NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. INGEZONDEN STUKKEN SPRANG—GAPELLE. £y dit dan ook in een 2 0-overwinning tot uitdrukking wisten te brengen. S. D. O. r% Op het terrein van de voetbalver- eeniging S.D.O. werd Donderdagavond door S.D.O. III de eerste wedstrijd ge speeld voor de Zomeravondcompetitie van den Brab. Voetbalbond tegen de club Zandschel II. Beide elftallen ga ven goed spel te zien en gingen vrijwel gelijk op. Toen gelukte het de gasten de winnende goal te scoren en alzoo de puntjes in de wacht te sleepen. Uit slag 21 voor Zandschel. I. V. C. B. Programma voor 2den Pinksterdag: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VostaWA SpartaanKerkrade Promotie en degradatie. Eerste klas. MuloDongen Tweede klas. l'no AnimoSPC Dubach Promotie 3e klasse. De eenige wedstrijd in deze afdeeling is de ontmoeting tussehen Uno Animo en SPC. Het resultaat hiervan is moeilijk te voorspellen, aangezien zoowel de Uno- mannen als SPC over gelijke krachten beschikken, zoodat afwachten de bood schap is. R.K.F. ZUID—NOORD. <•- De traditioncele wedstrijd tussehen 't Zuidelijk en het Noordelijk R.K.E. elftal zal Maandag a.s. te Schijndel worden ge speeld. Het vorig jaar zegevierde'Noord met 52 te Den Haag in een mooi ge- speelden wedstrijd. Het Zuiden krijgt nu gelegenheid om revanche te nemen. De opstellingen luiden als volgt: ZUID. Doel: Poell (Wilhelmina). Achter: v. Bree (Kolping); Oelers (Rios Echt). Midden; Coolen (RKTVV); Theunissen (Venl. Boys); Martens (Rac). Voor: Theuws (SVB); Dams (Kolping) Beerenschot (DNL); v. Osch (Schijndel). Mertz (Kimbria). NOORD. Doel: v. d. Meer (Zwaluwen). Achter:. Wijfjes (NEA), Noom (GVO). Midden: v. d. Linden (Zwaluw Voor uil), Hoogervorst (SJC), Cocx (De Meer). Voor: Hesson (HMS), Alsemgeest (DII L), v. Gelderen (GVO), Heit inga (1IMS), v. Berkel (TYBB). „KAMITO". De KAMITO-dagen naderen snel. Hel hoofdcomité is vooral over den loop der zaken van de laatste weken ken zeer goed content. Hoe dichter men hij half Juni nadert, hoe meer be langstelling en samenwerking genm ten wordt. De oorspronkelijke show-ruimte is niet 50% uitgebreid en weer voltee- kend. Naast de zakenstands zullen 2 propaganda-afdeelingen uitkomen n.l. een van Santos en van de K.J.M.V. Vooral de laatste stand zal naar we vernemen een apart cachet dragen. Dat de noodige reclame niet verge len is bewijzen het druk gebruik van de Kamito-plakzegels, de deelnemers bordjes, de spandoeken etc. Daanaast ontving het hoofdcomité van de vereenigde Bouwvakpatroons de welwillende toezegging, dat de Kamito een eere-poort zal aangeboden worden, artistiek ontworpen en gratis uitge voerd door de aangesloten Bouwvak patroons. Deze eere-poort zal verrijzen aan den ingang van het tentoonstel lingsterrein naast Café-Restaurant Euphonia. NAAR CONCOURS. Na 't succes dat ons R.K. Mannenkoor Zondag j.l. te Huissen (Gld.) behaalde, komen onze beide harmonieën Apollo en St. Jan aan de beurt, om Zondag len Pinksterdag hun naam en die van onze plaats in Oss op 't concours van de harmonie „Montague" te verdedigen. Zooals bekend, komt Apollo onder leiding van den heer P. Bisselink in de superieure Eere-afdeeling uit, terwijl St. Jan onder directie van den heer A. St ravers in de derde afdeeling zal bla zen. Wat we van beide corpsen de laatste ste weken op de kiosk hoorden, wet tigt de verwachting, dat beide harmo nieën ook ditmaal hooggelauwerd uit den srijd zullen komen. We willen het publiek echter opmerken dat het pun- tenstelsel in Oss echter eerst bij 330 punten dus 36 punten meer dan ge woonlijk een 1ste prijs toekent. Doch ook dat is, gehoord de prestaties der corpsen geen beletsel om met een 1ste prijs thuis te komen. Wij wenschen en verwachten dat van beide corpsen. Ongetwijfeld zullen vele supporters de rit naar Oss meemaken om hiervan getuigen te mogen zijn. Na afloop van 't concours heeft Apollo nog de vereerende taak in Oss een groot slol-coneert te geven, zoodat het voor directeur en executanten een zware dag wordt. ABONNEERT U OP DIT BLAD. WIT—GELE KRUIS. Als kraamverpleegster bij het Wit Gele Kruis alhier is benoemd inej. Nelly van Boxtel, die als zoodanig reeds bij het Wit-Gele Kruis werk zaam was. EIERVEREENIGING. Door de eiervereeniging alhier wer den in twee weken totaal 6000 eieren afgeleverd aan de N.C.B. afd. Loonop- zand. De laatst genoteerde prijs was 56 cent per K.G. LOON OP ZAND. Van 19 lot en met 25 Mei 1939. Geboren: Marius Gerardo Isabella Maria, zv. J. G. Hoesen en A. A. v. Kempen Johan na Maria Adriana Jacoba, dv. M. A. Bid den en A. A. Elshout Cornelia Johanna Maria, zv. A. A. de Jong en A. M. J. Klijn Peter Cornelius Maria, zv. C. A. A. v. Iersel en P. M. J. Hamers Hen- rica Petronella Maria, dv. P. M. van der Velden en J. A. Dekkers Maria Elisa beth Hubertus Antonius, dv. J. H. v. d. Put en M. W. Esch. Overleden: Adriana Schoenmakers, oud 78 jaren Bernardus van Beers, echtgenoot van C. J. Dekkers, oud 66 jaren» Gehuwd A. M. Klijsen, oud 28 jaren en Th. v. Boxtel, oud 26 jaren, beiden wonende al hier. Huw. aangiftenGeen. Vertrokken M. F. Hendriks naar Amsterdam II. Emmers-de Man en gezin naar Tilburg - N. C. J. v. Delft-v. Boxtel en gezin naar Amsterdam C. Laros naar Am sterdam G. P. v. d. Ouweland en echt- genoote naar Alkmaar H. Dingemans naar Tilburg. Ingekomen: P. F. Remmeren, van Udenhout M. Megens, van Herpen A. T. Megens, van Herpen J. M. Kroot, van .Tilburg. BERKDIJK. ZILVEREN BESTAANSFEEST ST. HERMAN JOZEF GESTICHT. Hieronder laten we het volledige programma volgen van de feestelijkhe den georganiseerd bij gelegenheid van het 25-jarig bestaansfeest van het St. Herman Jozef gesticht waar de Eerw. Zusters uit Schijndel vóór 25 jaren haar intrek namen. Eerste Pinksterdag heeft de kerke lijke herdenking paats. De H.H. Mis sen zijn om 7, 8.30 en 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis van 7 uur en voor de H. Mis van 8.30 uur. De H. Mis van 8.30 uur is voor alle schoolgaande kinde ren. Om 9.45 uur worden de Eerw. Zusters afgehaald aan het klooster en onder hegeleiding van de harmonie St. Jan gaat de feeststoet naar de kerk ter bijwoning van de solemneele H. Mis van 10 uur. Na de Hoogmis terug geleiden der Eerw. Zusters naar het klooster. Om 1 uur heeft de aanbieding plaats van de feestgave in het pa rochiehuis waarna de receptie plaats vindt tot 2 uur. Om 2.45 uur worden de Eerw. Zusters wederom afgehaald lot bijwoning van het plechtig Lof met feestpredicatie om 3 uur waarna te ruggeleiding der Eerw. Zusters naar het Klooster. Tweede Pinksterdag heeft om 3 uur de kinderhulde plaats in het parochie huis waarbij alleen de schoolkinderen worden toegelaten. Het programma luidt: 2.45 uur afhaling der Eerw. Zusters aan het klooster. 3 uur aan vang der huldiging en voordracht. De nummers zijn: Openingslied, welkomst groet, bloemenhulde, Meiregen, rei dans, Bij den kapper, tooneelstukje, Feestlied met aanspraak, Piggelmee, 'n Vreemd avontuur, Hoe Prinses Ma- riet te T lezen leerde, reidans, Maria- hulde met daarna Magnificat, Drie Weverkes, Gloria, gloria, Avondgebed, Toast. Dinsdag 30 Mei feestdag voor de kinderen. HARMONIE ST. JAN. Eerste Pinksterdag neemt de harmo nie St. Jan deel aan het concours te Oss. Er wordt om 1 uur vanaf het vereenigingslokaal vertrokken, terwijl om 3.30 uur te Oss de volgende num mers moeten worden uitgevoerd. Ver plicht nummer La Financée du Gla- diateur van Marsal. Gekozen nummer II Centinaio van V. Jacobs. Alvorens te vertrekken wordt om 9.45 uur de feeststoet begeleid naar de kerk in ver band met het 25-jarig beslaansjubi- leum der Eerw. Zusters. Tweede Pink sterdag wordt om 12 uur een serenade gebracht aan het klooster. MOOI SUCCES. De heer A. Lensvelt behaalde Zon dag op de kruisboogschutterswedstrij den te Dorst het Koningskruis van den Centralen Bond, met 5 rozen in 5 pij len. Hieraan werd door 18 gezelschap pen deelgenomen. PRINS HENDRIK. Maandag wordt op de banen van Prins Hendrik de Zesdaagsche voort gezet waaraan 11 koppels deelnemen. De wedstrijden hebben plaats om 12 en om 4 uur. LOON OP ZAND. 75-JARIG BESTAAN SOPHIA'S VEREENIGING. Programma der feestelijkheden: Zaterdag 27 Mei: 16.uur. Opening der feestelijk heden in de zaal der Sophia's Vereeni- Kon. Harmonie Sophia's vereeni ging Loonopzand die naar 75 jarig bestaan herdenkt ging- Daarna afmarch naar het feestterrein voorafgegaan door de Jubileerende Vereeniging. 19.<uur. Aanvang der openings concerten door de Kon. Harmonie „So phia's Vereeniging' en de Liedertafel „Echo der Duinenwelwillend de feestvierende vereeniging aangeboden. 20.uur. Begin festival. Zondag 28 Mei: 14.30 uur. Officieele opening van t festival, in de zaal van „Sophia's Ver eeniging 15.30 uur. Aanvang Federatief Fes tival. 20.uur. Gala-concert door het s-Hertogenbosch Muziekkorps. Maandag 29 Mei: 13.30 uur. Officieele ontvangst der deelnemende vereenigingen in de zaal va n„Sophia 14.30 uur. Aanvang Festival. 20.— uur. Groot avondconcert wel willend aangeboden door de Kon. Erk. Harmonie „Concordia Loon-op-Zand. ST. JOACHIMSMOER. KRUISBOOG. Naar aanleiding van het scheiden met Willem Teil uit Berkdijk, uit de combinatie, kwamen bestuur en leden van Onderlinge Vriendschap alhier in vergadering bijeen. De voorzitter betreurde het, dat na een 7-jarige samenwerking de band losgeraakt was en Willem Teil zich uit de combinatie terugtrok. Met Oefening in den Wijngaard zul len de vastgestelde wedstrijden in dit seizoen gehouden worden. Tot het or- ganiseeren van volksspelen was men unaniem bereid om steunverleening, en door samenwerking met de plaatse lijke vereenigingen zal men in het op gezette doel slagen. Op een der a.s. kermisdagen zullen de jaarlijksche prijsschietwedstrijden gehouden worden. Datum zal nog na der worden bekend gemaakt. Hier wordt tevens een feestelijke bijeen komst aan verbonden voor de leden. Tot slot dezer vergadering werd be paald, dat de beker die beschikbaar is gesteld door een jubileerend lid van Oefening in den Wijngaard, verscho ten wordt tussehen een zestal van Rozenplant in het Woud en een zestal van Onderlinge Vriendschap. KOPZIEKTE. In ons gehucht heeft zich een geval van kopziekte voorgedaan. Moge deze gevreesde veeziekte onze landbouwers niet méér onheil brengen! SPRANG. Predikbeurten Zondag 28 Mei 1 e Pinksterdag) Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst en n.m. 2 uur Ds. Oost van Raamsdonk. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. drie uur Ds. B. A. van Lummel. De burgerafdeeling Sprang-Ca- pelle van de nationale vereeniging „Pro Rege" kwam j.l. Woensdagavond in de consistoriekamer der Geref. Kerk al hier onder leiding van haar voorzitter Ds. B. A. van Lummel in jaarvergade ring bijeen. De vergadering was goed bezocht en droeg een eenigszins feeste lijk karakter; aanwezig waren ook de dames-collectanten bij den laatstgehou den bloempjesdag. De voorzitter opende de bijeenkomst en las Psalm 67, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens heet spr. de aan wezigen hartelijk welkom en dankt hen voor de trouwe opkomst en spreekt de hoop uit dat de liefde voor Pro Rege steeds meer mag groeien, waarbij Ds. van Lummel wijst op de noodzakelijk heid der geestelijke bearbeiding van de militairen nu zij hun eigen thuis moeten missen. Na het lezen der notulen brengt de secretaris, dhr. C. Braspenning, een keurig jaarverslag uit, alsook de pen ningmeester, dhr. G. S. Both; de voor zitter brengt beide functionarissen dank voor hun arbeid. Bij de bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding, deelt dhr. C. Bras penning mede zich door drukke werk zaamheden niet meer herkiesbaar te kunnen stellen; gekozen wordt daarna tot secretaris dhr. M. Kruis, tot pen ningmeester werd herkozen dhr. G. S. Both. De voorzitter brengt verslag uit om trent de laatst gehouden districtsverga dering te Breda. Ter sprake kwam nog de mogelijk heid tot vorming van een propaganda- commissie, terwijl bij de rondvraag ter sprake werd gebracht de inzameling van goede lectuur voor onze militairen aan de grens; boeken voor dit doel kunnen bij dhr. M. Kruis worden inge leverd. Een 4-tal nieuwe leden traden tot de afdeeling toe. Onder het genot van een kopje thee enz. werd de avond verder op prettige wijze gevuld, o.a. met sjoelen enz. Aan het slot brengt de voorzitter nog een woord van dank aan dhr. Braspen ning voor hetgeen hij als secretaris voor de afdeeling heeft gedaan, waarna dhr. Braspenning in dankgebed voor gaat. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half 3 en Maandag (2en Pinksterdag) des morgens half tien op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag des morgens half tien en des middags 2 uur en Maandag (2en Pinksterdag) des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg^yidewey. De landdag van den Ring 's Gre- velduin-Capelle e. o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag, welke Maandag (2en Pinksterdag op een weiland in de Nieuwstraat alhier wordt gehouden, zal, naar men ons mededeelt, bij on gunstig weer in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk worden gehouden. t De jaarlijksche algemeene leden vergadering van de Coöp. Boerenleen bank te dezer plaatse zal a.s. Donder dag 1 Juni des avonds 8 uur in de zaal van den heer P. Pruijssers worden ge houden. Aan de orde komt o.m. verkie zing van een bestuurslid wegens perio dieke aftreding van den heer C. Vos en van twee leden van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer A. van den Hoek en ter vervulling der vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Michaël. De voetbalvereeniging „Wit Zwart" speelde j.l. Dinsdagavond op het sportterrein aan de Willem van Gentsvoort een wedstrijd tegen een mi litair elftal van de bezetting aan den Nieuwen Maasmond, welke wedstrijd door de militairen met 32 werd ge wonnen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Woensdagavond werd een con cert gegeven op de kiosk naast 't raad huis door het fanfare-corps Sirena en de Chr. Gem. Zangvereeniging Halle lujah; door laatstgenoemde werden o.a. ook de concoursnummers ten gehoore gebracht, waarmede een eerste prijs werd behaald. Er was veel belangstel ling. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) BEGINSELVASTHEID OF ZETELVASTHEID? Mijnheer de Redacteur, Het was te voorzien dat de samen stelling van sommige candidatenlijs- ten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing in Loonopzand, de Loonschen- dijksche gemoederen in beweging zou brengen. Want, wat thans dreigt te gebeuren, kan volgens menschen van verschillende richting, kwalijk dooi den beugel. Moge 't aftredend lid voor Loonschen Dijk bijtijds inzien, dat 't in strijd is met het politiek fatsoen, wanneer hij tegen den zin van vele zijner geloofsgenooten probeert zijn zetel te behoulden, door zich op sleep touw te laten nemen door een prin- cipiëelen tegenstander en misschien nog ten koste van een zetel, die den R.K. toekomt. Is dit beginselvastheid of zetelvasl- heid van iemand die nog wel lid en correspondent van de Chr. Hist. Par tij is? Waarom trad hij niet ruiterlijk met een eigen lijst in het strijdperk? Indien hij duchtte aan den kant geT schoven te worden, tengevolge van de toenemende heersch- en bedilzucht van een, die daar op 't gebied van godsJdienst, onderwijs en politiek de tegenstellingen op gewiekste wijze toe spitst, dan had hij recht moeten zoe ken bij zijn eigen geestverwanten en nergens anders. Welke de vruchten zullen zijn van den ouderlingen naijver valt moeilijk te gissen. Eén ding echter is zeker, namelijk, dat er van Loonschen Dijk ook blanco stemmen zullen worden iutgebracht en wel door hen, die af- keerig zijn van het getwist en gewroet op verschillend gebied aldaar. „De kruik gaat zoo lang te water tot ze breekt". Misschien willen dat sommige per soden, die daar thans aan de touwtjes trekken even bedenken. Het is te hopen dat men er tot bezinning komt, eer de ontgoocheling komt. De wereld, waartoe ook Loonschen Dijk behoort, heeft meer behoefte aan Paulussen dan aan Suillussen. Met dank voor de plaatsing, „Opmerker". o Mijnheer de Redacteur, Ook in onze gemeente heeft deze maand de candidaatstelling voor de leden van den gemeenteraad plaats gehad en natuurlijk is ook hier meer 'dan keus genoeg. We hebben n.l. 58 candidaten, alzoo zullen er ongeveer 3 op de 4 afvallen. De groote eensgezindheid blijkt nu op eens weggevaagd, daar de zitting heb bende leden zoowat over al de lijsten zijn verdeeld. Maar dit is nog niet het ergste. Erger is de betreurenswaar- dige figuur, dat een katholiek lid in zijn lijst opneemt nog wel als nummer 2 een protestant, die schijnbaar bij zijn eigen geloofsgenooten heeft afgedaan, daar deze laatsten zooals ook daar ge bruikelijk is met een eigen prolestant- sche lijst zijn uitgekomen, onverwijld na hel vernemen van de eveneens af te keuren houiding van haar vertegen woordiger in den raad. Voor wat ons katholieken aangaat, vraagt men zich af, wat hiertegen de leiding van Rijks- en Statenkieskring zullen doen. Deze lijsttrekker, tevens lid van de R.K. Kiesvereeniging Loop- op-Zand, ergo R.K. Staatspartijer pas als zoodanig gekozen lid der Pro vinciale Staten dus ook lid van de R.K. Statenclub, lid van het R.K. Kerk bestuur Loonopzand, handelt zoodoen de toch volkomen in strijd met statu ten, reglementen, doel en streven van onze Katholieke Staatspartij. Wij meenen, dat hiertegen een open lijke afkeuring van dit gebeuren van den kant der Kieskringen-leiding al leszins noodzakelijk is. Wil men hel vertrouwen onzer katholieke kiezers houden, dan moet er een daad gesteld worden en wel openlijk, daar het ver keerde ook openlijk en bewust gebeur de. Met dank aan de Redactie. Een lid der R.K. Kiesvereeniging. Kaatsheuvel, Mei 1939.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7