SPORT KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND Gaas Asfalt Tuingereedschap Verf - Bijts Carbolineum Gordijnroeden Emmers - Teilen Emaille Aluminium Fa. ANTON HOLTGREFE „De Groote Ijzerhandel" Wringers Houtwaren DRUNEN. 'S-HERTOÖENBOSCH. pers pluimen uit aan Errol Flynn, den regisseur en de overrige sterren. In een litin als deze blijft steeds steeds de moeilijkheid om de ver schillende substanties: romantiek, avontuur, actie en liefde door een vlot scenario op juiste wijze aan elkaar te knoopen, zoodat een goed geheel ontstaat. Weikelijk is de regisseur hier thans in geslaagd. De meeste bioscoop-bezoekers hebben een voorkeur voor een be paald genre. De een prefereert romantiek, de andere sensatie en voorts vinden dramatiek, humor en liefde veel aftrek. Dit alles echter is in deze film samengebonden met een mooi lintje: een prettig senario. Juist doordat deze film »elck wat wils» geeft heeft hij overal zoo'n ontzaglijke belangstelling getrokken. Tweede oorzaak hiervan is onge twijfeld de verfijnde fotografische techniek, die tot uitdrukking komt in de kleuren Kleurenfilmen behoren nog tot de zeldzaamheden. Het publiek is op dit gebied nog niet verwend. Het bleef bij kleine films, waarvan de kleurentechniek nog alles behalve op hoog peil stond. Daarom doet het juist zoo ver kwikkend aan met »De Avonturen van Robin Hood» een kleurenfilm te zien, die werkelijk goed en af is. Geen scherpe schrille kleuren storen hier ons oog, want de heele rolprent is gehouden in de frissche natuur ijke kleuren, kleuren, die het alleen reeds tot een waar genoegen maken naar deze film te kijken. „De Opmarsch der Jeugd'' Verder draait naast het uitnemende programma nog de mooie frissche film »De Opmarsch der Jeugd» een film die ontstaan is door de spon taniteit van een groep jongens, die het goed meenden, moreele en geestelijke herbewapening op het oog hadden en dit door deze film aan anderen wilde overdragen, Alleen de wijze, waarop deze film tot stand is gekomen heelt veel weg „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." van een roman, wij kunnen hier echter niet nader op ingaan. Laten wij volstaan met de ver klaring, dat ieder die deze film, die speciaal geschikt is voor de jeugd, maar ook de ouderen ve2l moois en interessants biedt ziet, volledig voldaan zal zijn. De Nieuwe Gemeenschap en de Geestelijke en Moreele Herbewape ning kunnen geen betere propaganda film hebben. Wij vinden dit een een frissche mooie en goede film, waaraan wij gaarne een warme aanbeveling mee geven voor de heele jeugd, maar ook voor de ouderen, want ook die zullen zich gaarne verkwikken aan de nobele strevingen en het idealisme die in deze prent tot uitdrukking komen. Wij verwachten een stampvolle zaal. LUXOR BIOSCOOP. Tango Notturno. Pola Negri, wie heeft er nog nooit van deze gevierde ster van het witte doek gehoord? Pola Negri, met haar charme en uitmuntend spel, wie heeft haar nog nooit op het witte doek ge- zien?"PoIa Negri, ongetwijfeld een van de meest gevierde sterren van het filmfirmament. Deze week kunnen wij haar prach tig spel aanschouwen in de film: Tango Nutturno, die onder regie van Krich- hoff voor de Luminafilm is vervaar digd.. In de hoofdrol zien wij Pola Negri, in haar grootsten roem en luister, maar ook de bijrollen zijn in uitste kende handen en zoo zien we dan in deze rolprent naast Pola Negri, nie mand minder dan Albrecht Schön- hals, Victor Schamoni en Waldemar Leitgeb. Het verhaal vertelt ons van de moei lijkheden van een jonge musicus, wiens composities door niemand wer den geaccepteerd. Eindelijk echter in teresseert de beroemde Mado Doucet (Pola Negri) zich voor zijn tango en zij maakt den jongen componist be roemd. In vliegende vaart verandert zijn heele leven. Het geluk is nu voortdu rend met hem. Hij wordt beroemd. Het geluk blijft hem terzijde staan en hij WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN. verovert zelfs de liefde van de gevier de kunstenares. Het geluk voor onzen musisus is haast te groot om het in zijn geheel te omvatten en zooals het vaak meer voorkomt na verloop van tijd gebeurt er iets, dat een schaduw werpt op zijn geluk. Zijn vrouw is plotseling verdwenen. Als van den aardbodem weggevaagd. Jac. Gerard, de vertwijfelde echtgenoot zwerft door de straten. Een vrouw rent langs hem heen. Hij volgt haar, staat tegenover haar. Dan volgt er een schot en later zien wij Gerard voor den rechter ver schijnen, de spanning van deze film neemt steeds toe en alleen een bezoek aan Luxor kan u de oplossing bren gen. De Vestigingswet en het schoenbedrijf Bij het Vestigingsbesluit schoen- bedrijven zijn eenige diploma's van de Nationale federatie voor de vakopleiding in het schoenbedrijf aangewezen als stukken waarmee men kan aantoonen dat men vol doet aan de in genoemd besluit omschreven minimumeischen van vakbekwaamheid, voor zoover deze diploma's de handteekening van een gecommitteerde van den minis ter van oeconomische zaken dragen. Blijkens eenige in de Staatscou rant van gisteren gepubliceerde ministerieele beschikkingen is deze restrictie niet van toepassing voor diploma's, afgegeven tot en met 1938. Trekking Vliegkracht Verloting 6 April as. Hoofdprijs t.w.v. f 6000,— Ruim 100.000 km. gratis eigen Auto-rijden f Voor de Vliegkracht-Verloting van de Koninklijke Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtvaart blijkt zooveel animo e medewerking te bestaan, dat de trekking is bepaald kunnen worden op 6 April a s. Deze Verloting, welke in 1937 in enkele weken tijds was uitverkocht, biedt ook thans weer een keur van prijzen, terwijl de Lotprijs binnen ieders bereik ligt, nl. 60 cent. Voor de hooldprijs heeft men de keuze in een vliegtocht per K.L.M, voor 2 personen naar Sidney v.v., benevens een reis door Indië; het Landhuis »De Rozenhof« 12 Stam hoekkoeien, en als zeer bijzondere prijs Ruim 100 000 km. gratis eigen auto rijden, dwz. degelukkige win naar wordt eigenaar van een auto en krijgt daarenboven benzine, olie, banden, ed., terwijl van de zijde van de Verloting ook de belasting en verzekering wordt betaald. Bij den verkoop van de loten heeft het Comité zeer veel hulp. Tot in de kleinste plaatsen van ons land zijn de Vliegkracht-Loten verkrijg baar, benevens per giro (Vliegkracht Giro 241,00u, Den Haag). Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat van de Vliegkracht Ver loting 1937 nog steeds niet is afge haald het F.N. Motorrijwiel. Deze prijs is nogdisponibel voordengeluk kigen winnaar. Lotnummer 52853 (Zie verder vervolg Provinciaal Nieuws, derde pagina). WEKENLANG BEDLEGERIG MET ISCHIAS. Toen hij 76 was overwon Kruschen zijn pijnen. Op 86-jarigen leeftijd geniet deze man nog een uistekende gezondheid en toch was hij 10 jaar geleden weken lang bedlegerig door een aanval van ischias. Lees hoe hij „fit" blijft, on danks zijn hoogen leeftijd: „Tien jaar geleden was ik een maand bedlegerig door een hevigen aanval van ischias. Ik kon onmogelijk slapen en leed he vige pijn. Ik probeerde verschillende middelen, maar vond geen baat. Ein delijk besloot ik, Kruschen ook eens te probeeren en langzamerhand raakte ik mijn pijn kwijt. Vorige maand ben ik 86 geworden s gezond als een visch en ik zeg altijd, dat het allemaal door Kruschen komt". C. T. L. Of U jong of oud bent, het is nooit te v^oeg of te laat om met „de kleine dagelijksche dosis" te beginnen. Alleen maar een klein beetje in Uw eerste kop thee 's morgens dat is de Kru- schen-wet voor volmaakte gezondheid. Want Kruschen lost het urinezuur de oorzaak van die pijnen op en helpt het lichaam, dit langs den natuur lijken weg te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. Het nieuwe raadhuis. De eerste werkzaamheden voor het nieuwe raadhuis hebben een aanvang genomen. Donderdagmid dag waren de architect en de aan nemer bezig met het uitzetten. Het begin is gemaakt en reeds nu zien wij met belangstelling de vol tooiing tegemoet. BanDQmd. Tot hulp-opzichter-teekenaar bij den Provincialen Waterstaat (stand plaats Waalwijk) is benoemd onze dorpsgenoot Ad. Veltman. ELSHOUT. Moeder Overste. De Eerw Moeder Overste Maria- stichting alhieris zoodanigongesteld, dat H. E. uit voorzorg de H.H. Sacramenten der Stervenden zijn toegediend. TENTOONSTELLING LUCHTBESCHERMING. Zaterdag 4 Maart zal in het Casino de tentoonstelling worden geopend voor de luchtbescherming, uitgaande van de afdeelibg 's-Hertogenbosch Vught van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming. Gezien de ijverige voorbereidingen die de afdeeling 's-Hertogenbosch Vught voor deze tentoonstelling heeft getroffen is een groote belangstelling te verwachten. De tentoonstelling zal worden ge opend door den commissaris der Ko ningin Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijcke- vorsel. Het eeuwfeest van het Leidsch studentencorps. In dit verband werden door ongeveer 1000 schoolkinderen op het N.B.L.O.- terrein te Leiden ballonnen opgelaten. De ballonnen worden losgelaten De Mattheus Passion van J. S. Bach te Antwerpen. Meerdere onzer lezers hebben misschien reeds de uitvoering van het grootste en aangrijpenste orato riums, te Antwerpen gehoord waar het sinds veertien achtereenvolgende jaren regelmatig op Goeden Zaterdag ten gehoore wordt gebracht. De leiding is in de handen van den toondichter Lod. de Vocht de welke door het uitgeven van zijn bundels liederen getiteld «Jaarkrans» en het concert dat hij in het Concert gebouw te Amsterdam onlangs diri geerde, geen onbekende voor ons is. De solisten die hun medewerking aan deze uitvoering verleenen zijn de beste die wij hier in Nederland hebben. Het zijn de Dames Jo Vincent Theodora Versleegh, de Heeren van Tulder en Raveili. Het optredend Koor,is de Chorale Caecilia, dat door de pers algemeen geroemd wordt en erkend als het beste van België. Het behaalde tevens groote successen in eigen land, een triumph in Aken, en «verwierf in 1937 den eereprijs der Wereldten toonstelling van Parijs, de hoogste onderscheiding dewelke buiten de Chorale Caecilia alleen aan de Philharmonie van Berlijn werd toe gekend. Wij vernemen uitAntwerpen.dat het Comité der Chorale Caecilia bereid zou zijn aanzienlijke verla ging toe te staan op de inkomst- prijzen, die gaan van Frs 25 tot tot Frs. 5, indien de belanghebben de onzer omstreken die de reis per groep zouden wenschen te onderne men zich melden aan het secreta riaat der Chorale Caecilia, Hendrik Consciencestraat 58 te Antwerpen. De uitvoering heeft plaats op 8 April, te drie uur in de Koninklijke Nederlandsche Schouwburg, Kome dieplaats. Laat onze muziekliefhebbers er even ernstig op nadenken, en de gelegenheid te baat nemen om van de hoogste kunst en de besie ver tolking te genieten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red. Laat de Federatie van Schoenfabrikanten tijdig op haar hoede zijn. Mijnheer de Redacteur. In een der Avondbladen van Woensdag las ik een uitvoerig en gedocumenteerd art kei van den heer J. M. Redele, adjunct-directeur der N.V. Biscuitfabriek »Victoria« te Dordrecht, over de voorgenomen maatregelen van minister Romme, betreffende het verbod van arbeid voor den 14-jarigen jcngen en het 14 en 15-jarig meisje. Hij bestrijdt dit ontwerp, vooral het laatste, daar dit voor vele be- diijven onoverkomelijke moeilijk heden met zich zal brengen, vooral waar het specifiek vrouwelijke arbeid betreft Aan het slot schrijft hij Laat men de werkgelegenheden, die er gelukkig nog zijn niet aan handen leggen door beperkende maatregelen, maar zorg er voor, dat het personeel onder gunstige condities het werk kan verrichten, Iaat de overheid een behoorlijke controle uitoefenen. Hiertegen zal geen welgeaard werkgever zich wil len kanten De goeden zullen een dergelijken maatregel toejuichen; de slechten zullen de wettelijke voorschriften moeten ondergaan tot heil van de werknemers en werk gevers. Geen maatregelen, welke weder om den kostprijs van het product verhoogen en den export belemme ren. Door toepassing van alle mid delen, die den afzet- van onze industrieproducten kunnen bevort deren, bestrijdt men op de meest afdoende en meest natuurlijke wijze het groote kwaad der werkloosheid. Niet telkens nieuwe lasten op de schouders der industrie (kinderbij slag, verbod van arbeid voor de gehuwde vrouw, werkloosheidsver. zekering), maar integendeel effening van het moeilijke pad naar opoloei, hetgeen onze regeering bij «1 haar plannen geen oogenblik uit het oog mag verliezen. Niemand zal zich tegen maatre gelen willen verzetten, die het leed per werkloosheid pogen Ie bestrij. den, maar wanneer deze maatrege. len slechts tengevolge kunnen heb ben dat nieuwe en grootere werk loosheid ontstaat (o.a. mechanisatie, exportveriies), dan komen deze maatregelen toch wel in een zeer bedenkelijk licht te staan. Nu is 't mijn bedoeling met 't bovenstaande de aandacht van het bestuur der Federatie van Schoen- labrikanten hierop te vestigen en te verzoeken deze kwestie in de sfeer zijner bemoeiingen te betrek ken en een krachtige actie tegen dit ontwerp te beginnen, vóór het te laat is. Ik zal wel niet behoeven te zeg gen dat bedoeld voorstel funest is voor onze geheele schoenindustrie; voortdurend heerscht er een chro nisch gebrek aan stiksters, plaksters,1 kortom aan vrouwelijk personeel, hoe zal de toestand worden als nu de meisjes eerst met haar zestiende jaar in de fabriek mogen, na eenige jaren pas 'n fatsoenlijke stikster worden, om dan na korten tijd weer te verdwijnen! Werkelijk hier geldt 'het^ët» zaak van 't allergrootste belang voor de schoenindustrie, voor de levens omstandigheden der huisgezinnen, voor den middenstand enz. Laat nu onze federatie spoedig en kracht tig optreden, zoo noodig 't initiatief nemen tot eene krachtdadige lan delijke actie; er staan hier groole belangen voor de industrie en hare beoefenaars op het spel. Hartelijk dank voor de plaats ruimte. Hoogachtend, EEN SCHOENFABRIKANT. WAALWIJK. Van 24 Febr. tot en met Maart '39. Geboren Petrus Johannes, zv. A. van Géstel- Velaers Elisabeth Johanna Hermina, dv. J. A. M. van Helvoirt-Brok Tho- masina Adriana, dv. Th. A. Dtfijvekam- Rosiers Johannes Nicolaas Antonius, zv. J. W. v. d. Dungen-Simons Albert Jan, zv. Jan Wilzing-Bessembinders Geertruida Antonia, dv. H. B. Steenbcr- gen-Dijks. Overleden: Helena van Beek. oud 57 jaren, echt- genoote van M. Pullens J. J. Verhoe ven, oud 78 jaren, weduwnaar van Pa. Kroot J. G. J. Marks, oud 60 jaren, weduwnaar van Ma. Meeuwsen B. Ma. Jonkers, oud 67 jaren, echtgenoote van L. de Vries. Huw. aangiften: Geen. Gehuwd: Geen. Ingekomen C. J. A. Overes, van Nijmegen Ja. M. Hefjmans, van Middelburg. Vertrokken A. van Meegen naar Arnhem Elii. M. Bakkers naar Helmond Ga. M. Bak kers naar Hilversum La. M. P. de Jongh naar Breda Eth. Moorlampen naar Tilburg. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zondag a.s. HerculesOSC Roda 2Hercules 2 RKTVV 5—Hercules 3 Hercules aDES b WVB a—Hercules b (Zaterdagmiddag) 3 uur. WVB bHercules c (Zaterdagmiddag) 4 uur. Het eerste elftal speelt a.s. Zondag te gen OSC uit Orthen. Dit wordt wederom een zware wedstrijd voor ons eerste elf tal, want OSC beschikt over een stevige ploeg en is vooral in de laatste wedstrij den buitengewoon goed op dreef. Wil Hercules a.s. Zondag succes behalen, dan zal er beter gespeeld moet enworden als tegen HEC, anders zien we den vollen buit mee naar Orthen gaan. Deze wed strijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van den heer Broers uit Tilburg. Het tweede- en derde elftal onderne men de reis naar Tilburg. Het tweede elftal speelt tegen Roda 2 en het derde elftal tegen RKTVV 5. Deze wegrijden vangen aan om 12 uur. Gezamelijk ver trek om 11 uur. Zorgt allen tfidig aan wezig te zijn. Het A-elftal der junioren speelt om I „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta 1 I I 8 r, j r> iizii. jZlSi. O

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10