SPORT GEMENGD NIEUWS, VAN BOXTEL CORRESPONDENTIE. WASPIK. GEERTRU1DENBERG. HERPT. V DONGEN. meentelijke steunregeling of werkver schaffing. Diefstal van vogels. Toen de veldwachter Overeen in den nacht van 4 op 5 April op ronde was, ontdekte hij in den tuin van den heer M een verdacht persoon, die zich al daar bleek schuil te houden. Bij onderzoek bleek het een zekere C. uit Waalwijk te zijn, die in het be- zitKvas van een zak, waarin zich een partij kooi-vogels bevonden, terwijl hij ook de noodige inbrekers werktuigen bij zich had. Niettegenstaande de schijnbaar ware verhalen die C. deed liet de politieman zich niet van de wijs brengen, arres teerde C. en ging op onderzoek uit. Alstoen bleek, dat de vogels door mid del wan inbraak uit de kooi van den heer Krol te Sprang waren ontvreemd zoodat de veldwachter op het juiste oogenblik een goede slag had gesla gen. C. moet, naar wij vernemen een goede bekende van de politie zijn, en heeft reeds meer veroordeelingen ach ter den rug. CAPELLE. Bij den gemeenteveldwachter Keyne- mans is als gevonden aangegeven een rijwielbelastingmerk 19381939. Gedurende de maand 1939 werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd ƒ4364,60 en terugbetaald ƒ4108,19. Het aantal inlagen bedroeg 47, dat der terugbe talingen 45. De voetbalvereniging Excelsior speelde j.l. Zaterdagmiddag op het sportterrein aan de Willem van Genls- vaart tegen Sparta uit Vrijhoeve— Capelle, welke wedstrijd door Excel sior met.20 gewonnen werd. Naar we vernemen heeft de vo rige week alhier georganiseerde Ver koopdag ten bate van den Geref. Zcn- dingsbond niet minder dan ruim ƒ460.netto opgebracht. Voor deNNed. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Vrijdag (Goe den Vrijdag) des avonds 7 uur op te treden Ds. Oostenbrug. A.Si Vrijdag des avonds ten 7 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschcndijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey. De postduivenvereeniging De Luchtvaart zal dezen zomer deelne men aan de vluchten te organiseeren door den Zuiderbond van Postduiven- liefhebbers, welke Bond haar vlueht- programma begint op 16 dezer met een vlucht vanaf Duffel. Op Dinsdag 11 dezer zal de heer Joh. Molegraaf gedurende 80 jaren bij de familie Middelkoop te dezer plaatse in betrekking zijn. Ongetwijfeld zal het hem dien dag niet aan belangstel ling ontbreken. Voor het E. H. B. O.-diploma slaagden de dames D. Bossers, M. Bos- sers, M. van der Schans, W. Haver- hals, H. Wagemakers, B. Wagemakers, E. Michaël, A. de Bas, Joh. van dei- Hoeven, A. Z. van der Hoeven, A. P. van der Hoeven en D. Zwart, leerlin gen van den door de afdeeling Spran- Gapelle georganiseerden E.H.B.O.- cursus. Het onderwijs aan dezen cursus werd gegeven door Dr. Winkelman uit Sprang en Dr. Roos alhier, terwijl het examen -werd afgenomen door Dr. van Herpen uit 's-Hertogenboseh. De Bond van Waspiksche Huiseige naren hield Zaterdag zijn jaarverga dering in de zaal van den heer P. Roo- vers-Montens. Door den voorzitter (dhr. D. C. van der Rijken werd een overzicht gegeven van de werkzaamheden van het af- geloopen jaar alsmede werd door hem verslag .uitgebracht over hetgeen den Zuidelijken Bond van Huiseigenaren waarvan de afdeeling lid is tot heden heeft gepresteerd en welke onderwer pen deze voor de toekomst op zijn program heeft staan. De bestuursleden de heeren van Schijndel en Tb. de Grauw werden herkozen, terwijl in de plaats van dhr. L. Gijsman, die bedankt had, werd ge kozen dhr. J. Stokman. De aanwezige leden gaven eensge zind hunne meening te kennen over de goede werking der Vereeniging en het is daarom jammer, dat er nog altijd huiseigenaren zijn die tot beden niet toetraden om zoodoende te kunnen medewerken om de belangen der buis eigenaren in algemeenen zin te kun nen behartigen. - De tooneelvereeniging Concordia zal op Eerste Paaschdag ten half acht een uitvoering geven in de zaal van dhr. P. Roovers-Montens. Opgevoerd zal worden „Napoleon de Vierde". Het is een vroolijk stuk in drie bedrijven. Gezien wat Concordia steeds heeft gepresteerd kan gerust worden voorspeld, dat de bezoekers een genotvolle avond staat te wach ten. Voor de levering van 3000 M3. zand voor ophooging van het Ge meenteterrein was de laagste inschrij ver de firma Schabers-de Bont te Raamsdonk voor de som van 1298, Voor hel plaatsen van een betonnen schutting voor afscheiding van dat ter rein was de laagste inschrijver de firma C. Savelkouls voor 127, Beide .werken werden gegund. Zondag werd door de Rijkspoli tie procesverbaal opgemaakt tegen een juffrouw die over straat ging met een tasch boodschappen bij zich, welke pas was ingekocht. En dat mag nu een maal niet op Zondag. Tegen dit euvel, dat hier nog erg in zwang is wordt den laat sten tijd sterk opgetreden wat zeer is toe te juichen. De wet is lang genoeg in werking om zich aangepast te heb ben. Daarom winkeliers sluit op Zon dag uw winkel en gij publiek gaat op Zondag niet inkoopen, helpt beide mede dit ingekankerd gebruik uit de wereld te helpen en den Zondagsrust te bevorderen. De inwoners van Geertruidenberg werden Dinsdagmiddag plotseling opgeschrikt door het geloei van een sirene. De luchtbeschermingsdienst oefende met een van het rijk op proef ontvangen alarm-sirene die op het gemeentehuis provisorisch was opgesteld. Verschillende malen werd de sirene in werking gesteld en op verschillende punten der gemeente werd geluisterd hoe de uitwerking daarvan was. Het bleek echter dat de sirene niet voldoende sterk was om de geheele gemeente te beslaan zoodat vermoedelijk tot aanschaffing van een 2e moet worden overgegaan. Op de markt echter moest men de ooren dichtknijpen. Juist tijdens de oefening brak een onweer boven de gemeente los. zoodat we al een vaag idee kregen of vliegtuigen boven de gemeente cirkelden en bommen op de oude veste wierpen. Zoo erg was het echter niet. Het bestuur van de Protestante kiesvereeniging is thans definitief als volgt samengesteld: H. K. Nederlof. voorzitter; H. Zeijlmans van Ern- michoven secretaris en A. Dolk, penningmeester. Vrijdagmorgen 11 uur had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van het doen van voorzie ningen aan gemeentegebouwen en werken voor 1939. Ingeschreven werd als volgt: Ch. v. d. Ploeg f 1325 Gehrs. Naglé f 1289; Gebrs. v. Uijen f 1264 G. v, Wietmarschen f 1217; J. van Uijen en C. Kerremans f 1210; Gebrs. C. en Th. du Pont f 1195; firma Wed. A. J. du Pont en Zn. f 1192; Wed. A. C. Krols f 1031 P. W. v. Alphen f1025; C. A. Krols f 995. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver. De Stoomzuivelfabriek »St. Isido rus» hield hare jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Chr. van Herpt. De balans per 31 December 1938 alsmede de rekening van lasten en baten over 1938 weraen zonder op- of aanmerkingen, na een heldere uiteenzetting van den directeur den heer G. Boswergen goedgekeurd. De eindcijfers der balans zijn f35.018.77. De eindcijfers der rekening van lasten en baten zijn f160.581 55. De melkaanvoer bedroeg 2.665.727 kg. met een gemiddeld vetgehalte van 32V%; het vorig jaar 2 659.740 - 3.21%. De totale onkosten be droegen f 16.411.84 per 100 k.g.melk 60.72 cent, vorig jaar 56.9 549.817 L. ondermelk voor f4.870.40 90 375 L. volle melk voor f6 659.15 49.372 L. karnemelk f 1.228.69 1047.» L. room voor f 9195 13.695 L. pap voor f 687.97 De verpakte spoeling bracht op f302.10, Aan melk is uitbetaald f 132.269.22 terwijl 10 cent per 100 kg. geleverde melk bij het ledenkapitaal werd bij geschreven. Per vet is uitbetaald f 1.58 per 100 kg. f5 02V2 per 100 L. f 5.177 terwijl 80% ondermelk gratis werd teruggegeven. Er is uitbetaald voor aan de fa briek geladen ondermelk f3,035.26. Er is geproduceerd 100836 kg. boter uit 2.595.216 kg. melk. Geleverd aan de Coöp Zuivel- exportvereeniging »Brabant» te Breda 64.600 kg. welke opbracht f90,682.84 of per kg. f 1.402. Verder nog engros 4.607 kg. voor f 6.717.10 of f 1458 per kg. En detail 31.595 voor f48.564.53 of f 1.54 per kg. De kwaliteit der boter was dus danig dat een bondsdiploma kon worden uitgereikt alsmede een pre mie van de exportvereeniging. Wegens het afloopen van hetcre- diet bij de Boerenleenbank werd het bestuur machtiging verleend een nieuw crediet ad f 10.000 aan te vragen. Zaterdag herdacht burgemeester Wouters zijn 12'/a-jarig ambtsjubi leum. Het was nl. 12% iaar geleden dat hij als zoodanig werd benoemd te Vinkeveen c.a. Des middags werd de heer K. L. J. Wouters met zijn echtgenoole en enkele familieleden ten raadhuize ontvangen in de ver sierde trouwzaal, waar het voltallig gemeeute-personeel was verzameld. De secretaris, de heer J. Vlaminkx voerde het woord en herdacht bovenal wat de jubilaris voor het personeel deed. Hij bood hem na mens allen een fraai herinnerings bord aan. Ook de raadsleden ver schenen en names hen sprak de heer Snels waarderende woorden, voor al hetgeen in de acht jaren dat de heer Wouters burgemeester is van Dongen voor deze plaats tot stand kwam. Hij bood hem een prachtige staande schemerlamp aan. Hierna volgde een receptie waarna de verdere viering in intiemen kring plaats had. KONING GHAZI VERONGELUKT. Koning Ghazi van Irak is omstreeks middernacht tengevolge van een auto ongeval 0111 het leven gekomen. PRINSES VERONGELUKT. Prinses Nixa von Oldenburg is bij een ongeluk met haar paard om bet leven gekomen. De prinses was 16 jaar oud. Eerst een dag na het ongeluk vond men de prinses dood naast haar paard in een bosch nabij de Duitsche stad E11 tin. TEGEN TWEE BOOMEN GEREDEN. De 52-jarige A. F. M. reed met zijn auto op de Stadhouderslaan in Den Haag. Vermoedelijk door het defect ra ken van de stuurinrichting reed hij te gen twee hoornen op. Hij- kreeg een ribfractuur en inwendige kneuzingen. In den auto zaten nog twee dames, de 75-jarige mevrouw J. C. B. en haar schoondochter, de 37-jarige mevrouw H. F. B. De twee dames kregen een hersclienschudding en wonden aan het gelaat. Hun toestand is niet ern stig. BANDIETENDRAMA TE NEW YORK. Een ongewoon bandieten-drama heeft zich afgespeeld in het drukke West-kwartier van New York. Tus- schen drie bandieten, die een restau rant overvallen hadden, en de politie kwam het tot een revolvergevecht. Een der bandieten vluchtte in de woning van een bejaard echtpaar, waar hij meer dan twee uur lang ongeveer ne gentig bewapende politieagenten, die hem met traangas-machinegeweren be stookten, in bedwang hield. De ban diet dwong de beide oude menschen hem tot schild te dienen. Tenslotte slaagde een geestelijke er in, den bandiet te bewegen zich over te geven. STAKING IN AMERIKA. In verband met moeilijkheden bij de onderhandelingen over een nieuw ar beidscontract hebben meer dan drie honderdduizend mijnwerkers in Ame rika het werk neergelegd. Het bedrijf in de Amerikaansche steenkolenmij nen ligt daardoor voor driekwart stil. MASSA-ARRESTATIE TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche politie is er na een langdurig onderzoek in geslaagd een uitgebreide bende dieven en helers te ontmaskeren. Niet minder dan 12 personen zijn reeds opgesloten in hfet Huis van Bewaring en tien andere lie den kregen proces-verbaal, zoodat de rechtbank wellicht eerst over eenige maanden strafrechtelijk uitspraak zal moeten doen tegen 22 menschen, die de een meer dan de ander, op de hoogte zijn geweest van een serie van 30 inbraken, in een tijdsverloop van vijf weken gepleegd. JONGEN DOODGEREDEN. Dinsdagmiddag is de 14-jarige J. Veraart, die per rijwiel van zijn werk te Wieringerwerf naar huis ging, op tot nu toe onopgehelderde wijze aan gereden door een hem tegemoetko mende vrachtauto van de Landbouw- en Cultuurmaatschappij. De jongen was vrijwel op slag dood. WIELRIJDER DOOR VIER MANNEN AANGEVALLEN Een inwoner van Hilversum, zekere J. Smit, die Maandagnacht per fiets van Baarn naar zijn woonplaats terug keerde, is op den provincialen weg Baarn—Hilversum bij het landgoed Hooge Vuursche door vier onbekend gebleven mannen van zijn rijwiel ge slingerd en met een boksbeugel be wusteloos geslagen. Daarbij heeft hij eenige verwondingen aan het gelaat opgeloopen, o.a. werd zijn kin verbrij zeld. Het slachtoffer bleef eenigen tijd bewusteloos liggen, doch heeft, nadat hij was bijgekomen, kans gezien zijn woning te bereiken. Het schijnt, dat de onverlaten het niet op den heer S. hadden gemunt en hem met een ander hebben verwisseld. INBREKER VERONGELUKT. Zondagmorgen zagen menschen in de Brinckerinkstraat te Deventer het lijk van een man hangen niet hel hoofd onder een tuimelraam van een woning. Bij onderzoek bleek, dat de omge komene, die daar niet thuis behoor de, zich door dat tuimelraam door in klimming toegang heeft willen ver schaffen tot een winkel, waarbij hij is uitgegleden en als in een muizenval door het neerslaan van het tuimel raam met een slag in den nek is ge dood. Clandestiene handel in goud en zilver. Voor twintig dertig duizend gulden aan goud en zilver is bij een inval in een hotel te Amster dam in beslag genomen, üp Ame rikaansche wijze drongen plotseling politiemannen en rechercheurs van den recherche douanedienst,alsme de ambtenaren van den rijkswaar- borg de eetzaal van een hotel aan het Weesperplein binnen, waar zij een vijftigtal clandestiene handela ren in goud en zilver verrasten. Na een scherpe controle, die ge- ruimen tijd in beslag nam, werden twaalf hunner gearresteerd, omdat zij op clandestiene wijze handel dreven, niet in het bezit waren van de wettelijk voorgeschreven registers en in vele gevallen in het bezit waren van ongekeurd goud, waarop geen invoerrecht, waarborgbelasting en keurloon waren betaald. Mijnwerker door vallend gesteente gedood, ln de ondergrondsche werken van de mijn Julia, is bij een instor ing de 42-jarige houwer A. Kockelkorn uit Kerkrade, zoo ernstig gewond door het afvallend gesteente, dat hij vrij spoedig nadat hij door zijn medearbeiders uit den puinhoop was te voorschijn gehaald,overbed K. die gehuwd was, laat vier kin deren achter. Doodelijke val. Te Standaardbuiten is de bejaar de A. Meuwissen van een viertreden hoog trapje gevallen. De man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij ter plaatse overleed. Doodelijk verkeersongeluk. Toen de 59-jarige schipper A. Krijgsman uit Bleskensgraaf met zijn zoon per fiets den nieuwen rijks weg te Ridderkerk bij de kruising Lagedijk wilde oversteken werd hij dooreen personenauto uit Dordrecht gegrepen. De man was op slag dood. De auto kantelde en kwam ongeveer dertig meter verder op de fietspad terecht. De bestuurder kreeg lichte verwondingen, de auto werd be schadigd. Treinontsporing te Delft. Onoplettendheid oorzaak van het ongeval. het stationsemplacement te zijn Zaterdagnacht drie wa- van een goederentrein, ko mende uit den Haag, door een fout in den wisselstand ontspoord. De wagons kantelden en vernielden een gedeelte van de rails en een gedeelte van de overkapping van den tunnel. Zware balken en glas kwamen in den tunnel terecht. Een te Delft wonende student, die juist op dat oogenblik passeerde, werd dooreen der balken aan het hoofd getroffen en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De hoofdgelei der van den trein kreeg een zenuw schok en werd naar zijn woonplaats, Botterdam, vervoerd. De lijn richting Rotterdam was volkomen versperd, zoodat de laat ste treinen over één spoor moesten worden geleid. Het onderzoek van de politie naar de ontsporing heeft uitgewezen, dal dit ongeluk aan onoplettendheid van den blokhuiswachter, die den wissel moest omzetten, te wijten is. De man had de opdracht om den wissel om te zetten na het voorbij rijden van den laatsten wagon. Hij heeft echter te vroeg den wissel omgezet en daardoor zijn de drie laatste wagons van den goederen trein op een zijspoor geraakt met het uoodlottige gevolg. De blokhuiswachter heeft zijn schuld aan de ontsporing erkend. Weidmann teekent cassatie aan Op aandrang van een zijner advo caten heeft Weidmann, die zich EM O-STOFZUIGERS NEDERL. FABRIKAAT Grootestraat 313, Waalwijk Tel. 293 overigens geen illusie maakt over net lot, dat hem wacht, cassatie aangeteekend tegen zijn doodvonnis. Familieleden van Jean de Koven, de Amerikaansche danseres, die, naar wordt aangenomen, door Weid man nf is vermoord, hebben een telegram aan de leden van de recht, bank te Versailles gezonden, waarin zij hun verontwaardiging uiten over de betaling van een bedrag van 12Ü.UÜ0 francs als schadevergoeding, dat zij niet aanvaarden. Zij blijven volhouden, dat het onder de stoep van Weidmanns huis gevonden lijk niet dat van Jean was. Desondanks vragen zij voor den vader van de danseres vergunning, de terechtstelling van Weidmann bij te wonen. Op Delft gons W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 7—8.3U uur. Gymnastiek aspiranten k. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Rest. »De Molenvliet**. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.30-- 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht« Zaterdagmiddag van half 4 tot half 5 inmanden duiven voor oefenvlucht vanuit Breda. Verslag Gemeenteraadsvergade ring en talrijke berichten moeten wegens gebrek aan plaatsruimte tot een volgend nummer overstaan. R.K. W. V. B. Ofschoon eerst van bondswege was vastgesteld dat geen degradatie-wedstrij den behoefden te worden gespeeld, is vorige week een andersluidende bepa ling afgekomen. Deze houdt n.l. in, dat de WVB'ers met den kampioen van den R.K.V.B. twee wedstrijden zullen spelen om een plaats in den IVCB. Deze candi- daat is echter nog niet bekend en kunnen de oranje-mannen zich nog eenigen tijd op deze ongetwijfeld zware wedstrijden prepareeren. Kunnen onze jongens even wel hun vorm van de laatste wedstrijden handhaven, dan zijn wij voor de toe komst nog niet zoo bevreesd. Over de ontmoeting van Zondag het vólgende Het begin was weinig bemoedigend voor onze jongens, want reeds aanstonds na den aftrap wisten de Schijridelnaren te doelpunten. Goéd samenspelend dron gen zij gedurende het eerste kwartier de WVB'ers op eigen helft terug. Langza merhand herstelden de oranjemannen zich en van toen af aan kregen we van weerskanten mooi spel te zien. De doel punten volgden zich in deze periode met de regelmaat van de klok op. Eerst maak te de WVB-centerhalf van Loon met een gloeiende kogel gelijk, waarna de center voor der gastheeren wederom voor een voorsprong zorgde. Spoedig was de ba lans evenwel weer in evenwicht. Een vrije schop even hui ten het strafschop gebied kon de Schijndel-keeper slechts ten deele keeren en Gabriël benutte de kans. Een minuut later zorgde de WVB- rechtsbinnen voor nummer 3. Alzoo vijf doelpunten in een half uur. Gedoelpunt werd er echter niet meer en met 32 voor de oranje-mannen kwam het einde. De reserves deden voor hun grootere makkers niet onder en versloegen Roda 2 maar liefst met 50. Een mooie over winning, die beloften inhoudt voor de toekomst. WAALWIJK. R.K.V.Y. HERCULES. Het tweede elftal speelde Zondag j.l. haar laatste uitwedstrijd van dit seizoen tegen R.K.T.V.V. 4. Met niet minder dan 6—2 zegevierden onze reserves die er de laatste wedstrijden beter in komen, het- h r je vprL'nrnt DeigewcnscM op gemakkelijk* betalingsvoorwaarden. Reeds van.»I £>0 cl. per week Demonstratie tonder verplichting

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7