna den toegang weten te forceeren. De man had evenwel nog geen gelegenheid gehad zich wat toe te eigenen. Bij louillee- ring werden op hem een looper en zestien centen bevonden. Deinbreker de 33 jarige behanger H. Ch. L., is daarna naar het hoofdbureau van politie overgebracht. üp de Nieuwstad te Leeuwarden is een ernstig verkeers ongeluk ge beurd, De heer Oosterbaan, die ter hooBte van de Lange pijp den rijweg wilde oversteken, om zich langs 'n korteren weg naar huis te begeven, zag niet dat van links een motor lijder naderde. Een aanrijding kon niet meer worden vermeden? De heer Oosterbaan werd tegen de grond geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Op last van een spoedig aanwezigen dokter werd hij in be~ denkelijken toestand naar het Boni- faciushospitaal overgebracht, waar hij is overleden. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben te 'sHertogenbosch onbevoegden zich toegang verschaft in het sigarenfabriek je van Hen kei man, gelegen aan 't Bogaerdstraatje. Uit het ingestelde onderzoek is ge bleken, dat men er binnen is ge komen door verbreking van een ruit. Ontvreemd werden 12.000 sigaren, een baal tabak en een hoe veelheid touw. De recherche stelt een onderzoek in. Bom, bom, bom; Rom torn torn. draai de trom, nog eens om Op één dag, draait de hééle bom. Neem dus nu een flink besluit: Draag er de Honderdduizend uit. Voor één Rijksdaalder doet U mee dan stelt gij U zelf, en mij tevree. TEVENS VERKRIJGBAAR trekt op de „HACO"-lijsten. De eerste dag er uit met eigen geldde tweede dag reeds een nieuw nummer. V20 lot 13.60, ook klassikaal. De eerste klas begint 27 Maart a.s. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3