I NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. WEK UW LEVER-GAL OP HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. SPRANG—GAPELLE. m KAATSHEUVEL. fgelc tnd g« )uits Oo een pa en t I aast1 erdt /erd' ie I rens iind )e De teria erkl ■an ^onc D< .lger >ver jerei 3rits :oor ;eer: ing /an Ier De I nog i ie ege ïedf /red tal wu U net dat aest naar :en er, Sovj dat sluit keei aan< mid aan ring ledi indi van geri zou hed De po bo se va ze st; ve ge hc dc ge bc h( h( st bi hi rs Lof voor Nddarlanjsch Koloniaal beheer Tijdens de Engelsche l.tgerhuisde- balten over de begrooling van koloniën heeft gisteren het Labour- lid Faling den lof gesproken van de Nederlanders, die, naar hij zeide. meer vordingen hebben gemaakt met de opvoeding onder bel van hen afhankelijke volk dan de Engelschen In Nederlandsch Oost Indië, zoo voegde hij er aan toe, is het aantal kinderen, dat onderwijs krijgt, enorm veel grooter dan in bijna alle andere koloniën, die geen zelfbestuur hebben. Bij de alhier plaats gehad heb bende hooiland vei pachting op den polder w.lannezando weid per H.A. besteed van I 100 toi f 175 toe. Dit zijn prijzen die nog nooit in gewone omstandigheden zijn voor- g ekomen. De nummering der lijsten voor de op a.s. Maandag te houden verkiezing der leden voor den Ge- meeuteraad, had 't navolgende resultaat: Lijst 1, G v. Rijswijk; lijst 2, B. G. Koekkoek; lijst 3, C. Schelle; lijst 4, H. v. Housewijk; lijst 5, H. T. van Daal; lijst 6, Groeneveldlijst 7, Joh. van Balkom, Woensdagavond om 8 uur kwamen bestuur, leeraren en geslaagden van de Geertruidenbergsche Handelsavond school in het R.K. Parochiehuis bijeen in verband met het groot succes dat de Geertruidenbergsche Handelsavond school had weten te boeken. Niet minder nl. dan 31 van de 38 leerlingen waren geslaagd voor het Middenstands diploma. Tevens waren hierbij tegen woordig de burgemeester en beide wethouders. De voorzitter de heer du Pont ver leende na een dankwoord het woord aan burgemeester Bianchi die woorden van waardeering sprak tot leeraren, bestuur en de geslaagde cursisten. Deze laatsteu moesten echter niet denken dat ze er nu waren want het leven stelt hoogere eischen. Als bestuurslid van 't Middenstandsborgstellingsfonds voorde Langstraat weet spr wat het zeggen wil wanneer de tegenwoordige midden stander over 'n boekhoudiploma beschikt Zaken van naam, waarvan men denkt dat ze floreeren, zitten aan den grond en komen om hulp bij het borgstelling- fonds. En velen daaronder moeten zich tot dit fonds wenden omdat een goede boekhouding bij hen ontbreekt Deze zakenmenschen leven zgn. „uit de lade". Men neemt maar geld zonder de boekt n bij te houden en tenslotte moet het borqscellingsfonds bijspringen. Deze verleend dan meestal geen financieele steun maar werk dan meer sanneerend Een goede boekhouding wordt voor hen ingevoerd en artikelen waarop geen winst wordt gemaakt worden eruit gegooid. Spr. sprak dan ook den wensch uic dat de geslaagden het ge leerde zouden blijven bijhouden om daarvan in hun latere leven de vruchten te plukken. Tot slot sprak spr. de hoop uitdat de Geertruidenbergsche Handels avondschool in bloei zoude toenemen. Achtereenvolgens voerden nog het woord pastoor van de Wee, directeur Mulders en wethouder Sassen Namens de leerlingen voerde het woord de heer Krooswijk terwijl mej. Klaassen uit Made namens de leerlingen de leeraren een zilveren vulpotlood met inscriptie aan bood. Kapelaan van de Velden had bloemen in ontvangst te nemen. Voorzitter du Pont voerde het slot woord waarin hij zoowel de leeraren als de geslaagde dank bracht voor het gepresteerde. De processie Geertruidenberg Brielle welke Dinsdag van uit Geertrui denberg vertrok heeft zich in een groote deelname mogen verheugen. Niet min der dan 500 bedevaartgangers hebben te Brielle dien dag gebeden voor het behoud van den vrede, 's Avonds om 9 uur kwamen zij allen behouden te Geertruidenberg weer waarna zij naar hun verschillende woonplaatsen met autobussen vertrokken. Zondag l 1 juni a s. zal alhier 'n plechtige H Sacramentsprocessie wor den gehouden waaraan de zuiver gods dienstige vereenigingen charitatievever- eenigingen en sociale organisaties zullen deelnemen, in den tuin van't Parochie huis. De heer Dr. I. .1 Havelaar, arls alhier, is aangewezen als hoofd van den geneeskundigen dienst voor de luchtbescherming alhier. SPRANG. Predikbeurten Zondag 11 Juni: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. v. d. Roest van s-Gravenmoer. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. van Lummel. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Mei 1939 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 7153.54 en terugbetaald 3903.29. De Ned. Herv. Zondagschool- vereeniging ..Jachin" alhier, bestaat met Augustus a.s. 60 jaar. Het ligt naar wij vernemen in de bedoeling dit feit op waardige wijze te herdenken, door het beleggen van een herdenkingssa menkomst enz. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING SPRANG-CAPELLE. Stembureau I II III IV Geldige stemmen: Ongeldige stemmen: Kiesdeeler 22410/n. LIJST I. van Peer, Ch. Jansen, J. H. van der Schans, M. Mouthaan, M. Willemsz, G. H. LIJST II. de Bas, G. A. S. Middelkoop, R. Sneep, J. Ph. W. Verheijden Adrz., A. M. Kraak, J. Michaël, J. LIJST III. Kerst, H. Vos, Jac. Haverhals, J. Metzke, A. C. van Drongelen, R. Wagemakers, P. A. LIJST IV. van Willigenburg, G. J. Timmermans, C. B. Vos, G. L. Dalmaijer, W. M. Genuït Jr., J. W. van Heijst, C. J. Braspenning, C. Totaal 471 16 27 1 1 29 763 11 21 1 1 23 704 21 66 2 2 70 536 7 20 1 2 23 2474 55 134 4 3 1 3 145 Totaal 27 9 63 89 188 33 12 69 60 174 8 4 10 57 79 22 22 81 123 248 14 13 51 25 103 18 21 35 30 104 122 81 309 384 896 Totaal Totaal 58 39 1 3 101 68 8 16 1 2 1 96 13 393 41 105 27 10 1 2 579 86 23 173 32 20 98 6 3 10 1 5 1 1 2 9 22 3 3 133 48 295 1 d. Loonschendijk op te treden Ds. A. Vroegindewey. Onder toeloop Van een groot aan tal belangstellenden bracht ons mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" j.l. Donderdagavond een serenade bij de deze week gekozen leden van den ge meenteraad. Bij monde van den secre taris werden de gekozenen namens de vereeniging gelukgewenscht. De voetbalvereeniging „Wit Zwart speelt a.s. Zaterdagnamiddag voor de competitie van den Brab. Voet balbond een uitwedstrijd te Aalburg te gen Wilhelmina aldaar. 20 2 1 1 24 10 489 53 122 28 10 4 3 709 LIJST V. Versteeg, Hendrik Jan 25 15 39 23 102 v. d. Hoeven, Peter 14 1 8 9 32 Spuijbroek, Wouter H. 2 10 2 14 Dekkers, Adriaan P. 3 3 Pruissers, Johannes 12 2 14 6 34 Werther, Hubertus J. 7 1 8 van Oversteeg, W. 1 1 1 1 4 Totaal 54 29 72 42 197 LIJST VI. van der Hoeven, G. 47 20 94 19 180 van Beek, J. 14 14 28 Huijsman, J. 1 2 9 12 Haverhals Jacz., J. 8 2 1 11 de Man, J. J. 1 1 Totaal 69 38 96 29 232 Gekozen zijn de heeren: A. M. Verheijden Adrz., G. A. S. de Bas, R. Mid- delkoop, J. Ph. W. Sneep, H. Kerst, Jac. Vos, G. J. van Willigenburg. G. L. Vos, C. B. Timmermans, H. J. Versteeg en G. van der Hoeven. CAPELLE. Gedurende de maand Mei 1939 werden ter gemeente-secretarie inge volge den vleeschkeuringsdienst aange geven 18 runderen, 45 varkens en 1 kalf. fcJ Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s..Zondag v.m. half 10 en n.m. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. DE PARKSCHUTTERS. De Parkschutters gevestigd in het U.K. Sport- en Wandelpark behaalde te Eindhoven in afd. G in sterke con currentie met 95 pnt. den 3den prijs en in Heeze in dezelfde afdeeling met 93 punten den 2den prijs. GOUDEN BRUILOFT. Dinsdag a.s. wordt de gouden bruiloft gevierd van hel echtpaar M. Soeterboek-W. v. d. Westen in de Gasthuisstraat alhier. Een buurtcom- missie is bereids bezig 0111 een pas sende versiering aan te brengen voor de woning der feestelingen. Om half tien zal in de St. Jozefkerk een plech tige H. Mis van dank worden opgedra gen. Verder zal het feest uitsluitend in den intieme familiekring gevierd worden. GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor het diplo ma Steno en Typen de jongedame Rudi Prins, alhier, die haar opleiding ontving op het pensionaat St. Jo seph te Made. BERKDIJK. KRUISBOOGVER. D.E.S. De uitslagen van de gehouden ver- schieting tusschen DES en Willem Teil luiden: Willem Teil 207 punten en DES189 punten. Personeele baan: A. van Dongen WT 23 punten; C. van Wanrooy WT 22 punten; J. van Dongen DES 21 punten; G. van Wanrooy WT 21 pun ten. De voorzitters van bovengenoemde vereenigingen hielden na afloop dei- van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. Nadruk verboden. 9) Z011 11 mij even mijn parapluit uit het rek willen geven?, vroeg ze een beetje schuchter. Hij voldeed aan haar verzoek, zon der een woord te zeggen. Dank u, zei ze stijf en zich tot mevrouw Hemmings wendend: dag mevrouw. Toen ze zich in een andere coupé neerzette, zei ze tegen zichzelf, dat die meneer Hemmings de akeligste jon gen was, dien ze ooii in haar leven ont moet had. HOOFDSTUK VII. De lunchroom. Nauwelijks had de trein zich weer in beweging gezet of mevrouw Hem mings begon haar ondervraging. Wié is dat jonge meisje?, vroeg zij. Haar zoon voelde zich heelemaal niet op zijn gemak. Ik weet het werkelijk niet, moe der. En je hebt haar eerder ontmoet! Dat kan wel. Mevrouw Hemmings snoof. Je achterhoudendheid verbaast 111e niet. Ik weet dat ze niet deugt. Hoe weet u dat?, vroeg haar zoon snel. Dat voel ik hij instinct. Direct toen ik haar zag, wist ik al dat ze geen behoorlijk gezelschap was voor mijn zoon. Ik begeer haar gezelschap niet. Ik wou dat ik haar nooit gezien had en ik wil haar nooit weer zien. Ten minste. Niemand, George, zei zijn moe der plechtig, heeft mij ooit van nieuwsgierigheid beschuldigd. Ik zou het onderwerp niet meer aanroeren, als mijn plicht mij niet dwong deze geschiedenis te onderzoeken. Dit meis je heeft mij verteld, dat ze hij ons in ;le buurt gaat logeeren cn terwille van onze buren, moet ik in staat zijn hen te waarschuwen 0111 op hun hoede voor haar te zijn Dat is juist wat ik niet wil dat 11 doet, antwoordde George gemelijk. Ik vind het afschuwelijk als er over ge praat wordt. Jij? Maar ik had het over dat meisje. Dal zou op hetzelfde neerkomen klonk het norsch. Hoezoo? Je hebt haar toch niet in een lichtzinnige bui een trouwbe lofte gegeven of zooiets? vroeg de moe der verschrikt. Absoluut niet. Ik ben in geen en kel opzicht aan haar gebonden. Ik heb haar maar eens in mijn leven ge zien en toen nog maar een paar minu ten. Wat weet je van haar af? Dat ze heel knap is. Knap! herhaalde zijn moeder schamper. Schoonheid beteekent nog geen deugd. De vraag is of ze een braat meisje is. George aarzelde. Neen, dat geloof ik eigenlijk niet. Ik geloof, dat zij tot een bende inbre kers behoort. Dat was de eenige verklaring die hij voor haar raadselachtige handel wijze had kunnen vinden. Ze had mid den in den nacht ergens op een stoep gezeten, had hem op een slinksche ma nier er toe gebracht den toegang tot een huis te l'orceeren en toen ze had gemerkt dat hij 'gesnapt was, was ze met haar metgezel verdwenen. Het was natuurlijk haar bedoeling ge weest met zijn hulp dat huis binnen ie komen. Zoo stelde hij zich de zaak voor. Daarom stelde zij zooveel belang in mijn zwarte koffer! riep mevrouw Hemmings onthutst. Nu begrijp ik haar gedienstigheid. George, dien kof fer zie ik nooit terug. Misschien yergis ik me wel, zei George, vol spijt dat hij zijn verden king er zoo ondoordacht had uitge- flapt. Ik weet het tenslotte niet zeker, maar méér kan ik 11 niet zeggen. Geen wonder, dat ze zoo rijk ge kleed is, meende mevrouw Hemmings hardop. Ze vond de sensationeele ver onderstelling veel te mooi, 0111 daarvan weer goedschiks afstand te doen. George, wat zouden wij vanavond met ons zilver doen? Hoe weet u dat zij naar Woolla- combe gaat? Dat heeft ze 111e zelf verteld, dat zei ik je toch al. Ze gaat logeeren in die lunchroom in High Street. Ze luis tert natuurlijk de gesprekken van de bezoekers af en komt op die manier het een en ander over grendels en slo ten te weten. Als we in Woollacombe zijn, gaan we dadelijk naar de politie. Mevrouw Hemmings' romantische fantasie werkte thans koortsachtig. Neen, neen, riep George ver schrikt. Ik heb tenslotte geen vol doenden grond voor mijn beschuldi ging. Hoe meer ik er over nadenk, hoe meer ik overtuigd ben, dat ik mij waarschijnlijk vergis. Zij heeft eerlij ke oogen, beroepsmisdadigsters heb ben ook meestal geen kuiltjes in de wangen. En hebt ,u dien glans gezien die over haar haar ligt? moeder gebeurtenis Neen, antwoordde zijn streng. Maar dat kan /e wel met de een of andere chemische stof doen. Het doet mij leed, dat je zooveel aandacht hebt geschonken aan haar uiterlijk. Ik kan er gewoon 0111 huilen. George trachtte zijn moeder luch tigjes te troosten. Hij kas een knappe jongeman met een prettig, jongens achtig gezicht. Hij was huiten opge voed, onder het onafgebroken toezicht van zijn bedilzieke moeder en bezat nog niets van de wereldwijsheid, die de meeste menschen pas door pijnlijke ondervinding verkrijgen. De eenige belangrijke in zijn jonge leven was de nacht, dien hij in de gevangenis had doorge bracht, verdacht van inbraak en het was niet verwonderlijk, dat de onver wachte weder-verschijning van het jonge meisje, dat de oorzaak was ge weest van zijn gevangenneming, hem met ontsteltenis vervuld had. Maar toen hij den eersten schrik te boven was, maakte die ontsteltenis langza merhand plaats voor een vaag gevoel van zachtheid. Neen moeder, zei hij op beslisten toon 11a een lange pauze, die alleen maar onderbroken was door het snik ken van mevrouw Hemmings. .U zult niets van dien aard doen. Ik zal zelf alle mogelijke maatregelen nemen als dat noodig blijkt te zijn. Ik kan niet toelaten, klaagde mevrouw Hemmings door haar tranen heen dat de heele streek bestolen wordt zonder dat er tegen wordt ge waarschuwd. Maak 11 niet bezorgd, antwoordde Gvorge. Ik zal den loop der gebeur tenissen afwachten en als het oogen- blik komt, zal ik niet aarzelen 0111 toe te slaan. Mevrouw Hemmings was onder den indruk van de ongewone beslistheid van haar altijd zoo volgzamen zoon. Maar je mag je eigen veiligheid niet in de waagschaal stellen 0111 den schuldige te ontmaskeren. Wij betalen zooveel belasting, dat de poltitieman- nen, die daarvoor salaris ontvangen, dergelijke gevaarlijke karweitjes kun nen opknappen. Dat zullen ze ook heusch wel doen, zei George op geruststellenden toon. Toen mevrouw Hemmings en haar zoon in Woollacombe uit den trein stapten, greep de oude dame vol schrik George's arm. Kijk, George, riep ze uit, buiten zichzelf van opwinding, terwijl ze naar een bulletin van een van de plaatselij ke bladen wees. George las het vetge drukte opschrift met gefronsde wenk brauwen INBRAAK OP KASTEEL HARSLMORE. De diadeem van dc gravin gestolen. Anne Lady Harlsmore! zuchtte me vrouw Hemmings. Ze was doodsbleek geworden. Het is wel heel toevallig, mom pelde George. Zou ze hierheen zijn gekomen om haar medeplichtigen te ontmoeten? Mijn instinct zegt 111e wat ik van dezen diefstal moet denken, zei zijn moeder. George, in wat voor poel van misdaad en gemeenheid zijn we te land gekomen! We moeten zorgen, dat haar bagage onderzocht wordt. Stil toch, moeder. (Wordt vervolgd). 1/ v/ ■i ussc >OVj< te k Vrijh. Sprang Heistr. Capelle Totaal en u zult 's morgens uit bed sprin-en, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-ral in uw Ingewanden doen v oeien. Wanneer deze stroom v in lever-ga! onvoldoende ls. verteert uw voedsel nlet m MCC;erft- H voe.t u opgeblazen, u raakt verstopt Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en e. endig. u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts iapmidde- óm KCAFER'S LEVER-PILLETJES nemen ■Jn'1 niJ lCr> le.ver"fal vr'J te doen vloeien en u /ut u een geheel ander mensch voelen. Onsi hade- iUi». p antuardig, zacht, onovertroffen >,m de lever- ga! te doen vloeien. drïSem^oS Lever-pillet->e3 bi-> apothekers en Jl

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6