SPORT f FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM, iaéüJt uit jjfcsike f/yütc, FRIESCHE HEEREN BAAI SPRANGGAPELLE. ten werken, welk verlies is moeten worden aangevuld uit de Vincentius- kas. O in een terugkeerend tekort te voor komen doet het bestuur van Vincentius reeds thans een beroep op de mede werkende liefdadigheidszin van de be volking. Nu de zaai- en planttijd daar is, staan velen in de gelegenheid met weinig kosten een perceeltje grond te betelen met een gewas, dat in op brengst aan de spijskokerijen te goede kan komen. Het verslag sluit met een woord van dank aan allen, die het instituut op een of andere wijze steunden. Hierbij wor den bijzonder genoemd: de landbou wers, de Jonge Boerenstand, de ver- eenigingen in het algemeen en Eupho- nia, Apollo en Bel Canto meer spe ciaal; de bloempjesverkoopsters en collectricen, de Eerw. Broeders en de Pers. mooie grote taart met die fijne kerseu erop kopen. Wat zou Moeder blij zijn wanneer ze die van hem kreeg. Ze zou hem nu zeker een grote jongen vinden. Weer keek hij naar de taart. Resoluut deed hij de deur van de mooie winkel open en stapte naar binnen. Er was niemand in de winkel. De bakker kwam naar voren en vroeg wat Jantje hebben wilde. „Die grote taart, daar meneer, met die kersen er op". „Jawel jongeheer". Weer ging de deur open en een del- tige dame kwam de winkel binnen. „Dag mevrouw", zei de bakker. „Dag bakker". Dan richtte ze zich naar Jantje. „Zo grote jongen, ga jij je moeder eens verrassen?" „Ja mevrouw". „Nu, maar dan ben jij een flinke kerel hoor als je zo sparen kan". „Als je belieft, jongeheer!" De bakker had de taart ingepakt en gaf hem aan Jantje. Deze zocht toen zijn beursje op en haalde er triom fantelijk zijn 27 koperen centen uit, de vrucht van twee maanden sparen. Even keek de bakker verwonderd en toen zei hij: „Zeg kleine man, je begrijpt toch zeker wel dat het veel te weinig is. Deze taart kost drie gulden". Jantje verschrok. Drie gulden, wal ontzaglijk veel en toen, heel bedeesd „Zoveel heb ik niet meneer, ik heb twee maanden gespaard en nu heb ik 27 centen bij elkaar gekregen. Ik vind hei erg jammer dat 't niet genoeg is' Toen mengde de lieve dame zich in het gesprek. „Zo vent, heb jij daar twee maan den voor gespaard?" „Ja mevrouw, ik had dertig cent bij elkaar gekregen, maar daar heb ik er drie van aan een blinden man gege ven". „Nou, dan ben jij een reuze flinke kerel hoor; en zal ik je nu eens wat zoggen? Omdat jij nu zo flink hebt gespaard en zo goed voor dien blinden man was, zal ik de rest wel aan den bakker betalen. Neem jij nu de taart maar mee en geef hem morgen aan je Moeder. Dag vent". Nauwelijks in staat de lieve me vrouw te bedanken en te groeten, vloog Jantje naar huis. O, wal zou moeder toch blij zijn. Nu was het ook voor zijn Moeder een echte Moederdag. M. B. van „De Echo van het Zuiden' Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. Nadruk verboden. 1) HOOFDSTUK I. Dageraad. De zon scheen op de natte straten van Mayfair en de landloopers en zwervers, die den nacht moesten door brengen in de open lucht, dankten den hemel voor het ophouden van den regen en de belofte van het mooie weer. De menschen, die in de huizen waren, uitten echter geen woord van dankbaarheid, want de zware gordij nen voor de vensters hadden het ge luid van den regen gedempt. Intusschen, niet alle bewoners van deze aanzienlijke buurt van Londen sliepen op dag en uur. Op de stoep van een huis op Seamore Place be vonden zich onder de glazen portiek twee menschelijke gestalten. De eene was een heer van middelbaren leef tijd in avonidcostuum en zijn luidklin- kend gesnork verried, dat hij in die pen slaap was. Zijn hoofd lag op de bovenste trede van de stoep en zijn GEWIJZIGDE LIJST. Van de gelegenheid om verbeterin gen of aanvullingen in de ingediende lijsten voor de candidaten van de ge meenteraad aan te brengen heeft de heer J. J. de Brouwer gebruik gemaakt om de bereidverklaring behoorende bij den lijst A. Snaphaan niet te teekenen, waardoor deze candidaat van deze lijst is afgevoerd. De lijst Snaphaan luidt thans 1. A. Snaphaan, 2. .1. B. v. Mos selveld en 3 A. Heeffer. GEGUND. Bij onderhandsche aanbesteding is het verbouwen van drie arbeiderswo ningen van den heer P. Robben, staan de in de Gasthuisstraat gegund aan de heeren Gebr. v. d. Hoven en de heeren Gebr. Brekelmans alhier. SPELDJESVERKOOP. De opbrengst van de speldjesverkoop ten bate van het werk der reclassee- ring is 52,09 geweest, in onze ge meente. EIERVEILING. Door de eiervereeniging alhier werd aan de afdeeling N.C.B. te Loonopzand afgeleverd 3000 eieren. De laatste ge noteerde prijs bedroeg 56 ets. per Kg. BURGERLIJKE STAND. Over de week van 4 tot en met 10 Mei. Geboorten: Paulus Gerardus Petrus z.v. P. P. Hazenberg en Aa. Ma. Pee- ters Johannes Henricus Maria z.v. G. A. Lips en Ma. Aa. Klijn. Overlijden: Ja. Klein, wed. van A. Lugsters, oud 85 jaren D. Dinge- mans, oud 60 jaren Ja. Schonis, oud 49 jaren. Huwelijken: L. A. Smits, oud 25 ja ren te Waspik en Ja. Verboven, oud 26 jaren te alhier J. G. Klijn, oud 29 jaren te alhier en Ja. Ma. Vugts, oud 28 jaren te alhier H. A. Dirks, oud 47 jaren en Aa. Keulemans, oud 34 jaren beiden te alhier H. Th. IJpe- laar, oud 27 jaren en Ma. Ja. Groot- swagers, oud 27 jaren beiden te alhier G. C. Knijpers, oud 38 jaren en Ea. Ja. Snoeks, oud 33 jaren beiden te al hier G. M. Vloemans, oud 33 jaren te Tilburg en Ca. Ea. Botermans, oud 30 jaren te alhier F. H. T. T. Eibers, oud 25 jaren te Waalwijk en Ja. Pa. Ma. Vloemans, oud 22 jaren te alhier. Huwelijksaangiften: L. J. van Rijs wijk, oud 29 jaren en Ma. Wessels, oud 30 jaren beiden te alhier J. Ivleijs- sen, oud 31 jaren te Waalwijk en Ma. Ja. Verhoeven, oud 28 jaren te alhier - H. J. Maas, oud 31 jaren le Waal wijk en Pa. Wa. Ja. Beerens, oud 28 jaren te alhier. Vertrokken personen: Aa. E. IJpe- laar naar Dongen J. van Biel naar Tilburg Ja. Verboven naar Waspik A. Snijders naar Sprang-Capelle A. W. Schellen naar Tilburg M. P. M. van Loon naar Dongen C. P. Groenedaal naar Dongen A. Groene- daal naar Dongen. BERKDIJK. VARKENSFONDS. In de Zondag gehouden vergadering van de Varkensfonds Steunt Elkander, werd o.in. besloten de uit keering bij een ongeval te verhoogen van 70 tot 80%, en de leden bij verkoop van een varken te verplichten dit te verzeke ren waarbij dan bij eventueele schade alles wordt vergoed. BERKDIJK—WASPIK. Zondag speelde Berkdijk in Waspik de laatste competitiewedstrijd. Waspik kan de leiding nemen maar dit is niet naar genoegen der Berkdijkers en A. van Gooi maakt gelijk 11. Hiermede wordt gedraaid. Na de thee maakt van Gooi een tweetal doelpunten waar door de stand op 13 komt. Waspik zet er dan alles op maar verder als de backs komen ze niet. Een aanval van Berkdijk wordt de Waspikkers noodlottig, want hieruit doelpunt P. Snoeren i4 waarmee het einde komt. SPRANG. Predikbeurten Zondag 14 Mei: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. Hofman van v.m. Besoijen. Bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Het dochtertje van N. alhier had Donderdagavond het ongeluk te vallen en kwam daarbij onder het paard van den landbouwer v. C. terecht, waarbij zij enkele verwondingen opliep en moest worden opgenomen. De hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die inwendige kneusingen constateerde. CAPELLE. Tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap „Het Eendennest" werd door de vergadering van stem gerechtigde ingelanden herkozen de heer Arn. Stam Sr. te Kaatsheuvel. De voetbalyereeniging Wit Zwart speelt a.s. Zaterdagnamiddag op het sportterrein aan de Willem van Gents- vaart voor de 1ste klasse Bral). Voet balbond tegen S.D.O. uit Sprang, j De postduivenvereniging De Luchtvaart houdt op Donderdag 18 dezer (Hemelvaartsdag) een wedvlucht met oude duiven vanaf Quievrain, waarvoor de deelnemende duiven Dinsdag a.s. des avonds tusschen 7 en 9 uur worden ingekorfd in het club lokaal aan de Nieuwevaart. Naar we vernemen heeft de lieer ,1. Michaël bedankt als lid van den Raad van Toezicht van de plaatselijke Boerenleenbank, Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half lien en des namiddags twee uur op te treden Ds. A. Vroeg in de Wey. VRIJHOEVE—CAPELLE. ij Op den 2den Pinksterdag in de Heistraat te houden landdag, uitgaan de van den ring van Herv. Jong. Ver. op Geref. Grondslag, hopen als spre kers op te treden Ds. Fokkema te Delft, Ds. Zandt te Delft, Ds. Cuperus is gelijk aan het voorgaande - is dus zacht, geurig en goed brandend en verschaft „Wolken van genot". En daarbijtabak uit Joure verdient de naam van Echte Friesche FTeeren-Baai - trw/r /iet Is. ZT te Doornspijk en Ds. Timmer te Er- melo. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op le treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaalder Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. NEC—Ajax 1)\VSEi ndhoven Afdeeling IV. Promotie-competitie 2de klasse. HelmondLimburgia BleyerheideMiddelburg Derde klasse D. RWBHaaften ZBVVZal t bommel KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Er komt al eenige teekening in den grooten srijd, die morgen weer wordt voortgezet. NEC zal het ongetwijfeld zwaar te verantwoorden hebben tegen Ajax, ook al heeft zij dan het terrein voordeel. Toch verwachten wij een Am- sterdamsche overwinning. Onze Zuidelijke matador, Eindhoven, zien we ook nog lang niet winnen, want I)WS is een geduchte tegenstander, die tot op heden stevige aanspraken maakt. Indien de krachtsverhouding blijft zoo als deze op het oogenblik is, zal het uit eindelijk moeten gaan tusschen Ajax en DWS. Promotie-competitie 2de klasse. Ongetwijfeld zal Bleyerheide in staat zijn de zwakkere broeders uit Zeeland een nederlaag toe te brengen, want uil hetgeen tot op heden bekend is, staan de papieren van den eersten klasser er goed voor en er moet nog heel wat gebeuren voordat men kans zal zien Bleijerheide le „wippen". Wanneer dit toch zou gebeuren zal 't hoogstwaarschijnlijk Limburgia zijn, die de open gekomen plaats zal bezetten. Deze candidaat zal morgen intusschen den strijd aanbinden met Helmond, die wij niet in staat achten het tot een over winning te brengen. Hoogstens zullen de Helmondenaren een gelijk spel weten te bewerken. Derde klasse D. De kous is hier lang en men breidt nog steeds verder, maar toch is nu ook het einde in zicht. Morgen komt Haaften op bezoek bij RWB en wij achten de Waalwykers gemakkelijk in staat het tot een overwinning te brengen, terwijl ook Zaltbommel de puntjes in beslag zal ne men, althans ZBVV behoort tot de zwak kere broeders. KAATSHEUVEL. ZANDSCHEL. J.l. Donderdag 4 Mei hield de voetbal vereniging Zandschel haar 9e jaarver gadering bij café Groenendaal. Na een goed bezochte vergadering opende de voorzitter deze bijeenkomst. Daar er ge ruchten gingen dat onze vereeniging in moeilijkheden kwam en ten gronde zou gaan, moet dit als onjuist beschouwd worden, daar het bestuur nog tijdig wist in te grijpen. Na de opening gaf de voorzitter het woord aan den secretaris, die het jaar verslag uiteen zette. Hij wees er op, dat met samenwerking van de geheele ver eeniging nog wel een uitweg te vinden zou zijn. Nadien kreeg de penningmeester hel woord waaruit bleek, dat de vereeniging finantieel niet was teruggegaan. Hij wees er op dat met zoo'n verslag de vereen, niet ten gronde kan gaan. - ~3\ linkervoet rustte op zijn hoogen hoed. Naast hem zat een jong meisje; ze had de ellebogen op haar knieën ge steund en de knobbels van baar vin gers tegen haar zachte wangen ge drukt. Haar gezicht stond niet angstig of verschrikt, alleen maar ontevreden. Zij had een avondjapon aan, die ge deeltelijk zichtbaar was onder haar satijnen avondmantel. Zoo nu en dan keek ze naar haar metgezel met een blik van half-geamuseerde ergernis. Plotseling deed zij de kanten shawl af en legde die tusschen de steenen trede en het hoofd van den slapenden heer. Zij had haar vroegere houding weer aangenomen, toen opeens een jonge man den hoek van Piccadilly om kwam. Hij hield zijn schreden in en keek vol verbazing naar het tweetal. Even aarzelde hij, alsof hij overlegde wat hij doen zou; toen kwam hij plot seling naar hen toe. Hij was een knap pe jongen met een verstandig gezicht. Toen hij nader kwam draaide het meisje haar hoofd om op een manier, die voor een scherpen opmerker vol doende zou zijn geweest, maar de ijver van den jongen man was grooter dan zijn bescheidenheid. Is er iets niet in orde? vroeg hij, terwijl hij zijn hoed afnam. Niets, dank u, antwoordde het meisje kortaf en ze hield het hoofd afgewend. Hij bleef staan. Weet u zeker, dat ik niets voor u doen kan? U kunt wel naar huis gaan, ant woordde het meisje een likje geër gerd. U bent veel te laat op straat. De jongeman kreeg een kleur. - Ik zou hetzelfde van u kunnen zeggen. Dat zou buitengewoon ongepast zijn. De jongeman werd verlegen. Neemt u me niet kwalijk, maar het lag voor de hand te veronderstel len, dat u hulp noodig had. Bent u er heel zeker van J)e lijnen om den mond van 't meis je verstrakten. Ik ben niet in stemming om ie praten. En al was ik dat wèl, dan zou ik nog niet praten met een volkomen vreemde op een uur, waarop alle be hoorlijke jongelui in bed liggen. - Ik ben op een bal geweest, legde hij uit, nog steeds verlegen. Sprak u daar ook menschen aan, aan wie u niet voorgesteld was? Of hebt u verschillende manieren voor de balzaal en de straat? Het is heelemaal mijn bedoeling niet om mij op te dringen, antwoord de hij een beetje beleedigd. Toen hij langzaam weg wilde gaan, schrok hij van een extra-luid gesnork. Weet u zeker dat meneer niet ziek is? vroeg hij, terwijl hij weer bleef staan. Mijnheer is volkomen gezond, dank u. Maar, waarom. Het meisje maakte een ongeduldige beweging. U bent in staat om iemand woe dend le maken. Het is zoo vreemd een heer en een dame in dezen toestand te vin den. Mag ik dan misschien een taxi voor u roepen? Waarom? vroeg het meisje koel. Om u naar huis te brengen. Dank u, ik ben al thuis. Het gezicht van den jongeman klaar de op. kunt u niet naar binnen? Maar kunt u de bedienden dan niet wakker maken? U hebt het bij het rechte eind, zei het meisje scherp en er is geen enkele reden, waarom u niet zoo gauw mogelijk naar huis zoudt gaan. De jongeman maakte echter geen aanstalten. Wacht u nog op verdere bijzon derheden, vervolgde het meisje. Die zijn er niet, behalve dal de electrische bel kapot is en we geen klopper heb ben. Hij keek naar de liggende figuur naast haar. Ik ben bang dat die meneer daar uitgeput van vermoeidheid is. Hij is alleen maar in slaap ge- allen, wat buitengewoon verstandig van hem is. Overigens wacht ik tot u verdwenen bent, om zijn voorbeeld te volgen. Maar u kunt toch niet den heelen nacht op een stoep doorbrengen? drong hij aan. Wat zal de politie daarvan wel zggen? We hebben geen keus. Als we niet in huis komen, moeten we er bui ten blijven. Laat. laat mij u helpen, vroeg hij ernstig. De jongeman vond de si tuatie akelig; hij bezat in hooge mate de vriendelijkheid, die sommige men schen als het ware er toe dwingt, 011- noodig de lasten van anderen op zich te nemen. Dank u, klonk het ijzig'. Ik heb alle noodige maatregelen geno men. Maar hij hoorde haast ternauwer nood wat ze zei want hij boog zich over het hekwerk van het sousterrain., Het kan toch niet moeilijk zijn in huis te komen, zei hij opgewekt. Als u langs dit traliewerk naar be neden klimt, kunt u gemakkelijk dooi de benedenverdieping binnenkomen. U hoeft alleen maar een ruit van het keukenraam stuk te slaan; dan kunt u het raam van binnen openmaken, door het venster kruipen en van bin nen de voordeur opendoen. Ik ben geen acrobaat, antwoord de het meisje koel. O, u niet, riep hij uit, terwijl hij een kleur kreeg. De zon tooverde gou den glanzen op haar haar en hij zag het. Mag ik het niet voor u doen? Het meisje stond op en gluurde door het hekwerk; toen lichtte er een glim lach over haar gezicht. Ik geloof dat ik erg zou moeten lachen als u het deed! Ik wil het met plezier doen, zei hij gretig. U hebt het maar voor 't zeggen. Nu, dan zeg ik het, riep het meis je opgewekt. Haar ergernis was nu heelemaal verdwenen. De jongeman was in een seconde over het hekwerk. Het is het een voudigste wat je denken kunt, riep hij haar toe, terwijl hij zich omlaag' liet glijden. Het gerinkel van glas wees erop, dat hij een ruit ingeslagen had. (Wordt vervolgd). V/ DE Douwe Egberts K 101 doet

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6