SPORT GEMENGD NIEUWS DRUKWERK BURGERLIJKE STAND A Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hr. Ms. flottieleleider Tromp" tijdens gevechtsoefeningen op de Noordzee, ter voorbereiding van de a.s. vlootrevue, welke ie Rot terdam gehouden zal worden. Deze oefeningen werden met zeer veel belangstelling gevolgd door Z. K. H. Prins Bernhard. Z. K. H. Prins Bernhard klimt in het kraaiennest. w. s. c. Zomersproeten SPRUTOL Vliegtuig als huwelijksgeschenk. De Poolsche ambassndeur heeft den kroonprins van Iran namens den president der Poolsche repu bliekeen sportvliegtuig als huwelijk- geschenk doen aanbieden. Kindje door auto aangereden en gedood. Het zevenjarig dochtertje van de familie v.Loosbroek te Oss is door een bestelauto uit Raamsdonkveer aangereden. Het meisje werd in hopeloozen toestaud naar het zie kenhuis te Oss overgebracht, waar zij later is overleden. Ontploffing in een mijn in Mandsjoekwo. Na een ontploffing in een kolen, mijn te Foe Sjoen (Mandsjoekwo worden dertig mijnwerkers vermist. Een doode en acht gewonden zijn uit de mijn te voorschijn gebracht. Dienstplichtige door wagen overreden en gedood Woensdag is bij het vliegkamp Soesterberg de dienstplhhtigé sol daat De Beei om het leven gekomen De Beer sprong van een tractor welke een radiowagen voorttrok Hij vielen kwam onder den wagen terecht. Een der wielen kreeg de ongelukige over het hoofd, waar door de dood inmiddellijk intrad. Het stoffelijk overschot is naar het hospitaal vervoerd. Leer verduisterd en verkocht. De politie van het bureau J. D. Meijerplein heeft te Amsterdam den 25-jarigen magazijnchef van een pantoffelfabriek in de N. Uilenbur gerstraat gearresteerd. De man had ruim een half jaar achtereen gelei delijk vellen leer, ter waarde van eenige honderden guldens, ten nadeele van zijn patroon verduisterd en te eigen bate ver kocht. Die verkoop geschiedde door bemiddeling van '1118 jarigefabrieks jongen aan een Op de Pr. Hendrik kade wonenden opkooper. Deze beide personen zijn eveneens aange houden, terwijl een groote hoeveel heid van de verdwenen vellen in beslag kon worden genomen. Driekinderen door treir gedood. ünzettend ongeluk op den onbewaakten overweg te Waardenburg Een onzettend ongeluk is* Don derdagochtend gebeurd op den onbewaakten overweg in den Waal bandijk te Waardenburg. Drie kinderen zijn daar door de trein uit Zaltbommel gegregen en op slag gedood Om half twaalf passeerde een trein uit den Bosch in de richting Utrecht Een landbouwer zag dat drie kin deren den overweg overstaken, juist toen de trein naderde. Een ongeluk was onvermijdellijk. De kinderen: de vijfjarige Klaas van Oort, zijn vierjarige broertje Aart en het acht jarige nichtje Gerrie vav Oort wer den door de trein gegrepen en onmiddellijk gedood. De slachtoffer Ijes zijn de kinderen van de land- bouwers van Oort, die in de on middellijke nabijheid van den over weg wonen. In verband met dit vreeselijke ongeval deelt de burgemeester van Waardenburg mede, dat hij meer malen de Spoorwegen op de gevaar lijke situatie ter plaatse heet geweze. In twee jaar tijds zijn hier reeds zes ongelukken gebeurd. Door auto aangereden. Op de brug van den Postjesweg te A'dam is Vrijdagochtend een 50 jarige wielrijder door een auto aan gereden. In bedenkelijken toetsand is het slachtoffer naar het Wilhel- ninagasthuis overgebracht. OP ELK GEBIED stellen en alzoo de competitie tot een goed einde weet te brengen. WIELRENNEN VOETBAL SLECHTS één WIJZIGING IN NEDERLANDSCH ELFTAL. Het Ncderlandsch elftal, dat Zondag 7 Mei a.s. te Bern tegen Zwitserland zal uitkomen is als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Cal- denhove (D.W.S.) Midden: Slam (V.U.C.), Anderiessen (Ajax) aanvoerder en Paan we (Feije- noord). Voor: Drager (D.W.S.Van der Veen (Heracles), Vente (Feijenoord). Smit (Haarlem) en De Harder (V.U.C.). Als reserves zijn aangewezen: Van Ma le (Feijenoord), Van Ierlandt (Willem II), Bonsema (G.V.A.V.) en de Bock (Sneek). Programma voor Zondag: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax—N.E.C. A cli i I lesEi n d h oven AFDEELING IV. Derde klasse D. Vlijmen—R.W.B. G.V.V.Haaften PROMOTIE TWEEDE KLASSE. HelmondBleijerheide LimburgiaMiddelburg KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLND. De Oostelijke kampioenen gaan mor gen op bezoek bij het Amsterdamsche Ajax en de beste kansen geven wij de Ajaxieden. l'it hetgeen wij tot nu toe van beide elftallen gezien hebben, blijkt de duidelijke superioriteit van de Am sterdammers. Eindhoven gaat naar hel hooge Noor den, 0111 daar den strijd aan te binden met Achilles. De Zuidelijke kampioenen hebben er nog niet zoo veel van lerecht gebracht en al met al zijn zij onder aan den lijst komen te staan. Toch achten wij lien in staat Zondag 2 punten bij te kunnen schrijven, wanneer weer niet de voor hoede faalt, als er geschoten moet wor den. AFDEELING IV. Derde klasse I). BWB zal gemakkelijk werk hebben bij Vli,jmen. Wij verwachten dat de Waal- wijksche ploeg de puntjes mee naar huis zal nemen. Haaften daarentegen zal de winst wel bij de gastheercn moeten laten, want GW achten wij een weinig sterker. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Wie zal Bleijerheide uit de eerste klas se weten te wippen? Of zullen de Lim burgers kracht genoeg bezitten 0111 hun eerste klasserschap te handhaven? Hoewel het antwoord op deze vragen ook morgen nog niet definitief zal val len, zal er zich dan toch al een vagel lijn gaan afteekenen, waaraan wij ons nader kunnen oriënteercn. Helmond valt Zondag de eer te beurt legen Bleijerheide uit te komen, maar dat zij het tot een overwinning zal bren gen gelooven wij niet. Verder zullen Limburgia en Middel burg hun krachten meten. Een gelijk spel zou hier de beste opossing zijn. WAALWIJK. Morgen zal op het WSC-terrein de laatste competitie-wedstrijd in deze re serve klasse gespeeld worden tusschen WSC 2 en Zaltbommel 2. Deze wedstrijd vangt aan 0111 half drie. HULDIGINGSWEDSTRIJD. BAARDWIJK—W.S.C. Zooals wij j.l. Woensdag in het kort aanstipten, vindt morgen op het Baard wijk-terrein aanvangende 0111 half drie een wedstrijd plaats tusschen het eerste elftal onzer plaatselijke 2de klasser WSC, die zich hiervoor geheel belangeloos heeft beschikbaar gesteld en het eerste elftal der feestelinge. Hoe zal deze interessante kamp ver- loopen?? Wanneer men even in het ver leden kijkt en men de laatste ontmoetin gen tusschen beide ploegen onder de loupe neemt, herinnert ieder zich nog 'I fraaie 22 gelijke spel, behaald 11a een uitzonderlijk schitterende ontmoeting. Doch sindsdien is er veel veranderd. De gasten zijn eén klas hooger gekomen en hebben daarin ongetwijfeld de noodige ervaringen opgedaan. Bovendien zijn zij momenteel in goeden vorm, getuige hun laatste competitie-wedstrijden. Doch ook de prestaties der Geel-Zwarten zijn sinds dien aanmerkelijk gestegen. Zij hebben dil jaar prachtige resultaten geboekt en bezetten thans met een grooten voor sprong o]) 110. 3 de zeer eervolle 2de plaats. Om kort te zijn kan men dus gerust be weren dat hel spelpeil van beiden ge stegen is, hetgeen juist morgen goed tof uiting kan komen. Maar ook aan de noo dige spanning zal het niet ontbreken. Beide ploegen, die geheel volledig zijn, zullen vechten van het begin tot het eind met al hun krachten om de uiteindelijke zegepraal te behalen. WSC aan den eenen kant 0111 haar tweede klasserschap te bevestigen, terwijl van de andere zijde de Juliana-mannen het tot een eeretaak zul len stellen een zoo goed mogelijk resul taat tegen haar te bereiken. Uit een en ander volgt dus, dat die genen die een gang naar den Overlaat zullen maken, en ongetwijfeld zullen er dat velen zijn, hiervan geen spijt zullen hebben, maar te zien zullen krijgen een hoogstaande, uiterst faire match, met een toppunt van spanning: Als scheidsrech ter zal fungeercn de bekende Tilburgsche referee M. de Vet, aan wie deze taak wel toevertrouwd is. SPRANG. S. D. O. Morgenmiddag (Zaterdag) speelt het eerste elftal van SDO een thuiswedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den BVB en zal Rijswijk op In zoek ko men. SDO kan deze ontmoeting in een overwinning omzetten, wanneer zij van het begin tot het eind flink aanpakt en haar tegenstander niet onderschat. Wij kunnen er dan ook van verzekerd zijn dat het morgen op het SDO-terrein danig zal spannen tusschen deze beide ver- eenigingen. N. E. O. Het eerste elftal van NEO onderneemt morgenmiddag (Zaterdag) de reis naar Aalburg, om aldaar voor de Zaterdag middag-competitie van den BVB een wedstrijd Ie spelen tegen Wilhelmina. Wilhelmina is een wispelturige ploeg met goede en minder goede wedstrijden. Op eigen terrein is zij daarom niet ge makkelijk te overwinnen. Wanneer de NEO-mannen hiermede goed rekening houden en alles in het werk stellen 0111 deze ontmoeting in een overwinning 0111 te zetten, kan er van Wilhelmina gewon nen worden. I. V. C. B. Programma voor Zondag a.s.: Tweede klasse. VelocSarto St. Michiels Gestel—S.T.V. Derde klasse. Waspik—W.I.K. Overzicht Het laatste restje van de competitie wordt afgewerkt. In de tweede klas kan Veloc voor de punten zorgen tegen Sar to. St. Mich. Gestel zal tegen S.T.V. niet veel succes hebben. In de derde klas ont vangt Waspik het Oisterwijksche W.I.K. Dit wordt een overwinning voor de gast heercn. DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s. Eerste klasse. Zwaluw 2ODI 2 JulianaNieuwkuijk VFCAvanti ConcordiaODC 2 Derde klasse. Concordia 3Vlijm. Boys 3 Zwaluw 3Nieuwkuijk 3 Overzicht: Eerste klasse. De ODI-rescrves zullen de punten wel bij de Zwaluw-reserves moeten achter laten. De returnwedstrijd van Nieuwkuijk bij Juliana zal weer wel in een nederlaag voor de Langstraatsche jongens eindigen. VFC moet haar ouden roem handhaven, doch zal tegen Avanti b.lij moeten zijn met een gelijk spel. Concordia zal zonder slag of stoot zegevieren over de ODC-re- serves. De tweede klasse is afgewerkt. Derde klasse. De Vlijmensche Boys 3 zullen na hun mooien wedstrijd tegen SVD 3 de pun ten Zondag wel bii Concordia moeten laten. De Nieuwkuijk-rescrves staan ook voor geen gelukkigen wedstrijd bij Zwa luw 3. Dat komt hen zeker op een neder laag te staan. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Na de tegenslag van Zondag j.l. hopen we dat Be Readv zich wederom zal her- IN T E11N AT I ON AA L WI EL ER - CRITERIUM „DE WARANDE" TE OOSTERHOUT. Op Zondag 30 April a.s. wordt voor de vierde maal, onder de reglementen van de N.W.U., het groot internationaal wie- lercrilerium op de daarvoor speciaal aangelegde baan rond het ideale Natuur bad „de Wanrande" verreden. Dit criterium, het grootste van Neder land, maakt steeds meer en meer opgang; de kwaliteit en quantiteit van amateurs en profs is nog steeds crescendo en geen wonder. Hier immers wordt echt een sportie ve strijd geleverd en is van geen show sprake. Zooals steeds is geschied wordt door het Bestuur der Stichting, in over leg met de N.W.U. aan niemand eenig start- of garantiegeld verstrekt, zoodat alle renners moeten vechten 0111 op de groote en fraaie beschikbaar gestelde prijzen beslag te leggen. Om 11 uur v.m. vangt de wedstrijd over een afstand van G3 K.M. aan voor de amateurs. Hieronder bevinden zich de meest vooraanstaanden, zooals Moeke (winnaar 1939 te Purmerend), J. Engel (bekend door zijn voortreffelijk rijden in de wereldkampioenschappen 1938), Joo- sen, Leyenhorst, Ben Diepstraten en vele anderen. Al deze jongens zullen trachten niet alleen een prijs te winnen, doch levens om naam te maken voor hun ver dere wielerloopbaan. Precies 2 uur n.m. vangt de hoofdwed strijd aan l.w. voor Profs en Onafhan- kelijken over een afstand van of 125 ronden. Een strijd om prijzen van 100.75.enz. zal hier te maken als nooit te voren. Onder deze inschrijvingen immers treffen wij aan: Jan Pijnenburg uit Til burg; Frans Slaats, Waalwijk; Piel van Nek, Amsterdam; .1. Braspenninx, Prin- cenhage, A. van Amsterdam, Middel kamp, Savelberg, Muller, Lambrichts, Pe perkamp, Hellemons, Motké, van Swelm, Ch. v. d. Voorde, Seijen, Gijsen, Goni- mans, Steenbakkers, Gommers, van de Ruit enz. enz., alsmede om enkele Belgen te noemenRoger van den Driessche, Lode Jansens, van Wesemael, Oprins, Gust. Deloor, enz. enz. Een jdergelijke lij);t van deelnemers spreekt voldoende en weerlegt alle even- tueele kritiek. Winnaars van de vorige verreden 3 criteria waren achtereenvolgens; Middel kamp, Cor Wals en A. van Amsterdam. Wie thans....? De duizenden toeschouwers kunnen vanaf iedere plaats deze wedstrijden vol gen, doch als we hierbij letten op de zeer goedkoope tarieven t.w. Ie rang 0.50 en 2e rang 0.25, dan vreezen wc soms dat de 2G H.A. groote Warande nog Ie klein zal zijn. maar op enkele tien duizenden is men schijnbaar in Ooster hout wel berekend. DUIVENSPORT 112 K.M. 125.—, zijn mee RAAMSDONKSVEER. De uitslag van de gehouden wedvlucht van de combinatie van Postduivenver- eenigingen G.E.O. vanuit Vilvoorde (Bel gië), is als volgt: In concours 230 duiven. A. II. Theuns 1, 1G; H. Verschuren 2. 10; P. Danien 3. 5; A. Feskens 4, 12 47 48; A. van der Pluijm Gzn. G; N. van den Bosch 7; Fr. Hanegraaf 8, 44 4G 51 52; J. de Borst 9, 36; G. van Wietmarschen 11, 43; C. Blok 13, 2G 45; C. van Suijle- kom 14, 17; J. Kamp 15; L. van Diem- Keijzers 18, 24 33 53; M. Krooswijk 19, 39 57; R. Joore 20, 34; H. van Kappel 21; J. van der Pluijm B. 22; C. P. Hom mel 23; C. van Eijl 25, 27; A. Broeders 28; André Voermans 29, 30 41; M. Oomen 31; J. van Strien 32; C. Zijlmans 35, 42 55; J. Bibbers 37; A. BlokS 38, 54; A. de Vries 40; G. Sweep 49; A. Dupont 50 5G; C. Kerremans 58. Eerste prijswinnende duif om 9.59.12. De hoofdprijzen werden verdiend als volgt: le hoofdprijs P. Damen "met 3, 5. Tweede hoofdprijs H. Verschuren met 2, 10. Derde hoofdprijs H. Feskens met 4, 12. Zondag 30 Apri.1 a.s. zal een wedvlucht worden gehouden vanuit Neufvilles. Af stand 140 K.M. Los 0111 8.30 uur. SPORT-VA R1A. De wereldkampioen zwaargewicht, Joc Louis, heeft van den Londenschen pro motor Sydney Hulls een aanbod van 30.000 pond gekregen 0111 tegen Tommy Farr zijn titel te verdedigen in Harringay Arena eind Juli of begin Augustus. De i-oei-wedstrijd BelgiëNederland gaat dit jaar niet door, omdat men geen geschikten datum meer beschikbaar heeft. Op 1 en 2 Juli a.s. wordt te Helmond weer de 24-uursrit voor wielertouristen gehouden. Er wordt gereden met een ge middelde uursnelheid van 15 K.M., ter wijl in totaal zal moeten worden afgelegd 250 K.M. Anita Lizana, de bekende Chileensche tennister, heeft te kennen gegeven weer aan diverse wedstrijden in Engeland deel te nemen. Zij zal ook te Wimbledon uit komen. Op 21 Mei a.s. zullen le Antwerpen groote internationale wedstrijden voor racesautomobielen plaats hebben, waar aan door de beste buitenlandsche fa brieksmerken is ingeschreven. Aan den wegwedstrijd ParijsTours zal worden deelgenomen door Van Am sterdam, Seyen, Schulte, Verveer en Alb. van Schendel. De Belgen komen uit met een ploeg van 32 renners. De bokswedstrijd 0111 het Europecsche welterkampioenschap tusschen den Duit- scher Eder en den Italiaanschen titel houder Turiello is vastgesteld op 12 Mei 4 In de R K. Kerk aan het Bezuidenhout te Den Haag werd een rouw dienst gehouden in verband met het overlijden van den Deenschen gezant Z Exc. Herald de Scaverius. De aankomst van den vertegenwoordiger van H. M, de Koningin, I- H. F. Graaf du Monceau en achter hem, de adjudant van H. M. de Koningin, kapitein W. Romswinkel. te Berlijn. De renners Gommers, Valentijn, van Amsterdam en Lambrichts zijn aange worven voor de Ronde van Luxemburg. Een jachtvliegtuig van het type Mes- serschmitt ME 109 B heeft bij het vlieg veld Augsburg het wereld-snelheidsre cord verbeterd en gebracht op 755,11 kilometer per uur. De Messerschmitt werd gevlogen dooi den 24-jarigen piloot Fritz Wendol. verdwijnen spoedig door 'n pot Bij olie Drogisten tThnfti mn WAALWIJK. Van 21 tot en met 28 April 1939. Geboren Johannes Wilhelmus Cornelis, zv. P. Ch. IJpelaar-Mulsaerts Cornelia Jo hanna, dv. P. L. van Eeten-Koolen Maria Cornelia Adriana, dv. A. C. Veraa- k<c de Vries Adriana Arnold 111a, dv. A. Kampen-IJpelaar Wilhelmus Adria- nus Gerardus, zv. G. .1. Sars-Raaijmakers - Lamberdina Maria, dv. M. G. van Zejst- Blok Pieter Johannes Maria, zv. G. A. Bakkers-de Werd. Overleden Ger. van Disseldorp, oud 77 jaren, echt genoot va,n Ga. van der Bijl B. de Bnijter, oud 83 jaren, weduwnaar van Ma. Verharen A. Th. Krootf oud 51 jaren. Gehuwd G. van der Kolk, oud 29 jaren en Ca. Wa. Doremalen, oud 26 jaren J. II. van Dijk, oud 2G jaren, wonende te 'sHer- togenbosch en Ma. Ha. van Heivoort, oud 2G jaren, te Waalwijk J. F. van Mook, oud 20 jaren, wonende te Drunen en Ha. Ca. van der Zanden, oud 18 jaren, wonende te Waalwijk. Huw. aangiften: J. C. A. L. Wever, oud 37 jaren, wo nende te Middelburg en Ja. Ma. Hcijmans oud 33 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen A. A. F. Engels en gezin van Utrecht Ja. Wa. van Boekei, van Engelen. Vertrokken P. C. van Heesbeen naar Loonopzand C. J. M. Reijnen naar Maartensdijk C. A. Diepstraten naar Made ca. M. C. van der Geit naar Uden Ha. van Uden naar Vught Ba. D. Kipping naar Hoorn Ja. H. A. van Haren naar Heumen. LOON OP ZAND. Van 21 tot en met 27 April 1939. Geboren Helena Cornelia Maria Josephina, dv. H. P. Dekkers en A. M. Fouchier Jan Johannes Maria, zv. J. H. J. de Korl en G. A. J. Brok Huiberdina, dv. ,T. van Boxtel en M. H. van Boxtel. Overleden Luidina Hendrica Tehak, oud 80 jaren, echtgenoote.van Cornelis Johannes Ver meer, eerder weduwe van Hendricus van Glabbeek, daarna weduwe van Francis- cus van Hoppe Johanna Catharina v. Gorkom, weduwe van Marintis Roesten- berg, oud 84 jaren. Gehuwd Antonie Greven, oud 62 jaren en Jo. banna Voogd, weduwe van Franciscus Huhertus Greven, oud 55 jaren. Vertrokken: Marinus Theodorus Heijs, naar Oss.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8