V T BINNENLAND GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN, i öe zomerwarmte 1/ Sport-Varia )D 1 V o&b 55 Op een Haagsche school zoekt de meester het met zijn leerlingen hooger op. Om de warmte in de lokalen te ontvluchten, is de klas op het dak van de school geïnstalleerd. verschietingen nog een aanspraak. Voldaan keerden allen huiswaarts. PRINS HENDRIK. Zondag organiseert Prins Hendrik 'n groole prijsverschieting voor de leden. Mooie luxe prijzen zijn beschikbaar. Tevens heeft de derde verschieting plaats voor de zesdaagsche. CURIOSITEITEN. Bij den heer v. G. kan men een ko nijn zien met een oor, terwijl bij den heer de N. dezer dagen een langoor het leven schonk aan 19 jongen. Zooiets behoort toch altijd nog tot de zeld zaamheden. HARMONIE St. JAN. Woensdagavond hield de harmonie St. Jan een muzikale wandeling dooi de parochie, waarvoor groote belang stelling bestond. Tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de heeren v. Kuijk, de Jong en Verhoeven een serenade te brengen voor hun ver kiezing tot gemeenteraadslid. AANRIJDING. Alhier had in de Kerkstraat een aanrijding plaats, welke naar omstan digheden vrij goed afliep. Op genoemd uur passeerde aldaar een luxe auto van een firma uit Vlijmen uit de richting Tilburg, toen juist tegenover de ouder lijke woning het 7-jarig dochtertje van den heer E. v. H., waarschijnlijk zon der op te letten, den provincialen weg overstak. Het kind werd aangereden en tegen den grond gesmakt, tengevol ge waarvan het enkele minder ernstige hoofdwonden, benevens ontvellingen aan handen en beenen opliep. Aan de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur is het te danken dat grooter ongeluk werd voorkomen. De Zeer Eerw. zuster Johanna, verpleegster in dienst van het Wit-Gele Kruis, verleen de eerste hulp, terwijl geneeskundige hulp werd ingeroepen. LIEDERTAFEL ECHO DER DUINEN. In de gehouden vergadering der lie dertafel „Echo der Duinen" werd in de ontstane vacature tot voorziitter be noemd de heer H. v. d. Heuvel, erwijl de heer Chr. Maas tot eere-voorziitter benoem dwerd. Beide voorzitters wer den geïnstalleed. Door beide benoem den werd het woord gevoerd. Namens de leden sprak een der oud ste leden, de heer C. v. d. Velden. WAALWIJK. Geboren Hermanus, zv. J. H. Greve-Konings Cornelia Dymphina Maria, dv. J. J. Klein- van den Heuvel Antonius Godefrida Johanna Theresia, zv. J. R. Suermondl- van de Wiel Johan Jacobus Maurits, zv. M. C. Mandemakers-Dalmaijer Ni- colasina Huberdina, dv. IJ. J. IJpelaar- van der Mierden Elisabeth Roelofje Cornelia, dv. J. G. van Caem-Schipper Marinus Adrianus Waltherus, zv. A. J. Bakkers-van Huiten Marinus Carolus, zv. M. Slaats-ten Haaff Wilhelmus, zv. W. de Haan-van Strien Francisca Jo- sephina Adriana, dv. A. H. Bakkers- Klerkx. veroorzaakt vaak hevigehoofdpijn een Hartj van Mijnhardt doet deze spoedig bedaren. 2 sr. 10 ct. 12 st. 50 ct. Bij Apoih. en Drogisten. Overleden iTha. Ma. Ja. Maas, oud 32 jaren, echl- genoote van P. Coenen. Huw. aangiften A. Valk, oud 31 jaren, wonende le Loonopzand en Ca. Ja. van der Geld, oud 27 jaren, wonende te Waalwijk J. G. IJzernians, oud 32 jaren en Fra. Ga. Kemperman, oud 25 jaren. Ingekomen A. Dercksen, van Rotterdam F. M. van Kessel, van Tilburg Th. van der Schans, van Loonopzand Th. A. F. van der Rijken, van Waspik Ja. F. Broekmans, van Waspik. Vertrokken O. Hofman naar Winsum. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Mei 1939. Geboren: Johannes Petrus Gerardus, zv. J. P. van Dam en M. G. Versteege Jannie, dv. J. Zwart en A. W. Spierings Ma rina, dv. M. van Beek en M. van Beek Machiel, zv. M. Boeser en J. Faro Jo hanna Francina, dv. L. F. Moonen en C. E. Passier Adriaan, zv. C. Rijken en W. Hommel Jenneke, dv. C. A. Schoondermark en A. A. Spuijbroek Johannes Arie, zv. M. de Jong en J. Nieu- wenhuizen Maria Johanna, dv. A. Lagrauw en M. J. Kruijf Hendrik, zv. M. van der Schans en W. Mes. Gehuwd A. Versteeg, oud 24 jaren en G. J. van Boxtel, oud 25 jaren T. Nederhof, oud 37 jaren en J. H. Cové, oud 30 jaren - N. de Rooy, oud 26 jaren en J. Timmer mans, oud 28 jaren C. Vos, oud 29 jaren en C. van Dommelen, oud 25 jaren N. de Graaf, oud 28 jaren en M. C. Vos, oud 31 jaren C. P. de Rooy, oud 31 jaren en H. van Beek, oud 24 jaren A. de Bie, oud 25 jaren en J. C. van Beek, oud 24 jaren A. Rijken, oud 27 jaren en A. A. Vos, oud 28 jaren W. Konings, oud 23 jaren en B. Kruijf, oud 20 jaren. Overleden J. J. Dalmaijr, oud 87 jaren, wedn. van J. Vos A. Boeser, oud 85 jaren, echtg. van P. Rosenbrand A. Kluitenaar, oud 53 jaren, echtg. van D. de Rooy T. de Hollander, oud 66 jaren, echtgen. van N. J. C. Treffers A. Blom, oud 30 ja ren, echtg. van H. Mouthaan. LOON OP ZAND. Geboren Laurentius Johannes, zv. C. v. Boxtel en G. J. Laros Elisabeth Lamberta Maria, dv. L. A. v. Laarhoven en C. M. Oerlemans Simon Petrus, zv. M. van Laarhoven en E. Dingemans. Overleden: Jacobus Struijk, echtgenoot van P. D. Koek, oud 68 jaren Johanna Verhulst, oud 38 jaren. Gehuwd: H. J. Maas, oud 31 jaren, wonende le Waalwijk en P. W. J. Beerens, oud 28 jaren, wonende alhier. Huw. aangiften A. de Werd, oud 27 jaren, te Waalwijk en J. A. Emmers, oud 25 jaren,al hier. Ingekomen J. R. Emmers, van Den Haag A. M. W. Spijkers, van Boxtel J. A. v. Esch, van Berkel J. P. C. de Kort, van Oir- schot C. P. de Roofj, van Sprang-Ca- pelle A. L. v. Amelsvoord, van Don gen C. v. Riel, van Tilburg. Vertrokken J. A. Coomans naar Tilburg A. Koe- doot naar Vlijmen W. P. J. Hamers naar Dongen C. H. v. Amelsvoord naar Oosterhout T. v. d. Schans naar Waalwijk F. J. A. de Bruin, naar Uden J. Mels naar Oss L. Kleij- berg naar Vlijmen J. C. v. d. Schans naar Sprang-Capelle K. F. M. v. d. Wiel naar Eindhoven. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Hoewel wij er in het algemeen ge nomen bijzonder weinig voor voelen, onze opinie over eenige zaak, al dan niet onderteekend, door middel van een ingezonden stuk in een of ander blad ter kennis van het publiek ,te brengen (weshalve wij het ook nu bij dit eene stuk willen laten) kunnen zich toch bijzondere omstandigheden voordoen,die nopen, in het „algemeen belang" voor recht en waarheid uit te komen. Wij hopen M. d. R., dat U ons, waar wij thans zulke bijzondere omstan digheden aanwezig achten, voor het navolgende eenige plaatsruimte in Uw Blad zult willen afstaan. Nu de verkiezing voor de leden van den Raad der Gemeente Sprang Capelle heeft plaats gevonden, en de mogelijkheid is uitgesloten, dat wij ervan verdacht zouden worden, pro paganda te willen maken voor één der candidaten van onze lijst (lijst 2), iets, wat wij trouwens nimmer heb ben gedaan of willen doen, omdat zulks unfair geweest zou zijn ten op zichte der overige candidaten, daar ter vergadering, waar deze candidaten zijn gesteld, door hen allen de verzekering is gegeven, dat zij hiervoor nimmer toestemming zouden verleencn, nü willen wij aan alle inwoners van Sprang-Capelle en eventueel andere belangstellenden een juist beeld geven van de wijze, waarop lijst 2 is tot stand gekomen. De reden, waarom wij zulks noodig vinden, is gelegen in het feit, dat van zekere zijde mejt betrekjdng tot de samenstelling van onze neutrale lijst dingen zijn gezegd of geschreven, die ai. gewild of ongewild (wij hopen ongewild) moeilijk anders zijn op te vatten, dan als verdachtmakingen van personen, die volkomen te goeder trouw zijn geweest en geheel correct hebben gehandeld dus zulks allerminst hebben verdiend. In tegenstelling met het verleden, toen de samenstelling van de neu trale lijst vaak een „onderonsje" is* geweest, wellicht tot groote voldoe ning van hen, die op deze lijst een plaatsje kregen, maar, zooals begrijpe lijk, tot niet minder groote veront waardiging van vele „neutrale kie zers", is onze lijst ditmaal op geheel juiste wijze tot stand gekomen; im mers er is een neutrale kiesvereeni- ging (uitsluitend voor de gemeente raadsverkiezingen), zoodat dus elke belanghebbende inwoner van onze ge meente, die met het streven dezer ver- eeniging accoord kon gaan, in de ge legenheid was, lid te worden en zijn invloed als zoodanig uit te oefenen. Door deze kiesvereeniging is daar om op geheel legale wijze de candida- tenlijsl vastgesteld, etc. De opmerking van één der Capel- sche raadsleden bij de rondvraag in de raadsvergadering van 18 Mei j.l., dat hij door „uiteindelijk welge slaagde overrompeling van eenige vrienden" (hij stelt dus N.B. niet min der dan „verraad") waarschijnlijk niet meer in den nieuwen Raad zou terug komen, (wederom blijkt dit onnoodige angst te zijn geweest) was dan ook van allen grond ontbloot, want ook deze spreker is destijds van de plan nen tot oprichting van een neutrale kiesvereeniging, enz. tijdig op de hoog te gesteld en voorts mag uit het feit, dat diversen zijner familieleden ter al- gemeene vergadering aanwezig waren, toch worden geconcludeerd, dat dit Capelsche Raadslid van dit alles niet onkundig was. Van overrompeling was dus geen sprake, en naar ons bescheiden in-' zicht was het .in dit geval maar beter geweest nu maar eens wel een blad voor den mond te nemen, want een uiting als deze is toch waarlijk niet anders te noemen dan „treurig", ja diep treurig. Ten slotte willen wij nog een enkel woord richten tot den „Capelsche Kiezer" en zijn ingezonden stuk in Uw blad van Zaterdag 3 Juni j.l. Waar wij niet mogen veronderstellen, dat deze „Capelsche Kiezer" niet heeft ge weten, hoe onze neutrale lijst is ,tot stand gekomen (immers daarmede zouden wij tot uiting brengen, dat hij hoogst onbehoorlijk en ongepast een oordeel zou hebben geveld, zonder per sonen en omstandigheden voldoende te kennen) is het ons onbegrijpelijk, hoe hij op deze wijze heeft kunnen schrij ven, want hij moet toch begrepen heb ben, en anders hopen wij, dat hij het nu zal begrijpen, dat het niet de „kop stukken" zijn geweest, die de candida- tenlijst hebben vastgesteld, doch dat het de kiesvereeniging is geweest, die dit heeft gedaan en wel door een vrije stemming en niet door overleg, dus niet, zooals vroeger wel is ge schied, in een „onderonsje". De be schuldiging van die „kopstukken", dat z«j „zonder veel tacj en goed inzicht" hebben gehandeld, treft dus geen doel en degene, die haar uit, getuigt in elk gc.a! van totaal geen tact en inzicht. V» at betreft zijn opmerking* dat „twee nieuwelingen boven'de zittende leden zijn geschoven", waarvan een zelfs boven een wethouder, daarover deelen wij mede: 1. dat van „schuiven door kop stukken" onmogelijk kan worden ge sproken, doch slechts van „stemmen" door de leden der kiesvereeniging; 2. dat de „nieuweling", die boven den wethouder is gekomen, allerminst een nieuweling is, doch reeds zitting in den raad heeft gehad en dit nog zou hebben gehad, als hij niet destijds, door bijzondere omstandigheden ge noodzaakt, zijn ontslag had moeten nemen, en tenslotte: 3. dat deze nieuweling op de be treffende vergadering heeft voorge steld, meenende hierdoor in 't belang van de lijst te handelen, om in plaats van no. 1, waar hij recht op had, als no. 2 op de lijst te komen, met welk voorstel de vergadering evenwel niet accoord is gegaan. (Deze candidaat is overigens de 5 kruisjes gepasseerd en nu direct (om het nu maar zacht uit le drukken) geen „broekje" te noe men, en wat meer zegt, nog nooit op zulk een .infame wijze verdacht ge maakt. De „Capelsche Kiezer" vindt het blijkbaar hoogst onaangenaam, dat de heer Verheijdcn eerst als vierde op onze lijst is gekomen; wij kunnen ons dit voorstellen, doch aan den ande ren kant moeten wij opmerken, dat tenslotte recht, recht is en moet blij ven, en dat zoowel „Capelsche Kiezer", als de heer Verheijden, zich bij de be schikking van de leden der neutrale kiesvereeniging hebben neer te leg gen, wat betreft de samenstelling van de lijst ja, eigenlijk zelfs nog dank baar belmoren te zijn, dat de lijst dit maal eens niet in een „onderonsje" is vastgesteld, want dat is toch nimmer juist te noemen. U, M. d. R. dankend voor de plaats ruimte, Capelle, 8 Juni 1939. Hoogachtend, de B. W AA LVV IJ KSCHE J EUG DCOMP ET ITIE. Wegens toetreding van een tweede elf- lal van Juliana moet het programma ge wijzigd worden. Programma derde week: Vrijdag 16 Juni: Juliana aWSCc J. Spuibroek. Donderdag 15 Juni: WSC aJuliana b de Jong, Sprang-Capelle Donderdag 15 Juni: Wit-ZwarlSDO A. Rox. Donderdag 15 Juni: NEO WSC b L. Veldhoven Uitslagen eerste weck: Juliana aWSC b 133 Wit Zwart—RWB 5—1 NEO—WES c 6—2 WSC a—SDO 6—0 SPRANG. S. D. O. Zaterdagmiddag staat den voetbal liefhebbers op het terrein van S.D.O. alhier een mooie wedstrijd te wachten. De Kozakken Boys uit Werkendam komen op bezoek om een wedstrijd te spelen tegen S.D.O. I voor de Zater dagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond. Dit belooft een spannen de match te worden: de Kozakken Boys is een sterke ploeg, maar wij verwach ten dat S.D.O. alles zal doen om de winstpunten in Sprang te houden. Waar N.E.O. I Zaterdagmiddag vrij-af heeft, verwachten wij voor de zen wedstrijd een groote belangstelling. DE RONDE VAN DUITSCHLAND. Schn It e en Middelkamp uitgevallen. De zesde etappe van de ronde van Duitschland, Chemnitz-Neurenberg, over een afstand van 287 K.M., welke gewon nen werd door den Belg Spiessens, had een falaal verloop voor de Hollanders Schulte en Middelkamp, die beiden in deze etappe het bijltje er bij neerlegden en opgaven. Mede door de pech, waarmede Schulte in de vijfde etappe te kampen had, be sloten de beide renners dan ook om op te geven. Niettemin is dit besluit van dé beide Nederlanders te betreuren, want hoewel zij door den achterstand, welke zij zouden hebben opgeloopen, heel wat plaatsen in het algemeen klassement ge daald zouden zijn, die waarschijnlijk niet meer in te loopen waren, hadden de bei de renners nog enkele ritten kunnen win nen. Van 3 tot en mei 9 Juli zullen in de za len van Pulchri Studio te Den Haag wedstrijden gehouden worden om het Europeescb bridge-kampiocnschap. De volgende landen zullen hieraan deelne men: België, Denemarken, Duitschland, Engeland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Noorwegen, Yoego-Slavië, Neder land en vermoedelijk ook Egypte. De Engelsche nationale voetbalploeg leed tot veler verrassing in Zuid-Afrika een 10 nederlaag tegen een vertegen woordigend elftal uit Transvaal. l)e traditionel kanowedstrijd Neder landDuitschland zal toch nog dit jaar plaats hbben en wel op Zondag 30 Juli a.s. te Zaandam. Italiaansche bladen kondigen aan dat de athletieklandenwedstrijd Italië-Frank- lijk, welke op 18 Juni te Venetië zou worden gehouden, geen doorgang vinden. Door zijn nederlaag tegen den jongen Kou Nova heeft Max Baer besloten de bokssport vaarwel te zeggen. Zondag 18 Juni worden op de Rijswijk- e wielerbaan wederom wedstrijden ee- oigaiuseerd. De bekende Franschman ailard zal in ht stayersnummer aan den start komen met Frans Slaats. t Het algemeen gevoelen onder de leden van het Intern. Olympisch Comité is, dat de spelen van 1944 aan Londen zullen worden toegewezen. Een beslissing daar omtrent zal heden worden genomen. De Europeeschc kampioenschappen driebanden worden van 29 Juni tot en met 2 Juli te Angoulême gehouden. Bos zal Nederand vertegenwoordigen. Piet van Nek is in de ronde van West- I-rankrijk nog steeds de algemeene lei der. DE EERSTE KERSEN. Ter Tielsche Fruitveiling zijn de eer ste Meikersen, in de open lucht ge groeid geveild. VERVANGING VAN GRENS WACHTERS. Reeds tienduizend man naar huis. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het on der de wapenen blijven en in werkelij- ken dienst houden van dienstplichtigen doet de Minister eenige mededeelingen over de vervanging.Hieruit blijkt dat nog talrijke verzoeken in onderzoek zijn bij de voor het uitbrengen van ad vies in aanmerking komende burger autoriteiten en er bovendien nog dage lijks verzoeken binnenkomen, zoodat niet kan worden opgegeven hoe groot het aantal van hen is, die werkelijk voor vervanging in aanmerking komen. Wel kan worden gezegd, dat het aantal bin nengekomen verzoeken ver over de 20.000 bedraagt; vele verzoeken bevat ten echter geenszins een afdoende re den om het gevraagde verlof te verlee- nen. Als werklooze dienstplichtigen, die voor oproeping in aanmerking komen, stonden op 1 Juni bij het vervangings bureau ingeschreven pl.m. 19.000 dienstplichtigen. Ter vervanging van dienstplichtigen hebben zich tot 1 Juni vrijwillig aange meld pl.m. 2750 dienstplichtigen. Ihans zijn pl.m. 2580 buitengewoon opgeroepen dienstplichtigen vervangen. Dit getal geeft echter geen beeld van het aantal dienstplichtigen, dat reeds met verlof is vertrokken. Door de 10 van de sterkte aan welke klein verlof is /erleend en de regeling, welke werd getroffen ten aanzien van de dienst- ulichtigen behoorende tot de luchtver dediging en de kustartillerie, bedraagt dit aantai thans tegen de 10.000. ALS KINDEREN, KINDEREN RIJDEN. De 4-jarige C. v. d. H., wonende in de Bootsmanstraat te Rotterdam, reed zijn 2J^-jqjig broertje in een kinderwa gen. Toen hij zooveel kinderen zich zag verdringen rondom de waterpomp, vlak bij de veerboot, wilde de vier-jarige rveneens zijn dorst lesschen en daarom iet hij den kinderwagen een oogen- blik alleen. Maar de weg was hellend, de wagen ging aan het rijden en nam in steeds sneller vaart zijn weg over den steiger van het veerbootje. Aan 't einde van den steiger botste de kinder wagen tegen de schoeiing, sloeg om en kwam juist op de laagwaterlijn te lig gen. Spoedig kwam hulp opdagen, maar het 2J^-jarig knaapje bleek een der beenen gebroken te hebben. SCHAARSCHE EN DURE HARING. Donderdagmorgen brachten de radio berichten van de Nederlandsche ha ringvloot nog geen beter nieuws dan Woensdag omtrent de vangsten en de kans op een tekort aan „Hollandsche nieuwe' wordt aanmerkelijk grooter. waardoor het zeebanket nog duur blijft De schepen hebben de netten aan boord gehaald en den koers gezet naar het Zuiden, in de hoop betere haring- gronden te treffen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7