NIEUWS UIT UE LANGSTRAAT EN OMGEVING. I DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. bleef hij liggen. Aanvankelijk hebben zijn makkers getracht zelf eerste hulp te verleenen, maar toen bleek dat de verwondingen zoo ernstig waren, heeft men Dr. Lan- gemeijer en de politie gewaarschuwd. Dr. Langemeijer verleende eerste luilp en oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis dringend noodzakelijk. Naar wij vernemen is zijn toestand thans redelijk wel. GASVERGIFTIGING. Ernstig ongeluk voorkomen. Gisteren heeft zich in de Groensteeg een geval van gasvergiftiging voorge daan', dat, dank zij het snel ingrijpen nog goed is afgeloopen. Rond 9 uur werd bakker Sclio- maker in zijn huis een sterke lucht gewaar. Hij liep naar buiten en ging direct kijken bij de alleenwonende 7o_ jarige vrouw Lammers. Hij duwde de deur open en 'n sterke gaslucht kwam hem tegemoet. Direct waarschuwde hij omwonenden en trad toen liet huis binnen. Daar vond men de vrouw reeds in bewusteloozen toestand. Zij zat in een stoel aan de tafel, ter wijl haar hoofd op een kussen rustte, dat op de tafel lag. Onmiddellijk bracht men haar naar buiten en waarschuwde Dr. Lange meijer, die oogenblikkelijk ter plaatse was en bij de ongelukkige na eenigen tijd de levensgeesten weer op kon wek- ken. Het ongeluk is te wijlen aan t teit, dat men 'bij het graven in de Groen steeg op de gasleiding gestooten moet waardoor een lek moet zijn hebben, ontstaan. De vrouw had den geheelen avond al een gaslucht geconstateerd en had daarom de kraan afgesloten. Langza merhand voelde zij zich niet goed wor den en zij wilde zich daarom te bed begeven. Zij merkte echter, dat zij zoo ver niet meer zou kunnen loopen en is daarom in een stoel gaan zitten met een kussen onder haar hoofd, zooals men haar vond. Dank zij het snel ingrijpen is hier ongetwijfeld een ernstig ongeluk voorkomen. Zilveren dienstjubileum. Zooals wij reeds hebben geschre ven wordt morgen het jubileum gevierd van den heer P. v. Eethen, die eenige weken geleden den dag herdacht dat hij voor 25 jaren hij de fa. Mortier in dienst kwam. Om dit feit feestelijk te herdenken heeft men een hartelijke hul diging op touw gezet, die morgen in de achterzaal van Hotel Verwiel zal plaats hebben. Om 5 uur komt de familie, de heer en mevr. Mortier met het vol tallige personeel hiertoe hijeen in genoemde zaal, alwaar de jubilaris met zijn familieleden een waardige huldiging in ontvangst zal hebben te nemen. Namens den eigenaar en namens het personeel zullen hem cadeaux worden aangeboden, waarna een feestelijke koffiemaaltijd zal plaats hebben. Ook wij wenschen den jubilaris en zijn familieleden van harte geluk met dit mooie feest VOOR DE DAMES. De bakcursns in Musis Sacrum Dinsdag en Woensdag had in „Mu sis Sacrum" de bakcursus plaats met de bekende producten van Dr. Oetker die goed was bezocht. Deze cursus is dan ook alleszins aan te bevelen, want alle huisvrouwen vinden er practische aanwijzingen voor de keuken. Er worden hier verschillende de monstraties gegeven met Dr. Oetker's producten, o.a. wordt de bezoeksters geleerd vier verschillende soorten deeg te maken, waaruit dan verder verschillende heerlijke lekkernijen worden bereid. Ook de pudding wordt niet vergeten en verschillende sma kelijke recepten worden uitgewerkt. Voorts worden alle aanwezigen in de gelegenheid gesteld de verschillen de soorten cakes, roomsoezen enz. te keuren, terwijl men ook nog van en kele brochures en een handig recepten boekje wordt voorzien. Vandaag van 25 uur en van 710 uur 's avonds heeft men voor 't laatst gelegenheid deze interessante en sma kelijke demonstratie bij te wonen, het. geen wij gaarne aanbevelen. GOUDEN JUBILEUM ST. ANTONIUS-GESTICHT BAARDWIJK. groote tevredenheid uitsprak. Hij zag hierin een bewijs, dat het doel dezer bijeenkomst veel instemming vond. Hij noemde dit gouden feest een feit van groote beteekenis, dat op waardige wijze diende te worden gevierd. Zijn eerw. schetste de groote verdiensten van de jubileerende zusters voor de opvoeding der vrouwelijke jeugd, haar zorg voor de bewaarschool-kinderen en de verpleging van oude mannen. Spreker stelde voor op deze bijeen komst een comité uit de burgerij te be noemen, dat de voorbereiding voor de waardige feestviering op zich zou ne men. Aanvankelijk werd een comité van 7 personen, n.l. 5 heeren en 2 dames, ge kozen, doch met het oog op de te hou den collecte voor het aan te bieden huldeblijk werd later dit comité tot 16 leden, zijnde 13 heeren en 3 dames aangevuld. Gekozen werden de heeren: G. Yelt- man; C. Pullens; W. v. d. Mee; J. Thijssen; Jac. v. Mierlo; Joz. er- meer; E. Hoevenaars; P. Dupont; J. Ketelaars en N. v. d. Water, waaraan nog werden toegevoegd de onderwij zers van de St. Clemensschool de hee ren J. v. Drunen, W. Ligtvoet en A. Smits. Voorts de dames Nelly de Vries, Mien Kooien en Rica Pullens. De Eerw. heeren pastoor van Erp en kapelaan Allard, de heeren kerkmees ters E. v. Beijnen, Jos Loeff, Th. van Leent en N. Klerx alsmede niej. Josa. v. d. Mee werden bij acclamatie in het eere-comité gekozen. Nadat pastoor van Erp de bijeen komst met een dankwoord gesloten had, bleven de comité-leden nog eeni gen tijd in vergadering bijeen om de voorbereidende werkzaamheden voor- loopig te regelen, de collectanten voor de verschillende wijken aan te wijzen en een dagelijkscli bestuur van 3 leden te benoemen waartoe gekozen werden G. Veltman, voorzitter, W. v. d. Mee, secretaris en Jos Vermeer penning meester. De eigenlijke herdenkingsdatum van het 50-jarig bestaan is Maandag 20 Juni a.s. De viering werd voorloopig bepaald op Zondag 2 Juli. Reeds deze week zullen de ingezete nen per circulaire van dit op handen zijnde jubileum en de in verband daar mee te houden collecte worden kennis gegeven. Wij twijfelen er niet aan ol bij uit gouden jubileum zal de algemeene waardeering en dankbaarheid voor het zeer verdienstelijke en vruchtdragende werk der eerwaarde zusters op waar dige wijze tot uiting komen. GABRIELS KWAM NIET NAAR WAALWIJK. Vooral de zinsnede betredende het prestige van den wereldkampioen is op merkelijk. Wat moet men hiervan den- ken? In ieder geval is het een handelswijze die niemand siert, maar zeker geen we reldkampioen, ook al gaat het dan om het „prestige" en over een te houden „exhibitie". Keesje speelt. Om de bezoekers niet teleur te stel len speelde Keesje een partij van 2n0 carambolen tegen dhr. P. v. Schijndel. welke Keesje won met 250 car. in 9 beurten, een gemiddelde dus van 28. Hoogste serie 89. De heer van Schijndel behaalde 72 punten. Hierna demonstreerde het kleine bil- jartwonder zijn bekende kunst- en fan- tasie-stooten, die natuurlijk ieders be wondering afdwongen. Zoo was het voor de talrijke bezoe kers nog een aangename avond gewor den. Gevonden voorwerpen Aan komen loopen Foxterrier, zwart met bruin gevlekt, Terug te bekomen bij Ph. Nieuw koop, Heesbeen C 3. In het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk werd gisteravond een bij eenkomst gehouden van parochianen der St. Clemensparochie, in verhand met het op handen zijnde 50-jarig be slaan van het St. Antonius-gesticht al daar. Niettegenstaande het slechte weer was de opkomst zeer goed, waarover de Zeereerw. heer pastoor van Erp, die de besprekingen inleidde, zijn Wereldkampioen was bang voor zijn prestige. Het is geen alledaagsche gebeurte nis, wanneer een wereldkampioen-ama teur-biljarter toezegt naar Waalwijk te komen om daar zijn vaardigheid te de- monstreeren, nog minder alledaags is het echter, dat diezelfde wereldkampi oen op denzelfden dag waarop hij zou spelen, bericht, dat hij zijn overeen komst niet kan nakomen, omdat hij bang is voor zijnprestige. Dit ongewoon voorval heeft zich gisteren hier voorgedaan. Zooals wij in ons blad reeds hebben aangekondigd, welk bericht door de heele Nederlandsche pers werd over genomen, zou de Belg René Gabriëls, wereldkampioen biljarten amateurs gis teren naar Waalwijk zijn gekomen, ten einde in café City een wedstrijd spelen, bestaande uit 400 car. libre en 400 car. cadre 35-2. Gisterenochtend kreeg de heer de Ruijter, eigenaar van café City, echter bericht, dat René Gabriëls zijn over eenkomst niet kon nakomen. Direct heeft de heer de Ruijter toen voor zoover dit nog mogelijk was ver schillende gezelschappen gewaar schuwd uit den lande, die hadden be richt dat zij zouden komen. Zooals te begrijpen, had zich rond 8 uur in café City reeds een vrij groote schare belangstellenden verzameld zoo wel uit Waalwijk als omgeving, die te leurgesteld en alles behalve vriendelijk gestemd voor den wereld-kampioen, dit nieuws in ontvangst namen. Dhr. de Ruijter gaf ons inzage van de beide brieven die hij van den Belg had ontvangen. De eerste hield een definitieve over eenkomst in, dat hij Dinsdag zou ko men, terwijl het volgende schrijven, ge dateerd Mei, deze overeenkomst weer even definitief verbrak. Dit tweede schrijven luidt als volgt: „Naar aanleiding van de berich ten in de Nederlandsche bladen en bijzonderlijk de onduidelijkheid in de verslagen, dat ik al of niet met uw zoon zou spelen, heeft me reeds veel moeilijkheden gebracht en verder het feit dat ik als wereld-kampioen-ama- teur nog een prestige op te houden heb tegenover den Nederlandschen biljartbond en de Nederlandsche bil jarters in het algemeen, moet ik tot mijn groote spijt als wereld-kampioen- ainateur afzien van de ten Uwent te houden exhibitieenz." f9000 f7892 f6000 f7599 f7765 1 7682 f7800 f7725 f5678 f7550 f7925 f7900 f8640 f5969 f7850 f8760 f7575 f7792 f7050 f8223 Aanbesteding In Drunen had de aanbesteding plaats van de verbouwing en uit breiding van de bolerfabriek. De hoogste inschrijver was J. v. Liemde, Nieuwkuijk f9300 en de laagste L. van Oers te Drunen voor f5678, aan wien het werk is gegund. De ged. uitslag is als volgt: A. Mollen, Zevenb. Hoek f7700 van Alphen, Drunen J. van Liemde, Nieuwkuijk f9300 A. Brok, Heusden W. v. d Stappen, Tilburg J. Mauriks, Schijndel P. Rasenberg, Terheijden M. Schapendonk, Drunen J. Merks, Drunen J. Blankers, Nieuwkuijk Gebr. de Wit, Drunen L. van Oers, Drunen J. de Bont, Nieuwkuijk J. Snijders, Drunen A Hereijgers, Drunen A. Smits en Kramer, Heusden Wed. P. van Rooij, Helvoirt A. Hendriks, Rosmalen M. Kramer, Gen deren M. Kleingeld, Waalwijk M. van Tongeren, Tilburg J. A. Kooien, Eindhoven J. v. d. Sanden, Waalwijk - Te Drunen had de aanbeste ding plaats van de verbouwing van de v.m. schoenfabriek der firma J. Pelders. Ingeschreven werd als volgt M. v. Loon, Drunen f I860 Ad. Herreijgers, Drunen f 1820 H. Jehoel, Drunen 1 1910 H. Brok, Drunen, Heusden f 1793 Fa. Smits, Heusden f 1800 Het werk is nog niet gegund. De Fabrieksarbeidersbond De fabrieksarbeidersbond van de afdeeling Drunen hield een Alge meene vergadering onder presidium van den heer H. Maas. Na het openingswoord van den voorzitter had de verkiezing plaats van een bestnurslid wegens het bedanken van den heer J. Schapendonk als secretaris der afdeeling. In deze vacature werd gekozen de heer L. van Wezel. De lezing welke door een lid van het Hoofdbestuur gehouden zou worden kon wegens verhindering van dat lid niet door gaan. Door den Voorzitter werd een opwekkend woord gesproken om te komen tot oprichting van 'n vrouwenafdeeling. Nadat nog enkele zaken van huis- houdelijken aard waren afgehandeld sloot de voorzitter de vergadering. f 1011,55. Subsidie en giften f400.- Aan subsidie T.BC, werd uitgegeven f240. Kassaldo f28,08. Rekening en verantwoording wer den onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Wegens bedanken van den heer van Kessel was er een vacature. Daarvoor werden door het bestuur candidaat gesteld de heeren J.P.v. Rooij en G. J. Vissers. De heer J. P. van Rooij werd gekozen. De aftredende bestuursleden Dr. Akkermans, W. Luijpen en C. van Delft werden als zoodanig herkozen. ,.De Opkomst." De P. V. »De Opkomst» hield Zondag een wedvlucht van uit Nij megen. Duiven los 12 uur. Eerste duif 12,52,58. Laatste duif 12,59,40. De uitslag werd als volgt: 1, 5 J. v. d. Hoven 2,11 A. Smits; 3 J. v. Huiten 4 Gebiw.d. Hoven; 6 13 W. Peijnenborg; 7 C. Pullens; 8', 9 Ad. Brok; 10, 12 M. v.Huiten. Zondag wordt een wedvlucht ge houden vanuit Arnhem waarvoor ingekorfd zal worden Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur. Gestolen. In Drunen zijn wederom enkele langvingers aan het werk geweest. Op een terrein van een nieuwbouw werden een partij T ijzers en ander materiaal ontvreemd, terwijl bij de Jongens-Congregatie 't achterlichtje van een fiets spoorloos verdwenen scheen te zijn. R.K.V.V. Sporters. De Sporters kwamen in hun club lokaal in Restaurant van Kenelen in algemeene vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer L. v. d. Wiel. Na het openingswoord van den voorzitter, besprak deze de resultaten van het afgeloopen seizoen. Hij zeide zeer tevreden te zijn over hetgeen door de verschil lende elftallen was gepresteerd. De heer H. v. Ravenstein die al die jaren de ziel is geweest van de Sporters had ontslag gevraagd als secretaris der vereeniging. Met ijver en groote nauwgezetheid heeft hij al die jaren deze functie vervuld. Veel tijd en moeite heeft hem dit gekost Nooit was hem iets te veel. Hij heeft eer van zijn werk gehad. Van klein clubje heeft hij de ver eeniging opgebouwd lot een waar dige derde klasser van de IVCB. In zijn functie werd benoemd de heer Ad. Willemse. Indien mogelijk zal dit jaar wor den deelgenomen aan een soort zomercompetitie. Nadat nog ver schillende zaken van meer internen aard besproken waren sloot de voorzitter deze zeer druk bezochte vergadering. Ter Bedevaart. Nadat de Gymn. ver. St. Herman Jozef Zondag ter bedevaart trok naar Den Bosch zullen de leden der jeugdvereenigingen der beide congregatiën van Drunen morgen naar Elshout trekken om daar de Wonderbare Moeder te vereeren. Het vertrek is bepaald op vier uur n.m. (y Wit-Gele Kruis. Het Wit Gele Kruis hield onder presidum van Notaris Schreurs haar algemeene jaarvergadering. Na het openingswoord van den voorzitter was het woord aan den secretaris, door wie verslag werd uitgebracht over het afgeloopen jaar, waaraan wij ontleenen Het aantal leden vermeerderde en was per 31 Dec. jl. 567. Door de Zuster—verpleegster werden 5321 huisbezoeken afgelegd. 456personen bezochten de kliniek terwijl 289maal artikelen werden uitgeleend. Voor de tuberculose bestrijding stonden ingeschreven 19 gezinuen met 17 patiënten. 85 kinderen werden ingeschreven. Er waren 491 conculten en 61 kinderen werden ingeschreven. Het Consultatiebureau hield 48 zittingen. De inkomsten waren f1419,14. Voordeelig saldo f 104,31. Aan contributie werd ontvangen ELSHOUT. Zondag heerschte er wederom een groote drukte in ons dorp Vele honderden pelgrims waren van heinde en ver gekomen om de Wonderbare Moeder in haar genade oord te vereeren. Wij zagen daarbij de processies uit Waalwijk, Haarsteeg en Kaats heuvel. Donderdag worden wederom een groot aantal bedevaartgangers ver wacht uit Heusden, Vlijmen en Drunen. De H. Missen zijn om zes, zeven, acht, negen en tien uur. HANK. De vrouw van C. Kivits alhier liet als naar gewoonte Donderdagvoor middag een zestal eenden los die gin gen zwemmen in een sloot vlak bij huis. Een uur later vonden kinderen allen eenden dood, drijvende in het water. Daar geen uitwendige teekenen van geweld waren te bespeuren, werd de plaatselijke politie met het geval in ken nis gesteld. Deze heeft een eend in be slag genomen en voor onderzoek opge zonden naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam. Maandag 15 Mei j.l werd aan den adjudant-magazijnbeheerder der artillerie-inrichting van het hoofd magazijn Delft ter standplaatsGeer- truidenberg, de heer J. Groeneveld, wegens 36 jarigen trouwen dienst de gouden medaille uitgereikt. Wegens gemis van garnizoen te Geertruiden- berg vond deze uitreiking te Delft plaats, waarbij o.m. nog tegenwoor dig waren Kapitein Bongers, luite nant van Hoorn, een vertegenwoor- diger van den directeur-generaal voor materieel van de landmacht. Aan mevrouw Groeneveld werden bloemen overhandigd. Diverse toespraken werden tot majoor Groeneveld gehouden, die na afloop allen met een persoonlijk woord bedankte. Ook persoonlijke geluk wenschen, waaronder die van burgemeester Bianchi en vele andere autoriteiten uit Geertruidenberg bleven niet uit, zoodat adjudant Groeneveld met genoegen op dezen dag kan terug zien. Maandagavond werd in hotel Centraal alhier een gezellige avond gehouden voor de militairen, gede- iacheerd aan de brug bij Keizers- veer. Ook de leden van de Lucht- wacht uit deze gemeente en de militaire politie waren hierbij te genwoordig. Door den heer Baars werden een tweetal films gedraaid, de r.k. too- neelvereeniging Kunst na Arbeid uit Raamsdonksveer bracht 2 vroolijke eenacters voor het voetlicht, hu morist Kieboom uit Raamsdonks veer zorgde mede voor de gezellige stemming en mej. Spoor bracht enkele liederen w.o. ook het Lucht- wachtlied ten gehoore. Burgemeester Bianchi, die even eens aanwezig was, sprak de ruim 150 militairen toe, terwijl ook de kapitein het woord tot de man schappen richtte. Het geheel was een buitengewoon geslaagde avond, die door allen zeer op prijs werd gesteld en die geopend en gesloten werd met het zingen van het Wilhelmus. Door de Ned Herv. Kerk al hier is beroep uitgebracht op Ds. Mr. Visser, thans hulpprediker te Zaltbommel. Morgen begint de kermis, een attractie niet alleen voor onze ge meente, maar voor de geheele streek. Het kermisterrein is als naar ge woonte bezet en ook in de café's is voor voldoende amusement ge zorgd. Speciaal willen wij de aandacht vestigen op „Het Wapen van Am sterdam" en «Central» op de Markt waar prima strijkjes zijn en men van een heerlijk dansje naast goede consumptie kan genieten. Men zie daarvoor verder de advertenties in dit nummer. Gisteren herdacht de heer A Bax onder groote belangstelling het feil dat hij vóór 25 jaar werd aan gesteld bij de posterijen, nadat bij verschillende jaren hulpbesteller was geweest. - Gedurende 33 jaren is hij ver bonden aan de Heusdensche fanfare waarvan vele jaren als president, hij is 20 jaar lid van het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente en diakent Geslaagd. Te 's-Hage slaagde voor het diplo ma vakbekwaamheid als schoen, verkooper, welk diploma een der eischen is om vergunning te kunnen bekomen tot het oprichten van een schoenwinkel, de heer J. P. M.Kroot alhier. De Bond zonder naam. Dinsdagavond hield de K.J.M.V een propaganda-avond in de zaal van den heer J. v. Dun. Aanwezig waren verschillende heeren geeste lijken en burgemeester Mallens. Dhr. J. Beekmans, voorzitter van de K. J. M. V. opende deze bijeen komst met den jeugdgroet en gaf v het woord aan pater Henri deGreeve, die vervolgens zijn bekende lezing hield over den bond zonder naam. Achtereenvolgens behandelde spre ker den achtergrond van den bond, het doel, de beteekenis en de moei lijkheden in de praktijk. Deze lezing in den bekenden ge- zelligen betoogtrant gehouden, werd door allen aandachtig aanhoord en zal zeker zijn vruchten afwerpen. LOONOPZAND Voetprocessie naar den Bosch. Zondagmorgen vertrok alhier tra ditiegetrouw de voetprocessie naai de Zoete Lieve Vrouwe van den Bosch. Begunstigd door mooi weer werd de tocht te ongeveer 3 uur in den morgen ondernomen onder..^ leiding van een Pater Capucijn.Ruim 160 personen maakten den bedetocht mede 1 Te Cromvoirt woonde allen de H. Mis bij terwijl zeer velen communiceerden. Jubilea. Zondagmorgen werd in de kapel van het Liefdegesticht alhier op plechtige wijze het zilveren profes, siefeest van de Eerw. Zuster Nor- bertha gevierd Een dameskoor onder leiding va" Ant. van Veldhoven voerde zeer verdienstelijk de 3 stemmige Missa van Phil. Loots uit. De plechtige H. Mis werd opgedragen door den Zeereerw. heer Pastoor. I

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6