LAATSTE BERICHTEN 5-r T T ZZZ l GEMENGD NIEUWS I Kanleosclirooier. BILJARTEN! EED HIEUIIIE MUL CORRESPONDENTIE. VOOR 25 JAREN RECHTZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. ADVERTENTIEN. Hotel „De Twee Kolommen" ZONDAG VAN 7-11 UUR BAL. mmm Wij herinneren Agenda's PROF. ZATERDAG 15 APRIL Café-Rest. „OE MOLENVLIET" WAALWIJK Waalwijksche ventje aanschouwen. Laten wij hopen, dal ook in den vreemde Keesje veel lauweren zal oogsten. Biljartsport. Op heden Zaterdagavond spelen de biljartspelers van café Smolders een wedstrijd legen de biljartspelers van de Voetbalclub »R. W. B.» in bovengenoemd café waarvoor in v.m. Besoijen onder de sportlief hebbers veel belangstelling bestaat. Er mag dus druk bezoek verwacht worden. BOSCHBRAND. Donderdagmiddag was brand ont- liefde en alle vier de factoren strij den nu en dan om de voorhand. Het verhaal van deze vlotte prent, die toch altijd nog het best onder de detectieve films gerekend kan worden beschrijft ons een episode uit het leven van een aardige jonge dame, die een groote toe komst heeft op het tooneel. Er wordt echter een moord ge pleegd en alle verdenking valt op haar. Onder invloed van die ver denking mislukt haar dubuut en zij vertrekt naar Zuid-Amerika om daar opnieuw te beginnen. Hier oogst zij veel roem, zij wordt een gevierde zangeres en spoedig vech- staan langs den, Meerdijk op enkele I !en verschillende heeren, die op perceelen hakhout, toebehoorende aan de beeren van Heijst en Loeff en de gemeente. Door den inspecteur der gemeente politie werd den brand ontdekt. Deze riep direct eenige arbeiders ter as sistentie om het vuur te dooven. De gemeente-architect, de heer de Hoop was spoedig met eenige gemeente arbeiders ter plaatse. Met gezamenlijke krachten was het vuur na een kwartiertje geblucht. De perceelen waren beplant met hakhout. De perceelen van de heeren van Heijst en Loeff hebben het meeste van den brand geleden. Het perceel van de gemeente is ongeveer voor 1/5 uitgebrand. AANRIJDING OP DE BRUG. Op de brug over liet kanaal Den BoschDrongelen, ter hoogte van het Hoogeinde, beeft een aanrijding plaats gehad die goed is afgeloopen. De heer IJ. leidde twee koeien over de brug heen, terwijl van den ande ren kant een bus der B.B.A. kwam. Een der beesten kwam in botsing met de bus, waardoor hel licht werd gewond. De gemeente-politie onderzoekt de schuldvraag. UITGESTELD. Wegens bijzondere omstandigheden kan de bonte avond van O.O.G. die hedenavond zou worden gehouden geen doorgang vinden en wordt dus tot naderen datum uitgesteld. MARKTBERICHT. Waalwijk 13 April. Biggen: ongemerkt. 811 gulden, gemerkt 1417 gulden. Eieren %y24.1/2 cent. HUIDEN. Door den onzekeren politieke toe stand was de stemming op de huidenmarkt deze week over het algemeen genomen iets zwakker. De juiste positie te bepalen is nogal moeilijk, omdat de meeningen van koopers, om al dan niet tot nieuwe aankoopen over te gaan zeer ver schillend zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen over de na volgende gevonden voorwerpen: 1 halskettinkje, 1 dames-handtasch met inhoud, 1 portemonnaie met in houd en 1 kinderbontje. Geen N.S.B., geen S. D. A. P. noch Vrijzinnig. Wij stemmen RECHTS. THEATER MUSIS SACRUM De Parijsche ondeugd Fairbanks Jr. de waardige op volger van zijn zwierigen ouden heer kunnen wij deze week met de Fransjhe actrice Danielle Darrieux bewonderen in de film »The rage of Paris«. Het spel van deze twee zeer bekende en populaire artisten be hoeft wel geen beschrijving. Ieder weet, dat een film, waarin zij de hoofdrol spelen werkelijk af is. Zoo is het ook met de lilm »The rage of Paris*, die onder den naam »De Parijsche Ondeugdin ons goede vaderland in de roulatie is gebracht. Het verhaal heeft eigenlijk weinig om het lijf. De gewone geschiedenis van een knap meisje, dat zonder middelen van bestaan in de groote wereldstad niet weel waarvan zij morgen zal moeten leven. Zij tracht een baantje te krijgen als mannequin en verschijnt dan in een zeer gewaagd costuum bij iemand waar zij niet had moeten komen. Het gevolg is natuurlijk on'slag uit haar pas verworven betrekking. Een goede vriendin geeft haar echter den raad een rijken man op de kop te tikken en een soort N.V. wordt gesticht om dit doel te bereiken. Inderdaad na veel moeite en tegenslag wordt het »ideaal« bereikt en het is inderdaad een ideaal, want in den toekomstigen echtgenoot paren zich rijkdom, schoonheid en liefde. Alvorens het echter zoo ver is, moei de lieftallige jongedame tal van moeilijkheden doorstaan, die echter uiteindelijk bekroning vinden in deze vlotte humoristische rol prent. LUXOR-BIOSCOOP. »De Fatale Bruid« »De Fatale Bruid» is een mengsel van misdaad, romantiek, zang en n echte Zuid Amerikaansche manier met hun geld smijten om haar hand. Geregeld gebeuren er echter in de nabijheid van Marry Ellis moorden, zoodat het ook spoedig daar onmogelijk wordt voor haar. Zij vertrekt dan, vergezeld van haar trouwe vrienden naar Europa en vindt daar emplooi in een Parijsche Apachenkroeg, ook hier echter achtervolgt haar de misdaad en het mysterie, dat er in deze film is gebracht wordt steeds grooter en het verhaal steeds spannender tot dat Neen laten wij dat niet verklappen want daarvoor is een bezoek aan Luxor veel beter. Het spel van de verschillende spelers is hier boven allen lof ver heven. Marry Ellis met drie aardige songs staat op den voorgrond Ook verschillende andere sterren van naam kunnen wij in deze film be wonderen waarvan wij nog zouden willen noemen Walter Pidgeon, Ruth Donely, Norman Forster en John Halliday. Gouden jubilium bij de firma G. L. Smits en Cie te Dongen L-L. Zondag was het 50-jaar ge leden, dat de heer Ansems te Dongen in dienst trad van de N.V. G. L. Smits en Cie., Stoomschoenfabriek te Dongen. De dag werd ingezet met een plechtige H. Mis van dank baarheid in de St Jozefkerk. Rond het middaguur kwamen de directeu ren van de N.V7. hun opwachting maken. De heer Ant Smits hield een toespraak, waarbij hij den heer Ansems prees voor zijn prestaties hem tot voorbeeld stelde en de goede verstandhouding tusschen patroon en werknemers loofde. Namens de N.V. werd den jubilaris een cadeau onder couvert aangeboden. Nadat de jubilaris door alle aanwezige hartelijk was gefeliciteerd werd de eerewijn gepresenteerd. Namens het kantoorpersoneel der fabriek was een keurige bloemenhulde gebracht terwijl de jubilaris van de arbeiders (ster) een fraai ameublement in ont vangst had te nemen Nog tal van telegrafische er» schriftelijke geluk, wenschen waren binnengekomen. Reeds bij zijn 40 jarg jubileum ont- viug de jubilaris de medaille van de Orde van Oranje Nassau. Ansems geniet nog een goede ge zondheid en hoopt op 10 Juli a.s. 75 jaar te worden. Dit is thans de derde gouden jubilaris van de N.V. Smits en Cie. Cirque Strassburger Freres naar Nederland Na een tweejarig zeer succesvol verblijf in de Scandinavische landen keert het in Nederland zeer be kende wereldcircus der Gebroeders Strassburger thans naar Nederland terug, om dit seizoen een zeer uitgebreide tournée door ons land te maken, die meer dan 50 steden zal omvatten. Plet circus heeft zich intusschen verjongd en vernieuwd en is nog tot grooter bloei gekomen, zoodat het thans onder zeer gunstige condities naar ons land komt. Het programma van het circus Strassburger, dat tot heden toe nog nooit teleurstelde, overtreft dit seizoen echter verreweg de vorige. In dezen tijd van opleving der be langstelling voor het circus over de geheele wereld, heeft de Directie een programma samengesteld van een serie ongeëvenaarde topnum- mers zonder inzinkingen, waarin vooral de dressuur een groote plaats inneemt, terwijl voorts ookdenoo- dige aandacht gewijd is aan het feit, dat het geheele programma van een zeldzame afwisseling is. De Nederlandsche circusliefheb bers zullen zonder twijfel verheugd zijn weer eens te kunnen genieten van een onvervalscht »paardenspel« in den besten klassieken zin des woords, waarin een programma zal zijn te zien, dat een ieder door de kwaliteit, door den rijkdom en de afwisseling van het gebod ene, ver baasd zal doen staan. Ja Mevrouw, 't is niet te g'looven, Maar tóch is het éérlijk waar: Wollen deken koud Persilsop Spoelen scheut azijn en klaar Déarna ziet U, dat Uw deken Weer een échte deken is: Net als nieuw, zoo lekker wollig, Zacht en soepel, en zoo frisch Clinge Doorenbos. blad. Alleen wensch ik een openlijke ver klaring af te leggen dat ik de leiding nam na den plaats gehad hebbenden brand bij den heer d. H. te dezer plaat se (kom). Waarom? hoor ik u zeggen. Omdat mijn fijn rechtsgevoel diep werd ge- schok i door het onverkwikkelijk schouwspel Hetgeen zich op 12 dezer des och tends tusschen Capelle en Vlijmen af speelde, berustte voor 50% in mijne handen. Geachte heer Collet, desge- wenscht neem ik de volle 100% voor mijn algeheele rekening. Mijn oude kraag, die in mijn levensloopbaan zoo veel te torsen had, kan dit er nog wel bij torsen. Nooit was ik voor een klein of grool geruchtje vervaard. gevallen welke elk op zichzelf zullen worden beoordeeld verlof te verleenen. Vrijdom van port is alleen voor Briefkaarten en couranten, niet voor brieven. 3e Lezing Minister Steenberghe. De derde lezing van Minister Steenberghe, thans over veeteelt en zuivel heeft plaats a.s. Maandag 17 April van 7 7.30 uur over drie zenders. VOOR-ONTWERPEN VAN MINISTER ROMME. Geen jonge meisjes in onder nemingen. Twee-op-eén-stelsel voor jon gens. Arbeidsverbod voor gehuwde vrouwen? Wat is iin het doel van dit ingezon den stuk? Ik protesteer namens de geheele Capelsche bevolking tegen het relaas over den Capelschen brand bij den heer <1. H. in „De Echo" van 12 April, weergegeven door een zeer „bijzonde ren" berichtgever. Ik stort namens geheel Capelle van arm tot rijk, onverschillig welke po litieke of secterichting, de met em mers gevulde riolen uit van modder, walg, en diepe verachting over het hoofd van dezen berichtgever! Hierin werd de eer en goede naam van een eerzaam en stokoud hoog staand burger met zijn alom bekende achtenswaardige familie op een Gods- lasterijkste manier aangetast. God dank, geheel Capelle zoowel als onder- geteekende is overtuigd van een on geluk! Dit zij den heer d. H. in deze droeve dagen tot troost. Bij een allerhoogste autoriteit heb ik begin dezer week enkele verklarin gen afgelegd, daarbij tevens op den voorgrond stellende, dat ik in mijn geheele leven te dezer plaatse nooit zulk een oprecht gemeende deelne ming heb gezien nis thans ten opzichte van den heer d. H. en zijn familie. Zij was spontaan! In den afgeloopen winter werd en kele malen voor volle zalen alhier op gevoerd „Malle Geert", waarin blinde Mie (Mej. Riek Cové-v. d. Haart) als geboren actrice optrad. Naar mijn meening komt deze dame de eer toe, dat haar natuurlijk schitterend spel op onze bevolking een diepen, zeer die pen indruk maakte. Maar. tooneel- spel is tegenwoordig hier uit den boo ze! Ware Uw berichtgever aldaar maar eens tegenwoordig geweest! Hoelang nog bijzondere berichtgever? Ik door zie dit POLITIEK KAARTSPEL! Het moge arrogant zijn, ik voel mij als tolk der gansche bevolking geroe pen het groote schandalige „kijkspel" voor mijn woning en voor het Sprang- Capelsche Raadhuis, omringd door werkloozen, openlijk aan den kaak te stellen. Een middeleeuwsche getraliede kooi alis „auto". Bah, bah!! Tevens breng ik onze oprechte hul de aan den verdediger, den weledelge- strengen heer Mr. Dr. C. M. van Leeu wen, advocaat te 's-Bosch, die wellicht „noch die dagewesen" een pleister lag op deze diep geslagen wonde. Z.Ed. bracht persoonlijk met zijn auto den heer d. H. thuis in den kring zijner familie, toonend niet alleen een zeer bekwaam jurist, doch tevens een diep voelend mensch te zijn. Jammer, dat de juiste tijd van thuiskomst niet be kend was, want zeker zou den heer v. Leeuwen een ovatie bereid zijn. Berichtgever, in gedachten zie ik U lachen, wij zullen evenwel niet lachen want het staat voor mij als een paal boven water, dat dit muisje een groote staart zal krijgen! Ik weet reeds meer. Hiermede neem ik van U afscheid en teeken namens De Capelsche inwoners, A. M. VERHEIJDEN Adrz. .s-Grev.Capelle, 20 April '39. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid inge diend een drietal voorontwerpen, resp. betrekking hebbende op den arbeid van 14- en 15-jarige meisjes, den arbeid van 14-jarige meisjes en den arbeid van 14- jarige jongens. In de toelichting op het eerste voor ontwerp betreffende den arbeid van 14-jarige meisjes zegt de minister o.m., dat dit ontwerp een voorloopige rege ling behelst, in afwachting van de in voering van het ontwerp betreffende de 14- en 15-jarige meisjes. De voorloopi ge regeling beoogt een spoedige bevor dering eener betere arbeidsverdeeling. Vervolgens door te bevorderen, dat met betrekking tot alle bedrijfstakken eveneens bij algemeenen maatregel van bestuur wordt toegestaan, dat 14-jarige jongens onder zekere voorwaaden ge durende ongeveer de helft van den nor malen werktijd, namelijk des morgens of des middags, arbeid verrichten. Door zoodanige regeling wordt het mogelijk gemaakt, dat de ondernemer de be schikking over 14-jarige jongens be houdt, mits de plaats, die een zoodanige jongen thans in het bedrijf inneemt, voortaan door twee van die jongens om beurten zal worden bezet. Het is de meening van den minister, dat arbeid in ondernemingen ten aanzien van 14- en 15-jarige meis jes in het algemeen dient te worden verboden. Dit doel echter zou illusoir worden, indien de 14- en 15-jarige meisjes zou den worden vervangen door gehuwde vrouwen. Daar nu vooral met betrek king tot de 15-jarige meisjes deze mo gelijkheid in het geheel niet denkbeel dig is, overweegt de minister te bevor deren, dat de invoering der onderha vige regeling gepaard zal gaan met een arbeidsverbod voor de gehuwde vrouw, dat terzelfdertijd in werking zou moe ten treden. In de toelichting van de afzonderlijke artikelen wordt nog gezegd, dat 't ver bod van Arbeid door 14- en 15-jarige meisjes niet van toepassing is op werk zaamheden in 'n onderneming van landbouw, tuinbouw, boschbouw of in een veehouderij. In verband met bepaalde soorten van arbeid wordt voorgesteld, ten aan zien van deze 15-jarige meisjes de mo gelijkheid te openen, om bij algemeenen maatregel van bestuur bepaalde soorten van arbeid van het onderhavige verbod uit te zonderen, alsook 011 in daarvoor in aanmerking komende gevallen ver gunning tot afwijking van dat verbod te verleenen. NAAR VOLTOOIÏNG VAN HET ANTI-AGRESSIE-FRONT. DE ROL VAN BULGARIJE EN SOVJET—RUSLAND. Men verwacht, dat Chamberlain binnen de eerstvolgende dagen een verklaring zal afleggen betreffende de positie van Turkije. Men acht het waarschijnlijk, dat Turkije zich zal aansluiten bij de Britsche en Fransche waarborgen, die verstrekt zijn aan Roemenië en Griekenland. De onderhandelingen tusschen Lon den en Ankara hebben thans grooten- deels op deze laatste kwestie betrek king. Aan de kwestie van het oplossen der moeilijkheden, die tot dusverre een hinderpaal vormden voor Bulga rije, om zich aan te sluiten hij de an dere Balkanlanden, wordt thans ook zeer groote aandacht gewijd. In zijn rede aan het slot van het La gerhuisdebat heeft Minister Sir. John- simon er den nadruk op gelegd, dat Engelands hoofddoel is, een sterk vredesfront te vormen. Het streeft er daarbij geenszins naar, de Sovjet-Unie uit te sluiten of niet ten volle te pro- fiteeren van de hulp, die de Unie in het belang van den vrede kan bieden, zoodat er alle hoop is, dat Rusland spoedig toetreedt. De Duitsche vloot bestaande uti 2 slagschepen, 4 kruisers, torpedo's en onderzeebooten, gaat manoeuvres houden in de Spaansche wateren, terwijl de Spanjaarden aanzienlijke troepen versterkingen zenden om de Engelsche bezetting Gibraltar. Engeland gaat nu ook dit punt versterken. Ondertusschen verluidt, dat de groote parade te Madrid en het vertrek der Italiaansche troepen is uitgesteld. Nogmaals we plaatsen nooit be richten waarvan de inzender ons niet bekend is. Dit naar aanleiding bericht om trent gemeenteraadscandidaat RED. MOEDERMOORDENAAR UIT SCHIJNDEL STAAT TERECHT. Twaalf jaar geëscht en ter beschikkingstelling van de regeering. BRAND IN CAPELLE. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik plaatsing voor het navolgende. Indien Uwe lezers dit onder hunne oogen komt, zal men vermoedelijk denken een résumé (op somming) te krijgen van wat geduren de de Paaschdagen, niet in Albanië, doch in ons rustig Capelle zich afspeel de. Men zal zich evenwel vergissen, wijl het te intiem is voor een streck- Vliegkracht verloting. In het Venduhuis der notarissen te Den Haag, werd ten overstaan van den heer L. Duijnstee als plaats, vervanger van notaris J. Waldorp, de trekking gehouden van de loten Nationaal Luchtvaart Fonds. De hoofdprijs waarde f 6000, viel op lot no. 87257 (groenkleurig lot). De hoofdprijs eveneens waarde van f 6000 van de loten Nationaal Lucht vaart Museum viel op lot no. 4791 (violette- kleurig lot) De trekkingslijsten zijn verkrijg baar vanaf Maandag a.s. VER. STATEN HELPEN ELK LAND VAN AMERIKA TEGEN ECONO MISCHE AGRESSIE. President Roosevelt heeft in een voor het bestuur van de Pan-Ameri- kaansche Unie gehouden rede, die ook als een „boodschap van de nieuwe aan de oude wereld" bedoeld was, de volgende vier belangrijke verklarin gen afgelegd: le. Indien eenige republiek op hel Amerikaansche continent het doelwit mocht worden van een aanvalsmetho- de, die uit economischen druk bestaat, zijn de vereenigde Stalen bereid, aan deze republiek ook economischen steun le verleenen. 2e. De reeds in den zomer van 1938 gegeven belofte, dat de Ver. Sta len bereid zijn, Canada te verdedigen, Blijkens een Koninklijk Besluit, I indie" »<™inion <i„or een over- gepubliceerd in de Staatscourant i!eesch '®"d ™ocl! w°rden aangeval- len, wordt gehandhaafd. 3e. De volgende generatie in Ame- De berichtgever in kwestie deelt ons op onze nadere informatie mede dat hij niets heeft gedaan dan de feiten weergeven, precies zooals ze gebeurd zijn zonder meer. zondor eenig commentaar of zon der op eenige beslissing der justitie vooruit te loopen of i.d. BED. Geen groot verlof. Geen zakenverlof. van gisteren, blijven de dienstplich tigen, die voor eerste oefening in werkelijken dienst zijn en thans met groot verlof zouden gaan, tot nader order in werkelijken dienst. Aangezien de defensiebelangen vooralsnog niet toelaten zakelijk verlof te verleenen, kan aan deze verzoeken thans niet worden vol daan. Echter ligt het in het voor nemen om, wanneer de thans inge treden toestand eenigszins zal zijn geconsolideerd, in zeer bijzondere rika 'A, in weerwil van de Oceanen, die haar van het oude vcerelddeel scheiden, evenzeer het voorwerp van overzeesche luchtaanvallen kunnen worden, als de mogendheden in Euro pa, die thans van elkander te vreezen hebben. 4e. Amerika's vredeswil zal een stem in het kapittel hebben bij het vaststellen van de orde van zaken in de wereld. Op 4 Januari van dit jaar heei'l zich onder de gemeente Schijndel een vree- selijk drama afgespeeld. De aldaar wo nende 52-jarige hoepelmaker P. van der I). heeft zijn 83-jarige moeder Pe- tronella Bolwerk dusdanig met een hakmes geslagen, dat de vrouw spoe dig daarna aan de gevolgen der be komen verwondingen is overleden. De dader van dezen moedermoord stond terecht voor de arrondisse mentsrechtbank le Den Bosch. Verdachte werd verdedigd door mevr. mr. Emma Lion. Uit het verhoor van verdachte bleek, dat de man dikwijls misbruik maakte van sterken drank. Zijn moeder had verschillende malen aanmerking ge maakt op zijn gedrag. Zulks had zij ook gedaan toen verdachte in den na middag van 3 Januari dronken thuis kwam. Van der I). was toen naar bed gegaan en stond pas in den namiddag van Woensdag 4 Januari op. Hij had toen zijn beste kleeren aangetrokken en toen hij beneden in de huiskamer kwam, trof hij zijn moeder aan, die hem er een verwijt van maakte, dat hij niet aan het werk was gegaan. Verdachte heeft zich toen kwaad ge maakt en is een hakmes gaan halen waarmede hij zijn moeder eenige sla gen toebracht. De president zeide tegen verdachte: „De dokter heeft vijf diepe hakwon den op het lichaam van uw moeder aangetroffen. De slagen zijn met groo te kracht toegebracht en één daarvan heeft den schedel van hel hoofd uwer moeder gekliefd". Verder bleek, dat hij, na zijn moe der op deze gruwelijke wijze van het leven te hebben beroofd, de kast in de huiskamer heeft opengebroken en daaruit een bedrag aan geld heeft weggenomen, bestaande uit een bank biljet van vijf-en-twintig gulden, twee bankbiljetten van tien gulden, zes los se guldens en wat klein geld. Vercf. is op stap gegaan en heeft in diverse ca fe's heel wat geld verteerd, totdat hij in Roermond werd aangehouden. De rechter, mr. K. Sassen vroeg ver dachte: „Hebt u geen spijt van het geen u hebt misdreven?" Verdachte mompelde iets, waaruit moest blijken, (fat hij inderdaad veel spijt had van zijn misdaad. Na het getuigenverhoor en het re- quisetoir van dén Officier van Justitie werd tegen hem twaalf jaar gevange nisstraf en ter beschikkingstelling van de regeering geëischt. De verdedigster pleitte clementie. adverteert in „de echo Voor 25 jaar Alhier is opgericht een afdeeling v^n ^e stichting "Ons Handelonder- wijs" in de provincie Noord Bra bant. Het bestuur zal de eerste maal bestaan uit de heeren;Th.L.D. de Surmant de Bas—Smeele. E.W.Klij berg Pernot, J.v. lersel Holtus, J J. M.van Riel, M.A. van Loon Eras M.A.J, van Liempt, F.L. Rath, L.J.' P. Verwiel, H.G. Donkers, M. van Beurden en Th. van Durmond (Kaatsheuvel) De vereeniging steil zich ten doel het oprichten van een Handelsdag school in Waalwijk. Aan de grens neergeschoten. Fietser voldeed niet aan herhaalde sommatie. Uit Slenaken (dicht bij Gulpen en Vaals) wordt gemeld, dat vannacht omstreeks één uur een onbekende man langs de bij Hoogcruts aan- wezige grensversperring per fiets Nederland probeerde binnen te dringen. Aan het herhaalde verzoek van' de militaire grenswacht om af te stappan, gaf de man geen gehoor, zoodat de wacht een schot op hem loste. De man was vrijwel onmid dellijk dood. Naar verluidt was de getroffene niet in het bezit van een nationali- teitsbewijs. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Licdei talel „Tot Bloei der Toonkunst". Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »De Parijsche On deugd®. Zaterdag, en Zondag Luxor Bioscoop »De Fatale Bruid«. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. A Wij vragen voor direct: BEKWAAM Vast loon. Fa. M. BERGMANS ZONEN 61070 Grootestraat 138. speelt heden, 's avonds 8 uur, in Waalwijk Tel. 242 óél wonderen n txoo weinig. Knap huls eons op. hi St&tion$strA&.t.69. Tel. zso. er onze abonné's aan dat men decourant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per weekeveneens in Druuen Sprang, Vrijhoeven, Capelle. Kaatsheuvel en Waspik. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) II. F. ROLIEH DRCGI ST IJ.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10