WAKKER BUITENLAND J BURGERLIJKE STAND: SPRANG—CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. WASPIK. OUSSEN. DRUNEN. loon op zand. Boschbrandweer geïnstalleerd. Bedevaart Ulecoten. St. Elizabeth. Collecte. Jonge Wacht. Nieuwe industrie. Coloradokever. Elshoutsche kermis. De Meimaand. LUCHTBESCHERMING. Donderdag a.s. zal een aanvang wor den gemaakt met een cursus in Luchtbescherming te geven door hel Hoofd van de Luchtbeschermings dienst. de heer Teunissen aan de le den der Burgerwacht Kaatsheuvel. De cursus wordt gegeven in de zaal van dhr. Jan Smit. KATHOLIEKE FILM-ACTIE. In de parochie St. Jan wordt a.s. Zondag de Katholieke Film-actie ge houden. In alle H. Missen zal daar over gepreekt worden en steun wor den gevraagd. Inteeken-biljetten zijn reeds rondgezonden en worden Maan dag opgehaald. JUBILEUM. Vorige week herdacht de Eerw. Zuster Norbertha in het Liefdegesticht alhier den dag, dat zij voor 25 jaar in de Congregatie van Schijndel haar intrede daad. ST. JOZEFVEREENIGING. Ais tussehcnschakel tusschen Jonge Werkman en Jonge Wacht, welke laatste vereeniging eerst kort geleden is opgericht, werd dezer dagen alhier overgegaan lot het oprichten van een bt. Jozef vereeniging. Een dertigtal leden trad tot de nieuwe vereeniging toe. Als leiders der ver eeniging zullen fungeeren de heeren M. van Leeuwen en Jac. v. Escii. BERKDIJK. WILLEM TELL. Zondag wordt om 4 uur den doel officieel geopend van de kruisboog- vereeniging Willem Teil. Hiervoor zijn uitgenoodigd Oefening in den Wijn gaard, Tilburg en Onderlinge Vriend schap uit de Moer. Voor deze wedstrijden is een wis selbeker beschikbaar gesteld. Ook is er gelegenheid op de personeele banen een mooie prijs te bemachtigen. Na afloop wordt de deelnemers een kof fietafel aangeboden. ERNSTIGE VAL. Donderdagmiddag kwam de heer A. Doevedans hij het verrichten van werkzaamheden in de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum van een 10 meter hoogen ladder te vallen. Spoedig was hulp aanwezig en werd medische hulp verleend door Dr. C. De heer D. bleek ernstige kneuzin gen en ontvellingen te hebben opge- loopen. BERD UK'S BELANG. In de Zondag gehouden algemeene vergadering is o.m. besloten met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen met een candidatenlijst uit te komen. SPRANG. Predikbeurten Zondag 30 April: Nèd. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst en n.m. 2 uur Ds. Louwe Kooy- mans van Baardwijk. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. Vergadering van de Sociale Stu dieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle op a.s. Maandagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volks bond. Aan de orde komt een onderwerp over ,,De ontwikkeling der Bedrijfsor ganisatie". De afdeeling Sprang van het Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium' komt a.s. Dinsdagavond half acht in vergadering bijeen in de zaal van den Chr. Volksbond. Door den heer W. Braspenning zal een onderwerp worden behandeld over „Zelfonderzoek". VRIJHOEVE-CAPELLE. De afdeeling van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond kwam Donderdagavond in ledenver gadering bijeen. Door het hoofdbe stuurslid de heer M. J. Kunst werden de onderhandelingen over de afslui ting van een nieuw Collectief Contract in de Schoenindustrie breedvoerig uit eengezet. De agenda voor het op 3 en 4 Mei te Zeist te houden Bondscongres werd vervolgens behandeld en tot af gevaardigden aangewezen de heeren Jac. Vos en P. Wagemakers. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het echtpaar J. Faro Joh. de Haan in de Heistraat viert op Zaterdag 29 April den dag dat zij tesamen 55 ja ren de levenszee bevaren hebben. Dit herdenken zal in besloten familiekring plaats vinden. CAPELLE. De in de gemeente Sprang-Capelle gehouden „Emmabloem-collecte" heeft 58.22V4 opgebracht. Bij Kon. Besluit van 18 dezer no. 66 zijn de statuten van de vereeniging ;.Het Groene Kruis voor de gemeente Spranor-Capelle" poedqekeurd. De heer M. de Rooij, eertijds on derwijzer aan de Bijz. School in de Het bekende: Help U zélve Kan óók worden toegepast Als U en dat is vaak noodig Uwe wollen dekens wascht. Het bekende koud Persilsop, Dat zoo véle wond'ren doet, Wascht ook Uwe wollen dekens Vlug, voordeelig, helder, goed. Clinge Doorenbos. gewaarschuwd, die spoedig ter plaat se was en heeft de kleine behan deld. Bij onderzoek bleken de brandwonden nog al mee te vallen. Nieuwstraat alhier, thans hoofd der Chr. school te Well gemeente Ammer- zoden, is in gelijke betrekking benoemd te Rijswijk N.Br. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. T. H. Oos- tenbrug. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt Zondagmor gen half 10 en 's nam. 2 uur op te tre den Ds .Vroegindewey. De voetbalvereeniging Wit— Zwart speelt a.s. Zaterdagmiddag op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart voor de le klasse B.V.B. tegen Stormvogels uit Woudrichem. A.s. Zaterdag zal de korfbalver- eeniging K.I.O.L. een vriendschappe- lijken wedstrijd spelen te Gorinchem tegen G.K.V. aldaar. iy— De stemming ter verkiezing van leden van den Raad der gemeente Sprang-Capelle is bepaald op Woens dag 7 Juni a.s. Zondag a.s. zal door de B. K Werkliedenvereeniging de St. Jozef dag worden gevierd. Niet alleen zullen de georganiseerde mannen doch ook de georganiseerde vrouwen (K.A.V.) de meisjes (K A J.V.) en de jongens (J.W.). Na de H. Mis van 7 uur zal in het parochiehuis wor den ontbeten terwijl er des avonds om half acht een feestvergadering wordt gehouden die bestaat uit film toneel en muziek. Onder de pauze vindt een kleine tractatie plaats. De gemeenteraads-verkiezingen zullen alhier plaats hebben op 6 Juni. In de vergadering vandeR.K. Kiesvereeniging werd de candidaten lijst voor de a.s. raadsverkiezingen als volgt samengesteld: 1 Hub. Ver hoeven, 2 J. Meijer, 3 P. Schmie- hausen, 4 A. Verschuur Baart, 5 P de Vaan, 6 P. van Bommel, 7 Joh van der Staak, 8 J. Luiben. Het lood- en zinkwerk voor 4 middenstandswoningen voor den heer J. van Wijk zijn bij de alhier gehouden aanbesteding gegund aan de fa. J. van Laarhoven, alhier, In verband met de verbreeding van den grooten provincialen weg door onze gemeente, wordt het be staande electriciteitsnet in zijn geheel omgebouwd. De palen en masten, die in hun ouden stand wel degelijk een gevaar opleverden voor 't verkeer worden nu verplaatst en komen op plm. 7 meter van den weg. Het geheele net wordt vernieuwd terwijl een gedeelte voor bediening der woningen aan de Zuidzijde ondergronds komt. Het verbouwen van een woning voor rekening van J. F.vanAmels- voort is opgedragen aan den aan nemer J. H. Leijten. Het gemeenteraadslid Hub. Netten zal zich naar we vernemen net meer herkiesbaarstellen bijdea.s. gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor den gros lijst van de R. K. Staatspartij af deeling Raamsdonksveer voor de gemeenteraadsverkiezingen zal al hier plaats hebben op Zondag 30 April a.s. in het St, Henricusgebouw. Het stembureau is geopend na de Hoogmis tot vijf uur namiddag. Predikbeurten Zondag 30 April 39 Ned. Herv. Kerk vm. half tien. en nm. twee uur Ds. R. de Bruin HANK. Dezer dagen deed de landbouwer H. de Wit, zijn melkvee voor het eerst in de weide. Een der koeien was zoo dartel dat ze struikelde over een greppel, waarbij ze zoo ernstig bleek te zijn gevallen, dat de dood eenige oogenblikken later intrad. De veearts constateerde nek- breuk. Het cadaver werd opgehaald door den destructor uit Son. Donderdagmorgen, in een on bewaakt oogenblik, trok hel2-jarig zoontje van den heer A. Leemans alhier, een pot met heete koffie van de kachel. Hij kreeg de kokende koffie over schouders en rug en was deerlijk verbrand. Dr. v. Vuuren werd onmiddellijk In de zaal der meisjescongregatie werd een propagandavergadering gehouden voor boschbrandweer, waarbij de afdeeling Drunen werd geïnstalleerd in het kader van de Provinciale Noord - Brabantsche Boschbrandweer. Onder de aanwe zigen merkten wij o.m. op: burge meester Mr. K. J. Th v.d. Heijden, wethouder M. v. Halder, Mr. J. v. d. Mortel, voorzitter van de P.N.B.V. en den heer Vonk opzichter der Ned. Heide Mij. te Tilburg. Mr J. v. d. Mortel riep in zijn openingswoord de aanwezigen een hartelijk welkom toe en gat een uiteenzetting van het doel en de werkwijze van de P N B.V. Door de Heide Mij. werd vervol gens een film vertoond over heide en boschbranden, de alarmeering van de brandweer en de vele ma nieren van blussching. De secretaris van de P.N.B.V. besprak tijdens de pauze de orga nisatie der vereeniging. De voorzitter dankte de nieuw toegetreden leden en sprak de hoop uit dat zij hun belangrijke taak met grooten ijver zouden vervullen en reikte hen een insigne met instruc tie uit. Tenslotte draaide de Ned. Heide Mij. een film over de door haar verrichte werkzaamheden. Tweede Pinksterdag wordt vanuit Drunen met haar onderafdeelingen van de Langstraat de jaarlijksche bedevaart naar Ulecoten gehouden. Dinsdagmiddag om 3 uur zal de St. Elisabeth vereeniging een verga dering houden in de zaal der meis jescongregatie. Zondag 7 Mei zal een collecte ge houden worden in de parochiekerk van St. Lambertus voor de nood lijdenden van Drunen Het is noo dig, dat aan deze collecte aandacht wordt geschonken. Zondagavond om 7 uur zal door de Jonge Wacht voor het publiek een uitvoering worden gegeven in de zaal der meisjescongregatie. Burgerlijke Stand. Overleden: Jan v. d. Wiel, 10 jaar; Nicolaas Vissers, 63 jaar. Naar gemeld wordt is het thans definitief, dat de oud-vennoot der Dewe-schoenfabriek de heer P. v. Drunen een nieuw bedrijf zal be- ginnen in de destijds opgeheven fabriek van de firma Pelders in de Torenstraat, alhier. Er zal licht weer meer werk mee komen. In onze gemeente is ook een commissie gevormd tot wering van den Coloradokever, onder de leiding van burgemeester Mr. R. J lh. v. d. Heijden. Verder hebben in deze commissie nog zitting de heeren M. v. Halder, vertegenwoordiger van den NCB, H. Boelen, directeur der Veiling, A. Willems en Ab. Kamp tuinbouwleeraren in Drunen en Elshout, W. v. Delft en C. Brok, vertegenwoordigers van den Jongen Boerenstand. Deze commissie is er reeds toe overgegaan de inwoners van Drunen huis aan huis te be zoeken om de diverse zaken naar behooren en wettelijk te kunnen regelen. ELSHOUT. De Elshoutsche kermis is de eer ste in onze streek. Zaterdag werd ze reeds met groote drukte ingezet, menig potje bier werd gedronken en de café's maakten goede zaken. De dansliefhebbers hadden hun weer en tegen acht uur was het een pot met meikevers, die zich met groot jolijt over den vloer bewoog, die omzoomd was van enkele rijen toeschouwers, waaronder velen, die verlangden naar een dansje, maar wie het lef ontbrak om het te pro- beeren of, die te vergeefsch wachtten tot zij gevraagd werden. De Zondag was niet mooi en de- zeg dag der kinderen viel in het water. De regen hield de vreemde lingen uit Elshout vandaan. Deze dag verliep dus rustig evenals Maan dag, die ook bijna geen vreemde lingen trok. Maandagmiddag werd in de zaal der Jongenscongregatie een film voorstelling gegeven waarvoor flinke belangstelling bestond. Dinsdag was weer een hoogtijdag. Zelden hebben wij zoo'n drukte en plezier gezien op een kermis, 't Was alles lentefeest. Geen onvertogen of vervelend woord werd gehoord. Dit PRT 1 SMI I P»\fï"D iu tegenstelling van Zaterdag toen 3 vLL»¥lLi\ er hier en daar nog wel wat broeide. Het is onbegrijpelijk, dat er nog menschen zijn,'die naar een kermis komen om ruzie te maken of zoo ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN op te treden, dat zij het plezier ook en U zult 's morgens „kiplekker" aan een ander ontnemeD. Gelukkig ult bed springen. WPrd dank 7Ïi hpt laeli«srh r»r\trarlan lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal J Iiei,ldCll7Cri °PUeaen in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze van politie en catehouders vrii vlot Stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel nnn „in.ln riA,,,.,, i.i i n'el- het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt een einue gemaakt aan deze onaan- verstopt, uw lichaam is vergiftigd en u bent UPnaamllPden pn markfp da nrnnlt- humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somberin. 0e 11 au til 11 cu CU en ineriue (ie grooit De meeste laxeermiddelen z«n slechts lapmiddelen. massa er niets ot heel weinie van. u moet carter s leverpilletjes nemen om .v ii i een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer Ue Kermis IS vrijwel langs deii geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on- Heusdenschen weg gevierd. AUeen bWXi»™ bij de calé s Klerks en v. Huiten drogisten, l u.75. was muziek en dansen. Beide zaken heuben een druk bezoek mogen ondervinden. De muziek, die ten gehoore werd gebracht was goed en trok vele bezoekers, die er op uit zijn om een aardig mopke mu ziek te hooien. In calé v. Huiten was het gezel schap v. d. Akker uit den Bosch. Even vlotten iuooi als alujd speel de het orkestje en gaarne zuilen wij hen straks in Drunen begroeten.» Een ander bekend gezelschap van Berlicumsche jongens ine Country Band vormde hel muzikale gedeelte in café J. v. Klerks. Zij wisten er de stemming in te houden eu ook hen hopen wij op de Drunensche kermis te ontmoeten. Zij weten volk te trekken en er de stemming in te houden. Zoo is dan thans als dit in de krant staat de Elshoutsche kei mis achter den rug en is daarmede ue rij geopend van de vele volgende in deze streek. Ze heeft veel plezier gebracht met natte ruggen en leege beurzen. Afijn, dat zijn de gewone resultaten van een kermis, waar over wij niet nader over uit behoe ven te wijden. Maandag en Dinsdag werden door de L. Vrouwe Schutse en den B.V.L. de jaarlijksche prijsverschie- tingen gehouden. Ook daarbij heerschte weer de stemming van ouds en ging het meerendeel mei een mooie prijs naar huis. Maandag begint de Meimaand. Dan komen er weer duizenden pel grims naar Elshout om de wonder hare Moeder in haar genadeoord te vereeren. Zondagavond wordt met een Plechtig H. Lof de Mei maand geopend. Dan zal het won derbeeld van de H. Maria weer prijken in een schat van bloemen. Beeds de eerste dagen in Mei zullen diverse processies hun bede tocht naar Elshout ondernemen. De kapel van Onze Lieve Vrouw is zoo mogelijk nog fraaier versierd dan andere jaren. Woensdag zullen wij het program geven van wat er nog verder af te werken valt. Men verzocht er ons echter op te wijzen, dat de fietsen niet meer in den tuin van den pastoor geplaatst mogen worden. Daarvoor is plaats gemaakt op het terrein langs de kerk. A. Komeren, van Zevenbergen G 53 naar J 45 Johanna W. Laurcntzen, van Schijndel B 1 naar J 45 Adrianus A. de Wit, van Utrecht M. van Goehoorn- slraal f> naar E8 Jacobus Pos, van Oegslgeest Julianalaan 22 naar H 21 Adrianus L. C. van Strien, van Brielle wijk I. No. 12 naar aan boord Lam bertus A. C. van Strien, van Brielle wijk I. No. 12 naar aan boord Adriana M. van Amelsvoort, van Ooslerhout Arend- straal 28 naar C 27 Cornelia Kommers, van 's-Gravenhage van Soutlandelaan 101 naar E 33 Pieter van Leeuwen en eclitgc., van Dussen C 209 naar G 8 Adriaan J. P. de Ruijter, van Den Dungen A 22 naar G 23 Dirk van Loon, van 's-Gravemoer Vaartweg 239 naar A 9 Catharina van Dongen, van 's-Gravemoer Hoofdstraat 53 naar E68a Adriana Simons, Wede. v. W. Gas, van Breda Plataanstraat 23 naar M 12 Lamberta C. van Steensel, van Tilburg Heuvel 32 naar E 25 Carla M. Lips, van Rotter dam Bergweg naar H 99a. Vertrokken: Machiel Boer, van aan boord naar Bot terdam Schoonderloostraat 50 b Eli- sius Verduyn en if:htge., van H 37 naar Hardinxveld Rivierdijk B 393 Corne lls G. Zijlmans, van L 37 naar Venlo Be gijnengang 2 in het Groencwold Jo hannes Adr. van Leeuwen, van aanb oord naar Rotterdam O.Z. Leuvenhaven 74 Hcndrikus J. A. Theuns, van aan boord naar Rotterdam Dordtschelaan lila Adriana van Strien, van G 140 naar Oos terhout Veerschewcg 5(5 Roclius Ant. Vissers, van K 113 naar Dongen Jidiana- straat 147 Lecndert Bras, van K 86 naar Tiel Hoogestraat 49 Helena C. Remmeren, van A 8 naar Dongen Hoo- genham Moederhuis Pieter Verduijn, van H 40 naar Werkendam Uitbreiding 41 Jacoba M. van Ham, van B 32 naar Waspik R.K. Pastorie Theodorus P. H. Gijsnian en echtge., van aan boord naar Rotterdam Putschelaan 187a Adriaan .1. van der Westen, van B01 naar Waspik A 43. Van RAAMSDONK. 15 tot en met 21 April 1939. Geboren Rinus Adr., zv. Cornelis G. A. Ba ij ens en Cornelia Einmen. Gehuwd: Geen. Overleden: Jacobus J. Fijneman, oud 3 weken Anna M. H. Zijlmans, wede. van Gijsber- tus J. H. Heere, oud 73 jaren Adriana Simons, wede. van Willem Cas, oud 68 jaren Jacobus Fijneman, echtgt. van Cornelia 1). van der Kolk. oud 73 jaren Martinus de Boon, wedr. van Wouler- ke J. Konings, oud 85 jaren. Van 1 tot en met 31 Maart 1939. Ingekomen Dingena M. Verhagen, van Breda Ba ronielaan 114 naar G 69 Sebastiana CHINEESCH TEGENOFFISIEF OP ALLE FRONTEN. Uit de berichten blijkt, dat de Chi- neezen thans op alle fronten een tegen offensief hebben ontketend. De Chineesche troepen hebben Ta Tsjeng. gelegen aan den hoofdweg naar Nan Tsjang op de Japanners ver overd. In Noord-China wordt in hoofdzaak gevochten in Zuid-Oost-Sjansi en Oost-Honan. In Noord-Kiangsoe op het Oostelijk front in Oost-China, worden twee ste den door de Chineesche strijdkrachten bedreigd. Het zijn de steden Hsoe Tsjau een knooppunt van spoorwegen en Joe Kau, een stad aan de Jang Tse. BLIJFT KONING ZOG IN GRIEKENLAND? Ex-koning Zog en koningin Geraldi- ne van Albanië blijven in Griekenland langer dan men verwachtte. Leden uit s konings gevolg gaan huizen huren in Larissa, en hieruit leidt men af. dat zij zich wellicht blijvend in Griekenland willen vestigen. Naar gemeld wordt, zouden de koning en zijn gevolg, bij het betreden van Grieksch gebied, buiten- landsch geld tot 'n bedrag van 100.000 pond sterling hebben aangegeven. Ook een aantal auto's hebben zij meege bracht.. De prinselijke baby maakt het goed, terwijl de ex-koningin goed vooruit gaat. Op alle beschikbare plaatsen en plein nen in Xoordwijk worden mozaik- bloembedden vervaardigd, waarin tul pen en hyacinthen worden verwerkt.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7