Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten Gaat U des zomers in 'n broeikas zitten 1 Uw huis is ook zoon broeikas Fa. Anton Holtgrefe EENIG IN WAALWIJK. Café „De Korenbeurs Heerenkleeding naar maat Hebt U reisplannen? Zaterdag 27 Mei 1939 No. 42 De Echo van het Zuiden Derde Blad Steeds de beste consumpties» Thans NOG beter, doordat wij een electrische FRIGIDAIRE KOELINSTALLATIE hebben aangeschaft» Sjef Sars» ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM PASTOOR HEEZEMANS. Wij hebben reeds medegedeeld dat kerk, kerkplein en pastorie schitterend zullen worden versierd en wij vertrou wen dat de parochianen hun aandeel, groot en klein, daarin zullen hebben bij gedragen of alsnog bijdragen. De feestdag zelf zal een uitgebreid programma hebben en men begrijpt dat alles zich gereed maakt dit bijzondere jubileum van onzen beminden herder naar waarde mede te vieren. Zaterdagavond zullen de feesten worden ingewijd met t luiden der feestklokken en 't uitsteken der vlag gen. Zondag alg. H. Communie der pa rochie. ten 10 uur plechtige Hoogmis, waartoe de jubilaris aan de pastorie wordt afgehaald. Kapelaan van Rooij zal de feestpre- dicatie houden, terwijl het kerkkoor met jongenskoor de gezangen zullen uitvoeren. Ten half één zal de receptie worden gehouden in de groote zaal van den R.K. Gildenbond, waaronder het ge schenk der parochianen zal worden aangeboden door den Voorzitter van 't Eere-Comité, burgemeester E. C. J. Moonen, terwijl er gelegenheid zal zijn den jubilaris persoonlijk te complimen teeren. Ten half zes wordt een plechtig lof gecelebreerd met Te Deum en toe spraak van den jubileerenden herder. Om half acht: Serenade der harmo nie St. Crispijn. Om kwart voor acht: Avondfeest voor de jeugd op het Raadhuisplein, door de mannelijke en vrouwelijke jeugdbeweging van Waalwijk, opge luisterd door de harmonie St. Crispijn. Dit jeugd-avondfeest staat, naar wij vernemen, onder leiding van den be kenden kunstenaar, den auteur Kees Spierings uit 's-Bosch, die nog pas met het studenten-tooneel in Utrecht en Nijmegen zoo groote triomfen heeft ge vierd. Op Dinsdag 6 Juni is t feest voor de kinderen, dat ten uur begint met een plechtige H. Mis en algemeene H. Communie en in den voormiddag wordt voortgezet met huldiging van den jubi laris in de verschillende scholen. Men ziet uit dit voorloopige pro gramma dat het een mooie en waar dige feestdag belooft te worden in den waren zin des woords. Laten we ons allen opmaken, daar aan naar de mate onzer krachten mee te werken en deel te nemen. Receptie. Men verzoekt ons over de officieele receptie, die op het feest van Pastoor Heezemans Zondag 4 Juni des mid dags om half één in de groote zaal van den Werkliedenhond zal worden gehouden, het volgende te willen me- dedeelen: 1. De receptie is bedoeld voor alle parochianen en is door voor hen allen toegankelijk. Vanwege de plaatsruim te zullen evenwel geen kinderen wor den toegelaten. 2. Besturen van vereenigingen, die officieel als vereenigingsbestuur op de receptie wenschen té verschijnen, ge lieven dit van te voren schriftelijk op de pastorie te melden. Alsdan zullen voor hen plaatsen worden gereser veerd. Tevens gelieve zij te vermelden, of zij gelegenheid wenschen te krij gen op de receptie het woord te voeren. 3. Na het officieele gedeelte zal er voor alle parochianen gelegenheid zijn den Pastoor prsoonlijk te feliciteeren. Men gelieve de verschillende aanwij zingen, die daarvoor zullen worden ge- daan, accuraat na te komen. 4. Iedereen wordt verzocht het feestprogram, dat de volgende week huis aan huis zal worden bezorgd, op de receptie mede te brengen. MODERNISEERING VAN HOTEL VER WIEL. Hotel Verwiel (Hotel de Gouden Leeuw) dat eene reputatie heeft hoog te houden van meer dan 115 jaren, zoo wel wat inrichting, comfort als verzor ging betreft, heeft dezen goeden naam in den loop der tijden steeds weten te handhaven. Maar toch pleit het voor de eigena ren van 't oogenblik dat zij een open oog hebben voor de eischen van den tijd op verschillend terrein en dat ze hun onderneming daaraan ook weten aan te passen. Is voor eenige jaren het geheele ge bouw voorzien van centrale verwar ming, met koud en warm watervoor ziening, werd achter 't hotel een mo derne tennisbaan aangelegd, die nu door een tweede is gevolgd, thans heeft men het eigenlijke café zelf aan de beurt laten komen en geheel gemoder niseerd niet alleen, maar men heeft dit doen ontwerpen en uitvoeren, op een onbekrompen, smaakvolle, zelfs kunst volle wijze. Wij hebben gaarne voldaan aan 't verzoek eens een kijkje te komen ne men in dit bedrijf, zoo saamgegroeid met het Waalwijksche en Langstraat- sche leven, 't bedrijf waaraan voor ve len onzer talrijke herinneringen, meest van prettigen aard zijn verbonden, van bijeenkomsten vol jolijt vooral in den tijd onzer jeugd, van vergaderingen, van feestten, van jubilea, van bruiloften en wat dies meer zij. Welnu, deze oude zaak, dateerend van 1824, is gemoderniseerd; het ge heele café-restaurant-lokaal heeft een totale metamorphose ondergaan, de wanden zijn voorzien van prachtige eikenhouten lambriseering, van boven met smaakvol leerpapier behangen, een kunstvol celotex plafond, een zeer mo dern buffet, eveneens van eikenhout, voorzien van de nieuwste vindingen op het gebied van electrische koeling van dranken en spijzen, de vloer bedekt met een prachtig kleed, de plafonds met zeer kunstzinnige lampen, speciaal voor dit bedrijf ontworpen en vervaardigd, moderne, stijlvolle stoffeering en dra- peering, smaakvolle, gemakkelijke meu bileering, met leuke zitjes, kortom de architect de heer J. van Bendegom te Utrecht, met z'n opzichter de heer J. Strijbos hebben hier in korten tijd iets weten te scheppen, dat het geheel stem pelt tot iets bijzonders, iets intiems, iets eerste-rangs, dat weinig steden zullen kunnen presenteeren. Maar zij zouden dit niet hebben kun nen bereiken, wanneer zij niet de me dewerking hadden gehad van de pri ma vaklui, die deze restauratie uit voerden en over wie zij dan ook in hooge mate tevreden zijn, zoowel mevrouw J. van Mil-Verwiel van harte gelukwenschen en alle succes voor de toekomst toewenschen. En als nu a.s. Zaterdag ten 5 uur dit gemoderniseerde café opengaat en de vele bezoekers een kijkje nemen, aan zullen zij gereede toegeven, dat wij niet te veel schreven, toen we zeiden dat hier iets bijzonders is tot stand ge komen, een café-restaurant dat de ge meente Waalwijk alle eer aandoet. SPELDJES-DAG. A.s. Zaterdag en op len Pinksterdag worden in Waalwijk speldjes verkocht ten bate der R.K. Blindenzorg-Vereeni- ging in Noord-Brabant. Wij vertrouwen dat iedereen voor dit schoone doel een offertje wil geven. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast DE BUITENPOLDER VAN BESOIJEN. Vrijdag 2 Juni des namiddags om 2 uur houdt de „Buitenpolder van Be- soijen" een algemeene vergadering, waarbij alle stemgerechtigde ingelan den worden uitgenoodigd, bij J. v. d. Meijs. Op de agenda staat naast de vaststellingen der begrootingen de vast stelling van den aanslag ad. 3.per H.A. en de machtiging van werken in eigen beheer. In een broeikas zoudt U het in den zomer geen uur aan een stuk uithouden toch probeert U dat in Uw huis wel een heelen dag te doen. Toch is het niet noodig om van Uw huis- of slaapkamer een broei kas te maken, of een donkere kamer, waarin U midden in den zomer wel foto's zoudt kunnen ontwikkelen. Het eenige, wat hiervoor noodig is, is Uw vensterruiten koel hou den. Dit bereikt U met Baltex zongordijnen in Indië onder anderen naam vrijwel algemeen gebruikelijk. Deze Baltex hangt als rolgordijn buiten voor Uw venster de dunne houten staafjes vangen alle gloeiende hitte op en zorgen, dat Uw ruiten koel blijven, met als gevolg geen hitte in Uw ver trekken. Het aangename van Baltex is nu, dat U er door naar buiten kunt zien (men kan er niet van buiten door naar binnen zien), dat het volop licht in huis is en dat gordijnen, enz. voor het .verschieten gespaard blijven. Er bestaan tegenwoordig ook gele en blauwe doorschijnende gor dijnen, welke als filter voor de zon werken en het verschieten ge deeltelijk tegengaan, doch het bezwaar hiervan is, dat deze binnen moeten worden aangebracht en dus evengoed Uw raam als gloei ende plaat blijft werken met als gevolg de hitte binnenshuis en trouwens een ongezellig uitzicht naar buiten, waar alles geel of blauw ziet. Op talrijke plaatsen binnen en buiten de Gemeente hebben wij reeds gedurende eenige jaren Baltex doen aanbrengen en zij, die het hebben, zijn er enthousiast over en zouden het niet meer wil len missen. Vraagt U ons eens inlichtingen! IJZERHANDEL WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN wat 't werk zelf als 't tempo betreft. We noemen dan op de eerste plaats de meubel- en stoffeerinrichting K.E.- M.I. te Waalwijk, die tesaam met de bekende fa. J. de Bont-van Huiten, dit werk heeft tot stand gebracht en met eere, waarvoor hun dubbel een woord van hulde toekomt. Voor binnen-betim- meringen, voor smaakvolle, kunstzinni ge interieurs weet men dus het goede adres. Zij verzorgden dus de lambriseering, buffet, plafond, stoffeerwerk, vloer kleed, behang- en verfwerk, enz., ter wijl de electrische voorziening werd toevertrouwd aan de Elem. Het geheel is gemeubileerd met de bekende Toulet-meubels. De lampen zijn ontworpen en ver vaardigd door Industrie- en Handels bureau G. Hooft te Amsterdam, terwijl de electrische koelinstallatie voor bier, water, drank en spijs-koeling is gele verd door de Super Cold N.V. Neder landAmsterdam; 't sluitwerk is van de firma A. Holtgrefe, terwijl de heer C. Marks installaties op buffet en an derszins leverde. Kortom, er is hier door goede sa menwerking, iets ongemeen smaak vols tot stand gekomen, waarmee wij den ondernemers, den heer en ff PINKSTER-MATINÉE LIEDERTAFEL OEFENING EN VERMAAK. Zondag (len Pinksterdag) 12 uur Volksmatinée in Musis Sacrum met me dewerking van den heer A. v. d. Boer, Tilburg. Programma: la. Salve Regina Jos Werth. b. Der Jagerabschied, (mannenkoor) F. Mendelsohn. 2a. Wiegelied F. Schubert. b. Non ti scordai di me, E. de Curtis. c. Recit. en lied uit Paljas, R. Leoncavallo. Soli door den heer A. v. d. Boer. 3a. Muttersegen Opladen, b. Wiegenlied Brohuis. Mannenkwartet 4a. Forma a Scorriento, E. de Curtis. b. Bloemenaria uit Carmen, G. Bizet. c. Adio bel sogno, E. de Curtis. Soli door den heer A. v. d. Boer. 5. Ruïne, F. Brands Buijs. Mannenkoor. Alzoo een zeer gevarieerd program ma, voor iedereen vrij toegankelijk; een gelegenheid dus, waarvan naar wij ver trouwen, door velen gebruik gemaakt zal worden. De heer A. v. d. Boer is leerling van den heer Robert, directeur van Breda's Mannenkoor. HET FESTIVAL TE OISTERWIJK. Aan het groote nationale festival te Oisterwijk, dat met de Pinksterdagen wordt gehouden, zullen de beide har monieën St. Crispijn en St. Jan en de Chr. Zangvereeniging Hallelujah deel nemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: 2 ringen, een tafelkleedje, een da mesarmband, een koralen rozenkrans en een ceintuur. BAL „DE TWEE KOLOMMEN". Blijkens vorenstaande advertentie wordt 2en Pinksterdag in ,,De Twee Kolommen'' het sluitingsbal van dit seizoen gehouden. Het nieuwe danszaaltje is werkelijk een groot succes geweest; men schijnt het aardige zaaltje, de mooie dans vloer, het aangename zitje en de pret tige sfeer wel te apprecieeren. Daarom zal het slotbal ongetwijfeld zeker veel belangstelling trekken. BIOSCOPEN. MUSIS SACRUM. „De vier dochters". Met ,,De vier dochters' zet Musis haar bezoekers een meesterlijk War ner Bros-product voor, dat een aange name avond waarborgt. Het is werke lijk een succesfilm, waarin vooral de bekende Laue-sisters, en Claude Raius uitblinken. Verder treedt een nieuwe ster op den voorgrond, n.l. John Gar field, die in zijn rol heel goed voldoet. Het scenario geeft afwisselend ernst en luim, door den bekenden regisseur M. Curtis, smaakvol gegarneerd met „Liefde". Felix Deitz, een jong componist, be trekt kamers in het huis van Adam Lemp, die samenwoont met zijn vier lieftallige dochters. Het duurt niet lang, of alle vier meis jes worden verliefd op den aantrekke- lijken jongen man. Hij schenkt zijn lief de aan Ann, de jongste van de vier en spoedig zijn beiden verloofd. Dit is een zware slag voor Kay en Thea en ook voor den cynischen Mickey Borden, die de muziek van Felix orkestreert en die een diepe liefde heeft opgevat voor Ann. Kay vertrekt dan naar Philadelphia, terwijl Thea trouwt met den rijken Ben Corwley. Als Ann op het punt staat met Felix te huwen, ontdekt zij, dat haar zuster Emma van haar aanstaan den man houdt en dat Mickey Borden haar oprecht bemint. Zij heeft medelijden en besluit met Mickey te trouwen, om hem, zoowel als haar zuster Emma, gelukkig te ma ken. En zoo dreigt het geluk van 8 jonge lui vernietigd te worden, maar Amor staat klaar om zijn veste te verdedi gen, zoodat een happy end het einde is. van deze aardige amusante en onder houdende rolprent. Andy Hardy wordt verliefd. Maandag draait de film „Andy Har dy wordt verliefd Dit is echt een verrassend werk. Nu eens geen dolle ideeën en geen idiote, onmogelijke gebeurtenissen, maar een film naar het leven, naar het werkelijke leven, zooals dit zich dagelijks voor doet. Het is een amusante, genoeglijke rol prent, met uitmuntend spel van Nickey Rooney. Cecilia Parker, Lewis Stone en Lana Farner, voortreffelijk geregi- seerd door George B. Seitz. Bovendien is deze prent zeer onder houdend en gevoeglijk kunnen we con- cludeeren, dat „Andy Hardy wordt verliefd" een van de aardigste en ge noeglijkste films is, welke wij den laat- sten tijd zagen. LUXOR BIOSCOOP. „Ik was Jack Mortimer". Een goede detectivefilm met tal van spannende en angstige scènes. Een op avontuur belust taxi-chauffeur krijgt eindelijk zijn zin en wordt in een avon tuur betrokken. Terwijl hij n.l. een rij ke klant vervoerd, wordt deze onopge merkt vermoord, zoodat de schuld wel op hem moet vallen. Dit wetende doet hij alles om den misdaad te verdoezelen waardoor hij zich al langer hoe vaster werkt. Zijn verloofde, een lieftallige dochter van een hooge autoriteit uit het Czarenrijk, die thans met haar vader een kroegje drijft, vertelt hij alles. Deze komt hierdoor in een zeer lastig parket en zijn liefde tot dit meisje is ten slotte oorzaak, dat hij de autoriteiten de waarheid gaat vertellen, maar gelukkig voor hem, heeft de dader van dezen moord zoo juist bekend. „Ik was Jack Mortimer" is een goe de detective-film, vol spanning, met goed spel van Eugen Klöpfer Sybille Schitz en anderen, met een zeer onder houdend en prettig geschreven scena rio. „Im Sonnenschein". Van een geheel ander genre is de film „lm Sonnenschein", waarin wij 't aangename stemgeluid van Jan Kipura kunnen bewonderen. Het verhaal is be trekkelijk eenvoudig, doch des te beter komt het uitmuntende werk van den bekenden regisseur Carmine Gallone uit, die er een aangename en onder houdende film van heeft gemaakt. Jan Kipura speelt hier voor een jong taxi-chauffeur, die een heel begaafde stem heeft. Hij wordt ontdekt door een rijke dame, die hem in de beste kringen introduceert en den weg naar roem voor hem plaveid. Zijn verloofde ech ter ziet dat zij Tony (Jan Kipura) nooit zal kunnen volgen en verbreekt het en gagement. Amor blijft echter op zijn plaats en wanneer Tony, de ex- taxi chauffeur een heel beroemd operazan ger is geworden, komt tusschen de twee geliefden een verzoening tot stand, waarmede tevens het einde komt. Zangliefhebbers kunnen van deze film ten volle genieten, terwijl het prettige scenario ook de andere bezoekers een aangenamen avond waarborgt. vraagt dan eens prijsopgaaf bij Betere wagens - laag tarief. BEL No. 333 EN U RIJDT PRETTIG. Koele Zomerdranken. Blijkens de advertentie in dil blad heeft de heer Sjef Sars een electri sche koelinstallatie aangeschaft en wel het hekende merk Fridigaire, waarin zijn diverse dranken op on navolgbare wijze zullen worden gekoeld. Vooral voor de zomermaanden belooft deze uitmuntende outillage vele warme en dorstige menschen uitkomst te verschaffen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Studenten-bezoek. Een dertigtal studenten van de Rotterdamsche Handels—Hooge— school die bij hun collega's van de R.K. Economische Hoogeschool te Tilburg te gast zijn, zullen onder leiding van prof. de Quay een be zoek brengen aan onze gemeente. Zij zullen het gemeentehuis en daarna de Timtur-fabriek bezichti gen, waarna Waalwijks Belang hen een stuk van't mooie natuurschoon in onze omgeving zal toonen. SPOORWEGEN. Wij maken onze lezers er op attent dat eendagsre'tourkaartjes niet de Pinksterdagen uier dagen geldig zijn. Met een retourkaartje Zaterdag Zondag of Maandag gekocht, kan men dus Dinsdag terug. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9