Plaatselijke Berichten. MalMepkoor een uitvoering in Waalwijk H.deBont-v.Hulten Hebt U reisplannen? Het gevaar van de N.S.B. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 15 April 1939 No. 30 De Echo van het Zuiden Derde Blad Het vermaarde PROPAGANDA. EN JAARVERGA DERING R. K. STAATSPARTIJ. De strategische positie van Nederland. f Donderdagavond kwam de R.K. Staatspartij, afd. Waalwijk, in propa ganda- en jaarvergadering in het bondsgebouw bijeen. De voorzitter van de afdeeling, de heer H. v. Well, riep de talrijk aanwe zigen een welkom toe, in het bijzonder den Zeereerw. heer pastoor Heeze- mans, verschillende weleerw. heeren kapelaans, den edelachtbare heer E. J. C. Moonen en den spreker, Generaal- Majoor Jhr. J. Th. Alting van Geusau, aan wien hij het woord verleende. Deze schetste dan in zijn lezing de moeilijke strategische positie van Ne derland. wegens onze ligging tusschen de groote mogendheden en behandelde vervolgens den abnormaal slechten toe stand waarin ons leger 5 jaar geleden verkeerde. Het eenige middel om vijandelijke vliegtuigen van het lijf te houden is luchtdoelartillerie en vliegtuigen. Ons leger beschikte echter noch over vlieg tuigen. noch over luchtdoelartillerie. Ons heele leger lag, om een militaire uitdrukking te gebruiken ,,in de soep". Gelukkig echter is hier langzamerhand verandering in gekomen. Het defensie fonds werd opgericht en daaruit zijn verschillende series vliegtuigen en luchtdoelartillerie aangeschaft. Ook werd de opleiding der vliegers stevig ter hand genomen. Er wordt nu al een belangrijke vooruitgang genoteerd. Vervolgens legt spreker uit, dat de grensbataljons, die thans zijn opgeroe pen, de hoekpeilen zijn van ons leger, want die mannen moeten den eersten stoot tegenhouden, opdat de mobilisa tie ordelijk kan geschieden. Verder brengt de generaal een eere- saluut aan de mannen die in September van het vorige jaar onder de wapenen zijn geroepen. Voortreffelijk hebben zij toen hun zware militaire plicht vol bracht. Vijf jaar geleden werden de grensba taljons zonder materiaal naar de gren zen gestuurd. Als er toen iets was ge beurd hadden de Hollandsche soldaten moeten kiezen tusschen wegloopen en zich dood laten rijden onder de tanks en aangezien een Hollandsche soldaat niet wegloopt, was alleen het laatste overgebleven. Het Nederlandsche volk stuurde zijn eigen zonen toen den dood in. Nu is dit echter afgeloopen, want ons leger beschikt nu over prima ma teriaal en een groote geoefendheid. Verbetering in de geoefendheid van ons leger is gekomen door de wet van Maart '38, waarbij de oefentijd werd verlengd tot 11 maanden. Die zelfde wet bracht ons toen ook de contin- gents-vermeerdering van 20.000 op 32.000 man. Spreker blijkt verder van meening, dat de eerste oefentijd nu nog verlengd zal worden tot 17 of 18 maanden, waar door het oproepen van oudere lichtin gen, zooals nu is gebeurd, niet meer zoo vlug noodig zal zijn. De R.K. Staatspartij was vroeger zeer sterk tegen verlenging van de dienstplicht gekant, wegens de slechte moraliteit die er in de kazernes zou heerschen. Dank zij de legeraalmoezeniers en de militaire tehuizen is hierin echter veel verbeterd, zoodat de ouders thans met een gerust geweten hun jongens aan 't leger kunnen afstaan. Spreker eindigt dan zijn lezing, met te zeggen, dat wij thans in angstige tij- den leven. Wat hangt ons boven ons hoofd? Laat ons hopen dat militair ge weld nooit noodig zal zijn en wanneer het toch komt, dat men ons dan nog een weinig tijd geeft om ons leger ver der te verbeteren, maar één ding is ze ker: Het Nederlandsche Leger zal pal staan, wanneer de vijand komt. Een geestdriftig applaus dankte den spreker voor zijn schitterende lezing. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd gebruik gemaakt door den heer H. van Well, die vroeg waarom in ons land een maginot-linie niet mo gelijk was, waar^ ^t antwoord dien de, dat de die wiJ door een ma" *lXie houden moeten beveiligen y ffc groot was. Het zou in de milli- en loopen, om zoo'n linie te leggen, De heer Pullens vraagt verder, waar- 1 n de duikbooten tegenwoordig niet c :er zoo gevaarlijk zijn dan vroeger. De Generaal zegt, dat dit zijn oor- iiak vindt in betere afweermiddelen Idieptebommen)terwijl zij verder ge makkelijker door vliegtuigen kunnen borden opgespoord. c' Hierna dankt de heer H. v. Well den generaal voor zijn geestdriftige rede en spreekt een kort propagandistisch woord voor de a.s. Statenverkiezingen. Stemt no. 1 van lijst 1. JAARVERGADERING. Hierna werd dan de eigenlijke jaar vergadering gehouden. Jammer was 'het, dat de rijen nu zoo sterk gedund waren. De voorzitter sprak hierover zijn spijt uit. Bericht van verhindering was inge komen van den heer Bakkers, secreta ris en den heer Baars, penningmees ter en wethouder Eibers. Verder deelde hij mede, dat voor de verkiezingen van de provinciale Sta ten door den Statenkieskring Heusden burgemeester van der Heijden uit Dru ilen alleen op politiek advies was ge steld. Er kon geen kies-comité meer worden gevormd om de candidaturen van burgemeester Moonen uit Waal wijk, den heer van Dongen uit Was pik te steunen. Toen is echter een particulier comité gevormd, om deze candidaturen te verdedigen. De kies- verecniging heelt hier echter niets mee te maken en spreekt haar afkeuring uit over dit comité, dat niet reglemen tair was. Hierna kwam het jaarverslag van den penningmeester aan de orde, waaruit wij opmerkten, dat het saldo op 1 April 1938 was: ƒ46,25. De ontvangsten 510,37 en de uit gaven ƒ417,87, zoodat er thans in kas is 92,86. De kascommissie, beslaande uit de heeren Smolders en Klaassen contro leerde de bescheiden, die in orde wer den bevonden. Daarna werd den pen ningmeester dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Hel jaarverslag van den secretaris, dat evenals hel voorgaande door den heer Pullens werd voorgelezen, memo- SPIJSVERTERINGSST OOR NISSEN PLAAGDEN HEM. Geniet thans een blakende gezondheid. Acht jaren geniet deze man nu reeds een blakende gezondheid, nadat hij te voren gekweld was geweest door in digestie. „Tien jaar geleden werd ik gekweld door spijsverteringsstoornis sen. Na ontelbare middelen te hebben geprobeerd zonder verlichting te kun nen vinden, werd mij ntoestand steeds erger. Eindelijk probeerde ik Kruschen en gedurende 8 jaren geniet ik nu al weer een blakende gezondheid. Ik ben opzichter in een bekende motorenfa- briek en hoewel ik 65 ben, ga ik door voor 50.-" E. T. Kruschen Salts is een combinatie van zes zouten, die ieder een eigen werking hebben. Zij verwijderen de opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak zijn van Uw klachten, door aansporende wer king op lever, nieren en ingewanden, waardoor niet alleen rheumatische pij nen, maar ook spijsverteringsstoornis sen, voorkomen en bestreden worden. Uw bloed wordt gezuiverd en binnen korten tijd zullen Uw pijnen verminder ren, om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten. vraagt dan eens prijsopgaaf bij Betere wagens - laag tarief. BEL No. 333 EN U RIJDT PRETTIG. reerde de maatregelen die door de re geering in het afgeloopen jaar zijn ge nomen en het overlijden van den heer J. Kooien in wien de vereeniging een actief werker verloor. De studie- en propaganda-clubs kwamen regelmatig bijeen en de bij eenkomsten werden goed bezocht. Het ledental van de R.K. Staatspar tij steeg van 1120 op 1424. De ledenwinst, verdeeld over de verschillende parochies is als volgt: St. Jan 103, St. Clemens 93, St. An- tonius 73 en Onze Lieve Vrouw 35. Hieruit wordt weer eens te meer bewezen, dat huisbezoek het heste propagandamiddel is. Ook de secretaris had woorden van dank in ontvangst te nemen voor zijn keurig jaarverslag. De minimum-contributie werd ver volgens vastgesteld op 25 cent per jaar. Thans moet de vereeniging daarvan 16 ct. afdragen, maar waarschijnlijk zal dit 21 ct. worden. Het is cfus zeer weinig, maar de voorzitter rekent op hoogere bijdragen van de meer-gegoe- den. Vervolgens deelt hij nog mede, dat de afdeeling besloten heeft dit jaar aan de gemeenteraadsverkiezingen deel te nemen, dit om versnippering te voorkomen. Zaterdag voor Paschen zijn de can- didaten gesteld. Er zijn er weliswaar enkele te weinig, maar eerlijk gezegd aldus de heer van Well, zijn we al blij er 17 te hebben. 30 April zal de stemming voor de groslijst plaats hebben. Dan moet u dus 6 stemmen uitbrengen. De volgorde van de candidaten voor den gemeenteraad is bij loting vastge steld en luidt als volgt: 1. Joh. van Loon. 2. P. A. Buijkx. 3. C. W. Pullens. 4. J. H. J. Ivlijn. 5. F. A. Roxs. 6. F. C. Smolders. 7. A. J. van Seters. 8. J. N. R. H. Boers. 11. E. P. van Beijnen. 12. J. J. M. van Heeswijk. 13 G. Th. Strijk. 14. J. W. de Graaff. 15. M. J. P. van Loon. 16. F. Passier. 17. H. J. A. van Mil Nadat van de rondvraag door nie mand gebruik werd gemaakt, sluit de voorzitter deze vergadering met een propagandistisch woord voor de R.K. Staatspartij en de a.s. verkiezingen. 40-jarig Priesterfeest Zooals wij vroeger berichtten, zal onze oud-pastoor-deken N. H. J. van Riel op 27 Mei a.s. zijn 40 jarig priesterfeest herdenken en wij twijfelen er niet aan of talrijke parochianen zullen op dien dag den jubilaris, die zulk een ruime plaats in onze harten is blijven innemen, gaarne een blijk van belangstelling, van hun toegenegenheid, waardee ring en dankbaarheid geven. Wij herinneren ons toch zoo gaarne het vele wat pastoor.deken voor de parochie en voor Waalwijk heeft gedaan, de hartelijke wijze waarop hij met allen wist om te gaan en de grootsche werken die Z.HoogEerw. hier heeft tot stand gebracht. Wijzen we daarvoor alleen maar op onze schitterende St. Janskerk, op het St Nicolaas-Ziekenhuis, twee stichtingen die naast het vele andere, den naam van pastoor van Riel voor de toekomst met eere zullen doen voortleven. Deken van Riel geboren 11 Juni 1873, begon zijn priesterlijke loop baan in 1900 als kapelaan teStratum. In Mei 1902 werd hij reeds naar 's Bosch geroepen als secretaris van het bisdom. 17 jaren heeft hij deze belangrijke functie met 't rectoraat van 't Groot Ziekengasthuis met eere vervuld, toen zijn werk z'n bekroning vond in de benoeming tot pastoor van de parochie van St. Jan Baptist Wij schreven hierboven reeds over z'n arbeid en herinneren ons op welk een enthousiaste spontane wijze zijn 25 jarig priesterschap werd gevierd, toen hem als geschenk het schitterende altaar in de kerk, door de parochianen werd aange boden. In 1932 werd door Mgr. Diepen het dekenaat St. Geertruidenberg waaronder Waalwijk ressorteerde gesplitst, en werd Pastoor van Riel de eerste deken van Waalwijk. Jam mer dat het vele werk de krachten van den vroegeroogenschijnlijk kern- gezonden Herder ondermijndhadden en hij te vroeg eervol ontslag moest vragen, waarna hij zich aanvanke lijk in een pension te 'sGra- venhage vestigde om na eenigen tijd naar zijn geboorteplaats te gaan om in Mariëngaarde aldaar zijn rustend leven door te brengen. 27 Mei zal hem 't bewijs zijn, dat z'n oud-parochianen hem niet vergeten zijn R.W.B.-verloting De trekking der R.W.B.-verloting is uitgesteld tot 24 Juli, dus den 2en Maandag na kermis. De Juliana-Revue Het 20-jarig bestaan van de voet balvereniging Juliana, is een over weldigend succes geworden en aanmerkelijk heeft hiertoe de schit terende revue bijgedragen, die het wel en wee van de vereeniging in den loop der jaren op aanschouwe lijke wijze naar voren brengt. Deze revue nu, die ook bij de herdenking op 19 Maart j l. veel belangstelling heeft geoogst zal a.s. Zondag nogmaals worden opge voerd en dit keer voor de ouders der leden, de donateurs en verdere genoodigden. Ook thans verwachten wij voor dit goed werk van het Juliana-lid H. Maas een overweldigende be langstelling. Ontwikkelingsavond R.K. Werkliedenvereniging De rij van interessante ontwikke- ingsavonden, die de R.K. Werk liedenvereniging haar leden dezen winter heeft aangeboden zal a.s. Maandag worden gesloten met een voordracht van den heer Fred Brussel, den secretaris van den Nederlandschen R.K. Fabrieks- en Transportarbeidersbond «St. Willi- brordus« over verschillende onder- deelen van de Sociale Wetgeving. Zoo zullen achtereenvolgens be handeld worden de wettelijke werk loosheidsverzekering, de wettelijke regeling van den kinderbijslag en het verbod van arbeid voor de gehuwde vrouw. Gezien het groote belang van deze onderwerpen en de bekend heid van den spreker verwachten wij een groote opkomst. „DE STICHT" VERGADERT. Oud bestuur herkozen. Gisterenavond hield de buurtver- eeniging „De Sticht" haar algemeene jaarvergadering in Café City. De voorzitter, de heer Scholten open de deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en drukte er zijn spijt over uit. dat niet meerdere leden aanwezig waren. De notulen der vorige vergadering werden hierna ongewijzigd goedge keurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secreta ris. den heer Mahieu, stippen wij aan, dat het ledental met 12 is teruggeloo- pen. Bij de oprichting der vereeniging waren 124 leden ingeschreven, 12 leden moesten hun lidmaatschap opzeggen door vertrek naar elders, 14 bedankten, en 14 nieuwe leden gaven zich op. Ver der memoreerde hij met groote vreugde het feit. dat de heer Ivo van Haren op 30 Jan. j.l. het hem aangeboden be schermheerschap der vereeniging had aanvaard. Het jaarverslag van den penning meester, gaf als „in kas" aan bij de op richting 8.10. De inkomsten in het afgeloopen vereenigingsjaar bedroegen 357.90, waarvan 314.89 aan con tributies. De uitgaven beliepen totaal 329.14, zoodat thans een batig saldo rest van 36.76. De heer Tom Burmanje bracht ver slag uit namens de kascommissie en deelde mede, de bescheiden in goede orde te hebben bevonden. Vervolgens kwam aan de orde: de verkiezing van een zestal bestuursle den. wegens periodiek aftreden van de heeren Scholten. Mahieu. Adelberg en de Haan en de dames Jonkers en Wil- mont. Aangezien geen tegencandidaten waren ingediend, werden alle, zonder stemming gekozen. Verder dienden er 2 dames bestuurs- Onder dezen titel schrijft prof. dr. P. Geyl, hoogleeraar in de Geschiede nis te Utrecht, een uitvoerige beschou wing in „De Blaasbalg". Hij schrijft o.a.: „Wij behoeven de N.S.B. niet te tra gisch op te vatten; in onze binnen- landsche verhoudingen levert zij wei nig gevaar op, behalve voor oneven wichtige en onrijpe geesten. Maar er is toch aan haar bestaan een gevaar verbonden, zelfs als zij numeriek, mo reel en intellectueel zoo weinig be- teekent as nu, namelijk dat zij een aanknopingspunt vormen zou voor on- gewenschte belangstelling, voor pe netratie-pogingen, uit het Oosten. Ik trek de vredelievende verzekeringen van de Duitsche regeering te onzen opzichte niet in twijfel; maar de in ternationale positie kan zich wijzigen, de dynamiek van het stelsel zou in zekere omstandigheden ook naar on zen kant kunnen uitslaan. Dan zou een partij die geestelijk reeds zoo „zich zelf geannexeerd" heeft, om met Mr. Van Vessem te spreken, in onze posi tie een wezenlijke zwakheid kunnen blijken. Daarom is iedere stem, aan de N.S.B. onttrokken, winst voor de nationale zaak." Dus* geen N.S.B., maar nummer 1 van lijst 1. uit DEN HAAG. geeft ZATERDAG 15 APRIL a.s, IN DE ZAAL DER R.K. WERKLIEDEN VEREENIGING. AANVANG 8 UUR. Entrée: 80 60 40 cent Voor muziekvereenigingen (minstens 10 pers.) reductie. Op denzelfden dag herdenkt de ZeerEerw. heer P. J. Kluytman, de jongste overgebleven van vier- broederpriesters, pastoor te Lieropde vanaf 17 October 1919, hetzelfde jubileum. Pastoor Kluytmans was van 1902 tot 1919 kapelaan van St. Jan te Waalwijk, waar hij dus vrijwel zijn geheele kapelaan-leven doorbracht. Hij was slechts korten tijd assistent te Moerdijk. DeHoogEerw. heer Ferd Franssen pastoor-deken van Vechel, oud kapelaan van Baardwijk, herdenkt eveneens zijn 40*-jarig priesterfeest op dezen datum. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 R.K. Kiesvereeniging afd. St. Clemensparochie In de Woensdagavond gehouden vergadering van de afdeeling St. Clemensparochie der R K. Kies vereeniging, welke zeer matig be zocht was, werden de heeren Ger. Klerx en M. van der Mee tot be stuursleden dezer afdeeling gekozen. Ned. Herv. Kerk v.m. Baardwijk- A.s. Zondagmorgen 10 uui hoop1 D.V. in den dienst des woords voor te gaan den WelEerw heer Scheltema, Godsdienstonderwijzer te Tilburg. »Kunst en Kracht« Als onderdeel van de viering van het 20-jarig bestaan der R.K. Gym nastiek vereen. «Kunst en Kracht« werd Woensdagavond in het Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk een feestavondje aangeboden aan de aspiranten, afdeeling. De circa 75 jongens werden op diverse lekkernijen gelracteerd, ter wijl muziek, zang en voordrachten voor prettige variatie zorgden. Zaterdag 22 April a.s. is er een feestavond voor de leden en oud leden in de zaal van den heer W. van Helvoirt. Onderlinge Vriendschap De aangekondigde uitvoering van de ontspanningsvereeniging «Onder linge Vriendschap«, die vandaag gehouden zou worden, is om verschillende redenen uitgesteld. ZILVEREN JUBILEA. Vandaag heeft Waalwijk weer een zilveren jubilaris onder zijn bewoners. Ditmaal is het een machinist, die de dag herdenkt, waarop hij voor 25 jaar hij de reerderij „De Thor" in dienst trad. leden te worden gekozen, voor het op halen der contributie, die dan jaarlijks met de dames Jonkers en Wilmont, die tot heden dit werk hebben gedaan, kon den Wisselen. De dames Brok, v. d. Schans en Klaassen werden candidaat gesteld. 24 st. werden uitgebracht op mej. Brok. 21 op mej. Klaassen en 7 op mej. v. d. Schans, zoödat de beide eersten zijn gekozen, die de functie gaarne aan nemen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met een propagandistisch woord voor de vereeniging deze bijeen komst. VERGADERING BOEREN LEENBANK. W. Pullens lid van den Raad van Toezicht. tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Gedetacheerd De brigadier-titulair der Rijks- veldwacht alhier L. v. d. Griendt is voor 3 maanden gedetacheerd naar het Vluchtelingenkamp te Reuvel (L.) reeds 25 jaar vaart als machinist op de „Thor" III heeft het verlangen te kennen gegeven, zonder openlijk ver toon, dit in inliemen kring te vieren, aan welk verzoek natuurlijk zal wor den voldaan. Den heer Schoondermark, die he kend staat als een bekwaam, ijverig en trouw werknemer, wenschen wij evenals zijn familie van harte ge luk met dit mooie jubileum. A*s. Maandag herdenkt de heer J. W. Genuït, te Sprang, machine- zetter op onze drukkerij, den dag, waarop het 25 jaar geleden was, dat hij in dienst trad der Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Wij allen brengen a.s. Woensdag onze stem uit op no. 1 van lijst I. Gisteravond hield de Boerenleen bank te v.m. Baardwijk een buitenge wone ledenvergadering in het Patro- naatsgebouw. De belangstelling wis slechts gering, en alleen te elfder ure kon de vergadering door volmachten voortgang vinden. De heer W. v. d. Mee, kassier van de Bank opende de vergadering bij afwezigheid van den heer v. d. Broek, met een hartelijk woord van welkom en drukte er zijn spijt over uit dat zoo weinig leden aanwezig waren. Deze vergadering is belegd om een lid van den Baad van Toezicht te kie zen. wegens overlijden van den heer C. A. Baijens. Spreker memoreert dan hel leven van den heer Baijens, die 28 jaren aan de Bank is verbonden ge weest en altijd een hard werker daar voor is geweest. Ook op ander orga nisatiegebied was de heer Baijens een zeer bekende persoonlijkheid. De notulen der vorige vergadering worden hierna ongewijzigd goedge keurd en vastgesteld. Thans komt aan de orde de verkie zing van een lid van den Raad van Toezicht wegens overlijden van den heer Baijens. Bestuur en raad van toezicht bren gen dan de candidatiuir van W. Pul lens naar voren. De heer v. d. Mee wijst er echter uitdrukkelijk op, dat het een vrije stemming is. De heer Pullens wordt dan gekozen met 40 stemmen, terwijl enkele ver spreide stemmen op andere candida ten werden uitgebracht. De heer Pullens neemt de benoe ming gaarne aan en dankt de aanwe zigen voor het vertrouwen dat zij in hem stellen. De heer v. d. Mee feliciteert daarna den heer Pullens met zijn benoeming en hoopt dat hij de voetsporen van zijn vader en schoonvader zal druk ken. Hierna doet de heer v. d. Mee nog voorlezing van een ingekomen schrij ven van de Centrale Boerenleenbank uit Eindhoven, betreffende het over lijden van den heer Baijens, waarin deze werd geroemd als een hard wer ker voor de bank, wien nagedachtenis dan ook steeds in eere zal blijven. Nadat van de rondvraag geen ge bruik wordt gemaakt, wordt de ver gadering gesloten met den Christelij- ken Groet. Anti Revolutionaire Kiesvereen. «Nederland en Oranje« De A.B. Kiesvereeniging zal a.s. Maandag 17 April des avonds 8 uur in het gebouw voor Chr. Be langen haar jaarvergadering houden. De heer H. de Hoop zal inleiden het onderwerp: «De Theologie van Karl Barth een gevaar voor de Christelijke politiek. Operette. Haagsch Matrozenkoor. Naar wij vernemen zal bovenge noemd kinderkoor, dat hedenavond in de B-K. Werkliedenvereniging optreedt, behalve klassieke koren en liederen ook nog een operette in één bedrijf ten gehoore brengen Zang- en óperetteliefhebbers, laat deze prachtige gelegenheid, om zoo'n vermaard kinderkoor aan het werk te zien niet voorbijgaan. Zie voor verdere bijzonderheden de in dit blad voorkomende adver tentie. Aanbesteding Het bouwen van een woonhuis aan de Kerkstraat voor den heer H. de Hoop, gemeente-architect alhier is onderhands opgedragen aan den heer W. v. d. Hammen te Waalwijk. Het metselwerk wordt gemaakt door L. Fitters te Waspik. Het schilderwerk door dhr. P. v. d. Pas te Waalwijk. Het machinale timmerwerk door dhr. H van Huiten te Waalwijk Het loodgieterswerk door dhr. E. Dekkers te Waalwijk. »Keesje's« heroveringstocht Antwerpen, Kopenhage, Parijs. Ongeveer drie weken geleden is het Waalwijksche »Keesje« zijn tournée door het vaderland be gonnen en het verheugt ons, thans Te kunnen mededeelen, dat Keesje overal een overweldigend succes heeft. Zoo goed als overal werkt hij voor tjokvolle zalen. In Lochem was het zelfs zoo erg, dat de politie er bij te pas moest komen, om de lange rij wachtende menschen op de troitoirs te houden en toen de deuren van 't gebouw werden geslo ten, aangezien er geen mensch meer bij kon, vloog't teleurgesteldepubliek voor de ramen, om door de kiertjes, die de overgordijnen wellicht lieten nog iets op te vangen. Keesje heeft nu 16 wedstrijden gespeeld en.... 16 gewonnen. Zoo won hij o.a. van de Noordelijke kampioenen Brandsma en Brouwer. Zijn besle dag had Keesje in Zul fen. Hij behaalde daar een gemid delde van 100 en een slotserie van 289 caramboles. In Almelo wist hij een gemiddelde van 83 te behalen en een slotserie van 271. In tal van kranten lezen wij zeer welwillende recensies over Keesjes kunnen. In Mei hoopt Keesje weer voor eenigen tijd naar huis te komen om dan op het einde van die maand over te steken naar.... Kopenhagen. In het begin van Juni zal hij de Parijzenaars laten genieten en over enkele weken zal Antwerpen dit ié -rwijl wij •verder tweinig Dtiden hebben om haar te verdedigen, fpreker zegt, dat ons land zijn heil pekt in kazematten, waarvan er be- eids 4 a 500 gereed zijn en in de wa- "trlinie. 1>. H- .1. 10. W. P. C" Eibers. lieer .f. Schoon<Iermesik flic nu De

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9