NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN hmrcuimr DUSSEN. GEERTRUIDENBERG, RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. KAATSHEUVEL. Examen. Bij de Maandag aan de Grafische School te Amsterdam gehouden examens voor Machine-zetter, slaag den als zoodanig de heeren J. Eijkenbroek en J. Kooien, heiden werkzaam ter Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen, alhier. Bouw-opdracht. Het bouwen van een woonhuis langs den Parallel weg voor rekening der dames Verhoeven is bij onder- handsche aanbesteding gegund aan de firma W deu Teuling (metsel- post) en Gebr. van den Hoven (timmerpost) beiden te Kaatsheuvel. Opbrengst T. B. C.-collecte. De Zaterdagmiddag gehouden T. B. C.-straat-collecte heeft zich zooals gewoonlijk weer in de gunst van het Waalwijksche publiek mogen ver heugen en de niet onaanzienlijke som van f90.— opgebracht. Een woord van dank aan de col lectanten en The Longstreet Sere nades, die zooveel tot het slagen van deze collecte hebben bijgedragen is hier zeker op zijn plaats. Succes van onze K. J. V. Op den Zondag op »Ons Buit.en« te Vught gehouden üistrictsdag heeft onze K J.V.den wimpel gehaald voor Handenarbeid en Sport. Dit succes heeft des te meer waarde daar zij o.m. had te kampen mei zware concurrenten als 's-Hertogen- bosch en Oss. Liedertafel „Oefening en Vermaak". A.s. Zondag len Pinksterdag geeft de liedertafel «Oefening en Ver maak® in Musis Sacrum haar Pinkster-matinée. Als bijzonderheid voor deze ma tinée kunnen wij nog mededeelen, dat hieraan als solist zal medewer ken de heer A. v. d. Boer te Tilburg, tenor-zanger. De toegang is voor iedereen geheel vrij. Liturgische Dienst. Het ligt in de bedoeling om in de parochie van St. Jan de Litur gische plechtigheden te laten vol brengen door leeken, waaruit uiteindelijk een intensiever mede leven met de H. H. Diensten zal groeien. De Hoogmis met het Pinksterfeest zal reeds op dezen leest zijn ge schoeid. terwijl ook de plechtige H. Mis ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van den Zeer. eerw. heer pastoor Heezemans door volwassenen zal worden gediend. Het doel van de leekenbediening is: de verschillende plechtigheden beter tot uitdrukking te laten ko men, terwijl-er natuurlijk, zooals reeds gezegd een intensiever mede leven uit zal ontstaan. Een en ander staat onder leiding van den Weleerw. heer kapelaan van Lierop, bij wien men zich voor dit doel kan aanmelden. Oplichter gearresteerd. Vrijdagmorgen werd alhier door de marechaussees uit Besoijen in hotel Royal een zekere E. L. gear resteerd. L. is kraanmachinist, werkzaam in onze gemeente en is afkomstig uit Beverwijk. Hij scheen een zwak te hebben voor auto-rijden, althans hij huurde keer op keer bij verschillende ga ragehouders wagens, maar van be talen had hij niet terug. Ook bij hotel Royal stond hij voor een flink bedrag ingeschreven. Ten einde meer vertrouwen te wekken gaf het heerschap zich uit voor ingenieur, terwijl hij elders weer verklaarde, dat hij mede-fir mant was van een bekende N.V, Op den duur liep dit zaakje na- tuurlijk spaak en werd de mare- chaussée er bij gehaald die het heerschap tot betaling heeft weten te brengen. Naar wij verder nog vernemen heeft L. in Tilburg op de zelfde manier gpwerkt. Ook daar staat hij bij enkele hotels en garages dik in het krijt. Na opheffing van 1' Espérance ging hij over naar de harmonie der R.K. Werklieden-vereeniging „St. Crispijn" en is daarvan een tiental jaren de uit stekende directeur geweest. Ook was hij verbonden aan 't zang koor de parochie van O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen, waarvan hij te vens onder-directeur was. ONGEVAL. Maandagavond is de heer G. v. H. uit v.m. Baardwijk, toen hij zich per rijwiel huiswaarts begaf, in Drunen zeer ernstig te £omen vallen. Doordat hij over een steen reed die op den weg lag, sloeg hij met zijn rij wiel over den kop en botste met het hoofd tegen een boom. Hij werd in een nabijzijnde woning binnengedragen en later per auto naar huis vervoerd. Dr. Kolster verleende hem hier de eerste hulp en constateerde een her senschudding. De Schoen in 1939. Geen politieke verwikkelingen, geen grenzen met vraagteekens, noch redevoeringen of wapengerammel treffen één Koninkrijk, het wereld rijk van Koningin mode. Gezeteld op gaar troon, vaardigt zij haar ongeschreven wetten uit, dikwijls zeer krasse en vergaande wetten en het is voor vele staatsmannen be nijdenswaardig te zien, met hoeveel ambitie en genegenheid haar wetten worden opgevolgd. Dagelijks kunnen wij aanschou wen boe honderden Dames zich door etalage's en winkelpersoneel over de toekomstige mode laten in lichten en het valt op, dat deze interesse in groote mate uitgaat naar de voetbekleeding. De schoen is namelijk, door hel kortere rok|e, een zeer gewicntig onderdeel van de kleeding geworden en alle aandacht is hieraan dan ook besteed. Hierbij vermelden wij een heugelijk feit. Het is algemeen bekend, dat wij voor kort op bet gebied van schoe nen gebonden waren aan de model len welke ons werdeu voor geschi eve door de groote mode-centra's, waar bij dan natuurlijk geen rekening werd gehouden met de smaken van de Neuerlandsc.ie Dames en nog minder met de bouw van de of met het klimaat van ons land. Zoo gebeurde het, dat veel geïm porteerde modellen vooi Nederland absoluut ongeschikt en ondoelmalig waren en door de Dames slechts uit noode werden gekocht. Daarin is nu een groote verandering geko men. De grootste Nederlandsche Schoenfabriek Van Haren, Waalwijk diezich hetlot van de Nederlandsche voet reeds jaren sterk aantrok, is nu overgegaan tot het vervaardigen van specifiek Nederlandsche model, len. Dat wil zeggen, dat naast eigen zeer gewaardeerde creaties, ook de modellen van uit de mode-centra, meer geschikt voor deNederlandsche voet worden gemaakt. En zoo zien wij bij van Haren het modernste met het nuttige vereenigd en in zulke prachtige harmonie, dat wij van een groot succes kunnen spreken Het is een prachtig initiatief van Van Haren en zeer veel dames zullen er een dankbaar gebruik van maken om zich van modieuze schoenen, geschikt voor Nederlandsche voeten, te voorzien. Voor van haren is het opnieuw een stap naar de perfectioneering van haar product in welk opzicht dit groote bedrijf zeker tot de eerste van het land genoemd mag worden Marktbericht. Huiden: Nog steeds wordt de toestand op de huidenmarkt min of meer beheerscht door de politiek, waardoor de juiste tendenz nog moeilijk is te overzien. Niettegenstaande dit viel de af- geloopen weken 'n grootere activiteit vast te stellen en de zaken namen niet onbelangrijk toe. (Zie Vervolg Provinciaal Nieuwe op pagina 3). KERK VERSIERING. Wij herinneren nog eens aan de ad vertentie en mededeeling in ons vorig nummer betreffende de deelname van alle parochianen aan de versiering van kerk, plein en pastorie bij het a.s. zilve ren jubileum van Pastoor Heezemans. Kapelaan Völker en de plaatselijke bloemisten geven alle inlichtingen en men kan deelnemen voor elk bedrag, bedrag. Spoed is echter zeer gewenscht. EDUARD HURKMANS. In den ouderdom van 75 jaren over leed alhier de heer Eduard Hurkmans, die op muzikaal terrein in onze ge meente vele verdiensten heeft gehad. Vanaf de oprichting van de harmo nie 1' Espérance was hij haar ijverig en bekwaam saxophonist, terwijl hij te vens als onderdirecteur fungeerde. HANK. Op het concours te Rotterdam behaalde de Kerkelijke fanfare in de derde afdeeling de 1ste prijs. Zeer zeker een fraai resultaat. De groote K. J. M. dag voor de districten Waalwijk tot Moerdijk die I alhier aanvankelijk op 2en Pinkster dag gehouden zou worden is uit gesteld tot 18 Juni a.s. aangezien niet voldoende autobussen met de Pinksterda en vrij waren om alle K. J. M. ers naar Geertruidenberg te vervoeren. De candidatenlijsten voor de a.s.gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerd Op verzoek no 1 de R.K. Staats- partij en no. 2 de Protestante lijst. Bij loting no. 3 de S. D.A.P. en no.^1 de vrije lijst C. Jansen. Naar wij vernemen is de heer G. Broersma, stationschef alhier,in gelijke functie overgeplaatst naar Wee^f). Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 26 Mei 1939, des middags drie uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Mededeeling processen-verbaal van kasopname over het 2e kwar taal 1939. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lol het aangaan van een geldleening, groot f 10.000.— voor aanleg straten. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1938 en'39' 4. Ingekomen stukken 5 Reclames. RAAMSDONKSVEER. Maandag vierde het echtpaar J. Rijken—van Drunen, wonende aan het Fort, onder groote belangstelling het gouden huwelijksfeest. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid. Het gouden paar werd circa negen uur per auto naar de kerk gereden vooralgegaan door enkele leden van »Dc Jonge Wacht» en eenige bruidjes en gevolgd door nog zes andere auto's, waarin de kinderen en kleinkinderen en verdere familie leden hadden plaats gen* men. Des middags kwamen tal van vrienden en kennissen het bruids paar hun gelukwenschen aanbieden. De buurt had zorg gedragen, dat deze zoo zeldzame gebeurtenis zoo maar niet zonder meer zju voorbij gaan. Een prachtige eereboog en verdere versieringen prijkte voor de woning van het gouden paar. Het geheele Fort zoowat had de vlag uilgestoken, tot de schepen in de haven toe, deze laatsten wilde zeker niet achterblijven, daar Rijken een gewezen schipper is. Den heelen dag heerschte op het Fort een gezellige drukte, de feest vreugde werd nog verhoogd toen des avonds om acht uur de Kon. Erk. Harmonie «De Eendracht» de gouden jubilarissen een serenade bracht. De collecte die in deze ge meente is gehouden ten bate van de Centrale voor Werkloozenzorg, heeft f 143.10 opgebracht. Kerkdiensten op le Pinksterdag Gereformeerde kerk om 9.30 en 5.30 kerkdienst. Ned. Herv. Kerk, 9.30 in de Dorpskerk en 2,30 in de Veersche kerk. Ds. van Neutigem, uit Dor drecht zal voorgaan. Kerkdiensten op2en Pinksterdag: Om 9.30 uur in de Veersche kerk ds. W, Oost, uit Raamsdonksveer. De Missienaaikring alhier zal op len en 2en Pinksterdag a.s. een Missietentoonstelling houden. De tentoonstelling zal gehouden worden in het St. Henricusgebouw alhier, Het interieur van ons gemeente huis heeft een mooie verfraaiing onder gaan: de raadszaal is n.l. geheel en al gemoderniseerd. De lapibrizeering is geheel vernieuwd en is zeer smaakvol. De oude tafel aan welke de vroede vaderen de gemeentebelangen behartig den is vervangen door een moderne U- vormige raadstafel, waaraan de heeren allen hun vaste plaats vinden. De publieke tribune heeft een ande re plaa.ts gekregen en is voorzien van banken. r Zeer goed op zijn plaats is hier ook een schilderij door den burgemeester vervaardigd en voorstellende de histo rische kerk van de gemeente. Het geheel is zeer smaakvol'gehou den en met recht mag men hier spre ken van een mooie verbetering. SPRANG. De burger-afdeeling Sprang-Ca- pelle van de nationale vereeniging ,,Pro Rege" houdt heden Woensdagavond half acht in de Consistoriekamer der Geref. Kerk alhier eene feestelijke ver gadering, waartoe tevens uitgenoodigd zijn de dames-collectanten van den laatstgehouden speldjesdag. Door den voorzitter der afdeeling, Ds. B. A. van Lummel, zal een onder werp worden behandeld over: .Chris ten en Oorlog". Verder zal de avond worden door gebracht met eenige gezelschapsspelen, waarvoor aardige prijzen beschikbaar zijn. De heer J. V. alhier, werkzaam op de looierij van de fa. v. D.-de G. te Waalwijk, had j.l. Maandagmiddag het ongeluk een afbrekende balk zoodanig in het gelaat te krijgen, dat hij ernstige verwondingen opliep. Geneeskundige hulp van Dr. Langemeijer aldaar werd ingeroepen, die de wonden heeft ge hecht. De 14-jarige dochter van dhr. A. van Dongen alhier, die zooals haar ouders bekend was meermalen in haar slaap opstond, is in den nacht van Maandag op Dinsdag wederom in haar slaap opgestaan en na het zolderluik, dat om deze reden steeds wordt dicht- gelegd, te hebben geopend, in een nachtmerrie naar beneden gesprongen. Het meisje werd in ernstigen toe stand opgenomen en geneeskundige hulp van Dr. Winkelman ingeroepen, die de eerste geneeskundige hulp ver leende, waarbij bleek dat de ongeluk kige een dubbele beenbreuk had opge- loopen en enkele verwondingen en in wendige kneuzingen had bekomen. Later is de patiënte naar Waalwijk vervoerd en in het ziekenhuis ter ver pleging opgenomen. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle kwam j.l. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter dhr. C. Braspen ning. De voorzitter opende de slechts ma tig bezochte vergadering met het lezen der H. Schrift en gebed, waarna hij in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom heette en er op wees dat er reden tot dank was voor de ont vangen zegeningen. Spr. herdacht verder nog den over leden voorzitter, wijlen dhr. A. Spie- rings, waarbij hij God dankte voor wat Hij de sociale beweging en den C.B.B. in dhr. Spierings had geschonken. Verder wekte de voorzitter op tot moedig voorwaarts gaan in de kracht des Heeren, om het licht van Gods Woord te doen schijnen op het terrein van den arbeid. Wijzende op den internationalen toe stand, zeide de voorzitter dat wij als christenen hierin hooren de naderende voetstappen van de wederkomst van Jezus Christus. Na het lezen der notulen en enkele berichten van verhindering, bracht de secretaris een uitgebreid jaarverslag uit, waarvoor hij werd dank gezegd, evenals de penningmeester voor zijn fi- nantieel verslag. Verschillende mededeelingen werden hierna door den voorzitter gedaan, o.a. betreffende een poging om het uurloon in de werkverschaffing verhoogd te krijgen, het Segoba-werk, enz. Ter sprake werd o.a. nog gebracht de collecte voor de werkkampen van wege de plaatselijke commissie van de Centrale voor Werkloozenzorg. Met een woord van dank voor de opkomst sloot de voorzitter de verga dering. CAPELLE. Op het te Bilthoven door de Bilt- hovensche Mannenzangvereen. „Zang- lust" georganiseerde concours behaalde de Chr. gemengde zangvereeniging Hallelujah" alhier in de Eere-afdeeling met 306 punten een eersten prijs en in den Eere-wedstrijd den 4en eereprijs. J.l. Donderdag (Hemelvaartsdag) werden op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart door de Korfbal vereniging KIOL seriewedstrijden ge houden, waaraan behalve door de or- ganiseerende vereeniging werd deelge nomen door G.V.K. uit Gorinchem, J. P. S. uit Tilburg en A.K.C. uit Alm- kerk. De vereeniging Quick uit Dor drecht, welke ook ingeschreven had, was niet opgekomen. De wedstrijduitslagen van dit tour- nooi, waarbij door de deelnemende ver- eenigingen een halve competitie ge speeld werd, was de volgende: G.K.V. KIOL 0—0: JPS-GKV 0-1: JPS- AKC 3-2; KIOL-JPS 0-4; AKC— GKV 2—2 en KIOL AKC 0—4. Door dat GKV en JPS deze ronde met een gelijk puntenaantal beëindigden moest door deze vereeniging een beslissings wedstrijd gespeeld worden, welke met 30 in het voordeel van GKV eindig de, waardoor deze vereeniging den eer sten prijs behaalde, JPS den tweeden en AKC den derden. Na afloop van de wedstrijden wer den de prijzen in het clublokaal der or- ganiseerende vereeniging, café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, door den voorzitter, den heer J. Qui- rijns, met een toepasselijk woord uit gereikt. yj Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" bracht j.l. Vrijdagavond onder groote belangstelling in de Tolsteeg bij het echtpaar Jac. Rosenbrand, in ver band met hun zilveren huwelijksfeest, een serenade. Namens de vereeniging werden de jubilarissen toegesproken door den secretaris. De oudste zoon van hen dankte bestuur en werkende leden voor de hulde zijn ouders ge- •bracht. Gedurende de maand April 1939 werden ter gemeente-secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangege: ven: 16 runderen en 45 varkens. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Michaël als lid van den Raad van Toezicht op de plaatselijke Boeren leenbank, zijn officieel candidaat ge steld de heeren H. W. Kerst, J. P. Ko- nings en D. Schuller. De rekening en balans over het boek jaar 19381939 van de plaatselijke Boerenleenbank zullen voor belangheb benden ter inzage liggen ten kantore van den kassier, den heer B. Verhoe ven a.d. Loonschendijk, op Woensda gen 24 en 31 Mei des avonds tusschen 7 en 8 uur. De postduivenvereniging „De Luchtvaart gevestigd in het café van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wed vlucht vanaf Pont St. Maxence (Fr.), afstand ongeveer 314 km. De eerste aankomende duif, welke een gemiddel de snelheid bereikte van 1082.03 m. per min., werd geconstateerd om 12.09.55, terwijl de laatste prijswinnende duif, die een gemiddelde snelheid van 1005 m. per minuut bereikte, geconstateerd werd 12.29.50. De uitslag van deze vlucht luidt als volgt: M. Mesch .1; J. Versteeg 2. 12. 20. 21. 22 en 23: E. Haverhals 3; Gebr. v. Onzenoort 4, 8, 9, 14, 18, 26 en 30: P. Pruijssers 5 en 29; H. Vos 6: J. Zwart 7 en 10; D. Verhagen 11; J. v. Doornik 13 en 17; St. van Peer 15; Adr. Spierings 16 en 19; H. v. Kampen 23 en 25; J. Meter 24; W. Versteeg 27 en 32; P. Bakkeren 20 en 34 en J. de Jong 31. Aangetoonde duiven: M. Mesch. E. Haverhals, P. Pruijssers, Gebr. v. On zenoort en f. Zwart. Voor de a.s. Zondag te houden wed vlucht vanaf Noyon (F.) worden de deelnemende duiven Vrijdagavond e.k. tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. Door het Hoofdstembureau in de gemeente Sprang-Capelle zijn de can didatenlijsten voor de a.s. gemeente raadsverkiezing bij loting als volgt ge- nummerd: No. 1 lijst S.D.A.P. (Chr. v. Peer); no. 2 Neutrale lijst (G.A.S. de Bas); no. 3 lijst A.R. Capelle (H. Kerst); no.* 4 lijst A.R. Sprang (G. J. v. Willigen- burg); no. 5 lijst Chr. Nat. Actie (H. J. Versteeg); no. 6 lijst Chr. Hist. (G. van der Hoeven). U VRIJHOEVE-CAPELLE. Het Fanfarecorps Sirena. direc teur de heer P. B. Bisselink, zal met welwillende medewerking van de Chr. Gem. Zangvereeniging Hallelujah, di recteur dhr. Rijken, op Woensdag 24 Mei haar eerste zomerconcert geven op de muziektent naast te raadhuis alhier. Uitgevoerd zullen worden door Si rena: 1. Marsch du Heros van Nicholls. 2. Tancrea Ouverture van Rossini. 3. Faust, Fantasie van Gounod. 4. Son off the Maves, Marche van Bidgood. 5. Sur les Montgne Fantasie van Werkman. 6. Doornroosjes Bruidsvaart van Rhode-Dreisserv. 7. Finale. Oproep .aan ouders te Sprang- Capelle. Wanneer uw kinderen de school op pl.m. 14-jarigen leeftijd hebben verla ten, komt er weinig of niets meer van geestelijke ontwikkeling. Er bestaat voor jongens gelegenheid dit te ondervangen, door hen muziek les te laten nemen en hen op te leiden tot muzikant. Vraagt inlichtingen aan het bestuur van het Fanfarecorps Sirena te Vrijh.- Capelle. Gratis instrument in bruikleen, een lichte vergoeding als lesgeld. Laat uw kinderen werken, doch geef ze tevens ontspanning. Muziek geeft ontspanninq, het veredeld en ontwik keld. Zie advertentie in dit blad. Aanrijding. Op den hoek Schoolstraat—Gast huisstraat had Zaterdagavond een aan rijding plaats, die nog wonderlijk goed afliep. De 15-jarige A. D. kwam juist bij de Schoolstraat achter een wagen met houtmusterd uitgereden om de Schoolstraat in te draaien. Door de voor hem uitrijdende houtwagen zag hij den auto-bestelwagen van den bak ker W. S. niet, die juist uit de School straat kwam gereden. Een botsing was onvermijdelijk. Met een smak werd de jongen tegen den grond geslingerd en kermende bij - C. S. binnengedragen, waar hem de eerste hulp verleend werd en Dr. Vercauteren spoedig aanwezig was om de verdere behandeling op zich VICILINGY EREENIGING „UE LANGSTRAAT". Veilingbericht van 23 Mei. Aardbeien GO104; Snijbooncn 0004; Spinazie 2/z -6%; Asperges 1034; Andijvie 11—15; Sla ellen 3—0; Postclijn 1215; Rabarber 1 'A—'J'A; tomaten 2030, alles per Kg. Komkommers 410; Sla 1—5; Aardbeien 1/3 1 1/3, alles per stuk. Peen 3—11; Radijs 1Keelcn >/23/4 Ra barber 12, alles per bos. 4 I

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6