GEMENGD NIEUWS DRUKWERK Waa wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tie en De open caleche met de beide vorsten onderweg naar het stadhuis In volie vaart tegen een boom. Op terugweg van de kermlt. Te St. Antonis, gemeente Oploo, is een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij één persoon gedood werd, terwijl een tweede inzittende zeer ernstige verwondingen heeft opge- loopen. Omstreeks half elf kwam de chauffeur H. uit Boxmeer met zijn auto, waarin vier personen zaten, van de kermis te Oploo. Hij reed met groote snelheid. Ter hoogte van het café Halfweg, onder St. Antonis, botste de wagen in volle vaart tegen een boom. De heer P. uit Geldrop, vader van vijf kinderen, werd op slag gedood; een andere inzittende, S, uit Nijmegen, werd zeer ernstig gewond. Kort na de botsing waren een geneesheer en een priester ter pla-atse. S. werd, nadat hem de eerste hulp was verleend, per auto naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd, waarheen ook het stoffelijk over schot is gebracht. De andere inzit tenden, die geen noemenswaardig letsel opliepen, zijn op eigen gele genheid naar hun woningen terug gekeerd. De auto is geheel vernield. Pantserauto voor smokkelarij ontdekt. Ten deele onverwacht hebben de ambtenaren der accijnzen gisteren te Eindhoven een dubbel goeden slag geslagen. De kommiezen hadden er de lucht van gekregen, dat er in een perceel aan de Kerkakkerstraat clandestiensterke drankgestookt zou worden. Zij deden een inval en vonden een volledige distilleerinrichting, die blijkbaar nog kort geleden in werking geweest was. Tien demisions met inhoud stonden voor de verzending gereed. Alles werd in beslag genomen en tegen personen werd wegens ver denking van clandestine distillatie proces-verbaal opgemaakt. Zij zijn daarop naar het politie bureau over gebracht, waar zij, nadat hun een verhoor was afgenomen, in vrijheid zijn gesteld. Het onderzoek der kommiezen, dat zich ook tot de onmiddellijke omgeving van de woning uitstrekte leverde nog het onverwachte resul taat van een pantserauto. In een schuur bij den buurman vonden zij namelijk een groote, eenigszius ouden vierpersoor.sauto waarvan de achterkant van pantserplaten was voorzien, zoodat het voor eventueel achterrijdende douanebeambten niet mogelijk was op de inzittenden te schieten. Moordaanslag in den Jordaan te Amsterdam. Gistermiddag om ongeveer half twee is in de Bloemstraat te Amster dam op de derde verdieping van perceel 136 een moordaanslag ge pleegd, waarbij een ongeveer dertig jarige man zijn vrouw, die ongeveer even oud is en van wie hij sinds korten tijd gescheiden leeft, met 'n nijptang een slag op het hoofd heeft gegeven en haar daarna met een scherp voorwerp een snede in den pols heeft toegebracht. Vervolgens heeft de man zichzelf in den pols gesneden. Beiden zijn door den geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. Omtrent de toedracht van dit drama vernemen wij, dat de man zijn echtgenoote in de Vijzel straat ontmoette. Hij stelde haar voor de oneenigheid bij te leggen. Trein rijdt 250 KM. per uur. Kurt Wiesinger te Zurich zou een trein hebben ontworpèn die een snelheid van 250 km. per uur kan bereiken, terwijl de kans op ont sporingen nog geringer is dan thans. De rails worden hierbij gelegd onder een hoek van 30 Braden naar bin nen hellende, terwijl de bochten minstens 2000 m. straal hebben. Zwakzinnige gemarteld. Zekere Maria Ponchelet, 53 jaar oud, die sinds jaren teekenen van zwakzinnigheid had gegeven en reeds in 1919, na een verblijf in't gesticht voor krankzinnigen te Bergen in België was vrijgelaten, was sedert dien tijd opgenomen bij haar broer, die gehuwd is en woont te Thumaide. Het was de menschen uit de om geving der Ponchelets en ok uit't omliggende opgevallen dat men sinds geruimen tijd niets meer had gezien noch vernomen van de zwakzinnige. Zoodat tenslotte een onderzoek door de politie werd bevolen en de gen darmerie van Basècles bij den broer van de verdwenen vrouw binnen viel en er een afschuwelijke ontdek king deed. In een varkenshok, met slechts een hemd over het lichaam,gansch vol wonden en ongedierte, lag Maria Ponchelet. Zij had er in dien toestand den winterdoorgebracht. Haarvoeten waren bevroren geweest en haar teeuen afgevallen. De politie heeft het arme slacht offer naar een gesticht doen over brengen. Vreeselijk auto-ongeluk te Horst. Maandag is op den Trenrayschen weg te Horst (L.), een zeer ernstig auto-ongeluk voorgevallen, dat aan vier personen het leven heeft gekost terwijl drie personen zoo ernstig werden gewond, dat zij in levens gevaar verkeeren. Een groote zevenpersoonswagen, geheel bezet met bruiloftsgasten, die in Meerlo naar de kermis waren geweest, reed op den terugtocht naar Horst om half tien, ter hoogte van de boerderij «Helpenij», waar de waar de weg een flauwe bocht maakt met volle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk alle inzittenden werden uit de wagen geslingerd. De gewonden werden naar het St. Anthoniusziekenhuis te Horst over gebracht. De chauffeur van de auto die het minst zwaar gewond was hij had een ernstige hoofdwonde werd in de loop van den avond naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De overige drie gewonden verkeeren in levensgevaar. Met welke kracht de botsing plaats vond blijkt wel uit het feit, dat de bast van den aangereden boom tot een hoogte van 2.5 meter isgeschild. De richtingwijzer is in den boom gedrongen het rechterpol tier is langs den boom geslagen. De auto is totaal vernield. De dooden zijn de landbouwers C. Coenen, C. in 't Zand en L. in 't Zand allen uit Grubbenvorst en J. Vullins uit Helden. De landbouwers J. Simons en H. Titulair, eveneens uit Grubbenvorst werden evenals de chaugfeur L. Joosten uit Horst levensgevaarlijk gewond. De zevenpersoonsauto was door Joosten gehuurd. Te Grubbenvorst had men bruiloft gevierd en hier was het plan gerezen om de kermis te Meerlo te bezoeken. Op den terug weg honderd meter van de plaats waar verleden jaar de burgemeester om hei leven kwam, geschiedde het ongeluk. De ramp van de Amerikaansche duikboot Squalus. Reeds 33 personen gered. De bij Portsmouth (Newbamps- hire) gezonken Amerikaansche duik boot heeft niet het leven van alle 59 opvarenden gevraagd. Door een duikerklok konden er nog velen worden gered. Zoodra de »Falcon« op de plaats des onheils was aangekomen, wer den maatregelen getroffen, om zoo spoedig mogelijk met de in de ge zonken duikboot opgesloten mannen in verbinding te komen. Zestien diepzeeduikers maakten zich ter stond gereed, om in de diepte af te dalen. Eén hunner slaagde ér v ij spoedig in, de »Squalus« te vinden, waarna hij met zijn hamer morse- klopteekens gaf op den romp van de gezonken duikboot en aldus een gesprek met de bemanning daar binnen aanknoopte. Hierop keerde hij aan boord van de »Falcon« terug en gaf als zijn meening te kennen, dat de torpedo kamer onder water was geloopen en dat de leden der bemanning, die zich daar bevonden, zijn verdron ken. Terstond na den terugkeer van den duiker nam de «Falconet lig plaats recht boven de «Squalustt en liet men een duikerklok neer, met behulp waarvan, zeven leden dei- bemanning gered werden. De redding van de zeven man nen heeft ongeveer twee uur in beslag genomen. Allen waren in goede conditie en bleken in staat, zonder hulp de duikerklok te ver laten. De klok werd onmiddellijk in ge reedheid gebracht om opnieuw te duiken. Van de 52 personen, die zich thans nog aan boord van de ge zonken duikboot bevinden in totaal had het vaartuig een beman- ning van 59 koppen zijner, naar de «United Press« aan de Maasb. meldt, blijkens de mededeelingen der zeven geredden, 25ongedeerd. De overige 27 echter bevonden zich in het gedeelte van den onderzeeër, dat onder water geloopen is. Zij zijn ongetwijfeld om het leven ge komen. De kruiser «Brooklynis gedu rende den geheelen nacht, ondanks een zwaren mist, met groote snel heid doorgevaren cn kwam in den middag uit New-York op de plaats des onheils aan. Onmiddellijk werd een hospitaal ingericht, om de ge redden op te nemen. De 50 vrouwen van de opvarenden van de »Squalus« hebben den ge heelen nacht, levende tusschen hoop en vrees, doorgebracht in een klein huis aan de zee. Matrozen hielden de wacht bij het huis, opdat zij niet door vreemden gestoord zou den worden. In vier tochten heeft de duiker klok 33 menschen naar boven ge bracht, zoodat waarschijnlijk 26 slachtoffers te betreuren zijn. Gedurende uren heeft de klok bij den laatsten tocht halverwege vast gezeten, doch na koortsachtigen arbeid konden duikers het toestel losmaken. Vier uur lang zaten acht mannen opeengedrongen in de klok. Zij ademden een synthetisch meng sel van zuurstof en helium in. Het vlootcommando heeft order gegeven, dat de duikers hel werk bij het aanbreken van den dag moesten hervatten om te trachten de lijken boven te brengen. AFSCHUWELIJK DRAMA IN HAARLEM. MAN VERMOORDT ZIJN VROUW EN TWEEJARIG KIND. Te Haarlem heeft zich een afschu welijk drama afgespeeld. De 33-jarige electriciën C. G. heeft in zijn woning aan de Kaninefatenstraat zijn 26-jarige vrouw en daarna zijn twee-jarig doch tertje met een beitel vermoord. Daar na poogde hij zichzelf van hel leven te berooven, hetgeen echter mislukte. H. M. de Koningin en Z. M. Koning Leopold brachten een bezoek aan het stadhuis te Brussel, waar beide vorsten plechtig door de vroedschap werden ontvangen. De .open caleche met de beide vorsten bij aankomst aan het stad huis Buren, die door een kostganger van de familie (i. gewaarschuwd werden vonden in het portaal onder aan de trap de vrouw van G., badende in haar bloed. G., die door het dolle heen was, slak en sloeg haar met een heitel. Inmiddels was de politie gewaar- chuwd en toen deze arriveerde, ging men opnieuw de woning binnen. Het bleek, dat de vrouw van. G. tengevolge van de teken en de slagen met den beitel en het groote bloedverlies reeds was overleden, zoodat geneeskundige hulp niet meer mocht baten. Op de slaapkamer deed men nog een gruwelijke ontdekking. Met den beitel, waarmede hij zijn vrouw van het leven had beroofd, had G. ook zijn twee-jarig dochtertje geslagen en ge stompt, waardoor de kleine vrijwel direct gedood moet zijn. Vervolgens had hij zichzelf met den heitel in het onderlichaam gestoken en was, met het lijkje van zijn kind in de armen geklemd, op bed gaan liggen. Nadat zijn wonden door een dokter waren verbonden, werd G. naar het Si. Elisabeth's gasthuis overgebracht. Men vreesde aanvankelijk voor zijn leven cn daarom werd hem terstond een verhoor afgenomen. Hieruit bleek, dat G. Zaterdag j.l. uit het ziekenhuis was ontslagen, waar hij een blinde darmoperatie had ondergaan. Hoewel de geneesheeren hadden verklaard, dat hij geheel genezen was, meende G. echter, ongeneeslijk ziek te zijn. Dit idee-I ixe beheerschte voortdurend zijn ge lach ten en besloot hi j zijn vrouw en kind van het leven te berooven om daarna zelfmoord te plegen. Reeds gistermiddag had hij den heitel van den zolder gehaald, welke hij als werk tuig hij zijn afschuwelijk plan wilde gebruiken. die reeds geruimen tijd werkloos is, staat in de straat waar hij thans vier jaar woont, als stug en onvriende lijk hekend; hij bemoeide zich nooit met iemand. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te I 2-jarig Kamst hnmerschans is hel ongeveer zoontjes Fokko uit het gezin aangereden door een vracht-. In het perceet O.Z. Voorburgwal te Amsterdam is een brand uit gebroken. De brandweer slaagde er echter in de felle uitslaande brand in den kortst mogelijken tijd te blusschen. Overzicht tijdens het blusschingswerk. auto van den expediteur Sterenburg uit Emmercompascum, bestuurd dooi den chauffeur \V. van V. Het kind, dat met zijn 5-jarig broertje terzijde van den weg speelde, wilde plotseling den weg oversteken en hoewel de chauffeur probeerde het kind te ont wijken, is dit tegen den auto aange- ioopen en heeft het de achterwielen over de beide beentjes gekregen. Hel kind werd met een hersenschudding en vrbrijzelde beentjes naar het Dia- conessenhuis te Emmen gebracht, waar liet in den loop van den avond is overleden. AUTO TEGEN BOOM. CHAUFFEUR ZWAAR GEWOND. Op den rijksweg, ter hoogte van den Kraatsweg, is een personenauto door hel springen van een voorhand, tegen een boom gehotst en over den kop ge slagen. De bestuurder, de ongeveer 40-jari ge .1. Kat uit Katwijk, werd ernstig aan hel hoofd verwond en verloor veel bloed. I)r. van Waalwijk van Doorn uit Ede, die toevallig per ziekenauto de plaats van het ongeval passeerde, verleende de eerste hulp en vervoerde lil slachtoffer vervolgens naar het Ju liana Ziekenhuis in Ede. De toestand van den gewonde was zoo ernstig, dat hij nog niet door de politie gehoord kon worden. De auto werd vrijwel ge heel vernield. BRAND IN HET MAASSTATION. In den nacht is door 'tot nu toe onbekendeo orzaak brand uitgebroken in de woning van den restaurateur van het Maasstation te Rotterdam, welke woning geheel is uitgebrand. Het vuur werd bestreden met tien stralen. De onder de woning gelegen derde klasse wachtkamer kreeg groo te waterschade, terwijl de eerste en tweede klasse wachtkamer slechts ge ringe waterschade opliep. Stagnatie in den treinenloop heeft zich niet voor gedaan. De eerste trein naar Utrcht om 5 uur 23 is op tijd vertrokken. AAN BRANDWONDEN OVER LEDEN. I e Harderwijk is de bejaarde wedu we H., wonende in de Hondegartstr., in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. De vrouw, die mei haar 25-jarigeii zoon samenwoont, begaf zich naar de keuken. Plotseling hoorde de zoon, die nog in bed lag, zijn moeder hevig gil len. Toen hij in de keuken kwam, vond hij haar in vlammen gehuld. Met behulp van een emmer water zag hij kans het vuur te doovenzijn moeder was echter reeds met zooveel brand wonden overdekt, dal de behandelen de geneesheer overbrenging naar liet ziekenhuis noodzakelijk achtte, waai zij aan de bekomen verwondingen is overleden. KIND VERDRONKEN. Een schipper, die in de Ringvaart van de Haarlemmermeer langs den Bennebroekerdijk voer, zag een kind in het water liggen. Hij haalde het op, dach het bleek reeds te zijn overleden. Een onder zoek wees uit, dat het slachtoffertje behoorde lot het gezin van den land bouwer Kamerman, wonende aan den Bennebroekerdijk. Vermoedelijk is het kind bij het spelen te water geraakt cn verdron ken. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. OP ELK GEBIED

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8