NIEUWS UIT nc LANGSTRAAT EN OMGEVING. DRUNEN. DUSSEN. KAATSHEUVEL, dankzegging werd aanvaard. Hierbij j leiding van het feest van den patroon heilige der vereeniging „St. Joseph" hield de geestelijke adviseur kapelaan Vogels een toespraak, waarin deze St Joseph schetste als heilige en als werk man. Hij stelde hem als voorbeeld aan de leden. Spr. spoorde de leden aan de goede zaak te dienen zooals het ieder in zijn taak en stand mogelijk is. Bij het punt verkiezing van twee be stuursleden maakte het lid W. van de Wiel aanmerking op dit voorstel. Spr. wenschte dat er stemming zou plaats hebben over vijf bestuursleden, daar hij niet accoord kon gaan met het be sluit der vorige vergadering betreffen de het bij acclamatie herkiezen van drie bestuursleden. De bestuursraad had zich eveneens uitgesproken voor een nieuwe stemming. Na een zeer uitvoe rige discussie kon de vergadering daar mede accoord gaan en werd er dus gestemd. Gekozen werden de heeren: A. v. d. Wiel, Jan v. d. Wiel, A. van Son, H. Maas en W. de Hart. Als voorzitter werd gekozen de heer A. v. d. Wiel met 29 stemmen, H. Maas, de aftredende voorzitter, had 27 stemmen. Kapelaan Vogels dankte den heer Maas voor het vele en vruchtdragende werk door hem in het belang der ver eeniging verricht. vond de voorzitter nog gelegenheid de hoop uit te spreken, dat de suppor tersclub nog lange jaren zal mogen bestaan. Juliana kan op een zeer geslaagde viering van haar 20-jarig bestaan te rugzien. Dit jubileum zal zeker hebben bijgedragen tot versterking der dub belde en kameraadschap, twee eigen schappen die deze vereeniging steeds hebben gekenmerkt. POSTDUIVENVEREENINGING „DE EENDRACHT" Een druk bezochte vergadering. Zaterdagavond vergaderde de leden van de Postduivenvereeniging „De Eendracht" in het café van dhr. v. d. Boomgaard, welke bijeenkomst druk was bezocht. Na een openingswoord van den voorzitter dhr. A. Stokwieller die na een welkom toegewenscht te hebben den leden ook het beste succes wenschte in het nieuwe vliegseizoen, hetwelk Zondag met een vlucht uit Tilburg zal worden geopend las de secretaris dhr. A. van Eijck de notu len der vorige vergadering voor, die ongewijzigd werden goedgekeurd. De functies voor rekenaars en in- korvers werden onderling verdeeld. De Kampioensvluchten voor de oude duiven werden in drie cate goriën verdeeld en wel Vitesse, half Fond en Fond met een kampioenduif voor alle vluchten. Ook jonge duiven komen voor kampioensprijzen in aan merking. Van de Jeugdige Vliegers was een voorstel binnengekomen om dit sefzoen gecombineerd te vliegen om zoodoende meer duiven te krijgen dit voorstel werd breedvoerig bespro ken, en aangezien er vele leden tegen waren, werd dit voorstel zonder stem ming van de hand gewezen. De duiven moeten deze week aan den secretaris opgegeven worden, het zij met of zonder eigendomsbewijs. Ook werd ter sprake gebracht om met vreemde duiven te vliegen, waarvan geen eigendomsbewijs in het bezit is en aangezien de „Zuiderbond" strenge maatregelen zal nemen waarschuwt de voorzitter alle leden niet te handelen in strijd met de reglementen van den juist genoemden bond. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt om vragen te stellen, die door den voorzitter wer den beantwoord, waarna sluiting. Bijzondere filmvoorstelling in Musis Sacrum. Naast het gewone filmprogramma, dat Musis den bezoekers Vrijdag, Zaterdag en Zondag biedt heeft de directie bovendien nog het lotTelijke initiatief genomen, om Maandag, Dinsdag en Woensdag de beroemde film »Golgotha« te draaien. Deze film naar een scenario van den Kanunnik Reyinond behandelt het lijdensverhaal van Christus vanal Palm-Zondag tot Paaschmorgen. Dit is een van de machtigste staaltjes van massa-regie die men de laatste jaren op het witte doek heeft kunnen aanschouwen. Deze film beoogt als het ware een lijdens meditatie op het witte doek en de regisseur Julien Duvivier is hierin ook uitstekend geslaagd. In de hoofdrollen zien we de be kende sterrenRobert de Vigan, Harry Baur en Juliette Verneuil. Vooral in verband met den H. Vastentijd kunnen wij deze film ten sterkste aanbevelen. Ook H.H. Gees teli)ken zijn vol lof over deze prent. Zaterdag komen wij hierop nader terug. St. Jozefdag. De schoolkinderen hebben St. Jozef dag op waardige wijze gevierd. Het was voor hen een feestdag. Om 9 uur werd in de parochiekerk van St. Lam- bertus een H. Mis opgedragen, welke door alle schoolgaande kinderen onder leiding van het onderwijzend personeel werd bijgewoond. Na de H. Mis had de jeugd vrijaf. R.K.W.V. Zondag na de Hoogmis kwamen de leden van de R.K.W.V. afdeeling Dru- nen onder presidium van den heer H. Maas in algemeene vergadering bijeen. Het lid Jo Lommers maakte aanmerkin gen op de notulen betreffende de ver kiezing van het bestuur. Drie leden zijn bij acclamatie herkozen, t.w. H. Maas, Junggeburt en W. de Hart. Naar aan- Boerenleenbank. Zondagnamiddag hield de Boeren leenbank van Drunen en Elshout haar algemeene jaarvergadering in de zaal der meisjescongregatie, onder presidium van den heer J. Klijn uit Elshout. Na het pittige openingswoord van den voorzitter was het woord aan den heer M. v. Halder, kassier der Boeren leenbank. Deze bracht verslag uit over het afgeloopen jaar en gaf vervolgens rekening en verantwoording over het boekjaar 1938—1939. Daaraan ontlee- nen wij: Op 31 Dec. 1937 was het aantal le den 336. In het afgeloopen jaar vermin derde dit en bedroeg einde 1938 330 leden. Door den raad van toezicht wer den 13 vergaderingen gehouden. Op 31 Dec. 1938 waren in omloop 477 spaarboekjes, 58 depositoboekjes, 183 voorschotboekjes en 37 loopende reke ning boekjes. Het saldo der spaargelden bedroeg op 31 Dec. 1937 319144.64. Ingelegd werd 146392.36, terugbe taald werd 129783.01. Het saldo der spaargelden is in 1938 vermeerderd met 27896.84. Het saldo der deposito's bedroeg per 31 Dec. 1937 117200. ingelegd werd 4800.'terugbetaald 6700, het saldo is verminderd met 1900.' In totaal werd aan rente uitbetaald "2501.72. In 1938 zijn nieuwe voorschotten verleend tot een bedrag van 24020. afgelost werd 20974.48. Aan de orde was vervolgens de ver kiezing van een lid voor den Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van het lid Jos v. Kessel. De heer van Kessel werd herkozen. Het voorstel van het bestuur om uit de winst van 1938 225 voor het steunfonds der arme boeren beschikbaar te stellen en 25 voor den Boerinnenbond, keurde de vergadering met algemeene stemmen goed. Nog werden enkele mededeelingen gedaan en na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. De fiets van Jan. De melkwagen van Jan van Delft is een van de meest voorkomende ver schijnselen in onze dorpsstraat. Al en kele keeren is het geval aan een zeke ren ondergang ontsnapt. Deze week werd het toch de dupe van dit staan langs den weg. Het paardje van den voddenkoopman werd schichtig. Het danste tegen den melkwagen, waarvan de inhoud over het zand en de keien werd verspreid. Het melkwagentje liep evenals zijn inhoud averij op, maar bloed vloeide er gelukkig niet. Oudersavond Jonge Wacht. Zondagavond werd in de groote zaal der meisjescongregatie een ouderavond gehouden, die een zeer groote belang stelling genoot. Pastoor Goossens sprak een inleidend woord, waarna door de eden diverse spelen werden opge voerd, terwijl verschillende liederen werden gezongen. Het kampvuur had een groot succes. Aan het slot van de zen welgeslaagden avond vroeg leider Jan Dekkers de medewerking der ou ders om deze nuttige jeugdorganisatie op een zoo hoog mogelijk peil te bren gen en te houden. Uitbreiding café P. Klerks. Voor rekening van dhr. P. Klerks werd aanbesteed de uitbreiding van zijn café. Ingeschreven werd als volgt: A. Herreijgers, Drunen, Snijders, Drunen VI. v. Loon, Drunen Gebr. de Wit, Drunen a. b. a. b. a. b. a. 1835 1595 1830 1575 1826 1569 1770 J. v. d. Loo, Elshout b. 1540 a. 1636 b. 1476 Gegund aan v. d. Loo voor 1636. Prins Bernard op tournée. Zondag speelde de biljartclub Prins Bernard van Hotel Visser een wedstrijd bij Concordia in café J. v. Doorn te L'th. De uitslag was als volgt: P. B.Concordia: L. v. DommelenJ. v. Doorn 3750 G. v. GorcumA. de Blank 5042 W. v. d. WielJ. v. Eeuwijk 7552 Jo Vissers-F. Schouten 75— 60 H. dc MunnikA. Vogels 64100 Jan Vissers—M. v. Mourik Sr. 71 100 J. de Munnik—P. de Blank 99—200 F Vesters.Joh. v. Heeck 7514 H. Cales—W. Sleijpen 100— 85 Totaal 646—703 Hoogste serie P. B.: J. de Munnik 15 car.; hoogste serie Concordia: P. de Blank, 62 car. Bond voor groote gezinnen. Op Woensdag 22 Maart a s. des namiddags te half acht houdt de hond voor groote gezinnen een ver gadering in de zaal der Meisjescon gregatie. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. jongensschool alhier is met ingang van 20 Maart benoemd de heer Van Os, onderwijzer in deze gemeente. Zilveren Professiefeest. Maandag herdacht onze dorpsge noot, deeerw. Broeder »Habentius«, in de wereld Joh. Vrijhoeven, den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn kloostergelofte deed. Vanzelfspre kend werd dit feit in intieme fami liekring feestelijk gevierd. Z.Eerw. verblijft thans in het St. Camillus- gesticht te Corbeek bij Leuven. Uitbreiding schoenfabriek. Onder architectuur van den heer H. van de Velden Jr. te Den Bosch werd aanbesteed de uitbreiding der schoenfabriek der firma Gebr. van Corcum en v. d. Lee te Drunen. Ingeschreven werd als volgt: V. Meijs, den Dungen f 8750 A. Mauriks, Schijndel f 8671 A. P. Kramer, bieusden f 86)7 P. Hendriks, Rosmalen f 8200 Pennings en Lamoen, St. Michiels Geslel f 8150 Gebr. de Grauw, Waspik f 8095 Smits en Kramer, Heusden f 7W99 Th. de Grauw, Waspik f 7990 van Oers. Drunen f 7998 L. Fitters, Waspik f 7984 A. Hereygers, Drunen f 7610 I. Blankers, Nieuwkuyk f 7710 J. v. d. Loo, Elshout f 7663 G. Merks, Drunen f 7596 Gebr. de Wit, Drunen f 7535 M. Schapendonk, Drunen f 7460 M. Schuurmans, den Bosch f 7338 Het werk is gegund aan M.Scha pendonk te Drunen. Rookverbod. Wij mogen er de bezoekers van de Drunensche Heide op attent ma ken dat het rookverbod weer van kracht is geworden. Dat houdt dus in, dat men zich ten Zuiden van het kanaal niet mag bevinden met een brandende sigaar, sigaret of pijp De wildschade op Giersbergen. Door de afdeeling van den N.C.B. Drunen—Elshout is aan de betrok ken instanties ee.i adres gezonden, waarin medewerking werd verzocht om afdoende maatregelen te treffen ter beperking van de zeer ernstige schade, hoofdzakelijk door konijnen aan tewassen e.d. toegebracht. Het gemeentebestuur neeft daar omtrent van den Minister van eco nomische zaken een schrijven ont vangen, waarin de Minister aan dringt ten spoedigste afdoende maat regelen te treffen, totdat de schade tot het kleinst mogelijke minimum zal zijn beperkt. Mocht zulks niet of in onvoldoen de mate geschieden, zoo vernemen wij dat vanwege het departement, alsdan rechtstreeks zal worden in gegrepen en die maatregelen zullen worden genomen, die in dit geval worden noodig geacht. Het gemeentebestuur heeft beslo ten in deze onmiddellijk voorzie ningen te treffen, die moeten leiden tot onmiddellijke beperking van den wildstand in het betreffende gebied. Aan een zevental jachtactehouders is vergunning verleend om daar te gaan jagen. Moderne weidebouw. Vrijdag waren op initiatief van den Rijks-Land bouw voorlichtings dienst in de groote zaal der meisjes congregatie de gesteunde kleine boeren bijeen onder leiding van bur gemeester Mr, R. Th. v. d. Heijden. Als spraker trad op de heer Jac de Rooy, boofd-assistent van den Rijks- landbouwconsulent te Breda, met als onderwerp «Moderne weide- bouwer. Burgemeester Mr. R.v d. Heijden optnde deze bijeenkomst, waarbij levens landbouwers aanwezig ble ken te ziin uit de omliggende ge meenten en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en in het bij zonder den spreker. De heer de Rooy gaf een duide lijke en uitvoerige uiteenzetting over den huidigen weidebouw. Hij toonde dit aan met grafieken waaruit de verschi lende nadeelen duidelijk naar voren kwamen. Na deze dingen besproken te heb ben toonde de spreker de resultaten die met den moderne weidebouw waren bereikt. Na deze hoogst leerzame en interessante lezing wer den door de aanwezigen zeer vele vragen gesteld, welke door den spreker naar voldoening werden beantwoord. Broeder Ambrosius f In het Broederhuis overleed in den loop der vorige weck de Eerw. Broeder Ambrosius (in de wereld Leonard van Asseldonk) geboren te Zijtaart 18 Febr 1872. Op 8 Dec. 1899 ontving hij het ordekleed en legde op 14 Mei 1903 de eeuwige geloften af. Op 27 April 1907 werd hij gekozen als tweede assistent en op 6 Maart 1914 volgde zijn benoeming als eerste assistent. Op 18 Juni werd hij tot overste gekozen van het huis te Drunen, welke functie hij bekleedde tot 1934. Toen werd hij daarin opgevolgd door den Eerw. Broeder Stanislaus. Zelf werd hij novice-meester en bleef eerste assistent tot aan zijn dood. Broeder Ambrosius was een voor komend en arbeidzaam man, die zeer bemind was onder zijn con fraters en bewoners van het gesticht te Drunen. Na een plechtige Requiem-Mis in de Kloosterkapel werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld op het Kerkhof in den kloostertuin. ELSHOUT. Veiling-vergadering. Donderdag om 7 uur houdt de afdee ling Elshout van de Veilingvereeniging „De Langstraat" een voorvergadering in de zaal der meisjescongregatie. Te vens zal de steunuitkeering plaats heb ben van de tuinbouwproducten, die daarvoor in aanmerking komen. Biljarten. Zaterdagavond speelde O.O.O. uit café In. Elshout haar returnwedstrijd bij „Onder Ons", gevestigd in café J. v. d. Ven te Den Bosch. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Drunen Den Bosch: M. v. d. Wielv. Zandvoort 5775 P. v. Ravesteijn Verschuren 15— 75 M. v. d. Wiel—F. Mol 40— 75 v. Venrooij Keune 75— 62 C. Klomp—de Laat 75— 44 v. Engelen—v. d. Ven 75—58 Bergmans—G de Kuper 75— 58 P. Elshout—v. Pinksteren 75—34 Hoogste serie: Den Bosch, Verschu ren 54; Drunen, v Venrooij 27. Zondagmiddag hield de R. K. Kiesvereeniging, in verhand met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, in net Patranaat, onder voorzitterschap van den heer H. Simonis een alge meene vergadering. Besloten werd met de a s. ver kiezingen met slecht één R K. lijst uit te komen. Een ieder, ook niet leden van de Kiesvereeniging, kan zich candidaat stellen mits men een lijst met 20 stemmen inleverd voor 2 April a s. Ook werd nog een zeer belangrijk punt besproken aangaande de sa- menwerkirg met Hank. Mocht deze actie slagen, dan zal met de a.s. verkiezingen slechts één R.K. lijst voor Dussen en Hank samen uitkomen. Hierdoor zou dan de versnippering, welke de vorige maal plaats vond, worden vermeden. Zaterdagavond werd in Hotel Heessel alh>er een Amusements •■ereeniging opgericht, uit de vroegere dansvereenigirg onder den naam «Ons Genoegen In het bestuur werden gekozen mej. A. v. Honsewijk en de heeren v. Dijk en Lensvelt. Naar we vernemen zal Ds. Hooijkaas die bet beroep naar Eenschop heeft aangenomen eind Aug. onze gemeente gaan verlaten. HANK. De arbeider J. Rijken, werkzaam op de polder »Pauwenzand« alhier, was aldaar op de stal dezer dagen bezig de koeien te voederen, waarbij onverwachts een koe metz'n hoorn hem in een zijner oogen stootte, I Het oog werd zoo ernstig verwond, dat hij op last van den geneesheer, onmiddellijk naar het ziekenhuis te Dordrecht werd vervoerd. Aldaar bleek dat zijn oog wel ernstig was gei aakt maar vermoedelij k behouden blijft. Door de rijksveldwacht en ge meentepolitie is Itgen een viertal personen procesverbaal opgemaakt, wegens vermoedelijke overtreding oer Visschei ij wet. Vischtuig is niet in beslag genomen kunnen woiden. Bel Canto's Jaarvergadering. Zaterdagavond hield de zangver- eeniging „Bel Canto" haar jaarverga dering, die voor den eersten keer ge presideerd werd door den nieuwen voorzitter den heer C. Snoeren. Uit het jaarverslag bleek, dat het jaar dat aan ving met de viering het het tienjarig bestaan der vereeniging, heel wat ver andering in Bel Canto gebracht heeft. Als voorzitter trad op de heer C. Snoe ren, als secretaris de heer N. Meijers, terwijl de heer G. Wooning zitting kreeg in het bestuur. De plannen tot vieffiig van een festival, werden om het groote risico dat werd verondersteld, dat de viering met zich zou brengen, uitgesteld. Het initiatief tot het geven van wisselconcerten met de harmonieën Euphonia en Apollo kwam tot uitvoe ring en is een groot succes geworden. Naast de gebruikelijke concerten werd een groot feestconcert gegeven bij Wil- helmina in Dongen. De boeken sloten mee een klein voordeelig saldo. Het af tredende bestuurslid de heer J. Frede- riks werd als zoodanig herkozen, ter wijl de heer L. Nieuwenhuijzen in de vacature Jos Vrinten gekozen werd. Er werd een propagandacommissie be noemd voor de aanwerving van nieu we leden voor het mannenkoor en een voor de aanwerving van nieuwe leden van het dameskoor, terwijl deze com missies tevens de andere vereenigings- belangen mede zullen trachten te be hartigen. Door den voorzitter werd een krachtig woord gesproken voor het re gelmatig bezoeken der repetities, waar- bi; royement bij slecht bezoek niet zal worden gespaard. De bespreking van de zomerplannen moest wegens het la te uur tot een volgende vergadering worden uitgesteld. Bloempjesdag E.H.B.O. De bloempjesdag j.l. Zondag gehou den voor de R.K. Vereeniging E. H. B. O. bracht het mooie bedrag op van ruim 81 Aan flarden. Zondagavond ging in Euphonia .jam mer genoeg voor een slecht bezette zaal, het tooneelspel „Aan Flarden" van Top Naef. Ars Longa uit Tilburg, die hier in Kaatsheuvel een reputatie heeft op te houden, heeft zich op wel uitste kende wijze van haar taak gekweten. De regie was door den heer Lemmers uitstekend verzorgd. Het meesterwerk van Top Naef is zeer verdienstelijk ge speeld en heeft de bezoekers eenige uren van spanning en genot verschaft. Wij hopen Ars Longa nog meermalen in Euphonia te zien. „Is die even goed". t Is zoo'n manie van onzen tijd, om revue's te geven. Zoodoende schuilt er ongetwijfeld heel wat kaf onder het re vue-koren. Wat het Tilburgsche Vos Heeffels ensemble in deze brengt maakt hierop echter een zeer gunstige uitzon dering. Verschillende tafereelen waren ju weeltjes van spel en aankleeding en met het geheel werd stemming gebracht waardoor de stampvolle zaal 4 uren en thousiast meeleefde. Na Paschen komt „Is die even goed" nog minstens een maal terug. LOON-OP-ZAND. Zilveren Professiefeest. Verleden Zondag vierde de Eerw. Broeder Damacenus van de Congrega tie der Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes, in de St. Willibrordusstichting te Hei'o zijn zilveren professiefeest. Ongeval. Bij het verlaten van een zolder had mej. van Rooij eenige dagen geleden het ongeluk, doordat zij misstapte en de trapleuning waaraan zij zich vast greep afbrak, met haar arm zoodanig tusschen hel zolderluik bekneuld te ra ken dat haar pols brak. Geneeskundige hulp werd spoedig "verleend. Barakconcours. Zonuaqavond had in café Beunis de sluiting plaats van het barakconcours ten bate o'er T.B.C -commissie alhier. Nadat het spel was beëindigd dankte de voorzitter den heer Chr. Maas op de eerste plaats de caféhouders voor 't bereidwillig alstaan van het noodige materiaal, vervolgens degenen die voor het mooie doel waarvoor de opbrengst wordt c angewend prijzen beschikbaar hebben gesteld en vervolgens de deel nemers aan den wedstrijd. De op brengst was pl m 100.De uitslag

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6