SPORT BURGERLUIE STAND. GEMENGD NIEUWS. HAAMSDONK. WASPIK, KAATSHEUVEL, DUSSEN. UDENHOUT. ter te richten. In verband met de verkiezing voor de Provinciale Staten zal a.s. Maandag avond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond alhier voor de A.R. Kies- vereeniging in openbare vergadering optreden den heer C. B. van de Wal uit Den Bosch, met het onderwerp: ,,Kan de politiek der A.R. Partij den toets van het beginsel doorstaan? CAPELLE. Een paar weken geleden werden op een avond bij W. alhier de ruiten ingegooid, waarvan aangifte geschied de bij den gemeenteveldwachter. Deze stelde met zijn collega uit Waspik een onderzoek in en als verdacht hiervan werd proces verbaal opgemaakt tegen J. S. te Waspik. Bij het verhoor bleek S. van eenige jaren terug ook nog wat op zijn kerfstok te hebben. Bij den gemeenteveldwachter Keijneman alhier is aangifte gedaan van het vinden van een rijwielbelas- tingmerk 19381939. Het ooievaarsnest op het erf van den smid A. Cové in de Kom, werd een dezer dagen betrokken door een ooie- vaarspaar. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien ,en des namiddags half drie op te treden Ds. Th. Oosten- brug. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor r de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schendijk op te treden Ds. A. Vroeg- indewey. De voetbalvereeniging Excelsior speelt a.s. Zaterdagnamiddag voor de competitie van den Brab. Voetbalbond op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart een wedstrijd tegen S.C.C. De onlangs door den Raad der ge meente Sprang-Capelle vastgestelde verordening op de winkelsluiting is bij Kon. Besluit goedgekeurd en 12 April 1.1. afgekondigd, zoodat de kappersza ken voortaan op Dinsdagnamiddag na 1 uur gesloten moeten zijn. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart", aangesloten bij den Zui- derbond van postduivenliefhebbers, opent a.s. Zondag het vliegseizoen met een wedvlucht vanaf Duffel (B.). Voor het afhalen van Provinciale weggeldkaarten voor rijwielen en paar den zal voor onze plaats zitting gehou den worden in het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom op Dinsdag 18 dezer van 's morgens 912 en 's na middags van 1 —4 uur en op Woensdag 19 April des morgens van 9 tot 1 uur 's namiddags. Bij de Militaire Politietroepen is aangesteld onze dorpsgenoot A. Bogers Azn. De heer B. Verhoeven te Loon- schendijk heeft bedankt als bestuurs lid van de vereeniging tot bescherming van de rechten der Kerkvoogdijen van de Ned. Herv. Kerk in Nederland. RAAMSDONKSVEER. in de afzonderlijke afdeelingen. Na de stemming worden de.beide lijsten door de Centrale bijeengevoegd tot één centralelijst in de volgende rang nummers: Raamsdonksveer 1, 3,4, 6, 7, 9, 10, 12, 13, 15, 16 en 18; Raamsdonk(dorp)2, 5,8, 11,14 en 17. De benoemde candidaten mogen hun benoeming slechts aanvaarden na toestemming van de Centrale, welke toestemming alleen mag wor den geweigerd,indien door aanvaar ding van de benoeming de verhou ding van de katholieke raadsleden tusschen de afdeelingen Raams donksveer en Raamsdonk(dorp) zou worden verstoord. Op 1ste Paaschdag had in de zaal van den beer P. Roovers Moutens de opvoering plaats van het too- neelstuk Napoleon komt. Dat er goed spel werd vertoond kwam bij het publiek tot uiting. Ondanks dat het mooie weer velen tot uitgaan had verlokt was de zaal goed bezet. Naar wij vernemen zal op 17 April de cursus van deLandbouw- buisboudschool begonnen worden. Het Oude Gemeentehuis is hiervoor beschikbaar gesteld. Men zal eehter de ruimte wel noodig hebben want volgens de gegevens zijn er meer dan dertig cursisten. Predikbeurten Zondag 16 April '39: Ned. Herv. Kerk: 's mor. gens half tien en 's middags twee uur Ds. R. de Bruin. Aan de afdeelingen Raamsdonks veer en Raamsdonk(dorp) werd onlangs door het bestuur van den Kieskring Tilburg, met het oog op de voorbereiding der Gemeente raadsverkiezingen, de verplichting opgelegd tot het vormen van een Gemeentelijke Centrale in den zin van artikel 19, lid 1, sub c. van het Algemeen Reglement der R.K. Staatspartij. In een bijeenkomst van de afge vaardigde bestuursleden der beide afdeelingen op 30 Maart jl. werd het Reglement der Centrale vastge steld, hetwelk bereids door het Kringbestuur is goedgekeurd. De Centrale bestaat uit de vol gende leden: Voorzitter W. C. A. Willem s, voorzitter Af deeling Raams donksveer; onder-voorzitter L. C. Klijn, voorzitter afdeeling Raams- donk(dorp); Secretaris J. H, C. van Gerwen, secretaris afdeeling Raams donksveer; penningmeester H. P. van Amelsfoort. secretaris afdeeling Raamsdonk(dorp)Jeden J. C. A. M. Nollen, onder-voorzitter afdee ling Raamsdonksveer; en A. A. Schoenmakers, onder-voorzitter af deeling Raamsdonk(dorp). Overeenkomstig art, 7 van het Reglement heeft de Centrale be paald, dat vóór 17 April a.s. de candidaten voor den Gemeenteraad schriftelijk moeten zijn ingezonden bij den secretaris der betrokken afdeeling en dat de stemming over de lijsten in beide afdeelingen moet plaats hebben op 30 April a.s. In de afdeeling Raamsdonksveer is gelegenheid tot candidaatstelling in de vergadering van Vrijdag 14 April, des avonds half acht. Hierbij zal tevens als spreker optreden Pater Rudolphus. De aanwijzing van candidaten in de stemming over de groslijsten, geschiedt op de gebruikelijke wijze LOON-OP-ZAND. Processie naar Hakendover. Bij gelegenheid van de gehouden be devaart naar Hakendover werden een tweetal pelgrims uit onze parochie be giftigd met een onderscheiding en wel de heeren C. Zwaans die ditmaal 25 maal de tocht had meegemaakt en de heer C. Mutsaerts die voor de 13e maal het pelgrimsoord bezocht. Jonge Werkman. In aansluiting op de aannemings plechtigheden gaf de J. W. op 2e Paaschdag een groote uitvoering in het parochiehuis. Voor het voetlicht werd gebracht „Het Roode bloedbad in Spanje". De rollen werden uitstekend vertolkt en waren in goede handen. Tijdens de pauze besprak Rector Klaa- sen uit 's Bosch het nut en de noodza kelijkheid van de J. W. De zaal was overbezet. Heidebrand. Op 2en Paaschdag omstreeks 10 uur ontstond door onbekend gebleven oor zaak brand in de omgeving van het Kraanven. Ongeveer 2 H.A. bosch en heide werd een prooi der vlammen, res pectievelijk eigendom van de heeren v. Amelsfoort uit Tilburg en van Hoek uit Bilthoven. De bewoners van t gehucht Kraan ven, geholpen door Rijksveldwachter Pullens en gemeenteveldwachter v. d. Steen, wisten erger te voorkomen. Liedertafel „Echo der Duinen". Als opvolger van wijlen Jhr. Mr. J. Verheijen heeft dezer dagen diens broer Jhr. Charles Verheijen, Opperstalmees ter bij H. M. de Koningin 't bescherm heerschap van de liedertafel „Echo der Duinen" aanvaard. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 15 April 1939, des n.m. om plm. 2.10 uur op het gemeentehuis te Dussen. Aan de orde is: Plechtige installatie van den Edel- Achtbaren heer H. J. M. Mol als burge meester dezer gemeente. 0. Bij aankomst aan de Putten te Dussen staat de Fanfare Wilhelmina uit Dussen opgesteld. De stoet staat hier even stil. Door bruidjes worden linten aan de auto van burgemeester Mol bevestigd en alzoo gaat de stoet naar bet gemeentehuis. De stoet wordt voorafgegaan dooi de Dussensche fanfare. I. Om 3 uur aanvang raadsverga dering, waarna huldiging door het feestcomité en receptie. 8. Om 4.30 uur staan voor het Raadhuis opgesteld schoolkinderen uit Dussen en de Dussensche Fanfare. 9. Na afloop hiervan vertrekt de stoet via Korn en Buitenkade naar Hank. 10. Voor het kerkplein te Hank houdt de stoet stil. De burgemeester wordt dan toegesproken door den Zeereerw. heer pastoor te Hank, ter wijl de Fanfare andermaal het Wil helmus speelt. II. Hierna volgt een défilé van ver- eenigingen, waarna de ontvangst plaats heeft in het Bondsgebouw, al waar een huldiging plaats heeft door sprekers. Tenslotte receptie. De ingezetenen der gemeente wor den beleefd verzocht zooveel mogelijk te vlaggen! Op 12 April heeft de heer H. .1. M. Mol, benoemd burgemeester der gemeente Dussen de voorgeschreven eeden afgelegd in handen van den Commissaris der Koningin in Noord- Brabant. R.K. LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Voor het einddiploma R.K. Lagere Landbouwschool slaagden o.m.: M. de Jong, Raamsdonksveer met lof; A. v. d. Brand, Haarsteeg met lof; P. v. d. Brand, Nieuwkuijk met lof; A. de Bont, Waspik; C. Brok, Elshout; H. de Gouw, Drunen; M. van Drunen, Drunen; W. van Delft, Drunen; L. van Delft, Drunen; W. Pulles, Haarsteeg; A. Robben, Elshout; A. v. d. Sanden, Drunen; Jos de Wiel, Waspik; H. Rombours, Kaatsheuvel. DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. MSVOD1 2 ConcordiaJan v. Arkel JulianaAvanti VFCNieuwkuijk Zwaluw 2ODC 2 Tweede klasse. Herptsche BoysHeracles JDerde klasse. Sporters 3Zwaluw 3 helvoirt 2Nieuwkuijk 2 Vlijm. Boys 3Concordia 3 Overzicht Eerste klasse. Als het geval voor de Jantjes gunstig verloopt hij Concordia, dan zijn zij Zon dag kampioen van hun afdeeling en staat voor hen de kans open, dat zij promo- veeren naar den IVCB. Wat de kansen van morgen betreft veronderstellen wij, dat de ploegen tegen elkaar zullen op gaan en de punten gedeeld zullen wor den. Dit is voldoende om J. v. Arkel don kampioenstitel te bezorgen. De derby in Malis kan een spannend geval worden, waarbij de punten gedeeld zullen worden. Avanli heeft eenige goede wedstrijden achter den rug en morgen zal zij zeker trachten dezen goeden gang voort te zetten. Juliana heeft de handen vol aan haar gasten. Wij geloven echter, dat Juliana na zwaren strijd toch de eer aan zich zal houden. Nieuwkuijk gaat op bezoek bij VFC. Het zal de Langstraat- ;che ploeg niet meevallen om daar bv. slag te leggen op de punten. Wij achten haar echter wel tot een gelijk spel in staat. Tenslotte zal ODC zeker trachten haar goed begin voort te zetten. Doch als gast bij St. Miciels Gestel geven wij haar daar niet veel kans op en geloven wij dat de punten voor de thuisclub zullen blijven. Tweede klasse. De Herptsche Boys zullen zorgen dat deze competitie op .waardige wijze wordt gesloten. Zij zullen er daarom voor zor gen, dat de Bosschenaren een flinke te genpartij vinden en dat deze blij zullen zijn met een gelijk spel. Derde klasse. Sporters zullen een zwaren dobber hebben aan haar gast Zwaluw 3. Wij ge loven dat de punten niet in Drunen zul len blijven, maar stilletjes mee naar Vught genomen zullen worden. Nieuw kuijk 2 neemt zeker de punten mee in Helvoirt bij de reserves aldaar. Concor dia 3 zal eveneens weinig moeite hebben om in Vlijmen bij de Boys 3 de punten mee te nemen. Franciscus Henricus Toussaints Eibers, oud 25 jaren en Jacoba Petronella Maria Vloemans, oud 22 jaren. Ingekomen A. C. Martens, van Alphen c.a. A. J. v. Oorschot, van Venray J. A. v. Oorschot, van Venray W. F. Maas, van Tilburg G. J. v. d. Heijden en echtgen., van Waalwijk. Vertrokken: J. Blok en echtgenoote naar Waalwijk J. M. Dudar (wed. Wijdemans) naar Tilburg. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 7 April 1939. Geboren Adriaan Jac., zv. Willem Joh. Knaap en Daantje Lansdaal Maria J. B., dv. Antonius C. H. Rombouts en Goverdina E. van der Made Willemina H. C., dv. Jan Vreeke en Hillegonda C. Lugthart. Overleden Adrianus Jac. van der Pluijm, wedr. van Maria A. Vissers, oud 81 jaren Gerrit J. Veen, oud 9 jaren. SPRANG. S. D. O. Voor Zaterdag is voor S.D.O. een thuiswedstrijd vastgesteld voor de Za terdagmiddagcompetitie van den Brab. Voetbalbond tegen Sparta uit Vrijhoe- ve-Capelle. Voetballiefhebbers wacht op het S.D.O.-terrein dus weer een mooie wedstrijd. N. E. O. Zaterdagmiddag gaat N.E.O. naar Werkendam, om tegen Nova aldaar een wedstrijd te spelen voor de Zater dagmiddag-competitie van den B.V.B. Dit belooft een spannende match te worden en wij zijn wel benieuwd hoe hier de uitslag zal zijn. I. V. C. B. Programma der feestelijkheden ter gelegenheid van de installatie van den Edelachtb. heer H. J M. Mol als bur gemeester der gemeente Dussen. 1. Om 2 uur aankomst van Burge meester Mol aan de Brug hij Keizers- veer. De opstelling van den stoet heeft plaats op den afrit naar de N.V. Pa pierfabriek „Maasmond". 2. Na aankomst van den burge meester vindt de begroeting plaats door de Wethouders en het feestcom- mité. 3. Door een bruidje wordt een toe spraak gehouden en door een ander bruidje wordt een programma dei- feestelijkheden aan den burgemeester aangeboden. Voorts bieden bruidjes bloemen aan aan de zuster van den burgemeester. 4. Bij aankomst van den burge meester speelt de Fanfare van Hank het Wilhelmus. De sirene van de Pa pierfabriek Maasmond" kondigt de aankomst van burgemeester Mol op Dussen's grondgebied aan. 5. Op de afrit naar de fabriek en verder op den ouden Rijks-weg staan de Bijz. Vrijw. Landstorm en verder alle vereenigingen uit Hank opgesteld. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. SVB—Mulo TreffersWilhelmina Venlosche BoysEendracht Tweede klasse. STV—DES de Veth SVDTubantia Veloc—VSV St. Mich. GestelODT Derde klasse. WIKBerkdijk VOAB—Waspik D.E.S.-nieuws. Het eerste elftal gaat Zondag naar S1 in Eindhoven om den laatsten uitwed strijd' te spelen. Theoretisch bestaat er nog een klein kansje om met SVD gelijk te komen. DES moet dan van STV win nen en SVD moet van Tubantia verlie zen. Het laatste is zeer onwaarschijnlijk, maar men kan nooit weten. We zouden daarom de DES'ers op het hart willen drukken zichook in den laatsten wed strijd geheel te geven en de overwinning mee naar Kaatsheuvel te brengen. De op stelling is door het gemis van enkele prima krachten gewijzigd, doch laat dit voor de overige spelers een aansporing zijn om eens extra hun best te doen. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Nu het tegen hete inde der competitie loopt, zfjn we benieuwd of de Hankena- ren hun goede vorm der laatste weken zullen behouden. Is dit het geval, dan zal Be Beady nog op een behoorlijke plaats op den rang lijst eindigen, maar dan zal ook a.s. Zon dag moeten worden gewonnen. RAAMSDONK. VEERSCHE BOYS. De vriendschappelijke wedstrijd van de Veersche Boys 1 tegen Berkdijk 1 uit Kaatsheuvel, eindigde met een 43 ovei- winning voor de Veersche Boys. De wedstrijd stond onder leiding van den scheidsrechter D. van Dongen. WAALWIJK. Van 7 tot en met 14 April 1939. Geboren: Antonia Adriana, dv. E. W. van Boven Kaarsmakers-Burmanje Maria There- sia, dv. W. C. van Raak-van Bentem Adrianus Cornelis Josephus, zv. C. J. v. Heesbeen-Klijn Adrianus Johannes, zv. M. van Gelder-van den Heuvel Pe trus Adrianus Maria, zv. A. van Leijden- de Laat Petrus Theodorus, zv. Fr. van de Leur-van de Leur Franciscus Ludovicus, zv. L. J. van Hilst-Couwen- berg. Overleden: Fr. L. Rath, oud 76 jaren, weduwnaar van Wa. Ca. van Well Aa. Ma. van der Sanden, oud 70 jaren, echtgenoote van II. J. v. Huiten G. P. van Huiten, oud 02 jaren, echtgenoot van M. P. G. Ver- •vviel J. F. M. Bergmans, oud 3 maan den. Huw. aangiften: W. H. Damen, oud 20 jaren, wonende te Loonopzand en Ca. Ca. Ma. Pcnnings, oud 28 jaren, wonende alhier H. C. van de Leur, oud 20 jaren en Ca. Ja. Spitters, oud 25 jaren J. A. Burmanje, oud 34 jaren en Ca. P. M. E. M. Klijn, oud 34 jaren. Ingekomen Aa. M. Eijkcns, van Wassenaar L. A. M. de Greeff, van Roosendaal en Nis pen V. J. F. M. Hoffmans, van Haaren Jan Blok, van Loonopzand Ma. J. van der Aa. van Loonopzand. Vertrokken Q. van de Griend naar Boxtel Aa. W. Debets naar Breda G. van der Heij den naar Loonopzand P. J. van der Heijden naar Loonopzand A. P. C. van der Heijden naar Geertruidenberg Ha. H. Versteeg naar 's-Gravenhage -- A. Deden naar Arnhem W. J. Verhoe ven naar Drunen. LOON OP ZAND. Van 7 tot en met 13 April 1939. Geboren Johannes Petrus Maria, zv. J. van den Broek en C. H. Konings Engelberta Adriana Gertruda, dv. J. Vcrboven en C. Kemmeren Maria Johanna, dv. H. v. d. Pas !en E. M. Coomans Johanna Ge- rarda, dv. G. A. v. Halder en J. E. M. v. Seters Wilhelmina Antonia Huberdi- na, dv. F. Klis en J. v. Dongen. Huw. aangiften: Laurens van der Kly, oud 28 jaren en Helena Adriana Mutzers, oud 25 jaren Cornelis van Boxtel, oud 23 jaren en Gerarda Johanna Laros, oud 21 jaren Antonie Greven, oud 02 jaren en Johan na Voogd, oud 55 jaren. Cornelis Lau- rentius van Luxemburg, oud 28 jaren en Maria Cornelia Wilhelmina van Beers, oud 28 jaren Cornelis Johannes van den Hout, oud 25 jaren en Petronella Ste- fana Dingemans. oud 20 jaren Tho mas Antonius Voogd, oud 24 jaren en Christina Johanna Netten, oud 24 jaren Lambertus Adrianus Smits, oud 25 ja ren en Josephina Verboven, oud 20 jaren Hubertus Theodorus T.ïpelaar, oud 27 jaren en Maria Josephina Grootswagers oud 27 jaren Henricus Adrianus Dirks oud 47 jaren en Adriana Keulemans, oud 34 iaren Gijsbertus Marinus Vromans, oud 32 jaren en Cornelia Engelina Bo- termans. oud 30 jaren Johannes Go- rardus Kliin, oud 29 iaren en Maria Jo hanna Vutfts. oud 27 jaren Gerardus Cornelis Knijpers, oud 38 iaren en Eli sabeth Johanna Snoeks, oud 33 jaren Een motorrijder rijdt in op een groep militairen. Onder de gemeente Langeboom (N. Br heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaats gehad, waar bij zeven personen min of meer ernstig werden gewond. De verzekeringsagent van der V. uit Schijndel kwam per motorfiets uit de richting Mill. In de bocht, ter hoogte van Bisschops naderdeuit tegenovergestelde richting 'n autobe- stuurd door den heer Dodemont uit Den Bosch. De motorrijder die met groote vaart reed, nam de bocht verkeerd en zag pas op het laatste moment de hem tegemoetkomende auto. Hij wierp het stuur om. met het gevolg dat hij van den weg vloog en het bosch inreed. Juist op deze plaats bevonden zich een honderd militatairen, die daar uitrustten, wachtende op hun inkwartiering. De motorrijder reed over eenige van hen heen, kwam ten slotte te vallen en bleef bewusteloos liggen Onder de militairen onstond groote consternatie. Het bleek dat zes per sonen waren gewond. Een militair uit Maastricht was er ernstig aan toe, een onderdeel van den motor had hem in den buik getroffen. Een tweede had een bloedende wonde aan het hoofd, terwijl vier andere schaafwonden hadden opgeloopen. Onmiddellijk werd een militaire arts gewaarschuwd, die de eerste geneeskundige hulp verleende en den ernstig gewonde naar het zie kenhuis liet overbrengen, De overi gen konden ter plaatse worden ver bonden. De toestand van de motor rijder viel ten slotte mee, hij was er niet zoo ernstig aan toe als aan vankelijk werd gevreesd. Na- tot bewustzijn te zijn gekomen, kon hij naar zijn woning worden overge bracht Militaire vrachtauto verongelukt. Vannacht is onder Bemmel een militaire vrachtauto, die plotseling met groote snelheid naar rechts moest omzwenken in volle lengte over den kop geslagen en zoo goed als geheel vernield. In de cabine bevonden zich de militaire chauffeur en een sergeant. Achterin zaten een korporaal en drie militairen. Burge meester Herckenralh, die zich toe vallig ter plaatse bevond, nam oogeblikkelijk de noodige maatrege len voor hulpverleening. Twee mi litaire bleken zwaar gewond; de vier ander minder ernstig. Militaire ge neeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Een van de zwaar gewonde werd naar het ziekenhuis St. Liduina te Bemmel overgebracht. Voor de overbrenging van den tweede moest een ambulancewagen uit Arnhem worden gerequrieerd. Ook moest voor dit slachtoffer later de hulp van dr. Stuyt uit Arnhem worden ingeroepen voor operalief ingrijpen De toestand van beide zwaar ge wonde is zorgwekkend. Na een aanrijding overleden Te zijnen huizen te Driebergen is de bejaarde heer Jansen, die door een slagersjangen op de fiets werd aangereden en daardoor een bersen- bloeding had ekregen, overleden. Jongetje verdronken. Het 6-jarige jongetjeT. uit de Tiend straat te Helmond is bij het spelen langs de Zuidwillemsvaart bij de Spoorhaven te water geraakt en verdronken. Een uur later werd het lijkje opgehaald. Jongetje verdronken. Het 4 jarig zoontje van de familie Lups te Winschoten is te water ge raakt en verdronken. Het lijkje is nog niet gevonden.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7