GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND: De strijd tegen de bergbewoners. Een moeilijke wedstrijd voor het Nederlandsch elttal 1920 1921 1922 1923 192.') 1926 1928 1929 1930 1933 1934 19341 1937 16—5 28—3 19—11 25—11 19—4 28—3 6—5 17—3 2—11 22—1 27—5 4—1,1 7—3 Wilders (BI. Wit) Stam (V.U.C.) Drager v. Veen O SPRANG. n; e. o. S. D. O. SPORT-VA RIA Ma. v. d. Veeken, echtg. van G. W. de Beer, oud 78 jaren. Morgen dan zal ons nationale elftal den strijd aanbinden met de Zwitsers. Tegen Hongarije dachten we, dat we 't sterkste elftal hadden, dat Nederland in het veld zou kunnen brengen, maar de Antwerpsche nederlaag bracht ons weer tol bezinning. Verschillende wijzigingen werden in ons team aangebracht en met nieuwen moed werd de strijd begonnen met onze Zuidelijke naburen en ditmaal leidde het tot een overwinning. Nog echter oordeelde de keuze-commissie 't elftal niet goed en zoo zal dan Zondag de plaats van Bonzema worden ingeno men door Stam, waarmede ons elftal in derdaad een versterking zal ondergaan. De tegenstander is echter niet te onder schatten. Wij hebben in het geheel 13 wedstrij den tegen Zwitserland gespeeld en er 0 van gewonnen, terwijl Zwitserland 14 punten wist te behalen, zoodat het mor gen een oranje-overwinning moet wor den om de schaal weer in evenwicht te brengen. Opmerkelijk is het verder, dat nagenoeg alle wedstrijden eindigden in een overwinning voor de thuisclub. Speelde men in Amsterdam dan werd 't een Nederlandsche overwinning. Was 't echter op een Zwitsersch veld, dan gin gen de Zwitsers met de overwinning sleepen. Slechts twee uitzonderingen zijn hierop. In 1933 ging het Zwitsersche elftal n.I. in Amsterdam met de puntjes naar huis, terwijl het jaar daarop het Oranje elftal in Bern een overwinning bevocht. Dit voorspelt weinig goeds voor onze jon gens, maar is toch geen aanleiding om de moed te laten zakken. Wat in 1934 gebeurd is, kan en moet ook nu gebeuren. De Nederlandsche Leeuw moet het Zwit sersche elftal een nederlaag toebrengen. Is dit mogelijk? Het Zwitsersche elftal heeft sinds haar overwinning op Hongarije verschillende veranderingen ondergaan. O.a. zal mor gen een nieuwe doelverdediger uitkomen die echter reeds meer het Zwitsersche heiligdom heeft verdedigd. Of het een vooruitgang is zullen wij af moeten wachten. Minelli, de linksback is door heel Eu ropa bekend en wordt algemeen be schouwd als een van de sterkste achter spelers van het continent, zoodat onze voorhoede haar hartje kan ophalen. Bovendien heeft het Zwitsersche elftal een paar schutters die niet te evenaren zijn, het zijn P. Aebi, Abegglen en G. Aebi. Alles bij elkaar genomen kunnen we gevoeglijk aannemen, dat Zwitserland nog met een sterker elftal in het veld zal komen dan tegen Hongarije, zoodat de een lastige wedstrijd zal worden voor de Oranje-mannen. Wanneer echter Smit zijn ouden vorm morgen weer blijkt te rug gevonden te hebben, Stam bewijst dat hij Bonzema goed kan vervangen. Dijkstra hetzelfde spelletje speelt van tegen de Belgen en alleen wat minder onzeker is en de overige spelers hun zelf de spel weten te handhaven van den vorigen wedstrijd, dan behoeft het lang geen verloren wedstrijd te zijn. Bazel' Zwits. A'dam Xed.i Bern Zwits. A'dam Ned. Zurich Zwits A'dam Ned. Bazel Zwits. A'dam Ned.- Zurich Zwits A'dam Ned.— Milaan Zwits |Berni Zwits.- A'dam Ned. 2—1 2—0 5—0 Ned. Zwits. Ned. Zwits. 4—1 .—Ned. 4—1 -Zwits. 50 -Ned. 2—1 Zwits. 3—2 .—Ned. 6—3 Zwits. 02 —Ned. 3—2 -Ned. 2—4 Zwits. 21 NEDERLAND. Dijkstra (Z.F.C.) Cal denhoven (D.W.S.) Andriessen (Ajax Ven te Smith B. Pauwe (Feyenoord) (D.W.S.) (Heracles) (Feyenoord) (Haarlem) de Harder (V.U.C.) Bickei Adamo (Grasshoppers) (Lugano) Springer (Grasshoppers) Minelli Paul Aebi Trello Abegglen George Aebi (Grenchen) (Servette Geneve) (Servette) Vernati Bichsel (Grasshoppers) (Lausanne) Stelzer (Grasshoppers) (Lausanne Sport) Schlegel (Young Fellow Zuerich) O ZWITSERLAND. Scheepsbrand te Rotterdam. Een felle brand ontstond in de roef van de Rijnaak „Texel" liggende in de Persoonshaven te Rotterdam. Toen de schipper en zijn vrouw, die naar de bioscoop waren geweest terugkeerden, vonden zij hun „woning" ondanks de bemoeienissen der brandweer uitge brand. De brandweer bij haar werkzaamheden. Programma voor Zondag: Kampioenschap van Nederland. SchijndelWA SpartaanVosta Promotie en degradatie isle klas. DongenSVD Promotie en degradatie 2de klas. L'no AnimoHEC v. d. Hout. Competitie. Tweede klasse. Wit ZwartVeloc Derde klasse. WaspikBerkdijk v. d. Staak. RKTVV 2—WIK Overzicht: Kampioenschap van Nederland. In den wedstrijd SchijndelWA zul len we kunnen genieten van een fraaien wedstrijd. Vooral de Amsterdammers zijn technisch goed. Mogelijk dat Schijndel een gelijk spel kan behalen. Spartaan ontvangt Vosta, waarbij de Rotterdammers de beste papieren heb ben. Promotie en degradatie 1ste klas. Er is slechts één wedstrijd vastgesteld, n.I. DongenSVD. De Dongenaren zul len natuurlijk alles doen om hun ver loren plaats in de eerste klas terug te krijgen, maar dat SVD een gewillig slachtoffer is gelooven we niet. Beide ploegen geven elkaar weinig toe. Een draw is mogelijk. Promotie en degradatie 2de klas. Ook hier slechts één wedstrijd. Uno Animo ontvangt HEC uit Waalwijk. Bei de elftallen hebben zich in de competitie uitstekend gehouden en zullen natuurlijk hun uiterste best doen om te promovee- ren. Het zal ongetwijfeld een zware strijd worden om de puntjes. We zullen het resultaat eens afwachten van dezen eersten wedstrijd. D.E.S.-nieuws. Zondag moest DES, jammer genoeg met een vijftal invallers den strijd aanbinden tegen l'no Animo. Uno Animo, kampioen van de 3de klas IVCB heeft zich kranig geweerd, en wist revanche te nemen op de in Kaatsheuvel geleden 13—0 neder laag. Zondag speelt DES 3 haar laatste com petitiewedstrijd tegen Sarto 3 in Tilburg. Als de jeugdige DES'ers hier winnen, zijn zij definitief kampioen van de 2de klas RKVB. We kunnen de toekomstige reserve's van het eerste elftal dan ook niet genoeg op het hart drukken, zich Zondag tot het uiterste in te spannen en het kampioenschap mee naar Kaatsheu vel te brengen. Supporters, gaat de DES'ers aanmoe digen in Tilburg. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. DES 4 speelt thuis tegen Hercules 3. In de Maandagavond gehouden verga dering is o.m. besloten dezen zomer een RAAMSDONK. Door de vereeniging „Amstelodanum" is in overleg met het gemeentebestuur van Amsterdam het initiatief genomen om voortaan de bruggen, evenals de straten een naam te geven. Een der eerste bruggen die van een naambord werd voorzien, is de nieuwe voetgangersbrug nabij de Munt en zal den naam dragen van „Muntsluit". De steenhouwer legt de laatste hand aan dit naam bord. prima trainer te engageeren teneinde het volgend seizoen met een flink getrainde ploeg de competitie te kunnen beginnen. De DES'ers worden verzocht deze trai ningsavonden trouw bij te wonen. BERKDIJK. Berkdijk gaat haar laatste competitie wedstrijd spelen tegen Waspik. De Was pikkers zijn er de laatste wedstrijden goed in, zoodat de Berkdijkers flinken tegenstand zullen ontmoeten. Toch ge looven we wel dat de overwinning mee naar Berkdijk komt. Scheidsrechter is v. d. Staak. De wed strijd begint om 1 uur. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Nu Be Ready tweemaal achtereen niet is uitgekomen, zijn we benieuwd of zij zich verder zal weten te handhaven. Mogenlijk worden de zaken thans we derom eens flink aangepakt, zoodat een jonge vereeniging ontstaat. Het eerste elftal van NEO speelt mor genmiddag (Zaterdag) een thuiswedstijd voor de Zaterdagmiddag-comp. van den BVB. Zij zal bezoek ontvangen van Achil les uit Veen. Gezien den goeden vorm waarin NEO den laatsten tijd verkeert, verwachten wij andermaal een overwin ning van haar. De^TEO-lui moeten dezen wedstrijd echter niet te licht opnemen, maar van het begin af flink aanpakken en zich met volle energie in den strijd werpen. Dan bestaat er kans op succes. Het eerste elftal van NEO onderneemt morgenmiddag (Zaterdag) de reis naar Woudrichem, om aldaar een competitie wedstrijd te spelen voor den BVB tegen Stormvogels aldaar. Ook SDO bevindt zich op het oogenblik in een schitteren de conditie, waamede wij willen zeggen, dat wij een kleine overwinning van haar verwachten of minstens een gelijk spel. Stormvogels heeft een stevige ploeg, wel ke vooral op eigen veld goede wedstrij den speelt en zich niet gemakkelijk ge wonnen geeft. Indien de jongens van SDO daar ten volle van overtuigd zijn en den gcheelen wedstrijd spelen voor wat zij waard zijn, dan is een kleine SDO- o verwinning niet uitgesloten. Het jeugdige Hongaarsche tenniswon- der Zsuzi Kormoczy, mag niet meer in het buitenland splen. De Hongaarsche tennisbond heeft bericht ontvangen van den Engelschen bond dat Zzuszi een startverbod is opgelegd. Men spreekt in Amerika spottend over het gevecht, dat Tony Galenlo met Joe Louis zal leveren om den wereldtitel zwaar gewicht. Jack Dempsey geeft Ga- lento 1 tegen Louis 1000 kansen op een overwinning. ten en die van de studenten. De Fransche renner Leducq, die van plan was de wielrennerij vaarwel te zeg gen is op zijn voornemen teruggekomen en zal zich toeleggen op hel stayeren. DUIVENSPORT RAAMSDONKSVEER. De combinatie van postduivenvereeni- gingen GEO hield een wedvlucht vanuit Neufvilles. Afstand 140 K.M. De prijzen werden als volgt toegekend R. Joore 1, 12 2() 26 43; C. Hommel 2; Math, de Ruijter 3, 11 34; C. van Suijle- kom 4; N. van den Bosch 5, 13 23; L. van Diem-Keijzers 6, 7 14 22; C. Kerre- mans 8, 17 41; A. van der Pluijm Gzn. 9, 31; C. Zijlmans 10; J. de Borst 15, 25; H. van Kappel 18; P. Fens 16; A. Dupont 19; C. Blok 21, 32; F. Hanegraaf 24, 27; J. van Strien 28, 30; J. Heere 29; C. de Jong 33, 42; M. Krooswijk 35, 47; J. Kamp 36; A. Feskens 37; J. van Alphen 38, 39; A. Bloks 40; A. M. Theuns 44; H. Verschuren 45; M. Oomen 46. Eerste prijswinnende duif om 10.5.52. Laatste prijswinnende duif om 10.23.41. Gelost om 8.30 uur. LOON OP ZAND. Van 27 April tot en met 3 Mei 1939. Geboren Adrianus Wilhelmus Henricus Gerar- dus, zv. P. Vloemans en Pa. Aussems Theodorus Cornelis Petrus Maria, zv. C. Kemmeren en Aa. Vet Michaël Hen ricus Josephus Maria, zv. H. Coomans en Ma. v. d. Velden Johannes Adria nus Maria, zv. J. Verboven en Ma. Klijn. Overleden Huw. aangiften: J. Kleijssen, oud 31 jaren, wonende te Waalwijk en Ma. Ja. Verhoeven, oud 28 jaren, wonende alhier L. J. van Rijs wijk, oud 29 jaren en Ma. Wessels, oud 30 jaren, beiden wonende alhier. Gehuwd L. v. d. Kleij, oud 28 jaren en Ha. Aa. Mutzers, oud 25 jaren C. van Boxtel, oud 23 jaren en Ga. Ja. Laros, oud 21 jaren C. J. v. d. Hout, oud 25 jaren en Pa. Sta. Dingemans, oud 20 jaren C. L. v. Luxemburg, oud 28 jaren en Ma. Ca. Qa. v. Beers, oud 29 jaren. Ingekomen J. H. Couwenberg, van Amsterdam Ja. Wa. Ma. v. Wezenbeek, van Ooster hout W. J. J. Post, van Eindhoven J. J. v. Rooij, van Eindhoven J. A. Appels, van Goirle A. H. Ma. Immens, van Goirle A. A. Spitters, van Ter- heijden A. F. M. Vloemans, van Best J. G. H. J. Ebbers, van Zevenaar N. Knijpers en gezin, van Dreumcl P. J. Sprangers, van Udenhout. Vertrokken W. C. P. Zwaans naar Tilburg L. A. de Jong naar Tilburg W. J. Spran- Van 22 tot en met 28 April 1939. Geboren Adrianus H. J., zv. Hendrikus Wete- rings en Catharina G. Kools Adriana P., dv. Johannes Fr. v. Drunen en Maria C. van Erp. Cornelis J., zv. Hendri- eus J. Vissers en Elisabeth J. Kanters Maria A., dv. Adrianus J. v. d. Kieboom en Maria A. Waas Antonia J., dv. Jo hannes J. van Boxtel en Antonia J. Broe ders Hendrikus A., zv. Adrianus C. Kieboom en Dymphena J. Goossens. Gehuwd Adrianus M. Broeders, oud 24 jaren en Helena M. Vervoort, oud 24 jaren. Overleden: Dingeman Hub. van Disseldorp, oud 23 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren Hubertus Marinus Cornelis, zv. C. B. Kloet-van Uyen Adrianus Thomas, zv. A. v. Stokkum-v. d. Made Clemens André Maria, zv. B. Nijeholt-Dunnewiek q y. Johannes, zv. J. Heurter-Vos. Overleden Kuindertje Heijstek, wed. van Adriaan de Rooij, oud 78 jaren. Gehuwd: Adrianus J. Broeken, oud 26 jaren en Emerentiana M. van Bockel, oud 22 ja ren Jacobus Joore, oud 23 jaren en Hendrikje A. M. Lambregts, oud 24 jaren. Ingekomen Petrus J. Taks, van Zwaluwe An ionic Boelaars, van Raamsdonk Elisa beth W. Tilly, van Amsterdam. Vertrokken: L. P. Tak en gezin naar Rotterdam Catharina Th. Jeukens naar Tilburg Wilhelmus Bogaers naar Raamsdonk Jozeph van Vellinga en gezin naar Baarn Wilhelmina C. Sgroot naar Kaatsheu vel. SON JA HENNIE VERDIENT ZEVENTIEN MAAL ZOOVEEL ALS CHAMBERLAIN. - Ter gelegenheid van haar terugkeer naar Europa, nadat ze drie jaar :n dienst van Hollywood is geweest, houdt de Engelsche pers zieli druk bezig met de bekende kunstschaats- rijdster en filmster Sonja Henie. Het grootste nieuwtje tusschen alle mededeelingen over deze Noorsche dame is misschien voor het gros van de courantenlezers wel, dat ze in het afgeloopen jaar rond 175.000 Engel sche ponden voor haar arbeid heeft getoucheerd. Deze enorme som betee- kent zelfs in de aan hooge bedragen gewende Amerikaansche filmwereld een record. Men is aan het vergelijken gegaan en heeft toen vastgesteld, dat Sonja in 1938 2y2 maal zooveel verdiende als de wereldberoemde Greta Garbo en on geveer 17 maal zooveel alsminis ter-president Chamberlain, die slechts een vergoeding van 10.000 pond heeft. PRINSES VON HOHENZOLLERN GEHUWD. Uil Berlijn wordt gemeld, dat op het kasteel Langenstein in Baden prinses Augusta Victoria von Hohenzollern, de weduwe van koning Manuel van Portugal, in het huwelijk is getreden met den Zweedschen graaf Robert Douglas. Voor het internationaal wielercrite- rium, dat Zaterdag 10 Juni zal worden gehouden op den Boulevard te Scheve- ningen, zijn alsnog de navolgende ren ners gecontracteerdde Franschman Charles Pelissier en de Nederlanders Frans Slaats (winnaar 1936), Dirk Groe- newegen en Boeyen. De beslissende wedstrijd om het hoc- key-kampioenschap van Nederland tus schen Union en Venlo, zal Zondag te Nij- mngen worden gespeeld. Karei Kaers gaat zich in den a.s. win ter toeleggen op het stayeren. Hij schijnt tot op heden reeds contracten met den directeur van hel Antwerpsche Sport paleis te hebben afgesloten. Voor de Ronde van Luxemburg, die van 20 tot 30 Mei wordt gehouden, zijn reeds vier Nederlanders gecontracteerd, n.I. Valentijn, Gommers, Verveer en Lam- brichts. Onder auspiciën van de Kon. Ned. Ath- letiek Unie zal vanmiddag om drie uur op de sintelbaan van de Nenyto te Rot terdam de eerste ontmoeting plaats heb ben tusschen de ploegen van de cadet- Van de werf der N.V. Gusto v.h. fa. A. F. Smulders te Schiedam, is met goed gevolg te water gelaten de hopperzuiger voor Siam, bouwnummer 740. De laatste beletselen werden weggenomen door de echtgenoote van den Sia- meeschen gezant te Parijs, Z. Exc. Pnra Bahiddha Nukara. Het schip glijdt te water. gers naar Udenhout V. F. H. Paro naar Eindhoven M. F. Jansen naar Vught J. A. van Hal naar Haaren J. Klijn naar Gilze W. H. Damen naar Waalwyk Ja. v. Nistelroij naar 's-Her- togenbosch A. Mathyssen naar Uden hout Aa. Ma. Rombouts naar Etten en Leur M. P. Verschuuren naar Goir le J. E. Sunter naar Amsterdam W. J. Smulders naar Dongen Ja. Ea. Smulders naar Tilburg H. J. Wijgerde naar Dongen P. A. v. d. Burg naar Loenen a.d. Vegt M. J. Zijlmans naar Dongen Aa. Ma. Zijlmans naar Drunen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8