Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Voor goedkoope SCHOONMAAK NAAR Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Voedt Uw huid 's nachts met Purol Luxor Bioscoop NUMMER 18. ZATERDAG 4 MAART 1939. 62e JAARGANG. gen aan e brand ngen en onder riek br oedde. 4 -* Ready an in- beter rijden 'NEN. geluk et De n Mei idaae- LAD. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele .rijk 1.40. UITGAVE; WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. Geslaagd. Voor het te Den Haag op 23 Febi gehouden examen voor Privaat Leeraar Boekhouden, is geslaagd de heer B. van Lier, Westeinde 36, Waalwijk. Benoeming Bij K.B. van 25 Februari 1939, is benoemd tot lid van het college van Regenten over de gevangenissen te Breda: J. J. A. Houben, Gepens. ontvanger der Directe Belastingen, wonende te Breda. Rijkspostspaarbank Aan bet postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Februari ingelegd f88313,16 en terugbetaald f60032,42. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 21615. Opbrengst collecte De onlangs gehouden Santos collecte heeft, naar men ons mede deelt, f 80.opgebracht. R.K, Economische Handels- Hoogeschool Geslaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen de heeren B. N. M. van Schijndel te 's Hertogenbosch en A, L. S. P. Stallaert te Eindhoven. Nieuw Patronaat De bouw van een nieuw patrom naat boven de Meisjesschool in de St. Antonius-parochie is volgens de richtprijs-methode, samengesteld door en voor de samenwerkende groepen van architecten en aan nemers opgedragen aan den heer G. van Hees. Architect dhr. A. van Huiten Jr. beiden alhier. Het patronaat zal bevatten een zaal voor uitvoeringen met tooneel, een vergaderzaaltje voor de K J.M. en Jonge Werkman en een zaal voor de Jonge Wacht en welpen. Voor meisjes en jongens zijn af zonderlijke uitgangen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Club-match. Kynologen Vereeniging «Waalwijk en Omstreken«. Morgen, Zondag 5 Maart, houdt de Kynologenvereeniging «Waalwijk en Omstreken« haar eerste club match ter herdenking van haar 15- jarig bestaan. De match zal worden gehouden in de zaal »Musis Sacrum« e.o. en vangt aan om 11 uur. Keurmeester is de bekende Kyuoloog de heer J. L. J. J. Harms uit Arasterdam, secretaris van den Raad van Beheer. Voor een club-match en nog wel voor een eerste club match is de deelneming zeer groot nl. niet min der dan 47 honden. Ze zijn verdeeld over de navolgende rassen: Lang en kortharige St. Bernard, Barzoi, Iersche Wolfshond, Bedlington.ter- rhr, Boxer, Fransche Buldog, Bouvier, New-Foundlander, Hol- landsche Herder, Ruigh. Holl. Her der, Schotsche Herder, Groenen- daeler, Mechelsche Herder, Duitsche Herder, Dwergpincher, Airedale- terrier, Hollandsche en Witte Kees, Pointer, Duitsche Staande. Door tal van clubs, vereenigingen en particulieren zijn prijzen beschik baar gesteld, zoodat aan elk der deelnemers een prijs of souvenir wordt uitgereikt, terwijl de prijzen door strikken worden aangeven. Hondenliefhebbers of belangstel lenden zijn van harte welkom, maar men gelieve zich te houden aan de te geven aanwijzingen om de keuring vlot te kunnen doen verloopen. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. De prijs-uitreiking zal plaats heb ben in de zaal van 't café der Twee Kolommen, i>a afloop der keuring, om pl.m. 5 uur. EEN MOOIE PRESTATIE! Bij de j.l. Maandag gehouden wed strijden te Arosa, Zwitserland, wist onze stadgenoot, dhr. Wal van Hilst, den eersten prijs te behalen met de bobslede-race met eenpersoons bobs en wel uit meer dan 20 deelnemers. Zeker een mooie sportieve prestatie. INTERNATIONALE BELANG STELLING VOOR ONS GEMEENTE-HUIS. Het secretariaat van de wereldten toonstelling te New-York heeft een schrijven gericht tot het gemeente bestuur van Waalwijk, waarin het vraagt om een groote foto van het Waal wij ksche gemeentehuis, teneinde deze op de komende wereldtentoon stelling ten toon te kunnen stellen. Weer eens een sprekend bewijs van de belangstelling voor ons gemeente huis. Cadeau-stelsel en Grootbedrijf ln de protest-vergadering die 1.1. Dinsdag alhier werd gehouden door de afdeelingen van den R.K. Middenstandsbond uit de Langstraat en omgeving is tenslotte de volgende motie aangenomen «De afdeelingen Hank, Kaats heuvel, Langeweg, Made, Raams- donksveer, Vlijmen, Waalwijk, Waspik, Zevenbergen en Zeven- bergschenhoek van den R.K. Mid denstandsbond in het Bisdom 's Hertogenbosch op Dinsdag 28 Februari 1929 te Waalwijk in regionale vergadering bijeen gehoord de inleiding van den WelKd. Gestrengen Heer H. E. van den Brule, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezien de tot dusver afwijzende houding van de Regeering om langs wettelijken weg maatregelen te nemen tegen het cadeaustelsel en tegen overwoekering van het klein bedrijf door het grootbedrijf; overwegend dat deze beide stelsels steeds ongebreideld verder gaan de toch reeds zwaar getroffen midden- standsbedrijven te ontwrichten en derzelver bestaansmogelijkheid te ontnemen dringen ook hunnerzijds met klem bij Uwe Excellentie aan om zonder verwijl ter bescherming en tot instandhouding van dezen be langrijken bedrijfsgroep die maat regelen te nemen, welke aan beide bovengenoemde euvelen paal en perk stellen besluiten deze motie ter kennis te brengen van de Regeering, de Pers en het Hoofdbestuur van den Diocesanen Bosschen Middenstands bond». AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding woonhuis van dhr. P. Blom te Waalwijk. Architect dhr. A. van Huiten Jr. P. de Graauw, Waspik 3084 A. Willemse, Sprang 3290 .1. Nieuwenhuizen, Sprang 3540 M. Verhagen, Capelle 3250 H. Kramer, Waalwijk 3063 A. den Teuling, Waalwijk 3280 P. v. Suilekom, Raamsdonksv. 3035 M. Ivleijngeld, Waalwijk 3100 Gebr. de Wit, Drunen 3092 A. Merkx, Drunen 3270 J. Snijders, Drunen 3015 A. Hereijgers, Drunen 3250 M. Stiphout, Elshout 3020 H. Molenschot, Kaatsheuvel 3280 Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel 3275 J. v. d. Loo, Elshout 2984 J. v. d. Me ijs, Waalwijk 3264 J. Michaël, Capelle 3232 Adr. Kleijngeld, Kaatsheuvel 3160 H. de Graauw, Waspik 3150 M. Wijnands, Waalwijk 3072 J. Hoogendoorn, Waalwijk 3280 L. Fitters, Waspik 3143 D. Oversteeg, Capelle 3254 C. Vos, Meeuwen, 2795 Gegund aan den laagsten inschrij ver. De Nieuwe Tariefwet Beteekenis voor de schoen en lederindustrie In de kringen der Brabantsche Schoenindustrieelen is men alles zins tevreden, aldus het Handelsblad over het voorstel om het invoer recht op schoenen, laarzen en pan toffels van 12 op 18 pCt. te brengen. Het levert het bewijs, zeide men ons, dat de regeering inderdaad mede begrip toont voor de moei lijkheden, waarmede deindustiieele bedrijven in het algemeen te kam pen hebben. Voor het overige zal de maatregel daarom weinig prac- tisch effect hebben, omdat reeds nu 94 pCt. van de geheele productie van leeren schoenen althans haar afzet in het binnenland vindt. Verhooging van den prijs is in geen enkel opzicht te verwachten. Een zelfde meening hoorden wij verkondigen door belanghebbenden in de (over) leernijveiheid. Ook daar wist men de geste wel te waardeeren, maar werd toch de verhooging als geheel, n.l. van 3 tot 6 pCt., van zeer geringe be teekenis geacht. Enkele bijzondere opleving voor de industrie zelve valt er geenzsins van te verwachten. Ook op den invoer heeft de maatregel geen remmenden invloed discussie'werden de mogelijkheden van concrete initiatieven nagegaan. Verschillende denkbeelden werden geopperd, welke nader zullen wor den bestudeerd. Vermoedelijk zal een volgende samenkomst gelegen heid bieden tot uitwerking van eenige denkbeelden. Keesje de Ruyter in Musis Sacrum. Ongetwijfeld hebben velen reeds uitgekeken, wanneer zij het Waal- wijksche biljartwonder Keesje de Ruyter op het witte doek zouden zien verschijnen, want zooals men weet is eenigen tijd geleden door Polygoon een film van Keesje opge. nomen. van belang. Wat er toch in Neder, land in komt aan overleer-soorlen, is afkomstig uit landen, die met export-premies werken, zooals b.v Duitschland en Tsjecho-Slowakije en die is het onverschillig ot er al dan niet een kleinere of zelfs grootere verhooging van invoer rechten wordt ingevoerd. Tenzij natuurlijk prohibitieve rechten werden geheven, gelijk b.v. in Engeland. Maar daarvan is hier uiteraard geen sprake. Vanaf Vrijdag 10 Maart Bespreekt tijdig Uwe plaatsen. Geestelijke en moreele herbewapening. Op uitnoodiging en onder leiding van den heer Commissaris der Ko ningin heeft ten provinciehuize al hier op 28 Februari j.l. eensamen- spreking plaats gehad met een aantal burgemeesters uit verschillende dee- len van Noord-Brabant over de reacties, gewekt door de bekende radiorede van Hare Majesteit de Koningin over geestelijke en moreele herbewapening. In een uitvoerige Thans kunnen wemededeelen.dat de film van Keesje in Musis Sacrum zal draaien en wel op 10, 11 en 12 Maart a.s. Natuurlijk zullen velen getuigen willen zijn van Keesjes wonderen op het wiite doek, temeer, daar de toe schouwers ook nog verschillende andere Waalwijkers op het witte doek zullen aantreffen. Toeslag winkelhuis. Bij den voor Notaris Christ in de Twee Kolommen alhier gehouden toeslag van het winkelhuis van den heer Jos. de Folter is dit aangekocht door den heer J. A. Veraa voor de somma van f7175, R.K. Propaganda-club. Naar wij vernemen is de vergadering van de B. K. Propagandaclub die Donderdag jl. zou zijn gehouden voorloopig uitgesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een rij wielbelastingmepk, twee boodschapptntasschen, een paar regenpijpen, een blauwe regenjas, verschillende paren handschoenen een handbeschermer, een portemon- naie met inhoud, een kindermuts en een huissleutel. MUSIS SACRUM. „De avonturen van Robin Hood". Het spel van Errol Flynn is aan iederen bioscoopbezoeker bekend en het is dan ook niet nood'g hierover in bijzonderheden te treden. Laten wij volstaan met de ver klaring, dat we nog nimmer spel van hooger gehalte zagen. In deze geheel gekleurde werke lijke succesfilm «De Avonturen van Rcbin Hood» zien wij de bekende ster in zijn hoogste glorie en wij kunnen ons dan ook geheel en al aansluiten aan de recenties in andere bladen die alle even gunstig luiden. Overal werd deze film met ent houslasme ontvangen. Overal trok hij volle zalen en overal deelde de pik win- irdt van is voor int van kloppen, IEG hel er mor- >en. Wij Ie punt- le geldt aalwijk- ;h gaat. Vlijinen- 1 ijker te aar wei- ■n Spor- een ge- 1 't best Ie strijd n WVR. edstrijil 64—22 63—25 46—37 45—33 48—41 9Q 'JV ovo o 38—51 38—44 20—45 23—49 49—59 'S 31—59 i 42—23 35—21 39—26 23—22 32—26 32—31 28—20 17—26 24—38 24—32 16—36 40—11 48—18 33—22 19—17 29—28 16—29 22—27 15—39 8—28 i or alle 2 dat ?serves op de ardoor ig ecli- :rloren 1 in je at hei eerste Zwart i li aas- unpen. want willen beslo- ni het ligt. n mee ret a ris De Echo van het Zuiden, Waalwyhsdie en Lnngslraatscbe Courant* want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60 30 ct o p X/j '«"buul LOrt

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9