NAAR Voor goedkoope SCHOONMAAK Plaatselijke Berichten. BIJ EEN PORTRET. Eerste club-match Kynologen-Vereeniging „Waalwijk en Omstreken". Het door onzen kunstschilder Theo van Delft geschilderde portret van minister Goseling, als oud-voorzitter der R. K. Staatspartij, dat 1.1. Maan dag werd aangeboden en dat bijzonder gunstig wordt beoordeeld. De openbare meening wil heden ten dage alles weten! Met het naadje van de publieke kous is zij niet meer tevre den. Zij wil bij voorkeur ook achter de coulissen kijken. In dit geval wil zij nu wel eens precies weten, hoe en waarom een portret tot stand kwam. Het portret van den huidigen Minis ter van Justitie Mr. C. Goseling. Maar dat portret is in het geheel niet geschilderd! Er is een portret geschil derd van den oud-Voorzitter van de R.K. Staatspartij, die zich tijdens dat presidiaal in de jaren 19301937 zoo uitermate verdienstelijk heeft gemaakt ten bate van het staatkundige leven en de staatkundige organisatie van de Ka tholieke Nederlanders in een tijdsge wricht, waarin er voor een krachtige, .energieke figuur met groote toewijding en liefde voor onze staatkundige idea len en beginselen, zoo ontzaglijk veel en groot werk te verzetten was. Aan zijn diepe erkentelijkheid voor dat werk van Mr. Goseling heeft het Bestuur der R.K. Staatspartij aanstonds na het af treden van Voorzitter Goseling, een passenden vorm willen geven. Het heeft daarbij te kennen gegeven, dat het Mr. Goseling zoo gaarne een her innering aan dat zevenjarig tijdvak zou schenken. Uit dien wensch nu is het portret van Mr. Goseling gegroeid, dat den oud-Voorzitter dezer dagen na mens het Partijbestuur officieel is aan geboden. Dit portret beantwoordt vol komen aan de bedoeling van de schen kers. Het is een levendige herinnering. Het vertoont den oud-Voorzitter in diens karakteristieke houding en figuur aan het hoofd van de bestuurstafel. Het geeft niet die somwijlen onwezenlijke pose van een hoogen ambtsdrager in het ongetwijfeld plechtige, maar daar om nog niet altijd .ingewoonde" statie- pak. Het geeft Goseling precies zooals hij was en is: in actie, bij de zaak, ad- rem... De Voorzittershamer onaange roerd, in de rechterhand het potlood gereed voor een vluchtige aanteeke- ning, de linkerhand ,,in de stukken". Men moet den oud-partijvoorzitter eens bezig hebben gezien bij het slagvaardig leiden van een discussie of debat, om te kunnen berekenen, hoe hoofdstand en rompstand zich verhouden. Ook dit portret kan een treffende bijdrage le veren tot deze anatomische analyse. Dit buste-portret hoe zonderling dat ook moge klinken geeft Mr. Goseling ten voeten uit. Er hebben „kijkers" voor gestaan, die zóó getroffen werden door dien schalk- schen, welhaast ondeugenden en tege lijk ernstigen blik, dat zij verstaanbaar mompelden: hij heeft ze weer te pak ken gehad! Wat er van een dergelijke beoordeeling ook zij, één ding staat wel vast, dat ditmaal de schilder van dit portret zijn object ,,te pakken heeft ge had". De Waalwijksche Meester Theo van Delft heeft een edel en gaaf stuk werk geleverd. Hij heeft het uiterlijk scherp gezien en het. innerlijk goed begrepen, en beide in een fraaie harmonie ge bracht. Hij heeft het wezen geraakt en aan de gelijkenis hooge eischen gesteld. Hij heeft zijn opdracht vervuld: een le vendige herinnering aan den oud- Voorzitter der R.K. Staatspartij ,,in de rechtmatige uitoefening van zijn bedie ning" Hulde aan den Waalwijkschen schil der voor dit fraaie portret! Mr. H. KOLFSCHOTEN, Secretaris R.K. Staatspartij. De eerste club-match der Kynologen- vereeniging „Waalwijk en Omstre ken", georganiseerd ter herdenking yan 't 15-jarig bestaan dezer vereeni- ging, is een groot succes geworden, zoowel wat betreft de deelneming, de beoordeeling, als de belangstelling van het publiek. Een inschrijving van 50 prima hon den, een keurmeester als de heer Harms, flinke steun in financieele bij lagen en prijzen, veel belangstelling van 't publiek, een vlot en prettig ver loop, wat zou men meer kunnen wen- schen. Daarenboven was het voor al len een leerzame dag, waar bij een club match, in tegenstelling van een ten toonstelling, de keurmeester de rassen en de voorgebrachte dieren zelf be spreekt, goede hoedanigheden en fou ten aanwijst. Om half twaalf heette de voorzitter der Kynologen-vereeniging, de heer Jan Tielen, allen hartelijk welkom, spe ciaal den heer Harms, secretaris van den Raad van Beheer en erkend auto riteit op 't gebied der Kynologie, die zoo welwillend geweest is hierheen te komen om de keuring op zich te nemen op onzen eersten club-match. Deze club-match is, zoo zegt spr., de eerste in onze vereeniging en wordt gehouden ter gelegenheid van 't 15-ja- rig bestaan. Hebben wij onze lustra voorheen herdacht met een welgeslaag de tentoonstelling, thans waren we daarvoor wel wat huiverig en besloten tot een club-match. Als deze slaagt zoo als de aanvoer is, n.l. 50 honden uit Waalwijk en naaste omgeving, dan ge loof ik dat we in de toekomst ook voor 't welslagen van een tentoonstelling niet bang behoeven te zijn. Bij voorbaat zei hij dank aan de tal rijke deelnemers en de schenkers der vele prijzen en sprak het vertrouwen uit dat de match een vlot en prettig ver loop zou hebben. En hiermede verklaarde hij de eerste clubmatch der Kynologen-vereeniging „Waalwijk en Omstreken" voor ge opend. De heer Harms begon direct met z'n nauwgezette keuring en deskundigen uitleg. De uitslag hiervan was als volgt: De eere-keuring voor de beste hond der match boven de 18 maanden, waar aan alle U.-honden deelnamen, had tot uitslag: 1. Bedlington Terrier Abbijdale Krasnoje Selo, van mevr. v. Schijndel- van Wely, Waalwijk, (Beker). 2. Holl. Kees, Rio van W. van Wezel, Kaatsheuvel. 3. Holl. Herder, Hector van de Langstraat, van Jac. Henkelman, Waal wijk. 4. Langharige St. Bernard, Kamp. Berna Gutsch, van P. Smulders. Kaats heuvel. 5. Barzoi, Igor, van M. Cools, L- op-Zand. 6. Holl. Herder, Kuno, van Jos Pul les, Waalwijk. 7. New Foundlander, Butterfly, van Th. van de Griendt. Waalwijk. 8. New Foundlander, Cella van Overschie, van P. v. Dun. Kaatsheuvel. 9. Holl. Kees, Egbert, van A. Bak kers, Waalwijk. 10. Holl. Herder, Truus v. d. Lang straat, van Jos. Pulles, Waalwijk. Eere-keuring beste hond onder de 18 maanden: 1. New Foundlander, Zadeck van den Oldenhove, van A. Wijkmans. Waalwijk. 2. Gladh. Dwergpincher, Eddy, van Jan van Haren, Waalwijk. .3. Gladh. Dwergpincher, Alice, van W. Sikkers, Waalwijk. 4. Bouvier, Dirk van Spraland, van André Verhoeven. Waalwijk. 5. Boxer, Arbusa, van M. Elshout, Nieuwkuik. Te ruim half vijf was de keuring af- ge'oopen en werden de noodige maat regelen genomen voor de prijs-uitrei- king. Deze begon ten omstreeks 6 uur en werd door den voorzitter geopend. Hij memoreerde met groote voldoe ning het succes van dezen eersten club match en bracht grooten dank aan den keurmeester en de deelnemers. Het is, zoo zeide hij o.m., voor onze vereeni ging en de kynologie een mooie en leer zame dag geweest en ik hoop dat dit succes voor de leden een aansporing mag zijn, om trouwe leden te blijven, goed materieel aan te schaffen en te behouden en dat velen zich gedrongen zullen gevoelen zich als lid bij de ver eeniging aan te sluiten om daardoor het Kynologisch leven in onze plaats en omgeving omhoog te voeren, opdat wij spoedig weer een grootsche tentoon stelling mogen organiseeren. Wanneer ik, zoo ging hij verder, hier een dankwoord spreek, dan is dat op de eerste plaats tot den bekwamen keurmeester, den heer Harms, die weer opnieuw was de rechte man op de rechte plaats en onze vereeniging een zeer grooten dienst bewees. Op de tweede plaats een hartelijk Beste hond der club-match te Waal wijk beneden 18 maanden. New Foundlander Zadeck v. d. Olden hove, van A. Wijkmans, Waalwijk. Beste hond der club-match te Waal wijk boven 18 maanden. Bedlington-tcrrier Abbijdale Krasnoje Selo van Mevr. C. van Schijndel-van Wely te Waalwijk. woord van hulde en dank aan den heer Jos. Pulles, die, ik mag het hier open lijk getuigen, de heele club-match in el kaar heeft gezet en daarvoor geen moeite heeft ontzien, trouw daarin bij gestaan door ons lid den he$r Man- ders; voorts aan de deelnemers en schenkers van prijzen en ten slotte aan den heer Boers, voor z'n groote wel willendheid. zalen en terreinen beschik baar te stellen. Daarna ging hij over tot uitreiking der prijzen. De eigenaars die U. en Z.G. hadden en voor de eere-keuring in aanmerking kwamen, kozen de prijzen in de volgorde door den keur meester aangewezen; de verdere volg- oide werd door t lot aangewezen. Alles liep vlot van stapel, in prettige stemming en de prijswinnaars waren zeer content met de mooie prijzen; daar mee kwam het slot van deze voor de Kynologen-Vereeniging en de kynolo gie in elk opzicht geslaagde eerste club match. Bij de keuring der Bedlington-ter- riers zeide de keurmeester, de heer Harms, dat Waalwijk het wel op prijs mag stellen dergelijke edele diertjes in z'n midden te hebben en 't zeer te waardeeren dat mevrouw van Schijn- del. ondanks de speciale club-match voor Bedlington-terriers in Bussum. toch nog twee honden hier op de club match onder z'n keurmeesterschap heeft ingezonden. CLUB-MATCH DER BEDLINGTON-TERRIER-CLUB. Een groot Waalwijks succes. Op denzelfden dag dat hier club match gehouden werd, had ook in Bus sum (Bosch van Bredius) een club match plaats ter herdenking van het vijf-jarig bestaan der Ned. Bedlington- terrier-club, op welke match uitsluitend Bedlington-terriers paradeerden. Niet minder dan 34 exemplaren wer den aangevoerd, een aantal dat men in Nederland niet zou verwachten en ook maar 2 minder dan op de laatste groote Cruft-tentoonstelling in Londden. Ook hier had mevrouw van Schijn del-van Wely met hare beide Beddling- tons een groot succes, speciaal met haar nieuwe import van de Londensche Cruft, een Bedlington-reu, heel bijzon der in het leverkleurige (zacht beige, waarin een lila gloed). Zij behaalde met dezen Gardners Enblem, in de klasse reuen boven de 18 maanden, de eerste plaats, en met de bekende Woodrow Wilson, in de klasse voor teven boven de 18 maan den. eveneens den eersten prijs. Een groot succes dus onder de in ons land grootst mogelijke concurrentie; een hartelijke felicitatie waard! KIEZERSLIJST VASTGESPELD. Volgens de op 22 Februari j.l. vast gestelde kiezerslijst bedraagt het aan tal kiezers in onze gemeente 5042. WATERSCHAP „DE BUITEN POLDER VAN WAALWIJK". Gecombineerde Buitengewone Ver gadering van alle ingelanden van de Buitenpolders van Waalwijk, v.m. Baardwijk en v.m. Besoijen, op Dinsdag 14 Maart a.s., des namiddags half drie, in Hotel „De Twee Kolommen". Eenig agendapunt: Bespreking van 't Ruilverkavelings plan met teekeningen door Ir. Henkei van den cultuurtechnischen dienst. In verband met de belangrijkheid van het onderwerp wordt opkomst dringend verzocht. VORMINGSWEE K. Dat er belangstelling bestaat voor de conferenties die in een vormings- week worden gegeven is wel bewezen, toen een,igen tijd geleden zoo'n oefe- i 4 DE B ICO Langh. Sint Bernards, boven de 18 maanden. Reu: P. Smulders. Kaatsheuvel. Kamp. Berna Gutsch, I U. W. v. d. Meerakker, Waalwijk. Santor. 11 Z.G. Kortharige St. Bernard: H, Maas, Waalwijk. Seqto v. d. Oldenhove, I Z.G. Langharige St. Bernard, boven de 18 maan den, Teef: W. v. Oers, Waalwijk. Carmen v. Tolwest, II Z.G. Jan Lammers, Waalwijk. Enny v. Tolwest, III G. Eerwaarde Broeders, Kaatsheuvel. Adona v. Beukenhorst, I Z.G. Langharige St. Bernard, beneden 18 maan den. Reu: L. Dijkstra, Heusden. Jung Barry, I G. Barzoi, boven 18 maanden, Reu: M. Cools, Loonopzand. Igor, I U. Iersche Wolfshond, Teef: Bertus de Vries, Kaatsheuvel. Ariana de Be- looven, I Z.G. Iersche Wolfshond, Reu: Hutten, Kaatsheuvel. Boy van Stamera, I Z.G. Bedlington Terrier, boven 18 maanden, Teef: Mevr. v. Schijndel-v. Wely, Waalwijk. Me- diaval Coronation Regalement, I Z.G. Bedlington Terrier, boven 18 maanden. Reu: Mevr. v. Schijndel-v. Wely, Waalwijk. Ab- bijdale Krasnoje Selo, I U. Boxers, boven de 18 maanden, Teef: L. de Folter, Waalwijk. Betty vom Hans Ger- mania, I Z.G. Boxers, beneden de 18 maanden: M. Elshout, Nieuwkuik. Arbusa, I Z.G. Frangche Bulldog:* Cor v. d. Heijden, Waalwijk. Caboche van Gruno s Veste, I Z.G. Bouvier* beneden 18 maanden, Reu: André Verhoeven, Waalwijk, Dirk v. Spra- land, I Z.G. New Foundlander, boven 18 maanden, Teef: P. w Dun, Kaatsheuvel. Cella v. Overschije, II U. Th. v. d. Griendt, Waalwijk. Butterfly. I U. New Foundlander, beneden 18 maanden. Reu: Ant. Wijkmans, Waalwijk. Zadeck v. d. Ol denhove, I Z.G. Holl. Herders, boven 18 maanden, Reu: J. A. Pulles, Waalwijk. Kamp. Kuno v. d. Nachtwacht, II U. Jac. Henkelman, Waalwijk. Hector v. d. Langstraat, I li. Jos v. d. Broek, Waalwijk, Nector v. d. Langstraat, III Z.G. W. Ophorst, Sprang. Bobby, IV Z.G. Holl. Herder, boven 18 maanden, Teef: Jac. Eijkens, Waalwijk. Julia, II Z.G. J. A. Pulles, Waalwijk. Truus v. d. Lang straat, I U. Ruigharige Holl. Herder: A. v. Hilst, Waalwijk. Cesar v. Sparrendaal. I Z.G. Schotsche Herder, Teef: Jac. Dekkers, Waalwijk. Lona. I G. Groenendaler, Teef: G. Kooijmans, Waalwijk. Marika, I Z.G. Mechelsche Herder, Teef: Adr. Kroot, Waalwijk. Fitia, I Z.G. Duitsche Herders, beneden 18 maanden: Jan Kools, Waalwijk. Benno v. d. Galgewiel, I G. H. Boers, Waalwijk. Knak, II G. Gladharige Duitsche Dwergpinchers, beneden de 18 maanden, Reu: H. Trimbach, Waalwijk. Teddie, II Z.G. Joh. v. Haren, Waalwijk. Eddy, I Z.G. A. Duquesnoij, Waalwijk. Joost-Vondel Hu- gelicht, III G. Gladharige Duitsche Dwergpinschers, bene den 18 maanden, Teef: A. Brouwers, Sprang. Roosje, II Z.G. W. Sikkers, Waalwijk. Alice, I Z.G. Airedale-Terrier, boven de 18 maanden, Reu: Mevr. Fl. Timmermans-Kalis, Waalwijk. Ne gus van 't Heylaer, I Z.G. Holl. Kees, boven de 18 maanden, Reu: W. van Wezel, Kaatsheuvel. Rigo, I U. Andr. Bakkers, Waalwijk. Egbert, II U. Witte Kees, Teef: K. Pullens, Waalwijk. Kitty, I G. Pointers, boven 18 maanden, Reu: Am. v. d. Broek, Waalwijk. Paljas, I Z.G. Pointers, boven 18 maanden, Teef: Jan v.1 Mil, Waalwijk. Randa, I G. Kortharige Duitsche Staande, boven 18 maan den, Reu: C. v. Helvoirt, Waalwijk. Diviko, I Z.G. P. Mombers. Waalwijk. Wolda, II G. Kortharige Duitsche Staande, boven 18 maan den, Teef: H. van Hilst. Waalwijk, Pola, I G.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5