SPORT Verdiende overwinning voor de Zwitsers HétZwitsersche elftal in alle opzichten beter dan het Nederlandsche. SPRANG. S. D. O. 526 18 80 71 96 75 75 415 ABONNEERT U OP DIT BLAD. neer de weg behoorde aan een water schap dan zou het iets anders zijn, maar nu kan de gemeente dien weg niet-gaan verbeteren. Wel zal de voor zitter aan den gemeente-opzichter zeg. gen dat deze de menschen eens op het hart» moet drukken, dat zij dien weg eens een beetje behoorlijk moeten ma- ken/v» Vervolgens bepleit de heer tie Baaij een intensievere bestrijding van ge meentewege van de rupsenplaag. Hij zegt dat er in- tal van boomen van de gemeente een ontzaglijke massa rup sen zitten. I)e voorzitter zegt, dat hier heel wei nig-aan te doen is. De boomen zijn zeer hoog en gevaarlijk, zoodat het ondoen. lijfcilis om er iemand in te zetten, ten- eindeodie rupsennesten eruit te halen. Binnen eenigen tijd zullen echter die boomen om den andere worden ge rooid, aangezien ze te dicht op elkaar staan en daarom niet kunnen groeien, zoodat er dan toch al wel eenige ver mindering komt en wanneer dan ten slotte blijkt dat ook de overige een bedreiging vormen voor den planten groei door de rupsen-centra, dan zou den die ook gerooid kunnen worden. Tot slot vraagt de heer de Baaij nog, hoeveel de ingelanden moeten beta len voor het uitbaggeren van de sloo- ten. De voorzitter zegt het niet precies te weten. De heer v. Drunen zegt, dat hij des tijds dezelfde vraag heeft gesteld. De voorzitter heeft hem toen beloofd dat hij het na zou laten kijken; is dat toen dan niet gebeurd? De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer de Baaij is van meening dJTt de ingelanden eigenlijk slechts cent per M- behoeven te betalen voor het uitbaggeren, maar toch laat men hen 1 cent betalen. Wethouder Muskens is ook van meening, dat }2 cent voorgeschreven is. De voorzitter zegt dat dit is besloten in de raadsvergadering van de v.m. gemeente Elshout, zoodat hij het niet precies weet. Hij wil echter de notulen van de betreffende raadsvergadering oj) laten vragen, om het dan na te kij ken. Hierna wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. ud Zondag heeft te Bern de ont moeting plaats gehad tusschcn de nationale elftallen van Ne- 1 derraifö'en Zwitserland, welke wedstrijd geëindigd is in een verdiende 21 overwinning Voor de Zwitsers. Geen enkeie Nederlander heeft nu speciaal bijzondere dingen gedaan; het heele elftal had een matige dag. Smit, Wilders en Anderiessen waren de besten. Het spel van de bergbewoners was lacti- scher, sneller en beter, terwijl voorts ook hun uithoudings- vermogen veel grooter was dan da«t von onze landgenootcn. Toch mag men niet ontevreden zijn over dit elftal, want zeer 1 fcèker is het toch een bevredi gend resultaat tegen de Zwit sers, aangezien de meesten wel ',n'hadden verwacht dat het een nederlaag zou worden. Sommi gen spraken zelfs van een groole nederlaag. Al met al hebben wij Zondag echter duidelijk de Zwitsersche superioriteit op voetbalgebied moeten erken nen, een superioriteit echter, die alleen op een Zwitsersch veld tot uitdrukking schijnt te kunnen komen. DE WEDSTRIJD. Wanneer scheidsrechter Baert het be- ginsignaal fluit brengt Vente den bal aan het rollen en direct reeds volgt er een aanyal. op het Zwitsersche doel, die ech ter niets oplevert. De eerste 10 minuten blijft het een beetje heen en weer getrap, schijnbaar om eikaars krachten eens te nieten,!,althans veel moois is er niet te zien. Over het algemeen hecrscht er on der beide elftallen een zekere nervosi teit, die duidelijk in het spel tot uiting komt. Opmerkelijk is het echter dat de beide verdedigingen dit euvel niet heb ben. Wanneer dan het Nederlandsche doel voor het eerst in gevaar komt is het Caldenhove die uit een gewirwar van becneai schoon schip weet te maken en dan gaan de Hollanders er van door. In een oogenblik zitten zij voor het vijande lijke. heiligdom. Vente kan echter het doel niet vinden en het leder gaat ver schillende meters naast. Toch komen on ze landgenootcn terug en al zijn het dan niet van die heel gevaarlijke aanvallen, toch"blijkt duidelijk dat het Nederland sche elftal in deze periode meer aanval lend werkt dan de Zwitsers. Anderiessen is( steeds weer de groote kracht die on'ze jongens aan het werk zet. Dan zijn het Vente en Drager die door de vijandelijke linie weten heen te b'J'PP.eiV,. maar op het laatste moment wordt de plotseling toegesnelde de Har der, wanneer hij juist wil schieten, zwaar aangevallen, waardoor de bal van rich ting» verandert. l'ii,(lc eerste hoekschop voor het Zwit- sche doel ontwikkelt zich een gevaarlij ke situatie. Een meter voor doel weet Smit den bal te bemachtigen, doch de ontelbare beenen beletten hem te schie ten en weer wordt er weggewerkt. Een keurig schotv an Smit belandt even later juist in het zijnet, terwijl Abegglen, die w°ok probeeren ver over schiet. Weer volgt er dan een Nederlandsche aanvat en weer ontstaat een gevaarlijke situatie voor het Zwitsersche doel. Een keurn* schot van Sniit komt tegen het lichaam van de Harder die zich voor het d,ocl had opgesteld en levert zoodoen- e PP-K. n.ie*s Dok de Zwitsers zitten echter niet stil en komen geregeld op zetten, maar onze verdediging geeft <*een krimp en vooral Wilders en Anderiessen roepen de toestormende Zwitsers voort durend een halt toe. Dan komt na ongeveer 20 minuten spelen het eerste Nederlandsche doel punt. Anderiessen weet den bal te be- maéh'tjgpn, draalt niet, maar geeft ma thematisch zuiver door naar Smit. Deze rent er mee naar voren. De verdediging trekt zich terug, om dadelijk met des te l"66!1*' puCCes te kunnen optreden, maar Kick wacht niet zoolang. Een keiharde schuiver volgt, die Schlegel te machtig is en»-"Nederland leidt, (10). Deze voorsprong voor onze landgenoo tcn is alleszins verdiend, want inderdaad waren wij in de eerste 20 minuten de sterksten van het veld. De tegenstanders spannen zich echter, geprikkeld door dezen achterstand tot het uiterste in. Het spel wordt open gegooid, de buiten spelers worden er nu meer bij betrokken en aanval op aanval op het heiligdom van Dijkstra volgt nu. Wanneer er dan eenige aanvallen van Zwitsersche zijde zijn mislukt komt de gelijkmaker. Van de slechte samenwerking tusschen Stam en Wilders gebruik makend, weet Abegglen den bal door te geven aan Paul Aebi. Deze dribbelt er mee naar voren en zet voor, precies voor de voeten van den toestormenden Adamo. Wanneer dan ieder denkt dat deze een voltreffer op ons doel zal lossen, weet hij handig Pauw te passeercn. Dan struikelt hij over Cal- denhove, herstelt zich oogenblikkelijk en weet nog juist den bal in ons doel te plaatsen, onhoudbaar voor den uitloo penden Dfjkstra. (11). Hierna zijn de Zwitsers dan weer over- wegend in den aanval. Echter wordt er van tijd tot tijd ook een zeer gevaarlijke situatie geschapen voor het Zwitsersche doel. Even voor de rust weten Vente en de Harder zich na herhaaldelijk vergeef- sche pogingen door de verdediging heen te werken. De Hagenaar die naar binnen is gekomen krijgt den bal dan in zijn bezit, omspeelt Minelli en komt voorbij den uitgeloopen en op den grond liggen- den doelman. Een doelpunt is nu zeker, ware het niet dat Schlegel heel unfair de Harder bij de beenen greep, zoodat hij geen kans had om te schieten. Intusschcn had hij zich herstelt en wist redding te brengen uit deze uiterst precaire situatie. Een zeker doelpunt werd hier zoodoende voorkomen en alleen een strafschop zou op zijn plaats zijn geweest. De Belgische scheidsrechter Baert die den wedstrijd allesbehalve onberispelijk leidde, ver toefde tijdens dit gebeuren op het mid denveld en had zoodoende niets van het voorgevallene gezien en liet doorspelen. In den resteerenden tijd worden de Zwitsers steeds sterker en zeer hachelijk wordt voor ons de situatie, wanneer zoo wel Smit als Vente geblesseerd schijnen te zijn. De eerste moet het veld verlaten, terwijl de tweede hinkend verder trapt. Zoodra Smit terugkeert komt de rust. fn de tweede helft is Zwitserland over wegend in den aanval, maar de schiet kansen worden zeer slecht benut. Het spelpeil is bovendien in deze tweede helft veel en veel minder dan in de eeste en veel moois valt er niet meer te ge nieten. Verschillende Nederlandsche aan vallen leveren niets op. Aangeteekend dient hierbij te worden, dat Smit gere geld zeer actief was. Hij was de opbou wer van nagenoeg alle aanvallen. Overal was hij weer te vinden, kortom het was weer de oude Kick. Vooral is hel te dan ken aan het slechte schieten van de Zwit sers met de taaie verdediging van Ande riessen, Wilders, Caldenhove en Dijkstra, dat doelpunten voorkomen worden, want aanhoudend zitten de Zwitsers voor ons doelgebied. Ook onze voorhoede heeft echter niet veel succes met haar sporadi sche aanvallen, want telkens wordt naast- geschoten. De Zwitsersche ploeg is nu duidelijk sterker dan de onze en het ver wondert ieder, dat het tweede doelpunt zoolang uitblijft. Herhaaldelijk zien wij hier Dijkstra zeer goede dingen doen, maar ook zien wij hem herhaaldelijk heel onzeker optreden. Verschillende ma len mist hij, maar gelukkig is het niet fataal. Dan echter een minuut of 10 voor het einde komt het laatste en beslissende doelpunt en het is dubbel jammer dat dit nu juist indirect wordt veroorzaakt door Caldenhove, die overigens een heel goede wedstrijd heeft gespeeld. Amado komt door een voorzet van Ver- nati in duel met Caldenhove en inplaats dat deze laatste den bal laat loopen voor Dijkstra en Amado afhoudt, tracht hij zelf den bal weg te werken. Hij slaagt daarin niet geheel en Amado ziet kans, dank zij heel snel reageeren om den bal in het doel te schieten, juist voordat de uitloopende Dijkstra hem bereikt. Dc nog resteerendc minuten is Zwitserland veel sterker dan ons Oranje team en na nog enkele .benauwde oogcnblikken voor bei de doelen blaast Baert het einde, dat komt met een verdiende overwinning voor de Zwitsers. DE SPELERS. Allereerst moet ons van het hart, dat Stam weer geducht is tegengevallen. Hij presteerde nog minder dan zijn voor ganger, plaatste slecht en weifelde ge regeld bij de aanvallen. Anderiessen was weer heel goed, maar Bas Pauwe zien wij toch liever op de rechtervleugel. De verdediging was over het algemeen voldoende, zonder echter tot hooge prestaties te geraken. Wilders was puik en werkelijk beter dan Caldenhove, die toch ook nog ver dienstelijk heeft gespeeld. Dijkstra had goede en slechte momen ten. Verschillende malen heeft hij op meesterlijke wijze gered, zoodat hij zelfs een ovatie van de Zwitsers in ontvangst had te nemen, maar van den anderen kant trad hij vaak heel onzeker op. In de voorhoede was Smit de beste speler. Vente en v. d. Veen waren lang niet zoo goed dan tegen de Belgen, het geen echter gedeeltelijk zijn oorzaak vond in de slechte verbinding tusschen onze voorhoede en middenlinie. Van de buitenspelers was Drager be slist de beste, hoewel ook de Harder over het algemeen een goede wedstrijd speelde. Deze had echter tegen Springer niets in te brengen. WAALWIJK. S ER IE-W EDSTRIJD EN SCP PORTER SCLUB JULIANA. Evenals vorig jaar organiseert ook thans dc Baardwyksche supportersclub Juliana in de komende weken na werk tijd serie-wedstrijden voor fabrieks- en gelegenheidselftallen. Met de organisatie ervan is men thans druk bezig. De uit- noodigingen daartoe zyn of worden in de eerstkomende dagen verzonden en wanneer de voorteekenen niet bedriegen belooft een en ander een groot succes te worden, gezien o.a. het feit van de fraaie resultaten van de eerste maal en dat er nu reeds allerwegc een overgroote be langstelling daarvoor bestaat. T.z.t. ho pen wij hierop nader terug te komen. I. V. C. B. R.K.V.V. HERCULES. Het eerste elftal neemt a.s. Zondag deel aan het nederlaag-tournooi bij VOAB, Goirle. De reis geschiedt per auto-bus. De leden die de reis wenschen mede te maken kunnen zich opgeven bij den se cretaris tegen betaling van 15 cent per persoon. R.K.V.V. H. E. C. De eerste promotiewedstrijd in Loon oj) Zand tegen Uno Animo heeft een re sultaat opgeleverd dat mee en tegen is gevallen. Van Uno Animo ging de roep uit een sterk elftal ter beschikking Ie hebben, waartegen dc Gcel-Zwartcn niet veel kans hadden een gunstig resultaat Ie boeken. Van dien kant bekeken is hel gelijke spel nog een gunstige uitslag te noemen. Van den anderen kant was het een groote teleurstelling voor de HEC'ers, na met 3—0 voorgestaan te hebben, 'nog met een gelijk spel tevreden te moeten zijn. De oorzaak hiervan is gelegen in de fatale inzinking na de rust, waarmede ons elftal ree.de meermalen te kampen heeft gehad en waarvan Uno Animo een dankbaar gebruik maakte. oor de rust speelden onze jongens een subliem spelletje waarop dc tegenpartij maar geen vat kon krijgen en iedere aan val was zoo gevaarlijk van opzet, dat regelmatig doelpunten verwacht konden worden. De 3- 0 voorsprong was daar door ruimschoots verdiend. Na de thee kenden wij hen echter niet meer terug. De HEC'ers begingen de fout direct een afwachtende houdino aan te nemen inplaats van zelf de loon aan te geven, zooals voor de rust. Door de te- iiigtrekking van halflinie en binnenspc- lers kon Uno Animo gemakkelijk in de meerderheid komen en deden de her haaldelijke fraaie voorzetten van hun buitenspelers direct het ergsie vreezen. Bovendien bezondigden de Geel-Zwarten zich meermalen aan het slordig afgeven van den bal. zoodat het leder regelmati" in ons doelgebied terugkwam en Loon- op-Zand in een minimum van tijd gelijk kon maken. Hopenlijk is uit dezen wedstrijd vol doende leering getrokken om in de toe komst een andere taktiek toe te passen. De HEC'ers openden den wedstrijd al direct in een flink tempo en hadden met den eersten aanval bijna succes, wanneer de linksbuiten doorgebroken is. Op hel nippertje wordt nog gered, doch dit is' evenwel maar uitstel van executie, want na 5 minuten bemachtigt onze rechts binnen een voorzet van rechts en on houdbaar vliegt den bal in den linker benedenhoek. Even later maakt onze linksbuiten hel tweede doelpunt, zoodat binnen 10 mi nuten dc stand 20 in het voordeel van HLC is. I no Animo probeert krampach tig zich aan den greep van haar gasten te onttrekken wat haar echter niet lukt, want wederom wordt de voorsprong ver groot, ditmaal wederom door den rechts binnen, die met een keiharde kogel 3—0 maakt. Het spel raakt nu meer verdeeld, met de geel-zwarten evenwel in de meerder heid. Doelpunten komen er niet meer, zoodat de sand tot de rust onvewijzigd blijft. Na de rust neemt HEC een verdedigen de houding aan wat haar spoedig, zooals boven reeds vermeld, noodlottig wordt. ITwiutig minuten na de rust is het al 33, wat voor de Waalwijkers het ergste doet vreezen. De HEC'ers beginnen nu het verkeerde van hun taktiek in te zien en trekken zich meer naar voren, waar onze voorhoede nu meer verschillende kansen krijgt welke niet voldoende benut worden om een voorsprong te verkrijgen. Hel einde komt met gelijke stand. Nu is aller aandacht gevestigd op den wedstrijd tegen Tubantia uit Helmond, welke op Hemelvaartsdag naar Waalwijk komt, om hier haar 2de klasserschap te verdedigen. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen NieuwkuijkJan v. Arkel 31 St. Michiels GestelConcordia 62 ODI 2—ODC 2 6—0 MSVVFC 2—2 Overzicht. Dat de Jantjes de punten in Nieuwkuijk zouden moeten laten hadden wij niet durven denken. Het is in ieder geval een goede prestatie van de SDO-lui om het seizoen op een dergelijke wijze te willen afsluiten. De nederlaag van Concordia in St. Michiels Gestel is abnormaal groot. Dat had juist anders om moeten zijn. ODI bleef in haar ouden doen door de ODC-reserves met een 6—0 nederlaag naar huis te sturen. Ten slotte was VFC nog zoo zwak niet als wij haar hadden voorgesteld. I)e verdeeling der punten is nog zoo slecht niet. De stand is: Jan v. Arkel 20 13 Juliana 20 12 Concordia 19 MSV 20 VFC 19 Zwaluw 2 20 ODI 2 18 Avanti 18 St. Mich. Gestel 2 19 Nieuwkuijk 17 ODC 2 20 2 31 Gl—19 5 27 79—39 4 24 58—54 5 23 43—30 G 22 63—41 9 20 42—36 6 20 42—36 8 16 40—53 11 14 32—63 1 11 11 39—67 0 19 2 21—96 Voor a.s. Zondag is o.m. vastgesteld een promotiewedstrijd van Jan v. Arkel tegen WVB in Waalwijk. Deze wedstrijd zal. zooals onze lezers zullen begrijpen, in Waalwijk worden ge speeld. oor WVB staat daarmede behoud van haar plaats in den IVCB op het spel. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Hoewel het programma voor Be Ready nog niet is afgewerkt, gelooven we toch dat de geel-zwarten voorloopig niet meer binnen dc lijnen zullen komen, wat zeer jammer genoemd mag worden, daar er eenige opleving te bespeuren viel. Het eerste elftal van SDO speelde Za terdagmiddag j.l. een uitwedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den BVB tegen Stormvogels in Woudrichem. Zooals wij verwacht hadden heeft SDO dezen wedstrijd in een overwinning om gezet. Deze ontmoeting was van het be gin tot het einde zeer spannend. SDO loonde zich echter in alle opzichten de meerdere van Stormvogels en wist zoo doende met een 2—0 overwinning uit het strijdperk te treden. CAPELLE. NOADWIT-ZWARiT. Bovengenoemde wedstrijd werd j.l. Zaterdagmiddag te Wyk gespeeld. Of schoon de Wit-Zwarten overwegend sterker waren konden zij het niet verder dan een gelijk spel brengen. Zulks pleit niet voor de voorhoede der Wit-Zwarten, die wij toch wel eens beter werk hebben zien verrichten. Nadat er ongeveer een kwartier ge speeld is krijgt NOAD een vrije schop op den rand van het strafschopgebied te nemen, waardoor zij met 1—0 de lei ding weet Ie nemen. Capelle tracht dezen achterstand op te halen, doch het lukt haar niet en het succes komt aan de an dere zijde, wanneer bij een NOAD-aanval zy haar stand weet op te voeren tot 20. Nu pakt Capelle stevig aan en voor de rust weel zij haar achterstand te verklei nen tot 21. Na de rust is Wit-Zwart overwegend sterker, doch voorloopig blijft de gelijk maker uit. Na ongeveer 20 minuten ge speeld tc hebben weten de Wit-Zwarten gelijk te maken, 2—2. Van beide kanten wordt er stevig aangepakt om den win- nenden goal, doch deze blijft uit. Even voor het einde wordt het nog een hache lijk moment voor de Wit-Zwarten wan neer NOAD een penalty te nemen krijgt, doch deze wordt tegen den paal gescho- ten, zoodat het einde komt met een »e- lijk spel. A.s Zaterdag komt SDO uit Sprang bij de Wit-Zwarten op bezoek. Deze plaat selijke wedstrijd zal wel de noodige be langstelling Opwekken. Doch willen de Wit-Zwarten kans op succes hebben, dan moeten zij beter aanpakken dan zij j.l. Zaterdag gedaan hebben en zal het aan- vals-quintet meer actiever moeten optre den, anders zien wc een nederlaag te°e- moet voor de Wit-Zwarten. WIELERSPORT. SLAATS -MARTENS WINNEN TE TILBURG. Tot de weinige wielerbanen die nog met succes blijven draaien behoort ook de Tilburgsche wielerbaan Vitesse. Ook Zondag was er weer een groote belangstelling en juist daarom is het zoo jammer dat er nu niet getoond werd wat men redelijkerwijs gesproken kon ver wachten. De strijdlust in den koppelwed- stryd was nu juist niet wat je noemt. GO K.M. Koppelwedstryd1 Slaats Martens met 0 pnt., in 1 uur 26 min. 27 sec. Op 2 ronden: 2 Van Helvoirt—Van Gent met 9 pnt. 3 Huys—Loncke met 1 pnt. Op 3 ronden4 BakkerKremers met 11 pnt. 5 ZwartepoorteGroenewe- gen met 4 punten. Dc achtervolgingen waren van iels beter gehalte. Pijnenburg had weinig moeite met Huys, evenmin als Slaats met Loncke. Het gemakkelijke rijden van Slaats viel hier, evenals in den koppel- wedstrijd op en dwong ieders bewonde ring af. Achtervolging over max. 4 K.M. Pij nenburg wint van C. Huys met 70 M. in 4 min. 37 sec. Slaats loopt Loncke in na 2610 M. in den tijd van 3 min. 24 sec. In de klassementswedstrijd was Groc- newegen veruit de beste en won dan ook zonder zich bijzonder in te spannen. Hy won drie van de vijf klassements- sprints. Klassementswedstryd over 5 K.M.: 1 Groenewegen met 13 pnt. 2 Van Gent met 8 pnt. 3 Martens met 8 pnt. 4 v. Helvoirt met 1 put. Op 1 ronde: 5 v. Hout, 0 pnt. DUIVENSPORT „DE JEUGDIGE VLIEGERS". Zondag 7 Mei hielden de postduiven- verecnigingen „De Jeugdige Vliegers" Waalwijk en „De Postduif" Drunen, een gecombineerde wedvlucht vanuit Qui- vrain (België). Afstand 172 K.M. Eerste duif om 11.52.5; laatste duif om 12.10.4. De prijzen werden behaald als volgt: Th. v. d. Geld 1; A. van Eeten 2, 4 5 13; Ant. van Hilst 3 15; II. Pullens 6; C. Schuwer 7; A. Stam 8, 16; Jos. de Pef- fer 9, 11 17 20 24 28; TI. van Ravensteiju Drunen 10; Ant. Timmermans 12; H. Knippels 14, 25; J. van Veldhoven 18; A. Verhoeven 19, 30; A. van Spyk 21; B. van der Pennen 22; Joh. Verhoofstad 23, 29; L. de Bruine 26; H. v. d. Wiel 27. De extra prijs over 3 vluchten is ge wonnen door .Th. v. d. Geld. Een jonge duif geschonken door L. Landmeter uit 's-Bosch, werd gewonnen door A. van Eeten. Tevens hield bovengenoemde vcr- eeniging een wedvlucht vanuit Vilvoor de (België). Afstand 96 K.M. Los om 8.30 uur. Eerste duif om 9.59.25; laatste duif om 10.22.53. De prijzen werden als volgt behaald: Ant. van Hilst 1, 10; Adr. Hensen 2; P. Wïllemse Drunen, 3, 7 16 18; A. Ver hoeven 5; A. van Eeten 6, 12 24; H. Knip pels 8, 13 28 30; Th. v. d. Geldt 9, 15; vJ/> 29; Jan van Veldhoven 14, 26; Jos. de Peffer 17, 27; Joh. Ver hoofstad 19; A. Stam 20, 21; B. van dei- Pennen 22; W. Vivecn Drunen 23; L de Bruine 25; C. Schuwer 31. „DE EENDRACHT". Wedvlucht vanuit Quivrain op 7 Mei 1939. E: 1- (L Velden 1, 2 24; G. van Huiten 3 29 30 46 18 67; de Ronde 4, 10 13 27; K- Broumels 5, 22 42 53 56; Duijvekam 6, 19 25; J. Verhagen 7, 16 61; Fr. Schoe- mans 8, 58; Stokwielder 9, 36 47; P L. Pullens 11, 32 45; P. v. d. Hout 12, 20; J. Alessie 14, 66; J. de Wit 15, 28 38; van Bokhoven 17, 41 60; A. v. Eyck 18, 49 55 68; G. Schoemans 21, 26 40 54; Leyten 23, 59; de Kloe 31; J. Schoemans 33, 65; C. Witlox 34, 35 37 50 52; G. Strijk 39; P. Schoemans 4; I). van den Boomgaard 44; J. Brands 51; M. Zwaans Ü7; II. v. Zeist 62; C. Verhulst 63, 64 In concours 203 duiven. Eerste consta teering 11.45.44; laatste constateering 12.13.29. Los om 9 uur. Afstand 171 km. Wedvlucht vanuit Vilvoorde. In concours 42 duiven. J. de Wit 1, 6; J. v. d. Heuvel 2, 12; J. van Bokhoven 3, 9; D. de Kloe 4; G van Huiten 5, 7 13; C. Witlox 8, 10; J. Verhagen 11; K. Broumels 14. Los 8.30 uur. Afstand 95 K.M. Eerste duif 10.5.49; laatste duif 10.35.23. BILJARTEN. De uitslag der vriendschappelijke ontmoeting tusschen-de W.B.C. en'de vereeniging Ons Genoegen was als volgt: Ons Genoegen. J. de Graaf 100 Fr. Slaats 100 Th. v. Weerd 100 Jos. Klercx 100 J. Beerens 62 J. Rombouts 64 W. B. C. Fr. Slaats C. v. Berkel Ch. v. Berkel A. v. Berkel P. Danckaert W. Lamers Tevens moet hier nog vermeld wor den de prestatie van den heer J. de Graaff, die begon met een serie van 48 punten en in 5 beurten de 100 vol maakte. SPORT-VA RtA Door haar gelijk spel tegen Union heeft Venlo beslag gelegd op het hockey-kam- pioensehap van Nederland. Nederland is door een een 41 neder laag tegen Polen uitgeschakeld van ver der deelnemen aan het tournooi om den Davis-beker (tennis). Zoowel van Swol als Hughan verloren Zondag hun enkel spel. Polen zal nu in de volgende ronde uitkomen tegen Duitschland. In tegenwoordigheid van maarschalk Balbo, is te Tripolis de automobielwed- sryd om den grooten prijs van Tripolis gehouden. In de hoofdklasse werd de zege be haald door den winnaar van de beide voorafgaande jaren, den Duitschcn cou reur Hermann Lang met een nieuwe klei nen Mercedes Benz, cylinderinhoud 1,5 1. De 17-jarige Belg Vingerhoedt heeft te Marseille het wereldkampioenschap bil jarten klassieke fantasie behaald. Tweede werd v. d. Kerkhove, eveneens een Belg. Volgens „Paris Soir" zou de oud-wiel renner Klaas van Nek, thans woonachtig te Brussel, optreden als technisch leider van de Nederlandsche ploeg in de Ronde van Frankrijk. Op 14 en 15 Mei worden de bokskam pioenschappen van Nederland gehouden. Ongeveer 50 boksers hebben ingeschrc- De Amerikaansche 4ennisjcugd is een nieuwe ster opgedoken, waarop velen hun hoop hebben gevestigd. Het is een Californiër Welby van Horn genaamd, die tijdens een tournooi te Los Angeles den voor de Davis Cupploeg in aanmer king komende Jack Tidball versloeg. Vyf-en-dertig duizend inwoners van do Finsche hoofdstad zijn op het oogenblik bezig een of andere vreemde taal te loe ren, om straks vele bezoekers van de Olympische Spelen behoorlijk te kunnen helpen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3