moderne prentjes toto-prentjes Voorlati? F«. A. FREDERIKS FRE S CEI1S IIEESEBJIJES, Com mu nie-cadeautjes H. VAN MIL-VAN SPRANG Steen- en Reliefdrukwerken prima uiivoerini Billiite prijzen Ulaaluiijhsctie stoomdrukherij Antoon Tielen Firma LH.G00REN Stoom Ververij „D COMMUNIEFEEST den teruggestuurd, niettegenstaande deze kinderen op dit onderwijs zijn aangewezen en het ook ai jaren dear ontvangen. Maar Zondag heelt een voorval van ernstigen aard de stemming geheel bedorven. Een der Paters ging nl. met de H. Hostie en vergezeld van koor knapen die de paramenten droegen naar de gerestaureerde kapel van t op Nederlands gebied liggende Hai der om aldaar een H. Mis op te dragen voor de met grensbewaking belust zijnde Nederlandsche militai ren. Toen de pater na de H. Mis wederom terugging naar zijn op Belgisch gebied gelegen klooster, werden de H. Vaten en paramenten in beslag genomen door de Belgische Douane en in hun posthuis aange slagen al ongedekte invoer, De geheele grensbevolking, ook die van Belgisch gebied was tenge volge van dit optreden zeer veront. waardigd en protesten bleven niet uit, Drama te Haarlem. Verzekeringsagent gearresteeid. Als verdacht van moord en brand stichting heelt de Haarlemsclie re cherche Zaterdagavond aangehouden den 25 jarigen verzekeringsagent V. die verdacht wordt den heer De la Chambre agent van een Levensver zekering mij. om het leven te hebben gebracht. Zooals bekend heeft in de nacht van Donderdag op Vrijdag jl. een brand gewoed aan de Hertzogstraat te Haarlem, waarbij het lijk van den bewoner, die alleen thuis was en wiens echtgenoote in een zieken huis wordt verpleegd, door de brand weer gevonden werd. De recherche vermoedde terstond, dat van een misdaad sprake kon zijn en zij stelde onder leiding van den hoofd inspecteur M. Woud, chef van den justilieelen dienst, een nauwgezet onderzoek in. Het was de recherche bekend,dat de heer De la Chambre den vorigen avond bezoek had gehad. Door middel van de pers was deze man verzocht zich bij de Haarlemsche recherche te melden, doch er ver scheen niemand. De recherche is er daarom toe overgegaan Zaterdag V. in arrest te stellen dte echter aanvankelijk ont- kende. Toen commissaris Tenckink den man Zaterdag opnieuw aan een verhoor onderwierp, bekende hij, dat hij zijn collega in een opwelling van drift had neergeslagen. Hij was dien avond naar De la Chambre1 toegegaan, omdat hij meende dat deze hem op oneerlijke wijze con- curentie aandeed. De beide mannen voerden in de woonkamer een ge sprek over deze kwestie, dat tot half twaalf 's avonds duurde. Er ontstond een hevige woordenwisse ling, waarbij V. zijn collega een klap gat. Deze snelde daarop naar de keuken blijkbaar om iets te halen, dat als wapen kon dienen. V. liep hem achterna, greep een zwaar voor werp wal het geweest is kan hij zich niet herrinneren en sloeg De la Chambre daarmede op hel hoofd. Hevig bloedend viel het slachtoffer op den vloer. V. heeft, onmiddellijk daarna de woning verlaten. Hij ontkende brand gesticht te hebben. Wel wist hij zich te herrinneren, dat in de keuken een brandende petroleumvergasser stond. Er is indien V. dc waarheid heeft gesproken reden om te veron derstellen, dat de heer De la Cham bre. die door den slag op het hoofd bewusteloos is geworden, eenige uren later bij kennis is gekomen en toen geprobeerd heeft zich op te richten. Mogelijk heeft hij daarbij den vergasser, die op de aanrecht stond, omver getrokken, waardoor brand is ontstaan. Niet bij machte zichzelf te redden, moet de heer De la Chambre een vreeselijken dood in de vlammen hebben gevonden. Nader vernemen wij nog, dat moord uit voorbedachten rede vrijwel zeker geacht kan worden voor V. het be zoek bracht heeft hij een hamer in zijn zak gestoken en daarmede heeft hij den man vermoord. Verder is V. betrapt op verschillende onjuist heden in zijn lezing van het gebeur de „stille getuigen" ook sterk tegen hem pleiten. Aan de verklaring van V. dat hij in een opwelling van drift heeft gehandeld, word ook geen geloof' meer geschonken. Uit de omstandigheid, dat hij den hamer bij zieh heeft gestoken, toen hij Donderdagavond naar de wo ning van de La Chambre ging, blijkt dat hij te voren reeds misdadige plannen koesterde. Het is thans ook verklaarbaar, waarom hij zoogenaamd niets kon herinneren van de wijze, waarop hij zijn collega heeft neergeslagen. Verdachte hlijft ontkennen. Niettegenstaande deze bezwarende aanwijzingen blijft V. ontkennen zich aan moord te hebben schuldig gemaakt. Gistermiddag heeft men hem naai de plek van de misdaad gebracht, waar ook substituut.officier van justitie mr. W.M. Paardenkooper Overman aanwezig was. Hoewel V. zeer onder den indruk bleek, toen hij het gedeeltelijk uitgebrande bo venhuis aan de Hertzogstraat betrad legde hij toch geen nadere beken tenis af, welke wellicht het misdrijf tot klaarheid had kunnen brengen. Beide beenen afgereden. De man, die Vrijdagavond met beide onderbenen afgereden nabij de vroegere halte Duivendrecht werd aangetroffen is in het O. L. Vrouwegasthuis te Amsterdam aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. Toevallijder door trein vermorzeld. Bij den spoorwegovergang aan de Westergracht te Haarlem heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. Toen de Pullmanntrein uit de rich ting Amsterdam in volle vaart na derde en de spoorboomen voor de Westergracht reeds waren gesloten, begaf zich een 29-jarige toevallijder via 't goederenemplacement op de spoorbaan. Hoewel de machinist den man op de baan zag, kon hij den trein niet meer tijdig tot stilstand bren gen. De man werd vermorzeld. f 10.000 verdwenen Vrijdagmiddag is een bediende van een bankinstelling op zijn weg van het hoofdpostkantoor te Am sterdam naar de bank een aange- teekenden brief met een inhond van f 10.000 kwijtgeraakt. Naar het Handelsblad meldt is denzelfden avond in een café op den Zeedijk een 27-jarige man, een oud-klant van Veenbuizen, aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van een gioot deel van het bankpapier. De man trok de aandacht omdat hij veel geld stuk sloeg. Hij beweert de envelop op straat te hebben gevon den, maar de kans is niet uitgeslo ten, dal hij den brief uit den jaszak van den bankbediende, toen deze het postkantoor verliet, gestolen heeft. Een deel van het geld had de nu gearresteerde man reeds uitgegeven. Scheepsramp in de IJszee Russisch marinevaartuig met 200 man vergaan. Verklaringen van Noorsche rob- benjagers, die dezer dagen van de jacht in de Witte zee zijn terugge keerd, doen vermoeden, dat eenigen tijd geledeu aan den mond van de Witte Zee een scheepsramp heeft plaats gehad, die naar men vreest ongeveer tweehonderd Russen het leven heeft gekost. De schipper van het vangstvaar tuig Skandfer uit Tromso heeft bij zijn terugkomst aan de autoriteiten meegedeeld, dat leden van de be manning in het ijs bij Gorodetski vijf lijken hebben gevonden, die naar de kleeding te identificeeren waren als lijken van matrozen van het Russische marinevaartuig Purga. Tweeandere vangstvaartuigen heb ben gerapporteerd,dat zij terzelfder tijd in de buurt van Gorodetski vele wrakstukken hadden gezien. Drie Russische ijsbrekers en twee andere vaartuigen hebben zich een tijd lang aan de mond van de Witte Zee opgehouden, waar zij blijkbaar nasporingen verrichten, getuige o,a. het feit, dat herhaaldelijk vliegtui gen in de buurt van deze schepen opstegen om verkenningsvluchten over hel ijs te ondernemen. Men weet te Tromso te vertellen, dat de Purga reeds sedert Maart, toen er zware stormen in de IJszee woedden, niets meer van zich heeft laten hooren. Volgens de Noorsche bladen telde de Purga een beman ningvan ongeveer200 koppen. Van Russische zijde heeft men tot nog toe in Noorwegen geen uitsluitsel betreffende de Purga gekregen. (N.R.Crt.) Auto met arbeiders tegen een boom gebotst. Stuurstang gebroken. Op den Denerkamperstaalweg na bij Oldenzaal is een ernstg verkeers ongeval gebeurd Een autobus van de garage Boer- rigter uit Overwinkel, welke arbei ders, die op fabrieken te Nordhorn in Duitsland werken, naar huis vervoerde, is op de zware helling op den weg nabij Oldenzaal, tenge volge van het breken van de stuur- stag tegen een boom gereden, De bus werd totaal vernield. Van de inzittenden arbeider werd een twintigtal min of meer ernstig gewond. De chauffeur van de bus bleef ongedeerd. Enkele^der meest ernstige gewonde arbeiders werden naar het zieken huis te Oldenzaal vervoerd, waar allen op twee na later met een anderebus naar hun woonplaatsen zijn vervoerd, De twee personen, die in het ziekenhuis moesten blij ven, lièpen een zware hersenschud ding op. Een hunner was hedenmor gen nog buiten bewustzijn. De arbeiders zijn allen afkomstig uit Losser en Overdinkel. De verongelukte bus is later per kraanwagen weggesleept. Goederentreinen tegen elkaar gebotst. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op het nieuwe rangeer, terrein in Amsterdam-Oost twee goederentreinen met elkaar in bot sing gekomen. Er onstond over een afstand van ongeveer Jüü meter een groote ravage, beide locomotieven kregen aan de voorzijde groote schade in totaal ontspoorde vijftien wagons, terwijl acht van deze wa gens zoodanig in elkaar werden gedrukt, dat zij niet meer bruikbaar zijn. Persoonlijke ongelukken ge beurden geluk kig niet. Jongen Vrouw gestikt te Tilburg. Zaterdagochtend is de 28-jarige mevrouw van der H. leveloos in haar woning in de Van Speyckstraat te Tilburg aangetroffen. Zij was door gasverslikking om het leven geko men. Bij onderzoek was vast gesteld dat in de keuken de gasslang van de muurkraan was losgeraakt. De vreeselijke ontdekking werd gedaan door haar man, een taxi-chauffeur, die's morgens vroeg de woning had verlaten. Het echtpaar was nog pas een half jaar getrouwd. Opstand in Roemeensche gevangenis. Zevenhonderd gevangenen in de strafgevangenis te Craiova hebben een poging tot opstand ondernomen na eerst tegen de leiding te hebben gedemonstreerd.Zij namen een zoo dreigende houding aan, dat de hulp van het in de stad gelegen garnizoen werd ingeroepen. De soldaten om singelden de muiters en sommeer den hen, zich over te ggeven. Dezen gaven hieraan ten slotle gevolg en keerden naar hun cellen terug. De raddraaiers zullen worden gestraft. Familiedrama. Tegen landbouwer, die stiefvader had doodgeslagen, ontslag van rechtsvervolging geëischt. Voor de rechtbank heeft gisteren de 23 jarige landbouwer J T. uit Maarheeze, terecht gestaan, die in den ochtend van 7 April van dit jaar zijn stiefvader, den 51-jarige H J.P., met een schop eenige slagen op het hoofd had toegebracht, ten gevolge waarvan be getroffene kort daarna was overleden. Verd. gaf toe, dat hij zijn stiefva der geslagen had, doch zeide dit gedaan te hebben uit angst, omdat deze hem bedreigde. Uit de verkla ring van de vrouw, een dochter en een stiefdochter van den verstagene almede uit het reclasseeringsrapport, kwam vast te staan, dat de getrof fene vrouw en kinderen meermalen had mishandeld. Kort voor het noodlottige gebeu ren had de verslagene. die in het bijzonder op verd. gemunt had, en hem bij een vroegere gelegenheid al eens in de neus had gestoken, gezegd, dat er iets zou gaan gebeu ren. De officier van justitie eischteop grond van noodweer-exces ontslag van rechtsvervolging. Steekpartij op de Groningsche kermis Een persoon gedood. De Groningsche „droge" kermis is ingezet met een vechtpartij, waar bij de 40-jarige W. te Weert uit Groningen is gedood. Zaterdagnacht omstreeks twaalf uur onstond aan het Binnen-Dam- sterdiep ter hoogte van de Steentil- brug, om tol nu toe onbekende redenen, een ernstige vechtpartij, tusschen den 40-jarigen ongehuwden W. te Weert en den 30-jarigen on gehuwde J.J.V., beiden wonende te Groningen. Plotseling trokken beide een mes, waarbij V. zijn tegenstander zooda nig steken in het onderlichaam toe. bracht, dat te Weert in elkaar zakte en de politiedokter, dokter Melles, slechts kon constateeren, dat de dood na eenige oogenblikken moest zijn ingetreden. Het stoffelijk overschot is naar het Academisch ziekenhuis overge bracht. De dader is gearresteerd en voor- loopig in het hoofdbureau van po litie te Groningen ingesloten. Vrouwen gaven haar mannen rattenkruit Men gelooft, dat nog meer arre staties zullen volgen in de groote zaak waarbij tal van moorden wer den gepleegd met het oogmerk in het bezit te komen van uitkeeringen door levensverzekeringen. In Phila delphia in de oostelijke staten wor den meer dan 100 sterfgevallen toegeschreven aan een bende, welke er haar werk van maakte vrouwen wier belangstelling voor haar echt- genooten was verflauwd, er toe te brengen hun rattenkruit te geven en de uitkeeringen te beuren, welke door een bende op hetleven der a.s. slachtoffers waren aangegaan. Er bevinden zich reeds 26 mannen en vrouwen in arrest. TILBURG. Verven Costuums f 3.50 Mantels f 2.50 Stoomen Costuums f2.— Mantels f 1.75 Afhalen en bezorgen gratis. Betaling hij aflevering. Agentschap HEIN SCHOUTEN Grootestraat 99, WAALWIJK. Wij hebber, nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen 'V /fM vVp EEN BIJZONDERE ATTRACTIE op uw vormen onze overheerlijke groote verscheidenheid, ook met slagroom, ©nvan de bekende „van Mil.kwaliteit", dus het beste van het beste. Voor vindt U bij ons een ruime keus in LUXE DOOZEN BONBONS en PAKKEN CHOCOLADE vanaf 25 cent, WAAL WIJ K. TEL. 5 2. leveren wij in en aan Doet Uwe bestellingen dus bij en dus het moment waarop U de meubileering en stoffeering Uwer woning eens aan een bizondere fcis inspectie moet onderwerpen. Al onze afdeelingen zijn thans aan gevuld met de laatste nouveau- té's en U zult dus bij vernieuwing of aanschaffing steeds hef beste bij ons slagen Voor ieder raam maken wij een passend gordijn. Als speciaal-aanbieding voor deze week 1 complete huiskamer: tafel 4 stoelen, 2 fauteuils, eiken dressoir, 1 slaapkamerledikant, nachtkastje, waschkast, 2 stoelen, 1 tafeltje, te samen voor f79.— Loonopzand KAATSHEUVEL Oisterwiji

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8