Plaatselijke Berichten. EL-BUFFET Café ROYAL. een goed voorzien SWEL-BUFFET. Last van Uw zenuwen? Afschaffing van het I provinciale weggeld. 4 Hebt U reisplannen? Ter kennismaking Zaterdagavond vanaf 6 uur een der hapjes aan naar keuze. FRIESCHE HEEREN BAAI Bioscopen 40-JARIG PRIESTER JUBILEUM EM. PASTOOR-DEKEN VAN RIEL. Naar wij vernemen is de toestand van den HoogEerw. heer pastoor-de- ken van Riel wel iets vooruitgaande, maar toch niet van dien aard dat van eene feestelijke viering van dit pries terfeest op 27 Mei a.s. sprake kan zijn. De herdenking zal in pension-Ma- riëngaarde tot het soberste beperkt worden, zoodat ook geen bezoek op dien dag kan worden toegestaan, daar de zieke voorloopig nog absolute rust behoeft. Men hoopt na een blijvende verbete ring het jubileum alsnog feestelijk te herdenken. Zeer zeker zullen zijne oud-parochia nen door hun hartelijk gebed waar om Z. H. Eerw. zelf verzoekt en voorts door gelukwenschen in velerlei vorm doen blijken van hun hoogach ting, liefde en dankbaarheid voor hun oud-pastoor en de groote plaats die hij nog steeds in hun hart is blijven inne men. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR HEEZEMANS. Kerkversiering. Naar we met belangstelling verne men zullen bij gelegenheid van het feest van Pastoor Heezemans, kerk, kerk plein en pastorie op grootsche wijze worden versierd. Dit moge alleen reeds blijken uit het feit, dat voor dit doel een serie schetsen zijn gemaakt van het interieur en exterieur der kerk en van elk detail apart. Bovendien is reeds een staf van me dewerkers aan den arbeid om dit groot sche plan ten uitvoer te brengen. Het is een aardige gedachte geweekt alle parochianen in de gelegenheid t» stellen hun bloempje tot de versiering bij te dragen. De parochie toch moet zijn als één groot gezin, waarvan de parochieherder het vaderschap be kleedt en de parochianen de leden zijn. Zoo past 't ook dat allen hun bloemp je aanbieden op het feest van hun her der lot versiering der kerk, die het mid delpunt der feestviering is. Met verwi;zmg naar dc advertentie in dit nummer, willen wij Ce aandacht van particulieren en van vereenigingen vestigen op deze mogelijkheid ook de kerkversiering metterdaad door geheel de parcchie tot stand te doen brengen. Bij de plaatselijke bloemisten is voor iedere beurs een in de versiering pas send bloemstukje verkrijgbaar. Vereenigingen of particulieren, die een bloemstuk wenschen te geven, ge lieven met het oog op de ontworpen versiering zich te verstaan met kape laan Völker. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te lu uden op Vrijdag 2ó' Mei 193y, om 19 uur, ten gemeentehuize. Aan de oide 1 Ingekomen stukken. a Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Ad viezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage. Proces-verbaal v. kasopneming bij den ontvanger, gehouden 16 Mei 1939. b van Th. H. v. Leent, Baard wijk. Mededeeling aanneming zijner benoeming tot bestuurslid van het oude mannenhuis, c Van C. H. de Jongh, alhier. Verzoek om eervol ontslag als kassier der gemeente-bedrijven. 2 Voorstel tot wijziging der salaris verordening 1936. 3 Benoeming van een kassier dei- gemeentebedrijven. 4 Voorstel tot wijziging der alge- meene rechtstoestandverordening voor het gemeentepersoneel. 5 Voorstel tot opheffing zeker heidstellingen gemeenteambtenaren. 6 Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor 't verstrekken van extra hulp aan steuntrekkende werkloozen. 7 Voorstel tot wijziging der be. grootingen 1938 en 1939. 8 Uitgifte van grond in erfpacht aan de fa. Gebr. Teurlings. 9 Wijziging van de erfpacht aan gegaan met de fa. Vermeer en Beerens. CREDIET VOOR EXTRA HULP AAN STEUNTREKKENDE WERKLOOZEN. Prae-advies punt 6. Door den Minister van Sociale Za ken wordt ons medegedeeld, dat, even als in het afgeloopen dienstjaar, ook voor 1939 extra-hulp aan werkloozen zal kunnen worden verstrekt in den vorm van kleeding, dekking en schoei sel. De rijksbijdragen zullen daarvoor worden berekend als volgt: Voor werkloozen mag worden be steed een bedrag, verkregen door het gemiddeld aantal werklooze arbeiders, dat over de eerste 10 maanden van '38 als werkzoekende bij het plaatselijk or gaan der arbeidersbemiddeling stond ingeschreven, met welk aantal is te ver menigvuldigen een bedrag van 5.78. Dit gemiddeld aantal werkloozen be droeg voor Waalwijk: 299, zoodat mag worden besteed 299 x 5.78 is 1728.22. Voor de kleine B-boeren wordt door het Departement van Sociale Zaken beschikbaar gesteld ƒ1.89 per B-boer op 25 Februari 1939, welk aantal 10 be droeg. De gemeente moet dan 1 per B-boer bijbetalen. Voor deze categorie komt dan beschikbaar 10 x 2.89 is 28.90. In tegenstelling met de regeling van vorige jaren, mag van het beschikbare bedrag voor de werklooze arbeiders niet meer een deel worden aangewend voor de B-boeren en omgekeerd. In totaal is in uitgaaf op de gemeen te-begrooting alzoo uit te trekken een crediet van 1728.22 en 28.90 is 1757.12. De gemeente ontvangt daarvan terug van het Departement van Sociale Za ken: voor de werklooze arbeiders 299 x 3.78 is 1130.22 en voor de B- boeren 10 x 1.89 is 18.90 tezamen 1149.12. De kleine boeren ontvangen daaren boven rechtstreeks van het Departe ment van Economische Zaken eveneens nog steun in natura voor bovengenoem- v de doeleinden. Wij stellen U voor het becijferde crediet voor 1939 beschikbaar te stel len door vaststelling van het ter inzage liggende besluit. Burgemeester en Wethouders UITGIFTE VAN GROND IN ERFPACHT. Prae-advies punt 8. Door de fa. Gebr. Teurlings alhier wordt gevraagd haar in erfpacht af te staan een terreintje op de Westerha- venkade alhier, aansluitende aan het reeds bij haar in erfpacht zijnde ter rein, ter lengte van ongeveer 15 strek kende meters. De firma heeft den grond noodig hoofdzakelijk als stapelplaats ten be hoeve harer aldaar gelegen veekoeken en oliefabriek. Het perceeltje was tot nog toe in gebruik bij den heer A. v. d. Pluijm, als rietstapelplaats, doch is thans ontruimd. Wij stellen U voor het bedoelde stukje grond in erfpacht af te staan on der de voorwaarden, welke bij raads besluit van 12 November 1926 aan de firma zijn gesteld in een soortgelijk ge val. De erfpachtscanon stellen wij voor als voorheen te berekenen naar 13,75 cent per M- per jaar, zijnde voor dit terrein, dat groot is ongeveer 15 x 17 M2, 35.06. Het tijdvak van de erf pacht ware zoodanig te stellen, dat het afloopt tegelijk met de andere erfpach ten van de firma, namelijk op 31 De cember 2001 Wij stellen U voor het ter inzage liggende ontwerp-besluit aldus vast te stellen. Burgemeester en Wethouders hem, terwijl de dames H. en A. Mortier bloemen aanboden. De heer J. Blom sprak namens het personeel enkele hartelijke woorden en bood hem een schitterend geschenk aan. Ook mevr. Mortier overhandigde den jubilaris nog een cadeau. Als bijzonderheid dient nog te wor den vermeld, dat ook namens mevrouw Wed. Vaags, de vroegere eigenaresse van de zaak, een geschenk werd geof freerd. Met enkele gevoelvolle en passende woorden dankte de jubilaris voor de vele blijken van belangstelling en me deleven die hij mocht ondervinden. Hierna werd het amusante gedeelte van den avond begonnen. Onder leiding van den ceremonie meester den heer M. v. d. Heijden en met medewerking van de heeren H. van Engelen en Fr. van Straaten, werd er een voortreffelijk „programma afge werkt, dat ieder heeft voldaan. Tot het bekende uurtje bleef men dan ook in groote gezelligheid bijeen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Toen de heer A. Janson te v.m. Be- soijen j.l. Zondag met zijn zoontje per fiets op weg was naar de kerk te Loon- schendijk, had hij het ongeluk te vallen en kwam hij daarbij met zijn hoofd op een der trappers terecht. Aanvankelijk liet dit ongeval zich niet ernstig aan zien en kon J. nog naar huis loopen. Later achtte men het toch gewenscht geneeskundige hulp in te roepen, waar na hij naar het ziekenhuis te s-Bosch werd overgebracht, alwaar bleek dat hij een zware hersenschudding en een bloeduitstorting had opgeloopen, zoo dat zijn toestand ernstig werd geacht. In den nacht van Woensdag op Don derdag is dhr. Janson aan de gevolgen overleden. De heer Janson was koster der Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen en als zoo danig zeer gezien. HARMONIE ST. CRISPIJN. In de Donderdag gehouden ver gadering van de harmonie St. Crispijn werd in de vacature F. Passier gekozen tot bestuurslid, de heer Jac. Didden. Tot voorzitter werd gekozen de heer Fr. Smolders, tot op heden vice.voorzitter. Dhr. G. v. d. Sanden werd onder hartelijke bewoordingen door den heer Smolders gehuldigd wegens zijn 25-ja- rig lidmaatschap van de vereeniging. Als blijvende herinnering werd den ju bilaris een horloge met inscriptie aan geboden. Besloten werd deel te nemen aan het festival te Oisterwijk op 2en Pinkster dag. JONGE WACHT. Te Eindhoven werd zooals wij aan kondigden de herdenking van het 2e lustrum van den Diocesanen Bond van ..De Jonge Werkman" gehouden, waar aan ook door de afdeelingen in onze gemeente werd deelgenomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Rijwielbelastingmerk, bruine porte- monnaie met inhoud, blauwe ceintuur; zilveren rozenkrans, kindertaschje, bos sleutels. Vanaf HEDENAVOND 6 uur is aan ons café verbonden In onze Etalage vind U een keur van lekkernijen zoowel koude als warme hapjes. bieden wij iedere bezoeker HET JUBILEUM VAN DEN HEER P. VAN EETHEN. Zooals aangekondigd, werd op waarlijk feestelijke wijze Donderdag 't zilveren dienstjubileum herdacht van den heer P. van Eethen. In hotel Verwiel werd de jubilaris met echtgenoote, kinderen, ouders en familieleden ontvangen en toegesproken achtereenvolgens door den heer en me vrouw Mortier, die»hem prezen als een hard werker, een uitmuntend vertegen woordiger en een goed mensch. Dhr. Mortier memoreerde de bijzonder goe de verstandhouding, die er steeds tus- schen den jubilaris, het personeel en hem zelf had bestaan. Spr. bood hem als blijk van waardeering en blijvende herinnering een gouden horloge aan. Nadat dan mevr. Mortier zich in waardeerende woorden over den zilve ren vertegenwoordiger had uitgespro ken. huldigde de heer I Mortier Jr. Mijnhardt's Zenuwtabletten GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vandaag viert het echtpaar J. Win- gels-v. Riel zijn gouden huwelijksfeest. Onder groote belangstelling begaven de beide jubilarissen zich hedenmorgen om 9 uur naar de Kerk van den H. St. Jan, waar een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen. Bruidjes begeleidden het echtpaar en familie en stralende jeugd en grijzen ouderdom knielden neer voor het al taar. Vanmiddag van 12.30 uur tot 2 uur zal het gouden echtpaar recipieeren, terwijl verder het feest met de familie leden wordt voortgezet. Zoo is het D.E. merk op tabak de garantie dat U Echte Friesche Heeren-Baai rookt, gemaakt in de aloude tabaksfabriek van Douwe Egberts te Joure-Friesland. Maandag vindt het buurtfeest plaats en ongetwijfeld zal het er hier gezellig naar toe gaan. 's Middags komen de kinderen teza men om „feest te vieren", terwijl de avond natuurlijk gereserveerd is voor de ouderen. Hierbij zullen voordracht- en dans wedstrijden worden gehouden. Ook wij voegen onze gelukwenschen bij de talloos velen die de gouden oud jes vandaag in ontvangst zullen heb ben te nemen. LUXOR BIOSCOOP, „Het gebeurde in Napels". »Het gebeurde in Napels« geeft ons een echt dwaas Italiaansch verhaal, dat alleen onder den sub- tropischen hemel van Zuid-Europa kan voorkomen. Niettemin heeft de regisseur Augusto Genia met behulp van enkele goede sterren er een aantrek kelijk geheel van weten te maken. Mario en Michel ziji? gezworen kameraden. Mario is zanger en staat op het punt met Assunta in het huwelijk te treden. Michel houdt van Lolita. En iedereen zou gelukkig geweest zijn. wanneer Lolita ook van Michel had gehouden. Zeker, ze doet alsof, maar intusschen maakt ze van iedere gelegenheid gebruik om Mario in te palmen. Een tijdlang weet deze haar ver leidingen te weerstaan tot op zijn trouwdag. Mario gaat er met Lolita van door, of beter ge zegd Lolita gaat er metMariovan door. Hierdoor raakt Mario ook zijn betrekking kwijt. Slechts met groote moeite is hij in staat een droog stuk brood te verdienen. Lolita is döt armoedig leven spoedig beu en wordt weldra ook Mario ontrouw. Tenslotte komt het tot een ver zoening tusschen de beide vrienden en keert Mario ook weer tot Assunta terug, die hem graag alles vergeeft. Lolita, wier ware karakter zij thans hebben leeren kennen, heelt voor goed bij hen afgedaan De goede dialoog, de vele aantrek kelijke melodieën van Tino Rossi en de Italiaansche sfeer geven aan deze Fransche film een apart karakter In de hoofdrollen Tini Rossi, Viviana Romance en Michel Simon. MUSIS SACRUM. „Zwijgende lippen" Het allesbehalve nieuwe thema dat een gevierde artist(e) verzwijgt dat hij of zij reeds een zoon of dochter op huwbaren leeftijd heeft, ten einde het publiek niet teleur te stellen is in deze film oppakkende wijze verwerkt. Wij zien hier het verhaal van een beroemd filmacteur, wiens .hulp wordt ingeroepen door een jonge, en natuurlijk ook knappe vrouw, die hem een introductiebrief over handigt, met voor den Don Juan allesbehalven aangenamen inhoud: het is nl. een dochter uit een van zijn vorige huwelijken. De ijdele en lichtzinnige man komt tot inkeer en hij neemt zich voor zijn dochter op het tooneel een eerste plaats te bezorgen. Het wordt een fiasco. De wereld spreekt over deze op vallende protectie en we zien tevens den ondergang van den grooten acteur, die een slaaf van den drank Naar wij vernemen, over- 1 wegen Gedeputeerde Staten Hl van Noord Brabant om aan J Provinciale Staten voor te jj stellen, met ingang van 1 Mei 1940 over te gaan tot afschaf. fing van de heffing van weg- j geld voor het gebruik van de j t provinciale wegen. Het ligt in 4 II de bedoeling van het provin- ciaal bestuur, in de behoefte 1 I" aan middelen voor den wegen- 1 bouw te voorzien door een matige verhooging van de j jj opcenten op de rijksbelas— tingen. j is geworden door Adolphe Menjou zoo sober, zoo aangrijpend en zoo menschelijk gespeeld- Andrea Leeds secondeert hem op bewonderens waardige wijze want deze vrouw is een dramatische actrice van niet gering talent. En verder is er Ernest Cossart als onverstoorbare butler en George Murphy, RitaJobnson, Ann SheridaD en anderen. Doch vooral Charlie McCarthy, waarmede gezegd is, dat de geest het wint van de materie en dat Edgar Bergen een machtig buikspreker is en nog iets meer heeft dan een stem alleen Dit laatste geeft aan de heele film iets aparts en aantrekkelijks. vraagt dan eens prijsopgaaf bij Betere wagens - laag tarief. BEL No. 333 EN U RIJDT PRETTIG. Leverings- en Betalings voorwaarden Vandaag zal een »hearing« plaats vinden voor den Economischen Raad inzake de indiening der nieuwe regeling der Leverings- en Betalingsvoorwaarden voor Leder. N. L. Bestuursvergadering der Fede ratie van Leerfabrikanten Op 15 Mei werd een bestuurs vergadering van de Federatie van Ned. Lederfabrikanten gehouden te Tilburg, waarin o.m. de bevoor rading werd besproken van looi stoffen en hulpgrondstoffen in geval van oorlogsgevaar. Bat'a naar Noorwegen De Scandinavische correspondent meldt aan de N.R.C. Volgens geruchten, welke al een tijd in Noorsche handelskringen de ronde doen, zou Bat'a van plan zijn, verschillende belangrijkeonder- deelen van zijn schoeiselconcern van Waalwijk. van Waalwijk. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Douwt, Egberts <io?

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6