SPORT EdeBont-v.Hulten INGEZONDEN STUKKEN. LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN, G.TIMMERMANS NIEUWKUIJK. DRUNEN. Heerenkleeding naar maat Agenda's H.V. Stoomschoenenfabriek A. H. VAN SCHIJNDEL Waalwijk. ALGEMENE VERGADERING vao Aandeelhouders op Donderdag 25 Mei 1939, bijhouden, controleeren en aanloggen van boeken. WAALWIJK DE PELIKAAN" Sport-varia. DE PRIJS VOOR DEN VREDE. Spoken van angst, hebzucht en haat, die de oorzaken waren van den grooten oorlog zijn terugge komen en achtervolgen ons op nieuw. Moeders van de heele wereld wensehen vrede en om dien vrede te hebben, moeten wij vrede maken in onze huizen en met onze buren. Alleen door het terugkeeren tot de waarheden van eerlijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde die wij aan Moedersschoot geleerd hebben, kunnen wij de eenheid en de normale geestesgesteldheid aan de wereld teruggeven. Zoo'n Moreele Herbewapening is de prijs voor den vrede. (Mevr. James Roosevelt, Moeder van den President van de Vereenigde Staten naar het neutrale en rustige Noor wegen te verplaatsen. De aanleiding lot deze geruchten is ongetwijfeld, dat Bat'a al sedert den vorigen zomer enkele vertegenwoordigers in Noorwegen heeft en dat hij een groot gedeelte van zijn huiden voorraden van Gdynia naar Bergen heeft laten overbrengen. Aftenposten verneemt, dat de Noorsche bond van schoenhande laren er het departement van handel opmerkzaam op heeft gemaakt, dat Bat'a voorraden in Noorwegen had en dat hij onderhandelingen zou voeren over enkele terreinen, welke als opslagplaatsen zouden worden ingericht. Op het departement deel de men mede, dat aankoop van terreinen nog niet heeft plaats gehad en dat ook een aanvraag om concessie nog niet is ingediend. Het genoemde blad meent reden te hebben om aan te nemen, dat de kans, dat aan Bat'a concessie voor vestiging van een gedeelte van zijn bedrijf in Noorwegen verleend zou worden, vrij gering is. Bat'a gaat een schoenfabriek stichten in Fransch Maroko Door Bat'a is kort geleden een Marokkaansche maatschappij ge sticht, die in de omgeving van Casablanca een terrein van 300 H.A. heeft aangekocht, naar het Fransche blad »La Halle aux Cuirs« meldt. Daarop zou een fabriek worden gesticht voor de productie van schoenen en tevens voor stoffen, kousen en sokken. Ook zou een looierij, die sinds eenige jaren is gesloten, worden heropend om de nieuwe Bat'a fabriek van leder te voorzien. Wel is waar heeft Bat'a verklaard niet meer dan 500 a 600 paren schoenen per dag te willen fabriceeren, doch daarop is men niet gerust in ver band met de grootte van 't aange kochte terrein en het ontwerp van de fabriek, die verscheidene duizen den vierkante meters zou beslaan. De Algemeene Vereeniging voor de Schoennijverheid in Marokko vraagt daarom de voornaamste be palingen der Fransche wet »Le Poullen« onmiddellijk ook op Marokko van toepassingte verklaren. Dinsdag komen de Eerw. Broeders uit Kaatsheuvel met de leerlingen van hunne scholen. Woensdag komen de pelgrims van Hernen en Leur bij Wychen. Tweede Pinksterdag komt de H. Familie uit Vlijmen en op 30 Mei de Pateis met studenten van Maria kroon. Dan op 31 Mei is het «onze dag» waarop wij nog nader terugkomen. Woensdagnamiddag had alhier een vrij ernstig ongeval plaats. l)c heer B. uit Waalwijk, kwam met zijn rij wiel door slippen, zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Di rect toegeschoten hulp van E.H.B.O.- leden verleenden eerste hulp. Dr. Ak kermans uit Drunen die spoedig aan wezig was, constateerde naast verschil lende schaafwonden een lichte her senschudding en liet den gewonde per ziekenwagen naar huis vervoeren. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) M. de R. Voor eenigen tijd las ik in Uw blad een bericht omtrent de balda digheid onzer jeugdnl. het be schrijven en bekrassen van muren en deuren e.d. en ik geloof dat de toestand nog niet veel verbeterd is. Van verschillende zijden en in ver schillenden vorm komen daar be wijzen voor. 't Bepaalt zich niet alleen tot belletje trekken, schrijven op deuren en ramen, afplukken van bloemen, 't vernielen van hagen, 't inwerpen van ruiten, neen, men ontziet zich niet ouden van dagen en gebrekkigen tot voorwerp van baldadigheid en spot te maken, door deze na te roepen, belachelijk te maken, zelfs te gooien. Dezer dagen had men weer iets anders uitgevonden. De jeugd wist zich van een vuilniswagen meester te maken van een groote partij papieren en deze werden met kwis tige hand door de straten verspreid, zoodat het een bende werd van je welste. Dit zijn een paar nieuwe voorbeelden van de baldadigheid onzer jeugd, die er op wijzen dat voortdurende politie-controle (liefst in burger) vooral tusschen en na schooltijden hard noodig is maar ook ouders en onderwijzers hebben hier een ernstige plicht te vervullen. Men behoeft ten deze niet senti menteel te zijn, maar het gaat te genwoordig wel wat al te ver. X# ONTWAAKTE MET STIJVE, PIJNLIJKE KNIEËN. Nu alle pijnen verdwenen. Deze man schrijft: ,.Drie jaar lang leed ik aan rheumatische pijn onder in mijn rug. 's Morgens werd ik wakker met knieën zóó stijf, dat ik ze slechts met vreeselijke pijnen kon bewegen. Toen raadde een vriend mij aan Kru- schen Salts te probeeren. Ik begon het eiken morgen te nemen en tot mijn ver wondering bemerkte ik, dat de rheu matische pijnen verdwenen. Ik ging door met Kruschen en hoewel ik den middelbaren leeftijd reeds gepaseerd ben, ben ik al twee jaren vrij van pijn." A. W. Rheumatische pijnen zijn vrijwel al tijd een gevolg vari een overmaat van urinezuur in het lichaam, dat ontstaat, doordat door onvoldoende werking U- wer inwendige organien afvalstoffen gelegenheid kregen zich op te hoopen. De zes zouten in Kruschen verwijderen deze afvalstoffen, doordat zij lever, nie ren en ingewanden steeds blijven aan sporen tot krachtige, geregelde wer king. Hierdoor wordt voorkomen, dat afvalstoffen zich ooit weer kunnen op- hoopen; Uw pijnen zullen afnemen en tenslotte geheel verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. K. N. V. B. Promotie 2de klasse B. Hero heeft door haar smadelijke 61 nederlaag te Oss ieder teleurgesteld. De capaciteiten van dezen 2e klasser vallen wel veel talrijker dan die van HEG, niet dikwijls gevaarlijk konden worden. Misschien dat HEG iets meer kreeg dan haar toekwam, maar als men de wer kelijke kansen bekijkt, is de uitslag nor maal te noemen. Het gaat tenslotte toch om de goals. Mocht het spelpeil niet al te hoog hebben gestaan, van de andei zijde was de westdrijd vanwege het bui tengewoon fair verloop toch een recla me voor onze beweging. Voor de aftrap moest HEG nog een bloemenhulde in ontvangst nemen. De wedstrijd zelf heeft een zeer span nend verloop gehad. Opmerkelijk was dat de geel-zwarten, zoowel voor als na de rust tegen wind afspeelden. Twintig minuten voor de rust nam HEG met een penalty de leiding, welke stand tot ca. lt) minuten voor het einde Ongewijzigd bleef. Eerst toen gelukte het de overwinning door middel van den midvoor in veilige haven te brengen. Zondag staat voor HEG de uitwedstrijd naar SPC te Eindhoven op het program ma. Wederom een onbekende tegenstan der dus, wal evenwel het voordeel heeft, dat de HEG'ers de zaken niet te licht op zullen nemen. Denk er om geel-zwarten wat er op het spel staat. DISTRICT DEN BOSGH. Uitslagen. Promotie I.V.C.B. J. v. Arckel WVB 6—1 Competitie. NieuwkuijkÖDl 2 34 Overzicht. Dat WVB bij J. v. Arckel een zwaren Wedstrijd zou hebben hadden wij voor zien. Toch lijkt ons de 60 nederlaag geflatteerd, hoewel wij ervan overtuigd zijn, dat dat men in Ammerzoden weinig te vertellen heeft-als de Jantjes, die ook wel Jannen genoemd mogen worden, voor goed aan het voetballen gaan. WVB heeft verloren en zal reglemen tair moeten degradeeren, terwijl Jan v. Arkel volgend seizoen als IVGB-ploeg voor den dag zal komen. De stand is: (De Fransche wet »La Poullen« verbiedt het vestigen van schoen fabrieken en schoenwinkels zonder toestemming van de Overheid) Kermis. Zondag, Maandag, Dinsdag en de beide Pinksterdagen wordt onze gemeente de jaarlijksche kermis ge houden. Achter het in aanbouw zijnde nieuwe raadhuis en het voor kort bijgekochte deel van den tuin van bakker Ant. Brok zijn ver schillende kermis-attracties opge bouwd. Allerlei »spullen« en kramen staan er. In de verschillende café's is voer muziek gezorgd, er zal Maandag en Dinsdag gedanst wor den. Burgerlijke Stand. Overleden Petr. Kelleken, wedr. Anna de Wild, 66 jaar, Cath. v. d. Braak, 60 jaar. Getrouwd Mart van Broekhoven en Frone Pijnenborg. ELSHOUT. Maria-vereeniging. Donderdag was het weer druk in Elshout en morgen wordt er weer veel volk verwacht en zijn de H. Missen om 6 uur, kwart voor zeven, half acht, kwart over acht en tien uur. Ter bedevaart kwamen de pro cessie uit Baardwijk, OROVA uit Waalwijk, groep jongens van de Paters Cap. uit Udenhout en de congregatie uit Besoijen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- o nstandighedenaangepast geducht tegen en er hoeft niet veel meer te gebeuren of de conservenmenschen moeten hun plaats ruimen voor TOP of Nevelo, welke welke beiden wel aan el kaar gewaagd zijn. De stand is TOP NEVELO HERO I. V. C. B. R.K.V.V. H. E. C. II.B.C.Tubantia 20. Zondag a.s. S.P.C.H.E.C. Voor een talrijk publiek is het ons elf tal gelukt de eerste thuiswedstrijd in de promotie in een overwinning om te zet ten. Twee kostbare puntjes zijn dus weei binnen, ofschoon de wedstrijd geen al- geheele bevrediging heeft geschonken. Onze voorhoede kon n.l. niet in haar ge wone doen komen, waardoor het verras sende element dat gewoonijk haar spel type kenmerkt, niet tot uiting kwam. Nu moet evenwel niet uit het oog ver loren voorden, dat de verdediging van Tubantia buitengewoon goed op dreef was en vele aanvallen door de buiten- spelval in de kiem smoorden. 4 Aan den anderen kant had de aanval van de gasten het ook lang niet gemakkelijk. Onze achterhoede toonde een prachtig partijtje. Geen enkele schietkans werd hun geboden, zoodat hun aanvallen, hoe- DUIVENSPORT. „I)E EENDRACHT". Donderdag hield bovengenoemde ver eeniging 'n wedvlucht vanuit Quicvrain. Los om 8 uur. Wind N.O. Eerste duif 10.25.44; laatste duif 10.41.11. De uitslag was als volgt; A. van Eijck 1, 6, 8; v. d. Heuvel 2, 23; G. Schoemans 3, 15, 18, 41, 42; P. v. d. Velden 4, 12; A. Stokwielder 5, 20, 31; Th. de Ronde 7, 33; J. van Bokhoven 9, 16; P. Schoemans 10; M. Ley tens 11, 26, 34; J. de Wit 13; .1. Verhagen 14; C. Verhulst 17, 19; K. Broumcls 21, 22 39; H. v. Zeist 24; C. Witlox 25; J. Kipping 27; G. v. Huiten 28, 37 en eerste over- cluifDe Kloe 29; J. Brands 30; P. v. d. Houdt 32; Adriaanse 35; P. L. Pullens 36; H. v. d. Wiel 38; Th. Duivekamp 40. Voorloopig kampioenschap. Vitesse t./ni. Ouievrain. 1. P. v. d. Velden 1881 pnt. 2. A. Stokwielder 1874 pnt. 3. K. Broumels 1829 pnt. 4. A. van Eijck 1804 pnt. 5. Th. de Ronde 1719 pnt. 6. G. van Huiten 1697 pnt. De Waalwijksche wielrenner Jo van Geene, die steeds meer van zich laat hoo- ren, werd in de Ronde van Princenhage zevende. Winnaar werd J. Braspenninx. De Franschman Laurent heeft den grooten wegwedstrijd BordeauxParijs gewonnen. Valelie is winnaar geworden van de Ronde van Italië. Bartali werd tweede. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag en Maandag Theater Musis Sacrum «Zwijgende Lippen» Zaterdag, en Zondag Luxor Bioscoop »Het gebeurde in Napels« Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. DE NIEUWE HUISHOUD SCHOOL TE WAALWIJK. Plechtige eerste steenlegging. Vrijdagmiddag had de plechtige eer ste steenlegging plaats voor de R. K. huishoud- en industrieschool in de ge projecteerde verbindingsstraat Stations straat—Putstraat. Bij deze plechtigheid, die door den* ZeerEerw. heer pastoor H. F. Heeze- mans geschiedde, waren talrijke genoo- digden aanwezig. Zoo zagen wij o.a. de ZeerEerw. heeren pastoors Kemps, v. Erp en Verhagen, de kapelaans Völ- ker en van Lierop, de edelachtb. heer burgemeester Moonen, wethouder Ei bers, gemeente-secretaris van Mierlo. gemeente-architect De Hoop. de archi tect Edmond Nijsten met zijn echtge- noote, het schoolbestuur, de directrice Mej. v. Slobbe, de directrice van het K.J.V.-huis en verschillende leerlingen. De zeereerw. heer pastoor Heeze- mans zegende den fraaien hoeksteen en metselde hem vervolgens in. Daarna las hij de oorkonde voor en hield een korte toespraak, waarbij hij niededeeling deed dat berichten van verhindering waren ingekomen van mej. Michielse, mevr. Timmermans, de heer J. van Dooren, Weth. Smolders en de heer en mevr. J. Tielen. Spreker schetste de vreugde van 't schoolbestuur dat deze plannen thans verwezenlijkt zijn en hij was zeer in genomen, deze eerste steenlegging thans te kunnen verrichten. Het geduld is vrij lang op de proef gesteld, maar op 8 Maart kregen we bericht dat wc met denb ouw konden beginnen. Hij dankt verder allen die hebben medegewerkt deze plannen voortgang te doen vin den, in het bijzonder mej. Michielse, die met groote voortvarendheid heeft medegewerkt. De hoeksteen die thans wordt gelegd zal nog jarenlang de bevolking bewij zen, welke groote zorg men in de jaren 19351940 heeft gehad voor den bouw van deze school. Hij hoopt, dat de be volking dankbaar /al zijn en het weten te waardeeren dat deze school, welke van onze meisjes degelijke huisvrou wen wil maken, in Waalwijk tot stand is kunnen komen. Het kerkbestuur legt zijn geheele vertrouwen in handen van den archi tect, den aannemer en den opzichter. Hij hoopt, dat onder Gods besten ze gen de school voorspoedig, zonder on gelukken zal verrijzen, om haar na verloop van 3 of 4 maanden te kunnen openen. Hierna spak burgem. Moonen enkele woorden. Als voorzitter van 't gemeen te-bestuur brengt hij hulde aan 't ini tiatief en de voortvarendheid van pas toor Heezemans, waardoor deze school tot stand is gekomen. Ook brengt hij hulde aan hel adres van mej. Michiel se en hoopt dat er geen stoornissen gedurende de werkzaamheden zullen zijn en dat in het najaar de lessen onder de beproefde leiding van mej. van Slobbe zullen kunnen beginnen. Nadat vervolgens door de verschil lende personen de oorkonde was on derteekend die in den hoeksteen inge metseld zou worden, begaven de ge- noodigden zich naar het K.J.C.-huis om enkele ververschingen te gebrui ken. R.K. GYMNASTIEK VEREENIGING W. G. V. --- S. S. S. Bestuur gekozen. In de gisteravond gehouden verga dering van de R.K. Gynmasliekver- eeniging W.G.V.—S.S.S., tusschen welke zooals men weet een fusie is tot stand gekomen, werd het bestuur van de nieuwe vereeniging samengesteld als volgt: Dr. M. H. C. Kolster werd bij ac clamatie benoemd tot voorzitter, lot vice-voorzitler werd gekozen dhr. A. Mahieu; secretaris werd de heer H. Snijders en penningmeester, de heer A. Duquesnoy. Commissarissen: de heeren G. Schoemans, Th. Pullens en mej. Jo Brok. Verder werden de statuten en het huishoudelijk reglement samenge steld, waarvan de officieele goed keuring later zal volgen. Ten einde het toetreden tot de ver eeniging aantrekkelijker te maken, zijn de nieuwe leden die zich geduren de de eerste maand na dezen datum opgeven, vrijgesteld van in leggeld. Zij kunnen zich opgeven bij den secreta ris, Antoniusstraat 65. ONT EI GEN INGSPL AN GOED GEKEURD. Bij Kon. besluit van 10 Mei is het onteigeningsplan van de gemeente Waalwijk terzake aanleg nieuwe stra ten (Zuidelijk Grootestraat Ooste lijk Stationsstraat), goedgekeurd. Comité voor Bijzondere Nooden. Zooals wij bereids mededeelden, werd gisteren in zaal 20 van 't Gemeentehuis een vergadering ge houden van 't Comité voor Bijzon dere Nooden, waartoe verschillende dames waren uitgenoodigd om te komen tot een fancy-fair in onze gemeente, waar artikelen zullen worden te koop aangeboden om een som gelds te verzamelen voor 't Comité voor Bijzondere Nooden, dat zulk een steun hard noodig heeft. Burgemeester Moonen opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, waarna hij'tvoor- zitterschap overgaf aan pastoor Heezemans, voorzitter van 't comité. Deze riep allen een hartelijk welkom toe en zette 't doel der vergadering uiteen, zooals we hier boven weergaven. Hij spoorde allen aan krachtdadig mee te werken aan deze fancy-fair, om deze een goed succes te verzekeren, wat de burge meester met eenige kernachtige woorden onderstreepte. Daarna werden de comité's in verschillende wijken opgericht. De De namen der dames die in de comité's zitting hebben zullen wij nader opgeven, daar verschillende aangewezenen niet present waren. Met een dankwoord werd deze welgeslaagde vergadering gesloten. Zijn vrouw doodgestoken. Met een groot padvindersmes heeft gistermiddag op het Barentzplein een 51-jarige man zijn 42-jarige vrouw doodgestoken. Na een korte woordenwisseling volvoerde de man zijn ontzettende daad, waarvoor hii zijn vrouw die gescheiden van hem leefde, blijkbaar had opgewacht. De dader werd direct na den moord door een kordaten bewoner van het Barentszplein gegrepen en aan de politie overgeleverd. Toen hij ver hoord werd, verklaarde hij, zich niet te herinneren, dal hij gesioken had. Ook wist hij niet dat zijn vrouw gestorven was. des voormiddags om elf uur ten kantore der Vennoot schap te Waalwijk. Aandeelhouders die deze ver gadering wensen hij te wonen en van hun slemrecht gebruik willen maken, moeten hunne aandelen minstens vijf dagen vóór die der vergadering de poneren ten kantore der Ven nootschap, waar de punten van behandeling ter inzage liggen. WAALWIJK - LAAGEINDE 16 Beveelt zich aan voor het BELASTING ADVIEZEN Billijke condities. Assurantiën Hypotheken. StfctionssErAö.U9. Tel. 280. Jan v. Arkel 2 1 1 0 3 7—1 WVB 2 0 111 1—7 2 110 3 2 0 2 0 2 2 0 111 PRO GISTER IJ. P J .van OSS-v. BUR EM.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7