Gemengde Berichten. Commimiepteiitjes Wij hebben een schitterende collectie De diefstal van f 45.000 uit een safe. Juweliersetalage te Dordrecht leeggeplunderd. Hedenavond gedeeltelijke Zon—Eclips. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. burgemeester Snijders wist te vervul len.'Ook dankte hij den burgemeester van Ginneken, Jhr. Mr. Serraris, den secretaris, den heer Bastiaansen en het secretarie-personeel. Wethouder van Etten had woorden van dank in ontvangst te nemen voor de uitnemende wijze, waarop hij de ge meente sedert het vertrek van burge meester Snijders heeft bestuurd. Verder zeide hij, dat zijn bijzondere aandacht zou gericht zijn op den crisis nood en de financieele vraagstukken. De burgemeester roept hiertoe de hulp in van den gemeenteraad. Hij hoopt, dat er verder steeds de meest aangename verstandhouding tusschen hem en de raadsleden zal mogen be staan. Ook doet hij een beroep tot har telijke samenwerking met de wethou ders, den gemeente-ontvanger, de amb tenaren ter secretarie en het verdere personeel in dienst der gemeente, als mede de gemeente- en rijkspolitie. Verder doet hij een beroep op de medewerking van de Eerw. Geestelijk heid der verschillende godsdienstige gezindten. Een goede verstandhouding tusschen de geestelijke en wereldlijke overheid kan alleen tot heil strekken van de gemeente. Verder roept hij de medewerking in van de bevolking. De burgemeester waardeert het ten zeerste dat er verschillende ambtsge noten aanwezig zijn. Verder zegt hij: Mijne Heeren, Opgewekt ga ik met U aan den arbeid om de belangen de zer gemeente te dienen. Moge God mij de kracht en wijsheid geven de gemeente Dussen tot zegen te zijn. Met deze bede verklaar ik mijn taak als Burgemeester van Dussen en het Voorzitterschap van Uw Raad te aan vaarden. Hierna werd de eere-wijn aangebo- den. Vervolgens sprak de heer Braun. Hij feliciteerde den voorzitter van den raad met zijn benoeming en hoopte op een prettige samenwerking. Oók namens t armbestuur wenschte hij den burge meester geluk. Door zijn edelmoedige geste heeft hij direct reeds ieders lief de veroverd. Hij wenschte. dat Gods zegen op het werk van den burgemees ter zou mogen rusten en dat het hem zou mogen gegeven zijn Dussen weer te laten groeien en bloeien. Als voorzitter van het feestcomité deelde hij mede, dat dit comité met eenvoudige middelen een kleine huldi ging had bereid. Verder dankte spreker allen, die hadden mede geholpen tot het slagen van dezen dag, in het bijzonder Maga zijn „De Zon" uit Kaatsheuvel dat Wel willend de mooie, schitterende perzische tapijten beschikbaar had gesteld voor de decoratie van de raadzaal. Hierna verkreeg de ZeerEerw. heer Pastoor Jansen de Horion uit Dussen het woord, die hoopte, dat onder Gods zegen de burgemeester een mooie en zonnige toekomst tegemoet zou gaan en Zijn zegen op het werk zou rusten. Spr. verzekert dat hij de parochianen voor zal gaan in den eerbied voor het gezag. Verder memoreerde hij de uitmuntende verstandhouding die er steeds had be staan tusschen kerk en gemeente en hij eindigde met de hoop uit te spreken dat dit ook in de toekomst zoo goed zou blijven gaan. De volgende spreker, Ds. Hendriks, zegt, dat na al hetgeen hij over den nieuwen burgervader heeft gehoord, hij zeker weet, dat het Dussen onder zijn regiem goed zal gaan. Hij herdenkt de goede verstandhouding met den oud burgemeester maar is er tevens van overtuigd, dat ook in de toekomst de verstandhouding tusschen kerk en ge meente goed zal zijn. Spréker wenscht den burgemeester dan geluk met zijn benoeming, want, zoo zeide hij: „het is een goed dorp, met actieve menschen, waar U altijd op zult kunnen rekenen. Er is wel geen volslagen eenheid, maar toch een goede samenwerking. Oud-burgemeester Snijders compli- meenteerde hierna zijn opvolger en wenschte hem geluk in zijn mooie ca- rière. De taak van burgemeester is moeilijk, maar toch dankbaar. Hij hoopt dat er onder den nieuwen burgemees ter, in de gemeente die hem lief is veel goeds tot stand zal komen. Burgemeester Steemers uit Heusden brengt vervolgens de gelukwenschen van de vereeniging van burgemeesters in het Land van Heusden en Altena over en beveelt de vereeniging in zijn belangstelling aan. Ook kapitein Zoutewelle, comman dant van de bewakingstroepen van de brug bij Keizersveer voerde hierna nog het woord. Vervolgens sprak de burgemeester van Ginneken Jhr. Mr. Th. E. Serraris, die den nieuwen burgemeester schetste als een hard werker en iemand die bij al zijn collega's en trouwens bij de ge- A heele Ginnekensche bevolking bijzon dér goed stond aangeschreven. Ook op sociaal gebied heeft Dussen s burge meester in Ginneken veel werk ver richt. Ook de gemeente-secretaris van Gnn- neken, de heer A. G. Bastiaansen sprak zijn gelukwenschen uit. Na de receptie begaf het gezelschap zich op het bordes van het gemeente huis, alwaar den burgemeester door de schoolkinderen een zanghulde werd gebracht. Een dochtertje van den heer Simonis bood den burgemeester het feestprogramma aan. De fanfare speelde het Dussensche volkslied en het Wilhelmus, waarna de stoet via Kom en Buitenkade vertrok naar Hank. DE TE HULDIGING HANK. Het geheele kerkdorp was in feest tooi. Ieder huis was met groen en bloe men versierd en overal wapperde onze nationale driekleur. Een groote menschenmenigte had zich nabij het kerkplein verzameld, om getuige te zijn van de huldiging. De Zeereerw. heer Pastoor Damen zichtte zich hier tot den burgemeester en zijn zuster. In een treffende speech bracht hij de hoogachting over van de R.K. Kerk en van de 1000 katholieke Hankenaren. Uw verschijning heeft direct aller sym pathie gewekt en allen roepen U van harte welkom en feliciteeren U met Uw mooie benoeming. Gij komt hier als de afgezant van de Koningin, die Haar volk wil voeren naar de Nieuwe Ge meenschap. Moge Uw bestuur zijn ge zegend. Iedere Hankenaar wacht op U en al zult Gij ook geen ijzer met handen kunnen breken, ik ben er toch van overtuigd, dat Gij maatregelen zult treffen die de gemeente daadwerkelijk zullen helpen in haar zwaren strijd om een bestaan. Er heerscht hier maar een zeer betrekkelijke welvaart, maar het gehalte van de menschen is goed. Dat deze huldiging hier op 't kerkplein ge schiedt bewijst, dat Gij gaarne zult me dewerken om ook het geestelijk peil van de bevolking hoog te houden. Hierna richt spreker zich tot de zus ter van den burgemeester. Ook U be groeten wij hartelijk. Wij weten dat gij altijd aan de armen hebt gedacht en twijfelen niet of gij zult op den ingesla gen weg voortgaan. Spreker eindigt met een driewerf hoera voor den bur gemeester van Dussen en de Hanke naren geven luid gehoor aan dien op roep van hun herder. Door een dochtertje van het raads lid H. T. van Daal werd vervolgens een oorkonde aangeboden van het défilé, dat hierna plaats vond. Alle Hanksche vereenigingen, niet minder dan 39, na men hieraan deel. De zangvereeniging „Zang en Vriendschap" bracht nog een zanghul de en daarna begaf het gezelschap zich naar het Bondsgebouw. dat eveneens door Magazijn „de Zon" uit Kaatsheu vel schitterend was versierd. Hier voerden nog het woord dhr. Braun, raadsleden v. Daal en P. v. d. Zouwen. Verder sprak dhr Severijnen namens het onderwijzend personeel en dhr. A. v. Hees als voorzitter van Hank Voor uit. De burgemeester bracht in zijn slot woord allen hartelijk dank voor de mooie ontvangst die men had bereid. Al met al heeft de bevolking van Dussen en Hank den nieuwen burge meester een schitterende ontvangst be reid. Ook wij voegen onze gelukwen schen bij de velen, die de Edelachtbare heer Mol reeds in ontvangst heeft moeten nemen. trein op een personentrein gereden. Vijf- en-twintig passagiers werden gedood en 26 gewond. GASVERSTIKKING. Dame te Leiden om het leven gekomen. Toen de heer B., Rijksaccountant by de belasting, gisternacht om 5 uur uit Nijmegen, waar hij zijn dochtertje had afgehaald, te Leiden thuis kwam, vond hij zyn echtgenoote, tegen de verwach ting in, niet in de woonkamer. Bij een onderzoek door het huis ontdekte hij zijn 47-jarige echtgenoote, voor haar bed liggend, op den grond, terwijl de kamer vol gas stond. De eerste hulpdienst werd gewaarschuwd, maar, hoewel onder lei ding van dr. van der Hoeven, gedurende geruimen tyd kunstmatige ademhaling werd toegepast, konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Bij onder zoek is gebleken, dat het gas ontsnapt was, doordat de slang van het comfoor, dat zich op de slaapkamer bevond, was losgeraakt. Mevrouw B. heeft vermoede lijk een kruik warm water willen vullen, waarbij de slang is losgeraakt. KINDJE IN WATERPUT TE RIJEN VERDRONKEN. Bij het spelen met een bal is hel twee jarig dochtertje van den heer A. Seelen, wonende aan de Tuinstraat te Rcijen, in een waterput gevallen en jammerlijk ver dronken. Vermoedelijk wilde de kleine haar bal die in het putje was gerold, eruit halen, waarbij zij voorover is gevallen en ge stikt. Leden van de E.H.B.O. en ook l)r. van Glabbeek hebben nog getracht de levens geesten weer op te wekken, doch te ver geefs. PASSAGIER UIT DEN TREIN GEVALLEN. GEVECHT IN WOONWAGENKAMP. NA DE BRUILOFT FAMILIEVEETE UITGEVOCHTEN. Twee leden van de familie .1., ver- blijfhoudcnde in het woonwagenkamp te Den Bosch, waren in hel huwelijks bootje gestapt. Er werd natuurlijk feest gevierd, waarbij nogal wat drank werd ge bruikt. De leden van de familie J. en die van de familie H. waren onder drankinvloed geraakt en daar de ver standhouding tusschen de beide fa milies niet al te goed is, werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om een oude veete uit te vechten. Hierbij werd vrouw .1. met een bierflesch op het hoofd geslagen en bloedend verwond. De politie van den post Vogelwijk maakte aan de vechtpartij een einde en vrouw .1. werd in het Groot-Zieken - gasthuis verbonden. Zaterdagmorgen had er tusschen dezelfde families wederom een vecht partij plaats, waarbij het er ernstiger naar toeging dan den avond tevoren. De 18-jarige zoon Jan van de fa milie H. was naar den paardenstal in het kamp gegaan om zijn paard te voeren. Hij had een hakselmes bij zich om het voer stuk te hakken. Bij den stal trof hij den 19-jarigen zoon Theo van de familie J. aan. Beiden begonnen tegen elkaar te schelden en toen de 18-jarige H. meen de, dat J. een mes wilde trekken, sloeg hij J. met het hakselmes op het hoofd. J. bekwam op het hóófd een wonde van 12 centimeter lengte. Hij scheen er ernstig aan toe te zijn. De politie van den post Vogelwijk was weer spoedig ter plaatse. J. werd naar het Groot-Ziekengast- huis vervoerd en aldaar opgenomen. De dader J. H. werd medegenomen naar het hoofdbureau van politie in de Orthenstraat. Toen later bleek, dat de wonde van J. niet levensgevaarlijk was, is H. weer op vrije voeten gesteld. Tegen hem is echter proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. ONTPLOFFING TE VENRAY. Onder de gemeente Venray is een man gedood, omdat hij op ontplofbare stoffen heeft getrapt. Bij dit ongeluk is tevens een paard om het leven ge komen. OUDE MAN TE WATER GELOOPEN EN VERDRONKEN. Te Hasselt is de 66-jarige land bouwer H. van der Steeg te water ge raakt en verdronken. De man was onder een der afsluitbooinen van de Nahuysbrug doorgeloopen die tijdelijk afgesloten is in verband met militaire werkzaamheden. Hij heeft in het duis ter niet gemerkt dat de brug open gedraaid was, zoodat hij in het water is gestort. Het lijk is later opgehaald. BEJAARDE VROUW IN BRAND GERAAKT. De 79-jarige alleenwonende mej. Goossens te Deurne is, toen zij haar voeten op een stoof warmde, in brand geraakt, doordat haar kleeren met het vuur in aanraking kwamen. Militairen, die op haar gegil kwa men toesnellen, wisten de vlammen spoedig te dooven. De vrouw, die niet temin ernstige brandwonden opliep, is in levensgevaarlijken toestand naar het St. Josephziekenhuis overgebracht. In de woning is geen brand ont staan. ZIJN BABY MISHANDELD. In het gezin van een werklooze in de Indische buurt te Amsterdam heeft zich een ernstig geval van mishande ling voorgedaan. De 25-jarige man, die door zijn langdurige werkloosheid zeer nerveus is geworden, heeft nog al eens last van drifbuien. Tijdens afwezigheid van de vrouw, die even weg was ge gaan om een boodschap te doen, heeft de man weer een driftbui gehad, welke hij heeft gekoeld op hun kindje van acht maanden. De man heeft het kindje in zijn blinde woede zoo mis handeld, dat het met zwaar lichame lijk letsel in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De beentjes ver toonden onder andere ernstige kwet suren. De politie van het bureau Linnaeus- straat heeft den vader aangehouden. Hij zal ter beschikking van den offi cier van justitie worden gesteld. HONGAARSCHE VROUW AAN DE GRENS DOODGESCHOTEN. Zij trachtte bij man en kinderen te Antwerpen te komen. Aan de NederlandschBelgische grens heeft zich een drama afgespeeld, waarbij de Hongaarsche vrouw Nellv Schwarcz, door een Nederlandschen grenswacht werd neergeschoten. Dit drama is het gevolg van de mcnschen- smokkelarij van Duitschland naar België, welke door een georganiseerde bende wordt uitgeoefend. Mevrouw Schwarcz, wier echtgenoot en twee kinderen sinds enkele maanden in Antwerpen wonen, was Donderdag in gezelschap van haar moeder en twee an dere, tot nu toe onbekende vrouwen, uit Keulen gevlucht. Des nachts, zoo lezen we in .de Msb., ontmoetten zij dicht bij de Duitsch—Nederlandsch grens een „gids", lid der bende, die de vluchtelin gen over zou brengen. Meer dan drie uren werd door de velden gezworven, waarbij de moeder haar handtasch met al haar bezittingen verloor. Vuil en geheel beslijkt, konden zij ten slotte Nederlandsch gebied bereiken, waar de gids haar in een onbekend huis onderbracht. Vrijdagmiddag kwam de man met een auto, waarin de vier vrouwen plaats na men om de vlucht naar België voort te zetten. Te 10 uur des avonds werd de grens bereikt. Nederlandsche wachten gaven bevel tot stoppen, maar de auto reed met verhoogde snelheid voort, zoodat de grenswachters het vuur openden. Mevr. Schwarcz zakte ineen zonder een kreet te uiten en men meende, dat zij tengevolge van den angst slechts in bezwijming gevallen was. Eerst toen men op een onbekende plaats van auto verwisselde, bemerkte men, dat de vrouw ernstig gewond was. Te middernacht arriveerde de auto aan het huis van den echtgenoot, Lange Kievitstraat te Antwerpen en men bracht hem het lijk van zyn vrouw. De auto en de andere inzittenden zyn spoorloos verdwenen. TREINBOTSING BIJ CALCUTTA EISCHT 25 DOODEN. Nabij Dacca, op ongeveer honderd ki lometer van Calcutta, is een goederen- Lli ..glii-S i. Op de spoorlijn AmsterdamHaarlem, nabij de Haarlemmer Houttuinen, is een zeer ernstig ongeuk gebeurd. De 28-jari- ge heer A. v. G. uit Overveen, is daar op een onverklaarbare wijze uit een elec- trischen trein gevallen en gedood. De heer v. G. stond op het voorbalkon met iemand te praten. Tot zijn groote ontsteltenis zag de getuige, dat de deur van den wagon opensloeg en, voordat hij het kon vermoeden, stortte de heer v. G. uit den wagen. De man, die het on gelijk zag gebeuren, trok dadelijk aan de noodrem, waarna de trein vrij spoedig stilstond. Het treinpersoneel vond het zwaar verminkte lyk van het slachtoffer langs de rails liggen. Men waarschuwde den Geneeskundigen Dienst, die het stof felijk overschot naar het Binnen Gast huis vervoerde. De politie van het bureau aan de Spaarndammerstraat is den geheelen morgen bezig geweest om de oorzaak van het ongeval vast te stellen. De meest voor de hand liggende'veronderstelling is, dat de deur niet goed afgesloten is geweest. SCHIP GEZONKEN. Een der opvarenden verdronken. Tydens een plotseling opgestoken Noord-Westerstorm is op de Waal de motorboot Broedertrouw, metende 147 ton en geladen met grint, nabij de Kalk zandsteenfabriek te Vuren (Geld.) in moeilijkheden geraakt en gezonken. De 22-jarige schippersknecht .1. v. d. Ruit uit Papendrecht is daarbij verdronken. Op het moment, dat het schip zonk, sprong de schipper, A. Mijnster uit Zwyndrecht, te water. Hy zwom naar n in de nabijheid varend schip en werd opgepikt. Nadat hij te Vuren aan land was gebracht, heeft hij zich op weg naar zijn woonplaats begeven. De knecht is met het schip in de diep te verdwenen. Het lijk is nog niet opge haald. SPEEL NIET MET JONGE EENDJES. Gevaar voor besmetting met paratyphus. Het bestuur van de Sophia-vereeniging tot bescherming van dieren te Amster dam, vestigt, de aandacht op het groote gevaar van besmetting met para-typhus door jonge eendjes. Te Amsterdam heeft zich deze ziekte geopenbaard bij een kind, dat bleek be smet te zijn door een jong eendje, waar mede het „speelde". Vooral omdat op ge zette tijden deze jonge diertjes die als woerdjes vrijwel geen waarde hebben voor enkele centen per stuk in massa aan het publiek plegen te worden ver kocht, als „aardigheid" voor kinderen, zij men gewaarschuwd. voor een etalage gestaan hebben van de firma Plancken aan het Veerplein. Naar getuigen hebben medegedeeld, heeft hy daarna voor de deur van den winkel van tie Unie gestaan, omdat de winkel nog gesloten was. Over den omvang van den buit kon de politie in dit stadium van het onderzoek nog geen inlichtingen verstrekken. Om ongeveer 1U minuten voor 8 heeft men hem uit den winkel zien vertrekken. Na onafgebroken intensief speuren van gemeente- en rijkspolitie zijn de f 45.UUÜ, welke een vrouw uit Groningen uit de safe in een der banken te Amsteraam van een ouden heer uit Groningen zou heb ben genomen, teruggevonden. Het geld is tenslotte gevonden door de marechaussee te Oude Pekela in een safe van een bank instelling in die plaats. Zooals men weet, zijn de vrouw en haar vriend opgesloten in het huis vau bewaring te Amsterdam, waar zij zich in een hardnekkig stilzwijgen omtrent de plaats waar het geld geborgen was, hulden. Fietser verongelukt. Dinsdagmiddag even voor twee uur is op üe drukke Koninginnebrug te Botterdam een ongeluk gebeurd, dat een fietser het leven heeft ge kost. De man reed in de richting van de binnenstad toen iemand die naast hem fietste, hem op een ge. geven oogenblik een duw gaf, waar- door de ongelukkige viel en terecht kwam onder de achterwielen van een passeerendeu zwaren zeswieligen vrachtauto. De man moet op slag zijn gedood. In den aigeloopen nacht is in de juwelierszaak van de firma A. M. de Mey aan het- Steegoversloot te Dordrecht, een brutale inbraak ge pleegd, waarbij uit de etalage voor een bedrag van ruim 1 3UU0 aan gouden armbanden en ringen en uit de geldlade f 270aan bank papier en specie is gestolen, Hedenavond zal er tegen zonsonder gang een gedeeltelijke zonsverduis tering plaats hebben. Begin: 17 u. 48. Midden; 18 u. 37. Zonsondergang: 19 u. 03. Het gedeelte van de zon, dat door de nieuwe maan verduisterd wordt, ligt rechts boven. De weersverwachting geelt een goede kans, dat de bewolking niet storend zal werken. Daar reeds te zes uur (dus eenuur voor zonson dergang) iets van de verduistering te zien zal zijn, moet men wel re kening er mee houden, dat het zonlicht dan te verblindend is om zonder roetglas of iets dergelijks naar het verschijnsel te kijken. 1 egen zeven uur zal het wel zonder hulp middelen mogelijk zijn. De DOODELIJK ONGELUK IN DE STAATSMIJN MAURITS. Gistermorgen omstreeks half negen is de 19-jarige sleeper H. M. Gelisse uit Stein in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Maurits te Lutterade be kneld geraakt tusschen een steenwipper en een wagen, geladen met steenen man was onmiddellijk dood. OVERVAL MET ROOF TE ZWIJNDRECHT. Winkeljuffrouw bewusteloos aangetroffen. Te Zwyndrecht heeft een overval met roof plaats gehad. Toen de vrouwelijke bediende van een Unie-winkel zich e ongeveer half acht naar den winkel wilde begeven, volgde haar een haar on beken den man den winkel in, die voorgaf ie mand van het hoofdkantoor te zijn en de kas te komen nazien. Hy kon zich echter niet legitimeeren en de winkeljuffrouw gaf hem daarom geen gelegenheid zyn werk aan te vangen. De onbekende be gon daarop onbehoorlijke taal uit te slaan en wilde zich met geweld meester maken van den inhoud van de kas. De winkeljuffrouw verzette zich daartegen en verwondde haar aanvaller met een winkelschep aan zijn wang. Bij de hierop volgende worsteling heeft de man de juffrouw waarschijnlijk bij de keel ge grepen, tengevolge waarvan het slacht offer het bewustzijn verloor. Later werd zij nog steeds bewusteloos in het vertrek achter den winkel aangetroffen. De dader, die geld uit de kas heeft meegenomen, zou omstreeks half acht DUIVENSPORT. R AAMSDONK. Zondag j.l. hield de combinatie van Postduivenvereenigingen G.E.O. alhier, haar eerste bondvlucht vanuit Duffel (België). Afstand 70 K.M. De prijzen wer den als volgt toegekend J. van Strien 1, 34 55; C. de Jong 2, 27 40; C. Kerremans 3; J. de Borst 4, 10 13 35 30; P. Heymans 5, 37; L. van Diem-Keyzers 6, 2G 28 51 56; J. Kamp 7, 29; C. Blok 8, 42; Jac. v. d. Pluijm 9; R. Joore 11, 44; A. Bloks 12; J. van der Pluijm B i4; André Voermans 15; A. M. Theuns 16; H. van Kappel 17, 54; C. van Eyl 19; H. van der Pluijm Gzn. 18; A. Feskens 20, 21; N. van den Bosch 22, 31 39 53; M. Krooswyk 23, 57; J. van Eer 24, 38; J. van Aphen 25, 33 47; G. van Wiemarchen 30, 32; C. Zijlmans 41; A. de Vries 43; A. Cornel 45, 46; H. Ver schuren 49; P. Damen 48, 52; H. Broeders 50- In concours waren 218 duiven. Gelost 8.30 uur. Eerste prijswinnende duif om 9 uur 20 min. 35 sec. Laatste prijswinnen de duif om 9 uur 52 min. A.s. Vrijdag 21 April, inmanden voor (België). Afstand 95 K.M. Toepasselijke versjes hiervoor stellen wij eventueel gaarne be schikbaar. VRAAGT MONSTERS.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3