Uw Zenuwen en gesterkt en Uw LAATSTE BERICHTEN DRUKWERK NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING REDE VAN BECK. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. DOSSEN. GEERTRUIDENBERG. RAAMSDONK. WASPIK. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Veerpont omgeslagen in Japan. In de perfectuur Akita heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij vele dooden te betreuren zijn. Een veerpont, waarop zich 40 mijnwerkers bevonden, die over de Jonesjiro rivie werden gezet, sloeg om en alle opvarende verdwenen in de diepte. Tot nu toe zijn 12 lijken geborgen Men veronderstelt, dat allen om het leven gekomen zijn. Jongen door auto aangereden en gedood. Te Lexmond is de negenjarige G. de Jong door een personenauto aangereden, Het kind werd zoo ernstig gewond, dat het enkele oogenblikken later overleed. slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Gegund. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Roesten- berg in het Loonsch Hoekje alhier, is onder architectuur van den heer A. J. Prins bij onderhandsche aanbeste ding gegund aan de Gebr. Brekelmans en den heer H. Moolenschot alhier. KAMITO. De reclame door de KaMiTo opgezet met het gebruik van KaMiTó-sluit- zegels heeft reeds succes gehad. Reeds kwamen meerdere aanvragen van bui ten de plaats binnen. Dezer dagen wer den de aanzoeken om zitting te nemen in het Eere-comité der tentoonstelling, door het bestuur verzonden. Volgende week volgt nog een groote propaganda-vergadering, waarop alle middenstanders worden uitgenoodigd. Het bestuur weet de belangstelling voor de goede zaak wel gaande te hou den. CANDIDAATSTELLING. Zooals vorige week in ons blad be richt werd. zal Dinsdag 9 Mei de can- didaatstelling plaats vinden voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Er wordt momenteel druk geconfe reerd. vergaderd, gekonkeld en ge scharreld om te komen tot de samen stelling van de lijsten, die de gewensch- te candidaten. of, beter gezegd, de ge gadigden naar het lucratieve baantje van gemeenteraadslid, zullen bevatten. Tiet schijnt daarmede overal niet juist naar wensch te vlotten, wat heel goed begrijpelijk is, gezien de hooge eer en de kapitale presentiegelden, die het lidmaatschap baart. Ondanks dar, zijn v/e overtuigd, dat Dinsdag ons een overvloed van candidaten zal brengen. Was hiervoor echter niet een andere oplossing te vinden. In de R.K. Kiesvereeniging is 't ook dit jaar weer van de baan geschoven. Zeker: 't is een keer hier in Kaatsheu vel tnisgeloopen met de candidaatstel- ling voor de gemeenteraadsverkiezin gen over de kiesvereeniging. Doch be wijst dit, dat het in het geheel niet meer kan gaan. Zijn er niet tal van voorbeel den in plaatsen als de onze waar de stemming over een groslijst in den R.K. Kiesvercen. prachtig resultaat heeft opgeleverd. Was dit ook niet meer in den geest van ,,de nieuwe gemeenschap" die juist een geest van verzoening, samenwer king. opoffering en verbroedering pre dikt en voor welk idee de R.K. Staats partij haar grootste sympathie heeft uit gesproken. Het is natuurlijk voor dit jaar weer te laat. 'f Is mosterd na den maaltijd, doch we meenen, dat het ge rust een punt mag vormen voor bespre kingen in de toekomst. KRUISBOOG. Zondag hadden op de banen van de kruisboogvereeniging Willem Teil be kerwedstrijden plaats, waaraan ook werd deelgenomen door Onderlinge Vriendschap en Oefening in den Wijn gaard. Onderlinge Vriendschap, de rMoer behaalde 230 p. 2 Willem Teil 227 pnt., 3 Oefening in den Wijngaard Tilburg 215 pnt. Personeele baan: 1 G. van Dongen, Tilburg, 2 Vermeer, Tilburg, 5 Rolberg, de Moer, 4 A. van Dengen en 5 C. van Wanrooy, beiden van W. T. Na afloop had de prijsuit reiking plaats in het café van den heer van Dinteren, door den heer Verhelst. Aan de deelnemers werd een goed ver zorgde koffietafel aangeboden, die zich allen uitstekend lieten smaken. Biljarten. Hedenavond speelt de biljartmeester Devenyns uit Tilburg in het café van den heer C. van Wanrooy. De tegen standers zijn de heeren P. Kemmeren, P. Vloemans, J. v. d. Kaa en W. Em mers. Voor biljartliefhebbers is er dus te genieten. BERKDIJK. Brandwonden opgeloopen. Het één-jarig dochtertje van den heer Damen-v. d. Linden had het ongeluk een pan kokende pap over haar lichaam te krijgen, waardoor de kleine enkele brandwonden opliep, waarvoor medi sche hulp moest worden verleend door Dr. Vercauteren. Paardenkeuring. Voor de jaarlijksche paardenkeuring welke alhier is gehouden door de On derlinge Paardenverzekering Loon-op- ZandKaatsheuvel werden 70 paarden gekeurd. In totaal zijn deze week voor Kaatsheuvel, Loonopzand en de Moer 260 paarden ter keuring geweest; LOON OP ZAND. Boerenleenbank. Maandag hield de boerenleenbank alhier haar jaarvergadering. Na het jaarverslag had de bestuursverkiezing plaats, waarbij de heeren A. Mathijsen, J. de Kort en A. Brabers tot bestuurs leden werden herkozen. In de vacature P. Kemmeren werd in den raad van toezicht gekozen E. v. d. Hoven. Het aantal aangeslotenen bedraaqt thans 95. Zilveren jubileum. Maandag herdacht de heer J. B. van Opstal alhier den dag dat hij voor 25 jaren als hoofd der school in onze plaats in functie trad. Des morgens droeg de pastoor een H. Mis van dankbaarheid op. Een kin derkoor en het kerkkoor versterkt met fraters voerden de gezangen zeer ver dienstelijk uit. Om half tien had in het parochiehuis de receptie plaats voor het schoolper- soneel en de schoolkinderen. Achter eenvolgens voerden frater Directeur, den ZeerEerw. Heer Pastoor en een leerling van de hoogste- en van de eer ste klas het woord, waarna de jubilaris een dankwoord sprak. Tusschen de sprekers door werden liederen uitge voerd door een jongenskoor onder lei ding van frater Realinus. Om half twaalf begon de receptie, waarvan door zeer velen gebruik is ge maakt. Een schat van bloemen werd ge offreerd. Des namiddags om half drie was de Heusch, het kan Persil niet schelen Wat voor weefsel of het is Ook een dikke wollen deken Wascht zij weer mooi, helder, frisch. Als Uw man zijn deken t'rugziet, Zegt hij hóógstens nou, nou, nou, Is dat niet wat erg verkwistend Nieuwe dekens! Vrouw, Vrouw, Vrouw Glinge Doorenbos. Spierings 1, 4 en 7; B. Pols 2, 9 en 16; Ph. van Tilborgh 3; P. Pruijssers 5 en 19; H. van Campen 6 en 17; C. Rosen- brand 8; J. Versteeg 10, 11, 13 en 26; Gebr. van Onzenoort 12, 15, 22 en 28; Th. van Beek 14 en 29; C. Boezer 18; J. de Jong 20; M. Mesch 21 en 24; J. Nieuwenhuizen 23 en 25 en P. Bakke ren 27. Aangetoonde duiven: B. Pols, C. Boeser, P. Pruijssers en M. Msch. A.s. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanaf Vilvoorden. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers werd j.l. Woensdag avond half acht een vergadering gehou den, welke zeer druk bezocht was. Na een uiteenzetting van het doel, waar voor deze vergadering was belegd, werd besloten tot oprichting eener neu trale kiervereeniging. Staande de ver gadering traden een 70-tal leden tot de vereenigjng toe. Een stemming tot samenstelling van een lijst van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing had tot uit slag, dat op deze lijst geplaatst zullen worden de heeren G. A. S. de Bas, R. Middelkoop, J. Sneep. Adr. M. Ver- heijden, J. Kraak en J. Michaël. De voetbalvereeniging ,,Wit Zwart" speelt a.s. Zaterdagnamiddag voor de le klasse van den B.V.B. te Aalburg tegen „Noad". Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. T. H. Oos- tenbrug. In beide diensten collecte voor de Inwendige Zending en des namid dags bediening van den H. Doop. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt 's morgens half 10 en 's nam. twee uur voor de gaan Ds. yVroegindewey. De jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap ..Het Eendennest" zal plaats hebben a.s. Maandag 8 dezer des namiddags in het café Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart. Aan de orde komt o.m. vaststelling der reke ning 19371938 en der begrooting voor het nieuwe dienstjaar. J.l. Dinsdag 3 Mei des namiddags 3 uur werd in het ^tationskoffiehuis 3 Mei des namiddags 3 uur de verga dering van stemgerechtigde ingelan den van de waterschappen „De Groote Oude Straat", „Binnen de Oude Straat'„Ten Westen van de Vrijhoe- vensche Vaart" en Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen" gehouden. Na opening en mededeeling van het procesverbaal van kasopneming bij den penningmeester alsmede behande ling van ingekomen stukken werden de rekeningen voor het dienstjaar aan gevangen 1 Juli 1937 en geëindigd 30 Juni 1938 vastgesteld voor het water schap „De Groote Oude Straat" in ontvangsten op 1002,69, uitgaven ƒ790,78, batig saldo ƒ211,91; voor het waterschap „Binnen de Oude Straat" in ontvangsten op ƒ919,30, uitgaven 672,15, batig saldo ƒ247,15; voor het waterschap „Ten Westen van de Vrij- hoevensehe Vaart" in ontvangsten op ƒ986,06, uitgaven ƒ841,09, batig saldo 126,97 en voor het waterschap „Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen" voor de afd. „Ten Westen van den Nieuwendijk" in ontvangsten op ƒ840,63, uitgaven op ƒ518,51, ba tig saldo ƒ322,12, voor de afd. „De Aanwassen" in ontvangsten op ƒ290,27, uitgaven op 286,97, batig saldo ƒ3.30 en voor de afd. „Ten Zuid Oosten van den Meeuwenschen Gan- te!" in ontvangsten op ƒ97,45, uitga ven ƒ24,97, batig saldo ƒ72,48. De begrootingen voor het dienstjaar aanvangende 1 Juli ek. en eindigende 30 Juni '40 werden in ontvangsten en uit gaven voor hel waterschap „De Groote Oude Straat" vastgesteld op ƒ830,10; voor het waterschap „Binnen de Oude Straat' op 814,01voor het water schap „Ten Westen van de Vrijhoe- vensche Vaart" op 762,19 en voor het waterschap „Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen" voor de afd. „Ten Westen van den Nieuwen dijk" op ƒ818,79, voor de afd. „De Aanwassen" op 108,41 en voor de afd. „Ten Zuid Oosten van den Meeuwenschen Gantel" op ƒ101,31. Het bedrag der omslagen voor het nieuwe dienstjaar werd voor het wa terschap „De Groote Oude Straat" be paald op 6 per h.a.; voor het water schap „Binnen de Oude Straat" op 5.voor het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart" op ƒ4.en voor het waterschap „Ten Westen van den Nieuwendijk" op 4, voor de afd. „De Aanwassen" op 14 en voor de afd. „Ten Zuid Oosten van den Meeuwenschen Gantel" op 2,50. Tot voorzitter van het dagelij ksch bestuur van de waterschappen „De jubilaris met familie en genoodigden weer in het parochiehuis present, waar de verschiilende klassen aardige stuk jes voordroegen. De verdere avond werd in gezellig samenzijn doorgebracht. SPRANG. Predikbeurten Zondag 7 Mei '39: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. Vroegindeweij. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur leesdienst. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de afgeloopen maand April, voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 2337.37 en terugbetaald 8778.14.' CAPELLE. Het toenemend gebruik van den telefoondienst alhier heeft aanleiding gegeven om het telefoonkantoor voor dezen dienst langer open te stellen. Met ingang van 8 Mei a.s. zal het hulpkantoor voor den telefoondienst op werkdagen zijn opengesteld van 817 en van 1820. V* Bij den gemeenteveldwachter Key-i neman werd aangifte gedaan van het vinden van een rijwielbelastingplaatje 1938—1939. Ook werd als verloren op gegeven een dergelijk belastingmerk. De postduivenvereeniging ,,De „Luchtvaart", gevestigd in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieu wevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand ongeveer 145 km., waar de duiven Maandagmorgen gelost werden. De eerste prijswinnende duif bereikte haar hok om 10.13.38 en behaalde een ge middelde snelheid van 1389.27 m. per minuut, terwijl de laatste prijswinnen de duif, welke een gemiddelde snelheid bereikte van 1229 m. per minuut werd geconstateerd om 10.25.29. De prijzen werden behaald door Adr. van den heer P. Pruijssers de jaarlijk sche vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Binnenpolder van 's-Grevelduin-Capel- le" gehouden. De voorzitter opende de vergade ring, waarna na behandeling der inge komen stukken mededeeling werd ge daan van het proces-verbaal van kas opname bij den penningmeester. De rekening voor het dienstjaar, aan gevangen 1 Juli 1937 en geëindigd 30 Juni 1938 werd in ontvangsten vastge steld op 3216.85 en uitgaven op 2272.64, sluitende met een batig sal do van 944.21. De begrooting voor het dienstjaar beginnende 1 Juli a.s. en eindigende 30 Juni 1940 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op 3471.40, terwijl het bedrag der om slagen voor het nieuwe dienstjaar werd bepaald op 4 en 2 per h.a. Het dagelijksch bestuur werd mach tiging verleend tot uitvoering van voor komende werkzaamheden in eigen be heer. Tot lid van het dagelijksch bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer Adr. van der Hoeven, werd de af tredende herkozen. Namens de muziekvereenigingen „Euterpe" te 's-Gravemoer en „Kunst na Arbeid" alhier en de Chr. gemengde zangvereenigingen Excelsior te s-Gra- vemoer. Excelsior te Sprang en Halle lujah te Almkerk is op het graf van hun overleden directeur, den heer Alb. Christ, een gedenksteen geplaatst, wel ke a.s. Zaterdagmiddag zal worden onthuld en opgedragen aan de familie van den overledene. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. J. Heymans te Vrijhoeve-Capelle, is tot bestuurslid van het waterschap „Ten Westen van de Capelsche Vaart en het Veerpad" benoemd de heer R. Middelkoop al- j^r. CAPELLE. In he Stationskoffiehuis bij den heer P. Pruijssers werd j.l. Donderdag Groote Oude straat", „Binnen de Oude Sraat" en „Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart" werden herko zen de heeren G. v. d. Hoeven alhier, Jhr. Mr. Dr. B. R. G. (M- deRoy van Zuidewijn te sHertogenbosch en B. v. d. Hoeven Jzn. alhier, terwijl tot lid van het dagelijksch bestuur van net waterschap „Ten Westen van den Nieuwendijk met Aanwassen" in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. J. Heijinans te Yrij- hoeve-Capelle, gekozen werd -de heer .1. Pruijssers. Hel voorstel het dagelijksch bestuur te machtigen tot uitvoering van voor komende werken in eigen beheer werd aangenomen, j HANK. De groslijst der R.K. Staatspartij afd. Hank is voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen als volgt samen gesteld 1 H. F. van Daal, 2 B. van Biesen Thzn., 3 A. van Veldhoven, 4 A. Leeggangers, 4 P. de Wild. Ten huize van de Wed. A. J. du Pont herdacht de Eerw. zuster Gertrudis, in de wereld mej. Cor nelia Zoeteriks Woensdag den dag waarop zij voor 40 jaar haar intrede deed bij de Zwarte Zusters in het klooster te Dendermonde (België 's Morgens werd om half acht een Mis van dankbaarheid opgedragen in de St. Gertrudiskerk alhier. Het verdere gedeelte van den dag werd in familiekring gevierd Zuster Zoeteriks had zeer veel bloemen in ontvangst te nemen. RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor te Raams- donksveer en het daaronder be- hoorende ambtsgebied is gedurende de maand April jl. op de Rijkspost spaarbank ingelegd f30150,48 en terugbetaald 1103214.47. Op Maandag 15 Mei a.s. hopen de echtelieden Cornelis H. Simonis en Petro.iella Th. vhd Beek, wonende in het St. Theresiagesticht, alhier, hun gouden brniloft te herdenken. Het zal voorzeker het echtpaar dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Zondag 1.1. werd in de zaal van den heer H. van Iersel door een gezelschap uit Tilburg opgevoerd de revue »ls die even goed«. Er werd goed spel geleverd waartoe de goede verzorging van hettooneel veel bijdroeg. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De aan wezigen hebben werkelijk genoten en meermalen hooide men den wensch uiten dit gezelschap nog eens terug te zien. Dinsdagmoigen gebeurde hier een ernstig verkeersongeluk. De 14- jarige L. uit Dongen kwam vanuit de Diepstraat bij het oversteken van den weg in botsing met den motor rijder S. R. uit Raamsdonksveer, werd door deze opzij gesmeten en kwam juist terecht voor een daar passeerenden melkwagen. Binnengedragen zijnde bij den heer S. constateerde Dr. Wijffels, die inmiddels geroepen was, her senschudding en beenkneuzing en liet L. overbrengen naar het zieken huis te Raamsdonksveer. De mo torrijder kwam met den schrik vrij. De politie onderzoekt de schuld vraag. Naar wij uit vertrouwde bron vernemen zullen er voor de a s. Raadsverkiezingen enkele nieuwe lingen in het strijdperk treden en wat meer zegt een goede kans ma ken daar diie zitting hebbende le den niet meer in aanmerking wen- schen te komen namelijk de heeren W. B. Verschuren, J. J. Smits en A. Verhoeven. WARSCHAU. De Poolsche Minis ter van buitenlandsche zaken Beek heeft in de Kamer van Afgevaardigden in een uitvoerige verklaring geant woord op de rede van rijkskanselier Hitler. In verband met 't verdrag met Engeland, dat Duitschland gebruikt heeft als voorwendsel om het vriend schapsverdrag met Polen van 1934 op te zeggen, zeide Beek, dat noch Groot- Brittannië, noch Polen aanvallende be doelingen heeft, doch beide zijn vast besloten zekere grondslagen van inter nationale leven te verdedigen. Beek verklaarde dat Duitschland eenzijdige eischen heeft gesteld ten opzichte van Darizig, welke stad sinds eeuwen een vrije stad is geweest, welker bloei te danken is aan overzeeschen handel van Polen, terwijl aan de cultureele ontwik keling van de meerderheid der bevol king, welke Duitsch is. nooit eenige be lemmering in den weg is gelegd. Ook de eisch voor een vrije auto weg door Pommeren, welke een Pool sche provincie is, is in strijd met de souvereiniteit van Polen. De erkenning van de bestaande Poolsche grens door Duitschland is geen concessie, daar deze grenzen het onbetwistbaar eigendom van Polen zijn. Vrede is onbetwistbaar het doel der Poolsche diplomatie op voorwaar de dat er werkelijk vreedzame bedoe lingen zijn en met vreedzame methoden wordt opgetreden. Indien de Duitsche regeering haar betrekkingen met Polen door deze twee beginselen laat leiden is iedere bespreking mogelijk, met in achtneming van de erkenning van de Poolsche souvereiniteit. Vrede is een kostbaar en begeerens- waardig iets. ,Voor Polen bestaat het begrip van vrede tot eiken prijs echter niet. Er is in het leven der menschen. der volken en staten één zaak- die geen prijs kent, dat is onze eer. OP ELK GEBIED r

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7