H Plaatselijke Berichten. li NIEUWS UIT DE Woensdag 10 Mei 1939 No. 36 De Echo van het Zuiden Tweede blad DRUNEN. DUSSEN. SPRANG—CflPELLE. WASPIK. GEERTRUIDENBERG. GEMEENTERAADS VERKIEZING. Canclidaatstelling voor den Gemeen teraad van Waalwijk op 9 Mei. De volgende lijsten zijn ingediend: R.K. Staatspartij: V/. P. C Eibers, Smolders F. C.. Pullens C. W Klijn J. H. J„ v. Beijnen E. P., Rocx, F. C., v. Loon Joh., Buykx P. A., v. Heeswijk J. J. M., Passier F., v. Loon M. J. P.. de Graaff J. W., v. Mil H. J. A., v. Seters A. J., Boers J. N. B. H., Bergmans H. J.. Strijk G. TK> Christ. Hist, en Anti-Rev.: Drie! M. v.. Verdoorn J. A., Mor tier I. C., Wijnands M., Zeist M. G. v.. Hoven C. P. v. d. Democraten: H. v. d. Waerden, F. Kemperman, J. N. Gerssen. Eigen lijst: Mandemakers J. A. Eigen lijst: Brouwer P. KANTOOR „NOORD BRABAND". Oorkonde ingemetseld. Gistermorgen werd ten hoofdkantore der N.V. Noord-Braband alhier het bij gebouwde gedeelte in gebruik geno men, hetgeen samenging met het plaat sen van een oorkonde in den muur in <*v>fie vestibule. y Behalve de directie met familie en het voltallige personeel van den binnen dienst, waren aanwezig de heeren Jac. van Bendegom, architect, H. Strijbosch opzichter en J. de Bont, aannemer. Nadat namens de directie door den heer W. Timmermans het woord was gevoerd, verzocht hij den jeugdigen Philippe Timmermans, „zoon van den achterkleinzoon van wijlen den heer Willem Timmermans, oprichter der Maatschappij" zooals de oorkonde ver- t, meldt, deze in den muur aan te bren gen en de eerste specie voor het aan- metselen toe te voegen. Een bronzen gedenkplaat dekt deze plaats op keu rige wijze af. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door den heer A. van Zeist, na mens het kantoorpersoneel, door den heer J. de Bont en vervolgens door den heer J. van Bendegom, die de directie een stel raam-medaillons in glas- en lood aanbood, voorstellende het wapen der Maatschappij en de Wapens van Waalwijk en Brussel, hoofdzetels der Maatschappij in Nederland en België. Temidden van een overvloed van bloemen werd vervolgens de eerewijn mj aangeboden. EXAMEN. Mej. J. A. van Zeist, Hoofd der Chr. Bewaarschool Besoijenschestraat 18, is 5 Mei te Rotterdam geslaagd voor 't praktijk examen. DE ROODE KRUIS OEFENING. ONGELUKKENREEKS IN WAALWIJK. Wel nimmer zullen er in onze ge meente in kort tijdsbestek zooveel on gelukken zijn gebeurd dan Zaterdag j.l. Het Ziekenhuis was volgeladen met zwaar en lichtgewonden, die geregeld per ambulancewagen en brancard bin nen werdén gebracht. Bij de haven zakte een groot ge bouw in elkaar en onder de puinho pen moesten 5 personen opgegraven worden die allen gewond waren. Twee daarvan waren er zeer ernstig aan toe, en moesten direct naar het ziekenhuis worden vervoerd. Slechts even nadien bereikte ons een alarm- bericht uit Baardwijk. Daar was een vliegtuig op duizelingwekkende hoog te in vrille geraakt en tegen onze oude trouwe moeder aarde te pletter gestort, ne twee inzittenden werden zeer ern stig gewond. Bovendien bleef het hier niet bij, want dit ongeluk was wel zeer gecompliceerd. Een paard, dat n.l. voor een maaimachine was gespannen nam de becnen en wel in dergelijk tempo, dat de bestuurder van dit voer tuig voorover tuimelde en tusschen de messen van de machine bekneld ge raakte. De man werd vreeselijk ver minkt. Twee eerzame visschers, die in een roeibootje op het kanaal bezig wa ren zich een soupétje te verschaffen, waren zoo geschrokken door het ver schrikkelijke, dat ze voor hun oogen zagen afspelen, dat ze beiden in het lev tuimelden, waardoor er een f fr&rd gewond. Hij was namelijk langs len rand van de boot geschaafd. De ambulancewagen snelde toe, maar reed onderweg een man aan, waar door deze een schedelbasisfracti.ur dit echter alleen maar op papier en a maar op papier en dienden de ingeente ongelukken slechts om de ,jde van de leden van het Roode iiiis te bepalen. iiervoor was Zaterdagmiddag een ening georganiseerd, met boven om- reven gestelde ongevallen. Na ter atse verbonden te zijn werden de 'onden naar het ziekenhuis ver- "d, waar zij onder leiding van dr. iermans door de vrouwelijke leden r garde werden verzorgd, leze oefening is volkomen geslaagd de ledeu hebben bewezen, dat zij lit hebben getrokken van de les- aflo#p werd verzameld in het jieenteluis, waar dr. Kol ster de sec- comra ndant onder wiens leiding ie oeRhng in groot verband stond, c deeK'mers hartelijk toesprak en di*'v bracht voor hun ijver en activiteit. Hij verklaarde, dat de oefe ning goed geslaagd mocht genoemd worden en sprak de hoop uit, dat in de toekomst meerdere oefeningen in groot verband zouden kunnen worden gehouden. Verder legde spreker er den nadruk op, dat in verschillende om liggende plaatsen, waar de afdeeling ook leden en donateurs heeft derge- ok leden en donateurs heeft, derge lijke oefeningen eveneens moeten worden georganiseerd. Verder memoreerde hij nog, dat het, aan de eenige maanden geleden ge houden loterij, te danken iste dat de afd. nu zoo keurig in uniform gesto ken voor den dag kan komen, want uit de opbrengst van die loterij wer den de uniformen betaald. De afd. Waalwijk van het Neder- land .ch Roode Kruis kan terugzien op een nuttige en interessante oefening, welke ongetwijfeld voor deze nuttige en onmisbare instelling propaganda zal maken. Het geheel stond onder leiding van de sectie-commandant dr. Kolster, ter wijl de oefeningen aan de Haven en in Baardwijk werden geleid door de ploeg-commandanten de heeren D. J. v. Oss en Mulders. De leiding van den ambulance-dienst werd verzorgd door ploegcommandant den heer E. v. d. Plu ij m. EXAMENS R.K. H.B.S. A. TE WAALWIJK. Het rijks-toelatingsexamen voor de Nederlandse taal wordt afgenomen op 15 Juni v.m. De eindexamens zijn door Z.Exc. den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vastgesteld op de vol gende data: schriftelijk van 1 t.m. 7 Juni: mondeling op 28, 29, 30 Juni en 1 Juli. De deskundigen voor deze examens zijn dit jaar: Mevr. N. Boelen-Ranneft, 's-Graven- hage: J. L. Baas, Maastricht en J. Stein- hart, Bleijerheicle-Kerkrade. TENNISCLUB. Wederom is een nieuwe tennisclub opgericht, thans op de baan van hotel ,.de Twee Kolommen". Voorzitter is de heer Kees Eibers Jr., secretaris de heer J. Blom en penningmeester de heer H. Boers. De naam der club is: ,,De Matten klopper". WERELDKAMPIOEN BILJARTEN. Zooals wij Zaterdag reeds mededeel den komt de wereldkampioen-amateur biljarten in café City van den heer de Ruijter zijn kunde demonstreeren. Thans kunnen wij ook de datum hiervan mededeelen; die is op Dins dag 16 Mei a.s. 's avonds om 8 uur. In ons blad van Zaterdag komen wij hierop nader terug. Naar de nieuwe Gemeenschap. De heer H. van Well, voorzitter der afd. Waalwijk van de R.K. Staatspartij, heeft zich bereid ver klaard het voorzit'erschap te aan vaarden van het plaatselijk comité van actie »Naar de nieuwe Gemeen schap». De Passiespelen. Schitterende vertolking door het gezelschap Fassnacht. Zijn de Zaterdag,Zendag en Maandag opgevoerde Passiespelen een pres tatie geworden die verre onze ver. wachtingen overtrof. Het mooiste verhaal aller tijden, werd hier op uitnemende en indrukwekkende wijze vertolkt, hetgeen een diepe indruk op de bezoekers achterliet. Het spel was uitmuntend,dedécors en costuums waren afde belichting, vooral na den kruisdood was be angstigend en de begeleidende muziek was zeer stemmingsvol. De kern van het gezelschap bestaat uit 7 personen. De Christusfiguur, die meesterlijk gespeeld werd door Aug. Fassnacht zelf, staat boven alle critiek. Van het begin tot het einde toonde deze begaafde acteur ons bijzonder goed spel. De climax, zoowel van hetgeheele spel als van de vertolking van de Christusfiguur werd gevonden in den kruisdood. Indrukwekkend en beangstigend nauwkeurig werd dit drama opgevoerd. Het moment,dat de Messias dan sterft verdient allen lof, want hierbij werd een begaafd heid ontplooit zooals wij nog zelden zagen. En dan komt de donder en tooneeie werden gebracht. Het too neel is dan in duisternis gehuld en in het licht van de woelige natuur elementen zien wij telkens den ge storven Christus aan het kruishout hangen. Vooral dit moment maakte diepen indruk. Mej. W. de Rijk had de Maria-rol in handen. In het begin zagen wij haar iets of wat onzeker, maar geleidelijk aan kwam zij er beter in en bereikte zij ook een hooge graad van tooneelvaardigheid. Voor Mej. F. de Bruin (Maria Magdalena) geldt hetzelfde. Naast de Christus figuur bekoorde ons het meest het spel van Karei van der Does, die de Judas. Pilatus en Herodus-rol speelde. Vooral in de uitbeelding van Judas bereikte hij een hooge tooneelcapaciteit. Schitterend heelde hij de geldzucht en daarna den angst en wroeging uit. In Pilatus kwam duidelijk tot uiting de minachting voor de Joodsche priesters, die den dood vroegen voor een onschuldige. Verder verdiende het spel van Willem van Dam en J. Kölner, resp. als Caïphas en Pharizeëer ieders bewondering. De Johannus rol vond zijn bezet ting in J.v. Dijk. In het begin was ook hij wat onzeker en kon hij zich niet op het zelfde spelpeil van de andere vertolkers handhaven, maar geleidelijk aan werd zijn personifi catie beter. Tot slot nog een enkel woord over de figuratie. Deze geschiedde geheel door Waalwijkers en hoewel het lang niet vlekkeloos ging, dwong bet toch, gezien de enkele uren van voorbereiding onze waardeering af. Alles te samen kan het gezelschap terugzien op een meesterlijke voor. stelling van het goddelijke drama, met vele sublieme en indrukwek kende momenten, die ongetwijfeld een diepen indruk op de bezoekers zullen achterlaten en die'n drukker bezoek dubbel had verdiend. Bezoek aan Waalwijk. Dinsdag brachten de leerlingen der Haagsche Schoenmakersvak school onder leiding van den leeraar, den heer van Vegte, een bezoek aan de lederfabrieken P. van Loon Gzn. en H. H. Jansep en aandeTimtur- schoenfabiiek alhier. Voor deze laatste werd'een groeps foto van 't gezelschap gemaakt In »De Twee Kolommen» werd gepauseerd. Ongeval. Twee fietsers kwamen Zaterdag avond door verkeerd uitwijken in botsing, met het gevolg dat beide eenige kwetsuren opliepeneen van hen werd aan 't oog gewond. De werkloosheid. In de afgeloopen week stonden* bij het agentschap der arbeidsbe middeling alhier 98 werkzoekenden ingeschreven, waarbij 19 als ge deeltelijk werkloos. Ongeval. Tijdens militaire oefeningen inde heide alhier kwam een der motor rijders zoodanig met zijn machine te vallen, dat hij verwondingen op liep aan hoofd en armen. Nadat hij door Dr. Akkermans uit Drunen verbonden was werd hij per zie kenauto naar het hospitaal in Den Bosch vervoerd. Collecte Reclasseering. De collecte ten bate der Nationale reclasseering heeft in onze gemeente een bedrag van f 26,50 opgebracht. Jubilea bij de firma v. Riel en Co. Dezer dagen herdachten de hee ren G. Minpen, J. Pulles en F. v.d Wiel den dag waarop zij voor vijf en twintig jaar bij de firma v. Biel en Co. schoenfabriek te Drunen in dienst traden. Zij werden daarvoor in intiemen kring en op hartelijke wijze gehuldigd door den heer C. v. Riel. Spr. dankte de jubilarissen voor hun werkzaamheid, ijver en trouw, die zij gedurende al die jaren voor de firma aan den dag hadden gelegd. Als stoffelijk blijk van waardee ring en blijvend aandenken bood de heer C. v. Riel den jubilarissen ieder van hen een gouden horloge aan. Telefoondienst. Wegens toeneming van het tele foonverkeer is met ingang van 8 Mei het hulpkantoor alhier op werkda gen voor den teleloondienst open gesteld van 8 tot 21 uur, dus den geheelen dag. Candidaatstelling gemeenteraad. Bij de gisteren gehouden candi daatstelling werden 5 lijffen inge diend, te weten Lijst 1 v. Halder M. CMus kens Chr. M., v Huiten P. A. C., Vrijhoeve M., v. Wezel J., v. Dal C., Brok Arn., v. Delft C Muskens M. A Lijst 2. Maas H. 3. de Wijs H. L. W Voor braak P. Lijst 4 Vughts C. J.. de Raai P., v. Drunen R., de Kruyf H. M. Lijst 5. v. d. Wiel W„ KuysTh. ELSHOUT. Meiviering in Elshout. De eerste Zondag der Meimaand stond wederom in het teeken der Mariavereering in Elshout. Talrijke pelgrims waren van heinde en ver gekomen om de Wonderbare Moeder in haar genadeoord te vereeren. Rij de eerste H. Mis, die werd opge dragen was de kerk veel te klein. Velen moesten zich tevreden stellen met een plaatsje in het portaal of op het kerkplein. In den loop van den voormiddag kwamen verder nog de processies uit Tilburg met een tiental auto- bu,SS«nr V?n -'?e B B A' Bedevaarten uit aalwijk en Nieuwkuijk bege leid door harmonie of fanfare. Na de H. Mis te hebben bijge woond trokken de verschillende processies naar de kapel. Dinsdag kwamen de Eerw. Paters uit kaatsheuvel met hunne studen. ten ter bedevaart. In den loop van deze week wor den nog enkele bedevaarten ver wacht. Donderdag en Zaterdagavond zal er telkens om acht uur in de parochiekerk een plechtig H Lof worden opgedragen. Botsing. OP den weg naar Elshout vanaf Drunen kwamen een tweetal fietsers met elkaar in hotsing. Terwijl het karretje van de een zoodanig werd beschadigd, dat hij de reis te voet naar Waalwijk moest maken liep de ander enkele verwondingen op aan de handen, maar kon toch nog fietsen. Zondag j.l. had alhier in hel Ver- eenigingsgebouw een vergadering plaats van de damesleden van het Wit- Gele Kruis alhier, waarop de Wijkver pleging werd besproken. In principe werd besloten een wijk verpleegster aan te stellen waarvoor men dan zou samenwerken met het Groene Kruis te Eethen. Bij het enten der hoornen, kreeg dhr. P. Teuling een pot kokende entwas over hand en arm, waardoor hij ern stige brandwonden bekwam. Door de zuster van het Groene Kruis te Eethen werd de eerste geneeskundige hulp verleend, waarna hij zich verder onder behandeling van dr. van Vuuren kon stellen. Zondag j.l. werd aan de militai ren welke aan het Capelsche Veer ge legerd zijn, alhier een vroolijke avond bezorgd. Uit de opbrengst van de hiervoor gehouden collecte werden zij onthaald. Door de fanfare Wilhelmina werd een omgang door hel geheele dorp ge maakt, waarna den dag in hotel Lee mans op zeer aangename wijze werd doorgebracht. Deze sympathieke geste der Dus- sennaren werd door de militairen wel gewaardeerd. HANK. De visscher v. d. P. alhier, heeft bij de plaatselijke politie aangifte gedaan dat een tweetal vischfuiken, welke hij had gezet in de rivier ,,De Bleek" al hier stuk waren gesneden en getrokken. Het is te hopen dat de politie er in slaagt de dader(s) van deze laffe daad op te sporen. Een dochtertje van dhr. v. Dalen, viel dezer dagen per ongeluk in de ri vier „De Gantel" alhier. Gelukkig werd het gezien door juist ter plaatse zijnde buurlui die de kleine van een wissen dood v/isten te redden. SPRANG. Onder zeer groote belangstelling had j.l. Dinsdagmiddag op de alge- meene begraafplaats alhier de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk om hulsel van wijlen den heer J. J. Dal- maijer, die j.l. Zaterdag in den ouder dom van ruim 86 jaren overleed. De overledene was een in den lande bekend maatschoenmaker. Op kerke lijk gebied was hij vele jaren een voor aanstaand persoon en was hij geduren de een 35-tal jaren ouderling der Geref. Kerk. Ook op sociaal terrein had de over leden? groote verdiensten: hij was op richter der afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond Patrimonium, waarvan hij 25 jaar voorzitter was en sinds 5 jaar eere-voorzitter. Ten sterfhuize werd de rouwdienst geleid door den Weleerw. heer Ds. B. A. van Lummel, die als Schriftgedeelte ter overdenking koos 2 Corinthe 5 en die er op wees dat er reden was om God den Heere te danken voor wat Hij in den overledene aan de gemeente had geschonken, waar dhr. Dalmaijer gedurende den tijd dat de Geref. ge meente vacant was een zeer groot deel van het ambtelijk werk op zijn schou ders had genomen. Z.Eerw. schetste den overledene als een blijmoedig christen, die steeds mocht getuigen dat hij door de genade van Jezus Christus wanneer zijn aardsche huis verbroken zou worden een eeuwig huis in den hemel had. Gezongen werd de lieve lingspsalm van den overledene: „Gij toch. Gij zijt hun roem, de kracht van hunne kracht", enz. Het stoffelijk overschot werd hierna uitgedragen door leden der afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond Patrimonium. In den rouwstoet merkten wij o.a. op den kerkeraad der Geref. Kerk, Ds. J. C. Hagen van Zwijndrecht, vroeger predikant alhier, het bestuur der Afd. Patrimonium, het bestuur der A. R. Kiesvereeniging, enz. Op de begraafplaats werd de lijk baar grafwaarts gedragen door leden en oud-leden van den kerkeraad. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten sprak Ds. van Lummel de groote schare belangstellenden toe, waarbij Z.E. er op wees dat er wel gezegd wordt: „Dalmaijer is niet meer", maar dat Dalmaijer nu leeft bij God. door zijn geloof in Jezus Christus. Ds. van Lummel drong er bij de omstan: ders op aan niet uit te stellen met ook tot Jezus te gaan. Die ook hun Borg en Zaligmaker wil zijn. Namens Patrimonium, waarvan de overledene 25 jaar voorzitter was, wer den woorden van dank gesproken voor wat God de afdeeling in dhr. Dalmaijer heeft geschonken, die het hier had aan- gedurft te wijzen op den eisch om ook op het terrein van het sociale leven voor de eere van Koning Jezus uit te komen. De overledene werd daarbij geschetst als een trouw ziekenbezoe ker en een voorzitter die ter juister tijd het juiste woord wist te spreken, de kracht daarvoor alleen puttende uit het Woord Gods. Een kleinzoon van den overledene dankte vervolgens namens de familie den kerkeraad, de predikanten Ds. v. Lummel en Ds. Hagen, de besturen van Patrimonium en A.R. Kiesvereeniging enz. voor de betoonde belangstelling tijdens de ziekte en voor de laatste ee. aan den overledene betoond, daarbi bovenal den getrouwen Verbonds-Go' dankende voor wat Hij de familie i. den overledene had geschonken. Op verzoek der familie sprak Ds. Hagen tenslotte de Geloofsbelijdenis uit en dankte met het „Onze Vader". Wegens den regen moest de marsch van de leden der Chr. Gymna- stiekvereeniging „Pro Patria" j.l. Za terdagmiddag wederom worden uitge steld. Bij gunstig weer zal deze a.s. Zater dagmiddag plaats hebben, waarbij om half drie vanaf het vereenigingslokaal zal worden afgemarcheerd. CAPELLE. Zaterdag had op het kerkhof al hier een eenvoudige plechtigheid plaats en wel de overdracht van een, namens de muziekvereeniging Euterpe" te 's-Gravemoer, de Chr. Gemengde zang- vereeniging „Excelsior" te 's-Grave moer, de Chr. gemengde zangvereeni- ging „Excelsior" en het daaraan ver bonden kinderkoor „Klein Excelsior" te Sprang, de Chr. gemengde zangver- eeniging „Hallelujah" te Almkerk en de muziekvereeniging „Kunst na Ar beid" alhier, op het graf van hun over leden directeur, den heer Alb. Christ, geplaatsten gedenksteen. Deze plechtigheid werd bijgewoond door vele belangstellenden, w.o. zeer veel bestuurs- en werkende leden der vereenigingen, die op deze wijze uiting hebben willen geven aan hun dank baarheid voor het vele werk. dat de overledene voor de vereenigingen heeft gedaan en voor de wijze, waarop hij zich voor hen verdienstelijk heeft ge maakt. Namens de verschillende vereenigin gen werd de gedenksteen door.Ds. T. H. Oostenbrug met een gevoelvolle rede aan de familie van den overledene opgedragen, waarna uit naam dezer vereenigingen de heer W. Verschoor, voorzitter der Chr. gemengde zangver- ecniging „Hallelujah" te Almkerk, Ds. Oostenbrug dank bracht voor zijn be reidwilligheid deze plechtige overdracht te willen verrichten. De oudste zoon van den overledene bedankte namens de familie de vereenigingen voor de wijze, waarop zij de nagedachtenis aan zijn vader hebben willen eeren en Ds. Oostenbrug voor de gevoelvolle en me delevende woorden bij deze gelegen heid gesproken. Bij de j.l. Dinsdag plaats gehad hebbende candidaatstelling voor de op Woensdag 7 Juni a.s. te houden stem ming ter verkiezing van leden van den Raad der gemeente Sprang-Capelle zijn de navolgende candidaten gesteld: Lijst A.R. Sprang 1 G. j. van Wil- ligenburg, 2 C. B. Timmermans, 3 G. L. Vos, 4 W. M. Dalmaijer, 5 J. W. Genuït Jr., 6 C. J. van Heijst, 7 C. Bras penning. Lijst Chr. Nat. Actie 1 H. J. Ver steeg, 2 P. van der Hoeven; 3 W. H. Spuijbroek, 4 Adr. P. Dekkers, 5 Joh. Pruissers, 6 H. J. Werther, 7 W. van Oversteeg. Lijst S.D.A.P. 1 Chr. van Peer, 2 J. H. Jansen, 3 M. van der Schans, 4 M. Mouthaan, 5 G. H. Willemsz. Lijst Chr. Hist. 1 G. van der Hoe ven, 2 J. van Beek, 3 J. Huysman, 4 J. Haverhals Jac.zn., 5 J. J. de Man. Neutrale lijst 1 G. A. S. de Bas. 2 R. Middelkoop, 3 J. Ph. W. Sneep, 4 Adr. M. Verheijden Adr.jn., 5 J. Kraak 6 J. Michaël. Lijst A.R. Capelle 1 H. W. Kerst. 2 Jac. Vos, 3 J. Haverhals, 4 A. C. Metz- ke, 5 R. van Drongelen, 6 P. Wage- makers. De poslduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieu- wevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Vilvoorde B.af stand gemiddeld 93 km., waarbij de eerstaankomende duif, welke vloog met een gemiddelde snelheid van 1111.89 m. per minuut, werd geconstateerd om 9.51.55, terwijl de laatste prijswinnen de duif, welker gemiddelde snelheid 805.10 m. was, werd geconstateerd om 10.13.10. De uitslag van deze wedvlucht luidt als volgt: H. van Campen 1J. Meter 2, 17, 25, 44, 46 en 53: Adr. Spierings 3. 7 en 35; J. Versteeg 4; 22 en 27; G. Treffers 5, 13. 16, 20. 31, 37 en 40; Gebr. van Onzenoort 6, 23 en 43: J. de Jong 8; H. Vos 9, 12 en 33: St. van Peer 10, 14 en 41; W. Versteeg 11 en 34; P. Bakkeren 15 en 47; D. Verha gen 18, 32 en 50; J. Rosenbrand 19 en 26; E. Haverhals 21, 36 en 42; B. Pols 24 en 49: J. de Jong 28 en 54; P. Pruijs- sers 29 en 45; J. van Doornik 30; Th. van Beek 39; J. Nieuwenhuizen 38; J. Zwart 48 en Adr. Blom 51 en 52. Eerste overduif: P. Bakkeren. Aan getoonde duiven: Gebr. v. Onzenoort, St. van Peer, J. Meter, J. Versteeg en D. Verhagen. Voor de wedvlucht vanaf Noyon (Fr.) worden de duiven a.s. Vrijdag avond tusschen 7 en 9 uur in het club lokaal ingekorfd. De afd. Sprang-Capelle van den Med. Bond van Boerinnen e.a. Platte- andsvrouwen houdt a.s. Donderdag 11 dezer des avonds half acht in het ge- )ouw voor Chr. Belangen aan 't Brug getje een algemeene ledenvergadering. 3e agenda vermeldt o.m. besprekingen over cursus „Zomerschotels". excursie naar de Gero-fabriek te Zeist en Alg. Piov. jaarvergadering te 's-Hertogen- >osch met bezoek tentoonstelling „Ide aal Wonen". De voctbalvereeniging „Wit Zwart" speelde j.l. Zaterdagnamiddag voor de le klasse van den Brab. Voet- )albond te Aalburg tegen „Noad", welke wedstrijd in een gelijk spel ein digde. 2 2. \S Bij het naar huis rijden had Za terdagmiddag een meisje uit Raams- donksveer, werkzaam op één der fa- >rieken te Waalwijk, te dezer plaatse het ongeluk bij het uitwijken met haar fiets te vallen, waardoor zij zich der mate bezeerde, dat zij met een jui^t pas- seerende bus naar haar woonplaats vervoerd moest worden, waar zij zich onder geneeskundige behandeling stel de. Ls CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. lste lijst: J. II. Smits, L. Kuijsten, L. H. Timmers, M. A. Mathijsscn, J. P. Ackernians, P. A. Smits, P. C. Buykx. 2de lijst: W. Pruijssers, L. Verduijn, M. Ruijtenberg, G. van Dalen, C. A. de Rooij. .3de lijst: D. C. v. d. Rijken. 4de lijst: A. P. Brokx, L. v. Gorp. 5de lijst: E. J. Rubbens, W. H. Zijl- mans. A. C. J. Kamp, A. A. C. v. Hoorn, A. M. C. Schoenmaker. 6de lijst: M. van Dongen, G. \V. Zijl mans, G. A. Baaten, J. M. Zijlmans Wzn., \V. A. de Glas, C. A. P. Lange- werf Plizn., J. P. C. Gijsman. Vergadering van den gemeente raad op Vrijdag 12 Mei a.s. des namid dags le zeven uur ten gemeentehuize. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. 2. Wijziging begrooting 1938 en 1939. 3. Besluit arbeidsovereenkomsten. 4. Benoeming controleur werkver schaffing en steunverleening. 5. Wijziging politieverordening. 0. Wijziging verordening op de winkelsluitingswet. 7. Besluit rentedragend voorschot der waterleidingmaatschappij. 8. Besluit vaststelling pensioens grondslag veldwachter en amb tenaar ter secretarie. 9. Wijziging verordening op bet schoolgeld. 10. Wijziging verordening openbare vermakelijkheden. 11. Vaststelling percentage straat belasting 1939. 12. Besluit toekenning van gelden voor Crisis B aan werkloozen. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Oefening kweekt Kunst' zal op He melvaartsdag deelnemen aan een con cours te Capelle a.d. IJsel. Terwijl de heer C. S. Donderdag avond even vertoefde in 't café van den heer P. Roovers maakte een ander van deze gelegenheid gebruik om zijn rijwiel weg te nemen. Anqifte werd hiervan gedaan doch tot heden mocht het niet gelukken den dader te pakken te krijgen. Voor de zooveelste maal was er tegenover Hotel van Iersel een lek in de hoofdbuis der waterleiding. Door de bevoegde instantie werd gezorgd dat door de Waterleiding-Mij. dit euvel spoedig werd verholpen. Het schijnt aan den grondslag te leggen dat daar geregeld de buizen defect geraken en wanneer er geen afdoende maatregelen genomen worden zal men nog dikwijls voor hetzelfde geval komen te staan. Op Maandag 15 Mei a.s. zal aan den adjudant-majoor magazijnbeheerder der artillerie-inrichting van hel hoofri- magazijn Delft ter standplaats Geer- truidenberg, de lieer J. Groeneveld, wegens 36-jarigen trouwen dienst de gouden medaille worden uitgereikt. Wegens gemis van een garnizoen te Geertruidenberg zal (deze ^uitreiking le Delft plaats vinden en wel des,v.m. 11 uur door den majoor-magazijn meester Smelser uit Delft, waarbij o.m. tegenwoordig zullen zijn Kapitein Brongers en Luitenant van Hoorn als mede een vertegenwoordiger van den directeur-generaal voor materieel van de landmacht. Adjudant Groeneveld heeft dus een heele staat van dienst achter den rug die de uitreiking der gouden medaille alleszins motiveert. r ■el' whra Cs

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5