SPORTNIEUWS. &a£ccn. RX Dienstbode, MEISJES voorde ophalerij 91 X ADVERTENTIEN. HET WITTE KRUIS Subliem in zijn eenvoud Gevraagd 2—2 3—0 19.75 - 24.50 - 27.50 en hooqer MARION SCHOENFABRIEK N V. DRUNEN. 4— HARDNEKKIGE HOOFDPIJNEN? DUTIM OEGSTGEEST hiervoor ten volle verantwoord, in aanmerking genomen de verbetering van den weg, die er door ontstaat. Dhr. van Drunen: Bent u er in ge weest? Voorzitter: Ja. Dhr. van DrunenDan hebt u het anders bekeken dan ik, want voor 100 «bilden doet men tegenwoordig niet veel. Wanneer men aan dat 100 gulden zou gaan ver zoo erg huis voor beteren, zou het nauwelijks te zien zijn dat er iets aan was gebeurd. De voorzitter blijft echter bij zijn meening, dat wanneer er 100 gulden aan besteed zou zijn, het huis heel goed bewoonbaar zou zijn. Over de opmerking van den heer van Drunen betreffende de hypotheek houder die achter deze affaire zou zit ten, deelt hij mede, dat wanneer dal zoo was, de gemeente voor een veel la^i' bedrag zou zijn klaar gekomen. Dhr. v. d. Wiel is eveneens tegen hef voorstel, aangezien het tuintje van den huurman voor het huis schiet, wat door de gemeente wordt aangekocht. De weg zou zoodoende toch niet ver beterd kunnen worden. Bovendien is het geen verkeersweg en spreker kan niet begrijpen dat de gemeente zich een dergelijke uitgave kan veroorlo ven, nu de financieele positie zoo slecht is. De belastingen zijn toch reeds hoog genoeg zegt spreker. De voorzitter is echter van meening, dat de weg zeer belangrijk is voor het verkeer van de veiling; wil de veiling goed functionneeren dan moet er ook een goede weg naar toe zijn. Hierbij komt nog, dat wanneer we het huis nu niet zouden koopen, de mogelijk heid groot zou zijn, dat wanneer de provincie later komt om den weg ie verbeteren, de gemeente later het huis toch zou moeten koopen en dan waar schijnlijk tegen 'n veel hoogeren prijs. Dhr. Vrijhoeve verklaart zich voor het voorstel van B. en W., aangezien de weg-verbetering dringend noodig is. Dhr. van Drunen zegt verder nog, dat wanneer we het huis zouden koo pen, met een eventueele verbetering van den weg nog in conflict zouden komen met den buurman, wiens tuin tje er voor schiet, zoodat het'heele- maal geen nut heeft. Spreker verklaart zich tegen. Dhr. v. d. Wiel zegt dat de weg toch veel te smal is. Twee wagens kun nen er niet passeeren. Bovendien is er nagenoeg geen verkeer, ook niet van de veiling. De aankoop van hel huis heeft dus geen nut. De voorzitter zegt echter nogmaals dat hem is gebleken, dat er daar voor- al in verband met de veiling een druk verkeer bestaat. Wethouder van Halder is voor opruiming van dat huis. Al gebeurt er niets dan afbreken, dan is de aankoop van het huis nog verantwoord. Dhr. Veltman is eveneens voorstan der van aankoop, aangezien het een drukke verkeersweg is in verband met de veiling. De provincie doet veel voor wegverbetering en daar moeten wij rekening mee houden, aldus spreker. De voorzitter onderstreept de woor den van den heer Veltman in verband met de activiteit van de Provincie voor wegverbetering. Dhr. de Baaij is echter ook tegen 't Voorstel. Dhr. Veltman denkt, dat hier hij dit voorstel „dorpspolitiek" in het ge ding is. Het voorstel van B. en W. komt dan in stemming en wordt met 6 voor, 2 legen (v. d. Wiel en v. Drunen) en 2 buitenstemmen aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Vugts naar de opbrengst van de ker- misverpachting, die, naar de burge meester antwoordt, ongeveer 2200 heeft opgebracht. Dhr. van Oers vraagt of de riolee- ring in Elshout door de menschen zelf moet worden onderhouden. De voorzitter verklaart, dat de ge meente voor het gewone onderhoud zorgt, maar wanneer er personen zijn die zelf hun rioleering afdempen om er zoodoende gemakkelijker over te kunnen rijden, die moeten hem na tuurlijk ook zelf schoon maken. Het gewone onderhoud wordt echter door de gemeente verzorgd. Verder bepleit de heer van Oers en kele verbeteringen in een weg in Els- hout, waar nog al gaten in zijn. De voorzitter zegt, dat al deze klei nigheidjes in het voorjaar worden af gewerkt. Dhr. van Drunen bepleit een schuil- tent voor de arbeiders in het Maste- bosch, waarbij de voorzitter hem de toezegging doet de zaak te zullen on derzoeken en wanneer er werkelijk 'n schuiltent noodig is, zal er wel een goedkoop tentje kunnen komen. Verder vraagt dhr. van Drunen nog tot hoelang de leden van de stembu- reaux zitting hebben. De voorzitter meent tot Mei. Zeker weet hij het niet, maar hij is van mee ning tot 30 Mei. In ieder geval tot Mei. Dhr. van Drunen denkt echter dat de voorzitter abuis heeft, want hij kan zich den datum zoo bijzonder goed herinneren, omdat hij, toen hij in een stembureau zitting had er door een ander persoon is uitgewerkt. Er ontstaat dan een debat tusschen den voorzitter en den heer v. Drunen, waarbij zoowel de heer v. Drunen als de voorzitter beiden op hun standpunt blijven staan. De voorzitter zegt dat de leden van de stembureaux tot Mei zitting heb ben en de heer v. Drunen is van mee ning, dat ze al voor de verkiezingen van de Provinciale Staten moeten af treden. Nadat de heer Vugts dan nog naar voren heeft gebracht, dat men in Giersbergen veel last heeft van wild, waarop wethouder van Halder ant woordt, dat de gemeente daarvoor reeds al het mogelijke doet, wordt de vergadering gesloten. VOETBAL. HET EERSTE SPOR.TCONTACT MET DUETSCHLAND. Op 18 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal 't Liinbnrgsche K.N.V.B.-elftal een wed strijd spelen te Aken tegen een vertegen woordigend elftal van Gau XI (Rhein- land) van den D. F. B. KAMPIOENSCOMPETITIEINDEELING EN DATA. Het programma van de kampioenscom petitie van den Kon. Ned. Voetbalbond is als volgt samengesteld: 9 April: (Eerste Paaschdag) Achilles D.W.S. 10 April: (Tweede Paaschdag) Eind hovenN.E.C. lfi April: N.E.C.Achilles, D.W.S. Ajax. 30 April: AjaxN.E.C., Achilles Eindhoven. 14 Mei: N.E.C.—Ajax, D.W.S.—Eind hoven. 18 Mei (Hemelvaartsdag): D.W.S. Achilles. 21 Mei"AchillesN.E.C., Eindhoven Ajax. 29 Mei: (Tweede Pinksterdag): N.E.C. D.W.S., EindhovenAchilles. 4 Juni: Ajax—D.W.S., N.E.C.—Eind hoven. 18 Juni: D.W.S.—N.E.C., Achilles— Ajax. 25 Juni: AjaxEindhoven. l)e W.S.C.'ers hebben thans in ieder ge val een puntje meer dan Hero. W.S.C. krijgt nu nog een thuiswedstrijd tegen Wilhelmina, terwijl Hero nog op be zoek moet bij E.S.V. Het komt ons thans voor dat de kansen voor W.S.C. er wat beter voorstaan dan die van Hero. Indien beide teams Zondag verliezen, zal Hero de degradatie-wedstrijden moe ten spelen. Voor het geval dat Hero het tot een gelijk spel zou brengen en W.S.C. het onderspit zou moeten delven, zou 'n beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn. E.S.V. heeft zich in ieder geval al de finitief buiten schot gesteld. TegelenDe Valk, een wedstrijd waar overigens niet veel meer van afhing, is geëindigd in een gelijk spel. Hier is de stand nu: Helmond 18 14 2 2 30 55—22 V.V.V. 18 13 2 3 28 65—25 Picus 17 10 2 5 22 51—35 De Valk 17 6 5 6 17 26—29 Helmondia 18 7 2 9 16 49—42 Tegelen 17 6 3 8 15 34—54 Wilhelmina 16 5 3 8 13 27—45 E.S.V. 17 5 2 10 12 34—50 W.S.C. 17 3 4 10 10 34—50 Hero 17 3 3 11 9 27—50 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. EindhovenD.W.S. AjaxAchiles N.E.C. kampioen van het Oosten. AFDEELING IV. Eerste klasse. RoermondM.V.V. 1—2 N.A.C.—B.V.V. 4—1 LONGAJuliana 1—2 Tweede klasse B. E.S.V.—W.S.C. 2—2 TegelenDe Valk 2—2 Derde klasse D. VlijmenOistcrwijk 2—6 Z.B.V.V,—R.W.B. 4—4 N E VELOHe us d e n 4—0 G.V.V.Baardwijk 2—4 HaaftenZaltbommel 3—0 K. N. V. B. Derde klasse D. Oistcrwijk heeft Vlijmen op eigen ter rein een dikke nederlaag toegebracht, die de thuisclub nog lang zal heugen. Wat R.W.B. Zondag bezield heeft snappen we niet. Haar schiterende positie op den ranglijst in aanmerking genomen, zou men een flinke overwinning van de Waalwykers veronderstellen. Ternau wernood konden zij het tegen den hek kensluiter echter tot een gelijk spel bren gen. Nevelo heeft haar vlekkelooze staat van dienst mooi bewaard door Heusden met 40 te kloppen. Baardwijk heeft zich van haar laatste inzinking weer geheel hersteld, wat dui delijk tot uitdrukking komt in het feit, dat zij het sterke G.V.V. in eigen nest met 42 er onder wist te houden. Tot slot heeft Haaften in deze afdee- ling een alleszins verdiende overwinning behaald op Zaltbommel. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Den eerst enZondag in den strijd der ma- tadoren heeft onze Zuidelijke kampioene het tot een gelijk spel gebracht tegen D.W.S. In het begin van den strijd scheen het alsof het een klinkende overwinning voor Eindhoven zou worden, maar toen Eindhoven na ongeveer een half uur to taal uitgespeeld was en frisch en monter hardnekkig door D.W.S. werd aangeval len, "scheen het alsof de rollen zouden keeren. Drager was de ster van 't veld. Hij blonk uit boven alle andere sterren en hel gelijk spel heeft men aan hem te danken. Broederlijk zijn hier dus de puntjes ge deeld. Ajax heeft een geducht gat geschoten in het Noordelijke bolwerk. De eerste maal dat een Drentsche ploeg mee vocht om de hoogste voetbaleer moest zij reeds het onderspit delven. Met een 30 over winning bleven de Ajaxieden in eigen huis de baas. Zij hebben dus den strijd wel heel mooi ingezet, maar.... het is pas de eerste Zondag. Ook de vijfde candidaat is thans be kend. N.E.C. is kampioen van de Ooste lijke afdeeling geworden door haar over winning op A.G.O.V.V. en zal dus ook in den titanenstrijd meevechten. De stand luidt nu: AJax 1 1 0 0 2 3—0 Eindhoven 10 10 1 22 D.W.S. 10 10 1 2—2 Achilles 1 0 0 1 0 03 N.E.C. 0 0 0 0 0 0—0 Eerste klasse. Sensationeele dingen zijn hier niet ge beurd. N.A.C. heeft ondanks haar ecla tante overwinning op B.V.V., M.V.V. niet van de tweede plaats kunnen wippen, aangezien de Maastrichtenaren de baas wisten te blijven van Roermond. Juliana besloot de competitie met een overwinning op LONGA, dat hierdoor weer een plaatsje kelderde. Zondag wordt in deze afdeeling de laatste wedstrijd gespeeld, n.l. Willem II P.S.V. Veranderingen in den standenlijst kun nen echter niet meer plaats vinden. Al leen zou het mogelijk zijn dat de Tilbur- gers de zesde plaats af moeten staan aan hun plaatselijke sportmakkers. De stand is: 20 14 20 11 20 10 I)e stand Nevelo Baardwijk Oisterwijk R.W.B. G.V.V. PAZO Haaften Zaltbommel Heusden Vlijmen Z.B.V.V. is 20 17 3 0 37 63—19 18 13 2 3 28 80—29 18 9 2 7 20 53—56 16 8 3 5 19 53—41 17 9 0 8 18 59—42 20 7 3 10 17 60—48 16 6 3 7 15 43—38 16 7 1 8 15 50—53 18 6 3 9 15 44—69 17 2 3 13 6 37—87 17 1 2 14 4 25—83 WAALWIJK. Eindhoven M.V.V. N.A.C. P.S.V. Juliana Willem II LONGA Roermond B.V.V. N.O.A.D. Bleijerheide 19 20 19 20 20 20 20 20 3 31 44—13 3 28 43—35 4 26 33—19 6 20 34—30 8 20 39—39 9 18 38—40 9 18 39—32 10 18 30—40 9 ^6 35—41 9 15 36—44 14 8 22—60 Tweede klasse B. W.S.C. en E.S.V. hebben de puntjes broederlijk gedeeld en hoewel wij het betreuren dat de Waalwijkers het niet tot 'n overwinning konden brengen, stemt toch ook dit gelijk spel tot voldoening. is dit model „Marseille'. Een mantel uit de fijnste wollen gabardine, met modern ingezette kopmouwen en elegante ceintuur. Een echte „ge- kleede" mantel, waar ge het heele jaar door genot van zult hebben. Ga eens passen bij Uw winkelier. Hij heeft dit model in alle moderne kleuren Eén daarvan is precies wat U zoekt, en iedere Falcon zit als aangemeten. t at Hinf-noor G.V.V.—BAARDWIJK 2—4. In een van beide zijden zeer enthou siast gespeelden snel op- en neergaanden en uitstekenden wedstrijd, hebben de Geel-Zwarten Zondag een alleszins ver diende overwinning weten te behalen op Geldermalsen. Van het begin af geven beide ploegen zich volledig en het is direct te bemerken dat iedereen strijdt met zijn beste wape nen, zoodat deze ontmoeting ongetwij feld genoemd kan worden onder de bes te wedstrijden van het geheele seizoen. Aanvankelijk is de thuisclub iets meer in den aanval, daarbij gesteund door den wind. Toch is dit lkeine overwicht niet lang meer waar te nemen en om beurten moeten beide verdedigingen handelend optreden wat hen goed afgaat, totdat on geveer na 20 minuten de goed op dreef zijnde Baarwijk-keeper Pulles, moet zwichten voor een schiterend schot van een der GVV-aanvallers, 10. Enkele malen ontkomen de doelen aan doorbo ring en vooral de keeper der thuisclub heeft niet over geuk te klagen wanneer de Baadwyk-midhalf uit een vrije trap buiten het strafschopgebied den bal bui ten zijn bereik tegen den paal plaatst, waarna hij wordt weggewerkt. De Juliana-mannen zijn thans iets meer in den aanval, doch juist in deze periode weten de kleimenschen hun voorsprong te vergrooten door een schit terende kopbal van hun midvoor, 20, met welken stand het rusten is. Na de thee is de wind geheel gaan lig gen en ofschoon Baardwijk thans deze bondgenoot niet heeft, zit zij aldra ge vaarlijk voor het doel der thuisclub. Na een kwartier spelen wordt de achter stand verkleind wanneer na een hevige doelworsteling de bal over de lijn ge werkt wordt, 21, terwijl even daarna Lombarts de partijen op gelijke voet brengt.. Dit wordt de thuisclub te bar. Men begint in een nog hooger tempo te spelen, doch de verdedigingen geven niet thuis. Wanneer er nog een kwartier resteert neemt de Geel-Zwarte ploeg de leiding. Bij een goed voor doel geplaatsten cor ner weet een der backs niet anders te doen dan den bal met de hand te bewer ken met als gevolg, een penalty. Jan Wilhelm plaatst zich achter het leder en mathematisch zuiver wordt de bal in den uitersten hoek van het doel gedepo neerd, 23, terwijl even nadien de over winning een voldongen feit wordt, wan neer een hard schot den keeper der thuisclub te machtig blijkt, 24, in welke stand ondanks diverse aanvallen van beide kanten geen verandering meer komt. Ook de diverse lagere elftallen hebben de competitie op fraaie wijze besloten. De reserves wisten door een overwinning op BW 6 met 40 definitief op de 2de plaats beslag te leggen met slechts een punt verschil op de kampioenen, welke prestatie ongetwijfeld een felicitatie waard is. Het derde elftal behaalde in den uit wedstrijd tegen Heusden 2 een 42 over winning, terwijl de junioren Zaterdag t Baardwijk-succes volledig maakten door met 6—i van de RWB'ers in Besoijen, die met kampioensaspiraties rondliepen, 'e winnen. R. W. B. Het is j.l. Zondag voor R.W.B. een vrij goede dag geweest, daar alle drie de elf tallen er in slaagden eenige winst te be halen. Het eerste elftal dat met een sterk verzwakt elftal den strijd moest aanbin den tegen Z.B.V.V., slaagde erin een vol komen verdiend gelijk spel te behalen. Het tweede elftal speelde wederom een uitstekende wedstrijd en slaagde er in Zaltbommel 2 met 2—0 te slaan. Ten slotte bleef ook het „derde" niet achter en behaalde een 32 overwinning op S.V.K. 2. Het programma voor a.s. Zondag (2en Paaschdag) is als volgt: R.W.B. 1—G.V.V. 1 P.S.V. 4—R.W.B. 2 A.s. Zaterdag komen wy hier nader op terug. SPRANG. S. D. O. Zaterdagmiddag speelde S. D. O. I haar eerste wedstrijd in dit seizoen voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond, tegen N.E.O. I. Voor deze plaatselijke ont moeting bestond veel belangstelling. Men heeft dan ook van een mooien wedstrijd kunnen genieten, want het was werkelijk een mooie en spannende match. Beide elftallen gaven goed spel te zien, hoewel N.E.O. iets sterker was en dit wist de NEO-ploeg dan ook in punten uit te drukken. Het einde kwam met een 2—1 overwinning voor de gas ten. I. V. C. B. Mevr. VERWIEL-De Greeff, Mr. v. Coothstr. 28, Waalwijk, vraagt tegen 1 Mei een zelfstandig kunnende werken en eenigszins met koken be kend. 61003 2—3 3—1 54 Derde klasse E. Schijndel 2—WVB O.S.C.—O.D.C. Blauw GeelH.E.C. Vlijm. BoysH.V.C. Derde klasse E. W.V.B. heeft Zondag een schitterend resultaat weten te behalen op het sterke Schijndel 2. Jammer is het voor de WVB- ers dat het seizoen voorbij is. Gelukkig is dit echter voor H.E.C., want die liet het bij Blauw-Geel maar leelijk zitten. Wanneer haar spel in de a.s. promotie wedstrijden op hetzelfde belabberde ni veau staat kan ze wel thuis blijven. Het valt ons hard tegen van de HEC'er.s dat zfj, nu zij door hard ploeteren en tobben beslag hebben weten te leggen op het kampioenschap, hun uiterste krachten niet meer inspannen om hun voorsprong te vergrooten. Enfin, alles heeft twee kanten. Blauw-Geel is er goed mee. Bij O.D.C. schijnt er de spurt ook uit te zyn, althans zij moest in Orthen het onderspit delven. Dat de Vlijmensche Boys op eigen ter rein nogal wat te vertellen hebben wordt wel bewezen door het feit, dat zij H.V.C. met leege handen naar Heesch terug StUUrde' WIELRENNEN. INTERNAT. WIELERCRITERIL'M TE OOSTERHOUT. Aangemoedigd door het succes vaii i vorig jaar, heeft het bestuur van „De Warande" te Oosterhout, wederom de werkzaamheden aangevangen met de or ganisatie van het Groote Internationale Wielercriterium, welke op Zondag 30 April 1939 voor de vierde maal verreden wordt. De inschryving is van heden af open gesteld voor amateurs, onafhankelijken en professionals. a ii Als het leven een kwelling is door hardnekkige hoofdpijnaanvallen, EISCH dan van Uw apotheker of drogist Witte Kruis poeders. Sta er op. Het gaat er om, dat U van Uw pijn af komt! „Ik gebruik veel van Uw Witte Kruis poeders. Ze helpen mij altijd", schrijft J. S. te H. over onze Witte Kruis poeders. Prijs per poeder 5 ct. Per doos van 12 poeders, tabletten of cachets 45 ct., per koker van 24 tabletten 80 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3