SPORT HEROPENING Gedistilleerd, Wijnen, Cognac, Likeuren enz. EEN JONGEN Sigarenzakjes, ADVERTENTIEN GEVRAAGD iV OP V R IJ D A G A. S. GROOTESTRAAT 191 Groote sorteering in: OPENINGSRECLAME EEN GRATIS KOOPUUR. Opzettelijk bosch en heidebranden gesticht. Zeventig dooden zouden te betreuren zijn. ILÏIl-Ull I VAN DE GEHEEL VERNIEUWDE (Naast Fa. ORIE-DUMOULIN). Vanaf VRIJDAG v.m. 11 uur tot en met ZATERDAG 17 JUNI elke dag Indien U in - een van deze uren gekocht heeft, ontvangt J het betaalde bedrag weer terug. Op de etalageruit wordt een verzegelde enveloppe bevestigd, vermeldende elke dag een uur, (behalve Zondag). ZONDAGS GEOPEND VAN 9 TOT 1 UUR. »De Buitenpolder van Besoijen« Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Holen. - was rnitii vijf uur vooraleer de de brandweer, die metgroot materi aal was uitgerukt, haar werk kon staken. De schade wordt geraamd op f3500 De oorzaak is onbekend. Twee jongenmannen opgesloten' Twee gevaarlijke heerschappen, die bosch en heide branden hebben ge- sticiit, zijn thans gearresteeid. De laatste weken hebben herhaalde malen van dit soort branden in de omgeving van Helmond gewoed. Ijverig zijn de marechaussee van Eindhoven en Helmond aan het speuren geweest, met het resultaat dat twee jongemannen, de 21-jarige tuiner T. v. d. V. en de 19 jarige M. R., beiden woonachtig te Aarle- Rixlel, als verdacht van brandstich- en nog andere delicten werden aan gehouden. Reiden hebben bekend Hoofddader is T. v. d. V. Rij tragiscüen nioscoop-braud. In een bioscoop theather te Zaca- tepec in den slaat Morelos is tijdens '11 lil ui voorstelling brand uitgebroken De zaai was op dal oogenbiik gebeel vol. Het vuur nreidde zich zeer snel uit, zoodat onder de bezoekers een enorme paniek ontstond. Velen wer den in net gedrang onder de voet geloopen. (Juk de in de uanijüeid liggende huizen werden aangetast; zij vormden in een minimum van lijd een vuurzee. Rrauuweer, polilie en troepen voeren een wannopigen strijd tegen de vlammen. Nader wordt uil Zacalepecgemeld, dat t oioscooplüealer zeven unuuten na het uitureken van den brand geheel in vlammen stond. Er zouden 70 dooden en 150 gewonden zijn. Slechts 28 lijken konden geideniili- ceerd worden. Hij net uitbreken van den brand waren er 800 bezoekers in het gebouw het vuur heelt ook een dertigtal hutten vernield. De kantonrechter te 's Rosch be handelde de eerste reeks strafzaken wegens overtreding van het R.A.R., sinds het bekende arrest door den Hoogen Raad werd gewezen. Onder de verdachte bevond zich A. M. te Waalwijk, aan wien was ten laste gelegd, dat hij op 21, 22, 23 en 24 Maart ji. tusschen Sprang- Capelle, Waalwijk, Drunen en Den Rosch zonder vergunning, met een auiobus kinderen van en naar school had vervoerd. Hij deed dit allang, doch op de bewuste data was daar van proces verbaal opgemaakt. Ver dachte is op dezelfden dag, dat de beslissing in den Haag gevallen is, opgehouden met het vervoer der schoolkinderen. Destijds had hij vergunning aangevraagd voor het onderhouden van dezen dienst, maar die was hem geweigerd en hij was van die beslissing niet in hooger beroep gekomen. Na getuigen verhoor werd tegen hem een geldboete van f6. of 6 dagen bechtenis geëischt. De kantonrechter heeft hem ver oordeeld tot f2 boete of 2 dagen hechtenis. K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland. De derby in Amsterdam is in een gelijk spel geëindigd, waardoor de spanning nog werd verhoogd. N.E.C. is gestruikeld tegen Eindho ven. De mannen uit Nijmegen moesten met een 21-nederlaag voor de Zui delijke matodoren de vlag strijken. De voetbal-Zondag is in zooverre merkwaardig geweest, dat duidelijk is komen vast te staan, dat er 4 candida- ten zijn voor de hoogste voetbaleer, waarvan Ajax op het oogenblik de bes te papieren heeft. Eindhoven, die men reeds hier en daar uitgesloten achtte, heeft zich plotseling ook van haar sterkste zijde laten zien en door haar overwinning op N.E.C. overduidelijk gedemonstreerd, dat er met hen nog wel degelijk rekening moet worden ge houden. De kans, dat een beslissingswedstrijd het einde van deze spannende race zal brengen is lang niet uitgesloten. De stand is nu: Ajax 6 3 2 1 8 11 9 N.E.C. 7 4 0 3 8 19—14 D.W.S. 7 2 4 1 8 13— 9 Eindhoven 7 2 3 2 7 1412 Achilles 7 115 3 10—23 Afd. IV, promotie 2e klasse. De twee hier gespeelde wedstrijden hebben beide een verrassing gebracht. Middelburg, dat tot dusver in de pro motie-wedstrijden nog niets had gepres teerd wist Zondag Bleijerheide met niet minder dan 30 te verslaan, ter wijl het sterke Limburgia het op eigen terrein tegen Helmond niet verder kon brengen dan een dubbel blanke stand. Zoo wordt ook hier de kans, dat het op een beslissingswedstrijd zal uitloo- pen grooter. De spanning zit er weer ten volle in. De stand is nu: Limburgia 5 2 3 0 7 84 Bleijerheide 5 2 2 1 6 910 Helmond 5 13 15 5— 5 Middelburg 5 1 0 4 2 8-11 De Promotie 3e klasse. De wedstrijd TOPNevelo is ge ëindigd in een 21 -overwinning voor de Ossenaren. De promotie van TOP en Nevelo was echter reeds een voldongen feit, zoodat het belang voor dezen wedstrijd miniem was. T.O.P. 4 3 1 0 7 16— 4 Nevelo 4 0 3 1 3 45 Hero 4 0 2 2 2 4-15 SPRANG. S. D. O. Het eerste elftal van S.D.O. alhier speelde j.l. Zaterdagmiddag een wed strijd voor de Zaterdagmiddag-competi tie van den Brab. Voetbalbond te Wer kendam tegen Nova aldaar. Onze club was hier steeds in de meerderheid en wist dan ook een verdiende 54 over winning te behalen. N. E. O. Zaterdagmiddag speelde NEO I op het voetbalterrein van Sparta te Vrij- hoeve-Capelle een match voor de com petitie van den Brab. Voetbalbond te gen Sparta I. Het was een forsche wed strijd, dikwijls zelfs ruw en heeft het meerderen verwonderd dat de scheids rechter niet wist op te treden. NEO won den wedstrijd met 32. CAPELLE. Donderdagavond j.l. speelde Wit Zwart 2 tegen NEO 2 uit Sprang, welke wedstrijd zij met 32 wist te winnen. A.s. Donderdagavond spelen zij te Vrijh-Capelle tegen Vrijh. Boys 2. Het jeugdelftal wist Vrijdagavond met 51 te winnen van het jeugdelf tal van R.W.B. uit Besoijen. Donder dagavond speelt het jeugdelftal te Waalwijk tegen het jeugdelftal van W SC c. WitZwart 1 gaat a.s. Zaterdag naar Aalburg om aldaar den strijd aan te binden tegen Wilhelmina. Dit zal een zware wedstrijd worden voor de Wit-Zwarten, doch wij hopen dat zij zich in dezen moeilijken wedstrijd ge heel zullen geven, dan is succes voor hen niet uitgesloten. I. V. C. B. Kampioenschap van Nederland. Kerkrade en Schijndel, die 2 Zuidelij ke candidafen voor den hoogsten titel zijn, brengen er nog steeds niet veel van terecht. Theoretisch gesproken maakt Kerk rade nog een kansje, maar dat kansje is wel heel klein. Kerkrade moest deze week voor het Rotlerdamsche Spartaan de vlag strijken, terwijl WA door haar 20 overwin ning op Schijndel de Brabanders een vergeefsche reis naar Amsterdam lieten maken. De stand is nu Vosta WA Spartaan Kerkrade Schijndel 6 3 2 6 3 1 5 1 5 1 5 1 1 2 4 1 2 2 1 3 8 12— 7 7 10—12 6 8— 9 4 7—8 3 8— 9 Promotie 3e klasse. Zooals wij Zaterdag reeds hadden voor speld is de ontmoeting tusschen Tuban- lia en SPC in een draw geëindigd, waar door de kansen van HEG op het tweede klasserschap weer zijn gestegen. t DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Zondag hield de HKVV Dussensche Boys in hotel Koppelpaarden een alge- meene vergadering, waarop het bestuur als volgt werd samengesteldvoorzitter L. van Moergestel; secretaris J. Leemans Jr.; Penningmeester J. v. d. Pluijm Azn.; leden: P. Hakkel en Leenhouts. SCHAKEN. Zooals wij reeds in ons blad van j.l. Zaterdag mededeelden, behaalde onze plaatselijke schaakvereeniging een 4 6 overwinning op de degradatiekandi daat der eerste klasse, de Tilburgsche Schaakvereeniging „Scharo". Door als overwinnaar uit deze be slissende kamp te treden, promoveert Waalwijk naar de eerste klas. Men begrijpt dat een ietwat nerveuse stemming heerschte onder de Waal- wijksche schakers, toen Donderdag avond de tocht naar Tilburg werd aan vaard. Men was er terdege van over tuigd dat Schavo, vechtend voor het behoud van haar eerste klasseschap, zich niet zonder slag of stoot zou over geven. 't Is dan ook een strijd gewor den, zooals er hier nog geen gestreden is. Na 2 uur spelen behaalde Waalwijk haar eerste winstpunt. Nog feller werd door Schavo gestreden, zoodat 't vol gend bord aan Waalwijks zijde met re mise tevreden moest zijn. Jammer was dat een partij voor Waalwijk door tijd nood verloren ging. Na 3]/2 uur spelen was de stand 2y23]/2 voor Waalwijk. Schavo gaf zich échter nog niet ge wonnen en met nog 4 borden te spelen was nog alles mogelijk. De spanning steeg met 't oogenblik. En toen dan ook twee gelijke spelen behaald werden aan de twee eerste borden, begon het er voor Schavo donker uit te zien. De SLIJTERIJ „BRABUNTir twee resteerende partijen moesten door haar gewonnen worden om het eerste- klasseschap te behouden. Zoover lie ten de Waalwijksche spelers 't toch niet komen. Het negende bord bracht een kostbaar winstpunt voor Waal wijk, terwijl de partij aa nhet laatste bord door de wedstrijdleiders beslist moest worden met een remise als resul taat. Door deze zwaar bevochte overwin ning doet Waalwijk haar intrede in de eerste klasse. Het is een verheugend feit dat deze jonge vereeniging reeds in het vierde jaar van haar bestaan het eerste-klasse- schap heeft mogen behalen. Een bewijs te meer dat haar spelpeil voortdurend vooruit is gegaan. Wij wenschen Waalwijk veel geluk met dit succes en vertrouwen dat zij in haar nieuwe omgeving den naam van onze plaats weet hoog te houden. Hedenavond wordt in het vereni gingsgebouw Café Rest. De Molen vliet, het eerste tiental door bestuur en leden op intieme wijze gehuldigd. DE RONDE VAN DUITSCHLA'nD Gerrit Schulte teruggevallen. De vijfde etappe van de ronde van Duitschland, Reichenberg Chemnitz, over een afstand van 210.7 km. en on der uitstekende weersomstandigheden verreden, werd gewonnen door den Duitschr Umbenhauer. Deze etappe is voor de Nederlandsche renners Schul te en Middelkamp deels gelukkig, deels ongelukkig verloopen. Schulte brak n.l. na pl.m. 140 km. af gelegd te hebben, zijn versnellingsap- paraat en moest ongeveer 20 minuten wachten op den materiaalwagen, daar deze onderweg was opgehouden. Zoo moest Schulte de laatste 70 km geheel alleen afleggen en kwam met een ver traging van ongeveer 26 minuten na de leiders over de eindstreep. Dit voor val kostte hem heel wat plaatsen in de algemeene rangschikking. Middelkamp daarentegen verraste .vriend en vijand" en .wist zich van daag op de tweede plaats van het alge meen klassement te nestelen. DE RONDE VAN HET Z.W. VAN FRANKRIJK. Piet van Nek leidt nog. De laatste etappe van de ronde van het Zuid-Westen van Frankrijk, Brive Albi, 231 K.M., is gewonnen door Du- mont (Frankrijk) in 7 uur 1 min. en 43 sec.; 2 Aerts (België) op 1/4 wiel; 3 inagne (Frankrijk) op een half wiel; 4 Virol op een half wiel. Van Nek werd met nog enkele anderen 23ste in 7 uur 2 min. 38 sec. Het algemeen klassement luidt: 1 Van Nek 22 uur 14 min. 34 sec.; 2 Dubois (Frankrijk); 3 Tanneveau, (Frankrijk); 4 Louviot. DUIVENSPORT. De Eendracht. Uitslag wedvlucht Gorbeil op Zondag 4 Juni. Los om 6 uur. Wind N.O. Eerste duif 1.4.56; laatste duif 2.16.56. M. Leijten 1, 6 17 41; G. J. Schoemans 2, 25 27 28; P. v. d. Velden 3; J. Verha gen 4, 13; A. van Eijck 5, 7 26 47; J. Schoemans 8; Tb. de Ronde 9, 12; A. Stokwielder 10,. 21; P. de Jong 11; C. Witlox 14, 24 44 46; K. Broumels 15, 22 23 30 37 42 43; P. L. Pullens 16. 19 40; Duijvekam 18, 35; J. van Bokhoven 20 en eerste overduif; J. de Wit 29; .1. Alessie 31, 39; P. Schoemans 32'; B. van den Heuvel 33; I). de Kloe 34; C. Ver huist 36; J. van Huiten 38, 48; J. Zwaans 45. Eerste duif 12 minuten vooruit. DE AUTO-RAGES VAN ZANTVOORT. De auto-races te Zantvoort die thans voor den eersten keer zijn gehouden, mogen goedg eslaagd genoemd worden. No. 1 werden: Bijshouwer (750 c.c.); H. Richter (750-1100 c.c.); L. Bena (1100-1500 c.c.); Jhr. J. Peding van Berkhout (1500-2000 c.c.); J. v. d. Meulen (2000-3000 c.c.); R. Pielem (3000-5000 c.c.); P. Nortier (klei ne sportwagens). Sport-Varia. De Zesdaagsche van Londen is ge wonnen door het Belgische koppel KaersDebruycker. Tweede v. Vliet Wals op één ronde. Van Kempen Pellenaars werden zesde op zes ronden. De voetbalwedstrijd JoegoSlavië Italië is geëindigd in een 21 over winning voor de Italianen. De interlanden-wedstrijd Polen Zwitserland eindigde in een 1 1 ge lijken stand. In den demi-finale om den Daviscup heeft Duitschland met 30 van Enge land gewonnen, en Zuid-Slavië met 2- 1 van de Belgen. Zuid-Slavië won daarna van België met 3 2. De internationale driedaagsche af- standsmarschen van den Nederl. Bond voor Lichamelijke Opvoeding zullen dit jaar worden gehouden van 2528 Juli. (Reeds in een gedeelte der vorige oplaag opgenomen). Vrijdagmiddag om 2 uur kwamen de ingelanden van het Waterschap »De Buitenpolder van Besoijen» in algemeene vergadering bijeen. Na de opening door den Voor zitter den heer J. Haverhals Rijken werd de rekening voor het dienst jaar 1937 1938 z.h.st.goedgekeurd. Ontvangsten fj 589.33, uitgaven f1245,26, zoodat er een batig saldo is van f 344,06. Daarna werd de aanslag ad f 3,— per H.A. zonder discussies vast gesteld. Ook de begrooting voor 't dienst jaar 1939 1940 kon de goedkeuring der ingelanden wegdragen. De ontvangsten en uitgaven wor den hierbij geraamd op f 1562,76. Het laatste agendapunt, betreffende machtiging van werken in eigen beheer werd eveneens zonder hoof delijke stemming aangenomen Bij de rondvraag deelde de heer Kuijsten mede, dat hij in het des betreffende prae-advies van B. en W. heeft gelezen, dat de nieuwe looierij die aan de Haven wordt gebouwd het afvoerwater niet in de Haven mag loozen. Hij vraagt of dat dan in den polder moet komen. De voorzitter beantwoordt deze vraag ontkennend. De fabriek komt op grond van de gemeente Waal wijk te staan, zoodat de polder niets met de waterloozing te maken heeft. Verder zegt hij, dat ook het af valwater van de andere fabrieken in de haven terecht komt, zoodat er dat beetje toch nog wel bij kan. De heer Klaassen uit Tilburg is van meening, dat er in het prae- advies zal worden bedoeld dat de fabriek haar afvalwater niet recht, streeks in de haven mag loozen, maar dat dit zal moeten geschieden via de rioleering. De heer Kuysten bepleit een nader onderzoek om na eenigen tijd niet voor een voldongen feit te komen staan. De heer Vught vraagt vervolgens verbetering van een schouwsloot voor zijn land. Volgens spr zou er zoo goed als niets aan gedaan wor den, terwijl hij tevens verzocht om aan te dringen op beter politie toezicht betreffende het zwemmen in het kanaal. 's Zomers, zoo net voor het don. ker is, moet het erg druk zijn met de zwemliefhebbers die den gehee- len kant kapot trappen. Verder geeft spr. nog te kennen dat hij voor halveering van de vergoeding aan de bestuursleden is De voorzitter is echter van mee ning dat de bestuursleden deze vergoeding voor hun arbeid gerust mogen hebben. voor boodschappen. Aanb. onder No. der adv Bur. v. d. blad. 61322 en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. Door de filmassociatie „Visie" wordt een spoorwegjubileumfilm „honderd jaar" gemaakt. Te Hoofddorp werd de scène gefilmd van het vertrek van den eersten trein in 1839 van Amsterdam naar Haarlem. De locomotief „De Arend" klaar voor het vertrek van het versierd-? station.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8