SPORT FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. m Koningin Elisabeth mengde zich tusschen de gasten. Om 5 30 uur begaf Hare Majesteit zich naar t Nederlandsch Gezants- schapgebouw. Na een hulde van de Nederland- sche schoolkinderen in ontvangst te hebben genomen deed H.M. Haar intrede in het legatiegebouw, waar Zij werd opgewacht en verwelkomd door H. M.'s gezant en baronesse Harinxma thoe Slooten, alsmede door de leden van het hoogere personeel van het gezantschap. Daarna werd door de aanwezigen voor H. M. gedefileerd. Aan dit défilé namen deelde Nederlandsche consuls in België met hun dames, de bestuursleden van de Nederlandsche vereenigingen te Brussel en in België werkzaam zijnde vooraanstaande Nederland sche geestelijken en verder ook van de Brusselsche correspondenten van groote Nederlandsche bladen. In den Muntschouwburg. Woensdagavond had de gala voorstelling in den Muntschouw burg plaats. Ook hier was het weer een waar festijn voor de oogen. Dames in kostbare en smaakvolle avondtoiletten, heeren in rok, offi cieren in gala-uniform en de leden van het corps diplomatique in ambtsgewaad. Allen droegen hun decoraliën, terwijl de dames waren gesierd met kostbare diademen, colliers, broches en andere sieraden van diamanten en briljanten. Het gaf een feeërieke aanblik. De gala-opvoering zelf bestond uit een z g. »Spectacle coupé«. Het programma vermeldde de eerste acte van Beethovens »Fidelio« het derde bedrijf van »Orphé« van Gluck en een ballet «Sprookje« van Tchaikowsky. Het bezoek aan de ten toonstelling te Luik. Nadat de beide vorsten 't pavil joen van den commissaris van het Belgische gouvernement hadden bezoctit, waar een aantal personen aan hen is voorgesteld en waar behalve de reeds genoemde autori teiten o.a. ook de nisschop van Luik en de pauselijke nuntius aan wezig waren, is bet hooge gezel schap per auto naar het Neder landsche paviljoen gereden, dat vrij dicht bij dat van den gouverneur ligt. In het Nederlandsche Paviljoen waren ter begroeting aanwezig de heer H. A Hooft, commissaris van de Nederlandsche deelneming, ir. J. P. van Vlissingen, hoofdingenieur directeur van den rijkswaterstaat en ir. van Veen van dit departe- men t. Het dochtertje en het zoontje van ir. van Veen hebben de Koningin bloemen aangeboden, waarna ge noemde heeren de vorstelijke be zoekers bij hun rondgang door het paviljoen tot voorlichting hebben gediend. Zoowel Koningin Wilhel- van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. Nadruk verboden. a. HOOFDSTUK IV. Iji het Lagerhuis. De volgende weken liet meneer Tur ner zijn dochter veel alleenhet groot ste deel van zijn vrijen tijd bracht hij door in hel huis aan den overkant. Een oude tante van lady Shepheard, een weduwe, werd ten tooneele getoo- verd en kwam bij haar nicht inwonen; want lady Shepheard wist hoe' hel hoorde. Gedurende dezen proeftijd wees alles er op, dat Josiah Turner, niet meer aan zijn ongelukkige zwak heid toegaf; hij scheen 'een nieuwe bladzijde te hebben omgeslagen. Tot op zekere hoogte ergerde Lilian zich aan deze verbetering; hoezeer die haar op zichzelf verheugde. Het was hard, dat een oudere dame met een streng uiterlijk en stroeve manieren zoo'n verandering kon teweeg brengen, ter wijl een liefhebbende dochter daarin niet geslaagd was. Maar Lilian zette die gevoelens aan kant. Als dat huwe lijk goed was voor haar vader en hij daarin hel geluk van zijn levensavond zag, dacht zij er niet aan een vinger uit te steken, om het te verhinderen. En toch, hoe genoeglijk waren de oude dagen geweest, al hadden pijnlijke mo menten niet ontbroken. Het zal geen lange verloving wor den, Lilian, zei haar vader op een dag. Meneer Greville heeft beloofd mijn mina als Koning Leopold legden voor de interessante en smaakvolle expositie in het paviljoen een zeer groote belangstelling aan den dag. Vooral voor de maquette van de Nederlandsche scheepvaartwegen en die van de tunnelwerken te Rotter dam werd langdurig bezichtigd. Bij laatstgenoemde plaquette hebben ir. N. T. Koomans, directeur van het Gemeentelijke Havenbedrijf en mr. Jacq. Dutilh, voorzitter van de Stichting Havenbelangen, inlich tingen ^gegeven. Naast 't Nederlandsche paviljoen stond de Harmoniekapel van de Oranje-Nassaumijn uit Heerlen opgesteld, welke, toen de stoet naderde, het Wilhelmus en de Brabanyonne heeft gespeeld. Daar na nam men weer in de auto's plaats, waarna in langzaam tempo een langdurige rit over het tentoon- stellingsterrein is gemaakt. Bij de korte oponthoud, zijn de Koningin bloemen aangeboden en ook is baar speelgoed overhandigd, dat bestemd is voor Prinses Beatrix. Overal stonden veel belang stellenden, die de Koningiu en den Koning hartelijk toejuichten. Om kwart voor 3 hebben de hooge personen het tentoonstellings terrein verlaten. De gebeele weg door Luik was aan weerszijden met militairen afgezet. Langs de route stonden Miverse militaire muziekkorpsen, die het Wilhelmus speelden. Minzaam neigend en wuivend dankten de beide vorsten voor het huldebetoon en de onstuimige toe juichingen der bevolking. De Koning gastvrouwe. Als laatste punt op't programma van het koninklijk bezoek aan Brussel bood H. M. Donderdag avond haar gastheer koning Leopold in het gezantschapsgebouw een groot diner aan. De salons van de legatie alsook de cours d'honneur waren voor deze gelegenheid met prachtige planten en bloemen ver sierd. Reeds om 7 uur heerschte er een voorname drukte in de onmiddellijke omgeving en arri veerden de eerste gasten. Talrijke Belgische en Nederland sche autoriteiten waren hierbij aan wezig. Om half acht waren alle gasten aanwezig. Zij werden ontvangen door Hr. Ms. gezant en baronesse van Harinxma thoe Slooten en stelden zich en cercle op in de groote audiëntiezaal op de eerste etage, de heeren links en de dames rechts.Tien minuten later arriveerde H.M. per auto met haar gevolg. De Koningin, voorafgegaan door den gezant, begaf zich naar de bovenzalen en groette alle aan wezige gasten. Vervolgens keerde H. M. terug naar beneden om den Koning oer Belgen te ontvangen, wiens auto om 8,05 de eere-course binnenreed. Voor de deur van het gezantschap was een groot baldakijn opgericht. De Koningin trad den Belgischen vorst tegemoet en samen begaven zij zich naar de eerste etage, waar ook de koning der Belgen de gasten begroette. Het menu van het diner dat thans werd aangeboden was in het Hol landsch samengesteld. Na 't laatste gerecht begaf men zich naar de boven gelegen salons, waar de koffie werd gereserveerd. Vrijdagochtend vertrok H. M. naar Nederland, op dezelfde wijze uitge leide gedaan ais bij haar komst. Het zijn onvergetelijke dagen ge weest. Gift van de Koningin voor de armen van Brussel. Hij gelegenheid van haar officieel bezoek aan België heeft H. M. Ko ningin Wilhelmina den burgemees ter van Brussel een gift van 30.000 francs doen toekomen voor de ar men van de stad. Herdenking Vredes-Conferentie. Op initiatief van het hoofdbestuur en het bestuur van de Haagsche afdeeling van de Vereeiiging voor Volkenbond en vrede is in de groote rechtszaal van het Vredespaleis een bijeenkomst gehouden ter herden king van 't feit, dat veertig jaren geleden de eerste vredesconferentie te 's-Gravenhage heeft plaatsgehad. Geldelijke gevolgen van werkloosheid. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn advies vastgesteld met betrek king tot het voorontwerp-wettelijke regelen inzake de verzekering tegen geldelijke gevolgen van werkloos heid. De raad beeft zich daarbij allereerst eenstemmig uitgesproken vóór een wettelijke regeling van verplichte werkloosheidsverzeke ring, doch verklaarde zich in groote meerderheid tegen het betrekken van de kleine zelfstandigen bij deze verzekering, waarbij eenige leden het voorbehoud maakten, dat in de toekomst de mogelijkheid daartoe moet worden geopend. Vervolgens sprak de raad zich in overgroote meerderheid uit voor een verdeeling van de lasten tus schen werkgevers, werknemers en overheid. i Het gouden echtpaar A. van den Broek Meulesteen te Waalwijk, dat heden zijn gou den bruiloft viert. «Wilde bussen». Hervatten den strijd op 15 Augustus Wilde bus»-ondernemers zijn taaie vasthoudende lieden. Dat hebben sommigen hunner gisteren metter daad bewezen door, ondanks de zekerheid, dat de politie tegen hen zou optreden, toch hun voertuigen te laten rijden, en tevens door de verklaring, dat zij van plan zijn op 15 Augustus a.s. wanneer de zooge naamde W.A.P. in werking treedt, hun diensten te hervatten. Hun rechtskundige adviseurs zou den namelijk in de nieuwe wel lacunes hebben gevonden, welkehun naar zij meenen,groote kansen bieden de wilde diensten opnieuw te kunnen instellen. De bussen, die gisteren op den weg waren, werden aangehouden. In de meeste gevallen ging dat gemoe delijk toe en werd niet tegenge- strubbeld. In Den Haag ontstonden's avonds echter moeilijkheden. Een chauffeur die nog juist aan het ingrijpen der door de verkeerspolitie wist te ont komen, ontketende een wild achter volging Hij reed door verschillende dorpen in de omgeving van Den Haag, op korten afstand gevolgd door de Haagsche motorpolitie welke de bus inhaalde en eveneens in beslag nam. K. N. V. B. Programma voor Zondag: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. N.E.G.—D.W.S. EindhovenAchilles AFDEELING IV. Promotie 2de klasse. BleijerheideHelmond M i d delbu rgLi m bu rgi a Promotie 3e klasse. NeveloHero KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De strijd om de hoogste voetbaleer wordt morgen weer voortgezet. NEC zal den strijd aan gaan binden met DWS en grootendeels zal hiermede de beslissing vallen of de Oostelijke kampioenen al of niet in aanmerking komen om 's-lands kampioenschap. Ongetwijfeld zal NEC haar kans hard verdedigen, maar of zij er in zal slagen de Amsterdammers een nederlaag toe te brengen zal moeten wor den afgewacht. Eerlijk gezegd, geloven wij het niet Ook Eindhoven en Achilles gaan hun krachten meten en redelijkerwijs gespro ken zal het hier alleen gaan om de laag ste plaats Ce ontloopen, aangezien de kans om beslag te leggen op het begeerde kampioenschap, voor deze beide candi- daten miniem is. Eindhoven maakt nu echter een mooie kans de puntjes in de wacht te sleepen. AFDEELING IV. Promotie 2e klasse.* Helmond zal na de reis door Limburgs mooie landschap het tegen Bleijerheide gaan probeeren, maar ongetwijfeld wordi (iii probeeren een mislukking, want wij achten de Helmondenaren niet in staat het van de eerste klassers te winnen. Limburgia trekt Zeeland in en zal hoogstwaarschijnlijk Middelburg onder de knie weten te houden, want tot op heden hebben de eilandbewoners in de promotie-competitie nog maar weinig ge presteerd en het ziet er niet naar uit, dat dit morgen plotseling een ommekeer zal nemen. Promotie-competitie 3e klasse. Ongetwijfeld gaat Hero morgen weer een nederlaag incasseeren. Ditmaal zal het Nevelo zijn die de puntjes zal weten te bemachtigen. De Conservenmenschen zullen in de volgende competitit genoegen moeten nemen met een plaats in de derde klasse. SPRANG. - N. E. O. Het tweede elftal van N.E.O. speel de j.l. Donderdagavond de eerste wed strijd in dit seizo envoor de aangevan- strijd in dit seizoen voor de aangevan- Biab. Voetbalbond. S.D.O. II kwam op bezoek en voor deze plaatselijke ontmoeting bestond begrijpelijk een flinke belangstelling. Het was een goéde wedstrijd, waarbij de bezoekers sterker bleken te zijn en getuige te zijn. Werkelijk? Het huwelijk zal binnen een maand plaats hebben. Zoo vlug? Hoe vlugger, hoe beter, Lilian. Lilian zuchtte. Een dag of veertien voordat bet hu welijk zou worden voltrokken, ging Lilian naar bet Lagerhuis om baai- vader te hooien spreken over een on derwerp, waarin ook zij belang stelde. Zijn redevoering duurde twintig mi nuten en werd op zijn gewone aarze lende, stamelende manier uitgespro ken. Maar wie goed luisterde kwam, zooals gewoonlijk, lot de overtuiging, dat wat bij zei van kennis en scherp verstand getuigde en de moeite van liet overwegen waard was. Met een gevoel van opluchting zag zijn dochter hem weer plaats nemen. Zij liej) naar den buitensten wandel gang en daar kwam ze den minister tegen. Was u het met hem eens? Ik wou wel dat hij niet altijd zoo aarzelend en binnensmonds sprak. Je bent critisch! Ja, U weet, dat hel huwelijk over veertien dagen al plaats heeft? O, ja; ik ben immers getuige. En jij? Jij zult natuurlijk ook wel gauw trouwen. Dat zal wel, antwoordde ze on verschillig. Ik heb anders nog geen haast. - Dat doet me opeens er aan den ken, dat ik nog niet met mijn neef bij je ben geweest. Ik was den laatslen tijd zoo bezet, dat ik er niet toe kon komen en de eerste dagen komt er evenmin iets van. Hij is bovendien niet meer in Londen.. Ik kan uw gedachtengang niet volgen. Wat heeft uw neef met mijn toekomstig huwelijk te maken? De minister glimlachte. Jij hebt immers beloofd hem op te voeden! Waarom zou je niet met hem trou wen; dan kun je het op je gemak doen Met hem trouwen! Verschrikkelijk gewoon voor hém bedoel ik, verbe terde zij zich, terwijl ze zich op de lippen beet over haar onvriendelijken uitval. Neen, -ik dénk er nog niet aan te trouwen. Ik ben ziek van alles, mijzelf inbegrepen. De zaak is, dat ik mezelf heb moeten opvoeden en ik heb er niet veel van terecht gebracht. Lady Shepheard neemt daar aanstoot aan. Ze zegt niet onomwonden, dat ik on gemanierd en brutaal ben, maar ze vindt het toch. - Dan vergist ze zich toch heusch, antwoordde Greville met warmte. Lilian was dankbaar, maar trachtte hel niet te toonen. Heusch? Ik weet het nog niet ze ker. Eigenlijk haar stem klonk be zorgd weet ik haast zeker, dat ze gelijk heelt en op mijn leeftijd is hel te laat om te veranderen. - O, dat is ook heelemaal niet noo. dig; ik hoop, dat je altijd zoo oprecht zult blijven als je nu bent! Er kwam een blos van genoegen op haar gezicht. Vriendelijk van u om te zeggen dat ik oprecht hen. Ik ben liever op recht dan knap. Maar knap ben je ook! Ze sloeg haar oogen naar hem op. Dat is hoogstens een verzachtende omstandigheid hij slechte manieren, maar liet is geen excuus. Je bent wel in 'n critische stem ming vandaag, lachte hij. Wat ben je van plan te gaan doen, als je vader reis is? - Ik ga naar Woollacombe hij mijn tante logeeren. Woollacombe, daar woont mijn zuster ook! Je moet haar bezoeken, of zij jou. Ik kan nooit onthouden hoe het hoort. Lilian glimlachte een beetje spijtig. Eerlijkheid heeft haar keerzijde, maar ik zal ,u niet in ongelegenheid brengen. Mijn tante heeft daar een lunchroom in High Street. Als u op een middag een kopje thee komt drin ken, vindt u mij misschien wel achter op de toonbank. De minister keek ongeloovig. Dat is toch maar een grap?, vroeg hij. Waarom zou het een grap zijn? Schrikt u daarvan? Ik hoop van niet, want l' zou niet stronken met mijn ideeën over u. Schrikken is hel woord niet, maar het lijkt me toch gek, dat de dochter van een van de meest gefortu neerde leden van hel parlement, voor kellnerin gaat spelen. Hij zweeg, bang, dat hij al te veel had gezegd. Ik ga er heen om te logeeren, niet als kellnerin legde Lilian uit en ze had plezier in zijn verbaasd gezicht. Maar vader wil me alleen laten gaan op voorwaarde, dat ik niet de groote dame uil zal hangen. U weet zelf hoe hij het land heeft aan alles wat op grootdoenerij lijkt. Trouwens, ik zie niet in hoe ik bij een lieve oude tante, die er een lunchroom op na houdt, kan gaan logeeren zonder haar een handje te helpen. Neen, dat is zoo, gaf hij toe. En ik kom vast en zeker een kopje thee drinken, als ik in Woollacombe ben. Moet ik ook een fooi onder hel schoteltje leggen? Dat spreekt vanzelf. En als je me niet vlug bedient, zal ik mijn beklag doen. Wat zou dat leuk zijn als die in» brekersneef van u eens kwam thee drinken. Hebt u hem verteld wie ik was Hij schudde het hoofd. Ik heb hem nog niet weer gesproken. Hij is na zijn onvrijwillig logies gauw huis toe gegaan. Nu zegt u het hem dan niet; dat zal ik wel doen! Als ik met hem in aanraking kom, zal ik heel aardig te gen hem zijn; ik wil dat hij begrijpt, dat ik niet zoo'n harteloos wicht ben als hij wel moet denken. Maar nu moet ik heusch gaan. Vergeet uw belofte niet om mij te komen opzoeken! Greville had al bij zichzelf uitge maakt, dat Lilian een uitstekende vrouw voor zijn neef zou zijn. Hij was zelf weduwnaar, zonder kinderen en daar zijn neef zijn eenig mannelijk fa milielid was, had hij hartelijke be langstelling voor zijn wel en wee. Gre ville stamde uit een deftige, oude, pro vinciale familie en hij kon een gevoel van lichte ergernis niet van zich af zetten om hel feil, dat Lilian bij een tante ging logeeren, die een lunch room had in het stadje, waar hij was geboren. Lilian slenterde verder door de wan delgangen in de hoop haar vader te ontmoeten. Zij werd staande gehou den door een inageren jongeman met een prettig gezicht. Zoo, Tommy, wat voer jij hier uit? Wat ik hier uitvoer? Je weel toch zeker wel, dat ik door mijn lords- titel zoon' beetje lid van het Hooger- huis ben, klonk het ietwat spottende antwoord. Maar iets anders, Lilian, is het waar, dat je vader gaat hertrou wen? Ja, dat is zoo. Ik vraag het eigenlijk, omdat ik het een geschikte aanleiding vind om je er aan te herinneren, dat ik nog niet verloofd ben. Heb jij misschien een tehuis voor onbezorgde weezen?, vroeg Lilian spottend. - Ja, er is nog juist een plaatsje open, zei hij. Lilian sloeg hem aandachtig gade. Zij mocht hem graag; hij had een aar dig, vriendelijk gezicht; hij was goed hartig en innerlijk en uiterlijk op en top een gentleman. Op dat oogenblik was zij er dichter dan ooit aan toe, lady Dunneford te worden, maar zij bedacht nog tijdig, dat het huwelijk een te ernstige zaak was om in een moedelooze bui een man te acceptee ren voor wien ze niet meer dan vriend schap voelde. (Wordt vervolgd). doetje qoed!

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6