LAATSTE BERICHTEN r„g r0dSj!: is,anser u,t te ste,,en aBarnaKbeannórngroo,en omvang bebben EEN JONGEN EEN JONGEN DAMES onze expositie hellenen/ KANTONGERECHT GEMENGD NIEUWS. TE KOOP: Groote TUIN en OPRIJ voor auto voor de Ondorwerkatdeeling, Bij Garage MULDERS-SARS doch bij de Firma van Mil-J ansen, Grootestraat 243, Waalwijk, gehouden. is de eenige vereeniging, welke nog het puntenaantal van HEC kan bereiken. Haar laatste kans zal zij in ieder geval ten volle uit willen buiten. KAATSHEUVEL. St. Mich. Gestel—D.E.S. 2—4. In een niet bijster goed gespeelden wedstrijd hebben de DES'ers tenslotte toch nog op den vollen buit beslag we.cn te leggen. Vooral voor de rust vlotte hel niet erg in de gelederen van de gerl- blauwen. Van der Ven en v. Nieuwstadt verwisselden toen van plaats, waarna 't beter ging. Het duurde niet lang of uit een voor zet van v. Boxtel kopte v. Esch, die hei secretaris, den heer N. van Hooft, om vandaag eens in de voorhoede probeerde, den bal langs den Gestelschcn keeper, 01. Uit een zeer effectvol schot, dai Vloenians niet klemvast hield, ontstond de gelijkmaker. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Precies een minuut na de hervatting glipt v. Nieuwstadt uit een voorzet van de Bcnis tusschen de verdediging van de gastheeren en cshiet hoog in het net, 1-2. I)e DES'ers zijn thans stukken steviger, maar v. d. Ven is niet heel gelukkig met zijn schoten. Dan is het v. Esch die enke le tegens.anders van zich afschudt en keihard maakt hy 1—3. Gestel gooit er dan nog een schepje op en het gelukt haar uit een corner den achterstand toi 23 te verkleinen. Het ziet er dan even gevaarlijk uit voor de Kaatsheuvelsche jongens, totdat zij het vierde doelpunt cadeau krijgen, ais bij een voorzet van v. Boxtel een der Gestelschc achterspe Iers in eigen doel schiet, 24, met wel ken stand het einde komt. DRUNEN. SportersSchyndel 2 42. Op overtuigende wijze hebben Spor ters revanche genomen voor de destijds in Schijn del geleden 71 nederlaag. Aanvankelijk zag het er echter minder goed voor de thuisclub uit, want de gas ten waren ver in de meerderheid en drukten deze meerderheid reeds na een kwartier met een 20 voorsprong op overtuigende wyze uit. Doch vanaf dat moment was 't met deze ovcrliecrsching gedaan en nam de thuisclub niet alleen het initiatief over, doch drong de Concordia 3OSC 2 10 Vlym. Boys 3Nieuwkuyk 2 15 Eerste klasse. Nu VFC twee winstpunten in minde ring heeft gekregen als straf voor het staken van den wedstrijd bij J. v. Arkel en J. v. Arkel Zondag wederom een over winning wist te behalen, kunnen wy ge rust j,je Jantjes gaan beschouwen als de kampioenen. Juliana bracht het niet ver der dan wij verwachtten en deelde de punten bij Concordia met 22. Nieuw kuyk heeft ons weer eens een teleurstel ling bereid. Zij verloor met 82 op ei gen veld van MSV waarvan zij voor eeni ge weken slechts een 42 nederlaag kreeg te slikken. Een slechte dag voor de SDO-mannen. VFC viel ons nog meer tegen. Zij verloor op eigen veld van de St. Mich. Gestel-reserves, terwijl Avanti zich weer he ventje toonde, en ODI2 een 51 nederlaag toebracht. De stand is: 13 ken 10 boete. Ma. Ca. P., Waal wijk, links houden, 3 boete. J. C. v. A., Drunen, geen teeken geven 3 boete. J. W. M. M. Loonopzand, geen achterlicht 3 boete. A. M. v. d. S. Loonopzand rijwiel zonder licht 5 boete. A. J. P. Waalwijk, rijwiel zonder licht 3 boete. H. A. K., Waalwijk, rijwiel onbeheerd 2 boete. Ca. Ma. v. d. B., Waalwijk, rijden over voetpad 2.50 boete. G. C. v. B., Waalwijk, dronkenschap 10 boe te. C. v. G., Waalwijk, Jachtwet 20 boete. A. M., Heusden, gespan on beheerd 4 boete. G. G. b., Dru nen, links houden 20 boete. Ma. H. v. G., Waalwijk, geen richting 3 boete. A. J. v.A., Drunen, geen-rich ting 3 boete. H. K., Sprang-Ca- pelie, geen achterlicht 3 boete. Ja. Pa. S., Waalwijk, twee personen met rijwiel vervoeren 3 boete. G. B., Heusden venten, 3 boete. G. A. i S. Heusden leerplichtwet 3 boete'. waarin wordt medegedeeld, dat vol gens besluiten, die genomen zijn dooi den Kroonraad, de Roemeensche re geering besloten heeft in liet grens gebied verscheidene contingenten re servisten te concentreeren, teneinde de sterkte der dekkingstroepen aan te vullen .Het communiqué voegt hier echter aan toe, dat deze contingenten op aanzienlijken afstand van de grens zullen blijven en zich er toe zullen bepalen opleidingsoefeningen te hou den. Ook wijst het communiqué er op, dat Roemenië vastbesloten is een vre despolitiek te voeren. PRESIDENT LEBRUN IN LONDEN. Gistermiddag te kwart over drie zijn president Lebrun en zijn echtgenoote aan het Victoria-station te Londen aangekomen. Een enorme menigte was naar het station samengestroomd om de -hoöge 'gasten toe te juichen. De Londensche bevolking gaf dermate VJC leed in Herpt de verwachte neder laag. maar zint op revanche in Drunen. De Boys-reserves hielden hun kampi- oens-eer hoog en wisten met 62 bij He racles te winnen, terwyl SVD 2 revanche nam en Sporters 2 met een 30 neder laag naar huis stuurde. De stand is 13 13 12 9 Vlijm. Boys 2 Concordia 2 Heracles TVC Sporters 2 SVD 2 Herpt. Boys VJC 12 14 13 13 10 13 0 26 62—20 2 19 35—17 3 16 36—32 6 12 30—29 8 10 35—41 6 10 28- 27 6 6 12—28 1 12 1 15—57 Derde klasse. Hintham zegevierde zooals te voorzien was met 10—1 bij Helvoirt 2. Sporters 3 hadden slechts zeven spelers by SVD 3. Schyndel-ploeg geheel op eigen veld te- De Bosschenaren kregen den wedstrijd rug. Vooral tegen de rust had de Schijn- met 50 gewonnen, omdat geacht werd del-veste een ware belegering te door- staan, welk spelletje zich eveneens tegen het einde herhaalde. De aanvallen van de thuisclub waren veel gevaarlijker dan die van de gasten. Maas, die de rechts binnenplaats bij de thuisclub bezette, was vandaag niet te houden en schiep menig hachelijke situatie voor 't Schyn- del-doel. Zijn eerste en vooral laatste doelpunt hy scoorde ze alle vier waren juweeltjes. No. 4 was een kogel van ongeveer 25 M., laag ingeschoten, die zoo hard was, dat de keeper, die hem trachtte te stoppen moest laten gaan. By de gasten was de rechtervleugel het actiefst en schiep de gevaarlijkste kansen. In de middenlinie was de mid- half de doorzetter en zwoeger, de even knie van zijn confrater aan de overzijde. De kanthalfs schonken te weinig aan dacht aan de bewaking der vleugels, vooral de rechtshalf vergat deze belang rijke factor bijna doorloopend. Het back- stel was goed, terwyl de keeper goed werk verrichtte en aan hem is hel te danken vooral het laatste kwartier dat de nederlaag niet grooter geworden is. De thuisclub miste v. Gelder, doch on danks dit heeft het elftal goed voldaan. Pulles op de rechtervleugel had buiten gewone momenten, maar daarnaast ook zware inzinkingen. Een speler die, als hy zijn hoofd (nu eens in werkelyken zin) wide gebruiken een prima kracht zou zijn. Zijn voorzetten zy'n meestal prachtig van maat en lengte. Maas was vandaag enorm. Hel gemis van z'n vriend van Gelder heeft hij geheel gecompen seerd. Nog nimmer zagen we dezen spe ler dergeitfke activiteit ontplooien. Alle vier de doelpunten kwamen van zy'n voet. De linkervleugel was met inval ler minder, alhoewel v. d. Zanden goed werk verrichtte, doch minder steun kreeg dan hij gewend was. De midden- linie was actief en paste zich goed aan en toonde een goed begrip van haar taak te hebben, iets wat we niet altijd kunnen beweren. Het backstel was enorm, vooral Voogd was de groote struikelblok. Kee per Hendriks heeft zyn heiligdom goed verdedigd. De wedstrijd. De gasten zetten aanstonds een hoog tempo in en sluiten de thuisclub reeds spoedig in. De talrijke aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Sporadisch komt de thuisclub los en 't verwonderd niemand dat Schyndel reeds na 1() minuten de score opent en daarna ruim een kwar tier er no. 2 aan toevoegt. Van den aftrap af is het nu met het overwicht gedaan. Vinnig zit de thuis club op den bal en weet door goede aan vallen de verdediging benauwde oogen- blikken te bezorgen. Vry spoedig heeft Maas succes als hij op een langen center van Cales onhoudbaar inschiet. Nog voor rust weet hy uit een penalty gelijk te maken, 22. Na rust weten Sporters het beste van het spel te behouden en reeds binnen 10 minuten heeft Maas voor de derde maal succes. Wel komen de gasten af en toe los, doch stranden meestal reeds op de backs. Als na een half uur Pulles een afgemeten voorzet geeft aan Maas, ko gelt deze van ongeveer 25 M. laag in en ook dit schot is den Schyndel-keeper te machtig. Diverse corners krygt de thuis club nog te nemen, doch de keeper is onverbiddellyk en weet diverse schoten van Maas, v. d. Zanden en v. Ravesteijn onschadelijk te maken. Een welverdiende zege. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l. Eerste klasse. ODC 2J. v. Arkel 05 ConcordiaJuliana 22 NieuwkuijkMSV 28 VFCSt. Michiels Gestel 01 AvantiODI 2 51 Tweede klasse. Herpt BoysVJC 31 HeraclesVlym. Boys 26 SVD 2Sporters 2 30 Derde klasse. Helvoirt 2Hintham 010 dal zij niet ojyjekomen waren. Concordia hield er OSC. 2 met 10 onder en Nieuw kuijk 2 deed hel beter dan hun grootere broers en won met 51 in Vlymen bij de Boys 3. De stand is H. S., Sprang-Capelle, woonwagenwet uiting aan haar gevoelens van vriend- 3 boete. H. S., Sprang-Gapeile, schap voor de Vertegenwoordigers van woonwagenwet, herh. 3 boete. J. bet Fransche volk, dat het spelen der A. D., Heusden, veiligheid verkeer 3 Marseillaise nauwelijks te hooren was boete. C. "W. K., Sprang-Capelle, I wegens het geestdriftige gejuich. Het verbl. verlichting, 5 boete. W. K„ echtpaar Lebrun heeft glimlachend de Sprang-Capelle, verbl. verlichting 5 hulde in ontvangst genomen. Toen de boete. J. A. R„ Waalwijk, geen ach- menigte na aankomst aan 't Bucking- terlicht en geen wit spatbord 2 x 2 ham-paleis niet ophield te juichen, boete. J. T. v. K., Waalwijk, geen verschenen de hooge gasten, hoewel achterlicht 3 boete. J. B. Waspik, gespan zonder achterlicht 5 boete. S. A. v. V., Sprang, gespan zonder voor en achterlicht 2 x 5 boete. A. S., Drunen, weg verontreinigen 3 boete. A. J. M., Waalwijk, politie verordening ƒ2 boete. H. S., Sprang, verordening op de woonwagens 2 x 5 boete. L. P. L. B., Loonopzand, rij wiel onbeheerd 3 boete. T. F. J., hiertoe geen voorbereidingen waren getroffen, met den koning, de konin gin en de beide prinsessen op het bal- con van het paleis. Aan het station werden de hooge gasten ontvangen door den hertog van Cloucester. Chamberlain brandmerkt Hitler's daad. Loonopzand, venten 4 boete. A. (Reeds opgenomen in een gedeelte M. J. de L., Waalwijk, dronkenschap, van onze vorige oplaag) 25 boete. Hintham Zwaluw 3 OSC 2 Concordia 3 Helvoirt 2 SVD 3 Nieuwkuijk 2 Sporters 3 Vlym. Boys 3 13 11 11 ,S 12 10 12 11 9 11 7 2 22 109—23 2 17 3 17 4 12 5 10 6 7 5 7 9 4 7 0 55—17 43—20 35—28 31—46 27—40 21—45 17—71 9—6 6 SVD 3Sporters 3 Sp. n. o. 5—0 Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. St. Mich. Gestel 2Nieuwkuijk ODC 2Concordia AvantiJ. v. Arkel Zwaluw 2Juliana ODI 2—VFC Tweede klasse. SVD 2Heracles Sporters 2Herptsche Boys Vlijm. Boys 2Concordia 2 Derde klasse. Nieuwkuijk 2Vlijm. Boys 3 Concordia 3Hintham SVD 3—OSC 2 Sporters 3Zwaluw 3 R.K.V.V. BE READDY. Be Ready beet in de thuiswedstrijd tegen Gilze II geweldig van zich af en sloeg de Gilzenaren met dubbele cij fers. Op bel zware veld bleken de be zoekers niet goed thuis en Be Ready stuurde hen, mede door hun fraai open spel met 10—1 naar Gilze terug. SCHAKEN. Zaterdag j.l. werd in Café Rest. „De Molenvliet" de wedstrijd Waalwijk I Philips II gespeeld. Verzwakt door het uitvallen van enkele sterke spelers door ziekte en uitstedigheid, verloor Waal wijk I deze belangrijke wedstrijd met 4—2. De returnwedstrijd te Eindhoven op 22 April zal Waalwijk moeten win nen om nog eenige kans te maken vol gend jaar in de le klasse K.N.S.B. uit te kunnen komen. Wij twijfelen hier niet aan en hopen, dat onze plaatselijke vereeniging volgende maal volledig uit komend, revanch zal kunnen nemen voor de geleden nederlaag. OOK HET MEMELGEBIED KOMT BIJ DUITSCHLAND. Uit Cannas: De ministerraad van Lithauen heeft, Valschheid in geschrifte. Door de marechaussee uit Heusden werd voor den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch geleid B. v. B., 42 jaar, opperman te Genderen, als ver dacht van valschheid in geschrifte en oplichting, gepleegd te Genderen in September en December '38. Na ver hoor door den rechter-commissaris werd hij in het huis van Bewaring te 'sHertogenbosch ingesloten. Politierechter 's-Hertogenbosch. Vonnissen. G. B., Heusden, diefstal, uitgesteld voor onbepaalden tijd. Th. N., te Waalwijk, art. 321, vrijspraak. 1 e Birmingham heeft Chamberlain zijn verontwaardiging uitgesproken over de gebeurtenissen in Tsjecho Slowakije. De verzekeringen welke Hitler ten aanzien van Tsjecho Slowakije heelt gegeven, is hij niet nagekomen; voor t jongste optreden is geen enkele rechtvaardiging te vinden. Chamberlain vroeg zich af, wat thans nog van Duitsche beloften nadat de minister van Buitenlandsche I vertrouwd kon worden en tevens, Zaken Urbsys verslag had uitgebracht de ionfts,e coup het einde was van zijn onderhoud met den Duitschen een vori8e Pe,i°de of het begin minister van Buitenlandsche Zaken von "chambe,'lain «ide, dateengroote Kiboentrop, waarbij von Ribbentrop fout gemaakt zou kunnen worden, had voorgesteld het Memelgebied vrij- dan te veronderstellen, dat Engeland willig aan Duitschland terug te geven, lot het uiterste van zijn kracht besloten dit verzoek in te willigen I w*-erstand zou bieden aan iedeie Dit besluit is nog denzelfden dag ter uildaSi"P. indien deze gedaan werd J TM n h,l verklaaaide zeker te zi n, in kennis van de Litauenschen Sejem ge- dit opzicht steun en vertrouwen te bracllt' henhen van het rijk, het imperium Woensdag zal een Litauensche dele- <>ri allen d*e den vrede liefhebben, gatie naar Berlijn vertrekken om de maa.r no8 meer de vrijheid. overdracht van het gebied te reqelen. 1 ,Hll!er' zo° 8ing hij verder, heelt hij mijn tweede bezoek met diepen DE VORMING VAN HET BLOC. ernst verzekerd dat de Sudeten- POLEN EN RUSLAND WENSCHEN kwestie de Natste territoriale ambitie SCHERPE FORMULEERING. was in Europa en dat hij geen vol- keren van andere nationaliteit in 't n de Brilsehe hoofdstad wordt hard Duitsche Rijk wenschte teannexeeren gewerkt aan de opstelling van de ge- en Hitier heeft deze woorden zelf ineenschappelyke verklaring van En- J bevestigd in zijn rede in het Sport geland, Frankrijk, de Sovjet-Unie en paleis te Berlijn toen hij zeide eenige andere staten, waaruit moet «Ik heb den heer Chamberlain dé blijken, dat deze verdere daden van verzekering gegeven dat als d t agressie met gemeenschappelijk ver- probleem opgelost zou zijn, Duilsch- zet Le beantwoorden. land geen andere territoriale begeer- Lr wordt nog steeds druk diplo- 'en in Europa meer bezit» en later matiek overleg gepleegd en het is dan in dezelfde rede: «Wij willen geen ook nog niet mogelijk na te gaan, Tsjechen in ons Riik» wanneer de verklaring zal worden af gelegd. Volgens sommige berichten is zij binnen de komende 48 uur reeds te wachten, volgens andere in elk ge- I val binnen enkele dagen. Uit het feit, dat het Russische voorstel om aller eerst een conferentie te beleggen van de hand is gewezen 0111 tijd te sparen, mag men afleiden, dat men niet voor nemens is de publicatie van de verkla- DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter wees o.m. de na volgende vonnissen: H. L., Sprang, gespan onbeheerd 1 boete. H. D., Loonopzand, gespan onbeheerd 2 boete. J. A. C., Heus den, niet behoorlijk naar rechts uitwij- De zwendel te Breda In verband met de arrestatie van J.V v. St., directeur van het assu rantiekantoor „Het Zuiden" te Breda vernam de,.Msb." nog het volgende: De zwendel door den gearreste rde verricht, moet op het platteland van Het schijnt thans echter niet zoo Van St. stelde agenten aan, meest zeker te zijn, o! de verklaring zoo werkeloozen, tegen borgstelling van scherp zal worden geformuleerd, dat I 8 8 hierdoor naar buiten de gewenschte diepe indruk zal worden gewekt. An derzijds blijven met name Polen en Sovjet-Rusland aandringen op een scherpe formuleering, welke er geen twijfel over laat bestaan, dat in tijd van gevaar de onderteekenaars elkan der wederzijdschen steun zouden ver- leenen. Evenmin is bekend, hoeveel kleinere mogendheden zich bij het „vredes- blok" van Londen, Parijs en Moskou zullen aansluiten. Men hoopt en ver trouwt in Whitehall echter, dat het aaneensluiten van Frankrijk, Enge land en de Sovjet-Unie een voldoen de attractie voor de kleinere mogend heden in Oost en Zuid-Oost-Europa zal vormen om zich bij deze landen te voegen. Van betrouwbare zijde wordt te V ashington verklaard, dat, wanneer de voorgestelde anti-agressie-verkla ring te Londen wordt onderteekend, Amerika bereid zou zijn een gelijke verklaring voor zichzelf af te leggen. Gisteravond is te Boekarest een of ficieel communiqué gepubliceerd, f 75 totf 250 en garandeerde dezen een weekloon varieerend van f 7.50 tot f 15. Wanneer deze agenten een paar weken in dienst waren, waarin hun net weekloon was uitbetaald, had v. St. steeds een reden tot ontslag. Volgens contract had hij het recht de waarborgsom tot een jaar na verbreking van de tewerkgestelde in zijn bezit te houden, zoogenaamd om te voorkomen, dat de ontslagene agent hem zou beconcurreeren. Was een agent aangesteld en dus de borg- stellin gestort, dan kreeg hij van v. St. een pak matriaal toegezonden, waarin formulieren en dergelijke aan wezig waren, van 14 verschillen de maatschappijen waarondef heel bekende. Bij informatie bij de 14 maatschap pijen bleek men in acht gevallen van het bestaan van het asauian- liekantoor „Het Zuiden" te Breda niets te weten en met v St in geen enkele relatie te staan Van vier dezer maatschappijen v. St. werke lijk agent te zijn geweest, maar daar te zijn ontslagen, omdat hij de ge ïnde premiën niet afdroeg en met slechts één levensverzekeringsmaat. schappij, die niet bepaald gunstig hekend slaat,had hij voor lange tijd relaties. De aangestelde agenten hadden in hooldzaak de taak, te zoeken naar risico's, die een bona lide verzeke ringsmaatschappij niet wilde dekken. Kreeg v. St. van zijn agente deze adiessen, dan ging hij daarheen en sloot de verzekering al, op loimu- lieren.dieondti tetktnd werden dcor een niet bestaande en dus door v. St gefingeerde Portugeesche brand waarborg- Mij. <4 W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 78.30 uur. Gy m nastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub Waalwijk« in Café- Best. »De Molenvliel«. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30-- 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Een Avontuur in Holel Excelsior«. Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop «Alarm in Peking«. «De Eendracht« Zondagmorgen- van half 9 tot half 10 inmanden duiven voor opfenvlucht vanuit Tilburg. TE WAALWIJK. Br onder No. der adv Bur. v d. blad 60918 Wij vragen voor direct pl m. 16 jaar. Firmn M. BERGMANS ZONEN, 60916 Grootestraat 138. kan geplaatst worden van 15 16 jaar, voor de op leiding in het vak. 60917 van corsetten, nouveauté's en pliseer- en borduurmodellen op Donderdag 23 dezer van 10 tot 6 uur wordt, wegens politieverorde ning niet in Hotel ♦♦Verwiel Vughterstraat 54. Tel. 4225 Den Bosch J. v. Arkel 14 10 3 1 23 45—12 Juliana 16 9 3 4 21 59—33 MSV 16 8 5 3 21 38—22 VFC 13 7 3 3 17 47—19 ODI 2 13 6 3 4 15 30—27 Concordia 13 5 5 3 15 36—40 Zwaluw 2 15 7 1 7 15 52—37 Avanti 13 4 2 7 10 29—42 Nieuwkuyk 10 3 1 6 7 27—39 St. M. G. 14 2 2 10 6 13—56 ODC 2 0 0 13 0 12—65 Tweede klasse. it

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8