SPORT GEMENGD NIEUWS LAND- EN TUINBOUW. internationaal, terwijl Smit kans ziet om vlak voor het Belgische doel over den bal heen te maaien. Ook de Belgen presteeren echter wei- - t nig in deze periode. Capelle krijgt een schitterende kans. maar imiteert Smit en I verbetert hem zelfs nog in de maaiery. Hierna wordt het spe „zwaarder Beide elftallen spelen stukken forscher ,lan in de eerste helft en vaak bleef het niet hij hetgeen wü onder gewoon forsch verstaan Na ongeveer 20 minuten spelen lost Ven te een kanjer op het Belgische doel de bal komt tegen den paal, maar Drager legt de laatste hand aan 't werk en schiet keurig tusschen Badjou en den paal in, 3 3. Daarna ontstaat een kluw voor het Ne- (kTlandsche, doel, waar een corner het einde van is.' Hieruit weet Braine weder om de leiding aan de Roode Duivels te brengen, 43. Vlak daarop zyn we getuige van een van de weinige goede dingen die Schu bert in dezen wedstrijd heeft laten zien. Nadat Van Male reeds gepasseerd is, weet hij zeer handig in te grijpen en hierdoor blijven we voorloopig nog voor het vijfde docpunt gespaard. Wanneer er dan een half uur gespeeld is scoort Ven- te uit een voorzet van De Harder, nadat Drager den bal weer terug gespeeld heeft, 44. Even hierna maakt Capelle, dank zij het falen van Blomvliet, er 54 van. Hierna ondernemen de onzen neg wel enkele pogingen om den achterstand in te loopen, maar daarvoor was hun spel vee! te mat en te slordig. Nadat er dan aan weerszijden nog eenige corners zijn genomen die ook geen resultaat hebben gebracht, komt het einde. Spel en spelers. Het heeie spel is vol afwisseling ge- - i ^4weest, maar helaas was de felheid die door deze afwiseling ontstond vaak hard heid en ontaardde in roekeloosheid. Een vergelijking tusschen de beide doelverdedigers viel in het nadeel van Van Male uit. Badjou was beter, balvas ter en meer op de aanvallen van de Ne derlanders bedacht. In onze achterhoe de was de zwakke plek Blomvliet, hoe wel Caldenhove natuurlijk zijn uiterste krachteVT'inspande om tl it te compensee- ren. Caldenhove heeft overigens een goe de wedstrijd gespeeld zooals wij dit van hem gewend zijn, maar ook hem hebben wij betei4 gezien. De Belgische achterhoede stak, over liet algemeen genomen, niet boven de onzen uit. Ook een vergelijking van de middenlinies valt uit ten gunste van de Belgen. Anderiessen was de beste van de zes middenspelers. Schubert heef abso luut te kort geschoten. Stam heeft mooie staaltjes voetbal laten zien, hoewel hij in den wedstrijd tegen de Hongaren beter speelde. Een vergelijking van de heide voorhoe des valt eveneens uit ten gunste van de gasten.' Het Belgische vijftal bleek elkaar bijzonder goed te verstaan. Zonder uit zondering hebben zij goed gespeeld. Onze voorhoede daarentegen was minder dan in Rotterdam. Drager was te zwak en het spel van De Harder veel te lang zaam. Van dor-Veen heeft behoorlijk vol daan zonder lheer. Vente was goed en 1 Smit eveneens, hoewel hij verschillende minder goede dingen heeft gedaan. De scheidsrechter was over het alge meen ook niet geschikt om een dergelij- ke zware wedstrijd te leiden. In het ver volg doet men beter een Engelsche scheidsrechter voor de beroemde Hol landBelgië ontmoeting uit te noodigen. Het gezag dat de heer De Lasalle had over de 22 spelers was zeer gering, en dit toch mag in een interland-wedstrijd heelemaal niet voorkomen. WAALWIJK. W.S.C.—PICUS. Beslissende wedstrijden voor W.S.C. Nog twee thuiswedstrijden, zoomede één uitwedstrijd moet WSC nog spelen om het competitie-programma te beëin digen. In de meeste gevallen spelen de laatste wedstrijden doorgaans geen rol meer voor eene vereeniging, welke noch met de bovenste plaats, noch met de laatste plaats iets te maken heeft. Hier, met bovenstaande wedstrijd is dit in tegendeel wel het geval en op de eerste plaats geldt dit voor onze oudste plaat selijke vereeniging, welke met Ilero en ESV momenteel een geweldige strijd moet voeren om de laatste plaats op den ranglijst alsnog te ontloopen. Ieder winstpunt telt in de nog resteerende wed strijden dubbel. Feitelijk staat WSC voor eene haast onmogelijke opgave, om alle drie de wedstrijden te moeten winnen. Of zulky'lhogelijk is? Een antwoord hier op is haast niet te geven. Wel weten wij, dat de spelers alles op alles zullen zetten om dit trachten te bereiken, en dit is al ontzettend veel waard. De eerste thuiswedstrijd staat voor a.s. Zondag vastgesteld en krijgt WSC bezoek van haar oud-tegenstander Picus uit Eindhoven, terwijl de Zondag daarop volgend het Bossche Wilhelmina in Waal wijk komt spelen. -tui I. V.C.B. Derde klasse E. i ..De strijd nog niet beslist. De strijd is nog niet beslist, althans nog niet formeel. HEG heeft weliswaar Zondag de overwinning tegen de V1 ij- menschc Boys in de wacht kunnen slee pen, maar ook de mannen uit Boxtel hebben gewonnen en hiermede is dus 't definitieve einde nog niet behaald. Niet temin zal het nu niet lang meer duren, en verlangend zien we weer uit naar Zon dag, misschien dat dan de groote dag voor HEC zal aanbreken. In ieder geval HEC'ers, je uiterste best gedaan hoor, geen enkele tegenstander onderschatten. WVB is het gelukt een overwinning te behalen op OSC en hiermede heeft zij voor de eerste keer beide puntjes mach tig weten te worden. Minder goed is het de andere Waalwyksche club Hercules vergaan, die ondanks heftigen tegen stond tegen ODC, het loodje moest leg gen. Blauw-Geel gaat steeds meer de hoogte in. Zondag wist zij te winnen van het sterke HVC, waardoor zij de 5e plaats wist te bezetten. ,Tot slot wisten Sporters, die op de derde plaats zetel den, tegenover Schyndel 2 te zegevieren. De stand is thans als vilgt: WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. HerculesODC 35. Hercules speelde dezen wedstrijd in een gewijzigde opstelling, hetgeen ech ter niet het gewenschte succes heeft ge bracht. In de eerste helft van den wedstrijd was ODC sterk in de meerderheid, wat zij in een flinke voorsprong wist uit te drukken. ODC scoorde reeds in het eerste kwartier 3 doelpunten. Ook Hercules ondernam verschillende aanvallen, doch deze werden afgeslagen of kwamen naast het doel terecht. Eindelijk zag de links half, die thans rechtsbinnen speelde, kans, met een goed gericht schot den bal in het ODC-doel te plaatsen, 13. Even voor de rust krijgt ODC nog een penalty te nemen welk in een doelpunt wordt omgezet 14, waarmede de rust ingaat, In de tweede helft heeft Hercules steun van den sterken wind en wordt ODC op eigen helft teruggedrongen. Bij een der vele aanvallen zet de rechtsbui ten goed voor en de linksbinnen kopt fraai in, 24. Direct hierna breken de gasten onverwacht door. De centervoor komt voor open doel en scoort gemak kelijk, 25. Hercules neemt direct re vanche. Uit een snelle aanval scoort tic midvoor op schitterende wijze, 35. De rest van den strijd wordt grootendeels op de ODC-helft gespeeld en slechts en kele malen komen de gasten over de mid denlijn. Nog eenmaal doelpunt Hercules, doch dit doelpunt wordt echter zeer ten onrechte geannuleerd. Hoe Hercules ook zwoegt, in den stand komt geen verande ring meer en alzoo komt het einde met een 35 overwinning voor ODC. Het tweede elftal verloor, na eerst met 20 de leiding te hebben gehad, met 32 van Berkel. WIELRENNEN. MOOI SUCCES VAN .10 VAN GEENE. Zondag 19 Maart werd te Ravels (Bel gië) een wegwedstrijd over 100 K.M. ge houden, waaraan ook onze plaatsgenoot Jo van Geene deelnam. Hij slaagde er in na fraaien strijd op de eerste plaats be slag te leggen. Tweede werd Bakker, met een wiellengte achterstand. Hondensport. L.l. Zondag werd te Utrecht een club match gehouden door de Hol- landsche St. Bernard Club. Keurmeester was de Heer A Steensma te Gouda. Er waren een 20-tal exemplaren ingezonden, waarbij verschillende uit onze plaats en streek. De uitslag was o.m. als volgt Langharige St. Bernards boven 18 maanden, reuen P. J. M. Smulders, Kaatsheuvel, Bernd Gutsch 1 U. W. v. d. Mesrakker, Waalwijk, Santor 7 G. Idem teven. Jan Lammers, Waalwijk, Enny van Tolwesl, 7 G. W. van Oers, Waalwijk, Carmen van Tolwest, 3 Beste Hond der Clubmatch: Bernd Gutsch van P. Smulders, Kaats heuvel. Beste reu, langhaar idem. Beste hond uit Brabant of Lim burg, idem. CHAUFFEUR REED DOOR. Jongetje gedood. Op den rijksstraatweg bij Haarlem is een zevenjarig jongetje door een vrachtauto aangereden. Het kind, dat oogenschijnlijk geen letsel opliep, werd door een voorbij ganger naar de ouderlijke woning overgebracht. De vrachtauto reed door. Later op den avond werd de knaap onwel en de ontboden huisdokter acht- te onmiddellijke overbrenging naar de Mariastichting noodzakelijk. Daar is de jongen later overleden. INBRAAK TE TILBURG. De woning van den alleen wonen- den B. P. in de naburige Lange Nieuw- straat, is thans het doelwit geweest voor de duistere praktijken van een bende inbrekers, die den laalsten tijd vaak van zich doen spreken. Door het uitsnijden van een glas ruit aan de achterzijde der woning kwamen zij binnen. Zij doorzochten alle vertrekken en hielden er nogal huis. In een opgesloten muurkast in de voorkamer vonden zij een ongeslo ten blikken trommel en in die trom mel stond* een gesloten geldkistje. Dit geldkistje hebben zij medegenomen naar de achterkamer waar zij het for ceerden en zich over den inhoud - een som van 175 ontfermden. Zij verlieten de woning door de voordeur, die door den bewoner, toen hij om elf uur thuis kwam, na van half acht af wezig te zijn geweest, open werd ge vonden. DAMESMODEMAGAZIJN TE TILBURG UITGEBRAND. Zes personen op het nipper tje gered. Maandagavond omstreeks negen uur ontdekten voorbijgangers brand in 't Damesmodemagazijn van de firma Daniëls-Hainers aan de Heuvelstraat, te Tilburg. De vlammen sloegen toen reeds naar buiten. Na enkele oogen- blikken werd bekend, dat zich in het brandende huis vijf kinderen bevon den, die reeds te bed lagen. De ouders waren afwezig en de dienstbode, die zich in de woning bevond, had klaar blijkelijk nog niets van het dreigend gevaar bemerkt. Een der toegeschoten burgers trapte resoluut het glas van de voordeur in en met enkele andere personen verschafte hij zich toeging tot het brandende pand. Op het hulpgeroep van een der kin deren, dat door hel geknetter van de vlammen was wakker geworden, hail inmiddels ook de dienstbode den brand ontdekt en geholpen door de binnengedrongen burgers, slaagden zij er gelukkig in de kinderen bijtijds in veiligheid te brengen. Terstond daar op vraten de vlammen zich naar boven door en een groote vonkenregen vu ld- de avondlucht. De brandweer, die met groot mate riaal was uitgerukt, tastte het vuur met zeven stralen aan en sloot het van alle kanten in. Dank zij dit krachtige optreden kon men na ruim een uur zeggen, dat 't gevaar voor uitbreiding niet meer bestond. Tijdens het blus- schingswerk deden zich enkele onge vallen voor. De brandmeester van der Meijs kreeg een omlaag vallend stuk glas op zijn hand, waardoor een groo te vleeschwond ontstond, welke moest worden gehecht. Grooter was de ont steltenis, toen men omstreeks half elf vernam, dat de hoofdbrandmeester Wijman van het dak van het naastge legen perceel, van waar hij een straal water op het nog gedeeltelijk bran dende pand wierp, zijn evenwicht had verloren en naar beneden was gestort in het huis. Hel duurde gelukkig niet lang, of men had den man naar boven gehaald. Hij had een val van vijf tot zes meter gemaakt en daarbij flinke snijwonden aan hoofd en handen ge kregen. De geneeskundige diens ver voerde hem naar het St. Elisabeths- ziekenhuis. De toestand van W. is niet levensgevaarlijk. Wij geven hier den kop van den besten hond der match, Bernd Gutsch, van P. Smulders, Kaatsheuvel. Boerderij afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de land bouwerswoning van H. Steyntjes in de buurtschap Eldnk, gemeente Hummelo en Keppel. De boerderij brandde af. De be woners man vrouw en vijf kinderen konden zich ternauwernood redden Drie koeien en eenig klein vee kwamen in de vlammen om. Verzekeiing dekt de schade. Bakkersknecht gedood. Maandagmorgen ongeveer acht uur was te Ederveen, (gemeente Ede) de 18 jarige van Doorn aldaar werkzaam in de bakkerij van Nolen en Bochove aan een deegkneed machine. Hij moest er deeg uithalen, doch verzuimde de machine stil te zetten, met dit gevolg dat hem door de draaiende machine eerst zijn rechterarm werd afgerukt, waarua hij werd neergeslagen en gedood. Auto geslipt en tegen een boom gebotst. Door de gladheid van den weg is tusschen Ede en Arnhem in den loop van den Zondag een auto- ongeval gebeurd. De bestuurder van een auto wilde stoppen omdat een man op den weg hem beduidde dal de weg zoo glad was. Door het remmen slidte den wagen, waardoor deze tegen eenige hoornen botste. De bestuurder D. Venema uit Den Haag, bleef ongedeerd: van de in zittende kreeg de heer J. Venema een hersenschudding, mej. M. Linde naar eveneens een hersenschudding en een gebroken rib, en meviouw Venema een schedelbasisfractuuur. Alle gewonden werden op advies van dr. Olferhaus uit Ede naar het Julianaziekenhuis te Ede vervoerd. Auto te water gereden. Moedig reddingswerk. Een persontnauto waarin een echtpaar uit Den Haag was gezeten, is achteruit in den Kattensingel te Gouda gereden toen de bestuurder de scherpen bocht van de Jan Katten- brug naar de Nieuwe Vaart niet in eens kon nemen en bij het terug zetten op het gaspedaal in plaats van op de rem trapte. Het voertuig verdween onder water. Van de toe geschoten personen begaf zich F. Koster uit Waddinxveen te water. Na twee maal te zijn gedoken gtlukte het hem den porlierkruk om te draaien, waarna eenige andere per sonen met een haak üc deur open trokken. De man slaagde er hierna in de twee inzittende uit de auto te halen. Beiden waren ongedeerd. Zelfs een hond, die zich ook in den wagen bevond, kon nog gered worden. Café afgebrand bij Austerlitz. Er was geen water. In het plaatsje austerlitz is Zondag middag het bekende café «De Hei» volkomen verwoest. Kinderen, die op straat speelden, ontdekten dat er rook en vlammen kwamen uit een raam van een der slaapkamers op de eetste verdiep ng ünmiddelijk werd de Zeistsche brandweer ge alarmeerd, maar toen deze tegen drie uur met een motorspuit arriveerde, kon men nog niets be ginnen, want Austerlitz bezit geen open water en slechts een brandput welke op ongeveer een kilometer van het brandende café lag. Gevaar voor andere huizen bestond er gelukkfg niet. Tegen half vier begon de vuurgloed te verminderen bij gebrek aan voedsel.Toen stonden alleen nog de vier muren omhoog, het heele interieur en ook het dak bleek volkomen weggebrand. Geheime zender in beslag genomen. Ter Lisse opgespoord; in totaal zeven personen aangehouden. Zaterdagnacht is de p ditie er in geslaagd den clandestienen zender, welken weken achtereen op Woens dag en Zaterdagnacht van 21 tot 12,15 uur in den eather is geweest te Lisse op te sporen en in beslag te nemen. Zes personen, de meesten leden der N.S.B., werden aangehouden en de zender werd in beslag genomen. Gisteren is nog een medeplichtige gearresteerd. Van zestien meter hoogte gestort. Schilderaan gevolgen overleden. Gistermiddag om drie uur is een 23 jarige man uit Dordrecht bij het verrichten van schilderswerk aan de spoorbrug-baanhoek over de Mer- wede van een hoogte van zestien meter gestort. De man kwam bij zijn val in aanraking met een brugpijler. Dwaar gewond bleef bij op een steenen glooiing liggen. In bet plaatselijke ziekenhuis, waai been hij werd vervoerd, is hij later op den middag overleden. Fransch schilder doodt zes van zijn tien kinderen. Een 41-jarige werklooze schilder Austin beett vier van zijn tien kin deren, respectievelijk acht, zes, vijf en twee jaar oud met bijlslagen van bet leven beroofd, tijdens de af wezigheid van zijn vrouw. Hierop ïshijdebosschen ingevlucht nog twee zijner dochters met zich meeuemend. Later heelt men de lijkeu van de beide ongelukkige kindtreu, die met revolverschoten wartn gedood, in 't bosch teruggevonden. De dader, die vermoedelijk in 'n vlaag van waanzin heelt gehandeld, is later in de omgeving van Austin gearresteerd. Onder lawine bedolven. Nabij den 2UuO meter hoogen berg Bjelasjnilza bij berajewo zijn zes boeren onder een lawine bedolven. Zij zijn allen omgekomen. Drie personen gelyncht. Te Sao Paulo, in Brazilië, heefi de menigte drie mannen ge lyncht die een taxi-ehaulleur ver moord hadden. Het publiek heeft het politiecordon, dat de moorde naars bewaakte, weten te verbreken voor de drie mannen naar de gevangenis waren overgebracht. HET PLANTEN VAN AARDAPPELEN IN VERBAND MET DE BESTRIJDING VAN DEN COLORADOKEVER. In een vorig bericht is reeds mede gedeeld, dat het, om het optreden van den Coloradokever volledig tegen te gaan, dit jaar noodig zal zijn, dat alle aardappelplanten eenige malen met een arsenicumhoudend middel bespo ten worden, om de daarop eventueel voorkomende kevers en larven te doo- den. Als het gebied, waarin deze be spuiting algemeen zal moeten worden toegepast, zal worden aangewezen het gedeelte van Nederland gelegen ten Zuiden van den Rijn, de Lek en de Nieuwe Maas. Deze bespuitingen zullen dus uitge voerd moeten worden niet alleen op alle land- en tuinbouwperceelen waar op aardappels voor consumptie of voor pootgoed geteeld worden, maar ook op kleine perceelen en in parti culiere tuinen, waar aardappels voor eigen gebruik worden verbouwd. Ten einde moeilijkheden bij de uit voering der bespuitingen te voorko men, vestigt de Plantenziektenkundige Dienst er de aandacht van alle ver bouwers op, dat het gewenscht is de aardappels zoodanig te planten, dat de bespuiting zonder bezwaar voor an dere gewassen kan worden uitgevoerd. De aardappels moeten dus zoo weinig mogelijk tusschen andere gewassen worden geplant en in geen geval tus schen gewassen, die voor directe con sumptie bestemd zijn, daar deze dooi de bespuiting ongeschikt voor gebruik worden gemaakt. Vooral op kleine perceelen en in particuliere tuinen plante men de aardappels dus in rijen en op aaneengesloten vakjes en daar naast geen consumptie-gewassen die spoedig geoogst worden als sla, andij vie, aardbeien e.d. Tegen het planten tusschen aardappels van een gewas dat laat geoogst wordt, b.v. spruit- kool, bestaat geen bezwaar. Indien hiermede rekening wordt ge houden, levert de bespuiting der aard appels met een arsenicumhoudend middel geen enkel bezwaar op en kan deze gemakkelijk en snel worden uit gevoerd door de spuitdiensten, die daarvoor zullen worden ingesteld. De aardappels zelf ondervinden van de bespuiting geen enkelen nadee- ligen invloed. MARKTBERICHT HUIDEN. De politieke verwikkelingen in Cen traal Europa maken het geven van een overzicht van de huidenmarkt ui terst moeilijk. Over het algemeen wordt een af wachtende houding aangenomen, ter wijl de prijzen min of meer ongewij zigd zijn. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG. nnT <a««i HEC 16 14 0 2 28 77- -27. ODC 14 9 2 3 20 48- -26 Sporters 16 6 5 5 17 48- -51 Vlijm. Boys 14 7 2 5 16 37- -24 Blauw Geel 15 6 3 6 15 40- -42 Hercules 16 4 6 6 14 33- -19 HVC 15 6 1 8 13 44- -39 Schijndel 2 15 6 1 8 13 35- -53 OSC 15 5 2 8 12 31- -36 WVB 16 1 2 13 4 22- -67 O

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3