SCHUDT UW LEVER WAKKER entelcden Van®Hareri LOOF JOIIGEII Grootestraat, WAALWIJK LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. Vervolg Prov. Nieuws. f Agenda's VOOR DIRECT GEVRAAGD: N.V. KEMI, lNT. echt- rhoe- Pa. aren, Ma. van JAARVERGADERING BOERENBOND. Kindervoorstelling in Musis Sacrum Tegelijk met de sneeuwklokjes die de ongebreidelde gracht van de komende Lente aankondigen, lanceert VAbl HAREN DE EERSTE VOORJAARSSCHOENTJES de voorboden van een serie onweerstaanbaar mooie en toonaangevende van Haren's creaties. De groote modetinten voor dit voorjaar werden door van Haren bepaald op kersenrood en bordeaux rood. In alle van Haren's Filialen zijn de eerste modellen 1939 te bewonderen. SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Marktbericht Hulden. Kabinetscrisis in België. Ernstige val door het breken van een ladder, Opslagplaats van stroo uitgebrand. Ernstig ongelukopde Marowyne- Vier personen verdronken. WAALWIJK. I loei, haar toog aire- leed strij. rege. heb- erk- iatie, deze zeer iet 't i het oen- n en de trek- egen het zeg- :st is ►trie hro- iters,^' neel, s nu ende :njge kster tijd zaak r de /ens- nen, Laat acht atief lan- oole hare aats- 39. éstel- nina, Tho- kam- nius, lbert 's nbcr- I - Ja. Eth. Bak- de npen uur. uur. K te" erom e elf- evige Istrij- Wil dan n als olleri wed- staat s uit erne- /eede lerde ijden ver- aan- t om ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en zult '8 morgens „kiplekker" uit bed springen. féde/ét» dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers es drogisten, f. U.75. 12.39 uur tegen DES b uit Kaatsheuvel. Het b- en c-elftal spelen vanmiddag op het WVB-terrein. Het b-elftal tegen het A-elftal om 3 uur en het c-elftal tegen het B-elftal om 4 uur. DISTRICT DEN BOSCH. Eerste klasse. Juliana speelt in Boxtel tegen de Zwa luw-reserves en daar zal de overwinning tien zeker niet ontgaan. Avanti kan bij ODC 3 op een nederlaag rekenen, terwijl J. v. Arkel als gast bij St. Mich. Gestel 2 de punten met eenig overleg in beslag kan nemen, dat haar de leiding ander maal verzekert. Nieuwkuijk mag bij MSV met een gelijk spel in de handen klap pen, doch wij houden het voorloopig nog maar op een nederlaagje. De indertijd wegens gebrek aan spelers gestaakte wedstrijd VFCODC 2, wordt Zondag uitgespeeld en VFC zal haar 20 voor sprong zeker nog met enkele goals aan vullen. Tweede klas. De Herptsche Boys krijgen Heracles uit Den Bosch op bezoek. Wij kennen de Herptsche Boys wel zoover, dat wij hen een overwinning durven voorspellen. Den SVD-reserves wacht in Kerkdriel een nederj,'mgje));terwijl de Concordia-reser- J(. in Drunen een gelijk spel zullen ves V afdwingen. Derde klasse. De „Vroolyke Sporters" uit Drunen moeten hij het leidende Hintham op be zoek. Dat wordt een nederlaag voor hen. Het „derde" van de Boys zal het bij SVD 3 niet veel beter vergaan, terwijl Nieuwkuijk 2 op eigen veld zal moeten oppassen om tegen Concordia 3 een ge lijk spel te bemachtigen. Tenslotte kost het Helvoirt 2 een nederlaag hij OSC 2. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop «Tango Notturno«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum «De Avonturen van Röbin Hood.» Zondag 12 unr repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Mandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V Gvmnartieklokaal O^. VERKIEZING PROV. STATEN KIESKRING HEUSDEN. Een vreemd besluit. Naar wij bij geruchte vernemen zou in een Woensdagavond gehouden spoedeischende vergadering van het Bestuur van den Statenkieskring Heusden met 42 stemmen besloten zijn, de officieele candidatenlijst van den R.K. Statenkieskring Heusden voor de a.s. verkiezing van leden der Provinciale Staten vast te stellen in onderstaande volgorde: 1. Mr. R. van der Heijden. 2. M. van Soestbergen. 3. M. van Wagenberg. 4. A. van Delft. 5. E. C. J. Moonen. 6. M. van Dongen. Voor dit besluit, waardoor dus de can- didaten die veruit de meerderheid der stemmen behaalden inplaats van op de eerste plaatsen op de onderste pa radeeren, een volgorde dus in flagran te tegenstelling met de duidelijke uit spraak der kiezers, zou als motief gel den, dat de heeren Moonen en v. Don gen niet geprotesteerd hebben tegen een voor hen gevoerde propaganda. Wij zouden kunnen begrijpen dat men eventueele propagandisten tegen hel advies van 't Bestuur, zou trachten te achterhalen om die te straffen vol gens 't reglement zelfs met royement, maar wij vragen ons af, wat hebben de candidaten in kwestie met deze ge schiedenis te maken. Wij iüëenen de wettigheid van dit besluit dan ook eventueel ten stellig ste te moeten betwisten. Immers, wil men de candidaten hiervoor straffen, dan moet deze straf toch in het reglement in uitzicht zijn gesteld, of zou deze eisch aan de can didaten vóór de verkiezing gesteld moeten zijn. Dit is echter niet het ge val. Verder zou dan nog het bewijs geleverd moeten worden, dat de can didaten met de gevoerde propaganda bekend zijn geweest en in de gelegen heid waren, hun protest bekend te maken, terwijl dan ook geregeld moest zijn waar de candidaten moesten pro testeeren. Ook dit is niet het geval. Verder bevreemdt het dan sterk, dal de heeren v. Soestbergen en v. Delft, wier namen ook in de propaganda ver meld werden en die evenmin gepro testeerd hebben, als straf 2 plaatsen op de officieele lijst omhoog worden gebracht. Op deze wijze zou overigens wel een heel makkelijke manier gescha pen worden om een bepaalden candi- daat steeds van de begeerde plaats te wippen. Een aanbeveling in adverten tie ot stooibiljet en de man gaat voor straf naar de onderste plaats, al is hij vanzelt sprekend aan deze reclame zoo onschuldig als een pasgeboren kind. Simple comme bonjour! Wij kunnen ons moeilijk voorstel len, dat het gerucht zooals het ons ter oore kwam, juist kan zijn, al is het o.i. uit goede bron. Mocht dit wel 't ge val zijn, dan vertrouwen wij dat 't be stuur zich nogmaals ernstig zal be raden of hoogere instanties tijdig zul len ingrijpen om erger te voorkomen, ook voor de toekomst. Het bestuur van den Kieskring zal er in elk geval rekening mee moeten houden dat de Kiezers van den Kring zich zeker niet bij dit besluit zullen neerleggen en dat er maatregelen be raamd zullen worden om aan de zeer duidelijke uitspraak der kiezers vol ledig recht te doen wedervaren. Uitloting aandeelen. Bespuiting aardappelvelden. Gisterenavond hield de R.K. Boeren bond afd. Waalwijk haar jaarvergade ring in de zaal van den heer Frans van Helvoirt. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer J. van Loon, werd de presentielijst voorgelezen, waarbij bleek dat een 45-tal leden aanwezig was. De notulen werden, na voorlezing door den secretaris den heer E. van Spaandonk. zonder opmerking goed gekeurd. Hierna bracht de secretaris het jaar verslag over 1938 uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Saldo per 1 Jan. 1938 27.72 Ontvangen contributies 409.70 Overige ontvangsten 164.91 Totaal ontvangsten 602.35 Contrib. aan het hoofdbestuur 386.25 Overige uitgaven 189.33 Totaal uitgaven 575.58 Kassaldo op 31 Dec. 1938 26.77. Op de balans per 31 Dec. komt o.a. als schuld voor een bedrag van f 3153.95, als storting door de leden op hun aandeelen. Het negatief kapi taal bedraagt thans 2751.18. Over enkele cijfers uit het jaarver slag worden uit de vergadering vragen gesteld, welke door voorzitter en secre taris naar genoegen worden beant woord. waarna de rekening en balans onveranderd worden goedgekeurd. Het finantieel verslag van de afdee- ling Paardenverzekering wordt hierna door den heer v. Spaandonk voorgele zen, waaraan wij het volgende ontlee nen: Saldo op 1 Jan. 1938 1169.92 Premie-ontvangsten 641.17 Andere ontvangsten, voor namelijk opbrengst van gestorven paarden 393.87 Totaal der ontvangsten 2204.96 Uitkeeringen voor gestorven paarden 1120. Overige uitgaven 66.61 Totaal der uitgaven 1186.61 Saldo op 31 Dec. 1938 1018.35. Ook deze rekening wordt onveran derd vastgesteld. Bestuursverkiezing wegens periodie ke aftreding van de heeren J. H. Klijn en Ant. van Huiten. Uitgebracht worden 45 stemmen, waarvan 38 op den heer Klijn en 25 op den heer van Huiten. zoodat beiden zijn herkozen. De overige stemmen waren over een 12-tal andere leden verdeeld. Uitloting aandeelen. Zooals destijds besloten was zou er f 100.- op de aandeelen aan de leden worden teruqgestort en wel 10 stortin- qen van f 5.aan leden die geheel hun aandeel n.l. 35.hadden be taald. en 20 stortingen van 2.50 aan leden die minstens 6 maal 3.50 zijnde f 21.hadden betaald. De uitlotinq geschiedde met groote nauwgezetheid onder controle van een paar leden uit de vergadering. Tevoren deed de secretaris voorle zing van de namen der 22 leden die hun aandeel van 35.— hadden volge stort en dus voor de verloting van 10 maal 5.in aanmerking kwamen. Daarna van de 101 leden die min stens 21.— hadden betaald en aan de verloting van 20 maal 2.50 meede den. Tenslotte van de 25 leden die slechts van 3.50 tot 17.50 hadden betaald en daarom niet konden meetrekken. Uit de afgelezen naamlijst bleek dat verschillende dezer leden reeds overle den waren. De door het lot aangewezen namen werden direct aan de vergadering me degedeeld. Volgens voorschrift moet de uitslag dezer uitloting ook in het Weekblad van den N.C.B. worden gepubliceerd, hetgeen zal geschieden. Doch daarnaast achtte het bestuur het gewenscht ook in het plaatselijk blad ..De Echo van het Zuiden" dezen uitslag bekend te maken, opdat ieder belanghebbende er kennis van kan nemen. Binnen 4 weken na deze publicatie (welke volgende week in ons blad zal geschieden) moeten de rechthebbenden hun 5.— resp 2.50 bij den secreta ris hebben afgehaald: nadien worden de niet afgehaalde gelden beschouwd als te zijn geschonken aan de vereeni- ging. Alleen aan rechthebbenden of die gemachtigd zijn namens erfgenamen op te treden zullen de uitkeeringen ge schieden. Bij een volgende verloting komen zij, die nu een uitkeering getrokken heb ben. niet in aanmerking. De secretaris deelt verder mede dat het bestuur aan de Coöp. Handelsver. had verzocht om het aandeel in de winst voortaan in contanten uitgekeerd te krijgen inplaats van het bij te schrij ven op het aandeel. Door den directeur was dit aanvankelijk ook toegezegd en dit geld zou dan mede kunnen dienen tot verdere aflossing van de leden- aandeelen. Thans is echter bericht ontvangen dat de C H. V. daaraan niet kan vol doen. voordat het aandeel der afdee- iing Waalwijk 2000.— bedraagt. Thans bedraagt het nog niet de helft. Het bestuur heeft daarop nog een ander middel beproefd om aan geld voor verdere aflossing te komen. Er heeft altijd een afdeeling slacht- verzekering voor varkens bestaan. Die bestaat nog wel, doch er wordt haast geen gebruik meer van gemaakt, nu de boeren hun varkens door de slagers laten verzekeren. Maar die slachtverzekering beschikt nog altijd over een reserve van 1000. Er zijn 5 afdeelingen in de omgeving daarbij betrokken. Nu heeft het bestuur voorgesteld die reserve tot de helft te verlagen en aan ieder der 5 afdeelingen f 100 uit te keeren, waartoe reeds in beginsel is besloten, doch het geld moet nog ontvangen worden. De voorzitter beveelt die slachtver zekering van den boerenbond nog eens bij de leden aan. Waarom moeten 100 boeren zich in deze laten regeeren door een 10-tal slagers. Het tarief van den boerenbond is bovendien lager en ook het verzekerd risico gaat verder dan bij de slagers. Bespuiting aardappelvelden. De secretaris zegt dat van den Plan- tenziektekundigen dienst te Wagenin- gen een uitvoerige uiteenzetting is ont vangen wat er in 1939 zooal door de boeren gedaan zal moeten worden ter zake de bestrijding van den Colorado kever. Zoo gemakkelijk en goedkoop als vo rig jaar de boeren, tenminste in de ge meente Waalwijk, er afgekomen zijn, zullen zij er ditmaal niet afkomen. Toen is n.l. de gemeente Waalwijk zoo welwillend geweest hiervoor te zorgen, terwijl o.a. in Kaatsheuvel de boeren het zelf moesten bekostigen. Daarvoor komt de gemeente Waal wijk nog een woord van dank toe. Dit jaar geldt echter in elke gemeen te het voorschrift dat er een „spuit- dienst" moet worden opgericht, waar bij de burgemeester in samenwerking met de plaatselijke boeren-organisatie de leiding neemt. Iedere boer heeft te zorgen dat zijn aardappelveld minstens 3 maal goed bespoten wordt. Omtrent de kosten valt nog niets te zeggen. In Kaatsheuvel, waar het de Jonge Boerenstand heeft gedaan, kost te het 't vorig jaar ongeveer 1per hont. Door de vergadering wordt de hoop uitgesproken dat de kosten niet zoo hoog zullen zijn en dat het spuiten we derom vanwege de gemeente zal ge schieden, daar 't hier 't vorig jaar beter gedaan is dan te Kaatsheuvel. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Hedenmiddag om 3 uur zal in Musis Sacrum een jeugdvoorstelling worden gegeven met de film »De Opmarsch der Jeugd.» Verdere bijzonderheden hier- 3 omtrent kan men elders in dit blad lezen. De stemming op de huidenmarkt was deze week veel verbeterd en het intïresse nam belangrijk toe. De meeste soorten gaven dan ook in prijs niets toe, doch monteerden in vele gevallen enkele fracties. Het laat zich aanzien, dat de ver- betering op de markt zich verder zal uitbreiden. Soudan heeft voor de opdracht der kabinetsformatie moeien be danken. Max, door den koning uit- genoodigd, heeft bedankt Men ver wacht thans Kamerontbinding. Gisterenmiddag was de 28 jarige C J. Harmseu, wonende te Schiedam bezig een markies te bevestigen aan een gevel. Hij stond op een ladder, ongeveer zes meter boven de straat, toen de ladder brak, zoodat de man een zeer ernstige val maakte. De G.GD. heeft hem met inwen wendingen kneuzingen en wonden aan het hoofd naar het ziekenhuis te Schiedam gebracht. Gisteravond om zes uur is door het in brand vliegen van een motor een groote brand uitgebroken in de opslagplaats van den stroohandel en perserij van de firma van Daal in het gehucht de Smakt bij Venray. Het gebouw, dat grootendeels van hout was opgetrokken en aan de zijkanten niet is afgesloten, was in korten tijd een vuurzee. De brand, weer van Venray stond machteloos. De opslagplaats is geheel uitge brand. Vele duizenden kilo's stroo zijn verloren gegaan. De naburige huizen liepen geen gevaar. Rij een bezoek dat de waarnemen de gouverneur van Fransch Guyana aan Suriname bracht is op de Ma rowyne, de grensrivier tusschen Fransch en Nedcrlandsch Guyana, de met boschnegers bemande boot, waarop het Fransch gezelschap zich bevond, omgeslagen bij de water vallen. Een luitenant-kolonel cn een kapitein van den Franschen medi- schen dienst zijn verdronken, even- als een het gezelschap van den Franschen waarnemenden gouver neur vergezellend journalist en de chauffeur van den gouverneur. De Fransche gouverneur zelf werd gered door een soldaat en de echt- genoote van den gouverneur door een boschneger. De lijken van de omgekomenen zijn Donderdagavond te St. Laurent (in 'Fransch Guyana) aangebracht. DOODELIJK MIJNONGELUK. Gisterochtend omstreeks half acht is de 18-jarige sleeper P. Florax uit Hoensbroek in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Emma te Heerlen tusschen twee mijnwagens bekneld geraakt, tengevolge waarvan hij onmiddellijk overleed.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 11