Plaatselijke Berichten. y NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN UMGEVING Woensdag 19 April 1939 No. 31 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Reclame-biljetten. Uwe affiches ÜHUNEN. DUSSEN. Da gedetailleerde uitslagen van belangrijke plaatsen groepen van gemeenten en kieskringen, met vergelijkende cijfers van vorige ver kiezingen, zullen hedenavond aan ons bureau worden gepubliceerd. De volledige uitslag zal eerst laat in den nacht bekend zijn.deze wordt onzen abonnés morgenochtend vroeg thuisbezorgd. Het overnemen van door ons geplubliceerde cijfers om deze elders, op welke wijze ook, bekend te maken, is verboden; aaar deze publicatie aan Auteursrecht is onderworpen. HULDEBLIJK WIT GELE EN GROENE KRUIS. De collecte voor het huldeblijk aan 't Wit-Gele en Groene Kruis is thans ten einde; alleen worden degenen die nog hun bijdragen hebben toegezegd, verzocht deze te bezorgen bij den heer Norbert van Loon, Mr. v. Coothstraat, opdat het bedrag zoodra mogelijk de finitief kan worden vastgesteld. Wij gelooven dat men gezien de hui dige tijdsomstandigheden, de verschil lende collectes enz. zeer 'evreden mag zijn, al hebben zich enkelen en zelfs zij die o.i. ten deze een voorbeeld moesten »geven, aan hun plicht van dankbaarheid en waardeering onttrokken, maar dat zal wel altijd zoo blijven. Een bedrag van meer dan 500. mag overigens zeker een schitterend re sultaat genoemd worden en zal door de jubileerende vereenigingen zeer zeker op hoogen prijs worden gesteld, gezien vooral de intentie waarmee Waalwijks Belang deze collecte op touw zette, n.l. een huldiging van, een bewijs van dankbaarheid aan de beide jubileerende vereenigingen, die zooveel voor Waal wijk hebben gedaan. Het T.B.C.Fonds krijgt hiermee een prachtige steun, die vele lijders ten goede kan komen. Hulde aan W. B. voor 't initiatief en de krachtige doorvoering er van. Op nader te bepalen datum zal dit bedrag officieel aan de besturen wor den aangeboden. ZILVEREN JUBILEUM. Maandag 1.1. herdacht de heer J. W. Genuït te Sprang de dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad der Waal- wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tie- v len te Waalwijk. Des ochtends werd hij ten kantore ontvangen, waar de jubilaris door zijn patroon den heer Jan Tielen, omgeven door z'n familie, kantoor- en fabrieks- personeel, werd gehuldigd. Hij wees er op dat Genuït de 10e zilveren jubilaris in dit bedrijf was, dat hij zich door ijver en eigen studie in z'n vak heeft weten te bekwamen tot de functie van le machine-zetter in de ze drukkerij. Hij prees grootelijks zijn vakbe kwaamheid, voorbeeldig gedrag in en buiten de zaak, z'n trouw en eerlijk heid en bood hem als blijk van waar deering en dank een passend souvenir aan, met de hoop dat hij nog vele jaren z'n beste' krachten aan 't bedrijf zou blijven wijden. De chef der drukkerij bood hem na mens 't technisch personeel, onder har telijke gelukwenschen en van groote waardeering getuigende woorden, een prachtigen rook-fauteuil aan, terwijl het kantoor-personeel bloemen offreer- de. De jubilaris dankte in welgekozen woorden voor de treffende hulde in hartelijke woorden en mooie geschen ken en sprak de hoop uit onder Gods zegen nog vele jaren in prettige samen- werking zijn beste krachten aan 't be drijf te mogen geven. Het was verder voor den jubilaris een prettige feestdag, waarop hij ook van andere zijden vele blijken van be langstelling mocht ontvangen. GEGUND. Naar wij vernemen is het doortrek ken van de Kerkstraat tot de Groote straat gegund aan den laagsten inschrij ver P v. Oord te Raamsdonk voor het bedrag van 13.580. De rioleering van de Putstraat en de Groensteeg is eveneens gegund aan den laagsten inschrijver, den heer P. van Oord te Raamsdonk, voor de som van f 20.650.—. Volgens dit voorontwerp zou de ma ximum uitkeering per kind en per dag 30 ct. bedragen, hetgeen dan aanvangt bij het derde kind en betaald wordt tot dat het kind den leeftijd van 15 jaar heeft bereikt. Spreker was van meening, dat dit wetsontwerp er zeker door zou komen en met ingang van 1 Januari 1940 in werking zou treden. Van'de gelegenheid tot vragen stel len werd gebruik gemaakt door den heer Duquesnoy, die een groote uit tocht uit de organisatie verwacht, wan neer het eerste voorontwerp wet zou worden, aangezien dan alle personen verzekerd zouden zijn en dus hiertoe niet meer in een organisatie behoefden Spreker gaf dit eigenlijk toe, Zaterdag (Zondag) zullen wederom I maar hierbij dient men er aan te den- de bekende Emmabloempjes worden ken, dat de hooge premie van de ver- aanqeboden. In dezen tijd, nu de na- zekering gedeeltelijk door de patroons tuur zich verjongt, zijn we blij gestemd wordt betaald, zoodat de kosten veel en verheugd en gaan we vol vertrou- minder zullen worden. De contributie wen het mooie jaargetijde tegemoet. Zal die de vakvereenigingen heffen kan dan niet ieder een kleinigheid offeren j dan natuurlijk ook veel minder worden, door het koopen van een bloempje? Ieder werke mede. emmabloemcollecte. DE TENNISSPORT. De tennissport verheugt zich den laatsten tijd in onze gemeente in een groeiende belangstelling. Thans is opgericht de tennisclub „Tam-Tam", die de nieuwe baan ach ter Hotel Verwiel zal betrekken. Het legertje tennissers in Waalwijk is dus nog steeds groeiende. JUBILEUM VAN DEN HEER P. BROOS. Het programma der feestelijkheden. Reeds eenige weken geleden hebben wij in ons blad de aandacht laten vallen op het jubileum van den heer P. Broos, die Donderdag 20 April den dag her denkt, waarop hij voor 25 jaar be noemd werd tot hoofd der R.K. Jon gensschool te v.m. Besoijen. Dank zij het volijverige feestcomité, bestaande uit den Zeereerw. heer Pas toor Kemps, voorzitter; de heeren J. Zeegers, secr., J. de Leijer, penn., K. v. d. Heijden, G. Goutière, J. Vesters, G. Maas, A. Teurlings, J. Gerlach, W. de Graaff, J. Bominaar en Fr. Rox, le den, is er een feestprogramma in elkaar gezet, dat klinkt als een klok en het laat zich aanzien, dat dit zeldzame jubileum op eclatante wijze gevierd zal worden. 's Morgens om 9 uur wordt de dag begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid. Om 10.30 uur vindt de huldiging plaats in het patronaat. De schoolkinderen zullen hier den jubila ris in spreekkoor feliciteeren en een mooi cadeau aanbieden, terwijl ook het feestcomité de gelukwenschen over zal brengen. Namens de parochianen zal het feestcomité den jubilaris een schit terend schoorsteengarnituur en een zil veren vaas aanbieden. Van 12 tot 1.30 uur volgt dan de receptie, terwijl om drie uur een too- neelclub, gevormd uit de schooljeugd het mooie tooneelspel in drie bedrijven ;,De wraak van de kabouters" zal op voeren. Gezien het programma, belooft het dus een schitterende dag te worden. Laten wij reeds nu den geachten ju bilaris van harte geluk wenschen met dit mooie jubileum en hopen, dat hij nog vele jaren voor zijn geliefde school gespaard moge blijven. ONTWIKKELINGSAVOND R.K.W.V. Lezing over Sociale Verzekering. De R.K.W.V. hield Maandagavond haar laatste ontwikkelingsavond van dit seizoen. De belangstelling was slechts matig. De voorzitter van de R.K.W.V. de heer F. Passier opende deze bijeen komst met den Christelijken groet en drukte er zijn spijt over uit, dat er niet meer personen aanwezig waren. zoodat anderzijds een grootere toeloop te verwachten is. LEDENVERGADERING K. A. V. Woensdag 26 April zal de Katholie ke Arbeidersvrouwen organisatie in het Bondsgebouw een algemeene ledenvei- gadering houden, waarmede de K.A.V. de sluiting van het winterprogramma inluidt. Op het programma staat o.m. de be spreking van een reisplan. HERWONNEN LEVENSKRACHT. A.s. Vrijdag zal voor de leden van de R.K. Werkliedenvereniging en de Katholieke Arbeidersvrouwen de film ..Herwonnen Levenskracht worden vertoond in het Bondsgebouw. Hiermede vervalt dus de aangekon digde voorstelling van deze film voor de K.A.V. op 1 Mei. VERGADERING A. R. KIESVER. „NEDERLAND EN ORANJE". Inleiding van den heer H. de Hoop. Maandagavond hield de Anti-Revo lutionaire kiesvereniging „Nederland en Oranje" haar jaarvergadering in het gebouw voor Christelijke Belan gen. Na het zingen van Ps. 39:7 opende de voorzitter de heer Wijnants de ver gadering die goed was bezocht. De secretaris, de heer G. v. Zeist las het jaarverslag voor, waaruit wij opmerkten, dat het ledental in het af- geloopen jaar is teruggeloopen van 21 op 20. In de besluursvacalure van den heer B. Treffers werd gekozen Ds. Hofman, die, zooals de secretaris thans kon* mededeelen zijn benoeming had aan vaard. Nadat den secretaris dank was ge bracht kwam het financieele verslag van den penningmeester, dhr. B. van Dongen. Het saldo van het vorige jaar be droeg ƒ4.89. De inkomsten bedroegen ƒ21.16 en de uitgaven ƒ19.57, zoodat thans in kas is ƒ6.93. Ook de penningmeester moest woor den van dank in ontvangst nemen voor zijn keurig beheer. De kascommissie, bestaande uit de heeren de Hoop en Vellinga bevonden de bescheiden van den penningmees ter in orde. De theologie van Karl Bart een gevaar voor de Chr. De heer H. de Hoop, hield hierna een zeer interessante inleiding over; vreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. De Kon. Marechaussée heeft de zaak in onderzoek. DE MATROOSJES ZINGEN. Waar bleven de Waalwijksche zangliefhebbers? Alvorens over te gaan tot een korte beschouwing over bovengenoemde uit voering zouden wij eerst de vraag wil len stellen: ,,Waar bleef muziekmin- nend Waalwijk". Is het geen droevig verschijnsel, dat in een gemeente, die toch minstens 250 actieve muziek liefhebbers kent de belangstelling voor deze schitterende uitvoering zoo uiter mate slecht was. Voor dit internationaal vermaard zangerskoor had toch wel een grootere belangstelling kunnen bestaan. Wat de uitvoering zelve betreft, de ze stond zooals te verwachten was op een zeer hoog peil. De technische onderdeelen, zooals zui verheid, samenzang, stemvoering, voor dracht, uitspraak (met eenige reserve voor de letter „1"). nuanceering, phra- seering, die waren alle buitengewoon verzorgd. En dan moge hierbij nog vermeld worden, de voor den zang, on ontbeerlijke houding van het lichaam. Een speciaal woord van hulde komt toe aan de solisten in „Wiegelied (Brahms), Kleine wolkjes varen (Teeuwisse) en Zandwarmertje, maar niet minder aan het koor, dat de solis ten op buitengewoon fraaie wijze be geleidde. Het programma was zeer oordeel kundig samengesteld. Voor de pauze kon men genieten van klassieke werken van Palestrina Brahms e.a., terwijl na de pauze een meer gevarieerd programma werd geboden. Hiervan noemen wij vooral: „Jan zijn motor". Een aardig intermez zo was: „De landelijke repetitie ko mische scène in 1 tafereel van Fr. v. Suppe. Al met al hebben wij kunnen ge nieten van een zeer hoogstaande uit voering, hetgeen het schaarsch opgeko men publiek met luid applaus wist te apprecieeren. Moge. dit Matrozenkoor elders meer publiek trekken en Waalwijk zich voortaan van een betere zijde laten kennen. moeten verzorgen, zoo breed mogelijk oiuierlegd zijn. Voor de volle 1UU% moesten de cursisten dan ook zorgen de stof, die in dezen twee-jarigen cursus zal wor den gegeven, zich eigen te maken. Na deze opening werd door Mr. Baudoin een aanvang gemaakt niet de lessen, lot dezen eersten cursus kun nen worden toegelaten zij, die als ambtenaar aan eenigerlei instelling van maatschappelijk werk zijn ver- nonden. Naast deze drie cursussen, n.l. te l ilburg, Eindhoven en Den Bosch, zul len binnenkort ook nog te Breda en Helmond cursussen worden geopend. Biljarten. in calé-ieslauraut »De Molenvliet^ speelde de lieer F. Schoelitz een partij biljart tegen den bekenden prol. M. F. Soiiën. Hoewel de lieer dchoelilz 35U caramboles »voor« kieeg, was hij nog niet tegen den meester opgewassen. Prof Soliëu werd dan ook win naar van deze partij. De belangstelling was groot. „STICHT KWEEK-WEDSTRIJD". Het actieve bestuur van de buurt- vereeniging „De Sticht' heeft alweer iets nieuws op het programma staan. Thans gaat men een kweekwedstrijd organiseeren voor de schoolgaande jeugd van de leden. Alle kinderen van de leden tusschen de 7 én de 14 jaar kunnen hieraan meedoen. Ieder zal een jong plantje ter beschikking worden gesteld en dit zal de jeugdige kweeker dan zelf met zorg en toewijding moe ten verzorgen, om er een flinke bloeien de plant van te maken. In het begin van de maand Mei zul len de plantjes verstrekt worden, ter wijl in Augustus de beoordeeling zal plaats vinden. De bloemen zullen zijn gewaarmerkt door het bestuur. De prijsuitreiking zal geschieden op Ko ninginnedag. Wij zijn benieuwd, wat de jeugdige Waalwijksche bloemen- kweekers er van terecht brengen. HONDENSPORT. L.l. Zondag werd te Tilburg een Kampioenschaps-Hondententoonstelling gehouden, waar niet minder dan 425 honden van prima qualiteit werden voorgebracht: ook de deelname uit Duitschland, Frankrijk en België was groot. Gezien de belangrijkheid dezer expo sitie, had drukker bezoek verwacht mo nde theologie van Karl Barth, een ge- gen worcJen. Het slechte weer en de er lederfabriek ombers onder archi- van den heer A. van Huiten Jr. is opgedragen aan den heer J. Hoogen- doorn te Waalwijk. worden op de meest smaakvolle wijze door onze drukkerij uitgevoerd Wij hebben voor dit doel sprekende papiersoorten, talrijke series nieuwe mo derne letters in verschil lende grootten. Wij zorgen voor pakkende reclame biljetten. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. vaar voor de Christelijke politiek waarna hij heel duidelijk het uitgangs punt van den Duitschen professor uit eenzette. De band tusschen Barth en de Hei lige Schrift is veel losser geworden en zeer weinige reclame zullen hieraan mede wel schuld gehad hebben. De Waalwijksche deelnemers be haalden de navolgende bekroningen: Mevr. P. van Schijndel-van Wely, Waalwijk; Bedlington-terriers. reuen; Aangezien de heer Fred, van Brussel hetgeen de mensch moet doen of laten Gardeners Emblem. Kampioen en Kam- rhinderd was, werd deze spreekbeurt wordt hem ingegeven, aldus zijn theo- pioen C.A.C.I.B.; voorts Abbydale vervult door den heer Jonker uit Breda, logie. Wat voor den eenen mensch die allereerst verklaarde hoe een sociale goed is kan dus volgens Barth voor den wet tot stand komt. Iedere sociale wet anderen verkeerd zijn. moet uitqaan van het bedrijfsleven of Het groote gevaar van Barth s theo- het particulier initiatief. Een duidelijk logie is, dat hij iedere Christelijke actie bewijs hiervoor levert wel de wettelijke onmogelijk maakt, aangezien er volgens werkloosheidsverzekering. Deze toch is geheel en al gegroeid uit het particulier initiatief, want waren toch in 1917 slechts 60.000 personen verzekerd, in 1937 bedroeg dit aantal niet minder dan 600.000. De huidige werkloosheids verzekering is geheel ingesteld op de normale werklooslieici. die ten allen tij- de voorkomt, maar niet op den tegen- woordigen tijd, met zijn abnormaal groote werkloosheid. De uitvoering van de wet berust in handen van de bedrijfsvereenigingen, in dien zin echter, dat voor iedere be drijfsgroep slechts een vereeniging telt. In deze bedrijfsvereenigingen zijn de patroons en arbeiders gelijkelijk verte genwoordigd, terwijl er voorts een af gevaardigde is benoemd door het de partement van Sociale Zaken. De uit keering, die de arbeiders door deze re geling zouden krijgen, mag een bedrag, gelijk aan 70 van het gemiddelde loon niet te boven gaan en ieder die in een bedrijf werkzaam is, ongeacht zijn loon valt er onder. Hierna behandelde spreker eveneens op zeer onderhoudende wijze het voor ontwerp tot wettelijke regeling van ge zinstoelage, waarmede dan wordt be doeld de veelomstreden kinderbijslag. Ook hier vallen alle personen die in een bedrijf werkzaam zijn onder de op komst zijnde regeling en ook hier onge acht het gezinsinkomen. hem geen vereenigingen kunnen be staan, omdat de mensch iets wordt in gegeven, „als bij blikseminslag Ook komt Barth tot een scheiding tusschen Kerk en Staat, aangezien er tusschen God en den mensch een grens ligt. die door den laatste niet mag Godsdienst en politiek moeten ge scheiden blijven, zoodat dit een over eenkomst is met de liberalen. Na deze lezing, waarvan wij begrij pelijkerwijs slechts enkele dingen kun nen aanstippen, volgde een zeer leven dige gedachtenwisseling. Bij de rondvraag wordt verder door verschillende sprekers propaganda en waakzaamheid bepleit voor de volgen de verkiezingen, terwijl tevens de mo gelijkheid besproken wordt de zieken en ouden van dagen per auto naar het stemlokaal te brengen. Hierna wordt de vergadering met gebed gesloten. VOGELTJES DIEVEN. Voor de zooveelste maal in korten tijd moeten wij gewag maken van een vogeldiefstal. Thans was de volière van dhr. H. d. G. te v.m. Besoijen aan ale beurt. Maandagnacht hebben tot op heden onbekend gebleven personen zich in den tuin van den heer G. begeven en enkele kanaries uit de volière ont- pioen Krasnoye Selo 1 U. André Bakkers, Waalwijk, Egbert, Holl. Kees, 2 U. Johan van Haren, Waalwijk, hgh Gladh. Duitsche Pinscher, 1 Z.G. W. Sikkers, Waalwijk, Alice. Gladh. Duitsche Pinscher, 1 G. W. van Oers, Waalwijk, Carmen v. Tolvest, langh. St. Bernard, 1 Z.G. CURSUS MAATSCHAPPELIJK WERKER. ne derde van de cursussen voor liet nieuwe examen Maatschappelijk Wer ker, die door de R.K. Leergangen in Noord-Brabant worden opgericht, is te 's-Hertogenbosch Zaterdag 1.1. ge opend. De burgemeester van Den Bo.sch, Mr. F. van Lanschot, bad welwillend gevolg gegeven aan het verzoek van den Rector der R.K. Leergangen om dezen cursus te openen, terwijl ook de wethouder van Sociale Zaken, M. van Soestbergen, en de heer D. Lautensla- ger, secretaris van de Godshuizen, door hunne tegenwoordigheid hunne belangstelling in deze nieuwe oplei ding wilden toonen. Ook twee dpcen- ten: Mr. L. Baudoin en de heer J. Kersten waren aanwezig. Na een inleidend woord van wel kom, gesproken door Mgr. Dr. Th. Goossens, stelde de burgemeester, Mr. F. van Lanschot het groote belang van dezen cursus in een helder licht: voor de gemeentebesturen is het van de grootste waarde, dat de ambtenaren, die de zoo belangrijke crisisdiensten Plaatsen van den hoeksteen van het nieuwe Raadhuis te Drunen Zaterdagmiddag had iu Drunen een eenvoudige plechtigheid plaats. Door burgemeester Mr. R. J. L'h.v. d. Heijden werd een hoeksteen ge- plaats in het den linkerhoek van Del in aanbouw zijnde nieuwe raad huis Deze steen draagt als opschritt:' Deze hoeksteen werd gelegd door burgemeester R. J.Th, v. d Heijden 15 April. 1939. Daarbij waren aanwezig de ledeD van den raad met uitzondering van dhr. Veltman, die verhinderd was wegensmilitairendienstplicht,tei \\ij de heer W. v. d. Wiel zonder be richt was weggebleven. Verder waren aanwezig de gemeen, te-secretaris de heer M. Veltman, de gemeente ontvanger, de heer v. d. Lokkaut en het overige secreta. riepersoneel, de aannemer van het werk, de heer v. Alpen en de op zichter de heer Padberg. Alvorens over te gaan tot het m metselen van den steen sprak bui- gemeester v.d. Heijdendeaanwezigen nog toe. De spreker heette de aan wezigen hartelijk welkom en zeide het jammer te vinden, dat 2 van die genen, die hij ook gaarne hier had gezien, de heeren Nijsten en eltman warenopgeroepenoms lauds grenzen te verdedigen. In verband met de tijdsomstandigheden en den aard van het werk, het leggen van een hoeksteen, werd deze plechtigheid slechts op eenvoudige wijze verricht. Hoewel spr. er van overtuigd was men spoedig zoo voortgaande met het werk gereed zou zijn, vond hij hij het toch beter, dat niet gejuicht werd voor de laatste hand aan het werk belegd was. Het was een zeer goedegedachte van den bouwmeester om voor deze plechtigheid een hoek steen te nemen. Deze hoeksteen heeft voor een gebouw een bijzondere beteekenis, terwijl de steen als zoodanig nog een aparte functie krijgt te vervullen. Daarin zal ineen koker een oor konde worden gemetseld, die de namen vermeldt van het college, dat besloot tot den bouw er. diegeneu die daaraan hebben medegewerkt, zooals bouwmeester, aannemer en het voornaamste secretariepersoneel. Spr. wees er op, dat het tevens in de bedoeling lag om straks in de vestibule van het nieuwe raadhuis een steen aan te brengen, waarop al deze namen ook vermeld worden. Hierna ging de burgemeester over tot het inmetselen van den steen namens den raad der gemeente Drunen. Nadat de aanwezigen de oorkonde hadden geteekend werd de looden- buis dicht gesoldeerd en de buisin den hoeksteen ingemetseld door burgemeester v. d. Heijden. Wethouder van Halder sloot zich aan bij de woorden van den burge meester en sprak de hoop uit, dat de verdere bouw zonder ongelukken en groote stoornis zou mogen ver* loopen en dat het nieuwe raadhuis eeuwen een sieraad voor de gemeente Drunen zou mogen blijven. Het raadslid H. de Wijs vroeg de raadhuiscommissie in stand te houden opdat deze zich belasten kan om in samenwerking met de inwo ners een veifraaiing aan te brengen op het raadhuisplein. De burgemeester zegde deze com missie gaarne zijn steun toe. Opzichter Padberg sprak de hoop uit, dat het werk spoedig voltooid zou zijn en dat het college, dat daarin z'n intrek zou nemen, gegeven zou zijn om vele jaren onder den rijken zegen van den Almachtige tot welzijn en bloei der gemeente te mogen regeeren. Ziekenhuisverpleging. Ter nadere uiteenzetting van de Ziekenhuisverpleging zal Dinsdag avond om zeven uur in de zaal der meisjescongregatie een vergadering worden gehouden waarvooi alle werkloozen worden uitgenoodigd. Het verkeerssignaal. Toen een auto* een boerenkar wilde passeeren gaf de bestuuider een signaal met de claxon. Het paard der kar was daar schijnb-aar niet erg van gediend _n het resul taat was dat het dier dz vlucht n m, maar daarbij niet de thar s geldende verkeersregels in acht ram. Het dier nam een bocht te kort en kwam daarbij in aanraking met den hoek van een heg. De heg ging niet om maar de kar wel. Het gevolg was dat het paard kwam te vallen en met menschenhanden uit zijn benarde positie moest worden be vrijd. Dit had meu nog al snel voor mekaar en de voerman, die er zon der eenig letsel was afgekomen kon zijn weg vervolgen. Weg naar Giersbergen. Dinsdagmorgen is men begonnen met het walzen van den verharden weg naar Giersbergen. Het werk vlot thans _zeer snel en bet is ie verwachten dat er in den loop van dezen zomer reeds gebruik van gemaakt zal kunnen worden. Bevloeiïng. Maandag is het gedeelte der be vloering in gebruik genomen wat in den afgeloopen winter werd klaar gemaakt. Het werk is uitgevoerd in werkverschaffing naar ontwerp van den heer Hempenius uit Waalwijk. Installatie Boschbrandweer. Op Donderdag 20 April a.s. des namiddags te 7 uur zal in de groote zaal der meisjescongregatie de in stallatie plaats vinden van de ge meentelijke boschbrandweer binnen het kader van de Provinciale Noord- brab. Boschbrandweervereeniging. Bij deze installatie zal o.m. tegen woordig zijn Mr. J. C. A. M. v. d. Mortel, voorzitter van deze vereeni- ging. Tevens zal daarbij een film worden vertoond betreffende de bosch- bJandweer. Nieuwe Gemeenschap. De aangekondigde vergadering om te komen tot oprichting van een comité voor «De Nieuwe Gemeen schap», welke op Zondag 16 April jl. na de Hoogmis zou worden ge houden, kon wegensomstandigheden geen doorgang vinden. Bloempjesverkoop. bloempjesverkoop voor het De Lourdescomité bracht. heeft f29,65 opge- Collecte. De collecte voor »Een goede daad in de Goede Week» heeft alhier i50 opgebracht. Bij de Zondag j.l. alhiergehouden stemming voor samenstelling van de R.K, lijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen werden uiige bracht 277 stemmen. Hiervan behaalden C. Schelle 70 stemmen, J. Jongbloets 60, J. van Etten 57, L. v. Moergestel 56 en A. Berm 33 stemmen. Eén stem was van onwaarde. Ten nadeele van den heer Kiviets werden in de »Donge« een groot aantal fuiken ontvreemd. Van de daders was geen spoor te be kennen. De politie heelt deze zaak jn onderzoek. Naar we vernemen heeft de heer v. Dijk ontslag genomen, we- gens drukke werkzaamheden, als voorzitter van de amusementsver eeniging »Ons Genoegen« gevestigd in hotel Heessels alhier. vv - Publicatie der Uitslagen te gaan" i-i politiek. WCxiTur van den A overschreden worden. lo

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5