DRUKWERK GEMENGD NIEUWS. Waalwijksch e Stoomdrukkerij Antoon Tielen In den trein overleden, De trein, welke op weg was van Leiden naar Haarlem werd door het trekken aan de noodrem tot stilstand gebracht tusschen Noordwijkerhout en Lisse, Het bleek, dat de 42 jarige mevr. C. L., uit Haarlem plotseling onwel was geworden en geen teeken van leven meer gaf. De trein reed door naar Lisse, alwaar het slachtofler in de stati onswachtkamer werd gedragen. Een ontboden geneesheer constateerde dendood door hartverlamming. Anti-Joodsche excessen te Bratislava. Manschappen der S. S. en van de Hlinka-garde hebben het bureau voor Joodsche emigratie te Bratis lava geheel verwoest. Later trokken groepen Slowaak scheen Duitsche Jongelui langs de café's. Zij dwongen Joden deze in richtingen te verlaten. De politie heeft vescheiden Joden gearresteerd, o, m. leden van het emigratiebureau. Zij worden ervan - beschuldigd, een provocatie te heb ben georganiseerd. Vliegrampen Vijf-en-lwintg menschen om het leven gekomen in Condor. Boven Guayaqui is het vliegtuig van kapitein Cristobal brandend omlaag gestort, Hierdoor zijn vijf huizen in vlammen opgegaan en vijf en twintig menschen zijn om het leven gekomen. De matrieele schade wordt op 200,000 dollar ge raamd. Drie dooden in Engeland, Twee leerlingvliegers zijn te Stub- ton (Lincolnshire met hun vliegtuig verongelukt. Bij Horley (Surrey) zijn twee vliegtuigen met elkander in botsing gekomen. Twee piloten en een passagier zijn om het leven gekomen. Missionarissen uit gevangenschap bevrijd, In Rome is bericht ontvangen, dat de negen missionarissen, die door Chineesche bandieten gevangen wer den gehouden in het apostolisch vicaritaat van Anking en waaronder zich ook de apostolische vicaris, mgr. Melendro S,J. bevond, in vrij heid zijn gesteld. Mijnongeluk in WestFalen. In de mijn Radbod" te Bockem Hoevel bij Hamm in Westfalen heeft zich een mijngasontploffing voor gedaan Er zijn 3 dooden te betreu ren. Voorts werden vier mijnwerkers ernstig en 17 licht gewond. Onder lading boomstammen bedolven en overleden De landbouwer v. d. W. te Asten (N.B.), die eergisteren bezig was met het laden van boomstammen op een boerenkar, geraakte onder de lading, doordat de kar achter oversloeg. Met ernstige verwondin gen is hij naar het St, Antonius- ziekenhuis te Helmond ver.voerd, waar hij gistermiddag is overleden. Man verdronken. Te Lexmond is dezer dagen een onbekende man van een uit Amster dam komende schuit in de Lek gevallen en verdronken. Ontploffing in Tokio, Tachtig dooden en 200 gewonden Tengevolge van een ontploffing in een celluloid fabriek te Tokio zijn tachtig arbeiders om het leven ge komen en tweehonderd gewond. Door de ontploffing is brand ont- staan in negen groote fabrieksge bouwen, terwijl veertig huizen geheel werden vernield. De geheele brandweer van Tokio, geholpen door een regement genie troepen, heeft het vuur bertreden en volgens de laatste berichten is men erin geslaagd verdere uitbrei ding van het vuur te voorkomen. Verkeersongelukken te Amsterdam. Op de Rozengracht te Amster dam reed 'n dertienjarige jongen op de fiets de gracht at. Hij hield zich daarbij vast aan den aanhang wagen van een vrachtauto. Op een gegeven moment moest de auto bestuurder naar links uitwijken, voor een anderen wielrijder, met het gevolg dat den jongen tegen deze opbotste en viel. Hij kwam onder het achterwiel van den aanhang wagen terecht en werd zeer ernstig gewond. Het slachtoffer is in ster venden toestand in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen. Op een Bosch en Lemmerweg stak gisteren een driejarig jongetje zonder uit te kijken den rijweg over en liep tusschen twee auto's door. Het kind werd aangereden en kreeg een klap tegen het hoofd van de treeplank van een der auto's. De G.G. en G.D. hebben denkleine met een schedelbreuk naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. Twee pasgeboren kinderen gedood. Na ruim twee jaren is te Deil 'n ernstig misdrijf aan het licht geko men, in verband waarmee de politie aal daar is overgegaan tot de arrestatie van een 38-jarige weduwe uit die gemeente, die inmiddels naar de gevaugenis te Utrecht is overge bracht. Dinsdagmorgen heeft zich bij den burgemeester van Deil een zwager van de weduwe W. B., aldaar, ver voegd, die mededeelde, in 1936 een pasgeboren buitenechtelijk kind van deze vrouw achter zijn woning in de grond te hebben begraven en een jaar later een tweede pasgeboren buitenechtelijk kind van de wed. B., nadat het gedood was, in zijn schuur in een kist te hebben gestopt. Na deze ontstellende mededeeling waarschuwde de burgemeester ter stond het parket te Utrecht en nog denzelfden middag stelde men een onderzoek in de schuur van de man in. Inderdaad vonden zij daar het lijk van het kind; bij het uitgraven van den grond achter de woning van den zwager heeft men niets meer kunnen ontdekken van het kind dat daar drie jaar geleden zou zijn begraven. De weduwe B. is gearresteerd en naar Utrecht gebracht. Het onder zoek duurt voort. Dcor een auto overreden en gedood. Nabij Ruurlo is dezer dagen de handelsreiziger M. Dimmedaal bij het plotseling per fiets oversteken van den weg, gegrepen door den auto van den heer v. d. Sandt, uit Doetinchen. De man kreeg zeer ernstige verwondingen en is dienle- gevolge gisteravond overleden. De passagiers van den auto ble ven ongedeerd. Mevrouw smokkelde Een aan zijn vrouw wegens smok. kelarij opgelegde gevangenisstraf van drie maanden heeft den rechter bij het Hooggerechtshof van den staat Albany, Edgard Lauer, aan leiding gegeven zijn ontslag uit zijn functie te nemen. Mevrouw Lauer had namelijk, zooals men zich wel herrinneren zal, de verleiding niet kunnen weer staan om enkele Parijsche japonnen in de Vereenigde Staten binnen te smokkelen. Een dienstbode, aan wie zij zielsverheugd haar schat toonde, pleegde evenwel verraad. Het gevolg was, dat mevronw Lauer voor den rechter moest verschijnen, een flinke boet kreeg opgelegd en bovendien nog drie maanden in de gevangenis zal moeten verblijven. De mededeeling van het aftreden van rechter Leuer bereikte de juri dische senaatcommissie van Albany juist toen men zat te beraadslagen wat men met het geval doen moest. Cahill' de attorney, had een brief gericht tot de wetgevende vergade- De Koninklijke Militaire Kapel bracht een serenade aan mevr. de wed. J. H. Hulsbergen-Bosman, ter gelegenheid van haar 83sten verjaardag. Kolonel W. F. K. Bisschof Heemskerck, Commandant van het regiment Jagers, over handigt de jubilaresse een geschenk. L Leerlingen van de Vakschool voor Schoenmakers in Den Haag, brachten een bezoek aan Schoen- en Lederfabrieken te Waalwijk. De groep voor de Timtur-fabrieken. ring, waarin Lauer werd beschul digd van medeplichtigheid aan de smokkelaffaire van zijn vrouw. De rechter bepleitte zijn onschuld maar gaf toe, dat zijn positie in lïet gerechtshof onhoudbaar geworden was. (Tel) Complot ontdekt in Z.W.-Afrika. De Britsche inlichtingendienst heeft een wijdvertakt complot tot in het bezitnemen van de sleutel posities in Z.W.-Afrika ontdekt. De Zuid-Afrikaansche politie,die kort geleden naar Z.W.-Afrika was gezonden is nog net opt ij d aange komen, om het gebied te behoeden voor strijd en bloedvergieten. Dit was geheel en al te danken aan Smuts, die op het bericht uit Londen omtrent de ontdekking van het complot, met de grootste voort varendheid was opgetreden. Door dieseltrein gedood. Door den dieseltrein van Den Haag naar Gouda is onder Zoeter- meer een wegwerker aangereden, die met zijn rug naar den aankomenden trein werkzaamheden verrichtte aan een signaal. De man werd zwaar gewond en is overleden. Door een auto overreden en gedood. Te Vlaardingen ter hoogte van het woonwagenkamp is de 49- jarige T. Maat uit de Röntgen- straat, daar 'n hem achteroprijdende onbekend gebleven auto aangereden Hij werd tegen de straat geworpen, waarbij hij een schedelbreuk en ernstige verwondingen opliep. De chauffeur van de auto is doorge reden. De commissaais van politie te Vlaardingen verzoekt hen, die om trent het ongeluk inlichtingen kun nen verschaffen, zich ten spoedigste te melden aan het bureau van politie te Vlaardingen. De auto was vermoedelijk een Chevrolet, jaar 1930 of 1931, donker van kleur, vermoedelijk grijs, slechte verlichting. Vijfjarig jongetje valt van 13 M. hoogte. Aan de Ruysdaelkade te Amster dam is een zeer tragisch ongeval gebeurd, waarbij een vijf jarige jongen, het zoontje van de familie Maazijk, den dood heeft ge vonden. Het kind was met zijn zusje bij zijn grootmoeder in het perceel Ruysdaelkade op bezoek en speelde daar op een zolderkamertje. De jongen klom in een oogenblik waarin hij niet bewaakt werd door het zolderraam, verloor plotseling het evenwicht en stoitte van dertien meter hoogte naar beneden. Hel jongetje kwam opstraatlerecht en werd op slag gedood. Men waar schuwde direct den Geneeskundigen Dienst doch hier was geen redding meer mogelijk. Het stoffelijk over schot is naar het Wilhelmina-Gast- hui% vervoerd. Vliegtuig vergaan. Een Duitsch vliegtuig, waarop hel hakenkruis was geschilderd werd tijdens een dichten mist bij Pontarlier in Frankrijk opgemerkt. Het toestel kwam in een veld te recht en geraakte in brand. Bij de wrakstukken van het vliegtuig wer den de lijken gevonden van twee jonge Dujtschers van ongeveer 25- jarigen leeftijd, die burgerkleeding droegen, doch geen enkel identi teitsbewijs bij zich hadden. Vrouwelijke bliksemafleider in groot warenhuis. De eigenaar van een groot waren huis, te New-York, heeft in zijn onderneming een nieuw beroep in gevoerd. Als een verontwaardigde klant aan den chef zijn klacht heeft me degedeeld, begrijpt deze onmiddellijk hoe de toedracht moet zijn geweest, geeft telefonisch bevel na te gaan, wie de schuldige is en haar te laten komen. Even later verschijnt een lieftallig meisje. Zeer ontdaan ver neemt zij de fout, die haar wordt ten laste gelegd, stamelt beleefd om verontschuldiging en belooft beter schap. De chef echter toont zich hiermede lang niet voldaan. Hij geeft het van angst trillende kind een geduchte schrobbeering en geeft te kennen, dal hij zells haar ontslag overweegt. Bij zulk een zware boetedoening voor een verzuim, dat zoo gemak kelijk gebeuren kon, is in den regel de klant reeds tot mildere gedach ten gekomen en verzoekt niet zel den den chef de zaak maar als af gedaan te beschouwen. Onder duizend plichtplegingen wordt de tevreden gestelde klant uitgelaten. Met een glimlachje verlaat het afgestrafte meisje het kantoor van den chef, gereed bij den eersten oproep opnieuw als »schuldige« op te treden. Brutale roofmoord te Brussel Vrijdag is een wissellooper van een financieele instelling te Brussel op het oogenblik, dat hij't gebouw verliet, door twee personen aangevallen en met een ijzeren staaf doodgeslagen. De moordenaars maakten zich meester van detasch van hun slacht, offer, welke 775.000 francs bevatte en hebben de vlucht genomen in een auto, welke twee dagen geleden gestolen was. Warenhuis te Groningen in lichter laaie. Groningen is Donderdag door een brand van ongekenden omvang ge teisterd. Terwijl om 7 uur in den avond de kermismenschen reeds bezig waren met de opbouw en de inrichting van kramen en draai molens op de Vischmarkt voor de op Zaterdag a.s. te openen Meiker- mis, brak brand uit in het grootste warenhuis van Groningen aan de Vischmarkt, T.A.N.T.E. genaamd, waarin een groot aantal winkeliers in verschillende branches een, fili aal van hun zaak heeft. De brand nam zeer znel in om vang toe en toen de brandweer op het terrein aankwam bleek al spoe dig, dat zij, wat de blussching be trof, voor een onbegonnen werk stond. In een ommezien was he vier verdiepingen hooge gebouw van binnen één vuurzee. Vermoed wordt, dat de brand gelijkvloers is onts'aan, successieve lijk werden de hooger gelegen verdiepingen aangetast.Een goed,uur na het ontdekken van den brand sloegen de vlammen uit het dak. Een vonkenregen stortte zich uit over de markt, over de naastbijge- legen huizen en over de kermiseta. blissementen. Langs de Glenneriepe stonden dadelijk twee kramen in lichte laaie; zij zijn in vlammen opgegaan. Verderop togen kermislui, die het dichtst in de buurt van het bran dende gebouw gestationeerd waren bijgestaan door hulpvaardige burgers aan het werk om de dekkleeden van de draaimolens de vermakelijkheids spullen en de waffelkramen haastig af te werpen, terwijl andere weer den boel uit elkaar haalden om alles wat spoedig brandbaar was in veiligheid te brengen. Met een hevige knal barstte de ketel van de centrale verwarming van het warenhuis en kort daarna kwamen de plafonds naar beneden. De politie gaf spoedig daarna last de aangrenzende perceelen te ver laten; in een daarvan lag de vrouw van een winkelier ziek. Zij is per Groenen Kruis auto naar het zie. kenhuis gebracht Het vuur zette inmiddels zijn verwoestende werking voort en tastte de belendende huizen aan. Ter rechterzijde werden resp. de achterste gedeelten van den winkel van een fotograaf, de Cinefoto, alsmede de Noord-Nederlandsche Boekhandel van K. L. Noording, het meubelmagazijn Martinus, het lingerie-, tricotage- en damesmode magazijn van den heer Ferwerda door het vuur aangetast. Ter linker zijde van T.A.N.T.E. plantte het vuur zich voort in de pakhuizen van het ijzerwarenmagazijn der fir ma E. Wigboldus en London House, magazijn van heeren.regenklecding. OP ELK GEBIED Op de Geldersche kade te Amsterdam is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxe wagen is door een melkauto in den flank gegrepen en over den kop geslagen. De bestuurder kwam met den schrik vrij, terwijl een inzittende dame ernstig werd gewond.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8